RECHTZAKEN MAANDAG 26 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: toot Leiden lt cent per week; 150 per kwartaal. Bij onxe agenten 20 cent per week; 180 per kwartaal. Franco per po»t 100 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstena 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag HIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 8.47 uur. ZONSOPKOMST 6.39 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. d11 CD 11 cd 11 cd 11 cd 11 cd 11 CD 11 cd 11 cd 11 CD Winkelsluiting en verduistering CONTACTCOMMISSIE BEPLEIT EEN „GLIJDENDE SCHAAL" De Contact-Centrale uit de drie Midden standsbonden, de Raad voor het Grootwin- keUbedrijf en de drie samenwerkende be- diendien-erganisaties ihelbben, naar „Het Volk" meldt, een nota gezonden aan bet departement van Economische Zaken met verzoek, maatregelen te willen nemen ten aanzien van de winkelsluiting in de win termaanden. In deze. nota wordt gezegd, dat het, met het oog op de verduistering noodzakelijk zal zijn de bepalingen van de Winkelslui tingswet ibuiten werking te stellen. Een landelijke regeling verdient daarbij de voorkeurboven plaatselijke of regionale regelingen. Het zal overweging verdienen het slui tingsuur afhankelijk te maken van het tijdstip van zonsondergang in dier voege, dat zoodra de zon vóór 1930 ondergaat, het sluitingsuur valt op een tijdstip vóór 20 uur en wel zoodanig, dat, naarmate de zonsondergang vroeger is, het sluitings uur wordt vervroegd, totdat 18 uur is be reikt. Het wordt van belang geacht, het terug- loopen van bet sluitingsuur sprongsgewij ze, b.v. met een kwartier in een periode van 14 dagen, -te doen geschieden. De volgende schaal wordt daarom voor gesteld: Valt zonsondergang tusstchen 19.35 en 1920 uur sluiting 20 uur; valt zonsondergang tussdhen 19.20 en 19.05 uur sluiting 19.45; valt zonsondergang tusschen 19.05 en 18.50 uur, sluiting 19.30 uur; valt zonsondergang tusschen 18.50 en 18.35 uur, sluiting 19.15 uur; valt zonsondergang tusschen 18.35 en 18.20 uur, sluiting 19 uur, enz. In deze regeling zou plaats ingeruimd kunnen worden voor de mogelijkheid van ontheffing of uitzondering voor de weken van St. Nicolaas en Kerstmis. Met betrekking tot de sociale positie van het winkelpersoneel kan worden overwo gen, dat de vervroegde sluiting in het al gemeen aan den vrijen avond ten goede komt. Een compensatie wordt billijk ge acht; zij zou kunnen worden gevonden in een inkorting van de pauze, in uiterste ge vallen tot het wettelijk minimum van een half uur. LIJKROOVER STAAT TERECHT. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft heden in hooger beroep behandeld de strafzaak tegen den thans gedetineerden landbouwer J. v. d. L., woonachtig te Ve- ghel, die zich aldaar op 12 Mei van dit jaar aan lijkroof heeft schuldig gemaakt. Op dien bewusten dag heeft hij van een sclc:-:at. die dood langs, den weg lag, een horloge weggenomen, daarbij zeggende: „Ik 7r\ het maar nemen, anders doet een ander het toch maar". De Bossche rechtbank heeft v. d. L. ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Tegen dit vonnis heeft v. d. L. hooger be- r^t aangeteekend. De advocaat-generaal, mr. H. W. Mas- sink heeft opnieuw tegen v. d. L. twee jaar gevangenisstraf geëischt. Het hof zal over veertien dagen arrest wijzen. VOETGANGERS, bij 't oversteken naar links en dan naar rechts gekeken. Vereeniging voor Veilig Verkeer, Openbare geld- en goedereninzamelingen verboden Tenzij met toestemming van den procureur-generaal Openbare geld- en goedereninzamelingen, in den ruimen zin des woords, mogen vol gens een verordening van den rijkscom missaris voortaan slechts worden gehou den met toestemming van den procureur- generaal, of, indien de inzameling in