OMGEVING DINSDAG 20 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 AbonnenvmUprijs: toot Lelden II cent per week; 2.50 per kwartaal. By onxe «.(enten *0 cent per wo#k; &.80 per kwartaal Franco per po»t 1 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Loaaa nummer» 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tariet Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 60 cent per plaatsing, al* léén Woensdag en Zaterdag Weerbericht LUCHTTEMPERATUUR. 15.4 gr. C. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 8.56 uur. Zon op 6.32 uur. Maan op 9.37 uur. Maan onder 10.14 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 21 Aug. voorm. 6.20 en nam. 6.45 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 18 gr. C. OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC^ Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst- Deze tyden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 8.56 uur. ZONSOPKOMST 6.32 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. .3IIC3IIOII Oil Oil OII Oil OIIOII O* Agenda LEIDEN De avond-, nacht en, Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 17 Aug. 20 uur tot Zaterdag 24 Aug. 8 uur, waargenomen door de apothe ken Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 en A. J. Donk, Doezastraat 31. tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoording der redactie). Het Warmondsche gemeenteraadsverslag. Geachte Redactie. Gelezen in uw blad van 14 dezer, 't ge meenteraadsverslag van Warmond, voel ik mij verplicht 't volgende onder uwe aam- dacht te brengen. Uwe lezers zullen wel licht de indruk krijgen, dat ik tegen een salarisverhooging was, van le en 2e amb tenaar van ons distributiebedrijf, hetgeen geenszins het geval is. Het spijt mij, dat dit geval in de geheime zitting is behan deld en ik zoodoende u de juiste toedracht ■niet beschrij ven kan. Wel kan ik u vertel len, dat wat verhooging van salaris van bovengenoemde ambtenaren betreft, geen enkele en ook niet de minste, bezwaren door een onzer raadsleden is gemaakt. U beleefd dankend voor de verleende plaatsxuimt. Hoogachtend* J. DE GREEF, Raadslid. VOETGANGERS, schuin een kruispunt over? Neen! Daar loopt men altijd haaks omheen. Vereeniging voor Veilig Verkeer. Katholiek Comité van actie „Voor God" Almachtige, eeuwige God, Gij leidt terzelfder tijd de dingen van den hemel en van de aarde; verhoor op milde wijze het smeeken van U w volk en schenk Uw vrede in onze dagen. (2e Zondag na Driekoningen) OP DE BOLLENBEURS. Hoewel die bloemencollectie in één der bovenzalen van het concertgebouw ten toongesteld een bezoek volkomen waard was, liet zieker 90 pet. der vele bezoekers van de beurs gisteren na de schitterende Dahlia's en Gladiolen te bewonderen. Voor hetgeen beneden gebeurde was meer belangstelling: een opleving van den handel zoowel in leverbaar als in plant goed. Vroege tulpen werden flink gevraagd'; menige koop kwam tot stand tegen prij zen welke gingen tot 20 A 25 cent boven m.p. Ook meerdere Darwinsoorten, w.o. Bartigon hadden aller belangstelling en noteerden dienovereenkomstig. De „Duitsche" Narcissenvariieteiten zoo- als Cromwell e.a. waren eveneens gezocht, hoewel er nog geen nadere berichten over die export naar Duitsohland waren. Naar Zweden vertrok gisteren de eerste zending bollen van 50 ton; via Delfzijl. In plantgoed werden ook heel wat brief jes geschreven, hoewel niet tegen de lage prijs welke voor v. d. Eerden irn ons stuk je van vorigen week genoteerd werd. Er stond 15.a 20.p. H.L. hetgeen moest zijn 35.a 40. In Narcissen werd per K.g. besteed voor: Golden Harvest 0.50 k 0.55, Daisy Scha- fer 1.Carlton 0.40, Marion 1. Monique f 2.50 en Teorapia 2.50. Parkiettulpen per K.g.: Red Chaimipion 15.Sunshine 50.Thérèse f 7. Per mud maakte men voor: M. T. Su perbe 50.a 60.elt Golden Age 100.Evt. Golden Pheasant 100. T.T. Crater 70.