SPORT ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 LAWNTENN1S het to urnooi te noord wijk Mej. Rollin Couquerque verslaat drie heeren. Het voornaamste feit van het badgasten- tournooi te Noordwijk was gisteren, dat mej. Rollin Couquerque er in slaagde de eerste harer drie mannelijke tegenstanders te doen sneuvelen. Het eerst speelde zijn tegen C. M. Luy- ten, die met 63, 60 ten onder ging. Daarna kwam zij uit tegen den Leidschen Cocktail-speler Vrolijk. Onze kampioene begon uitstekend tegen den Leidenaar, die bij wijze van spreken geen voet aan den grond kreeg en kansloos den eersten set met 60 verloor. Hij gaf zich echter aller minst gewonnen en slaagde er in met 62 in den volgenden set te winnen. De derde set was echter weer ten volle voor mej. Couquerque en weer werd het 60. Tenslotte volgde nog een derde partij en wel tegen W. Akkerdijk. Deze bood meer tegenstand dan zijn voorgangers, maar hij werd toch verliezer met 64, 63. De uitslagen. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel, eerste ronde: H. de Koster slaat D. Nordbeck 64 63; B. Slavenburg slaat W. Bcxrgerhoff Mulder 60 63; H. ten Cate slaat J. Houtman 62 63; A. Eberwein slaat H. Sijthoff 62 63; mr. H. Hollander slaat Meier Mattern 64 46 61; mej. Rollin Couquerque slaat C. Lugten 63 60; J. ter Kuile slaat T. Slavenburg 61 62. Tweede ronde: H. de Koster slaat W. Verhoeff 61 62; H. van den Broeke slaat B. Slavenburg 60 63; L. Enthoven slaat dr. J. van Galen 63 6—3; Th. Ger ritsen slaat Th. Verhoeff 62 64; prol mr. Zevenbergen slaat J. Overynder 62 63; J. van Ameyde slaat H. ten Cate 75 63; R. Storm slaat A. Eberwein 61 62; J. van Meegeren Sr. slaat Overbeek 60 61; W. van Swaay slaat mr. J. Hollander 62 62; J. H. Wisselink slaat mr. W. Tonckens 61 62; mej. Rollin Couquerque slaat E. Vrolijk 60 26 60; W. Akkersdijk slaat ir J. Boe seken 61 61; H. v. d. Straaten slaat M. Kloots 6—1 7—5; W. Honig slaat J! Larrgwijn 61 62; H. Voetelink. slaat v. d. Weg 61 62; G. van Stapele slaat J. Ter Kuile 62 62. Derde ronde: H. de Koster slaat H. van den Broek 63 64; Th. Gerritsen slaat L. Enthoven 63 63; J. van Ameyde slaat prof. mr. Zevenbergen 36 63 10—8; J. van Meegeren Sr. slaat R. Storm 61 60; J. Wisselink slaat W. van Swaay 57 61 61; mej. Rollin Cou querque slaat W. Akkersdijk 64 64; W.Honig slaat H. van der Straaten 64 63; mr. G. van Stapele slaat H. Voete link 5—7 6—4 6—4. Vierde ronde (geplaatste spelers tegen winnaars derde ronde): L. Lissauer slaat J. van Ameyde 62 62; J. von Olst slaat W. Honig 6—3 6—1. Dames-enkelspel, tweede ronde: mej. N. Brouwer slaat mej. Pastor 62 63; mej. I. van Vliet slaat mej. R. Rinkel 06 64 64; mej. Klein slaat mevr. Keulen- Kerckhoff 62 63; mevr. de Jonge slaat mej. Gransberg 61 64; mevr. Koopman slaat mej. Sythoff 60 63; mevr. Marin- kelle slaat mej. Imhoff 75 108; mevr. Hoogenberk slaat mej. v. d. Burch 26 6—3 11—9. Derde ronde: mej. Fischer slaat mej. Brouwer 63 26 63; mej. R. van Deventer slaat mej. L van Vliet 64 62; mej. Klein slaat mevr. de Jonge 62 63; mej. Hartog slaat mej. Ipenburg 63 60; mevr. Koopman slaat mej. Rens 61 75; mej. Moolenburgh slaat