OMGEVING RIJNSTREEK i ZATERDAG 10 AUGUSTUS 194b DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Jongetje op 't nippertje gered. Gistermorgen geraakte, in een onbe waakt oogenblik, de vierjarige A. de Wagt, in de Nieuwe Haven te water. Het kind verdween onder een der aldaar liggende booten! De voorbijganger H. Kolk begaf zich gekleed te water en wist na tweemaal gedoken te hebben, het jongetje onder de boot vandaan te halen en hem aldus van een wissen dood te redden. Door een aanwezige sergeant-sportlei der werd kunstmatige ademhaling toege past, waarna het bewustzijn terugkeerde. Het jongetje is vervolgens naar zijn wo ning vervoerd. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUW OVERZICHT. Alhoewel er op sommige dagen eenige matheid in den handel te bespeuren viel, was er in het algemeen genomen, en mede gezien de tijdsomstandigheden, geen reden tot pessimisme De loop van zaken was in bijna alle opzichten bevredigend. Alleen met de bloemkool liep het niet naar wensch; de enkele warme dagen hadden den groei zoodanig bevorderd, dat de aanvoer in te korten tijd niet in verhouding stond tot de algemeene vraag en mede omdat de prijs wel wat stijf was geweest eenige dagen lang, om door het gewone publiek te wor den gekocht. Een bloemkool, die aan de veiling om de 20 cent kost, kan niet door de groote massa geconsumeerd worden. Bloemkool die b.v. vorige week Vrijdag, met een toen reeds dalende markt varieer de van 10.13.50 per 100, kon begin dezer week niet meer opbrengen dan 59 wat voor dit product wel wat weinig is. De teelt is dan niet meer loonend. Gelukkig liep de prijs nadien weer op. Tweede soort was ge zakt van 6.70—7.80 tot begin dezer week 44.90 per 100 stuks. Zomerkroten brach ten een matigen prijs op, n.l. van 6080 ct. per kist van 20 K.G. De aanvoer is nog maar matig. Iets beter ging het met de bospeen alhoewel ook hierin eenige mat heid was te bespeuren. Er is trouwens een flink kwantum dat niet 1ste soort genoemd mag worden. Veel peen is lang niet vrij van worm, waardoor het artikel spoedig afwij kend wordt. De prijs varieerde met eeni ge schommeling von ƒ47.20 per 100 bos. Voor export wordt niet meer van dit pro duct gekocht. Ook in waspeen was, alhoe wel er ook hiervcor nog geen reden tot klagen was, minder kooplust dan tot he den het geval was. Voor eerste kwaliteit was de prijs nog bevredigend, wat afwij kend was, met worm, niet. Gekocht werd voor 0.50 tot ƒ1.per kist van 20 K.G. De laatste tuinboonen brachten een alles zins bevredigende prijs op, van ƒ57 per 100 KG Dit product kan voortaan uitge schakeld worden. De teelt is niet slecht geweest. Ook met de doperwten is het ten einde. De prijs was steeds goed, de uit komst loonend. Met de aardappelen, vroe ge en late, ging het met eenige- schomme ling maar in doorsnee liep het vrij goed. Bonken van vroege aardappelen, eerstelin gen, noteerden steeds van ƒ2.40 tot ƒ2.80 per 100 K.G., grooten brachten, naar kwa liteit, van ƒ3.40 tot ƒ4.40 per 100 KG. op, drielingen van ƒ2.90 tot ƒ3.90. De eigen heimers, waarvan de aanvoer steeds toe- mende is, gingen vlug weg, de grooten te gen ƒ3.30 tot ƒ4.60, de drielingen van ƒ2.40 tot ƒ2.80 per 100 K.G. Verwacht wordt dat de aanvoer over een week flink zal toenemen. Ook van de bloemkool is de aanvoer al van beteekeniü en dagelijks ko men er principalen bij. Er is dan ook nu weer, vooral