Weerbericht Toerisme bi) honk STADS NIEUWS WÉu Kwaliteit zeyt alles!! C. F. MEERPOEL's ZATfcKDAG 17 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 AJxmneoyjBtcprU*: voor Laidan II cant per waak; 160 per kwartaal. Bij onze agenten i0 cent per waak; f 160 per kwartaal Franco per port 195 per kwartaal Oeïlluatreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Loaae nummers 6 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën; 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 9.02 uur Zaterdagavond. Zon op 6.27 uur Zondagmorgen. Zon onder 9 uur Zondagavond. Zon op 6.29 uur Maandagmorgen. Maan op 8.26 uur Zaterdagavond. Maan onder 7.02 uur Zondagochtend. Maar op 8.51 uur Zondagavond. Maan onder 8.06 uur Maandagochtend. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 18 Aug. voorm. 4.30 en nam. 4.55 uur; op Maandag 19 Aug. voorm. 5.10 en nam. 5.35 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 18 gr. C. ^DIIOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIIOIICL 0 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG E 9.02 uur. y ZONSOPKOMST Q r 6.27 uur Q 0 Tusschen deze beide tijden dient Q q er dus verduisterd te worden. SI CO II Oil OII Oil Oil OIIOII Oil cP PRIJZEN LANDBOUWPRODUCTEN. De prijzen, waartegen de landbouwpro ducten van den oogst 1940 zullen worden overgenomen, zijn voor de meeste gewas sen hooger en soms niet onbelangrijk hoo- ger, dan die van den oogst 1939. Ter vergelijking volgen hier van een aantal producten van beide oogsten de prijzen: In guldens per 100 kg. 1939 1940 tarwe 11.11.50 rogge 9.10.50 wintergerst 9.10. zomergerst 9.40 10.40 haver 8.8.50 fabrieksaardappelen 1.43 1.75 groene erwten 9.85* 12.50 schokker erwten 11.85* 15. Capucijners: a. blauwpeulen 12.15. b. Wijker vale13.15. c. Mansholt of Hala15.19. N.H. bruine boonen14.26. Walchersche witte boonen 17.26. veldboonen 9.25 12.25 koolzaad 15.16.50 karwijzaad 28.31. kanariezaad 10.12. mosterdzaad 15.18. en 20. blauwmaanzaad 25.30. lijnzaad 10.14. In gulden per 1000 kg. suikerbieten 11.25 14. Aanvangsprijs 1939. PUF- EN NESTBESLUIT. Versohenen is een besluit van dien se cretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij, waarbij het verhandelen of doen verhandelen, met in begrip van het afleveren en doen afleve ren, van puf en nest verboden wordt Dit verbod geldt niet indien en voor zoover daarvan door het rijksbureau voor de voed selvoorziening in oorlogstijd ontheffing is verleend en de daarbij door dit bureau te stellen voorwaarden zijn nagekomen. Deze voorwaarden kunnen o.m. betrekking hebben op de plaatsen van aanvoer, op de hoeveelheid af te leveren puf of nest, op de prijzen, welke bij de aflevering in acht moeten worden genomen, alsmede op de wijze van aflevering. Het besluit treedt im werking met ingang van 12 Augustus 1940 en is geldig tot September 1941. Onder „puf" wordt in dit besluit verstaan onvol waardige plat- of rondvisch, afkomstig uit de Noordzee, alsmede garnalen met uitzondering van cons umiptiegarn alen. Onder „nest" wordt verstaan, onvolwaar dige plat- of rondivisch, afkomstig uit IJs- selmeer en het niet afgesloten gedeelte van de Zuiderzee. XXXIV. Het is er niet meerl Mijn ziel hangt met haar tong buiten boord en snakt naar adem. Wat is er gebeurd? Heeft de ongunst der tijden me te pak ken gekregen? Doen slapelooze, met mo toren-geronk doordreunde nachten hun zenuw-eplij üendian invloed gelden? Ach neen het is veel erger dan dat. Wij wij: dat is vier man sterk zijn op zoek naar een klooster, en we kunnen het'töah