mej. van der Straaten 61 60; mevr. Jonquière slaat mej. Faber 61 6—1. Kwart-einstrijden: mej. Fischer slaat mej. R. van Deventer 62 97; mevr. Jonquière slaat mej. Moolenburgh 61 6-2. Heerendubbelspel, voorronde: Jongeneel en Bodenhausen slaan v. d. Weg en dr. van Galen 36 75 63; Storm en v. d. Have slaan Slavenburg en Veltenaar 75 64. Eerste ronde: Eberwein en Boasson slaan Jongeneel en Bodenhausen 64 16 64; van der Straaten en de Koster slaan Cramwinckel en Molkenboer 61 60; Cochius en Welschen slaan'Verhoeff en de Kuyper 62 61; D. Teschmacher en K. Teschmacher slaan van Gunsteren en Vroon 60 60; Van Tets en Dreesmann slaan Smulders en Brucher 60 60 Kettner en Boeseken slaan Kloots en van Ameyde 36 97 63; Wilton en Akkers dijk slaan Wisselink en mr. van Stapele 61 6—4; Larrewijn en van Ossenbrugge slaan Sythoff en Borgerhoff Mulder 63 60; Maier Mattern en Mendes de Leon slaan Gelissen en Tammenons Bakker 6—3 60; Wilton en Spiele slaan mr. Groene- boom en mr. Verheul 60 75; jhr. de Brauw en v. d. Stadt slaan Slavenburg en Spliethoof 63 6—1; jhr. Hora Siccama en Elfers slaan de Goede en van der Poel 7—5 6—1. Tweede ronde: van Straaten en de Koster slaan Eberwein en Boasson 60 61 Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej, Rinkel en Enthoven slaan jvr. de Vos van Steenwijk en jhr. van Tets 36 63 64; mej. Brouwer en Wisselink slaan mej. Mezger en Molkenboer 61 60; mej. Alsbach en Visscher slaan den heer en mevrouw Brucher 61 62; mej. van Vliet en van der Leede slaan mej. Wester man en Sythoff 36 62 6—1; mej, Moolenburgh en Voetelink slaan jkvr. van Panhuijs en Laurens 61 62; de heer en mevr. Boeseken slaan mej. Rens en Honig 64 61; mej. Jolles en ter Kuile slaan mej. Slavenburg en Vroom 61 64; mevr. van Beuningen en de Koster slaan mevr. Petit en Jongeneel 64 36 63. Tweede ronde: mej. de Jong en Drees mann slaan mej. Faber en Overeynder 60 6—1 mej. Mechel en baron van Til slaan mej. Brouwer en Wisselink 62 97; mej. Alsbach en Visscher slaan mej. de Kuyper en van der Linde 61 62; de heer en mevr. van Keulen slaan mej. van der Assen en Verhoeff 36 63 6—2; de heer mevr. Boeseken slaan mej. van Gheel Gildemeester en Roodenburg 61 61; mej. Kerckhoff en van de Stadt slaan mej. Cransberg en Veltenaar 62 62. WATERPOLO WEDSTRIJDEN A.Z.C. In Alphen's zwembad worden Woensdag avond de volgende wedstrijden gespeeld: AZC IGouwe I; AZC IIIGouwe II. ZIAN n—DE ZIJL 6—2. De Zijl was gisteravond de gast van ZIAN II in Den Haag. De Hagenaars wa ren, zooals trouwens niet anders te ver wachten viel, veel sterker en wisten met 62 te winnen. De stand is: H. Z. en P. C. H 8 8 36— 9 16 Poelmeer 7 4 1 2 2020 9 ZIAN II 7 3 1 3 19—25 7 L. Z. C. 7 12 4 10—17 4 De Zijl 7 7 8—43 0 DE NEDERLANDSCHE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN VOOR DAMES EN HEEREN. Op alle nummers wordt spannende strijd verwacht, speciaal op de sprint nummers. Indien de weersomstandigheden er aan willen medewerken, mag, gezien het feit, dat Zondagmiddag in Amsterdam geen an dere sportgebeurtenissen van den eersten rang plaats vinden, worden verwacht, dat de publieke belangstelling voor de Natio nale