STADS Weerbericht BIOSCOPEN TE LEIDEN Kwaliteit zegt alles!! C. F. MEERPOEL's ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 AbonnenMntaprtya: toot Leiden ii o«nt per week; 2.50 per kwnrteeL B{J on tg efenten *0 cent per week; ft. 90 per kwartaal. Franco per poet f 195 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met gelll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tariel Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag LUCHTTEMPERATUUR. 18 gr. C. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 9.16 uur Zaterdagavond. Zon op 6.15 uur Zondagmorgen. Zon onder 9.15 uur Zondagavond. Zon op 6.16 uur Maandagmorgen. Maan onder 0.27 uur Zaterdagavond. Maan op 4 uur Zondagmiddag. Maan onder 0.8 uur Zondagavond. Maan op 5.03 uur Maandagmiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 10 Aug. voorm. 10 uur en nam. 10.25 uur en op Maandag 11 Augustus voorm. 11 en nam. 11.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. IjDIIOIIO IIOIIOIIOIIOIIOIIOIICL 5 Verduisteringstijden i 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 ?ang en zonsopkomst 0 U Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG X Q 9.16 uur. n ZONSOPKOMST Q 6.15 uur. Q 0 Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. 0 3iioiiaiioiioiioiioiioiiono Agenda LEIDEN Dinsdag, R. K. Metaalbewerkershond, le denvergadering, afd. Leiden, Bonds gebouw, 7 uur. Woensdag, bureauzitting R.K. Reclassee- ringsvereeniging. Afd. Leiden, St. Vint, gebouw, Hoogl. Kerkgr. 32, 7.30 uur nam. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den zal worden waargenomen door de dokters de Bruyne, Flim, Hovens Gréve, Kortmann, Niemer en starek. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 10 Augustus 20 uur tot Zater dag 17 Augustus 8 uur waargenomen door de apotheken: Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en Reijst, Steen straat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. R. K. LAND- EN TUINBOUW- ARBEIDERSBOND. De leden worden morgenochtend allen verwacht in de Hartebrugskerk, waar om 9 uur een H. Mis wordt opgedragen voor de levenden en overleden van boyenge- noemden Bond. RETRAITEVEREEN1GING ST. THERESIA Onderafdeellng Vrouwenbond. Vanwege de verduistering worden de da mes Zelatrices Dinsdagmiddag 13 Aug. ver wacht voor het afdragen der spaargelden, Hugo de Vriesstraat 61. De dames, die met September in retraite willen gaan, moeten zich spoedig opgeven, om moeilijkheden te voorkomen. Meisjescongregatie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Denkt er om, dat 't morgen de dag is van onze alg. H. Communie. Precies kwart vóór zeven zijn we allen aanwezig. RIJWIELDIE VEN INGEREKEND Gisteren probeerde iemand een rijwiel in een rij wiel winkel te verkoopen, toen zich juist een rechercheur in den winkel bevond. Deze toonde buitengewoon veel belangstelling voor den koop en die be langstelling werd daarna gedeeld door een collega van den politieman, speciaal be last met het opsporen van vermiste en ont vreemde rijwielen. De verkooper werd toen eens geducht aan den tand gevoeld en daarbij kwam uit, dat hij het rijwiel des morgens met een vriend had ontvreemd. Ook deze werd daarna aangehouden. Het waren J. C. G. en J. N. v. V., beide 14 jaar oud. JACHT.... OP EEN KANARIE Gisteravond is het in de straten van het Haagwegkwartier Genestet en van Lennep- straat langen tijd zeer rumoerig geweest, wegens het wegvliegen van een..,, kanarievogel. Omstreeks 9 uur ontdekte een bewoner van de Genestetstraat, dat een kanarie op het dak zat, en spoedig ging deze bewoner het dakraam uit, om den vogel te vangen, maar daar dit met lukte, werd het weldra met behulp van andere bewoners met schepnetten een jacht over de daken. De kanarie liet zich echter niet vangen, tot groote hilariteit van het saam- gestroomd publiek in de straat. GEVEILDE PERCEELEN Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse alhier. De heerenhuizen met tuinen te Oegstgeest Emmalaan 30 en 32 samen in bod: 12.800.kooper de heer P. van Nieuwkoop q.q. te Oegstgeest voor: 12.950.