het ressort van meer dan één gerechtshof wordt gehouden, van het departement van justitie. De toestemming kan afhankelijk worden gesteld van de vervulling van voorwaar den. Van inzameling is ook sprake, wanneer wordt medegedeeld, dat de opbrengst (.ont vangst, winst) geheel of ten deele in het algemeen belang of voor liefdadige doel einden aangewend zal worden; een prestatie in geld of goederen wordt gevraagd, waartegenover óf in het geheel geen tegenprestatie staat óf slechts een dusdanige, waarvan de waarde in geener lei verhouding tot het gepresteerde staat; de toetreding tot een vereeniging of de ondersteuning (bevordering) van een ver eeniging of stichting wordt verzocht, in dien uit het verzoek daartoe op te maken is, dat het den verzoeker uitsluitend te doen is om de aan de toetreding of de on dersteuning (bevordering) verbonden prestaties in geld of goederen; goederen verkocht, of bijeenkomsten op het gebied van kunst, sport of anderszins gehouden worden; loterijen of kansspelen (Ausspielungen) worden gehouden. INZAMELING EN HANDEL IN OUDE MATERIALEN EN AFVALSTOFFEN. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart deelt mede, on der verwijzing -naar zijn bekendmaking van 7 Augustus j.ldat de medewerking van hen, die betrokken zijn bij de inzame ling en den handel in oude materialen en afvalstoffen aan de enquête, welke daar naar is ingesteld door het centraal bureau voor de statistiek over het algemeen zeer onbevredigend is geweest. Vele formulieren, welke door genoemd bureau rechtstreeks aan inzamelaars en handelaren werden toegezonden, bleken na indiening zeer onvolledig en onjuist te zijn ingevuld, waarna de formulieren we der aan de betrokkenen ter verbetering werden teruggezonden. Ook voor de twee de maal werden door velen nog niet alle vragen beantwoord, terwijl anderen het formulier nog steeds niet opnieuw bij het centraal bureau voor de statistiek hebben ingediend. Ook een groot aantal van hen, die niet rechtstreeks een formulier toegezonden kregen en die zich moesten wenden tot het gemeentebestuur ter plaatse van- hun in woning ter invulling van de aldaar ver krijgbaar gestelde formulieren, hebben aan deze taak nog steeds niet voldaan. In verband hiermede is in de Neder- landsche Staatscourant van heden een be schikking afgekondigd, waarin aan boven bedoelde inzamelaars en handelaren (zoo wel klein- en tusschen- als groothandela ren) de verplichting wordt opgelegd de betreffende formulieren naar waarheid, volledig en zonder voorbehoud ingevuld, gedagteekend en onderteekend voor of op uiterlijk 31 Augustus 1940 in te dienen, resp. bij het centraal bureau voor de sta tistiek, indien het formulier rechtstreeks van dit bureau werd ontvangen en bij het gemeentebestuur,- indien het formulier aldaar verkrijgbaar werd gesteld. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het niet voldoen aan bovenbedoelde ver plichting kan worden gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste vier jaar of geldboete van ten hoogste tien duizend gulden. ALGEMEEN VORDERINGSBESLUIT 1940 In een besluit van de secretarissen-gene raal van de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart, van landbouw en visscherij, van justitie, van hinnenland- sohe zaken, van onderwijs, kunsten en we tenschappen, van financiën, van water staat en van sociale zaken worden de ge noemde secretarissen-generaal, ieder voor de onder zijn departement ressorfceerende aangelegenheden, bevoegd verklaard om, indien zulks naar het oordeel van den be trokken secretaris-generaal in overeen stemming is met het algemeen belang, zon der eenige formaliteit, met inachtneming, van de regelen, bij het besluit gesteld, de terbeschikkingstelling van goederen, het zij aan