—. Dw. AU,Bright f 85.—. Evt. Sunburst 50.a 55.om slechts enkelen te noemen. Elt. John Ccbepers en de zuiver witte Elt. John. Schepers en de zuiver witte 1.a 1.50 per K.g. In teelt vergunningen was de handel iets stroever en daardoor de prijzen meer ge drukt. Al met al een geanimeerde beurs, waar van vele kweekers met een briefje huis waarts togen, meerderen met de conditie „Contant" er op, hetgeen voor aienigeen zeer welkom is. hillegom Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Woensdag 21 dezer nam. 2 uur. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingekomen Stukken, 3. Re clames Hondenbelasting, 4. Comptabiliteits- besluiten; 5. Vaststelling rekening van den Schoolartsendienst over 1939; 6. Voorstel van B. en W. tot vetrhaal va i couponbe lasting; 7. Voorstel van B. en W. tot reor ganisatie van het'politiecorps; 8. Voorstel van B. en W. tot onttrekking van twee lo kalen der O. S. aan het onderwijs; 9. Voor stel van B. en W. tot aanschaffing van een autobrandspuit; 10. Mededeelingen. Bakkersvergadering. De Hillegomsche broodbakkers vergaderden onder leiding van Weth..Vermeer. Met nadruk werd ge wezen op het feit, dat het streng verboden is brood af te geven zonder bonnen; even zeer is het verboden op bonnen meer brood af te geven dan de bonnen vertegenwoordi gen. De verschillende samenstellingen 'en de vastgestelde prijzen van brood werden besproken. De bestaande prijzen zullen voorloopig gehandhaafd 'blijven. Een com missie, bestaande uit de heeren L. J. Boo- gert, P. F. Jong en L. Burggraaf werd be noemd, welke voorschriften geeft betref fende prijs en samenstelling. Weth. Ver meer treedt op als adviseur der benoem de commissie. katwijk Ronde van Katwijk. Tegen a.s. Don derdag 29 Aug. heeft de voetbalver. „Kat wijk" de 3e ronde' van Katwijk uitgeschre ven. Men vestigt er de aandacht op, dat de V. V. V. feesten dit seizoen niet zullen doorgaan. Deze ronde is de eenige aantrek kelijkheid die zal plaats hebben. Er zal o.m. worden geloopen om de wisselbeker van V.V.V., die al tweemaal is gewonnen door den heer J. de Roode uit Leiden. En driemaal is heusch, dusVervolgens hebben de voetbalvereenigingen „Quick Boys" en „Katwijk" een prijs disponibel gesteld, terwijl elke deelnemer die de af stand, 4.2 K.M., loopt binnen 20 min. een herinneringsmedaille zal ontvangen. De start is bij Caligulastraat en het eindpunt de Boulevard bij „Du Rhin". katwijk aan den rijn Sport. Op initiatief van de R.K. voetbalver. K.R.V. was gisterenavond in het parochiehuis een vergadering, met als voornaamste doel propaganda vocf de sport, voornamelijk de voetbalsport. Pastoor Hesp, opende als waarn. voor zitter de vergadering met den christ, groet, heette de sprekers van dezen avond pater Kauling uit Zoeterwoude, directeur van het K.J.C. district Leiden en den heer Hoo- gervorst uit Sassenheim, bestuurder van den L.V.B., welkom. Pastoor wees er op, dat deze vergadering voornamelijk een propagandistische inslag zou hebben. Dan verkeeg pater Kauling het woord voor zijn rede, welke met volle belangstelling door de aanwezigen werd gevolgd. Vervolgens sprak de heer Hoogervorst. Spr. begon met een en ander te zeggen uit zijn lange ervaring, om dan te betoogen waarom de jongelui dienen te spelen in katholiek verband. Spr. spoorde dan aan tot toetre ding, vooral van senioren waaraan de ver eeniging zoo'n behoefte heeft. Pastoor Hesp dankte de sprekers voor hun duidelijk be toog. Z.Eerw. wees op de gunstige condi tie, waarin K.R.V. verkeerd, b.v. waf ter rein betreft en wekte de ouderen nog op om als leiders toe te treden. Na een pauze werd gelegenheid gege ven voor het stellen van vragen, waarvan door enkelen gebruik werd gemaakt. Er werd hierbij op gewezen, dat vóór 25 Aug. a.s. de ledenlijst, en de ingeschrevenen der competitie, bij den