OMGEVING RIJNSTREEK Plaatst een Telefoontje ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT H1LLEGOM Personalia. Onze plaatsgenoot de heer W. A. Couzijn slaagde voor het examen boekhouden en handelcorrespondentie, zoo wel voor de Ver. „Mercurius" te Amster dam als voor de Vereeniging van Leera ren te Haarlem. KATWIJK Geboren: Gijsbert z. van C. v. Duyn en S. v. Duyvenbode Thomas Maria z. v. M. Schoneveld en G. v. d. Meij Frans Philippus z. van A. Duriuex en M. Miere- met Cornelis z. van J. de Reus en N. Kulk Johanna Martij tj e d. van K. H. Ouwehand en T. v. d. Plas Lena Corne lia d. van M. Berkheij en G. Haasnoot Margaretha d. van J. Houwaard en W. de Best Martinus z. van K. H. Mugge en K. Hoek Alida d. van J. Dijkhuizen en A. v Duyn Hendrik z. van H. Schaap en M. Kuyt Maarten z. van C. Kraayenoord en W. Barnhoorn. Ondertrouwd: A. Guyt en M. v. d. Plas A .v. d. Plas en M. E. Geyteman M. Jonker en M. Ouwehand C. v. Duy venbode en E. v. d. Kwaak. Getrouwd: L. v. Duyn en C. Hou waard J. v. Duyvenvoorde en K. M. Par- levliet H. Bik en E. v. d. Wiel. Overleden: Maartje den Haas 81 j. Nicolaas Parlevliet 82 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Bijtijds gered. Een 6-jarig jongetje van Katwijk aan Zee geraakte bij de Turf markt te water, en dreef naar het midden van den Rijn. Enkele jongens, die aan het visschen waren, trachtten den kleine te redden, doch tevergeefs. De heer T. de Jong, die juist per fiets voorbij kwam en het dreigend gevaar bemerkt, bedacht zich geen oogenblik, sprong geheel gekleed te water en mocht het genoegen smaken den kleinen drenkeling behouden op het droge te brengen. Hulde aan den kordaten red der! Aanrijding. Door een kleine onacht zaamheid reed de bestuurder van een vrachtauto, J. N., de ijscowagen van C. B. zoodanig aan, dat deze buiten gebruik moest worden gesteld. Het wiel van de ijs cowagen werd vernield en de voorraad ijs was voor de consumptie waardeloos. Een schadepost die door de verzekering van N. zal worden gedekt. B. zelf kwam er goed af. LEJDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Zondag 25 Aug. na de Hoogmis en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 27 Aug. om 7.30 uur en Zaterdag 31 Aug. na het Lof bijeenkomsten. LISSE Geboren: Johannes z. van J. Warmer dam en E. Bakker Elisabeth Maria Ca- tharina d.'van J. G. A. van den Berg en A. Flis. Getrouwd: A. van der Spruit en M. Dolieslager. Overleden: W. Westerink 20 j. eehtg. van H. Abbink W. Leerling 7 d.' Gevestigd: G. H. Wassenaar uit Rot terdam J. Bergman uit Sassenheim P. C. Vonk uit SassenheimJ. C. van No- belen uit Sassenheim R. van de Rakt uit Maastricht C. Bosscha uit Velsen M. Christoffersen uit Nijmegen S. W. Wijn hout uit Sassenheim. Vert rokken: P. H. IJsselmuiden en gezin naar Sassenheim A. van der Spruit en echtg. naar Amsterdam A. Griffioen en gezin naar Rotterdam. RIJNSBURG Bloemenhandel. De handel was deze week erg flauw. De prijzen laag. De bloe men hadden bovendien door het slechte weer veel geleden, zoodat er een groot kwantum werd aangevoerd, dat allesbehalve eerste kwaliteit genoemd kon worden. De aanvoer van Gladiolussen ging verminde ren; hierdoor waren van dit artikel de prijzen iets hooger dan vorige week alhoe wel ze niet loonend waren. Picardi stond wel het hoogst met een noteering van 35 50 ct .per 100. De andere soorten noteerden van 2035 ct. naar kwaliteit. Scabiosa ging