den staat, hetzij aan een anderen persoon of ander lichaam, te vorderen of te doen vorderen. Een dergelijke vordering geschiedt niet dan in overeenstemming met den secretaris-generaal van het de partement van handel, nijverheid en scheepvaart. Alle goederen behalve zee-> schepen vallen onder dit besluit. De rechthebbenden ontvangen schade loosstelling volgens vaste regelen, gesteld door de genoemde secretarissen-generaal. Indien overeenstemming met den belang hebbende wordt bereikt, wordt terstond betaling gedaan. Indien geen overeenstem ming is bereikt kan de belanghebbende zijn vordering aan den betrokken secrata- ris-generaal toezenden. TAAK EN POSITIE VAN DEN JOURNALIST. Verbond van Nederlandsche Journalisten opgericht. In aanwezigheid van de leden van den raad van voorlichting der Nederlandsche Pers, de heeren A. MeyedSchwencke, drs. W. Goedhuys, dr. A. v. d. Poel en P. J. van Megchelen, alsmede van ruim 150 journa listen, heeft de president van den raad van voorlichting, dr. T. Goedewaagen, tot voor zitter van het Verbond van Nederlandsche Journalisten benoemd den heer P. J. van Megchelen, hoofdredacteur van het A.N.P., en tot waarnemend-voorzitter den heer drs. W. Goedhuys, commissaris der redac tie van de Arbeiderspers. In zijn installatierede schetste dr. T. Goedewaagen de wijze, waarop de raad van voorlichting tot stand is gekomen. De personen, die in den raad zitting hebben, waren reeds jarenlang overtuigd, dat de structuur der Nederlandsche samenleving een verandering zou moeten ondergaan. Deze verandering is door den oorlog zeer plotseling en als een schok gekomen. De pers, die noodgedwongen haar standpunt van voor den oorlog moest verlaten, stond toeri voor een zeer moeilijke taak. Zij stond voor een vacuum, de nieuwe vorm kan men niet opleggen en de raad stelde zich tot taak de pers in deze moeilijkheden te helpen. Spr. licht de samenstelling van den raad toe, waaromtrent veel misverstand heerscht. Het gezichtspunt van den raad is niet po litiek geweest, doch zuiver ideëel en wel in den geest van het nieuwe Europa. De leden van den raad konden uiteraard geen ver tegenwoordigers van het oude systeem zijn. Van de zes leden zijn er - twee aan hangers van de N.S.B. Sprekers positie als hoofd der afdeeling perszaken van de N. S. B. heeft niets te maken met zijn positie als president van den raad van voorlichting en als spreker tusschen beide posities een conflict zou zien rijzen, zou hij zonder twij fel een keuze maken. Spr. staat hier niet als zaakwaarnemer van een politieke be weging, hetgeen ook duidelijk blijkt uit het contact met de journalisten en uitge vers. Men verwijt den raad, dat hij de pers dictatoriaal wil ordenen, het ideaal van den raad is echter niet de dictatuur, doch het leiderschap, dat berust op het ethisch beginsel van het vertrouwen. De raad heeft gepoogd den Nederland- schen Journalistenkring in den nieuwen geest leiding te geven, door aanvulling van het bestuur, waardoor een geleidelijke overgang mogelijk zou zijn. De krihg heeft dit voorstel eehter afgewezen en draagt daarom de verantwoordelijkheid van de splitsing onder de journalisten. Spr. deelt tenslotte mede, dat reeds meer dan 250 journalisten zich als lid van het verbond hebben aangemeld. Vervolgens nam de voorzitter van het verbond van Nederlandsche journalisten, de heer P. J. van Megchelen, het woord. Spr. schetste de situatie hier te land voor den oorlog, waar de gedachte, dat men geestelijke revoluties met prikkel draad aan de grenzen kon tegenhouden, overheerschte. Het Nederlandsche volk be woonde een renteniershuis op den rand van een vulkaan en alle pogingen om dit huis te doen ontruimen mislukten. Nu is plotseling de groote ommekeer gekomen. Nederland is