Athletiek-kampioenschappen zeer groot zal zijn. Ongetwijfeld zijn de ontmoe tingen op verscheidene nummers van zoo'n gehalte, dat een bezoek de moeite zal loo- nen. Lang in de athletiek-geschiedenis zal moeten worden teruggegrepen om b.v. zulk een belangrijk nummer als de 100 meter mogelijk ook de 200 meter hardloopen voor heeren, terug te vinden. Thans is het niet geheel zeker, dat Osendarp zich kam pioen zal mogen noemen, want het seizoen 1940 heeft, behalve Osta, nog een sprinter op het tapijt gebracht, die een zeer goe de kans maakt om het kampioenschap te verwerven. Vier series en demi-finales zijn noodig om de finalisten aan te kunnen wij zen. Behalve dit nummer heeft ook de 200 meter de belangstelling. Jammer, dat de kampioen van 1939, Wil van Beveren, we gens een blessure niet kan starten. Veel doet het evenwel niet af aan de spanning omtrent den uitsglag, want het starten van Osendarp, H. Baumgarten, Nota, Boersma, Blok (Olympia) is een waarborg voor een interessante ontmoeting op dit nummer. De 400 meter wordt direct in een finale ge- loopen met als deelnemers A. Blok, P. v. d. Drift, K. Peereboom, H. Baumgarten, C. Stuivenberg en K. Kamp. Gezien de goede conditie waarin Bouman verkeert zal hem ongetwijfeld den eere-titel op de 800 me ter ten deel vallen. Toch wordt het geen „walk-over" daar onder de deelnemers op dit nummer ook Frits de Ruyter behoort. Ook al zou de strijd tusschen Bouman en de Ruyter iets kunnen tegenvallen, dan staat een scherpen strijd te wachten tus schen de nummers twee, drie en vier als F. de Ruyter, H. de Roode, D. Koel, J. El- singer, R. Eckhardt, H. Kalkman, „Wes- termeyer" e.a. Op Zaterdag wordt de 1500 meter goloopen, waaraan behalve Bou man, Evers, Wouters, A. de Rooy, T. de Bruyn, H. de Roode, J. Hermans, ook nog heeft ingeschrevenFrits de Ruyter. Ook op de 5 K.M. namen de bekendste ath- leden deel. De 4 maal 100 meter estafette is met 9 ploegen goed bezet; de 4 maal 400 meter telt vijf ploegen. 't Is jammer, dat Brasser niet meer aan verschillende nummers kan deelnemen; we missen hem allereerst op de 110 meter hor denloop, een attractief nummer. Thans kan op de 110 meter hordenloop de win naar niet vooruit met eenige zekerheid worden aangewezen; het komt de span ning omtrent de uitslag ten goede. Behalve de loopnummers vinden op Za terdag en Zondag de z.g. „v.eldnummers" plaats. Op kogelslingeren loopen de krach ten elkaar niet zoo heel veel mis al lijkt ons een zege van Houtzager in de lijn der verwachtingen te liggen; op kogelstooten treffen Oreel, De Graaf, Appel, Kronig, A. de Bruyn en Houtzager elkaar. Speerwer pen loopt zeer waarschijnlijk uit op een zege voor J. Lutkeveld, ofschoon toch ook rekening moet worden gehouden met Pley. Bij het hoogspringen missen we den kam pioen van 1939, P. J. van Driel. Behalve de bekende krachten op dit nummer komen ook een aantal jongere athleten voor, zoo als Wolvetang, Mees en Bulder. Vèrsprin- gen met aanloop en polstok hoogspringen zyn goed bezet met athleten als Houtman, H. H. v. d. Toole, Butselaar, H. J. Snijders, Lamoree, Verkes e.a. Verder zijn er nog nummers voor de da