—. Ten overstaan van notaris A. A. van Haaften alhier. Het winkelhuis met bak kerij Houtstraat 1 alhier in bod: 7.500. kooper de heer V. Stokhuijzen q.q. te Leiden voor 7.500. De garage met bovenwoning Houtstraat 3/3a alhier in bod: 4.800.kooper de heer A. J. van der Poel q.q. alhier voor: 6.100.—. Het heerenhuis met tuin Rijn en Sdiie- kade 24 alhier in bod: 6.600.kooper de heer J. J. de Cler q.q. alhier voor: 7.075.—. Het huis met bovenwoning en erf Korte Mare 18/18a alhier in bod: 4.100.koo per de heer N. J. Moonen q.q. alhier voor: 5.200.—. Het huis met bovenwoning en erf Schelpenkade 18/17 alhier in bod: 5.400. kooper de heer J J. C. B. Hoogeveen q.q. alhier voor: 5.900. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANÜSULx. KEURING Lido: Zwei in Sonnen- schein (Charlotte Ander, Theo Lingen) Komische speelfilm lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Woensdag en Zater dag matinée. Goedgekeurd Luxor: Morgen word ik ge arresteerd (Kathe Donsch, Paul Klin ger). Spanning Iedere avond 8 uur. Zondag van 27 u. Zaterdag en Zondag 's avonds om 7 uur en 9.15 uur. lederen dag matinée behalve Vrijdag. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Met geheime op dracht (Gustav Fröh lich, Camilla Horn). Geheimzinnig lederen avond 8.15 u. Zondag van 26.30 uur. Zaterdag en Zondag 's avonds om 7 uur en 9.15 uur. Zaterdag en Woens dag matinée 2.15 u. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Het mysterie van de Ju 32 (Willy Fritsch, Olga Tschechcwa Avontuurlijk lederen avond 8.15 u. Zondagmiddag 4 u. Zaterdag en Zondag 's avonds 7 uur en 9.15 uur. Woensdag en Zaterdag matiné 2.30 uur. Goedgekeurd v. volws nen Rex: Vijf millioen zoeken een erfgenaam. (Heinz Rühmann). Komisch lederen avond 8.15 u. Zondag van 26.30 uur. Zaterdag en Zondag 's avonds 7 uur en 9.15 uur. lede ren dag matiné 2 u. Goedgekeurd v. volwassenen Bij beschikking van den secretaris generaal, wnd. hoofd van het Dept. van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, is dr. K. H. E. de Jong te 's-Gravenhage tot wederopzeggens toegelaten als privaat docent bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de para-psychologie. Bioscopen ZWEI IM SONNENSCHEIN Het programma voor deze week biedt een luohtige, zomersche vacantiegeschie- denis. Twee meisjes, trouwe vriendinnen, bewonen samen een flat tegenover een sportschool. Het blondje (Charlotte Ander) verdient met schilderen de kost, terwijl 't zwartkopje (Vera Liessem) voor de huls houding zorgt. Zonder het voor de ander te willen weten, interesseeren zij zich voor dezelfde sportheld uit de sportschool tegenover zich. Maar 't blondje boekt 't eerste succes als zij, door een gril van den wind den onbekende ontmoet. Dan ont staat tusschen hen een verhouding, welke voor het vriendinnetje geheim gehouden wordt. Op aanraden van een reclame bu reau gaan beide meisjes voor een korten tijd naar de bergen om nieuwe ideeën op te doen. De jonge man komt er achter en haalt zijn oom over om ook naar dat plaats je te gaan en zet zijn verzoek kracht bij door voor te wenden, dat daar beroemde schatten geveild zouden worden. Daar heeft de verzamelaar wel idee in en 't plan gaat door. Natuurlijk logeeren beide in het zelfde hotel. De vriendinnen willen voor oom en neef niet weten, dat alle uitgaven precies zijn uitgerekend en geven zich uit voor een rijke Amerikaansche met haar tante. Dan komen de verwikkelingen, 'n Verruilde koffer, de eigenaar daarvan, de kasteelheer en de oom en neef brengen met de vriendinnen heel wat misverstanden te weg, welke na veel humoristische scènes tot een happy end komen. Een zeer uitgebreid voorprogramma, waaronder nog een humoristische film draaien voor de pauze. Luxor. MORGEN WORD IK GEARRESTEERD Kathe Dorsch. Paul