met elementair geweld in de machtige vernieuwingsbewèging getrokken. Nu eenmaal krijgt het een kans, geschokt door de botsing der groote mogendheden, de gelegenheid te breken met het duffe iso lement en opnieuw een rol te spelen. Een nieuwe wereld gaat nu open, een wereld, waarin onderhandelen en schipperen niet meer mogelijk is. Daarom hebben wij nu een nieuw verbond gesticht, al hebben wij tegenover de leiding der journalisten orga nisaties genoeg geduld getoond. De voorzitter geeft vervolgens een over zicht der besprekingen met de journalisten en directeuren-organisaties. De organisatie van het verbond is inge steld op goed en effectief handelen. Aan den voorzitter wordt groote bevoegdheid gegeven, maar tegelijkertijd zal pit alle kringen de stem der journalisten kunnen worden gehoord. Naast den voorzitter staat een raad van advies, als onderdeel van een raad van toezicht, waarin ook gewestelijke of plaatselijke vertegenwoordiging en vak vertegenwoordigingen zitting hebben. Het verheugt spr. een aantal vooraanstaande journalisten als leden van den raad van advies te kunnen benoemen, n.l. de heeren H. van den Broeck, hoofdredacteur van de Limburger Koerier te Maastricht, dr. A. de Graaff, hoofdredacteur van het Utrechtsch Nieuwsblad, J. ter Haar, hoofdredacteur van het Agrarische Nieuwsblad te Meppel, mr. J. Huijts, redacteur Nieuwe Rotterdam- sche Krant, F. Primo, chef-redacteur Op rechte Haarlemsche Courant, L. Thijssen, hoofdredacteur Nederlandsch Dagblad te Den Haag en H. Wijffels, hoofdredacteur van Het Huisgezin te 's-Hertogenbosch. Spr. geeft een verder overzicht der or ganisatie van het verbond in het kader der Nederlandsche Perskamer, naast het inmid dels tot stand gekomen verbond der pro vinciale en periodieke pers en nog andere te stichten verbonden. Het apparaat der Perskamer zal slechts kunnen werken na verkregen wettelijke sanctie, waardoor willekeur wordt uitge sloten. Spr. deelt tenslotte mede, dat de aan melding tot het lidmaatschap van het ver bond binnenkort zal worden gesloten, daar het verbond' alleen de goedwillenden en niet de weifelmoedigen in zich vereenigd wil zien. Deze aanmelding kan geschieden aan het voorloopig secretariaat van het verbond, postbus 310, Den Haag. Onder de pauze, welke na de rede van den voorzitter volgde, meldden zich ruim GEEN RECHTSKUNDIG ADVIES Dinsdag en Donderdag zal er ten bureele va nonze redactie geen gelegenheid zijn tot het inwinnen van kosteloos, rechtskundig advies. 50 nieuwe leden aan, zoodat het verbond thans meer dan 300 leden telt. Na de pauze werd gelegenheid tot het stellen van vragen gegeven, waarbij de president van den raad, dr. T. Goedewaa gen op een der vragen antwoordde, dat de president der Nederlandsche Perskamer iemand moet zijn, die het Nederlandsche volkskarakter door en door aanvoelt, die weet, dat het godsdienstig leven in Neder land de eerste plaats inneemt, die het be staan der verschillende confessies erkent en een siar.dpunt inneemt, hetwelk recht laat wedervaren aan de uitingen en de be levenis der confessies. Dit is zoo belang rijk voor ons volk, aldus dr. Goedewaagen, dat zonder dit inzicht een Nederlandsche Perskamer absoluut onmogelijk moet wor den geacht. Nadat nog verschillende aanwezigen vragen hadden gesteld, ging de vergade ring uiteen. JACHTGEWEREN Kunnen worden teruggegeven echter vóór 31 Augustus. Het waarnemende hoofd van het depar tement van justitie heeft aan de hoofden van plaatselijke politie medegedeeld, dat de Höhere S.S.