Laatste berichten Burgerlijke Stand SPORT De nieuwe com- petitie-indeeling Marktberichten DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1940 DE LE1DSCHE COF 'RANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MARGARITA v. CORTONA-STICHTING. Zaterdag a.s. strekken tientallen baby's van nog geen drie jaar hun handjes uit naar u. Het zijn de kinderen, welke ver zorgd worden door de Margarita van Cor- tona Stichting alhier en zij vragen iets aan u, omdat zij weten, dat u zelfs in dezen zwaren tijd niet zooveel mist als /ij vragen. Zij vragen uw steun omdat zij zwak zijn en nog maar heele kleine peutertjes, die het hard zullen hebben in de wereld. En zij willen zoo graag, dat zij het althans in hun eerste levensjaren zoo goed mogelijk zul len hebben bij de Zusters in het groote (maar toch veel te kleine) huis. Zult u ze een klein beetje willen hel pen? De baby's kunnen Zaterdag niet zelf komen, maar zij sturen oudere jongens en meisjes met een speldje en een busje. Jongens en meisjes, ook zij, die zich nog niet opgaven kunnen zich Zaterdag ochtend na 9 uur melden aan Plantsoen 79, waar de collecte-bussen kunnen worden af- SPORTFEEST LEIDSCHE HOUTVELDEN OP 7 EN 8 SEPTEMBER 1940. Zooals reeds eenige malen in die plaat selijke dagbladen is vermeld, wordt op Zaterdag 7 September 1940, te 2 uur pre cies het Sportpark nabij den Leidschen Hout door den burgemeester van Leiden officieel geopend. Ongetwijfeld zal na dit officieel gebeu ren voor het sportlievend publiek een sportfeest plaats vinden zooals Leiden nog nimmer heeft aanschouwd. Zondag 8 Sep tember d.a.v., aanvang 2 uur n.m. wordt dit sportfeest, afgewisseld door athletiek- nummers van verschillende internationaal bekend staande eerste klasse Hollandsche athleten voortgezet. Vrijwel alle Leidsohe Sportvereenigingen hebben hare medewerking aan dit sport feest toegezegd, tengevolge waarvan 't be stuur van de Leidsche Sportstichting in staat werd gesteld een grootsch sportfeest te organiseeren, waarbij voor een steeds afwisselend programma kon wordien zorg- Het Sportstichtingsbes tuur heeft uit een algemeen propaganda-oogpunt den entrée- prijs (10 cent) zoo laag mogelijk gesteld opdat een iegelijk niemand uitgezon derd bij dit sportgebeuren aanwezig kan zijn. Het Sportpark is bereikbaar via Rijns- burgerweg en Paulus Buijsstraat, waar gedurende de sportdagen op den openba ren weg „wegwijzers" staan opgesteld. Wordt van de stadstram gebruik gemaakt, dan rijdt men tot de halte „Tuinlust", van waar "binnen enkele minuten de sportter reinen via Adr. Pauwstraat bereikbaar zijn. Ook hier zorgen die opgestelde rich ting-aanwijzers voor den juisten weg, zoo dat men niet behoeft te dwalen. De officieele opening wordt voorafge gaan door een opmarsoh van vrijwel alle sportvereenigingen met hare besturen en deze opmarsch, staande onder de deskun dige leiding van den heer Ant Metz, zal den toeschouwers den indruk geven wat op sportgebied in Leiden leeft. Onmiddellijk na het openingswoord van den burgemeester en de overdracht van de sportvelden _aan de Sportstichting zal worden aangevangen met turndemonstra- ties, staande onder leiding van den heer Metz. Na de turndemonstraties volgen de atletiekwedstrijden onder leiding van den heer C. Guldenmond. Tegelijkertijd wordt dan aangevangen met voetbal-, korf bal- en rugby-wedstrijden, waartoe de di verse Bonden hunne volle medewerking verleenden. Een rugby-wedstrijd (voetbal, waarbij men mag afhouden en elkaar wegduwen) is in Leiden nog nooit vertoond. Het gaat er uit den aard der zaak 'vrij forsch toe, doch gebonden aan vaste regelen. Terecht zal dit spel, voornamelijk geliefd bij Au straliërs en