Klinger en Paul Dahlke spelen de hoofdrollen in deze spannende Tobis-film, welke het verhaal geeft van een onopgelosten moord op een opera-zangeres. Deze artiste heeft een aan bidder, van wien zij niets wil weten, om dat zij houdt van een mede-artist, die ech ter gehuwd is en terwille van zijn vrouw en kind een einde maakt aan deze ver houding. Dit geschiedt in den nacht, dat zijn vrouw gewaarschuwd wordt, dat haar man zich met de zangeres in den tuin be vindt. Zij gaat op onderzoek uit endan wordt de zangeers gedood. Door wie(n)? Dat blijft het raadsel, dat het verhaal voor de rest van de film levert en dat niet dan onder groote spanning tenslotte aanbreekt. De film wordt uitstekend gespeeld en de ensceneering is heel handig verzonnen en verrassend goed tot uitvoering gebracht. De muzikale illustratie vervolmaakt het geheel, zoodat men een uurtje aangename ontspanning kan beleven. In het voorprogramma treden o.m. de Vijf Hollandsche jongens op, die bekende populaire Hollandsche liedjes zingen on der leiding van Daan Hooykaas en met me dewerking vin The Hodlars, accordeon- virtuozen. Wij herinneren er ten overvloede nog aan, dat op Zaterdag en Zondagavond twee avondvoorstellingen worden gegeven, aan vangende te 7 en 9.30 uur, zulks in verband met het feit, dat de trams des avonds vóór elf uur binnen moeten zijn. Casino HET MYSTERIE VAN DE J. U. 52 Het mysterie van de J. U. 52 moet na tuurlijk een mysterie blijven en dus zou voor de nakomende toeschouwers de aar digheid eraf zyn. Daarom kunnen wij over den inhoud van deze spannende film niet al te veel mededeelen. Er komen spionnen in voor en valsche namen, eenige moorden, diefstallen, vecht partijen en dit alles speelt zich af rond de J. U. 52, die volgens de titel een hoofdrol in het zaakje vervult, doch in werkelijk heid slechts de vliegensvlugge vervoerge- legenheid is, welke Berlijn via Amsterdam verbindt met Londen. De J. U. 52 is een vliegtuig, en een goed vliegtuig, dat door een wel zéér langdurige storm heen de Jonas-bewoners van zijn buik veilig in Groot-Brittannië aan land zet. Willy Fritsch is de vliegenier, en op de film zou men meenen, dat hij in die kunst een heele baas is. Hij is ook de man, op wie de gebruikelijke tweede hoofdpersoon ver liefd wordt. Doch om dit span bewegen zich vele andere personnages, die te zamen het mysterie tot oplossing brengen. Voor de pauze een interessante, verkoe lende duikfilm en een diamant-roof, die voor de dieven een treurige afloop heeft. Beide films spelen grootendeels in Enge land; het is iets nieuws, dat de Engelschen zoo vlot Duitsch spreken maar daar zal men aan moeten wennen. Trianon MET GEHEIME OPDRACHT. Deze week wordt in Trianon een span nend filmwerk vertoond „Met geheime op dracht", waarin Gustav Fröhlich en Ca milla Horn de hoofdrollen vervullen. Het onderwerp van deze film is zeer geheim zinnig en de spanning blijft tot de laatste meter film bewaard. Een stuurman (Gustav Fröhlich) brengt, alvorens hij weer aan boord gaat, den avond op vroolijke wijze in Marseille door, waar hij in een café kennis maakt met een danseres. Wanneer hij naar boord wil te- rugkeeren, ziet hij op de straat een vecht partij en aangezien de partijen ongelijk zijn verdeeld neemt hij het voor de zwakste zijde op. De politie komt opdagen en de stuurman wordt gearresteerd evenals de aangevallene. Op het politiebureau blijkt, dat hun arrestatie op een vergissing be rust, waarna zij worden vrijgelaten, doch zijn schip is reeds vertrokken. Door dit voorval wordt hij in een geschiedenis ge mengd, die aanvankelijk onschuldig leek, doch hem ten slote nog zeer veel moeilijk heden bezorgde. Hij krijgt opdracht om een actetasch, waarin zich een waardévol con tract bevindt, over te brengen naar Genua. Op dit contract wordt jacht gemaakt door een bende, die het stuk aan een regeering wil verkoopen. Doch ook de rechtmatige eigenares doet alle mogelijke