RIJNSTREEK DINSDAG 13 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT TvrRcnp RT.»Ü> - PAG. 6 RECHTZAKEN Kantongerecht te Leiden Omdat er vliegtuigen waren. W. W. D. te L e i d e n was dronken aan getroffen te Oegstgeest. Volgens de docu menten was dat af te leiden geweest uit de gebezigde wartaal. Hoogst verontwaar digd ontkende meneer D. dronken te zijn geweest, want hij had zegge en schrijve maar één biertje genuttigd. Volgens hem was het dien dag buitengewoon warm. Hij liep te wandelen toen er plotseling een aantal vliegtuigen verschenen. Daar was hij zoo bang van geworden, dat hij een café binnen was gevlucht. In dat café be vonden zich tevens een aantal militairen, die zoo begaan waren met zijn schrik, dat zij hem een biertje geoffreerd hadden. De ambtenaar geloofde jammer genoeg niets van dat ééne biertje en eischte een geldboete van 5.subs. 5 dagen. De plaatsvervangend kantonrechter, mr. Vos, wilde ook het verhaal niet aannemen en veroordeelde hem conform den eisch. Bang van ongekookte melk. De 65 jarige K a t w ij k e r C. v. d. P. deed het volgende verhaal. Ik benn nou 65 jaar en dit is pas de eerste keer geweest, dat ik niet erg lekker ben geweest. Dat kornp zóó, mot u wete. Ik mag geen onge kookte melk gebruike vanwege de vele beessies die daar in zitte. Nou w«l> ik een endje gaan fietse en daar kreeg ik me daar in eens een dorstl Ik zag een cafetje en aangezien ik gen ongekookte melk mag aangezien ik geen ongekookte melk mag maar een biertje genomen. Verder heb ik maar twee guide ouderdomsrente en daar mot ik van leven en eten." „En blijkbaar ook drinken," interrum peerde de kantonrechter. „Ik geloof dat verhaal niet erg van dat ééne biertje, want je bent van zeven tot tien uur in een cel opgesloten om te ont nuchteren, zoo dronken was je van dat ééne biertje." Twee gulden werd de eisch. „Dat kan ik niet betalen," zei onze vriend. Maar 't bleef zoo. De zenuwachtige hond. H. C, S. te V o o r h o u t heeft een hond en dat beest speelt nog al graag. In den nacht van 2 Juni was de hond tegen den wielrijder D. v. d. D. uit Voorhout opge sprongen. Daarmede had „de sok" af kun nen zijn, maar dat ging niet door, omdat v. d. D. naar de politie was gehuppeld en daar verbaal van het geval op had laten maken. Hy had het feit blijkbaar nogal aange dikt, want hij had gezegd, dat het beest •hem in zijn been had gebeten waardoor tevens zijn broek gescheurd was. Nu als getuige gehoord verviel deze beenenbijterij en de gescheurde broek en bleef alleen over het feit, dat hij erg ge schrokken was. Iemand aan het schrikken maken is nog niet strafbaar gesteld, zoodat de eigenaar van de hond werd vrijgesproken, terwijl „de gebetene" een reprimande' in ont vangst moest nemen vanwege zijn verkla-* ring afgelegd bij de politie. Patronen en geweren. Mej. G. M. E. H. uit den Haag, had te Warmond een restaurant en een ga rage gehuurd. Toen zij op 7 Mei een kast verplaatste was er uit die kast een lade gevallen, welke lade een groot aantal pa tronen bleek te bevatten. Juist ging er een veldwachter voorbij die het zijne van deze patronen wilde weten. Bij een nader ingesteld onderzoek waren toen ook nog verschillende geweren ge vonden. De juffrouw haa absoluut niet geweten, dat er patronen en geweren aanwezig wa ren geweest, hetgeen de ambtenaar als den kantonrechter dadelijk aannamen. Daarom werd de boete cok maar een gulden, maar alle patronen, alsmede