Canadeezen, voor de kijkers zeer groote attractie hebben. In het uitgebreide programma, dat aan de loketten, staande in de P. Buijsstraat en indien mogelijk bij de' controle aan den hoofdingang van de terreinen koste loos verkrijgbaar is, zijn de aan het turnen deelnemende vereenigingen, zoomede de namen van de deelnemers aan de atletiek wedstrijden met het nummer waarin zij uitkomen, vermeld, terwijl daarin voorts de- juiste tijden van aanvang van rugby- voet bal- en korfbalwedstrij den staan aange geven; vdor hen die hierin belangstellen, is naast de namen der deelnemers aan de. athletiek wedstrijden ruimte opengelaten om de gemaakte tijden aan te teek enen. Het voor de toeschouwers aangename van dit sportfeest is misschien wel ge legen in het feit, dat de uitvoering van diverse takken van Sport gelijktijdig op de daarvoor bestemde velden plaats vinden en dat een ieder via de bruggen aan het middenpad van het Sportpark zich vrijelijk naar de verschillende terreinen kan begeven. Toegang tot het Sportpark wordt uit sluitend verleend aan den hoofdingang, tegenover de P. Buijsstraat; men kan de terreinen via de bruggen, liggende over de grensslooten van het Sportpark, op elk gewild moment verlaten. Zoowel het gesproken woord als de muziek waarop de turnvereenigingen hare demonstraties ten uitvoer brengen, zullen door middel van versterkers en luid sprekers voor een ieder op het terrein ver staanbaar zijn. Het parkeeren van auto's zal, voor zoo ver de ruimte dit toelaat, plaats vinden in de .^dr. Pauwstraat; rijwielen kunnen op een aan de Anth. Duyckstraat grenzend terrein (nabij den hoek Van Beuningen- laan) tegen de gebruikelijke kleine vergoe ding in bewaring worden gegeven. Rij wielen worden niet tot het sportpark toe gelaten. Zooals reeds gezegd, zal de kaartverkoop (aanvangende 1 uur precies) plaats vin den in de Paulus Buijsstraat, waar drie cassa-huisjes worden geplaatst, zoodat het publiek zoo snel mogelijk kan worden be diend. In enkele dezer huisjes zijn moderne automaten geplaatst, waarmede de snel heid tot het verkrijgen van kaartjes aan merkelijk wordt verhoogd, vooral, wan neer het publiek met gepast geld (10 cent) betaalt. Onmiddellijk na afloop van de demon straties en wedstrijden zal, zoowel op den eersten sportdag als op den daarop volgen den dag door den voorzitter van de Sport stichting, den heer Ir. F. Stoklhuyzen tot prijsuitdeeling worden overgegaan. Mogen dan ook alle ingezetenen van Leiden, die belangstelling voor sportbeoefe ning hebben, op 7 en 8 September a.s. dit sportfeest, waar het aan eendrachtige samenwerking niet zal ontbreken bijwonen! Gij kunt daar deze dagen genieten! „Pax Intrantibus" EEN WAARSCHUWING. De politie heeft gisteravond van een per ceel op de Breestraat en van een perceel Haarlemmerstraat een ruit ingeslagen, om dat men licht had laten branden. Men zij gewaarschuwd! LEIDSCHE KUNSTVEREENIGING. De Leidsche Kunstvereeniging zal in September of October wederom haar ten toonstellingsseizoen openen. De eerste tentoonstelling zal vermoede lijk worden gewijd aan Vincent van Gogh, ter herdenking van zijn sterfdag, 50 jaren geleden. .Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 286. Meerburg's Noordzee- visscherij en Haringexport N.V., Katwijk aan Zee, Voorstraat 30. Uittr. comm.: E. Bennink Bolt, Amsterdam. De speeltuinvereenigingen „Noorder kwartier" en „Oosterkvvarlier" zullen Za terdag a.s. om drie uur een groot tuinfeest in haar speeltuinen aan de Anna van Sak senstraat en Driftstraat houden. Na een rondgang met muziek worden verschillen de spelen gehouden, terwijl er den gehee- len middag vroolijke muziek zal zijn. De Commissaris van Politie te Leiden ves tigt de aandacht van belanghebbenden er op dat het voorhanden hebben van vuur werk of het verkoopen of afleveren daar van verboden is. Zij die vuurwerk met of zonder vergunning voorhanden hebben moeten hiervan ongeacht de hoeveelheid vóór 26 Augustus a.s. kennis geven aan het bureau van politie aan de Zonneveld straat alhier (afdeeling Bijzondere Wet ten). IN LEIDEN GEVESTIGD: Wed. E. v. d. Weijden-v. d. Ark, C. Huy- genslaan 35. J. J. de Beer en Fam., v. Limb. Stirumstraat 7. N. M. v. Bende- gem, Wasstraat 23. L. v. d. Berg, los- werkman, Hof de BI. Klok 1. H. J. Blik- man en Fam.,. matroos K.M. Sophiastraat 57. S. M. Borgerding, kok, Steenstr. 51. L. Borst, Sliksteeg 10a. E. v. d. Burg, koopman, Janvossensteeg 59. A. J. N. A. v. Buuren, étaleur, de Sitterlaan 62. J. Buijn, boomkweeker, Kloksteeg 29. I. Cohen en Fam., concert pianist, Haar lemmerstraat 53 H. v. Daalen en Fam. adjudant II le RI, Merelstraat 1. E. I. Dessauer en fam., koopman., Oude Singel 112. W. Draaisma, dienstbode, Rijnsb.- weg 31'b. A. F. J. Dijkgraaf, Houtstraat 6. G. D. Frijlink, mü. adim. kapitein, Zoeterwoudsche singel 76 Th. J. Gep- kens, étaleur, Morschw 48. G. A. J. Geursen, Burggravenlaan 26. A. D. Ha verkamp ass. AZ, Mariënpoelstraat la. A. Hollebeek, tuinderskneeht, Zonneveld straat 7. J. K. Hurter, monteur, Oude singel 98. M. M. Jonkheer, Lorentzkade 40. B. Klink en Fam., fabr. arb. Schut terstraat 7. P. G. Kragt, Rijn en Schie- kade 41. C. C. v. d. Kwartel, naaister, Molenstraat 7a. A. Th. M. Lansman, kinderjuffr., Breestraat 87. N. Minder- houd, v. d. Brandelerkade 22. Wed. R. v. Esso-Muller, Hooigracht 13-27. H. R. Nater, leeraar lab. Roodenh.straat 57. J. P. Nelemans, part. verpleegster, Leeu werikstraat 18. J. Noordermeer, piccolo, Coornhertstraat 56 R. v. Oene grond werker Janvossensteeg 44.A. Oosterlee, dienstbode, Rijnsb.weg 37. H. Querido- Pimentel, Rynsb.weg 44. D. J. v. Rhee- nen en Fam., Rijn en Schiekade 68. J. Buijn-Romkes, Kloksteeg 29. J. A. J. Ruigrok, bloemist, Volmolengracht 2a, L. Smits, Thorbeckestraat 40. J. D. v. d. Star, Melch. Treuiblaan 35. J. H. Stoetzer en fam., Verdamstraat 36. A. Tikkel en fam., broodbezorger, Ambon- straat 13. A. Verdiuijn, verpleegster, Rijnsb.weg 113a. J. J. H. Vrijdaghs, Schelpenkade 36. A. J. Wen teler en fam., kok, Witte Rozenstraat 14hs. - D. de Wit, dienstbode, Rapenburg 106. Woudenberg, verpleegster, Boerhaavelaan 9. D. v. 't Wout, melkslijter, Acacia- straat 21. Binnenland HET BOMBARDEMENT OP WESTERLAND. De drie brisantbommen, die de En- gelschen gisteren op Westerland (Wie- ringen) hebben geworpen, hebben twee burgers gedood, twee zwaar gewond, een paard gedood en vrij aanzien lijke schade aan gebouwen aangericht. In de omgeving waren, naar ons ver zekerd wordt, geen militaire doelen. BIJ HET OVERSTEKEN VAN DEN WEG Meisje, overreden en op slag gedood Gisteravond is het zesjarig meisje H. P. Klaassen uit de Rozemarijnstraat te Eind hoven, toen zij bij het spelen plotseling achter een groentekar te voorschijn kwam, door een vrachtauto overreden en op slag gedood. KORDAAT OPTREDEN VAN DUITSCHEN MILITAIR Door het kordate optreden van een Duitsch militair is de Utrechtsche politie er gisteren in geslaagd een goede vangst te doen. Op den ouden Vleutenscheweg klonk gisteravond laat plotseling geroep om hulp, afkomstig van een jonge vrouw, die op dezen zeer donkeren weg werd aan gerand. Een Duitsch militair, die een eindje verder liep, snelde op de hulpkreten toe en zag, hoe de aanrander zich uit de voeten trachtte te maken. Na een korte achtervolging wist de militair hem echter te grijpen, waarna hij hem qverbracht naar het politiebureau. Hier