RECHTZAKEN WELKE BONS? BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 20 AUGUSTUS 1940 DE LEÏDSCHE COURANT TfW*W. RUÖ - PAG. 6 EERSTE ZITTINGEN VAN HET DUITSCHE LANDSGERECHT (Vervolg) BELEEDIGINGEN VAN DEN FüHRER Ook de tweede zaak betrof een belee- diging van den Führer en werd door den expediteur Lageman uit Bussum. Deze was op 21 Juli met eenige vrienden in Amsterdam op stap geweest en kwam daarna in café-Hubert, waar hij volgens de ten laste legging beleedigende woorden voor den Führer heeft gebezigd. Beklaagde zegt van te voren 15 a 16 glazen bier- te hebben gedronken. Toen hij in het bewuste café kwam, zag hij daar een portret van Adolf Hitler hangen, waarop hij tot zijn vrienden heeft gezegd: „Het is hier een N.S.B.-café.- We drinken ons glaasje bier leeg, want we moeten hier niet wezen". Beklaagde geeft wel toe dat er een beetje ruzie is geweest, en dat hij bij het weggaan heeft gezegd: „Ze zijn hier als een dief in den nacht binnengekomen". Voor den Führer beleedigende woorden heeft hij echter niet gesproken. Als getuige verklaart mevr. Hubert, dat Lageman geenszins dronken was. Toen hij het portret van Hitier zag, vroeg hij „Hoe heb je den moed, dat op te hangen?" Getuige heeft hierop geantwoord: „Omdat ik meer respect heb voor wat Hitier voor zijn land gedaan heeft dan voor hetgeen onze koningin heeft gedaan". Lageman heeft toen verschillende voor den Führer zeer beleedigende woorden (welke niet voor een herhaling hier 'in aanmerking komen) gebezigd en die woorden later nog eens herhaald. De volgende getuige, de expeditieknecht Roth, die in het café afwezig was, be vestigt de verklaringen van getuige- Hubert. Na het voorgevallene heeft deze getuige de zaak bij de politie aangegeven. De getuige Anger uit Bussum, een vriend van beklaagde, zegt geen portret te hebben gezien en evenmin beleedigende uitdruk kingen te hebben gehoord. Een andere vriend, de stoffeerder Gryters, weet wel dat beklaagde met mevr. Hubert over de foto heeft gesproken, maar wat daarbij gezegd is, weet hij niet. Ten slotte werden de verklaringen van mevr. Hubert nog bevestigd door den in het café werkzaam, zijnde pianist. De aanklager, dr. Koblitz, merkt op, dat, wanneer een inwoner van een bezet land zich veroorlooft, het hoofd van den overwinnendjen staat te beschimpen, hij daarvoor moet boeten. Wanneer spr. niet de maximum-straf vraagt, dan neemt hij daarbij eenerzijds in aanmerking, dat beklaagte iets gedronken had, doch anderzijds eveneens, dat be klaagde zelfs den moed niet heeft hier thans de waarheid te zeggen. Rekening houdend met een en ander vraagt de aan klager veroordeeling tot 4 jaar gevangenis straf. Bij het hooren van dezen eisqh barst be klaagde in snikken uit en betuigt nogmaals zijn onschuld. De reenter overwoog in zijn vonnis, dat bij de zeer positieve verklaringen van drie getuigen de ontkenning van beklaagde niet kan worden aanvaard, te meer niet, om dat zijn bij de deur uitgesproken woorden niet anders dan een gevolg kunnen zijn van een voorafgaande woordenwisseling. Daar de rechter de schuld van beklaagde bewezen achtte veroordeelde hij dezen wegens beleediging van den Führer en legde beklaagde een gevangenisstraf op van 21/2 jaar. NAAR VERBODEN ZENDER GELUISTERD. Ten slotte werd een klacht over het luis teren naar een verboden zender behandeld. De hotelier G. uit Arnhem had op 26 Ju li met vrouw en dochter en twee pension gasten in zijn woonkamer .naar die Engel- sche radio geluisterd. Beklaagde zegt, dat, terwijl het' gezel schap aan het luisteren was, twee agenten voorbij het raam kwamen. Die agenten komen wel meer bij beklaagde in verband