mes. Ongetwijfeld zal mej. Fanny Koen op de 100 meter kampioen worden, doch op dit nummer, zoowel als op de 200 meter moet rekening worden gehouden met tegen standsters. Bekende athleten als A. de Vries, G. Koudijs, Nel van BalenBlan ken, M. Zeilstra, E. Dammers e.a. nemen deel aan diverse nummers. R.K. ATHLETIEKVEREENIGING „D.O.C.O.S." Meerkampen om het clubkampioenschap. Morgen wordt het eerste gedeelte van de meerkampen om het clubkampioenschap gehouden. Voor deze meerkampen is we derom een behoorlijke belangstelling. Niet minder dan 32 deelnemers zullen meekam- pen om de drie clubkampioenschappen 1940. Achttien senioren kampen in een tien kamp om het clubkampioenschap senioren. Deze tienkamp wordt thans voor de zesde maal georganiseerd. In 1935 en 1936 wist A. van Leeuwen den titel te behalen. In 1937 behaalde A. Biluska na veel strijd met A. Gieske, het kampioenschap. In 1938 en 1939 behaalde A. Gieske met grooten voorsprong op zijn concurrenten den titel. Ook dit jaar neemt A. Gieske weer deel en zal trachten voor de derde maal den titel te veroveren. Dit jaar zal hij echter geen klasse apart vormen. Nic. Witteman, die vorig jaar de tweede plaats bezette, is dit jaar goed vooruit gegaan, zelfs zooda nig, dat hij favoriet geacht moet worden voor den titel. Voor de derde plaats zijn vooral G. Kallenberg en C. van Velzen fa voriet. We zijn zeer benieuwd, wat de nieuwe lingen Nouwens en Verdel in hun eersten tienkamp zullen presteeren. Morgen wordt allereerst de 100 M. ver werkt. Dit nummer zal ongetwijfeld voor Nic. Witteman zijn. Voor de tweede plaats komen vele athleten in aanmerking, voor al G. Kallenberg, J. Ie Rütte, C. van Vel zen, Th. Reizevoort en A. Gieske. Voor vèrspringen is moeilijk een winnaar aan te wijzen. Favoriet zijn vooral G. Kal lenberg. Nic. Witteman, C. van Velzen en A. Gieske. Voor kogelstooten zijn ook meerdere fa vorieten, n.l. A Gieske, J. van der Hoe ven, C. van Velzen, A. van Rijt, Th. Rei zevoort en Nouwens, waarvan A. Gieske ons inziens de meeste kansen heeft. Ook voor het nummer hoogspringen is geen winnaar aan te wijzen. Vele athleten hebben hier voor de eerste plaats een goe de kans, vooral Nic. Witteman, A. Gies ke, Th. Reizevoort, F. Kallenberg, terwijl we ook zeer nieuwsgierig zijn naar de prestaties van Nouwens en Verdel. Tenslotte wordt het nummer 800 M. ver werkt Ook dit nummer brengt veel onze kerheid. Favoriet zijn: Nic. Witteman, J. van Heteren, F. Kallenberg, Nic. Broeken, G. Kallenberg en J. Dubbelaar, waarvan de twee eersten zeker de meeste kansen heb ben. Wie na den eersten dag de leiding zal hebben is moeilijk te zeggen. We verwach ten echter een sportieven strijd, waarin iedere athleet voor iederen sec. en iedere c.M. zal vechten, daarmede zijn puntenaan- tal zoo hoog mogelijk opvoerend. Voor de junioren is ook een behoorlijke deelname. Bij de oudste junioren is C. Broekhof favoriet, ofschoon P. Schouten en A. Bergers het hem niet cadeau zullen geven. Bij de kleine junioren is het zeer moei lijk iets te voorspellen. We zullen dezen strijd maar rustig afwachten. Wij verwachten, dat alle deelnemers om half twaalf op het Sportpark aanwezig zullen zijn. Er kan dan om 2 uur precies worden aangevangen. Het programma, dat wordt afgewerkt, luidt: 12.00 uur: 1Ó0 M. senioren; vèrsprin gen jun. B. 1.00 uur: 60 M. jun. A.; vèrspringen se nioren. 