op de bloemkooldagen Maan dag, Woensdag en Vrijdag, een groote le vendigheid te constateeren. Sla was steeds goed te plaatsen; vooral in aanmerking ne mend dat de kwaliteit niet prima is, was de prijs vrij goed te noemen, n.l. van 1.10 1.90, naar kwaliteit. KATWIJK Geboren: Wilhelmina Clasina d. van N. Schaap en K. v. Dijk Leuntje d. van J. Varkevisser en L. v. d. Plas Arendje d. van D. v. d. Oever en A. van Rijn Henmina Jantina d. van J. M. Mulders en J. R. Kool Leuntje d. van N. Zwaan en L. Parlevliet Jan Jacob e. van M. de Jong en J. v. d. Pijl, O n d e r tr o u w d: S. Kloos en N. Plug R. Krijgsman en L. v. d. Plas. Getrouwd: J. Pool en N. v. Egmond H. v. Groen en G. Ravensbergen N. Hus en D. v. d. Plas. Overleden: Theodora Maria Pieck Cornelis Menkman, wedn, van J. Sohuite- maker, 91 jaar. LEIDSCHENDAM Geval van mishandeling. De heer J. Th. A. de W. was alhier op een weiland met de kinderen van v. M., om een vlieger op te laten. De arbeidgr J. v. L„ die op het land aan het werk was, stond dit blijkbaar niet aan. Hij ging na een woordenwisse ling, de W. met een riek te lijf. De W. weerde den stoot, die op zijn buik gericht was af en kreeg toen het wapen in den rechterknie, welk lichaamsdeel verwond werd. Proces-verbaal is tegen v. L. opge maakt. NOORDWIJK Personalia. Voor het examen hoofd akte, gedeelte B., is geslaagd de heer G. Crama. NOORDWIJKERHOUT ZILVEREN HUWELIJKSFEEST Gisteren vierden burgemeester en me vrouw van Iersel hun zilveren huwelijks feest. Hoewel het zilveren bruidspaar in verband met de tijdsomstandigheden van ieder feestelijk betoon hadden afgezien en slechts in intiemen kring het feit hadden willen herdenken, is de dag toch niet onge merkt voorbijgegaan. Des morgens in de kerk begon het al met een verrassing. In plaats van een gewone stille H. Mis uit dankbaarheid werd door het zangkoor versterkt met een jongenskoor een 4- stemmige Mis uitgevoerd. De H. Mis werd opgedragen door pastoor Maas. In het priesterkoor hadden plaats genomen pastoor Westerwoudt van St. Victor en pastoor Hansen uit de Zilk. De bende wethouders, raadsleden, ambtenaren, politiepersoneel en openbare werken waren eveneens in de kerk, alsmede vele parochianen. In den loop van den dag maakten velen gebruik om den burgemeester en zijn echt- genoote te complimenteeren. De woning van den burgemeester geleek wel een bloe mentuin vanwege de manden en bouquet- ten, welke bezorgd waren. Vele telegram men en schriftelijke wenschen kwamen binnen. RIJNSBURG Bloemenhandel. - Er is sinds de vorige week nog geen verbetering in den handel gekomen. Verwacht wordt, dat zulks ook nog wel even, in verband met de vacanties, zal uitblijven. Er is een grooten aanvoer met goede kwaliteit bloemen. De Gladio lussen voeren wel de boventoon. De prij zen zijn van de meest soorten zeer laag, allesbehalve loonend, ook al zijn de bol len tegen abnormaal lage prijzen ingekocht. Hier volgen eenige soorten: Oranje Bril- lant 0.20 0.25 per 100, Edison 0.30 a 0.40, Foch 0.20—0.25, Nymph 0.40— 0.45, Yvonne 0.200.30, Souvenir 0.25 0.30, Flaming Sward 0.250.30, Halley 0.20—0.25, Picardi 0.40—0.50, Pelegrina 0.200.30, Sunrise 0.200.25, Swaben 0.25—0.35, Sonatine 0.20—0.30, Kop- godesia's gingen voor 1.60—2.00, Am. Anjers 1.40—1.70, Dahlia's 0.600.80, Pompon Dahlia's 0.300:50, Witte Lelies 4.905.50, Tijgerlelies 1.201.60, Lelium Auratum 