de geweren werden verbeurd verklaard. Losloopende koeien. Een feit was het, dat er koeien in de tuin van M. Hoogenboom uit Alkemade geloopen hadden waardoor schade was ontstaan. Als eigenaar van deze koeien was ge dagvaard de landbouwer P. J. H. uit Alke made. Maar aangezien de getuigen de koeien wel hadden zien loopen in de tuin van H., maar thans niet konden verklare-., dat het de koeien van de verdachte H. wa ren geweest, moest hier vrijspraak volgen, hetgeen dan ook geschiedde. Haagsche Politierechter Na genoten borrelfje. Dat meneer N. uit L e i d e n een avondje „uit" geweest was, kan men nog plaatsen, eveneens, dat hij een borreltje geconsu meerd had. Maar hetgeen daarna gebeurd was, was heel wat anders geweest. Hij kwam dus, na de genoten borrels, thuis. Nu moet men het begrip thuis zoo opvat ten, dat hij een kamertje gehuurd had en dat er in dat tehuis nog meerdere kamer tjes gehuurd waren door andere diverse losloopende, ongehuwde vrijgezellen. Thuis gekomen ging hij, met zijn beneveld ver sland, naar boven en ging een kamertje binnen. Wij schrijven een kamertje, aan gezien hij niet zijn kamertje binnen toog. Daar hij dat niet dadelijk bemerkte, was hij begonnen met zich in het éénpersoons zit-slaapkamer annex keukentje te ontklee- den en wel in het duister vanwege de ver duistering. Na zich aldus ontdaan te heb ben van die kleedingstukken, welke men eiken avond afstroopt, was hij met een plof op het bed neergevallen. Deze duik in bed was het begin geweest van de ellende om de doodeenvoudige reden, eerstens dat me neer N. een verkeerde kamer was bin nengestapt en tweedens dat deze kamer al bewoond was en tevens het bed. Toen meneer N. dus in bed dook was hij met een plof bovenop den reeds slapende te recht gekomen. Nu zal je op die manier gewekt worden zonder nijdig te worden. De onderste man in bed dacht aan een inbreker en de bovenste benevelde dacht eveneens aan zooiets. Nadat evenwel de diverse stemgeluiden geklonken hadden wisten beiden, dat het woord inbreker mis plaatst was. „Vuile dronken lap", zei de nuchtere, „je bent in mijn kamer. De benevelde was het daarmede niet eens èn was van moening, dat het zijn ap partement was. Daarover was opnieuw herrie ontstaan niet als resultaat, dat de benevelde er uit gewerkt werd. Nu is het zoo, dat als een dronken iemand iets in zijn hoofd heeft, dit er niet meer uit te praten valt. Meneer N. bleef dus bij zijn oorspron kelijke meening, dat het zijn kamer was, en dat degene, die er in was, er niet in hoorde. Hij had daarom een op de gang staand voorwerp gegrepen, beze n geheeten, en was met dit voorwerp den vermeenden vijand te lijf gegaan. In de duisternis was een verwoeden strijd ontstaan, die andere kamerbewoners te voorschijn had getoo- verd. Een van deze bc1 angstellenden bleek over een blauwachtig lichtgevend zaklan taarntje te beschikken en toen deze licht bron ontstoken was kreeg men een over zicht van het slagveld. De nuchtere had een blauw oog en een gezwollen lip en de benevelde een bloedneus. Tevens was er een stoel gesneuveld en was de lampet kan in scherven uiteen gevallen. Het voor- loopig einde van deze vechtpartij was ge weest, dat de benevelde met -vereende krachten in zijn gehuurd annartement ge slagen of te wel gedooid was. Het dsf'niticve einde werd behandeld voor den Politierechter alwaar meneer N. z'ch had te verantwoorden terzake mishan- dP1!n". huisvredebreuk, etc. Hij