1.15 uur: 80 M. jun. B, 1.30 uur: Kogelstooten senioren; vèr springen jun. A. 2.00 uur: hoogspringen senioren, kogel stooten jun. B. 2.30 uur: 800 M. senioren. Tenslotte mogen we wel een beroep op het sportminnend publiek doen. We hopen, dat vele sportminnaars op het R.K. Sport park aanwezig zullen zijn. Men zal er ze ker geen spijt van hebben, want op ver schillende nummerszullen zeer behoorlijke prestaties geleverd worden. Clubnieuws der Kalh. Sportvereenigingen R.K. VOETBALVER. „DOCOS" Zondag neemt Docos I deel aan de wed strijdserie van Teylingen. Voor de eerste roned wordt gespeeld tegen Teylingen I. Dit zijn wedstrijden van twee maal 20 mi nuten; dus direct alles op alles zetten. De opstelling van Docos I is als volgt: Doel: J. v. Steen. Achter: W. Varkevisser, Fr. Overdijk. Midden: B. Goddijn, C. v. Egmond en N. Overdijk. Voor: H. Akerboom, P. Rossenberg, P. Dubbeldeman, A. Verhoeven, W. Goddijn. Docos speelt den eersten wedstrijd om 12 uur; vertrek per fiets om 11 uur vanaf de Papenstraat. Afd. Junioren: Van den seer., den heer J. Vreeburg, werd bericht ontvangen dat hij genoodzaakt is door studie, als secr. der Sportbeweging te moeten bedanken. De heer Vreeburg heeft echter toezeg ging gegeven, als junioren leider te blijven, om zoo noodig, met één der elftallen er op uit te trekken. De heer G. Uljee is bereid gevonden de taak van secret, der Juniorensportbeweging over te nemen. Wy zyn ervan overtuigd, dat hij niet voor de energie van zijn voor ganger wil onderdoen, en met aller mede werking, ook met plezier, zijn werk voor de Sportbeweging zal verrichten P.S. Binnenkort een bijeenkomst juni orenleiders, eveneens juniorenleden. Jonioren, die op 25 Aug. a s. verhinderd zijn aan het tournooi van G.D.3. deel te nemen, verzoeken wij dit voor 20 Augus- DE COMPETITIE-INDEELING VAN DEN N.V.B. Naar het A.N.P. van den heer K. J. J. Lotsy, die in opdracht van den N. V. B. de nieuwe competitie-indeeling ontwerpt, ver neemt, is het nooit de bedoeling geweest van den N. V. B. dat de afdeelingen der ge- fusieerde bonden zullen blijven bestaan. De nieuwe N.V.B. is één groote bond met zijn verschillende onderafdeelingen. Ten aanzien van de competitie-indeeling, welke thans wordt samengesteld, kan mo menteel worden medegedeeld, dat de oude noordelijke K.N.V.B.-afdeeling geen uit breiding zal ondergaan door toevoeging van nieuwe elftallen. Geheel anders is dat na tuurlijk gesteld in de andere afdeelingen, zooals in het Oosten, het Zuiden en het Wes ten. In den loop van deze week en de vol gende week zullen verschillende besprekin gen worden gehouden met de gewestelijke vertegenwoordigers, waarna de heer Lotsy zijn voorstel betreffende de nieuwe indee ling aan het hoofdbestuur van den N.V.B. ter goedkeuring zal voorleggen op Zater dag 17 Augustus a.s. Ten aanzien van de nieuwe indeeling zelf merkte de heer Lotsy in strijd met het geen reeds eerder elders werd