bleek, dat de aan rander een 17-jarige jongeman was, die reeds eerder met de politie in aanraking was gekomen wegens een zedenmisdrijf. Hij werd toen veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden. FIETSER AANGEREDEN EN ERNSTIG GEWOND Uit Hilversum wordt gemeldt: Op den rijksweg nabij de Anna's hoeve is gister middag een ernstig ongeluk gebeurd. Een wielrijder, die van het fietspad langs Anna's hoeve kwam, keek bij het over steken van den rijksweg Hilversum-Baarn niet goed uit en werd overreden door een passeerende auto. De man werd ernstig gewond en met zware inwendige kneuzin gen naar het ziekenhuis aan de Torenlaan te Baarn overgebracht. Buitenland HET DU1TSCHE WEERMACHTSBERICHT BEBLIJN, 22 Aug. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het verloop der gewapende luchtver- kenning boven het Britsche eiland werden op 21 Augustus talrijke industrieele fabrie ken en spoorweginstallaties, alsmede 15 vliegvelden met goed succes aangevallen. Bomtreffers konden waargenomen worden in de industrieele fabrieken van Skegness, Great Yarmouth, Witney, Coventry, Bour nemouth alsmede in de haveninstallaties van Bridlington. Op de werven van Sout hampton werd o.a. een schip, dat in het dok lag, getroffen. Bij een aanval op een convooi aan de Oostkust van Engeland gelukte het, een koopvaardij sfehip door bomtreffers zwaar te beschadigen. In den nacht van 21 op 22 Augustus be stookten onze gevechtsvliegers vliegtuig fabrieken Zuid-Oostwaarts van Londen, alsmede een wapenfabriek by Brighton doeltreffend met bommen. De in den nacht van 21 op 22 Augustus door den vijand in Noord-Duitschland neer geworpen bommen veroorzaakten slechts geringe schade. De vijand verloor gisteren 7 vliegtuigen. 6 Eigen vliegtuigen worden vermist. HET ITALIAAN SC HE WEERMACHTS BERICHT ERGENS IN ITALIë, 22 Augustus (Ste- fani) Weermachtsbericht no. 75 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Een van onze luchtafdeelingen heeft de militaire doelen.van Gibraltar gebombar deerd. Een van onze vliegtuigen is niet op zijn basis teruggekeerd. In het Oostelijke deel van de Middellandsche Zee heeft een van onze torpedojagers een duikboot tot zinken gebracht en heeft een van c duikbooten een torpedojager in den grond geboord. Een vijandelijke vlootafdeeling bestaan de uit kruisers is in het Oostelijke bekken van de Middellandsche Zee door onze luchtafdeelingen achterhaald en aan een hevig bombardement onderworpen. Twee kruisers blijken verscheidene malen getrof fen te zijn. Al onze vliegtuigen zyn op hun punten van uitgang teruggekeerd. In Oost-Afrika is een Engelsch vliegtuig door onze Dubats te Cocacia (Kenya) neergehaald. LEIDEN. Geboren: Abram Antonius z. van D. Melet en A. W. Starrenburg Mina d. A. Spierenburg en J. van der Glas Hermanus z. van A. Smit en K. Kukler Frederik z. van F. Kramer en J. J. Schoen maker. Ondertrouwd: J. A. M. Hogenboom jm. 26 j. en J. P. van Schagen jd. 25 j. Gehuwd: W. Borreman jm. en M. S. Neuteboom jd. G. W. ten Braak jm. en J. A. van Leeuwen jd. G. J. M. Duijzend jm. en G. La Rooij jd. A. H. Huussen jm. en G. W. van Diemen jd. P. van Kins jm. en C. H. Kienjet jd. P. Kriek jm. en J. E. de Water jd. C. M. Lange- rak jm. en S. van der Waals jd. W. H. Philippo jm. en J. W. van Dam jd. P. J. Redegeld jm. en T. van Oord van der Vlies jd. W. Schouten mj. en G. van der Vos jd. C. den Uijl jm. en G. H. van Wouw jd. P. Verhoog jm. en E. Huisman jd. J. A. Popp jm. en A. van der Wilk jd. H. de Lange jm. en A. Leget jd. J. den Os jm. en G. Lasschuijt jd. W. F. de Wolf jm. en J. C. Pieket jd. G. J. Stem mer jm. en J. Oostendorp jd. J. Booda gesch. m. en J. S. van der Steen jd. H. Th. van