maar niet vinden. lederen keer, dat we iets meenen ge vonden te hebben, wat niets meer is, blijkt het achteraf ook niets geweest te zijn. Het vraagstuk houdt ons reeds eenige weken bezig. Des daags denken we, 's nachts droomen we van het Franciscaner-klooster, dat in de Waard heeft gestaan en 1572 met zorg en toewijding werd verwoest. Maar er moet toch nog iets van te von den zijn? opperde ik bescheiden, als minste lid van de herboren Pickwick- club. We komen er wel achter! verklaarde met volle overtuiging de archivaris van de Minderbroeder-orde, pater Cunibert Sloots. Daar is geen twijfel aan! bemoedigde de praeses van het Haagwegklooster, pater Wilhelmus de Leeuw. Dat zou ik ook meenen zeide het vier de lid van de club, ir. Hugo van Oerle, die zich bizonder thuis voelt in de oude plat tegronden, Na elkaar op deze wijze opge stoofd te hebben en na de voorspraak van St Antonius te hebben afgeroepen, togen we op pad. Waarheen? Naar de Waard. Het Min derbroederklooster heeft wis en zeker ge staan in de Waard, en wel nabij de Nieu we Rijn. Zelfs Renan zou daaraan niet hebben kunnen tornen. Er zijn natuurlijk eenige nadere gege vens beschikbaar, maar misschien was het maken van gevolgtrekkingen aanmerkelijk verlicht als er géén gegevens voorhanden waren geweest. De journalistieke verbeel ding kan ruimer vleugels uitslaan, wan neer zij niet gekortwiekt wordt door his torische uitgangspunten. Deze uitgangspunten zijn drieërlei en 'bovendien drievoudig. We hadden de keu ze tusschen drie documenten, drie doods hoofden en drie grachten. De opgave luid de nu: de drie doodshoofden 'en de drie grachten zóó met elkaar te verzoenen, dat zij overeenstemden met de drie documen ten, en uit deze negen-voudige concordan ce het ééne Minderbroeders-klooster uit zijn assche herrees. Hier komt hoogere wiskunde beter te stade dan historische speurzin! Ter verduidelijking moet nog warden opgemerkt, dat de drie maal drie gege vens geleid hadden tot vier vóór-veronder stellingen, die te zamen gevoegd, deze merkwaardige plattegrond opleverden, dat ongeveer de geheele Waard één groot klooster was geweest. Volgens een regest van Philips de Goe de, hertog van Bourgonddë in 1451 uitge geven, heeft het klooster gestaan b i n- n e n de 200 roeden buiten de Hooge- woerdspoort De Hooge woerdspoort stond in des Goeden Philips tijd omtrent de Bolwerk- straat. De Geeregracht en de Heerengracht waren nog singels rond de vestingmuur. Binnen deze straal van 200 roeden heeft het klooster dus gelegen; er zijn nog drie grachten aanwezig rond om dit terrein, die aan de paters herinneren. Vooreerst de Broer-sloot in de Waard, met het Broer- bruggetje in de Rijnkade (vroeger Broer tjespad geheeten.) Vervolgens de Munni- kenstraat met moderne bebouwing, doch vroeger Munnikenwatering genoemd. En ten slotte de Minnebroersgracht, die het verlengde is van de Waardgracht, eertijds het „Slootje Gods." U ziet de moeilijkheid: een streng en so- DE EERSTE H. MIS IN DE HARTEBRUG. Op Zon- en Feestdagen. Na ingesteld onderzoek door den lucht beschermingsdienst is gebleken, dat de H. Mis op Zondagen te 6 uur kaai blijven. Morgen, Zondag 18 Augustus, is de eer ste IJ. Mis te half zeven, omdat dit nu een maal is afgekondigd. Den volgenden Zondag, 25 Augustus, en verder, is de H. Mis weer te zes uur. 40-JARIG JUBILEUM Dinsdag 3 September zal de heer J. C. van der Pot, kantoorlooper bij de firma Tieleman en Dros alhier, zijn 40-jarig ju bileum bij genoemde firma herdenken. Maandagavond om 8.15 uur zal in de Hooglanidsche Kerk een