gepubli ceerd op, dat hij persoonlijk zeer veel voelt voor de instelling van een hoofd klasse, hetgeen evenwel nog niet wil zeg gen, dat deze in de nieuwe competitie-in deeling reeds zal worden opgenomen. Dit is immers een aangelegenheid van het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur heeft ten aanzien hiervan nog geen enkel besluit ge nomen, evenmin voor wat betreft de in stelling van een gewone of een noodcompe- titie. Het lijkt mij aldus besloot de heer Lotsy zijn mededeelingen bovendien praematuur om nu reeds over deze inder daad zeer belangrijke kwestie voor den nieuwen N.V.B. met nadere mededeelingen te komen. Wat ik doe is zuiver informato- risch werk om te komen tot een geheel af gerond voorstel, waarover het hoofdbestuur zich zal kunnen uitspreken. Zoo lang dit nog niet is geschied, zal men rustig moeten afwachten. tus a.s. bekend te maken bij den secretaris G. Uljee, Zijlsingel 68, Leiden. R.K. SPORTVER. „FOREHOLTE" We vragen morgen nog weer eens de belangstelling van het sportminnend pu bliek, alsof het een competitie Zondag is, want niet minder dan twee wedstrijden vinden plaats aan de Mgr. Broerestraat. 1 uur: Foreholte IOud Foreholte en daarna om 2.30 uur Foreholte II— V.V.S.B. II, terwijl Foreholte A junioren gaat deel nemen aan het St. Bavo juioren tournooi. Om 12 uur vertrek per fiets, aanvang te kwart van één tegen V.V.S.B. b. We wen- sohen vooral den junioren succes en pro beert het tot in den eindstrijd te brengen, jongens I R.K. VOETBALVER. „ALPH. BOYS" Morgen belooft het voor de Alph. Boys een drukke dag te worden. Dan zal na melijk een begin gemaakt worden met het verspelen van den zeer mooien beker, welken verleden jaar geschonken werd door de sportver. „Wilskracht", bij gelegen heid van de opening van het nieuwe ter rein. De beker heeft toen den naam gekre gen van Dieken de Korte-wisselbeker en zal als zoodanig verspeeld worden. De con dities, aan dezen beker verbonden, zijn, dat een vereeniging pas definitief eigenaar kan worden als de beker 3 maal achtereen of 5 maal in totaal gewonnen is. Het programma voor Zondag a.s. is: 1 uur: D.O.N.K. II (Gouda) tegen S.V.O. I (Amsterdam; 3 uur: D.O.S.R. H (Roelof- arendsveen) tegen Alphensche Boys. Wij verwachten Zondag vele supporters om naar dezei. mooien sportmiddag te komen kijken. Gezien de lage entree a 25 cent en het mooie program is het zeker de moeite waard. Men steunt er tevens de eigen R.K. sportvereen. mee! WIELRENNEN. WEDSTRIJDEN IN HET OLYMPISCH STADION Onder gunstige weersomstandigheden werden gisterenavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam de laatste avond- wedstrijden van dit seizoen gehouden, wel ke Donderdag wegens slecht weer moesten worden uitgesteld. De belangstelling had beter kunnen zijn. In den sprintwedstrijd tusschen twee amateurs en twee onafhankelijken, te ver rijden in drie ritten over 500 M., won de kampioen amateur Remkes den eersten rit. In den tweeden rit lieten de amateurs zich volkomen verrassen door de chafhanke' lijken, die daarmede een goede overwin ning behaalden. In den derden en laatsten rit wist Van der Linden gemakkelijk beslag