anet de nachtlijsten. Ook nu kwamen bei de mannen binnen en zij bleven luisteren tot het einde van de uitzending, waarna de een het nachtregister controleerde, terwijl de andier proces-verbaal opmaakte. Beklaagde keek daar zeer van op, om dat wel vaker politie-agenten bij hem naar buitenlandische zenders kwamen luisteren. Beklaagde zegt, daardoor dan ook den indruk te hebben gekregen, dat het luiste ren naar den Engelsohen zender in dezen kring niet zoo erg .was. Hij achtte zich ge heel te goeder trouw, aangezien hij anders bij het zien aankomen der agenten heel ge makkelijk een ander station had kunnen draaien Tenslotte deeldie beklaagde mede, dat hij .geenszins anti-Duitsch gezind is en dat hij 'heelemaal niet sympathiseert met Enge land. De aanklager zei de, Zondag persoonlij k in Arnhem een onderzoek te hebben inge sted. Van beklaagdes vrouw en van een pensiongast heeft spr. vernomen, dat men wel wist, dat het luisteren verboden was, maar dacht, dat het niet zoo erg was. In zijn requisitoir wees dr. Koblitz er voorts op, dat iedereen weet, dat de Engiel- sche zender leugens brengt. Men maakt daarbij propaganda tegen Duitschland en neemt het dan niet zoo nauw met de waar heid. Beklaagde heeft niet alleen zelf het ver bod overtreden, doch ook andieren in de gelegenheid gesteld, naar voor Duitsch land ongunstige berichten te luisteren. Daardöor wordt de Duitsche zaak ge schaad. Wat de strafmaat betreft, wil spr. voor dit geval nog eenige verzachtende omstandigheden in aanmerking nemen en daarom vraagt hij thans niet de maximum straf, doch veroordeeling tot een gevange nisstraf van 1 jaar en 2 maanden en bo vendien tot een boete van 300.bij niet betaling te vervangen door 30 dagen ge vangenisstraf. De rechter waardeerde de verzach tende omstandigheden iets hooiger en veroordeelde beklaagde tot een gevan genisstraf van 6 maanden, en een geld boete van 500, subs. 1()0 dagen ge vangenisstraf. Haagsche Politierechter Algemeen belang gaat voor eigen belang. Deze woorden gelden zeer zeker in deze tijden, maar de kruidenier W. de L. te Nootdorp had zulks niet ingezien. Hij had van den burgemeester dier gemeente opdracht gekregen, om als uitkijkpost te fungeeren, voor de luchtbescherming. En aan deze vordering had hij niet voldaan, omdat het hem niet gelegen kwam. Ver dachte voerde aan, dat hij door eigen be lang te dienen, ook het algemeen belang diende. De Officier was het daarmede niet eens en zeide: „uw zaken moeten achter staan tij de zaken van algemeen belang", en spr. vond dat de houding van verdachte ge tuigde van een hardnekkige mentaliteit. De eisch werd dan ook een gevangenis straf voor den tijd van veertien dagen. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan, dat hij het beschouwde als een pla gerij van den burgemeester, omdat hij lid der N. S. B. is, hetgeen de Politierechter deed opmerken, dat hij daar niet op in kon gaan en het ook niet geloofde alleen op gezag van verdachte. Voor ditmaal wilde hij het nog met een geldboete af laten loopen en het vonnis werd dan ook 25 subs. 25 dagen. Zonder vergunning gevaren. En ingenieur uit Bergen op Zoom had op 23 Juni met een motorbootje gevaren te Woubrugge en was aangehouden ge worden ter controle van zijn benzinever- gunning, welke hij evenwel niet kon ver- toonen, aangezien hij er geen had. Hij voerde tot zijn verdediging aan, dat hij het bootje juist gekocht had en het aan het probeeren was. Het mag nu eenmaal niet en daarom werden eisch en uitspraak een geldboete van 10 subs. 10 dagen. De smullende geiten. De N.V. Handelsraad te Alphen aan den R ij n kwam opslagruimte tekort en had daartoe een