bekende schuld maar liet als ver zachtende omstandigheid zijn dronken- srh^n donf-chemeren. De Officier vond "kt eerder een verzwa rende dan een verzachtende omstandigheid. En aangezien er oo meoeers strafblad meerdere van dergelijke veroordeelden voorkwamen en hij geen geld heeft om een groote geldboete te betalen. hij ver- ment 7Ün kostje met het verkoooen van pctlooden, garen en band, werd de eisch twee v/eken gevangenisstraf. Het vonnis werd conform dezen eisch. HAAGSCHE R CHTBANK DIEFSTAL TEN NADEELE VAN GE- EVACUEERDEN TE OEGSTGEEST. Anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt tegen de verdachte Het was een ernstig feit, waarvoor de 30- jarige P. K. uit R ij n s b u r g, thans gede tineerd, terecht moest staan. Tijdens de afgeloopen oorlogsdagen wa ren een aantal personen uit Oegstgeest ge- evacueerd naar andere deelen dergemeente Op 14 Mei, den dag van den wapenstil stand, was verdachte, te zamen met z5' verloofde, de 18-jarige mej W. C. M. te Oegstgeest, van de Kempenaarstraat naar d Soembastraat geloopen. Op den hoek SoembastraatJavastraat is de sigaren winkel van den heer van Rooijen geves tigd, die eveneens geëvacueerd was, zoo dat de winkel onbeheerd stond. De inven taris van den winkel was een ruïne gewor den en voor een ieder toegankelijk. Het geen er toen gebeurd was bleek nogal ver ward, want de verloofde van K. vertelde als getuige, dat K. een aantal doosjes si garen had weggenomen, die later thuis bij de moeder van mej. M. in de kelder ge plaatst zouden zijn. Verdachte zelf zeide evenwel, dat zyn verloofde het eerst de winkel was binnen gegaan en dat zij eenige sigaren had weg genomen en aan hem gegeven had. Hij had toen nog gezegd, dat zij het niet moest doen, maar de sigaren had hij toch aange pakt. Het meisje hield vol dat haar ver loofde zelf de sigaren had weggenomen. Zij zeide verder, dat het heel onlogisch van haar geweest zou zijn. om sigaren te stelen, aangezien zij juist een hoop loopen- de ruzie met K. gehad had, die nog niet bijgelegd was. De moeder van het meisje, zeide als ge tuige, dat de sigaren korten tijd bij haar in huis geweest waren. Verdachte K. voerde nog aan dat zulks wel waar geweest kon zijn, maar dat hij de sigaren in huis weggegooid had. Bij de si garen, die in beslag genomen waren, was een groot aantal zijn eigendom geweest. Het woord was vervolgens aan den Of ficier, mr. Zaaijer, die van het standpunt uitging, dat verdachte wist, dat de sigaren gestolen waren. Hij had ze aangepakt, vol gens zijn zeggen en had zich dan schuldig gemaakt aan heling. Spr. wilde in het midden laten of ze ge stolen waren, maar he'de toch naar het eerste over. Immers het staat wel vast, dat K. en zijn verloofde ruzie hadden en in dien toestand zou het zeer onwaarschijnlijk van het meisje geweest zijn om de sigaren weg te nemen en ze dan ten geschenke te geven. Het feit is zeer ernstig, vooral in de om standigheden, die toen golden. Het gaat er hier niet om w a t er gesto len is, maar d a t er gestolen is. Het is buitengewoon ernstig om tijdens oorlogsnood zich aan het eigendom van an deren, hier geëvacueerden, te vergrijpen. Met de meeste kracht moet er tegen der- OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Voor het door de Veree- niging van Leeraren afgenomen examen m Boekhouden en aanverwante vakken is geslaagd de heer A. van Veen, alhier, leer ling van den heer R. van Andel te