Leeuwen jm. en H. van Dijk jd. H. J. Kettenis jm. en M. W. Bonte jd. M. van Beek jm. en C. van Roon wed. „ER BESTAAT GEEN ELZASSISCHE KWESTIE MEER". BERLIJN, 22 Augustus. (A. N. P.). In een onderhoud met een Duitschen journa list heeft de leider van het burgerlijk be stuur in den Elzas, gouwleider Robert Wagner, de belangrijke politieke opmer king gemaakt, dat er thans geen Elzassi- sche kwestie meer bestaat. Zij was, zoo be toogde hy, door de Franschen volkomen kunstmatig in het leven geroepen. De Elzas is in wezen Duitsch. Na de losmaking van het vernis eener meerendeels zeer opper vlakkige vreemde beschaving, zal de El zas in de groote Duitsche volksgemeen schap weer zeer spoedig zijn oude, natuur lijke plaats innemen. De houding van de Elzassische bevolking tegenover den nieuwen toestand beoor deelt de gouwleider met absoluut vertrou wen. Zij toont zich niet alleen bereid tot medewerking aan de gestelde taak, maar heeft bovendien het nieuwe vaak met een hartstochtelijke ontvankelijkheid verwel komd. AANPASSING VAN LOTHARINGEN AAN DUITSCHE BEDRIJFSLEVEN. BERLIJN, 22 Augustus. (A. N. P.) De leider van het burgerlijke bestuur in Lo tharingen, gouwleider Buerckel, heeft een verordening uitgevaardigd, waarvan het doel is het Lotharingsche bedrijfsleven zoo spoedig mogelijk en met de minste storing te doen aanpassen bij de sociale en econo mische toestanden in het Rijk. Het betreft een verordening over de ontwikköling van loonen en prijzen in Lotharingen, welke het Lotharingsche loon- en prijspeil in uitge- breiden zin bij het peil van het Rijk aan past en daarmede een begin maakt tot aansluiting van de koopkracht der Lotha ringsche bevolking bij de verhoudingen in het Rijk. FRANSCHE STRAATNAMEN VERDWIJNEN IN STRAATSBURG BERLIJN, 22 Augustus (D.N.B.) Naar de „Frankfurter Zeitung" meldt, zijn in Straatsburg de volgende namen van pleinen gewijzigd: De Place de la Republique wordt Bis marck platz, de Place Kléber wordt Karl Roos Platz en de Place Broglin wordt Adolf Hitlerplatz. Het blad meldt verder, dat van de be volking van Straatsburg tot 19 Augustus 50.000 personen of 23.800 gezinnen, die de stad bij het uitbreken van den oorlog moes ten verlaten, zijn teruggekeerd. ENGELSCH—AMERIKAANSCH MILITAIR BONDGENOOTSCHAP? NEW YORK, 22 Aug. (D.N.B.) De „Associated Press" meldt uit Londen, dat Engeland volgens niet-officieele maar wel ingelichte kringen naar een rechtstreeksch militair bondgenootschap met de Ver- eenigde Staten streeft. De besprekingen tusschen Canada en de Ver. Staten over een militaire gemeenschap zijn hiervan het begin geweest. Volgens een niet genoemden zegsman zou het bondgenootschap de ge meenschappelijke verdediging van Canada en de andere Engelsche bezittingen op 'het Westelijke halfrond behelzen en den grond slag leggen voor een „gemeenschappelijke diplomatie der beide landen in het Verre Oosten na afloop van den Europeeschen oorlog". NA DE INCIDENTEN IN MONACO MILAAN, 22 Aug. (D.N.B.) Naar aan leiding van de onlangs voorgevallen inci denten in het vorstendom Monaco, bij het ontslaan van Italiaansche burgers Fransche concentratiekampen, zonder dat de politie hiertegen optrad, zijn als gevolg van het scherpe protest van den Italiaan- schen consul de directeur-generaal van de veiligheidspolitie en andere voor de in cidenten verantwoordelijke ambtenaren van hun functies ontheven. Bovendien is bevel gegeven, dat alle bewoners van het vorstendom Monaco, binnen 24 uur de in hun bezit zijnde vuurwapens moeten in leveren. Tot dusver was het alleen aan de Italianen verboden in het bezit te zyn van vuurwapenen. Agenda LEIDEN De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 