loods gehuurd op een ter rein. De loods was gevuld met veevoeder. Op dat terrein liepen tevens eenige geiten, toebehoorend aan de fabrieksarbeiders A. F. en F. H. B. beiden te Alphen. Op zeke ren dag hadden de geiten het in hun gei- tehhoofden gehaald om eens te gaan zien wat er in die schuur was opgeslagen en toen zij tot de ontdekking gekomen waren, dat er allerlei lekkernijen aanwezig waren, die voor geiten een delicatesse vormden, hadden zij niet geaarzeld er van te snoe pen. De bazen der geiten hadden zulks ge zien en waren nog iets verder gegaan, door een zak met lekkernij apart te zetten, op dat de geiten ook in de toekomst nog iets heerlijks zouden kunnen consumeeren. Dus wat de geiten begonnen waren vol brachten hunne bazen. Hoofdzaak zal wel geweest zijn, dat ook geiten een distribu- Lestamkaart noodig hebben voor hun voed sel. Nadat de verdediger een heel verhaal over verdachte's omstandigheden gedaan had en er op gewezen te hebben, dat hij de geiten niet voor pleizier hield, maar in hoofdzaak voor melk voor de kinderen, voelde de Politierechter, in tegen stelling met de Officier wel iets voor een voorwaardelijke straf, zoodat het vonnis tegen B. werd een week gevangenisstraf voorwaardelijk en tegen B. twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk. De straf met de voorwaarde. Een dienstbode te Leiden had ver schillende malen geld weggenomen ten nadeele van de mevrouw bij wien zij diende. In hoofdzaak moest dit geweten worden aan de omgang met een vriendin die erg van dansen hield. Maar dansen kost geld als men geen verkeering heeft, die zulkt betaalt, (thans heeft zij wel ver keering maar mag niet dansen) want het vonnis werd, evenals de eisch een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden met drie jaar proeftijd en de bij zondere voorwaarde, dat zij gedurende drie jaar geen dancing mag bezoeken. Hij ging even tabak halen maar kocht een biertje van 55. De koopman R. v. d. L., afkomstig uit Leiden had voor een winkelier een boodschap mceten doen en wel te Rotter dam voor 55,tabak gaan halen. Hij had zelfs de fiets van den winkelier mede ge kregen. In plaats van tabak te gaan koopen was hij volgens zijn zeggen een glaasje bier gaan koopen. Polititrechter: „Dat is dan een glaasje bier geweest van S 55.vader". Verdachte: „Nou ja het is niet bij één biertje gebleven want ik ben gelijk maar ürie dagen onder water gebleven." Politierechter: „En toen je na drie da gen weer boven water kwam waren de 55 op en heb je de fiets ook nog maar verkocht om weer onder water te gaan." Verdachte: „Ja en toen ik weer boven water kwam ben ik zelf naar de politie gegaan." Politierechter: „Het eenige prijzenswaar dige van deze heele geschiedenis". De Officier was in het geheel niet te 'spreken van dit steeds maar weer onder v/ater duiken en dan weer bovenkomen om weer onder te duiken en eischte een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maan den. De Politierechter halveerde dezen eisch zoo-dat het werd een gevangenisstraf van drie maanden. Het rantsoen was zeker niet groot genoeg. Een bankwerker afkomstig uit Leiden had kennis gemaakt met een Hagenaar. Deze had hem eens op visite genoodigd en werd toen even weg geroepen. Van deze gelegenheid had onze bankwerker ge bruik gemaakt, door twee zakjes thee en bovendien nog de.... distributiestamkaart van zijn kennis mee te nemen. Gelukkig voor de benadeelde was het het geval gauw uitgekomen, want een stamkaart is een onmisbaar document ge worden. Heb je zoo'n ding niet dan sterf je den hongex'dood en loop je veel te scha mel gekleed rond. Omdat de bankwerker kon bogen op reeds vijf vonnisjes