OMGEVING fteefcepxaat. Plaatst een Telefoontje ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE CUUKANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 n. ITALIAANSCHE LES Meneer Prevelaer is vorige week niet onopgemerkt naar de kerk geweest! Indien hij met een hooge zije op in de eerste bank was gaan zitten, had hij niet beter in de gaten kunnen loopen. Er waren verscheidene lezers en leze ressen, die zijn gedrag met een gestreng en alziend oog hebben bestudeerd en bevit. Arme man! Hoe weinig sympathie heeft hij gevonden. Sommigen hebben 't hem zelfs kwalijk genomen, dat hij zijn hand in de wij waterbak heeft gesopt, terwijl hij met twee vingers toe gekomen was En dan had ik er veiligheidshalve nog niet bij verteld, dat de heer Prevelaer bui tengewoon bedreven was in de kunst om {gelijkertijd te knielen en te zitten. Dv3Ze kerkelijke acrobatiek was daaro/n veiligheidshalveverzwegen, omdat ook Arcaniig het wel eens geriefelijk vindt legen de bank te leunen. Was deze hebbelijkheid tevoren bekend gemaakt, dan vrees ik, dat onze bovenste beste Prevelaer naar het oordeel van eeni- ge critici over het randje van de ban glib berde, terwijl aan de zuiverheid van zijn geloof toch niet behoefde te worden ge twijfeld. Ook op diepere gronden is de vroeger- omschreven „kerkgang" gegispt, namelijk op het feit, dat de man mis heeft gehoord, en eigenlijk niets heeft gehoord. Of gezien. Of beseft. De oplossingen, door tv/ee puzzelaars ingezonden, waren zóó doorwrocht, zóó dogmatische klaar en juist, dat het eigen lijk te mooi is om waar te zijn. Eén verdenk ik er sterk van de „missio canonica" te bezitten; de ander heeft een stuk van Potters' overgeschreven. Als alle Katholieken zoo goed op de hoogte waren, zou het geen zin hebben deze leekepraat aan den man te bren gen. Dat doel is echter nog lang niet bereikt. Er is in breeden kring belangstelling ge wekt voor de liturgie. Prachtig. Maar het eene misverstand sterft niet, of het andere wordt reeds geboren. Wat te zeggen van dit schrijven: „Uw bovenste-beste brave man had in zijn missaal de Mis moeten vol gen. Hoogachtend, enz." HILLEGOM R. K. WIJKVERPLEGING. Thans aangesloten bij Wit-Gele Kruis. In het gebouw der St. Josephgezellen aan de Hoofdstraat werd gisteravond een alg. vergadering gehouden der leden van "de Hill. R. K. Wijkverpleging. De belang stelling was slechts matig. Aan de be stuurstafel hadden mede de beide pastoors plaats genomen. De pastoor van St. Martinus heette allen hartelijk welkom. Spr. gaat in het kort na de geschiedenis onzer R. K. Wijkverple ging en haar toetreding tot het Wit-Gele Kruis. De moeilijke kwesties zijn opgelost en sinds 1 Jan. j.l. zijn we bij dien Bond aangesloten. De Statuten moeten nu in overeenstemming met die van den Bond worden behandeld en goedgekeurd. Het voorloopig bestuur is gevormd, een geest, adv. zal worden benoemd. Hierna werd het voorloopig bestuur de finitief gekozen als blijvend. Voorzitter is de heer R. J. J. Heirman, secretaris dr. A. van Straaten, penningmeester de heer Dorresteijn; leden de heeren C. Brouwer en Van Baal. Pastoor Kusters geeft hierna de leiding aan den voorzitter, nadat zijneerw. sympa thieke woorden gesproken heeft tot de be stuursleden, in het bijzonder tot dr. van Straaten, die zoo veel voor dit instituut deed. De Statuten worden nu voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Daar deze door den Bond reeds zijn goedgekeurd, zal de Bisschoppelijke goedkeuring en der bur gerlijke overheid worden gevraagd. Op voorstel van een der bestuursleden wordt met alg. st. goedgekeurd in de Paro chiekerken een of meer H.H. Missen te doen lezen