voor 10—20 ct., Godetia 35—50, Montbre- tia 2030, Asclepia 6085 ct., Centaurea 1020 ct., Zinnia, groote van 5080 ct., id. klein 15—30 ct., Galardia 35—45 ct., Dahlia's varieerden nogal in prijs en kwali teit Ze gingen van 30—1.20 per 100, Pom pon-dahlia's noteerden van 4565 ct., La- tris 1.70—2, Delphinium 30—40 ct., Con- vili's 40—60 ct., per 100, Tijgerlelies 1— 1.30, Lelium Auratum 10—11, Witte Le lies 9.20—9.80, Flox 85—95 ct., Asters in diverse kleuren 4060 ct., Dwergasters van 611 ct. per bos, Margrieten 1426 ct. per 100, id. dubbel 3040 ct., Amer. Anjers f 1.401.80, Chrysanthen geel 810 ct., id. bruin 1823 ct., Statice 46, Leeuwen bekken 35, Groote Helianthus van 1.20—1.40 p. 100, id. klein 30—40 ct., Ro zen brachten per bos van 1525 ct. op. SASSENHEIM Nieuwe straatnamen. Door B. en W. zijn aan eenige nieuwe straten in de ge meente namen gegeven. De straat tusschen Berkenlaan en Iepenlaan wordt Meidoorn laan. De straat naast de Chr. Ger. Kerk in de Kerklaan zal Bijweglaan genoemd worden. Een wel eenigszins eigenaardige combinatie, maar de tuin waarover deze straat loopt heet reeds vanöUds Bijweg. De nieuwe provinciale weg vanaf den Rijksstraatweg door Ter Leede tot aan de Ter Leedebrug heeft het college van Pal- landtlaan gedoopt. Geboren: Kees, zoon van J. L. van der Zwet en C. J. M. van Vliet. Pieter, zoon van K. Boelens en S. van der Woude. Jacobus Johannes, zoon van J. van Dorp en M. L. DiemeL Getrouw d:A. de Vos, 27 j. en M. C. van der Voort, 26 j. VOORSCHOTEN Geboren: Cornelis z. van J. van Veen en Y. J. Jansen Theodorus Anthonius z. van H. A. van Wissen en J. P. de Jong. Ondertrouwd: Jacob ten Hoopen 25 j., te Leidschendam, en Johanna Eme- rentiana Waaijer 23 j. Antoon Hendrik van Lammeren 29 j., te Haarlem, en Anna Maria Stokhuijzen 30 j. Gehuwd: Hendrik de Cler 24 j. en Ge- rarda Kooijman 25 j. Overleden: Nicolaas Langeveld 34 j., te Wassenaar. V ertrokken: Pieternella A. van Woudenberg naar Haarlemmermeer B. J. W. H. ten Bruggencate naar Tubbergen K. Buikema naar Groningen S. van der Schaaf naar den Haag G. B. van Kempen naar Leiden C. Glasbergen naar ALPHEN AAN DEN RIJN De Hoo-ge Zijde tot Gouwsluis. B. en W. stellen vöor te besluiten tot den aanleg van een voetpad langs den te ver beteren Rijksweg tusschen het Hazeveld en Gouwsluis. Met een geteerde verhar ding en een klinkerrollaag kan genoegen worden genomen. Evenzoo zal de aan te leggen straatrio- leering op een meer sobere wijze kunnen wórden uitgevoerd en genoegen worden genomen met gresbuisafvoerleidingen aan de kolken. De kosten, der technische voorzieningen van een en ander worden globaal geraamd op rond 7250.—waarin door het Rijk zal worden bijgedragen 2250. Rijksveldwacht. In verband met de uitbreiding der Rijksveldwacht zijn alhier bij de Rijksveldwacht een vijftal man schappen tijdelijk ter opleiding gestatio neerd. Jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot K. de Rijk zijn 25-jarig jubi leum in dienst bij de gem. water- en licht- bedrijven. fn den morgen werd de jubilaris ten kantore toegesproken door den hoofd boekhouder, den heer Beek, welke toe spraak vergezeld ging met de aanbieding eener enveloppe met inhoud. Namens het kantoor- en fabrieksperso- neel werd het woord gevoerd door den heer Doedens, die hem namens dit personeel een rooktafel, met toebehooren en fauteuil aan bood. Na'deze huldiging werd het verdere verloop van den dag door