werd de eisch zes maanden gevangenisstraf en het vonnis vier maanden gevangenisstraf. Kantongerecht te Leiden Geen goede verduisteraars. De caféhouder A. L. M. L. te Roelof- arendsveen, had zich te verantwoor den, omdat hij zijn café niet behoorlijk verduisterd had. Als er personen de loca- liteit verlieten, scheen er telkens een streep licht naar buiten. Verdachte voerde aan, dat hij zijn uiterste best op de verduiste ring gedaan had, door o. a. tien ramen met houten schotten dicht te maken. Alleen bleef men het feit behouden, dat als de klanten vertrokken, er licht naar buiten kwam. De eisch werd een geldboete van 15 subs. 5 dagen. Uitspraak 5 subs. 3 dagen, omdat de duisternis nog maar amper ingetreden was. De metaalbewerker J. de P. uit R o e- 'ofarendsveen had zich voor een zelfde feit te verantwoorden. Hij had niet gezorgd, dat er geen licht, vanuit zijn wo ning naar buiten kon stralen. Aangezien hij al eens eerder gewaar schuwd was geworden, werd het vonnis 8 subs, 5 dagen, nadat de eisch was geweest 10 subs. 5 dagen. Niet „brandschoon." D. V. te Leiden achtte wat gebeurd was ernstig maar voegde er aan toe, dat hij niet geheel „brandschoon" was geweest. Dat wü zooveel zeggen, alsdat hij een beet je te veel alcoholica genuttigd had. Na het gebruik van dat vocht had hij nl. iemand allerlei leelijke dinken naar het hoofd geslingerd en zoodoende moet hij nu 3.betalen. Vier verdachten in eene zaak. I Door een toeval kon het gebeuren, dat vier verdachten terecht moesten staan om dat een auto geen goede rem nen had. De textielarbeider W. O. en de glazen- wasscher G. J. M. beiden uit Leiden, r.adden een luxe auto zien staan in de Nieuwstraat te Leiden. Zij waren heel brutaal in het vehikel gestapt en waren er mede gaan rijden. De pret was niet van langen duur geweest, want op de Nieuwe Rijn was de narigheid al begonnen. Ze waren de stuurkunst niet meester en zoo kon het gebeuren, dat toen zij wilden remmen, er op het verkeerde pedaal getrapt werd en wel rp het gaspe daal. Tot overmaat van ramp ging de auto bovendien nog achteruit inplaats van voor uit met als gevolg, dat de pui van perceel Nieuwe Rijn 25 danig gehavend werd, zoo dat daar in de eerste plaats een civiele vordering werd ingesteld voor een bedrag van 29.25. De glazenwasscher werd als hoofdschul dige veroordeeld tot een geldboete van 25 subs. 14 dagen en tot betaling van de schade. De textielarbeider werd als mede schuldige veroordeeld tot een geldboete van 8.— subs. 8 dagen. Daarmede was men er nog niet, aange zien de politie had gemerkt, dat de rem men van de auto niet behoorlijk werkten, zoodat degene die de auto op de Nieuw straat -had geplaatst, de chauffeur A. v. A. uit Rotterdam op zijn beurt, wegens het rijden met een auto zonder behoorlijke remmen, veroordeeld werd tot een geld boete van 10 subs. 5 dagen. Nog was men er niet, want daarna moest terecht staan, degene, die de auto in Rot terdam verhuurd had, de garagehouder J. C. v. d. B. Hij voerde aan, dat hij de auto goed had mee gegeven, hetgeen de amb tenaar niet geloofde. De eisch werd dan ook een geldboete van 10 subs. 5 dagen. Verdachte voerde aan, dat hij niets be- zat om deze boete te betalen, aangezien hij bij het bombardement van Rotterdam al les, maar dan ook letterlijk alles, verloren had. Daarmede rekening houdende, werd het vonnis, schuldig verklaring zonder opleg ging van straf. Er een wedstrijd van gemaakt. J. S. uit L e i d e n had met een auto, en H. v. d. S. uit Z o e t e r w o u d e had met een paard en wagep in de Zonneveldstraat gereden. Zij waren toen om het hardst gaan rijden, om het eerste bij het kruispunt te