Kat wijk aan Zee. LEIDSCHENDAM 40-jarig Priesterfeest Pastoor M. J. J. Hammers. Op 15 Augustus a.s. zal de zeereerw. heer M. J. J. Kammers den dag herdenken, dat hij voor 40 jaar priester werd gewijd. Se dert October 1927 is pastoor Kammers her- der van de parochie van d» H.H. Petrus en Paulus te Leidschendam. Op uitdrukkelijk verzoek van den pastoor zal het feest alleen kerkelijk gevierd wor den. Te 10 uur zal een plechtige Hoogmis worden opgedragen door den jubilaris, vóór de Hoogmis zal door de geloovigen het Veni Creator gezongen worden. Des avonds om 7 uur zal een plechtig Lof worden gecelebreerd. Industrie. Door de N.V. Rotterdam- sche Betonijzerbouw te Leidschendam is aan het gemeentebestuur verzocht om ver gunning ingevolge de hinderv/et tot het op richten van een werkplaats tot vervaardi ging van staahvol, staalkrullen, enz. welke gedreven zal worden door een tweetal 5 P.K. en een tweetal 1 P.K. electromotoren op het perceel gelegen aan de Veufsche straatweg no. 106. NOORDWIJKERHOUT Aanrijding. Op het kruispunt Zee- stiaat, DorpsstraatHavenstraat had een aanrijding plaats tusschen een bus van de dienst NoordvvijkHaarlem en eën vracht auto van den melkhandel Heemskerk, al hier. De schade bleef gelukkig alleen tot het materiaal beperkt. De voorruit van de vrachtauto werd verbrijzeld en een hoe veelheid melk ging verloren. Kruisvaart. In het patronaat van de St. Victor-parochie logeeren thans een aantal kruisvaarders van het 8 bans groote cohort uit Castricum. Onder leiding van nun directeur worden dagelijks in de om geving uitstapjes gemaakt. Pastoor Wes- terwoudt heeft de jongens in hun bivak bezocht en verwelkomd. gelijke misdrijven geteageerd worden en spr. eischte dan ook' een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden. De verdedigster van verdachte achtte haar cliënt onschuldig en vroeg vrijspraak en de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte. Dit laatste werd door de recht bank, zonder in raadkamer te zijn geweest, geweigerd, waarna de uitspraak bepaald werd op over 14 dagen. VERVOLGINGEN WEGENS INK:. JK OP OCTROOI- EN MERKENWET. Voor den President van de Rechtbank te Haarlem moest zich verantwoorden de heer B„ directeur van een kantoorboekhan del aldaar, die in zijn winkel verduiste ringskapjes, merk „Seko", had verkocht. Aan hem was ten laste gelegd, dat hij hierdoor in strijd met de Merker.wet ge bruikt maakte van een merk, dat hoofdza kelijk overeenstemt met het wettig gede poneerde handelsmerk „Sjako" van de N.V. Iemco te Leiden. B. verklaarde, dat hij de „Seko"-kapjes had betrokken van een zekeren S.; deze had vroeger een compagnon gehad en het woord „Seko" was afgeleid uit „S. Co.". Toen B. een sommatie ontving om den ver koop van „Seko"-kapjes te staken, wendde hij zich tot zijn leverancier S., die hem verzekerde dat hij de kapjes wel mocht blijven doorverkoopen. B. vond het vreemd, dat hij, in plaats van S., terecht moest staan. De eischende partij betoogde, dat, indien men het woord „Sjako" eenigszins slordig uitspreekt, klanken verkregen worden, die nauwelijks afwijken van „Seko". Hierdoor ontstaat verwarring bij het publiek en wordt misbruik gemaakt van de reclame campagne van eischeres, die er de voor keur aan gaf voorloopig B. aan te spre ken, omdat deze voldoende verhaal biedt voor schade en kosten. De President heeft B. thans gelast zich te onthouden van het ten verkoop aanbie den, verkoop