voor de zielerust van den heer F. J. Pay ens, die zooveel voor de R. K. Wijkverpleging heeft gedaan. De gevraagde machtigingen aan het bestuur werden met alg. st. verleend. Verkeersongeval. Op de Beeklaan was een 15-jarige jongen uit Uithoorn die in deze gemeente logeerde aan het vlie geren. Bij het achteruitloopen, struikelde hij over een betonnen wegpaaltje, kwam te vallen en brak zijn rechter scheen- en kuitbeen. Na behandeling door E. H. B. O. en Dr. van Straaten werd de jongen per ziekenauto naar de Mariastichting te Haar lem. Schaakclub „Hillegom". De stand van den Ladderwedstrijd is: J. Langeveld 11, P. v. d. Meij 10 1/2, J. J. Balm 9, S. Lie- Misschien heeft deze heer veel verstand van de Mis en de liturgie, en toch noem ik ook zijn opvatting een misverstand. Zeker in deze korte, bondige formuleeringi- Een stampvolle kerk, waarin alle men- schen in een missaal neuzen, en jacht ma ken op oraties is geen aanlokkelijk voor uitzicht. De Mis is, wat de uiterlijke vorm betreft, een schouwtooneel, een mysterie-spel, waaraan het de toeschouwers is toegestaan deel te nemen. In Italiaansche kerken kan men het vaak medemaken, dat de geloovigen in alle mo gelijke houdingen rond het altaar staan en.... kijken. Nu wil ik de Italiaansche devotie niet ten voorbeeld stellen, want er zou eerder flink wat op aan te merken zijn. Maar in dit bepaalde geval geven zij ons een les. Een Nederlander, die in de haast zijn missaal heeft vergeten, voelt zich zwaar gehandicapt en onwennig. Hij weet met zijn handen geen raad, en begint de rozen krans te bidden. Hij schaamt er zich bijna voor om zon der bezigheid Mis te hooren. De Italiaan was het eene uiterste en dit is het andere. In een tijd, dat de menschen lezen noch schrijven konden, werd de Mis ook opge dragen, en de Christenen woonden het of fer bij zonder één letter te lezen. Zij luis terden en keken toe, en bij de communie vereenigden zij zich met het offermaal. Indien zij hadden kunnen lezen, zouden zij gewenscht hebben den priester in zijn gebeden te volgen. Die mogelijkheid opent voor ons het missaal. Het heeft er den schijn van, of ik ge vangen zit in de klem van mijn eigen be toog. Doch het is slechts schaak, geen mat. Het gebruik van een missaal is prijzens waardig, loffelijk, en wat zal ik er al meer goeds van zeggen, indien het niet met zulk een schoolsche preciezigheid gebeurt, aat den kerkganger geen tijd overblijft naar het altaar op te zien. Het is een kwestie van aanvoelen, hier den middenweg te houden. Iedereen moet dien middenweg zelf aan leggen, volgens de behoeften -van zijn godsvrucht. Het voornaamste is, een levend, en geen papieren, contact tusschen den offerenden priester aan het altaar en de geloovigen in de kerk. Over dit onderwerp is nog een hartig woordje te zeggen; ik reken erop, dat eeni- ge lezers me weer op gang helpen. ARCANUS. verse 8 1/2, M. v. d. Poll 8, E. Th. La Fe- ber 8, L. C. M. Koeken 7, G. B. Kroon 61/2, R. J. J. Heirman 5, Th. Warmer dam 4 1/2, M. Bakker 2, J. v. d. Zwet 2, F. Nijssen 1. Voor de promotie-degradatie wedstrij den zijn nog de volgende uitslagen: E. Th. La FeberA. Heirman 01; F. Nijssen E. Th. La Feber 01, M. van de Poll A. Heirman 01, A. HeirmanM. v. d. Poll 0—1, M. v. d. Poll—F. Nijssen 1—0. Volgende maand begint de winter-com- petitie weer. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij den secretaris E. Th. La Feber van Meerbeekstr. 