zijn. Niemand had het geyvonnen, trots het feit dat v. d. S. op een onbarmhartige wijze zijn paard geranseld had. Het eenig resultaat was geweest, dat op het kruis punt de auto wel tijdig kon stoppen, maar dat v. d. S. zijn paard niet vlug genoeg tot stilstand 'kon krijgen en door de ruiten van het hoekhuis gereden was. Beide snel heidsmaniakken werden veroordeeld tot een geldboete van 15 subs. 10 dag-en. Geen prettig schouwspeL Mevrouw A. van V. te Leiden was dronken in Leidens straten aangetroffen. Volgens de papieren was dit de vijfde maal en zou er wel hechtenis voor haar opzit ten. Er was echter een dame van een lief dadige vereeniging, 'die nogmaals een goed woordje voor de mevrouw deed er op wij zend, dat mevrouws man zijn wettige gade al buiten de deur had gezet. De vereeni ging wilde het toezicht wel op mevrouw uitoefenen en daardoor geroerd werd het vonnis van den kantonrechter een voor waardelijke geldboete van 3.subs. 3 dagen met een jaar proeftijd. Verkeersovertredingen. S. M. V. te K a t w ij k aan Zee had met een auto getracht eenige wielrijders te passeeren, op den Katwijkschen Weg, ter wijl hij van te voren best konzien, dat zulks onmogelijk was. Dat kostte hem thans i0 subs, 10 dagen. De koopman J. B. te Leiden had de bocht nabij het Utrechtsche Veer te Lei den onbehoorlijk genomen waardoor hij een wielrijder van de sokken had gereden. Dit onbehoorlijk rijden kostte hem de be hoorlijke geldboete van 6.subs. 3 dagen. MevT. A. v. d. L. uit Zoeterwoude had met haar auto, op het Levendaal te Leiden een wielrijder getorpedeerd, trots het feit dat het Levendaal 16 meter breed is. Te groote snelheid was de oorzaak hier van. Omdat zij de aangeredene netjes naar de dokter had gereden en alle schade betaald had kwam zij er af met 5 subs. 3 dagen, hetgeen zij nog te veel vond volgens haar zeggen. De wandelende koe. J. C. de G., te L e i d e n, had 'zijn koe beest niet verhinderd, om bij de buren, op den Rijnsburger weg te Leiden, gladiolen, pioenen en andere Flora's kinderen te gaan consumeeren. Het hek had open 'gestaan voerde hij tot zijn verdediging aan. Dat geloofde men graag, maar hij had maar te zorgen, dat het hek dicht was en om hem daar voortaan aan te herinneren werd het een geldboete van 8.subs. 4 dagen en dan nog een schade van 5. Radio-programma WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1940. JAARSVELD. 414,5 M. VARA-Uitzen- ding. 8.00 B>srioh/ten ANP, gramofooanmtu- zi-ek 9.30 Keukemp-raatje lü.0-0 VPRO: Morgraniwijddinjg 10.15 Pianovoordradhfr. 10.45 Declamatie. 11.00 Zang en or gel. 11.30 Declamatie 11.50 Gramo- foonimiuzi&k 12.00 Berichten 12.05 Es meralda en solisten 12. 45 Berichten ANP, gramof-oonmuziek 1.15 VARA-or kest 2.00 Voor de vrouw 2.30 VARA- orkest 3.00 Zang en ongel 3.30 Voor die kindieren 5.15 Berichten ANP. 5.30 Esimeralda 6.15 Reportage 6.35 Volks zang 7.00 Vragen van de dag (ANP). 7.15 Berichten 7.2-0 Felicitaties 7.30 Lezing. 7.50 Gram of oommiuziek 8.00 Berichten ANP. 8.15 Buzzle-uitzemddinig 8.30 VARA-orkest en soliste 9.15 Ra- diotoomeel 9.40 VARA-orkest en soliste 10.15 Berichten ANP en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsoh) 7.15 Berichten (En-geLsch). 7.30 Gramofoonmuziek (Om 8.00 Berichten ANP). 10.00 Morgenwij ding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Ensemble Jonny Kroon (11.1511.30 Be richten Engelsoh12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP, gra mofoonmuziek 1.00 Muziekkorps van het Duitschie Luch-twapen 2.00 Beridb- ten (Duitsoh). 