den jubilaris in huiselijken kring doorgebracht, waar hem nog vele blijken van belangstelling bereik ten. Geboren: Dora Apolonia, d. van Th. van Veen en W. H. A. Kalker. Ondertrouwd: Hermanus Boxen, oud 29 jaar en Trijntje Kruijt, oud 30 jaar Nicolaas Jacobus Theodorus van Zeijl, oud 25 jaar en Catharina Johanna Kouwen- berg, oud 22 jaar Cornelis van Katwijk, oud jaar en Maartje Klazina van der Wel, oud 26 jaar Wilhlmus Johannes Antonius Hoogduijn, oud 29 jaar en Francisca Maria Vreeswijk, oud 30 jaar. Getrouwd: Rijk van den Bos, oud 27 jaar en Marijtje de Jeu, oud 27 jaar. Overleden: Antje Maria van Dam, oud 86 jaar, weduwe van Frank Bulk. Vertrokken: Dirk Paul naar Amster dam Dominicus Cannegieter en echtg. naar Steenbergen en Kruisland Johanna A. H. van Frankfoort naar Amsterdam Gerrit Ringenier naar Stad-Harderberg Hendrik J. van Zanten naar Stad-Harden- berg. ALKEMADE Gebaren: Josephus Wilhelmus z. van C. Duivenvoorden en W. C. van Schie Marinus z. van R. Timmerman en T. van Dijk Pieter Maria Johannes z. van C. J. de Jong en C. M. A. van der Meer Cor nelis Jacobus z. van P. J. Huigsloot en A. M. Zoet Theodorus Hendricus z. van G. P. Vermij en C. Went Hendricus The- resia z van P. J. van Klink en M. J. Hoogen- boom Albertus Henricus Maria z. van C. J. Otto en M. G. Schrader Laurentius Prudentius z. van C. J. van der Meer en A. M. Huigsloot Catharina Antoinetta Maria d. van J. Th. van der. Meer en H. J. A. Ludlage Johanna Cornelia d. van L. Olijerhoek en J. M. de Jong Martinus Katwijk C. L. Steenbergen naar den Haag M. de Haan naar Amsterdam B. van Velzen naar Oegstgeest J. B. Koch naar Zutphen. VOORHOUT Personalia. Ter gemeentesecretarie al hier is als volontair benoemd de heer R. E. A. M. Schlatmann uit Oegstgeest. Geboren: Adrianus Hendrikus z. van J. E. v. d. Berg en G. Ch. Deters Joanna Frederica Maria d. van J. C. Boere en M. C Derriks Johanna Catharina Irene d. van J. Spreeuw en C. J. Hoogeland Adriana Neeltje d. van A. v. Tol en A. Cl. Verhaert Maria Catharina d. van H. A. Jagers en H. C. C. J. Velders Louise Ca tharina Johanna d. van J. J. Uljee en K. C. Verhaegen Jacobus Henricus Maria z. van H. J. v. d. Hulst en J. M. Roest Ondertrouwd: Th. S. Eikelenboom 25 j. won. te Sassenheim en J. Hoek 22 j. Getrouwd: Ch. A. van der Salm 28 j. won. te Zoetermeer en J. J. P. Prins 26 j. F. A. van der Werf 26 j. won. te Alphen a. d. Rijn en G. P. T. Lukassen 22 j. Overleden: Maria Slobbe 18 j. d. van C. Slobbe en C. v. d. Nieuwendijk. WARMOND Concert. De Warmondsche Fanfare zal hedenavond half acht een uitvoering ge ven op de gemeentelijke muziektent. Gestolen. Bij de politie is aangifte ge daan van het stelen van een heerenrijwiel. Tevens is aangifte gedaan van het verlie zen van een gouden damespolshorloge en een acte-tasch met inhoud. Gevallen. Mevr. v. cL G. uit 's-Gra- venhage wilde van de wal in haar boot stappen, doch struikelde en kwam zoo ern stig te vallen, dat haar rechterbeen op twee plaatsen gebroken is. Zij is per auto naar het ziekenhuis te 's-Gravenhage vervoerd. z. van A. J. Zandvliet en P. W. Dongel- mans Magdelina Catharina d. van J. H. Straathof en M. J. J. Blokland Wijnanda Helena Maria d. van J. G. Spruit en C. H. van der Klugt Nico Heinrich Maria z. van P. Th. Bakker en Anna Maria Schafer Nicolaas Adrianus z. van N. J. Comman deur en H. A. Bruijn Bernardius Maria z. van V. Vonderbank en J. C. Turk Overleden: Cornelis l'Ami, 74 jaar Ondertrouwd: Petrus Marinus van Leusden, jm., 30 j. en Geertrude Cornelia Borst, jd., 31 j. Ari Lems, 31 j. en Cor nelia Geertruida van Amsterdam, 21 j. Albertus Johannes Streng, 36 j. en Cor nelia Alida Tersteeg, 34 j. BODEGRAVEN Esto-nieuws. Men verzoekt ons te wil len mededeelen, dat er Zondag a.s. te twaalf uur een belangrijke vergadering zal ge houden worden, waarbij alle Esto-leden worden verwacht. Geboren: Anneke Johanne d. van J. Lüuring en A. Hoogendoorn Jacob z. van J .A. van Leeuwen en W. Pels Nico laas z. van C. Beijeman en M. C. Kriege Cornelis z. van P. Stapper en A. de Boer. Ondertrouwd: W .van Wageningen 27 j. en G. van der Veer 23 j. Overle den: Thomas Verlaan 43 j. (overl. te Zeist). Ge v e s t i g d: C. den Ouden (gehuwd m. J. Vermeulen, van Reeuwijk T. T. Spie renburg en gezin van Rotterdam J. C. Haartsen van Schoondijke Wed. G. D. KornTobé van Rotterdam A. M. van de Wiel van 's Gravenhage A. F. Ub- bens geh. met J. Veerman, van Bierum. Vertrokken: A. E. Vernooij naar Zwammerdam M. Marissen en gezin n. Westerbork E. M. van den Berg naar Alphen a. d. Rijn W. van der Wilt naar Alphen a. d. Rijn G. Vijfschaft naar Hillegom T. P. Spijker naar Bussum. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Geboren: Elly d. van L. van Tol en M. Laban Joanna d. van A. C. Koot en A. M. A. Rotteveel. Ondertrouwd: J. P. Straver 25 j. en A. W. van Leeuwen 25 j. C. Bogaards 44 j. en G. Schaap 29 j. NIEUWVEEN Gevestigd: E. J. Keijzer, van Ter Aar. Vertrokken: M. J. G. Tuijl, naar Den Haag. J. G. Strübbe naar Zeist Th. J. Caldienhove naar Haarlem. Overleden: L. C. Rietveld, 7 jaar. A. H. Becker, wed. B. van Heusden, 63 jaar. H. Mulder, echtgenoote van K. van Har ten, oud 54 jaar. Geboren: Maohiel Matthys Cornelis, zoon van J. J. War re Is en van C. Schalk wijk. Arie Abraham, zoon van P. Riet veld en van M. C. van Heusden. NIEUWKOOP Geboren: Johannes z. van L. van Ca- pel en G. van Dam Hendrikus z. van G. Frederiks en M. Lugtehs. Ondertrouwd: G. Verburg 30 J. en J. de Munnik 23 j. won. te 's Gravenzande. Vrijdagavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen, waarbij de leden Kruithof en Koomen door werkzaamheden verhinderd waren deze bij eenkomst bij te wonen. De voorzitter, mr. G. F. W. van Berckel, opende met gebed waarna de notulen na een ampele aanmerking en discussie onge wijzigd werden vastgesteld. Een serie ingekomen stukken zooals de begrootingen van water- en woningbedrijf voor 1940 alsmede eenige begrootingswijzi- gingen passeeerden ongestoord de hamer. Ook een goedkeuringsbesluit van Gedepu teerde Staten tot verlenging van den ont ruimingstermijn van eenige onbewoonbaar verklaarde woningen, werd voor kennisge ving aangenomen evenals eenige rappor ten van het verificatiebureau der vereeni ging van Nederlandsche Gemeenten, waar op geen aanmerkinge waren te voorschijn gekomen. Naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten tot verhooging van de verzekering der gemeentegelden tegen benadeeling, besloot de Raad conform deze aanschrijving. Vervolgens werd overeen komstig het voorstel van burgemeester en wethouders besloten tot verhaal van cou ponbelasting. Thans kwam aan de orde de verpachting van diverse gemeentegronden tot 1 Sep tember 1941. Naar aanleiding van een op merking van een der leden, merkte de voorzitter op, dat verpachting bij openbare inschrijving, blijkens verordening