moeite om het stuk weer in haar bezit te krijgen. Ondanks alle voorzorgsmaatregelen wordt het stuk toch gestolen en met het jacht Albatros gaat de bende naar de regeering in Santo ma. Door toevallige omstandigheden komt de sturman terecht als stoker op de Alba tros en ontdekt hij wie het stuk in bezit heeft. Hij komt in diverse moeilijke situa ties te verkeeren en wordt zelfs ter dood veroordeeld doch hij weet alle moeilijkhe den te overwinnen en het stuk wederom in handen te krijgen, waarna hij het aan de rechtmatige eigenaren kan overhandigen. Het slot geeft zooals te begrijpen een „happy end" te zien. De film geeft nogal précaire scènes te zien, zoodat zij voor vol wassenen moet worden voorbehouden. Het voorprogramma bevat, behalve het gewone nieuws een natuurfilm „Sneeuw- sprookje". Rex. VIJF MILLIOEN ZOEKEN EEN ERFGENAAM. Na een uitgebreid filmjournaal worden de prestaties van de Wintersportspelen 1936, te Garmisch-Partenkirchen vertoond. Deze film laat duidelyk de moeilijkheden Xvan de Slalom, Bergablauf, Bobsslede- ïen, Schoonrijden op schaatsen enz.. Bij zonder interessant is, dat men uit de op namen kan zien hoe de toeschouwers, hoe de ski's en hoe de deelnemers zelf de wed strijden zien. Voor sportliefhebbers om van te watertanden. Na de pauze draait de film „5 Millioen zoeken een erfgenaam". Heinz Rühman als Peter Pett, speelt de rol van liefhebbende echtgenoot, die, hoewel hij tegen den zin van zijn oom getrouwd is, toch bij diens overlijden als erfgenaam be noemd wordt, indien bewezen kan worden, dat Peters huwelijk gelukkig is. Zoo niet dan vervalt de erfenis aan een andere neef, Patrick Blubberboom. Oogenschijnlijk is dit een eerzaam lid der maatschappij, maar in werkelijkheid een gangster en deze wordt door den notaris aangewezen om in formaties te verkrijgen over het huwelijk van het echtpaar Pett. Hij probeert zelf de erfenis in handen te krijgen, door zijn handlangster Mabel voor Peters vrouw te doen doorgaan. Zij moet dan voor hem het geld in ontvangst nemen. Patrick komt by Peters vrouw Hix op bezoek, terwijl Peter verdoofd aan boord van een Amerika Steamer gebracht is. Uit het feit dat Hix niet weet waar haar man is, besluit Pa trick dat het huwelijk ongelukkig is en neemt haar mee naar Amerika om het be wijs te leveren. De gelijkenis tusschen de twee neven, geven aanleiding tot verma kelijke persoonsverwisselingen. Mabel neemt van den notaris de sleutel in ontvangst, van de safe waarin de erfe nis bewaard wordt. Zij geeft echter een an dere sleutel aan Blubberboom, omdat zij van Peter, (doch in werkelijkheid van Pa trick) is gaan houden. Peter ontdekt dat zijn geliefde vrouw in hetzelfde hotel is op gesloten waar hij logeert. Ondanks allerlei moeilijkheden slaagt hy er in na een hals brekende klimpartij, langs lichtreclame's en een val door een schoorsteen, bij haar te komen. Mabel getuigt van het goede huwelijk en als belooningneen gaat dat zelf maar zien. Een gang naar Rex geeft deze week een avond van amusement. Agenda R.-K. VOLKSBOND, AFDEELING LEIDEN CENTRALE VAN DE R.-K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R.-K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur (zoal 6). Maandag: Bestuursvergadering R.-K Volksbond, 7.30 uur (kantoqr). Maandag: Kantoor Bouwvakarbeidersbond (zaal 10), nam. van 7.308.30 uur. Maandag: Kantoor Fabrieksarbeidersbond, nam. van 7.308.30 uur. Dinsdag: Geen Rechtskundig Adviesbureau. Voor spoed zaken Berkenstraat 57, Haarlem (N.). Dinsdag. Ledenvergadering Metaalbewer kershond, 7 uur (zaal 6). Dinsdag: Co mité vergadering Herwonnen Levens kracht, 8 uur. Dinsdag: Ledenvergade ring Houtbewerkers, 8 uur. Vrijdag: 7 Gemeentel. Aankondiging INLEVERING VAN MILITAIRE UITRUSTINGEN. Tusschen 16 Augustus en 7 September. De burgemeester brengt onder de aan dacht van de verlofgangers van de Land macht beneden den rang van adjudant onder-officier, dat zij gehouden