5.60—6.10, Convilli's 0.40— 0.70, Violieren 2.00-^-2.70, Liatris 1.10 1.30, Delphinium 0.600.80, Er kwamen ook al heel wat Asters die in diverse kleu ren van 0.20 tot 0.30 opbrachten, As- clepia 0.600.70, Montbretia 0.250.40, Scabiosa 0.200.30, Godetia 0.350.60, Campanula 1.101.60, Zinnia's, groot van 0.80 tot 1.10, idem klein 0.15—0.25, Cantaurea van 0.100.15, Achilea 0.15 0.25, Annemonen brachten van 0.10 tot 0.20 op. Margrieten wit van 0.10 tot 0.20e Margrieten dubbel van 0.25 tot 0.35, Leeuwenbekken 2.003.00, Statlve 2QÖ5.00. Er kwamen ook al heel wat Grysantjes die van 6.00 tot 8.00 gingen. SASSENHEIM Geboren: Susanna d. van P. Barn- hoorn en G. Stelma Clasina Elisabeth d .van Th. Faas en A. Glasbergen Jo hanna Tjerktje d. van P. G. Reeuwijk en T. van Zuijlen. Ondertrouwd: A. de Vos 27 j. en M. C. van der Voort 26 j. Getrouwd: J. A. Kops 33 j. en J. C. van Nobelen 29 j. Gevestigd: C. Tulen van Lisse J. J. Lecker en gezin van Rotterdam A. F. Meiman van Utrecht C. Kuijper van Oegstgeest W. Christiaanse en gezin van Rotterdam C. van Tol en gezin van Haarlemmermeer. Vertrokken: C. P. P. Berg en gezin naar Leiden J. C. van Nobelen naar Lis- se P. Smit naar Voorburg P. C. Vonk den W. J. F. van Dam naar Rheden. naar Lisse G. J. van K es teren naar Lei- WARMOND Brand in een hooiberg^ Gistermiddag brak brand uit den hooiberg, gelegen ach ter de woning van den heer P. Versluys in de Dorpsstraat alhier. Spoedig, stond de hooiburg in lichter laaie en gezien de lig ging van den berg was het niet uitgesloten, dat de brand een catastfophale afmeting zou aannemen. Gelukkig was de plaatse lijke brandweer spoedig ter plaatse en kon de brand beperkt blijven tot de berg, die echter voor een groot gedeelte uit brandde. De oorzaak, is onbekend, doch de politie heeft de zaak in onderzoek. Aanrijding. Gistermorgen had op den Warmonderdam een aanrijding plaats tus- schen een luxe auto en een vrachtwagen, door verkeerd uitwijken van de vrachtwa gen. Deze kwam terecht in een nabij den Warmonderdam gelegen sloot en bekwam ernstige materieele schade. De wagen moest door een kraan worden weggesleept. Een der inzittenden van de luxe wagen bekwam inwendige kneuzingen en moest zich onder dokters behandeling stellen. Kruisvaart. Dinsdag 8 uur Willibrord- en Jeroen-ban. Woensdag vanaf 6.30 uur tafeltennis voor Mgr. Angenent-, Michaël- en Tarcisius-ban. Aspiranten-bijeenkomst wordt bekend gemaakt. Jongens, de instal latie-tijd nadert. Doe dus goed je best. Al leen hij, die de aspiranten-tijd goed door maakt, kan een echte Kruisvaarder worden. Ons wachtwoord: Wees jezelf! Wees jezelf; laat je niet door de gebeur tenissen uit het evenwicht brengen. Gevestigd: A. 'Leemans van Leiden H. van Prooyen van Hongarije J. M. Barends van Oegstgeest C. A. Augu- steyn van 's Gravenhage H. W. M. Kü- per van Heemstede J. M. van Schie van Voorschoten Th. J. Borsboom van Woerden L. de Jonge van Sliedrecht K W. v. d. Willyk van Muiden G. van Waveren van Lisse J. E. van Beek van Voorschoten. Vertrokken: J. G. Nieuwenhuis naar Leiden J. H. D. Hozee naar Leiden J. N. A. Immerzeel naar Son H. L. Ver haar naar Alkemade C. A. Zwetsloot naar Alkemade J. van Dam naar 's Gra venhage G. Schavenmaker naar Zuilen N. Ramp naar Sassenheim M. J. C. Oudshoorn naar Voorschoten W. F. Stouten naar Leiden P. J. v. d. Veen naar Zoeterwoude. WASSENAAR HET 60-JARIG