- und Polizeiführer beim Reichskommissar voor de bezette Neder landsche gebieden heeft bepaald, dat alle personen, die in het bezit zijn of zullen worden gesteld van een jachtgeweer, be halve de bij de wet vereischte akte, ver gunning of machtiging, een verklaring moeten hebben, welke, na onderzoek, door het hoofd van het betrokken Einsatzkom- mando der Sicherheitspolizei und des S.D. wordt afgegeven. Daar het door het hoofd van het betrok ken Einsatzkommando in te stellen onder zoek eenigen tijd zal vergen is goed ge vonden, dat de hoofden van plaatselijke politie een voorloopige genummerde en gedateerde verklaring afgeven. Met instemming van den Befehlshaber der Sicherheitspolizei und des S.D. is voorts bepaald, dat de jachtgeweren voor loopig kunnen worden teruggegeven met de inachtneming van bovenstaande rege- ling. Tenslotte wordt medegedeeld dat de Be fehlshaber der Sicherheitspolizei und des S.D. heeft bepaald, dat het teruggeven van jachtgeweren vóór 31 Augustus a.s. zijn be slag moet hebben. BRAND STOFFENDISTRIBUTIE. In verband met de omstandigheid, dat vele eigenaren van met olie gestookte cen trale verwarmings- of andere ketels voor loopig de nog in hun bezit zijnde voorra den olie zullen kunnen gebruiken en dat bedrijven (b.v. bakkers) nog voor een ge- d'. rite hunner brandstofbehoefte olie-toe wijzingen ontvangen, is de vraag gerezen, of door hen een der formulieren A. tot en met E. voor het verkrijgen van vaste brandstoffen dient te worden ingevuld. Dit moet inderdaad geschieden,- doch in alle gevallen dient op het formulier te worden vermeld, dat voorloopig nog hetzij geheel hetzij gedeeltelijk met olie zal wor den gestookt. De betreffende formulieren zijn verkrijg baar gesteld bij de plaatselijke distributie diensten. GENERAAL WINKELMAN. Men meldt het „Dagblad voor N. Bra bant en Zeeland" van hooggeachte zijde uit Den Haag: Reeds geruimen tijd doet in ons land hardnekkig het gerucht de ronde als zou generaal H. G. Winkelman, laatstelijk op perbevelhebber van de Nederlandsche land en zeemacht, in Duitsche krijgsgevangen schap zijn overleden. Evenals zoovele andere dwaze geruchten, die van mond tot mond gefluisterd worden, is ook dit gerucht in den meest volstrekten zin onwaar. Wij hebben ons in dit verband gewend tot een van de naaste familieleden van den generaal, van wien wij niet alleen de pertinente onwaarheid van het gerupht vernamen, maar die tevens verklaarde, dat de generaal in goede gezondheid verkeert en een behandeling geniet, die overeen komstig zijn hoogen rang is. Zijne Excellentie bevindt zich in gezel schap van eenige andere Nederlandsche opperofficieren en van de betrokken adju danten. Mevrouw Winkelman staat in re gelmatige correspondentie met haar echt genoot. Wij meenden goed te doen dit gefluister de fabeTje, dat een buitengewoon taai le ven had en uiteraard voor verwanten van generaal Winkelman niet aangenaam was, hiermede voor goed uit de wereld te hel pen. Mr. P. A. L. van Ogtrop waarnemend burgemeester van Hoogland In verband met het verleenen van eervol ontslag per 1 September 1940 aan den heer L. O. U. I. S. Grippeling als burgemeester der gemeente Hoogland is door den com missaris van de provincie Utrecht met de tijdelijke waarneming van het ambt van burgemeester van die gemeente belast de heer-Mr. P. A. L. van Ogtrop, burgemeester der gemeente Eemnes. Gemeentel. Aankondigingen BEKENDMAKING AAN DE BURGERIJ De Burgemeester van Leiden vestigt ter waarschuwing en in het belang van de ge meente en haar inwoners de aandacht der burgerij op de bekendmaking van den Duitschen Weermachtsbevelhebber in Ne derland, luidende als volgt: „De Weermachtsbevelhebber maakt be kend: A. in mijn op 6 Juli 1940 gepubliceerde bekendmaking heb ik er tegen gewaar schuwd: 1. den met Duitschland in oorlog zijnden mogendheden eenigerlei de oorlogvoering betreffende mededeelingen te doen toeko men of daarbij behulpzaam te zijn; 2. sabotagedaden tegen de Duitsdhe weer macht