6. KATWIJK Nic. Parlevliet t In den ouderdom van 82 jaren is alhier overleden de heer Nic. Parlevliet. De heer Parlevliet was niet alleen in Katwijk en verre omgeving een zeer bekende persoon lijkheid doch ook in het buitenland had de heer P. zich een groote bekendheid ver worven. De heer P. had een van de groot ste reederijbedrijven en dreef tevens een haringhandel. Een zeer grooten omzet maakte de heer P. in Duitschland. Eenige jaren geleden dreef de firma tevens een groot tuinbouwbedrijf en bloembollen - kweekerij. Hiervoor had het bedrijf o.m. groote uitgestrektheden in exploitatie op Texel doch ook in Katwijk aan den Rijn. De heer Parlevliet maakte sinds vele jaren, tot 1923 deel uit van den gemeenteraad. Personilia. De heer Jac. Impthorn is met ingang van 21 Augustus benoemd tot agent van politie te Dordrecht. Geboren: Gerrit z. van Y. v. Rijn en H. Varkevisser Dirk z. van D. v. Rijn en P. Hus Jacob z. van A. Remmelzwaal en W. Berkhey Klaas z. van J. C. Haas noot en C. Dubbelaar Johanna d. van C. Vlieland en A. Ouwehand Mensje d. van C. v. 3>uyn en H. Guyt Willem z. van W. v. d. Boon en M. v. d. Plas. Ondertrouwd: L. v. Duyn en C. Houwaard J. v. Duyvenvoorde en K. Parlevliet H. Bik en E. v. d. Wile G. Haasnoot en A. Guyt. Getrouwd: K. Ouwehand en M v. d. Bent R. Krijgsman en L. v. cL Plas S. Kloos en N. Plug. Overleden: Dirkje de Jong, 77 j. Adriana v. Schie d., 24 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Dé afgeloopen week kenmerkte zich door een stuggen handel met veelal on bevredigende prijzen, ook al konden deze de vergelijking met vorig jaar in hetzelfde tijdvak gemakkelijkk doorstaan. Maar op deze stemming was in het alge meen niet gerekend, vandaar dat de te leurstelling te grooter was. Nu moet eer lijk .gezegd worden, dat de kwaliteit van een der hoofdproducten, de waspeen, en ook de bospeen, niet van dien aard is, welke van eerste soort verwacht mag worden. En voor export wordt allereerst beste kwaliteit vereischt. Zeker 80 pet. der aangevoerde bos- en waspeen is niet vrij van worm. Wat nog van goede kwa liteit is, en dat is meestal de jonge peen, brengt heusch nog geen slechte pry's op. We noteerden voor Waspeen per 100 K.G. van ƒ2.50 tot ƒ6.50. Vorig jaar kon niet hooger genoteerd worden dan 1.50 tot 2.50 per 100 K.G. Hetzelfde was het gesteld met de bospeen. Er was veel .va riatie in den prijs; naar geland van kwali teit bracht deze op van ƒ4.tot ƒ8.50 per 100 bos, terwijl in 1939 in deze perio de niet hooger kon worden geboekt dan 2.50 tot 5.10, zoodat er nog een flinke voorsprong is. Maar vorig jaar was de teelt verre van loonend. Er werd den laatsten tijd voor export geen peen ge kocht, hetgeen ongetwijfeld van grooten invloed was op den prijs van dit arti kel. Alhoewel Sla vorig jaar hooger no teerde dan thans, is ook nu de prijs vrij goed, n.l. van ƒ1.tot ƒ1.60 per 100 stuks. Voor natuursla loonend. Kroten staan laag in prijs, vandaar vermoedelijk een zeer beperkten aanvoer. De noteering liep van ƒ3.— tot ƒ3.50 p. 100 K.G. Met de vroege aardappelen, de Eerstelingen, raakt het ten einde. Ook vorig jaar was er om dezen, tijd geen aanvoer van vroe ge aardappelen. Daarentegen neemt de aanvoer van Eigenheimers geregeld toe. Als de prijs wat beter was, zou het aan gevoerde kwantum nog aanmerkelijk grooter kunnen zijn. Maar de prijs lokt niet uit, al is deze dan ook iets beter dan* vorig jaar, toen groote van ƒ2.— tot 3.40 per 100 K.G. opbrachten en Drie lingen van 1.20 tot 2.20. Thans werd geboekt van ƒ3.20 tot ƒ4.40 per 100 K.G. voor de groote, en ƒ2.40 tot ƒ3.40 voor de Drielingen. De hoogste noteering was voor de mooie zandeigenheimers. Dage lijks neemt de aanvoer van bloemkool toe en dit brengt weer de bekende leven digheid aan de veiling en eenige variatie. Er was nogal schommeling in den prijs en de opbrengst verschilde niet veel van vorig jaar, toen de prijs in het algemeen wel iets hooger stond. Toen varieerde lste soort van 12.tot 17.en twee de soort van Q.