concert worden gegeven door Teike Asma, orgel en Ir. L. van Gelderein, viool. De toegang is vrij. ber klooster, als dat van de Observanten, die bovendien geen grond mogen bezitten, kan nooit zulk een oppervlakte 'beslagen hebben. Nu is er met 'benamingen nog te mar- ehandeeren, maar doodshoofden hebben voor dit bedrijf geen belangstelling meer. Er zijn bij het leggen van de fondamen ten voor de Waardkerk (die nooit werd opgebouwd, maar het „plein" is er nog) vele lijken gevonden, die volgens geloof waardige getuigen te ruste waren gelegd in het „Kerkhof der Minderbroeders". De ze lijken waren dus begraven aan wat te genwoordig is: de Oranjegracht. Maar toen in 1670 (de stadsmuur was intusschen uitgelegd) de Zijlsingel werd verbreed, vond men het lijk van een Min derbroeder in habijt en stooL Bij die ge legenheid greep een wonder plaats, dat wij straks zullen verhalen. En volgens vriendelijke mededeel ing van den heer Van de Brandeler aan de Rijnkade, (Broetjespad) werd jaren gele den ook in zijn tuin een doodshoofd ge vonden, terwijl de traditie stokstijf vol houdt, dat daar het klooster heeft gestaan. Dat klopt niet, en dat klopt wel. Het klopt niiet met de lijkenvondst op het Waardkerkplein; het klopt prachtig met de bij het vergraven van die Zijlsingel voortijdig uit het graf opgestane Minder broeder. En het is in luisterrijke overeen stemming met het getuigenis van pater Adrianus Fierlinx, (geschreven tusschen 1659 en 1685, en bewaard in het archief van de Hartebrug), die de meening is toe gedaan, dat, bij uitbreiding der stad een belangrijk gedeelte vain het geheel ver woeste klooster 'binnen de wallen is ge trokken, doch een gedeelte er buiten moet zijn gevallen. Is die meening juist, dan bedekt de al- gemeene begraafplaats aan de Zijlsingel de 'grondvesten van het Minderbroeder klooster in de Waard. Van het dagelij ksch leven dezer middel - eeuwsche barrevoeters is weinig bekend*. Zij mochten eens per week in de stad „op termijn" gaan, aan de huizen bedelen. Zelfs in den tijd van de grootste verslap ping 'bewaarden klooster en kloosterlingen hun goeden naam; zij hielden zich stevig aan de. strenge regel van St. Franciscus. Hun voorbeeldige levenswijze heeft ech ter niet verhinderd, dat het plunderzieke grauw in 1566 het klooster 'bestormde, kort en klein sloeg wat kort en klein te slaan was, en alles roofde en stal wat van zijn hebzucht opwerkte. De paters hadden, toen de beeldenstorm woedde, de been en genomen, doch keer den bij het luwen van het oproer naar hun gehavende have terug. Het was slechts de voorbode geweest van den algeftieelen ondergang: in 1572 werd het klooster door het gespuis ver woest. Op wonderbare wijze is eerherstel gege ven voor de heiligschennende misdaden in dien rumoerigen tijd door het losgebro ken 'gepeupel bedreven. Het geschiedde verhaalt pater Fier linx, die in de stad woonde, toen deze ge beurtenis'plaats greep dat bij het ver- breeden van de Singelgracht in 1670 een lijk werd gevonden, gekleed in een Fran ciscaner pij, de stool om de hals. Bij het uitgraven vergingen de kleedingstukken tot stof; slechts het gebeente bleef over. Een van de omstanders kreeg de sche del te pakken en slingerde deze weg, ter wijl hij uitriep: „daar leidt dat duivels papenhooft." Hij had deze woorden nauwelijks ge sproken, of de hand en de arm, waarmede hij de schedel had weggeworpen, zwollen op. Kermend van pijn werd de man naar huis gebracht, en nog dienzelfden dag moest de arm worden afgezet. Overtuigd, dat de hand des Heeren hem getroffen