en/of ten verkoop in voor raad hebben van verduisteringskapjes, waarop of waarbij het woord „Seko" wordt gebezigd en hem veroordeeld tot betaling van de proceskosten. Voor de Rechtbank te Arnhem diende in kort geding een zaak tegen den winke lier L„ die kartonnen trechtervormige kapjes, voorzien van een deksel met gat voor lichtopeningen, in den handel had gebracht. De N V. Iemco stelde dat bedoeld kapje inbreuk maakt op haar octrooi. Bij de behandeling van de zaak verklaarde L., dat hij, toen hij het patent van Iemco gewaar werd, terstond de verkoop had gestaakt. Dit werd bestreden, aangezien een controleur, toen L. het octrooi reeds kende, in diens winkel een 6-tal kapjes had gekocht. De President van de Arn- hemsche Rechtbank heeft heden L. verbo den de aflevering en voor een ander in voorraad houden van kapjes, welke de kenmeilcen van het octrooi van Iemco bevatten, zulks op straffe van een dwang som en bepaald, dat L. de kosten van het proces moet betalen. SASSENHEIM K.J.M.V. De traditioneele boottocht kon dit jaar niet plaats hebben; in plaats daarvan was een tochtje naar Hilversum georganiseerd, waaraan door ongeveer 50 personen werd deelgenomen. Deels per fiets, deels per tram begaven de dames en heeren zich naar Haarlem vanwaar per trein naar Hilversum werd gereisd. Een gedeelte der medegenomen proviand werd daar allereerst naar binnen gewerkt, waarna het hoofdpunt van het programma: een bezoek aan de K.R.O.-studio, werd af gewerkt. Hier werden de bezoekers rondgeleid en maakten kennis met veel hetgeen tot nu toe voor hen nog een geheim was. Om ongeveer 3 uur werd in een der Hilversumsche gelegenheden met dansen begonnen. De temperatuur werkte in ieder geval niet tegen! Na het verorberen van het restant proviand: een vrije wandeling door de stad; bezichtiging van het Raad huis, de Avro-studio enz., en toen dacht men naar huis te gaan, Tot A'dam ging het vlot, daar begon de misère; de treinen hadden groote vertra ging met gevolg dat men in Haarlem a l - kwam toen de laatste tram naar Sassen- heim al lang in de remise stond. De spoorwegen verleenden hun mede werking en een sneltrein zette de „ge- stranden" aan het station Noordwijker- h'out- af. De fietsers waren om half één thuis en vonden daar angstige moeders en knorrige vaders. ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum. Op 25 Augustus a.s. her denkt onze plaatsgenoot K. de Rijk zijn 25- jarig jubileum in dienst der gemeente als hulp-monteur bij het electriciteits-bedrijf. Rectificatie. De berichten uit Alphen aan den Rijn werden gisteren abusievelijk onder „Aalsmeer" geplaatst. Geboren:' Jan, zoon van Maarten van Duider en Maartje Bogaards. HOOGMADE Zilveren Priesterfeest Pastoor J. F. Lips. 15 Augustus, de jaarlijksche jubileum- aag van zoovele priesters die 25, 40, 50 jaar en langer nog hun arbeid in Gods dienst lot heil der menschen hebben verricht, heeft ook dit jaar voor Hoogmade een bij zondere beteekenis. Immers de Pastoor, de zeereerw. heer J. F. Lips, zal dien dag zijn zilveren priesterfeest vieren. Op uitdrukkelijk verlangen van den zil veren jubilaris zal moeten worden afge zien van elke wereldsche viering, maar daardoor zal ook zeker de kerkelijke vie ring een nog grootscher en indrukwekken der karakter dragen. Alle parochianen zullen dien dag hun geschenk in den vorm van H.H. Missen en H.H. Communies aan bieden, om 2egen af te smeeken voor het verdere