ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 Gehuld in wollen dekens komen de arbeiders, die op ongeveer 20 meter onder den waterspiegel aan den tunnelbouw te Rotterdam werken, na afloop van hun arbeidstijd weer op den beganen grond, waarna zij een warm bad Militaire attaché's van twee en twintig landen hebben een bezoek gebracht aan de slacwelden in Frankrijk. Het gezelschap tijdens zijn tocht door het bezette gebied Foto Atlantic Het historisch oogenblik, waarop de wand tusschen de riviercaisson en landcaisson van de Maastunnel te Rotterdam wordt doorgebroken. -= De arbeiders verbreeden de zoo juist gemaakte opening met pneumatische boren (Foto Pax-Holland) Het interieur van de groote ontvangzaal m .Berchtesgadener Hof, bet moderne hotel te Berchtesgade«i dat gebouwd Is voor de hooggeplaatste gasten van AdoH Hitier (Foto Weltbikft van de zestien reusachtige ventilatoren, die aan weerszijden van de Maas te Rotterdam zijn gebouwd voor de luchtverversching in de nieuwe tunnel - (Foto Pax-Holland) De in- en uitgang voor het autoverkeer der Maastunnel te Rotterdam aan den rechteroever zijn nagenoeg gereed (Foto Pax-Holland) De pluimveemarkt van Purmerend behoort thans tot de grootste in den lande en de aanvoer beloop! duizenden exemplaren. Hoe druk het deze week op de markt was (Foto Pax-HoUondJ In de autotunnels van de te Rotterdam in aanbouw zijnde Maastunnel, welke reeds betegeld zijn, wordt de laatste hand gelegd aan het pleister- en schilderwerk (Foto Pax-Holland) Het valt niet mee, een stapel fruit manden te dragen. Een der knechts van de veiling te Eist ondervond de waarheid ervan (Foto Pax-Holland) Het fruit is rijp en bij duizenden worden de manden en kisten in de Betuwe met het heerlijke ooft gevuld. Hoe druk het is bij den aanvoer voor de veiling te Eist (Foto Pas-Holland)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12