— tot 11,20 per 100. Thans bewoog de prijs zich geregeld tus schen 10.50 tot 16.40 per 100 stuks. Tweede, soort ging graag weg tegen ƒ4.50 tot ƒ9.60 per 100. Het gewas is in het al gemeen goed, de kwaliteit mag er ook zijn; sommige tuinders hebben zelfs ex tra kwaliteit aan te voeren. Summa sum marum is Het algemeen verloop niet on bevredigend. LEIDSCHENDAM Begrafenis J. Romijn. Onder enorme belangstelling had gisteren op de Ooster begraafplaats te Voorburg de ter aarde- bestelling plaats van het stoffelijk over schot van den hospitaalsoldaat, den heer J. Romijn van Leidschendam, die op 10 Mei j.l. in de omgeving van Sliedrecht voor zijn vaderland is gevallen. Onder de aanwezigen bevonden zich naast de fami lieleden, een deputatie B.V.L., van het Ned. .Roode Kruis en van den Chr. Werk mansbond, de raadsleden Vink en Koerts (bij laatstgenoemden was de overledene 18 jaar werkzaam geweest), de helpsters en vele leden van de afdeeling Leidschendam van het Roode Kruis. In de aula gaf ds. Beukema een uiteenzetting van psalm 39, waarna hij weduwe en familie condoleer de. De kist, welke gedekt was met de Roo de Kruisvlag en eenige kransen, werd grafwaarts gedragen door de 4e afdeeling 7e korps le district, voormalige Roode Kruis-compagnie, voorafgegaan door de helpsters en leden van de transportcolon ne der plaatselijke afdeeling. Aan de groe ve werd nog het woord gevoerd door den grootvader van den overledene, door den heer Veenenbos, namens de B.V.L. en het Roode Kruis, door dr. Reijers als comman dant van de transportcolonne, door den heer Oostwouder namens den Chr. Nat. Werkmansbond en door ds. Beukema. De heer J. Morée dankte namens de familie. St. Josephgezellen. Zondag 18 Augus tus na de Hoogmis en na het Lof bijeen komst. Dinsdag te 7.30 uur bijeenkomst. Donderdag 22 Augustus biljartclub A.D.O. en Zaterdag 24 Augustus na het Lof bij eenkomst. NOORDWIJK Geboren: Geertruida Maria, dochter van N. J. Caspers en M. Teijn Jacob Frans, zoon van J. van Duin en E. Muller. Ondertrouwd: Th. C. Hoogervorst en A. P. Hermans M. H. van Kesteren en M. P. Smit. Getrouwd: W.A.J.M. Sandmann en J. Fornard. Overleden: Johanna de Zwart, 85 jaar wed. van J. van Dijk Willem v. d. Holst 78 jaar, weder, van M. van.Steijn Cornelis Waasdorp 80 jaar geh. met M. Kramer. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Katharina Johanna Gerda d. van A. C. J. Kokke en G. Rütten Wil helmus Johannes z. van L. Q. Duijndam en C. J. Gyzen Wilhelmus Petrus z. van A. M. Anthonissen en J. E. Caspers Wil helmus Bernard Juliana z. van M. W. van Denzen en M. de Groot Maria Johanna Anna d. van W. C. J. van den Berg en G. van Denzen Wilhelmus Petrus Carel Ma ria z. van W. P. van Parera en C. H. van der Veek Cornelis Hermanus Johannes z. van H. B. Keijzers en M. J. van der Put ten Eduard Cornelis z. van C. G. Hulse bosch en G. J. Beelen Johannes Chris tians z. van Th. van der Meer en J. M. A. Straathof Quirina Geertruida Maria d. v. H. S. Warmerdam en M. P. L. Heemskerk Leo Petrus z. van P. v. d. Togt en E. B. Jakubowski Adrianus Mattheus z. van A. A. Pennings en C. E. van den Burg acobus Gerardus Martinus z. van W. de Winter en W. G. Turk Theresia Cornelia d. van H. Wolken en E. Th. Huijboom Petrus Leonardus Gerardus z. van A. H. Warmerdam en A. G. Waaijer. O n d e r t r o u w d: W. P. Dijkzeul 55 j. en M. van Berkel 47 j. Getrouwd: Q. Edelaar 40 j. wedr. van A. H. M. Fransen en A. C. Huisman 34 j. G. Z. Verwer 29 j. en C. M. Aartman 26 j. C. J. van Pinxteren .28 j. en A. Jansen 24 j. P. J. Duivenvoorden 30 j. en E. H. Dui venvoorde 30 j. Overleden: J. Grimbergen 60 j. echt genoot van J. M. van Dongen Maria van Klaveren 80 j. echtgen. van J. Parlevliet P. Martens 53 j. echtgen. van G. Kuster Th. van Moorsel 54 j. echtgen. van A. J. M. Piet M. H. A. Brehm 39 j. J. F. Boetje 83 j. wedr. van J. M. C. Blom. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergaderde op Woensdag 21 Augus tus, des namiddags half acht ten gemeen tehui ze. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen, ingeko men stukken en mededeelingen. 3. Benoe ming gemeente-ontvanger en administra teur van het grondbedrijf 4. Voordracht van B. en W. ter voorziening in de vaca ture J. J. Nijssen, als lid van het Burger lijk Armbestuur, overeenkomstig de door dit Bestuur gedane aanbeveling 1. W. F. de Rooy, 2. C. J. Hooymans. 5. Aanbieding van de gemeenterekening over het jaar 1939. 6. Vaststelling van de kosten van het openbaar lager onderwijs over 1939. 7. Voor stel van B. en W. tot vaststelling van de „Verordening regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van de veldwachters". 8. Nader voorstel van B. en W. inzake verzekering van gemeente gelden. 9. Voorstel van B. en W. tot ver huur van land aan J. Treur 10. Idem tot verhuur van verschillende perceelen behoo- rende tot Oud-Poelgeest". 11. Heffing cou ponbelasting. 12. Idem tot verlenging van de termijn van ontruiming van verschillen de onbewoonbaar verklaarde woningen. 13. )dem tot het verleenen van vergunning aan G. W. Proper tot aanleg van de Schouten burgstraat 14. Idem tot het opnieuw vast stellen van de verordening tot heffing van rechten ingevolge artikel 21 der Besmet- telijke-Ziéktenwet. 15. Comptabiliteitsbe- sluit. Rondvraag. RIJNSBURG Bloemenhandel. Nadat het eenigen tijd slecht was gegaan in den bloemen handel, kwam er deze week, en voorname lijk de laatste dagen dezer week voor meer dere variëteiten eenige opleving met betere prijzen. Maar met de Gladiolussen, waar van de aanvoer nog groot is, wil het nog niet. Alleen de fneest gevraagde varië teiten doen iets hoogere noteering. Betaald werd voor Witte Lelies van 8.10 tot 8.50 per 100, Lelium Auratum 6.509.10, Tijgerlelies 2.603.00, Convili's deden 0.500.95 per 100, Delhinium 0.600.80, Liatris 1.601.90, Vilolieren 1.101.30, Kopgodetia 2.004.00, Dahlia's 0.80 1.30 per 100, Pompon-Dahlia's 0.400.75, Galardia 0.350.40, Groote Zinnia's 0.45—0.80, idem klein 0.15—0.25, Achilea 0.400.60, Centaurea 0.150.25, Montbretia 0.20—0.30, Godetia 0.40 0.70, Scabiosa 0.300.40, Amer. Anjers 1.401.80, Margrieten wit 0.200.30, idem dubbel 0.450.60, Grysantjes geel 0.060.09, idem bruin 0.200.24, Statice 2.005.00, Korenbloemen 0.400.45, Leeuwenbekken 3.005.00, Helianthus 0.350.45, idem groot 1.101.30, Rozen per bos 0.15—0.20, Flox 2.00—4.00, Asters in diverse kleuren 0.600.10, Dwergasters 0.070.10, Gladiolussen komen in veel variëteiten. De gewone handelssoorten kunnen het niet verder brengen dan 0.200.30 per 100, betere variteiten deden van 0.40 tot hoogstens 0.60 per 100. Ook al is de inkoop der bollen zeer laag geweest dan geven de prijzen van thans geen winst voor de telers. SASSENHEIM Geboren: Margaretha Cornelia d. van P. H. Oudshoorn en C. M. H. Verbree Theodora Antonia d. van P. Th. Zoet en Th. H. Verkerk. Getrouwd: P. de Vrijer 27 j. en G. Buijn 31 j. Overleden: C. M. H. Rotteveel 31 j. Ge v e s t i g d: C. G. Wijntjes van Leiden W. C. Polderman van Haarlem Th. Moorslag en gezin van Onstwedde M. H. van Ruiten van Lisse A. W. Boschker van Veghel. Vertrokken: A. M. C. Timmermans naar Leiden G. van Zuijlen naar Haar lem R. Geerling naar Amsterdam G. Buijn naar den Haag