PRIESTERFEEST VAN PASTOOR THOLENAAR De pastoor der St. Willibrord-parochie, de zeereerw. heer Tholenaar hoopt óp het feest van Maria-ten-hemel-opneming zijn 60-jarig priesterfeest te herdenken. De feestviering wordt geopend met een Algemeene H. Communie der parochianen onder de H.H. Missen voor den jubileeren den herder en de belangen, hem toever trouwd. Daarna volgt te tien uur 4e Plechtige Hoogmis door den jubilaris op te dragen. Men zorge tevoren aanwezig te zijn, want voor de Hoogmis wordt de pas toor plechtig binnengeleid. Terwijl de pastoor naar het altaar gaat, zingen allen staande de Veni Creator. Het zangkoor zal uitvoeren: de Missa Festiva van Ph. Loots. De Credo wordt Gregori- aansch gezongen. (Credo I). Na de Hoog mis zal gezongen worden de Priester cantate van Hub. Cuijpers. Daarna wordt de pastoor weer uitgeleid. De pastoor zal graag zijn parochianen en anderen in de gelegenheid stellen hem per soonlijk geluk te wenschen van twee tot drie uur, zoowel corporaties en vereeni- gingen als particulieren. Tevoren zal de pastoor de leden van het Feestcomité met hunne dames ontvangen. Daarbij zal den pastoor de feestgave der parochie worden aangeboden. Des avonds zal te zeven uur een plech tig Danklof gecelebreerd worden. Onder dit Lof zal de pastoor zelf de parochianen toespreken, waarna door allen een feestlied wordt gezongen. Gevestigd: A. F. Baels uit St. Maar tensdijk A. Baltus uit Haarlem P. R. van Batum en vrouw uit de nHaag W. G. van Beerschoten uit Alphen a. d. Rijn J. M. H. Bevers uit Rotterdam H. Bolhuis en gezin uit Noordwijk H. Braams uit Delft C. Brandhorst uit Moerkapelle H. J. Buttinger en gezin uit Voorburg J. F. H. A. de la Court en gezin uit Bloemendaal P. H. J. Den- ninghoff Stelling uit Dordrecht B. C. Drejer uit Rotterdam U. C. van Dijck uit Rotterdam L. Fazurova uit 's-Gra- venhage H .U. A. van Grevenstein uit Voorburg C. M. M. Hagen uit Vels'en P. Heemskerk uit Npordwijkerhout W. van der Heide en vrouw uit Voorburg L. J. G. Heydanus uit Naarden J. Hoo- geveen uit Alphen a. d. Rijn J. J. Horn- stra en gezin uit 's-Gravenhage A. Hiemstra uit Menaldumadeel C. B. M. Knelange uit Haarlem A. E. Komman uit 's-Gravenhage E. C. Kruze uit 's-Gravenhage H. van der Laan uit Soest A. A, Lamper uit Voorburg H. A. Lezer en vrouw uit 's-Gravenhage C. E. Ligtvoet uit Eindhoven J. Lucas uit Rotterdam W. K Maurits uit Naar den Wed. S. R. ter Meulen geb. Reijn- ders uit Amersfoort D. C. Meijaard uit Kruiningen A. Nawrath uit 's-Graven hage Wed. L. C. J. van Nassau geb. van Vliet uit 's-Gravenhage Wed. C. Oelrich geb. Fels uit Heemstede J. Of- fringa uit Amsterdam A. J. Ouwerkerk uit het Bilt, St. Anna Parochie J. Pijper uit Voorburg P. N. Reekers en gezin uit Noordwijk C. C. van der Rest uit Dordrecht J. P. van Rijn uit Zoeterwou de J. P. M. van Schie uit Nijmegen H. Sala uit 's-Gravenhage M. G. Smalt en gezin uit Den Helder A. Baron Schimmelpenninck van de Ojje uit Floren ce M. B. Schwarz geb. van Es uit Voor burg I. E. Veenhuizen uit 's-Graven hage H. Volker uit 's-Gravenhage B. F. Wertenbroek en vrouw uit 's-Graven hage J. A. C .Wils uit Breda Th. J. C. Zeeman uit Noordwijk C. P. Zee man geb. Veenhof uit 's-Gravenhage A. P. R. Gortmans uit 's-Gravenhage E. Zeilstra uit Rotterdam. Vertrokken: M. G. van Herwijnen naar Vught (N.Br.) T. Jeronimus naar Noordwijk A. R. Fischer naar Emmen