van den secretaris-generaal waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij onder goedkeuring van den rijksminister, niet toelaatbaar is. Het lid Van den Nou- land ziet een zekere onbillijkheid in de handhaving van een bepaald stuk grond op ƒ0.60 per Rijnlandsche Roede; dit be drag vindt spr. wel wat te hoog voor de zen tijd. - De voorzitter en de andere leden bestrij den deze meening en wijzen op de moge lijkheid dat er nog wel wegen zijn aan te wijzen, welke kunnen leiden tot het re sultaat, indien dat ten minste billijk zou zijn. Hierna ging de raad voor eenige uren in geheime zitting over, waarna in openbare vergadering wordt medegedeeld, dat tot uitbreiding van het gemeentelijk politie personeel wordt besloten met één veld wachter. Ten slotte komt de verbouwing van het distributiekantoor aan de orde, waarbij de voorzitter den secretaris verzoekt eenige toelichting te geven. Hieruit vloeide de conclusie voort, dat de verbouwing hoe wel niet ideaal toch voldoende wordt ge acht, waarna dan tot deze verbouwing werd beslo'en conform het voorstel. Bij de rondvraag vroeg de heer Prins wanneer de nieuv/e opzichter wordt be noemd, waarop de voorzitter antwoordde, OUDE-WETERING Zeilboot omgeslagen. Tijdens het buiige weer van gisteren waagde zich een drietal personen op het Braassemermeer. Op een gegeven moment werd het zeil- jaohitje door een rukwind gegrepen en sloeg om. Van de inzittenden konden er twee zwemmen. Met vereende kracht slaagiden dezen er in om ook de derde in zittenden boven water te houden. De heer Heijnen te Amsterdam begaf zich met zijn zeiljacht naar de drenkelingen en mocht er in slagen hen aan boord te nemen. Door den chef-veldwachter werd het omgeslagen vaartuig met de politieboot naar den wal gesleept. ROELOFARENDSVEEN Handelsavondschool „Alkemade". Na dat gedurende de mobilisatie-tijd de school heeft stilgelegen, zal in de naaste togkomsts wederom een begin worden gemaakt met de lessen. Onder leiding van den directeur, den heer L. G. C. de Jong, zijn reeds de voorbereidende werkzaamheden verricht en in het belang van hun alzijdige be kwaamheid kunnen we onze jonge midden standers niets beter aanraden dan goede nota te nemen van de geboden kansen. Personalia. Voor het examen Ge meente-Administratie I slaagde onze plaats genoot de heer E. F. Zwartele. TER AAR Geboren: Hendrik Teunis z. van P. J. Boogaardss en Hageman. Cornelia d. v. A. Koeleman en Keyzer. Gehuwd: W. J. A. Togni en H. J. Kem perman. Gevesigd: H. v. d. Ster van Amster dam. H. M. den Bleker, van Ede G. A. Sanderss, van Wassenaar. H. Bergman, van Hilversum. P. C. v. d. Hoorn, van Haarlemmermeer. Vertrokken: W. van 't Ende, Mij drecht. P. Pauelsen, naar Nieuwkoop. A. van der, naar Arnhem. E. M. v. d. Pol, naar Amsterdam. B. Stougie, naar Zwamemrdam. J. M. Mank, naar Am sterdam. E. Keyzer, naar Nieuwveen. M. Sassen, naar Leiden. UITHOORN Geboren: Antonius Martinus Maria z. van J. G. M. Versteeg en C. M. Rijnbeek. Jacob z. van J. Winters en P. Aafjes. Grada d. van W. Groenewoud en J. Rem mers. Johannes Cornelis z. van J. Raad- schelders en A. G. van der Meer. Overleden: J. M. M. van 't Hart 10 j. dat zeer binnenkort op het einde dezer maand of het begin der volgende maand wederom een raadsvergadering zal worden belegd, waarin de nieuwe functionaris zal worden benoemd. Voorts maakt dezelfde spreker een opmerking over dansvermaak op Zondag en