N.V.B. moeten zijn op gegeven. Enkele der aanwezige jongelui gaven zich dan op voor de seniorenafdee- ling. Pastoor Hesp hield vervolgens een slot woord en vroeg degenen, die hiervoor in aanmerking kwamen, het. alerhoogste be lang van de zaak in te zien. Laat de jon geren zich toch niet teleurgesteld zien, om dat de ouderen het schip verlaten. Na een geestdriftige opwekking tot aan melding sloot zijneerw. de vergadering met den christelijken groet. Personalia. De heer A. R. v. d. Jagt, alhier, behaalde te Amsterdam het mid denstandsdiploma vakbekwaamheid voor den brandstoffenhandeL LISSE Verkeersongeval. Mevr. v. V., die vanaf de Meer en Houtstraat naar de Ka naalstraat overstak, werd door een tot nu toe onbekend gebleven wielrijder aange reden en tegen den grond gesmakt. De E. H. B. O.'ers waren spoedig ter plaatse en brachten haar op advies van dokter Holl naar een woning, alwaar de genees- yundige een onderzoek instelde. Vermoe delijk met inwendige kneuzingen en een beenbreuk werd zij op advies van den dokter overgebracht naar een ziekenhuis te Leiden. De politie was ter plaatse en nam de situatie op. Concert. Zaterdag 24 Aug. a.s. hoopt de Harmonie Trouw moet Blijcken" in vereeniging met de aHrmonie „Apollo" uit Haarlem en onder leiding van den heer L. van der Hoef uit Beverwijk, een con cert te geven op het Hobahoplein. Het concert, hetwelk gegeven zal worden van des avonds 79 ur, zal populaire en klas sieke muziek bevatten en voorafgegaan worden door een marsch. De vereenigng verwacht veel belang- steUing, doch de grootst mogelijke stilte bij de uitvoering der nummers. Personalia. Bij de gehouden examens voor costumière slaagden de dames A. Visser en F. Plesman en voor lingerie D. Baartman en F. Plesman. De heer H. J. M. Ragas, onderwijzer aan de R.K. ULO- school, slaagde voor het examen boekhou den M.O. oegstgeest Sportdag. Zondag a.s. organiseert on ze R.K. voetbalvereemigiing U.D.O. serie- wedstrijdisn op het terrein aan de Hofdijk, waaraan de elftallen van S.M.C., Teylki- gen, For&holte en U.D.O. deelnemen. Er worden vier wedstrijden gespeeld, waar van de eerste om 12 uur aanvangt. Voor het sportminnend publiek is er dus heel wat te zien. Wij verwachten dan ook een groote opkomst. Voorts worden alle Katholieke voet- balliefheibbende jongelui in Oegstgeest nog eens aangespoord om lid te worden van onze voetbal vereeniging. Iedere Ka tholieke voetballer behoort tooh lid te zijn van de Katholieke voetb alvereen iging in zijn woonplaats. Zij die lid wenschen te worden, kunnen zich ten allen tijde echter in verband met de a.s. competitie liefst vóór Vrijdag a.s. schriftelijk of mondeling aanmelden aan het adres Ge versstraat 7. We hopen, dat velen aan deze aansporing gevolg zullen geven. rijnSburg GEMEENTERAAD. De raad kwam gisteravond bijeen. Af wezig was de heer van der Gugten. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten, langs het Oegstgeesterkanaal naast den Vcorhouterbrug een strook grond van het Hoogheemraadschap Rijnland te huren voor het maken van een algemeene los plaats. Vervolgens kwam de woningbouw weer aan de orde. Van het Departement van Binnenlandsche Zaken was een telegram ontvangen, dat de gunning van den bouw van 42 woningen wordt toegestaan. Over de bijdrage van het Rijk zal nog nader worden beslist. De voorzitter deelde het een en ander mede over de gehouden besprekingen en merkte voorts op, dat, wanneer voor 23 woningen een bijdrage wordt gegeven, de overige 19 door hun hoogere huurwaarde wel een risico vofmen, doch dat daar het groote gebrek aan woningen tegenover staat. Wethouder Kralt wees er op, dat de ge meente geen bijdrage behoefde te geven, wanneer voor woningen van de 19 huur ders werden gevonden, die 5.per week konden betalen. Wethouder van der Vijver betwijfelde dit en was voorts van meening dat het ge