zijn. de in hun bezit zijnde militaire kleeding en uit- dusting, voor zooveel een en ander rijks eigendom is, in te leveren. De inlevering zal plaats vinden op een der werkdagen tusschen 16 Augustus en 7 September, met uitzondering van de Za terdagen, van 9 tot 15 uur, in het voorma lige schoolgebouw, Oude Vest 35, alhier. Aan belanghebbenden zal een persoon lijke kennisgeving worden gezonden, ver meldende het juiste tijdstip van inlevering. Zy, die niet in het bezit van zoodanige ken nisgeving worden gesteld, moeten hun goederen inleveren, bij voorkeur op 9 Sep tember. Bevinden zich onder hen perso nen, die zich nog niet met groot verlof heb ben gemeld, dan dienen zij zich alsnog daartoe ten spoedigste te vervoegen aan de afdeeling Militaire Zaken, Stille Rijn 3. Verlofgangers, ingedeeld by den Op- bouwdienst en leden van mobiele en plaat selijke transportcolonnes van het Neder- landsche Roode Kruis en dienstplichtigen, behoorende tot de aanvullingsreserve, ne men niet aan de inlevering van rijksgoe deren deel. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de openbare kennisgeving, welke eerstdaags zal worden aangeplakt. Daarom naar: 4138 Kwaliteitsnaaimachinehandel V Alléén Breestraat 171 uur uitbetaling transportarbeidersbond (zaal 12). Zaterdag: Spaarbank op het kantoor, 78 uur. Zaterdag: Uitbetalin gen door: Metaalbewerkershond te 9 uur v.m.; Tabaksbewerkersbond te 10.30 uur v.m.: Graf. Bond te 3 uur nam.; Bouwvak- arbeidersbond te 3.30 uur nam.; Houtbewer- kersbond te 3.30 uur nam. INTERPAROCIEELE ST JOSEJH's- GEZELLENVEREENIGING. Rapnburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur biblio theek* alléén boeken inleveren. Beurt- rooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Ry- zevoort; Zondag: C. v. d. Meel, J. Hille- naar en D. Devilé; Maandag: A. de Gunst en A. Verhoogt; Dinsdag: D. Goosen en W. v. d. Holst; Donderdag: C. Goddijn en S. v. d. Aar; Zaterdag G. Bot en P. Rijzevoort. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 69.30 uur. Van 12 uur bi bliotheek; alléén boeken inleveren. 8.15 uur prijsbiljarten, hoofdprijs Maan dag: 7.309.30 uur: bijeenkomst voor de gezellen; 7.30 uur tennisclubavond. Dinsdag: 7.30 uur: bijeenkomst gehuwde ge zellen; alléén ontspanning. Geen toegang voor de gezellen. Woensdag: 8.15 uur: bijeenkomst ontwikkelingsclub. Don derdag: 7.309.30 uur: bijeenkomst voor de gezellen; 7.30 uur biljartclub „T. E. P." Vrijdag. 7.30 uur: repetitie Muziekgezel- sc-haps Frans Schweitzer; 7.30 uur: biljart club „T. E. P.". Zaterdag: 7.309.30 uur: bijeenkomst voor de gezellen. Van 89 uur bibliotheek; alléén boeken inleveren. 7.30 uur: kegelclub ,,De Poedelaars". Ieder goed gezel is minstens van één on deraf deeling! KRUISVAART. -'0 Cohort: St. Pancras. Burcht: Anna Paulownastraat Maandag: geen gedialogeerde H. Mis. 6.30 uur: alle aspiranten. 8.00 uur: W. Doyle-ban. Dinsdag 8 uur: Godfried-ban. ban en 8 uur: Willibrordus-ban. Kruisvaarders, kampvechters! Het is ge bleken, dat sommigen alle vaardigheden (zie Tornierbrief) nog niet goed onder de knie hebben. Elke ban moet nog maar eens goed de tornierbrief bekijken en nagaan, wat voor het tornier nog eens flink ge traind moet worden. Punt 3, 5, 6 en 10 b.v. zijn heel belangrijk, dus flink aangepakt. Christo Regi! Cohort: „St. Petrus" Burcht: Garenmarkt 36 Deze week géén ban-uren. Zaterdag 7 u.: K.J.C.-Mis voor Kruisvaarders en Sleutel- koorleden. Kruisvaarders! De Missieclub begint haar werkzaamheden weer in September. Verza melt nu reeds groote hoeveelheden brok ken. Cohort „Aeternus Pater" Burcht: St. Antonius Clubhuis Maandag: 7 uur H. Mis. 8.30 uur Aan treden bij de burcht voor Gregorius-, Aloysiusban. Dinsdag: 7.30 uur Willi- brordus-, Bonifatiusban. Woensdag: 7.30 uur Servatius-, Franciscus, Tarcisius- ban per fiets. Vrijdag: 8 uur Afhalen van prijzen der loterij.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2