M. C. Ottens naar id. no. 220 J. Koele- man naar Nieuwer Amstel J. H. A. Trom petter naar Rotterdam J. van Santen n. Aardenburg (Z.) J. Boerlage naar id. M. Houbolt naar Bloemendaal S. Ploe- gaert naar id. J. Janzen naar 's Graven hage E. Pawlaszczyk naar Voorburg J. Heslinga en vrouw naar 's Gravenhage H. C. Haverhals iaar Breda B. P* A. Visman naar Zwolle M. A. Helder naar Rheden F. Furnée naar Amsterdam H. Groeneveld naar Bennekom A. M. Vermeulen naar Nijmegen W. C. de Rui ter en gezin naar 's Gravenhage J. W. F. Kan en kinderen naar 's Gravenhage A. C. Hoekstra en vrouw naar 's Gravenha ge T. van Nahuys naar 's Gravenhage M. Missaar naar 's Gravenhage Wed. A. F. A. de Rooij geb. Bartel naar Naarden E. da Rooij en dochter naar Naarden E. M. de Wit naar Voorburg J. C.è de. Jong naar 's Gravenhage M. Sprützer n. 'sGravenhage M'.E. Pingen naar Meer- lo J. M. N. van der Winden naar 's Gra venhage N. Gerritzen geb. Just naar 's Gravenhage P. In 't Veld naar Hille- gersberg A. J. A. M. van Boekhout naar 's Gravenhage J. D. P. van Batenburg naar 's-Gravenhage E. Hinz n. Duitsch- land M. E. Frijn naar St. Jansteen Weda A .A. O. Huyskens geb. van der Aa naar Leiden H. H. Bosch naar Eindho ven I. Ch. Kraijenhoff geb. Telders naar I ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Hendrikus Michaël z. van Bernardus Bakker en Aaltje Kloek. Wil lem z. van Jan de Graaf en Dirkje Kloos terziel. Cornelis Leonardus z. van Alber- tus Lok en Elisabeth Franciska van den Berg. Jacob z. van Adriaan Hendrik Mol en Agatha van Rijn. Ondertrouwd: Rijk van den Bos 27 jaar en Marijtje de Jeu 27 j. G e h uwd: Joseph Johan Maria van Gils 33 j. en Mechelina Theodora Maria Scheer der 27 j. Gerrit Middelkoop 26 j. wo nende te Boskoop en Pieternella van Heus- den 22 j. Ov e r 1 e d e n: Maria Hendrika van Dam, 82 jaar, weduwe van Henricus Kasparus Beuk (overleden te Leiden). Albertus Dirk den Hertog 61 jaar, weduwnaar van Maria Catharina van Donk (overleden te Leiden). Ingekomen: Johanna Reina Zonder van van Roterdam. Lijntje Alia Goud- berg van Voorburg. Cornelia Berendina Dijksterhuis, van Amsterdam. Kinderen Visser, van Velsen. Eva Maria Hogenes, van Leiden. Rinske Roodbergen, van Leiden. Johanna Goedhart, van Voor burg. Antonius Penders, van Zwammer- dam. Gjjsbertus Maaskant en gezin, van Katwijk. Pie ter Schellingerhout en ge zin, van Vlissingen. Hillegonda van Veen (wed. den Hertog), van Reeuwijk. Jan Dirk Meeuwenberg, van Rotterdam. Vertrokken: Johan Christiaan Piek naar Rotterdam. Anthoon Ederveen, naar Leiderdorp. Pieternella van Heusden naar Boskoop. BODEGRAVEN Geboren: Sjoukje d. van P. van der Ploeg en L. C. Koole Antje d. van J. C. Domburg en M. Kranenburg. Get rouw d: J. F. Suijver 29 j. en F. la Gro 25 j. Overleden: M. C. B. Brinkel, echt- genoote van J. P. Ubert 61 j. Gevestigd: A. Wnoukoff en gezin v. Rotterdam A. J. en K van der Boon van Utrecht G. D. Kom van Rotterdam L. ten Hoeve en gezin van Hoorn M. v. d. Berg van 'sGravenhage K. Boot van Woerden M. Trouw van Zwammerdam T. C. Scheer van Bennebroek J. J. Straver van Leiden A. Schouten van Mtlnchen (Dl.) H. Tuithof van Benschop J. H. Renckens van Hoorn. Vertrokken: A. A. Breure naar Zwammerdam A. F. J. Dijkgraaf naar Leiden G. Broere naar IJsselstein P. C Vrisekoop naar Alphen a. d. Rijn D. vari Rijswijk naar Gouda F. la Gro en echtgenoote naar