had, smeekte de man een pries ter te roepen. Het was de Carmeliet pater Bressius, die aan zijn ziekbed kwam en hem in de Moederkerk terug leidde. Dit is de wonderbaarlijke gebeurtenis,, die twee-en-halve eeuw geleden zich aan de Zijlsingel afspeelde de eerherstellen de epiloog van het Minderbroederklooster in de Waard. VENATOR VAGANS. Geslaagd voor het examen boekhouden, en aanverwante vakken „Federatie" (Mercu- rius-diploma) mej. L. H. Duval, de heeren P. Fokker, A. Hogewoning te Rijnsburg, B. Sloos en W. P. C. Vermeij; voor „Vereeni- ging van Leeraren in het Boekhouden" de heer A. Hogewoning te Rijnsburg; voor „Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen" mej. A. Bavelaar, de hee ren P. Fokker en B. Sloos, allen leerlingen van den heer J. A. Jansen, Kamerlingh Onneslaan 15. Geslaagd voor het diploma Engelscbe Handelscorrespondentie (Vereeniging van Leeraren) de heeren W. v. d. Kraan en J. H. W. Molijn, opgeleid door den heer J. A. Stafleu, Hoogewoerd 13. Bioscopen THE RAMBLERS. Lido. Ofschoon de beelden op het witte doek „leven" is het bewegen en verglijden der schaduwen toch niet meer dan een schijn- leven. Dikwijls heeft men gedacht, dat deze wereld van den schoonen schijn het winnen zou van de levende werkelijkheid, doch dan moeten wij toch vaststellen, dat de levende en werkelijke „Ramblers" de helden van het witte doek in het Lido- theater deze week verslaan. Want „de" attractie van het Lido-programma is onge twijfeld het optreden van deze populaire musici, die onder leiding van Theo Uden Masman hun geestige musicale capriolen ten beste geven. Een ontleding van hun prestaties is onnoodig, ieder kent ze door de radio, ieder heeft hun „schlagers" ge hoord, maar niet ieder heeft van aanschijn tot aanschijn gezien. En wanneer men deze heeren niet alleen hoort maar ook ziet, be merkt men toch het verschil. Het contact is zooveel directer en daardoor beter, hun komische kracht slaat sterker in. Het pro gramma, dat de populaire „Ramblers" deze week geven is gevarieerd en geestig. Het ondeugende „Kiss-kiss-kiss"-liedje, het sprookje van Asschepoetster en het optre den van de imitatie-cowboys zijn wel de hoogtepunten er van. Vóór de pauze zien wij Pola Negri in de film „MoskouSjanghai". Het is een ver haal uit de Russische revolutie, dat begint te Moskou, waar het eerste weerlichten van den bolsjewistischen opstand zich reeds afteekent, en dat eindigt in Sjanghai vele jaren later. Olga Petrowna, de weduwe van een gesneuvelden officier, vindt in een an- ieren officier haar liefde terug en tracht met. hem over de Chineesche grenzen te ontkomen. Dat gelukt weliswaar, doch zij worden gescheiden en weten gedurende 12 jaren niets meer van hun beider bestaan af. Op een Paaschfeest in Sjanghai, waar het koor der Don-kozakken de liturgische plechtigheden in de Russische emigranten- kolonie opluistert, vinden zij 'elkander te rug. Doch Olga Petrowna moet ervaren, dat de officier zich inmiddels verloofd heeft met een jong meisje, waarin zij haar eigen dAchter herkent. Na zooveel jaren wachten is_het een zwaar offer voor de vrouw om den geliefden man af te staan, doch de moederliefde is sterker. Een sterke speelfilm, omgeven door de sfeer van Rusland en van het Verre Oos ten. Een kleinere film van de witte wereld in de Dolomieten gaat aan het progrmaam- ma vooraf. Luxor. JOHANN STRAUS. Dit is een film, die beter de familie Strauss zou kunnen heeten, want er zijn er vier, die de Weeners op hun onsterfe lijke walzen onthalen. De film begint met Johann Strauss, senior, die