heele besluit van de bijdrage nog in de lucht hing, zelfs van één woning. Zij is wel waarschijnlijk voor 23 maar niet voor meer woningen. De 19 andere zullen dus altijd wel 5.huur moeten doen. Wethouder Kralt merkte op, dat hier zoo noodig een gemeentelijke bijdrage van 1.kon worden gegeven. De heer Zandbergen onderschreef de zienswijze van den heer Kralt. De ver eeniging zal in de eerste plaats probeeren voor 5.te verhuren. Voorts merkte de heer Zandbergen op, dat er arbeiders uit Rijnsburg in Katwijk f 6.huur verwo nen en dat anderen in minder goede wo ningen, dan die welke nu gebouwd zuUen worden. eveneens f 5.betalen. Z. h. st. werd besloten tot het verleenen van een gemeentelijke bijdrage van ƒ0.50 per week voor 23 woningen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Leenheer, over aansluiting aan het gas- of electriciteitsnet van een 30-tal wo ningen aan de Voorhouter-, Vinke- en Noordwijkerweg, deelde de voorzitter mede, dat hiertoe overleg is gepleegd met de Stedelijke Fabrieken te Leiden. Het leggen van gasbuizen bleek het voordeeligste te zijn en zou 1800.kosten. De huiseige naren zouden hiervan de helft moeten be talen. Enkelen uitgezonderd bleken er ech ter velen niet bereid hun deel bij te dra gen. Wethouder Kralt toonde met een voor beeld he: onjuiste van deze houding aan en hij vroeg zich af, waarom iemand, die aan dc Vcorhouterweg voor 50.goed koops/ heeft gebouwd, niet enkele tientjes zou bijdragen voor een verbetering, die nog de waarde van zijn huis vermeerdert. De voorzitter hoopte, dat de belangheb benden de kwestie nog eens zakelijk zul len bekijken, doch spoed is gewenscht ook met het oog op de bestrating van de Voor- houterweg, waaraan weldra zoodra de toestemming van den Commissaris voor den Wederopbouw afkomt zal worden begonnen. voorschoten HET ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR P. J. DE ROOS. Na de kerkelijke viering van het zilve ren priesterfeest van den zeereerwaarden heer P. J. de Roos, pastoor alhier, op 15 Augustus j.l., werd het vastgestelde pro gramma verder afgewerkt. Vrijdag, 's namiddags te 3 uur, kwamen de schoolkinderen bijeen in het vereni gingsgebouw om den pastoor hunne geluk- wenschen aan te bieden. De kinderen wer den daarna onthaald. Zondag j.l. 's avonds na het Lof werd in het verenigingsge bouw opgevoerd het leekenspel van H. Ghéon: „Het mysterie der H. Mis". Op de zen avond waren uitgenoodigd de leden van het eere- en feestcomité en de bestuurs leden der organisaties met hunne dames. Dit mysteriespel w£rd zeer goed uitge voerd en aandachtig gevolgd. De korte in houdsopgave van het mysteriespel is als volgt: volkomen duister. Langzaam wordt het licht. Onder gezang komt, in een licht straal gekleed in schitterend gewaad ,de wijsheid" op, vergezeld door engelen en neemt plaats op haar troon. Dan links, komt begeleid door de geblinddoekte on wetendheid het koor der onwetenden bin nen. (Dit zijn de niet begrijpende geloo- vigen). Zij gaan trouw ter H. Mis, iederen Zondag. Zij gelooven dat de H. Mis is het middelpunt van 't géloof, mar begrijpen het niet. De wijsheid, medelijden met hen heb bend, zal het hun verklaren, toeschouwers zullen ze zijn van de H. geheimen, begin nend na den val met de wanhoop van Adam. Adam komt op gekleed in dieren- velj een gebrokene. Hij heft een klaagzang aan en stort daarna ter aarde. De wijsheid roept hem tot zich. Adam's schuld eischt afbetaling. Hij zal een vlekloos lam offe ren. Hij treedt binnen, het lam en een takkenbosch dragende. Aan den voet van het altaar knielt Adam neer en Abel naast hem (le deel van de H. Mis: de priester aan den voet van het altaar). Het koor der geloovigen zegt: In den naam van den Va der. Adam en het koor der geloovigen be lijden en betreuren hunne zonden en vra gen kwijtschelding. Adam bestijgt het al taar en kust het (2e deel van de H. Mis, de priester bestijgt het altaar). Adam en Abel verdwijnen. Mozes gevolgd door le vieten, bestijgt het altaar. Hij belijdt zijn onwaardigheid en begeeft zich naar het midden van het altaar (3e gedeelte van de H. Mis Kijrie Gloria). Hierna komt Jo hannes de Dooper ten tooneele, de voor- looper van Christus. De Joden (koor) kee- ren zich van hem af, de heidenen (koor) luisteren naar hem. Nu verschijnt de ge stalte van Christus. Petrus en Joannes ko men achter Hem en nemen plaats voor het koor der Heidenen, terwijl Paul us met een boek voor de borst het koor der Jocien weer bijeenvoegt. Later bestijgt Paulus links en Joannes rechts 't altaar, terwijl Christus zich, door Petrus gevolgd, te midden der heidenen plaatst. Paulus leest een les (4e deel der Mis: het Epistel), een les uit den brief van de Hebreeën. Dan brengt Paulus het boek aan Joannes, die in het licht van Christus het Evangelie zal zeggen (5e deel der H. Mis: het Evangelie). Joannes begeeft zich naar het midden van het altaar (6e deel van de H. Mis: Credo) en spreekt de ge loofsbelijdenis en allen met hem, waarna het heilig offer gaat beginnen. Men begint Christus te kleeden. De Engelen strekken een kleed over het altaar uit. Christus be kleedt met het kasuifel gaat naar het al taar, ook Petrus en het koor der heidenen. N ubieden de druivenlezers en maaiers hun offers aan en vrouwen offeren bloemen en vruchten. Achtereenvolgens komen nog werklieden, fabrieksarbeiders, kantoorbe dienden, verkoopers, studenten met hunne offergaven. Christus neemt uit de handen van twee Engelen den kelk en de hostie aan. De offergaven worden bewierookt. (De Offerande). Christus spreekt: Mijn broeders bidt nu allen zacht, opdat aan mijnen Vader ,mag behagen mijn offer, dat uw offer is. Christus buigt zich over de hostie en kelk. Petrus, Joannes en Paulus scharen zich om Hem. Hij heft de hostie omhoog, daarna den kelk. Christus zich vooroverbuigende brengt dank aan den Va der. Allen bidden het Onze Vader. Chris tus breekt de hostie, evenals zijn lichaam gebroken werd. Hierna is het oogenblik van de Communie aangebroken. Na de Communie ontvangen de geloovigen uit de handen van de mede-officianten hun offer gaven terug. Aan het einde van den avond gekomen, sprak de zeereerwaarde heer P. J. de Roos een pittig dankwoord tot de spelers van dezen avond voor het goede spel, waarvan zij de aanwezigen hadden doen genieten. In het bijzonder dankte de jubilaris den re gisseur en kapelaan Perquin, voor de vele moeiten, die zij zich hadden getroost om deze uitvoering mogelijk te maken. Maandagavond, 19 Augustus j.l., had de zelfde uitvoering plaats voor alle gehuw den in de parochie, terwijl op Dinsdag avond, 20 Augustus, nogmaals hetzelfde spel zal worden gespeeld voor de jongelui der parochie vanaf 18 jaar, waarmede de viering van het zilveren jubileum van den herder der parochie zal worden gesloten. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Vrijdag, 23 Augustus, des namiddags 7 uur. Aanbesteding. Bij de door B. en W. gehouden aanbesteding voor het herstraten van de Wijngaardenlaan en Molenlaan werd ngeschreven, als volgt: J. Th. Kooy- man en W. v. d. Kraan voor f 659.50 en W. J. Oltshoorn voor 890.00. Beide in schrijvers zijn te Voorschoten woonachtig. Het werk is aan den lagasten inschrijver gegund. Bij de gehouden aanbesteding betref fende het leveren en bedrijfsklaar montee- ren van een electrische installatie in het trafostation aan den Veurscheweg alhier, benevens uitbreiding der schakelinrichting „Openbare verlichting in de overige trafo stations te Voorschoten" werden zes bil jetten ingeleverd en wel als volgt: Gebroe ders van der Swaaij te „'s-Gravenhage voor 3771.van Rietschoten en Houwens, Rotterdam 5416.Mijnssen en Co., Am sterdam 5732.62; Langezaal en Inniger, Leiden f 