leven van hun herder, dat vooral nu zoo moeilijk is. Het zul een dag zijn v/aarop heel de parochie op ondubbelzin nige wijze haar dankbaarheid zal uiten voor het vele werk, dat deze priester, hun pastoor, voor hen heeft verricht, voor de schooljeugd, de verschillende Maria-Con- gregaties, de K. J. C., de Jozefgczellen, de verschillende vereenigingen en tenslotte allen, die in de jaren, dat pastoor Lips onze parochie bestuurt, van zijn wijzen en goe den raad en leiding hebban mogen genie ten. Dit alles zal wel het mooiste geschenk zijn, dat den jubilaris naast de andere blij ken van waardeering kan worden aangebo den: Dankbaarheid en goed voornemen voor de toekomst. Dat het den jubilaris nog vele jaren gegeven zal zijn het resultaat hiervan in zijn parochie te beleven. Lend- en Tuinbouw OP DE BOLLENBEURS. De bollenbeurs te Haarlem, welke giste llen zeer goed bezocht was, toonde een verdere opleving van de bQlangstel'ing. In leverbaar werd een en ander ver handeld, hoofdzakelijk tegen ongeveer m. p., maar in plantgoed en tee'.tvergunningen werden reeds aardige transacties afgeslo ten. Waarschijnlijk is deze meerdere vraag naar plantgoed een gevolg van de ernstige pogingen, welke bij de officiesle instanties gedaan worden om het areaal voor Hya cinthen en Tulpen vergroot te krijgen. Eenige prijzen per H.L.: Eartigon 1618 Peach Blossom 2527.50, Oranje Nassau 30, Schoonoord./ 30, Brillont Star 27.50, Grand Due 25, Krelage's Triomph 18 20, v. d. Eerden 15—20, Queen Augusta 18—20, Edith Eddy 32.50, Denbola 40 en Elmus 45. Andere, variëteiten tulpen werden per kg. verhandeld zooals eenige Parkieten: Blue Parrat 7, Red Champion 13, Sunshine 45, Thérèse 67 en Violet Queen 6. William Pitt, rood deed 22.5025 per kg. In narcissen werden flinke zaken gedaan en kwamen ook in de betere soorten „ton nen" transacties tot stand. •Per kg. werd besteed o.a. voor Fortune ƒ,1.802, Scarlet Elegance 2.503, Aranjuez 125, Cragford 135 en Golden Harvest Q4550. Omtrent Duitschland geen officieel Gemeentel. Aankondigingen ENQUêTE-VASTE BRANDSTOFFEN- VERBRUIK. Op de in te vullen formulieren behoeft slechts te worden vermeld het verbruik van steenkolen (anthraciet), steenkoolbri ketten, cokes, bruinkolen, bruinkoolbriket ten, turf- en petroleum cokes. Het verbruik van turf, houtskool enz. be hoeft dus niet opgegeven te worden. Zoo spoedig mogelijk zullen voor de groep A. (bewoners van particuliere per- ceelen) huis aan huis formulieren MD 60, bezorgd worden. Deze moeten door de gezinshoofden nauwkeurig worden ingeVuld. Wie geen centrale verwarming heeft, behoeft vraag 5 niet te beantwoorden. Schippers en woonwagenbewoners kunnen een formu lier MD 60 indienen in de gemeente, waar zij zich bij het uitreiken der formulieren bevinden. De ingevulde en onderteekende formu lieren MD 60 van de groep A. Bezitters van installaties voor centrale verwarming wordt dringend aangeraden de geheele vraag 5 zeer zorgvuldig te be antwoorden en niet te aarzelen hun brand- stoffenleverancier te raadplegen. De formulieren MD 60 moeten evenals de anderen persoonlijk ingeleverd worden bij den distributiedienst, waar zij in over leg met de belanghebbenden zorgvuldig nagegaan zullen worden. Het heeft dus geen zin de ingevulde formulieren in de brievenbus van het Distributiekantoor te deponeeren of ze per post te verzenden. Met het oog op den zeer korten beschik baren tijd zullen op deze wijze