zijn twee zoons alles wil laten worden behalve musicus. Paul Hörbiger is deze Strauss senior en hij gaat te keer als een oprecht huisvader aan het eind der vorige eeuw, wiens wil wet is. Maar omdat het bloed kruipt, waar het niet gaan kan, oefenen zijn beide zo nen, Johann en Joseph heimelijk zeer ijverig, totdat het tot een breuk komt, als Johann van het technicum wordt wegge stuurd. De oude Strauss sterft en Johann volgt hem op. Josef heeft de zin van zijn vader -gedaan en is ingenieur geworden, maar de muziek is zijn leven en de inge- nieursteekeningen veranderen onder zijn handen tot walscomposities. Tenslotte ruilt Josef de passer voor de dirigeerstok. In tusschen is ook Johann's zoon, Eduard op gegroeid en hij, even muzikaal, completeert het trio, tot het tot een breuk komt tegen de heerschzucht van Johann, welke ten slotte wordt bijgelegd en nu is niet meer Johann altijd de eerste en Joseph en Eduard slechts zijn plaatsvervangers, de eerste is nu Strauss. De compositie van deze film is zwak, omdat de groote spanning eraan ontbreekt. Maar al heeft de film ten dien opzichte dan ook eenige gebreken, als muziek-historisch document is zij wonderwel geslaagd. Men leert het leven der familie Strauss, er is v/at liefde en veel muziek. Vooral muziek en het spreekt wel van zelf, dat de onsterf lijke walsen der Straussfamilie het leeu wenaandeel dezer film, ja zoo goed als de geheele film voor zich opeischen. Met Strauss' muziek kan men deze film volledig genieten. T rianon SUIKERFREULE. Wie herinnert zich niet de vroolijke ge schiedenis, welke Henri van Wermesker- ken als tooneelstuk heeft geschreven: „De Suikerfreule", dat zoovele successen op de planken heeft behaalt. Niet minder suc cesvol is de verfilming van dit amusan te en geestige tooneelstuk onder leiding van den bekenden regisseur Hars van Pes- ki. Was ikwijls de verfilming van Neder- landsche stukken te eng en te bekrompen, waardoor het steeds verfilmd tooneel bleef, met de samenstelling van deze film is hiermede radicaal gebroken en van Peski is er wonderlijk goed in geslaagd om de enge begrenzing, welke in de meeste Hollandsche films liggen, weg te nemen. Waar hij niet geheel slaagde, ligt dit aan den inhoud, die zoo besnoeid werd, dat er eigenlijk een te klein conflict over bleef. Maar van Peski heeft van dit klei ne, maar kostelijke gegeven, werkelijk een film weten te maken, die boeit en be koort. Zij heeft grootsche en monumentale gedeelten, die voor buitenlandsche films niet onderdoen en is zeer groot van opzet. Wat men hier ziet, is werkelijk een lust voor het oog en er zit geest in. Wat het amusement betreft, staat deze film ook op hoog peil. Dit amusement is geestig en beschaafd, wat vooral ook door zeer goed spel tot uiting komt. Een der beste speelsters in deze film is wel Anny v. Duijn, die prachtig filmspel geeft. Aaf Bauber en Johan Elsensohn passen na tuurlijk in deze film, evenals Hans v. Meerten, die eveneens een goede partij geeft. Verder zijn hier Louis de Bree, Wilh. Duymaer van Twist, Louis Borel en andere bekenden. De bezoekers van deze waarlijk goede film -hebben gisterenavond genoten en hartelijk gelachen om de vele Gemeentel. Aankondiging SCHOEISELDISTRIBUTIE Nog eens wordt hier de nadruk gelegd op de. noodzaak om deTceuze van zijn schoeisel bij den winkelier te bepalen, voordat men aan het Distributiekantoor, Breestraat 117, een bon gaat halen. Aan kinderen onder de 14 jaar kunnen geen bonnen afgegeven worden, zij moeten door een der ouders begeleid worden. Wie nieuwe