en haar instellingen of tegen ver- keers-, handels- en industrie-installaties te begaan. Ik heb er uitdrukkelijk op gewezen, dat dergelijke handelingen volgens de Duit sche, met het oog op den oorlog verscherp te, landsverraadvetten worden gestraft en dat degene, die een met Duitschland in oorlog zijnde mogendheid voordeelen ver schaft, mededeelingen verstrekt of op eeni ge andere wijze begunstigt, tevens het le ven en den eigendom van zijn eigen volks- ger.ooten benadeelt en in gevaar brengt. Ondanks deze niet mis te verstane be kendmaking is nog onlangs een sabotage daad voorgekomen. In geval van herhaling zal naast de be straffing van daders, medeplichtigen en medewetenden: a. zoowel aan de gemeente waar de daad is gepleegd, b. alsook aan de woonplaats van de schul digen een gevoelige geldboete worden op gelegd. B. Bovendien maak ik bekend: 1. Iedere waarneming van een landing, van het naar beneden springen of van het oponthoud van vijandelijke militairen, zoo mede van ieder geval, waarin uit vijande lijke vliegtuigen op Nederlandsch gebied een voorwerp wordt ned erge worp en, moet terstond aan de naastbij zijnde Duitsche mi litaire of politieele instantie worden, ge meld. Degene die vijandelijke militairen ver borgen houdt of hun onderdak of andere hulp verleent, wordt volgens de Duitsche strafwetten in bepaalde omstandigheden met den dood gestraft. Dienovereenkom stig is reeds een vonnis van een Duitsche krijgsraad geveld, waarin zware tuchthuis straffen zijn opgelegd. C. Zouden gevallen als bovenbedoeld zich herhalen, dan zal bovendien worden overgegaan tot inhechtenisstelling van een gepast aantal gijzelaars". De Burgemeester van Leiden, 4365 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 26 Augustus 1940. DISTRIBUTIE VAN ZEEP. Detaillisten, die kunnen bewijzen, dat hun zeepomzet 10 kg. per week of meer be draagt (scheerzeep niet medegerekend), worden op Dinsdag 27, Woensdag 28, Don derdag 29 en Vrijdag 30 Augustus a.s. van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur verwacht aan het Distributiekantaoor (Breestraat 117). Hun zullen voorschotten, gebaseerd op hun weekomzet worden verstrekt, voor zoover hun voorraadpositie, die zij hebben op te geven, dit noodig maakt. Deze opgave dient te geschieden in kilogrammen en niet in pakken, doozen of stukken. Voor week omzet en voorraad moeten bewijzen wor den overgelegd, b.v. facturen. Op denzelfden grondslag zullen aan gros siers desgewenschtvoorschotten op Dins dag 27 en Woensdag 28 Aug. a;s. worden verstrekt, aan bovengenoemd adres 's avonds van 79.30 uur. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 26 Augustus 1940. UITREIKING VAN TOESLAGKAARTEN VOOR TEXTIELGOEDEREN Zij, die financieel en steun ontvangen van een vakbond, moeten aan het bestuur van hun organisatie een bewijs vragen, waarop het bedrag hunner inkomsten voorkomt. Dit bewijs moeten zij, tegelijk met het aanvraagbiljet en-de stamkaarten, aan de ambtenaren van de distributiekantoren ter inzage geven. Vertegenwoordigers van leden van den Opbouwdienst en van hen, die buiten de stad in werkverschaffing zijn, moeten dit bovenaan het aanvraagformulier vermel den. SLUITING VAN DE UITREIKINGS- KANTOREN OP ZATERDAGMIDDAG Het bezoek is des Zaterdagsmiddags zoo gering, dat alle kantoren van uitreiking voortaan des Zaterdags om 1 uur nam. ge sloten zullen worden. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 26 Augustus 1940. Agenda LEIDEN De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 24 Aug. 20 uur tot Zaterdag 31 Aug. 8 uur waargenomen door de apo theken: Fa, D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 20406 en E. B. de Metz, Lammeschans- weg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2