Amsterdam D. J. Knik ker naar Barwoutswaarder L. F. Nij- broek en echtgenoote naar Vught H. J. Walraven naar Amsterdam, KOUDEKERK Gevestigd: Wilhelmina J van de Werken van 's-Gravenhage Adriana van Gaaien van Monster Dirk Vlaanderen van Doetinahem Wed. P. den Hertog van Hazerswoude Hendrik, van Leeu wen van Nieuwehhagen Antonius Joh. Witte van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: Kórnelisje Horstman naar Woubrugge Cecilia van Harskamp naar Rijnzaterwoude Klazina H. Hijne- man naar Alphen aan den Rijn Elisabeth S. Schiiller naar Voorburg Margóretlha Baars naar 's-Gravenhage Jacoba A. de Wit naar Leiden. Geboren: Anthonius Johannes z, van G. J. A. van Winden en S. G. Koot. Ondertrouwd: Maarten van der Lely, 32 j. en Margaretha Dorrepaal, 28 j. LEIMUIDEN XJ.M.V. - Dinsdagavond 7.30 uur bij eenkomst in de zaal. Let op: in de zaal en een half uur vroeger dan andere weken. Er zal dan ook gelegenheid zijn zich op te geven voor Zondag 18 Augustus. Wie even kan gaat natuurlijk mee. Waar een wil is, is een weg. Kruisvaart. Cohort St. Jan de Dooper Woensdagavond na het Lof, dus pl.m. 8.30 uur Cohortschouw. Komt op tijd! NIEUWKOOP Geboren: Piet z. van T. de Graaf en L. Coppoolse. Over eden: Bastiaantje Kooi, 79 j. Ondertrouwd: Jac. van Greuningen 26 jaar en W. Pos, 25 jaar ,M. Baas, 32 jaar en E. Pietersen, 38 jaar. NIEUWVEEN Gevestigd: E. van der Meulen van Ruinerwold J. Waijboer van Broek op Langendijk. Vertrokken: I. Beekman naar Rot terdam K. Kloos naar Amersfoort E; C. M. Stouten naar Bloemendaal E. van Straten naar Nieuwer-Amstel J. C. Groeneweg naar Zeist. Geboren: Lijdia, d. van J. Meijer en T. Pijper. Overleden: M. G. van Zaal, echt genoote van A. Kouwenhoven, oud 50 jaar. OUDE-WETERING 's Gravenhage J. Noordermeer naar Lei den A. Lexmond naar Zoetermeer C. Henning naar Middelburg F. F. Gille haar Bergen E. R. Bódzurek naar Schin- veld G. M. Smolders naar Nijmegen C. M. Polderman naar Voorburg H. J. Stevens naar Heemstede Chr. M. H. Pie pers naar Voorburg M. Matthes naar Haarlem A. van Bemmelen naar Voor schoten Wed, L. S. van Andringa geb. Oppenheim naar Haarlem. Nationale Zwemwedstrijden. Door de Zwem- en Poloclub „De Brasem" alhier worden Zondag 11 Aug. Nationale Zwem wedstrijden georganiseerd. Deze wedstrij den vangen aan om drie uur en worden ge houden in het Gemeentelijk Zwembad. In geschreven is door de Vereenigingen H.Z. en P.C. Den Haag, ZIAN Den Haag, Holl. Dames Zwemclub Amsterdam; De Meeu wen Amsterdam, AZ 1870 Amsterdam, DJK Amsterdam, De Zijl Leiden DZV Delft, Zwemclub Haarlem te Haarlem en Het IJ te Amsterdam. Vermelde vereeni gingen hebben hun beste zwemmers (sters) laten inschrijven. Het aantal bedraagt in totaal 300. Het programma vangt aan met schoonspringen. De wedstrijden worden geleid door Bonds-Officials. Enkele wissel bekers moet enworden verdedigd, o.a. de prijs door de N.V. Maarse en Kroon uit geloofd en welke reeds tweemaal is ge wonnen door H.Z. en P.C. Daar H.Z. en P.C. heeft ingeschreven met de zwemmers, welke pas het record van f0 x 100 M. heb ben verbeterd, zal deze prijs waarschijn lijk voorgoed in het bezit van dezever- eeniging komen, tenzij De Meeuwen uit Amsterdam roet in het eten gooien, daar deze hebben ingeschreven met Beb van Schaik, R. van Feggelen en J. Kohier. Tot slot van het programma zal er een polo wedstrijd plaats vinden tusschen Den