17 Aug. 20 uur tot Zaterdag 24 Aug. 8 uur, waargenomen door de apothe ken Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 46, tel. 21060 en A. J. Donk, Doezastraat 31. tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Hoewel de besprekingen over de nieuwe competitie-indeeling van den Nederland- schen Voetbalbond nog steeds gaande zijn, deelde hedenmiddag de secretaris van den N. V. B. de heer A. J. Staal aan het A. N. P. mede, kunnen wij toch reeds over gaan tot de bekendmaking van de indee ling van de westelijke elftallen. Deze luidt als volgt: AFDEELING I. Hermes D. V. S., D. W. S., Stormvogels, D. F. C., Feyenoord, 't Gooi, K. F. C., Spar ta, A. D. O., D. H. C. 2de klasse A. A. F. C., Alcmaria Victrix, Alkmaarsche Boys, D, W. V., II. R. C., O. S. V., West Frisia, W. F. C., Zeburgia, V. V. Z. 2de klasse B. E. D. O., Hercules, H. F. C., Hilversum, H. V. C., De Kennemers, R. C. H., De Spar taan, Velox, Volendam. AFDEELING II. le klasse: Ajax, Blauw Wit, C. V. V., D. O. S., H. B. S., Haarlem, R. F. C., V. U. C., V. S. V., Xerxes. 2 e k 1 a s s e a: B. M. T., Emma, H. V. V., Martinet, Quick (H.), Sliedrecht, Unitas, U. V. V., V. I. O. S., Neptunus, Spartaan (Rotterdam). 2e klass e b.: Excelsior, Fluks, Gouda, De Hollandiaan, O. D. S., Overmaas, S. V. V., U. V. S., V. D. L„ Vriendenschaar, H. B. C. LEIDEN, 21 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 3.805.80, groenekool 2.504.90, kroten 2.503.50, uien 5.107.40, aardappelen 2.804.40, snij- boonen 618, stokboonen 721, pronk boonen./ 5.5011.stamboonen 6.00 12.50, postelein 38, spinazie 37, to maten A 1113, tomaten B 1114, idem C 1112, idem CC 4; per 100 stuks: andijvie 1.1.40, komkommers 2.00 6.90, bloemkool 2.0015.80, meloenen 624, salade 1.001.40, perziken 0.50 9.00, per 100 bos: kroten 0.901.50, pie terselie 0.501.40, radijs f 1.202.20, sel derie 6090 cent, peen 4.409.00. ROELOFARENDSVEEN, 22 Aug. Groen tenveiling. Tomaten 1.371.48 per 25 pond, meloenen 610 cent per stuk, peen 2.403.00, sla 1.001.50 per 100; Augur ken A 1.502.10, idem C 1.55, idem D 1.40, idem E 45 cent, stippel C D 50 cent per 25 kg.; snijboonen 0.601.05, prin- cesseboonen 1.05, rentegevers f 1.201.25 dubb. stamboonen zonder draad 1.00, pronkboonen 7075 cent per 10 kg. DELFT, 22 Aug. Vee. Aanvoer: 2 paar den, 63 runderen, 1 vet kalf, 1 graskalf, 62 nuchtere kalveren, 192 magere varkens, 537 biggen. 38 schapen of lameren, 7 gei ten of bokken. Prijzen: kalfkoeien 150 285, varekoeien f 100200, nuchtere kal veren 522, magere varkens 1656, biggen 1020, hokschapen 2530, gei ten of bokken 3—18, rundvleesch per kg. slachtgewicht 90, 7& en 68 cent. Boter. Aanvoer 6 achtste en 1 zestien de vaten.boter, wegende totaal 130 kg. Prys per kg. f 1.70—1.75. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 21 Aug. Veiling V. P. V. Kippeneieren 5.305.70, eendeneieren 5.006.00 en kalkoeneieren 7.per 100 stuks. VINKE VEEN. 21 Aug. Groentenveiling. Spercieboonen 10.5014.snijboonen 10.5017.50, pronkboonen 7.008.50, stamspercieboonen f 9.5012.50, tomaten f 712, spinazie 5.00—6.50, postelein 3 5per 100 kg; andijvie 1.002.10, bloem kool 217, komkommers 24, kropsla 1.002.30, meloenen 619 per 100 stuks, peen f 68, pieterselie 1.302.00 en selderie f 2.505.50 per 100 bos. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 22 AUGUSTUS. Valuta's (schriftelijke en tel. transac ties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlyn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 42.84—42.92 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/1 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 42.8042.96

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3