2.15 Concertgebouw-or kest, Toonkunistkoor en solisten 3.15 Be richten. (Engelsoh) 3.30 AVRO-Amuse ments orkest en gramofoonmuziek 5.00 Berichten (Duitsoh) 5.15 Berichten ANP. 5.30 Omroeporkest 6.15 Berich ten (EngeLsch) 6.30 Onderwijsfonds Sohe&pvoart: Taalles en causerie „Die vaar wegen in West-Europa". 7.00 Vragen van die dag (ANP). 7.15 Altviool, piano en zang. 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten (En gelsoh). 8.45 Puiszfca-orkest 9.15 Be richten (Engelsch). 9.30 Gramofoonimiur ziek 10.00 Berichten (Duitsch) 10.15 Berichten ANP. 10.3010.45 Berichten (Engelsoh) en sluiti-nig. 11.1511.30; 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berichten (En gelsch). BROOD. Broodbon 1- (nieuwe broodkaart). Geldig van 12 tot en mét 18 Au gustus a. s. (niet gebruikte tot en met 22 Augustus) rechtgevende op 2500 giam roggebrood of 2000 gram ander brood. THEE OF KOFFIE. Bon 53 (algemeen distributieboekje) Geldig tot én met 30 Aug. rechtge vende op hall pond koffie of half ons thee. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 40 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en rnet» 6 Sept., recht gevende op 21i ons tarwebloegi of tarwemeel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeel. SUIKER. Bon 66 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 30 Aug., rechtge- veno-? p k.g suiker. Bon 74 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 30 Augustus, recht gevende op 11/4 kilogram suiker. PETROLEUM. Pelroleumzegel „Periode 5" voor ben, die over geen andere kookgelegenheid beschikken dan petroleum. Geldig tot en met 8 Sept., rechtgevende op 2 liter. BOTER EN VET. Bon 01 tot en met 04 (boierkaart) Geldig tot en met 23 Augustus. Op eiken bon een half pond boter. Bons 01 tot en met 02 (vetkaart). Geldig tot en met 23 Augustus. Op elke bon een half pond margarine of gesmolten vet of boter. Bons 03 en 04. (vetkaart). Geldig tot en met 23 Augustus. Op elke bon half pond boter met 10 cent reductie per half pond. RIJST OF R1JSTEMEEL. Bon 14 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 6 September, rechtgevende op half pond rijst of rijstemeel. HAVERMOUT, ENZ. Bon 27 (algem. distdibutieboekje). Geldig tot en met 6 September, rechtgevende, op half pond haver mout of havervlokken of gort of grutten. MAÏZENA, ENZ. Bon 105 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, recht gevende op 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder. MACARONI, ENZ. Bon 110 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, rechtgevende op 1 ons macaroni of vermicelli. WIELRIJDERS, laat U in Uw belang toch radent Maakt gebruik van rijwielpaden, Vereeniging voor VeiligVerkeer. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULx. KEURING Lido: Moskou-Shanghai (Pola Negri, Wolf gang Keppler). Speelfilm lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Woensdag en Zater dag matinée. Goedgekeurd Luxor: Johann Strauss (Ma ria Andergast, Paul Hörbiger). Leven van johann Straus Iedere avond 8 uur. Zondag van 2—7 u. lederen dag matinée, behalve Vrijdag. Goedgekeurd v volwassenen Trianon: Suikerfreule Komisch lederen avond 8.15 u. Zondag van 2—6.30 uur. Zaterdag en Zondag 's avonds om 7 uur en 9.15 uur. Zaterdag en Woens dag matinée 2.15 u. Goedgekeurd v volwassenen Rex: Circusreizigers. (Hans Albert). Avontuurlijk lederen avond 8.15 u. Zondag van 26.30 uur. Zaterdag en Zondag 's avonds 7 uur en 9.15 uur. lede ren dag matiné 2 u. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Die Csardasfürstin. (Hans Söhner, Paul Kemp). Naar de be kende operette lederen avond 8.15 u. Zondagmiddag 4 u. Zaterdag en Zondag 's avonds 7 uur en 9.15 uur. Woensdag en Zaterdag matiné 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6