bezorgde formulieren eenvoudig terzijde worden ge legd. Nader zal nog bekend gemaakt worden aan welke adressen, op welke uren en da gen de enquêteformulieren ingeleverd moetenworden. Aangezien dit binnen zeer korten tijd zal moeten geschieden, wordt men verzocht onverwijld met de invulling te beginnen. Op formulier MD 60 (groep A.) moet aangegeven worden het verbruik van de woning, hetzij huis, étage, flat, of een en kele kamer, die is betrokken. (Huurders van kamers en pensiongasten vullen geen formulier in). Tot groep B. formulier MD 69, openbare gebouwen (niet voor publieke vermake lijkheden) worden, behalve de gisteren vermelde categorieën nog gerekend biblio theken en weeshuizen. Tot groep C, formulier MD 70 (waren huizen, winkels, pensions, restaurants enz.) behooren nog ateliers voor kunste naars en fotografen, botanische tuinen, planten kassen (ook van particulieren), sociëteiten en verenigingsgebouwen. Tot groep C. formulier MD 71 (gebou wen voor publieke vermakelijkheden, ver- eenigings- of vergaderlpkalenworden ook nog geacht te behooren dansinstituten, musea en sportgebouwen of sportinstitu ten. Tot groep E. formulier MD 72 (indus- trieëele ondernemingen, die minder dan 240 ton vaste brandstof per jaar gebrui ken) worden nog zwembaden gerekend (Voor de formulieren MD 69, 70, 71 en 72 raadplege men nog eens de officieele ken nisgeving van gisteren 12 Aug.). Voor bedrijven, die meer dan 240 ton per jaar verbruiken, behoeven ge'en for mulieren te worden ingevuld. De leiders van deze ondernemingen hebben zich rechtstreeks te wenden tot het Rijkskolen- bureau. Op de formulieren MD 69, 70, 71 en 72 moet dus ingevuld' het brandstofverbruik voor alle andere doeleinden dan bewoning. Nu komt het voor, dat een perceel zoowel voor bewoning als voor de uitoefening van een bedrijf dienst doet. In dit geval zal zoowel een formulier MD 68 als een MD 72 (groep E) ingevuld moeten worden). Voor een museum met inwonenden con cierge zal men dus invullen een MD 60 (bewoning) en een MD 71 (publieke ver makelijkheid), een caféhouder zal even tueel een MD 60 (bewoning en MD 70 (gelagkamer) invullen. Op dezelfde manier zal een pensionhouder of kamerverhuur der een MD 60 invullen voor zichzelf en zijn gezin, maar een MD 70 voor zijn gas ten of huurders. Deze laatsten hebben zich te onthouden. Aangezien het de bedoeling is, dat voor elk bedrijf, inrichting, instelling, gebouw of kantoor een afzonderlijk formulier wordt ingevuld, moeten voor perceelen, waar b.v. kantoorruimte aan 'verschillen de ondernemingen verhuurd wordt en waar één installatie voor centrale ver warming in gebruik is, door den verhuur der voor elk dier ondernemingen een af zonderlijk formulier MD 70 worden inge vuld. A. TEPE, Weth. Lo.-Burgemeester. Leiden, 13 Augustus 1940. INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kermis, dat op Woensdag 21 Augustus 1940, dies namid dags van 2 tot 3 uur, op het 'bureau van den Geneeskundigen Dienst, Mare 13a, ge legenheid wordtgegeven tot koetelooze inenting tegen pokken. Het. trouwboekje moet wordien me die-gebracht. A. TEPE, Weth. loco-burgemeester. VAN STRYEN, secretaris. nieuws, ook niet omtrent de pogingen wel ke gedaan worden om de bollen via Zwe den of Portugal naar Amerika te krijgen. Wel zal het dan zeer duur zijn eer de bollen bij de afnemers zijn. Bloemen waren er haast niet.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6