te leggen op de eerste plaats, ondanks hardnekkige pogingen van Remkes om hem in de laat ste 200 M. nog te lappen. De eerste rit van den wedstrijd met mo- torgangmaking voor beroepsrijders bracht een gemakkelijke overwinning van Wals. In den tweeden rit wist Bakker zich ter stond op de eerste plaats te werken. Deze bevoorrechte positie stond hij niet meer af, ondanks eenige energieke pogingen van Schulte om de eerste plaats te bezetten, In dep derden en laatsten rit bracht de start reeds terstond de beslissing. Wals werkte zich bij den start van de laatste plaats op fraaie wijze op naar de tweede, daarbij vrij spoedig een energieken aanval wagend op den aan den kop rijdenden Van Amsterdam, die het tempo op den duur niet kon volhouden en moest zwich ten. Schulte was Wals gevolgd en deed op zijn beurt nu een poging om zijn rivaal van den kop te verdringen, hetgeen hem evenwel niet gelukte. Kennelijk was hij Radio-programma ZONDAG 11 AUGUSTUS. JAARSVELD 414.4 M. 8.00 KRO. 8.30 VPRO. 9.00 KRO.'17.00 NCRV. 19.45—22.30 KRO. 8.00 Wij beginnen den dag 8.30 Korte Studiodienst 9.00 Hoogmis 10.30 Gramofoonmuziek 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek 1.00 Eoekbespreking 1.15 Gramofoonmuziek 2.00 Derde en vierde bedrijf van de opera „Boris Go- dounow" (opn.) 3.15 Gramofoonmuziek 4.30 Ziekenpraatje 4.50 Gramofoon muziek 5.00 Gewijde muziek (opn.) 5.15 Wekelijksche gedachten wisseling (AN P). 5.30 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Orgelconcert 7.45 Gramofoon muziek 8.00 Berichten ANP 8.15 Gra mofoonmuziek 8.50 Dansmuziek (gr.- pl.). 9.10 Gramofoonmuziek 10.10 Wij sluiten den dag 10.15 Berichten ANP, sluiting. KOOTWIJK 1875 M. VARA-uitzending 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berich ten .(Engelsch) 7.30 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP, hierna: Gramofoon muziek 10.00 Pianovoordracht 10.30 Orgelspel 11.15 Berichten (Engelsch) 11.30 Cello en piano 12.00 VARA-orlcest 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Be richten ANP 1.00 VARA-orkest 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramofoonmu ziek 3.15 Berichten (Engelsch) 3.30 Esmeralda 4.00 Tuinbouwhalfuurtje 4.30 Gramofoonmuziek 5.15 Wekelijksche gedachten wisseling (ANP) 5.30 Repor tage 5.50 Gramofoonmuziek 6.15 Be richten (Engelsch) 6.30 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 VARA- orkest 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Berichten ANP 8.30 Berichten (En gelsch) 8.45 Rosian-orkest 9.15 Be richten (Engelsch) 9.30 Rosian-orkest 10.00 Berichten (Duitsch) 10.15 Berich ten ANP 10.30—10.45, 11.15—11.30, 0.15— 0.30 en 1.151.30 Berichten (Engelsch). MAANDAG 12 AUGUSTUS. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berich ten (Engelsch) 7.30 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP 8.10 Schriftlezing enmeditatie 8.25 Gewijde muziek (opn.) 8.35 Gramofoonmuziek 9.45 Viool, piano en gramofoonmuziek 10.30 Gra mofoonmuziek 11.15 Berichten (En gelsch) 11.30 Gramofoonmuziek 11.45 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek 12.30 Berichten (Duitsch) I.00 Quintolia en gr%mofoonmuziek 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Quintolia en gramofoonmuziek 3.15 Berichten (En gelsch) 3.30 Gramofoonmuziek 4.15 Jac. Stoffer's sextet en gramofoonmuziek 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Be richten ANP 5.30 Jac. Stoffer's sextet en gramofoonmuziek 6.15 Berichten (En gelsch) 6.30 Gramofoonmuziek 7.00 Vragen van den dag (ANP) .715 Be richten 7.30 Reportage of muziek 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Berichten ANP 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Bel Canto 9.15 Berichten (Engelsch) 9.30 Bel Canto 10.00 Berichten (Duitsch) 10.15 Berichten ANP 10.30—10.45, 11.15 11.30, 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berichten (Engelsch). JAARSVELD, 414,4 M. VARA-Uitzending 8.00 Berichten ANP 8.15 Gramofoon muziek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10 15 Declamatie 10.40 Pianoduetten II.10 Declamatie 11.30 Orgelspel en zang 12.00 VARA-orkest 12.45 Berichten ANP 1.00 Gramofoonmuziek 1.15 VARA-orkest 2.00 Viool, piano en gra mofoonmuziek 2.40 Declamatie 3.10 Gramofoonmuziek 4.00 Esmeralda 4.45 Voor de kinderen 5.15 Berichten ANP 5.30 De Ramblers 6.00 Gramofoonmu ziek 6.30 „De Golfbrekers" 6 40 Le zing „Gelre's ontwikkeling in de middel eeuwen" 7.00 Vragen van den dag (AN P) 7.15 Berichten 7.20 Gramofoonmu ziek 7.40 Causerie „De textieldistributie" 8.00 Berichten ANP 8.15 VARA-or kest en soliste 8.45 Radiotooneel 9.15 Gevarieerd programma (opn.) 10.15 Be richten ANP, sluiting. nog niet geheel uitgerust van den tweeden rit, waarin hij zich eveneens nogal flink had ingespannen. Wals behaalde hiermede een fraaie overwinning door de beide rit ten, waarin hij startte, op overtuigende wijze te winnen. De uitslagen luiden: Sprintwed6trijd voor amateurs en onaf- hankelijken: eerste rit: 1. Remkes (ama teur) 12.4 sec.; 2. Van der Linden (onafh.); 3. Herbershoff (onafh.); 4. Faanhof (ama teur). Tweede rit: 1. Van der Linden 13 sec.; 2. Herbershoff; 3. Faanhoff en 4. Remkes. Derde rit: 1. Van der Linden 13 sec.; 2. Remkes; 3. Herbershoff; 4. Faanhof. Totaal-uitslag: 1. Van der Linden; 2. Remkes; 3. Herbershoff; 4. Faanhof. Afvalwedstrijd voor nieuwelingen over 6 km.: 1. Contelaar in 9 min. 33.8 sec.; 2. Kooper; 3. Somers. Wedstrijd voor amateurs over 10 km. met vier klassementen: 1. Van Boheemen 13 p., 2. Peters 7 p., 3. Schellinghout 7 p., 4. Middeling 7 pt. Wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders, te verrijden in drie ritten van telkens vier rijders over 25 km.: eerste rit: 1. Wals (Kaeser) 21 min. 59 sec., 2. Groenewegen (Bustraan) op 190 meter; 3. Bakker (Slesker) op 1075 M.; 4. Bosland (Sterke) op 1401 M. Tweede rit: 1. Bakker (Kaeser) 20 min. 43.6 sec.; 2. Schulte (Bustraan) op 45 M.; 3. Groenewegen (Ssterke) op 2640 M.; 4. Van Amsterdam (Slesker) 2290 M. Derde rit: 1. Wals 21 min. 16.2 sec.; 2. Schulte op 10 M.; 3. Van Amsterdam 375 M.; 4. Bosland op 990 M.. Totaal-uitslag: 1. Wals; 2. Schulte op 55 M.; 3. Bakker op 1075 M.; 4. Bosland op 2391 M.; 5. Groenewegen op 2830 M.; 6. Van Amsterdam op 3315 M.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11