schoenen noodig heeft, moet zelf de bon komen afhalen. Er wordt nog eens herinnerd, dat iederen Donderdagavond van 7 uur tot half negen en Zaterdagsmiddags van 2 tot 5 uur schoei selbonnen afgehaald kunnen worden. Vooral de stamkaarten niet vergeten! ENQUêTEFORMULIEREN VOOR HET GEBRUIK VAN VASTE BRANDSTOFFEN Ten onrechte is hier gisteren medege deeld, dat de formulieren MD 69, 70, 71 en 72 (groepen B, C, D en E) van Maandag 19 tot en met Vrijdag 23 Augustus a.s. aan het Distributiekantoor Breestraat 117, in geleverd moeten worden. Dit moet zijn van Maandag 19 tot en met Donderdag 22 Augustus a.s. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 17 Augustus 1940. 4267 Agenda LEIDEN De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v Bockel, P. van Es,' de Graaff, de Jager, Lahr en Teeuwen. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 17 Aug. 20 uur tot Zaterdag 24 A ug. 8 uur, waargenomen door de apothe ken Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Daarom naar: 4266 Kwaliteitsnaaimachinehandel 9P Alléén: Breestraat 171 geestige situatie's, die zonder overdrijving en prachtig werden benut. Voor de pauze wordt een filmvisioen vertoond van „Seld- wyla", een stadje, dat niet bestaat en toch kan men dergelijk eplekjes bij hon derdtallen in het mooie Zwitserland aan treffen. Zoowel de natuuropnamen als het leven, de kleederdracht en de pittoreske huisjes en massieve burchten zijn in deze film uniek en verschaffen ieder een rustig en genotvol halfuurtje. Naast een goed en uitgebreid journaal heeft Trianon deze week een aanbevelenswaardig program. Casino DIE CSARDAS-FÜRSTIN. Die Csardas-fürstin danst en wat zou zij anders dansen dan de Csardas tempe ramentvol, meesleepend, opwindend, adem-benemend? Zij danst zoo bekoorlijk, dat heele reeksen oude en jonge mannen haar te voet vallen, doch, na een tijd in die houding volhard te hebben, teleurge steld op-rijzen. De Csardas-fürstin is karig met haar liefde, doch is deze eenmaal ont vlamd, dan is het vuurtje niet meer te blusschen. Zij en een jonge officier, nog wel een vorsten-zoon, maken de schoonste afspraak, die twee jonge menschen maken kunnen: ze zullen met elkaar trouwen. Doch bemoeizieke familieleden probeeren daar een stokje voor te steken: een vorst kan zich niet verloven met een liedjes zangeres, al is zij nog zoo knap en nog zoo lief. Er worden zooveel stokjes gesto ken, dat het minnend tweetal zich weldra in een omheining voelt opgesloten. Het is eerst de Ssardas-fürstin, die al danseade een schop tegen- het hekwerk van de con ventionaliteit geeft en vervolgens de vorst, die op vorstelijke wijze de hindernis neemt. En zoo vinden de geloefden elkaar. Het blijkt wel uit deze samenvatting, dat er nog vele andere personen zijn, die bij dit verhaal een duit in het zakje doen, doch ten slotte overrompeld worden door de oprechte trouw van man en vrouw. Het is een vlot en vroolijk vertelsel, vlotte muziek van Emmerich Kalman, vlotte dansen en décors, zich afspelend in de vroolijke kringen van de Weensche so ciety. Voor de pauze: „Vier meisjes en een man" Een dergelijk them ais al meer uit gewerkt, doch nog nooit op zulk een grap pige wijze. De vier meisjes lijken allen op elkaar; het zijn zusters. Een verliefde jonkman staat voor het moeilijke pro bleem uit deze vier één-vormige schoonhe den de uitverkorene van zijn hart te kie zen. Dat lukt hem met behulp van een bril! „Casino" heeft deze wee keen program ma, waarbij men geen traan zal laten!

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2