de vijze waarop dit plaats heeft of waarin dit ontaardt. Ook wethou der Van Reijsen uitte hierover zeker mis noegen, terwijl ook de heer Spierenburg op principieele gronden bijzondere aandacht van den voorzitter vraagt. De voorzitter zegt onderzoek terzake toe. De heer Vester .'nformeert naar de nieu we brandspuit en wanneer deze gereed zal zijn. De voorzitter zegt, dat deze Woens dag aanstaande zal worden afgeleverd. De heer Nijssen heeft opgemerkt, dat bij het teeren van de wegen een der gemeente werklieden daarbij inet werkte, welke oor zaak bij navraag gelegen zou zijn in een verkeerde verstandhouding. Indien zulks het geval is vraagt spr. de tusschenkomst van den burgemeester, want dergelijke din gen kosten geld. De voorzitter zegt onder zoek toe. De heer Van den Nouland betreurt de trage gang van zaken bij de benoeming van een nieuwen opzienter, terwijl de hem toe gezegde verbetering van den Oude Heeren- weg waarvan blijkens mededeeling ter vo rige vergadering het materiaal reeds on derweg was, nog steeds niet heeft plaats gehad De voorzitter betreurt zulks even zeer en zegt onderzoek toe. De heer Spierenburg vraagt den voorzit ter naar het vrijwilligerskorps bij den brandwee. dienst, waarop de voorzitter zegt, dat ter volgende vergadering een ver ordening den Raad ter vaststelling zal wor den aangeboden. Spreker vraagt voorts of de bezetting van het personeel bij den dis- tributiedienst wel voldoende is, zulks in vergelijking met gemeenten in den omtrek, en wat wordt voor over-uren betaald? De voorzitter verzoekt den secretaris nadere toelichting te geven. Deze zegt, dat het werk te omvangrijk werd en dat er slechts enkele over-uren zijn gemaakt, hetwelk bovendien niet te controleeren is. Daarom is het personeel uitgebreid. Het lid Spieren burg zegt, dat hij gezien het lage salaris dat wordt uitbetaald, betaling van over uren zeer gerechtvaardigd acht, waarop de secretaris zegt, dat B. en W. nog liever salarisverhooging toekennen dan over-uren uitbetalen. De voorzitter zegt dan, dat ze iemand uit Den Haag hebben laten komen (nog voor den oorlog), die niet te vermur wen was, hetgeen onder meer bleek uit een rapport waarbij toekenning van meer sala ris niet werd toegestaan. Het contractloon voor arbeiders in het bollenbedrijf is maat staf geweest voor de bepaling van het sa laris. Een vrouwelijke kracht is voordeeli- ger, maar toch werd tot aanstelling van een mannelijke kracht besloten. Hierna volgde sluiting. VOETGANGERS, de oogen open, niet op den rijweg, maar op het trottoir moet ge loopen! Vereeniging voor Veilig Verkeer. WOERDEN KABELBALLON ONTPLOFT. Waarschijnlijk door den bliksem getroffen. Te Woerden werdi een Engelscfhe kabel ballon waargenomen, drijvende in de rich ting van Utrecht, dius van West naar Oost. Toen de ballon boven Harmeien was ge komen, sloegen er plotseling vlammen uit, uit, waarna een ontploffing werd gehoord. Waarschijnlijk is de ballon door den blik sem getroffen, daar juist een hevig on weer woedde. ZOETER WOUDE (H. R.) St. Josephsgezellen. De leden worden eraan herinnerd, dat ons programma van de week luidt: Maandagavond 7.30 uur: tafeltennis; Woensdagavond 8 uur: gezel len-bijeenkomst; allen present nietwaar? Donderdagavond 8 uur: gymnastiek, allen op tijd. Vrijdagavond: tooneel-repetitie. bwwvannog éénke^,o{... MUZI£KINSTI?l)M ENTEN TE KOOP

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7