J. Nijsing en ge zin naar Emmen. VOORSCHOTEN Aanbesteding. Bij de alhier door het Gemeentebestuur gehouden aanbesteding van het bestraten enz. van de Noordheij- straat, Parkstraat, Vernèdepark en Stad- wijkstraat, zijn drie biljetten ingeleverd. Ingeschreven werd door J. Kooyman en W. v. d. Kraan, alhier voor ƒ2786, W. J. Outshoorn alhier voor ƒ3900, en G. Visser te Wassenaar voor 3975. De gunning is aangehouden. Geboren: Hendrika Antonia, d. van J. G. Schrama en J. A. Drewes Ger rit Cornelis, z. van P. Boef en E. Huis man Hester Gerda, d. van A. K. Duij- zers en W. J. Bezuijen Clasina Char lotte, d. van A. van Santen en C. Ch. Nell, Overleden: J. van Houten 69 j. echt genoot van J. P. van den Berge. Gevestigd: E.. Venema van Helder Jonkhr. H. P. Coertzen de Koek van den Haag J. J. P. van der Spek van Helder T. de Boer van Oegstgeest J. J. Wynands van Munster Did. J. F. Beintema van Amsterdam M. de Haan van Helder J. C. L. Ericksen van Rot terdam D. R. Gerhardt van Rotterdam C. L. van der Kwaak van Achtienho- ven C. J. den Hartog van Voorburg J. C. Verboom van Helder C. Rietmul der van Helder P. Marks van Hilver sum F. M. M. Smolders van Leiden G. Feijen van Coevorden P. Koet van Leiden Martowikromo van den Haag H. J. M. Kuyper van den Haag H. W. Giezen van Oegstgeest J. de Roo van Rotterdam A. J. van Bemmelen van Wassenaar. Vertrokken: E. M. Zwart echtg. van Vergouwe naar Arnhem L. M. Thijssen naar Wassenaar A. J. van der Krogt naar den Haag D. P. H. M. Sopers naar 's-Hertogenbosch J. N. L. van Dijk van 't Velde naar Warnsveld M. Kluin naar Nijmegen W. Boelling naar den Haag J. A. Mulock Houwer naar den Haag M. C. Rutten echtgenoole van Rutten naar Oegstgeest J. H. Willemse naar den Haag BH. Albers naar den Haag A. R. de Normandie 's-Jacob naar Er- melo C. H. G. van Freijburg naar Geer- truidenberg J. A. Giethoorn naar Avereest R. E. C. M. Ingen Housz naar Breda A. J. Güthschmidt naar den Haag T. C. M. Witkamp naar Leiden A. R. van Motman naar Rijswijk Z.-H. A. J. J. van der Hoek naar Rotterdam A. F. van Laer naar den Haag J. F. Stubbe naar Amsterdam F. Bontenbal naar Haarlem H. C. Gewin naar Al melo H. J. L. Goofers naar den Haag H. G. W. Stumpe naar den Haag J. ter Poorten naar Amsterdam A. Roo- zendaal .naar Amsterdam A. Vis naar Wormerveer J. A. Droogers naar Haar lemmermeer C. J. M. Witkamp naar Leiden. Verhuizingen binnen de gemeente: J. Jesse van Leidscheweg 281 naar Leidsche- weg 277 AC. Bol, van Wijngaarden laan 54 naar Leidscheweg 254 S. Mar selus, van Will, de Zwijgerlaan 22 naar Donklaan 30 J. Zandbergen, van Rijn dijk 2 naar Leidscheweg 540 J. van der Grijn, van Leidscheweg 457 naar Will, de Zwrjgerlaan 23 B. Boonen burg, van Bloklaan 1 naar Bloklaan 4 J. H Wijnands, van Donklaan 26 naar Papelaan 172. WARMOND Collecte. De in deze gemeente ge houden collecte ten bate van het Santos fonds heeft een bedrag opgebracht van 42.23. ZOETERMEER Geboren: Catharina M. P. d. van P. G. Adegeest en M. E. Switzar Arie z. van Dirk Klos en M. van der Steen Jacoba M. d. van J. Versloot en M. Huur man Pieter z. van J. Versloot en M. Huurman Jan z. van C. J. van Rijs en C. W. de Bruijn. Overleden: Arnoldus C. van Velzen. Gevestigd: A. Bloom van Berkèl en Rodenrijs A J. Woldendorp van Leiden M. Krijgsman van Rotterdam D. van Haaren van Tilburg A. J. Lexmond van Wassenaar M. A. G. Ham van Vlaar- dingerambacht N. van Dam van Stol wijk A. D. van Es van Rotterdam. Vertrokken: A. Böks naar Amster dam A. H. van der Helm naar Pijnacker W. M. Bregman en gezin naar Pijn acker T. van Zanten naar Hazerswoude. LESSEN AANGEBODEN

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6