Haag en Amsterdam. De prijsuitdeeling geschiedt in het Paviljoen De Brasem door Dokter Van der Bijl. De Marinucci's luisteren dit zwemfeest op, waarna een geanimeerd bal zal plaats vinden. Het be stuur van de Brasem raadt een ieder aan een programma te koopen, daar de wed strijden dan beter gevolgd kunnen wor den. Al met al belooft het een prettig zwemfeest te worden. ROELOFARENDSVEEN D.O.S.R. Nadat het voetballen heel gelukkige geruimen tijd geheel heeft stil gelegen, komt de vereeniging morgen met een uitgebreid programma als eerste voor- bodet van het alweer naderende voetbal seizoen. Weliswaar zullen onze jongens zich dezen keer voornamelijk elders wat gaan „lostrappen", want D.O.S.R. I vertrekt om 1 uur naar Sassenheim, om daar tegen V.V. L. I te spelen, terwijl D.O.S.R. II om 1.45 naar Alphen a. d. Rijn gaat om de Alph. Boys I te ontmoeten. D.O.S.R. III tenslotte blijft in eigen „home" en speelt om half drie tegen Lisse II. Junioren a en b gaan om half twee naar Wassenaar tegen de a en b-junioren van Blauw Zwart spelen. Om 3 uur spelen beide clubs gelijktijdig tegen elkaar en de inzet is een lauwertak. Brengt die mee naar huis, jongens! TER AAR Geboren: Aaltje Heili d. van D. Ver loop-Rijnsburger. Ondertrouwd: N. A. Verberg, 28 j. en G. A. Maas, 34 j. W. J. A. Togni, 54 j. en H, J. J. Kemperman, 56 j. Gevestig'd: W. Loman van Haar lemmermeer C. J. Kraan van Alphen M. Rietveld van Alphen H. v: Lam meren van Leiden C. Verlaan van Rot terdam S. Huigen-Appels van Rotter dam H. v. Rossenberg van Noordwijk K. Rietveld van Den Haag. Vertrokken: G. Ubink naar Am sterdam M. v. d. Leden naar Alphen C. Bijlemeer naar Voorschoten: UITHOORN Geboren: Cornelis, z. van K. Baart - man en J. van der Pol. Overleden: Martinus Sitvast, 46 jaar. Getrouwd: Antoon Bakker, 25 j. en Elisabeth Johanna Maria Koperdraad, 22 j. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 14 Augustus des van. 10 uur. Aan de orde worden gesteld de volgen de punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Vaststelling van de uitgaven ingevol ge art. 55 der L* O. Wet 1920 over 1939. 4. Vaststelling vaii de vergoeding en het be drag der werkelijke uitgaven van de bij zondere scholen over 1939 ingevolge art. 103 der L. O. wet 1920. 5. Reclames belastin gen. 6. Verlenging termijn van ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen te Hoogmade. 7. Voorstel inzake vaststel ling van een nieuw vastrecht-tarief. 8. Voorstel inzake \taterlevering aan Alphen a. d. Rijn. 9. Voorstel tot intrekking van de capitulantenverordening. 10. Wijziging der begrooting voor het dienstjaar 1940. 10a. Voorstel tot inhouding couponbelasting op uit te betalen rente. 11. Rondvraag. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellen. De leden worden herinnerd aan het volgende: Maandagavond 8 uur tafeltennis, Dinsdagavond 7.30 uur voetballen tegen de St. Josephsgezellen van Zoeterwoude (Dorp). Woensdagavond 8 uur Gymnastiek, allen op tijd. Donder dagmiddag en avond is de zaal open, zoo als op Zondag, des avonds worden alle ge zellen verwacht. Vrijdag 8 uur tooneelre- petitie. Zaterdagavond 8 uur is de zaal open. ZEVENHOVEN Gemeenteraad. De gemeenteraad komt op Maandag 12 Aug. a.s. des avonds om 8.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat een 5 tal punten ter behande ling.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7