5750.Electrostroom, Rotter dam 6170.Groeneveld en v. d. Poll, Amsterdam 6600. VOORHOUT Onthulling gedenkteeken. Ter ge dachtenis aan onze Voorhoutsche gevaUen soldaat hebben zijn kameraden gemeend aan de nabestaanden een grafmonument te moeten aanbieden. De initiatiefnemers, de onderofficieren A. W. Deutekom en J. v. d. Nouland Pzn., hadden te midden van de familie van Gerrit Jacob van Rheenen, zijn kameraden vereenigd, ter onthulling en overgave van een grafmonument. Wachtmeester Deutekom verzocht den predikant, ds. J. J. H. Klomp deze plech tige stonde met een kort openingswoord te willen inleiden. Hierin uitte spr. woor den van hulde aan de 110 wapenbroeders, die geheel uit eigen initiatief -tot deze eer betooning hadden besloten. Spr. herinner de zich de woorden uit de H. Schrift, waar over Henoch staat geschreven: „En God nam hem weg" Woorden van herinnering wijdde spr. aan de nagedachtenis van hun" gevaUen kameraad; woorden van troost richtte ihij tot de zoo bedroefde familie. De heer Deutekom, het woord voerende namens de 110 wapenbroeders die dit mo nument schonken, herinnerde aan hetgeen ten verzoeke van de familie in de graf steen werd gebeiteld: De Heere heeft ge geven, de Heere heeft genomen; de Naam des Heeren zij geloofd". Moge de eensge zindheid die uit deze daad spreekt, ook in andere zaken weerklank vinden. Burgemeester mr. G. F. W. van Berckel, voegde aan het gesprokene nog eenige woorden van herinnering toe, waarna de grafsteen werd onthuld. Aan het einde dezer treffende plechtig heid ging ds. Klomp voor in gebed en bad het „Onze Vader" waarna de in uniform gekleede kameraden een laatste eere-groet brachten terwijl de andere talrijke aan wezigen den doode ter eere, langs het graf defileerden. Sprietloop'en. De Voorhoutsche St. Josephsgezellen organiseerden voor het eerst een onderlinge wedstrijd sprietloopen over de Zandsloot. De belangsteUing was enorm, buiten gewoon groot, zelis vanuit de lucht kwa men 2 vliegtuigen nog eens laag terug vliegen met de kennelijke bedoeling om te zien wat hier gebeurde. Het was vermakelijk de deelnemers te zien balanceeren, maar nog vermakelijker was het te zien op welke manieren de deel nemers gekleed te water vielen. Het riep herinneringen aan de jaarlij ksche Augustus- feesten wakker, want zoowel deelnemers als publiek hebben naar hartelust genoten. Uit den strijd kwamen als no. 1. G. Oost- dam Jzn., als no. 2. J. R. v. d. Nouland Thzn., als no 3. B. v. d. Nouland Pzn., en als no. 4. H. v. d. Hulst P-Jzn. Het publiek verlangt zeker naar een reprise van deze vermakelijke vertooning. Brand. In de bloembollenschuur van den heer G. M. Prins aan de Engelschelaan alhier ontstond een begin van brand ten gevolge van de aanwezig zijnde centrale verwarmingskachel. De brandweer werd gealarmeerd en verscheen spoedig ter plaatse. Gelukkig dat onze gepensionneer- de gemeente-opzichter de heer P. N. Vester, nog zijn diensten kon bewijzen als opper- brandmeester. Met stralen op de water leiding werd de brand tot het dak van de schuur binnenwaarts beperkt. zoetermeer „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfheze. Naar wij vernemen zal de jaarUjksche collecte, ten bate van de na tionale stichting: Tehuis voor alleenstaan de blinden" te Wolfheze eerstdaags plaats hebben. In dit tehuis, Waarin onvermo- genden geheel kosteloos opgenomen zijn, is plaats voor blinden uit het geheele land en van eiken godsdienst en overtui ging. Reeds vanaf de oprichting bleek, uit het groot aantal aanvragen om opname, hoezeer naar deze instelling werd ver langd en nog steeds komen aanvragen om opname in. Om de stichting in stand te houden, de talrijke verpleegden het noo- dige te verschaffen, is er zeer veel geld noodig, zoodat de uitgaven nauwelijks door de inkomsten worden gedekt.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2