Wilt U iets weten? WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1940 ?°ORT ATHLETIEK R. K. ATHLETIEKVEREEN. D. O. C. O. S. Meerkampen om het kampioenschap. Zondag 11 en 25 Augustus worden weer de meerkampen georganiseerd om het club kampioenschap van D. O. C. O. S. Evenals andere jaren hopen we, dat alle athleten aan deze onderlinge kamp zullen deelnemen. Voor de athleten, die reeds één of meerdere malen hebben deelgeno men, blijven deze onderlinge wedstrijden als één van de meest gezellige in hun her innering achter. Daarom athleten, allen Zondag om half twaalf present op het Sportpark. Dan kunnen we twaalf uur pre cies een aanvang nement met onze clubkam pioenschappen, die thans voor de zesde maal georganiseerd worden. Ook voetballers kunnen aan deze wed strijden deelnemen. Mocht eventueel op één van beide Zondagen toch een wedstrijd zijn vastgesteld, dan is dit geen bezwaar, want dan kan de achterstand op een avond in de week ingehaald warden. In de kleedlokalen cp het R. K. Sportpark zullen lijsten wor den opgehangen, waarop ingeteekend kan worden. We hopen, dat evenals andere ja ren veel voetballers deel zullen nemen. Het programma is als volgt samenge steld: Voor de senioren (18 jaar en ouder) een tienkamp bestaande uit: 100 m., 400 m., 800 m., 1500 m., verspringen, hoogspringen, polsstokhoogspringen, kogelstooten, dis cuswerpen, speerwerpen. Voor de .junioren B (15, 16 en 17 jaar) een vijf kamp, bestaande uit 80 m., ver springen, hoogspringen, kogelstooten, bal- werpen met oe groote bal. Voor de junioren A (12, 13 en 14 jaar) een vierkamp, bestaande uit: 60 m., ver springen, hoogspringen, kastiebalwerpen. Zondag 11 Augustus wordt het volgende programma afgewerkt: 12.00 uur: 100 m. senioren; verspringen junioren B. 1.00 uur: 60 m. jun. A.; verspringen sen. 1.15 uur: 80 m. jun. B. 1.30 uur: kogelstooten senioren, versprin gen jun. A. 2.00 uur: hoogsupringen senioren, ko gelstooten jun. B. 2.30 uur: 800 m. senioren. Zondag 25 Augustus wordt de rest afge werkt in de volgende volgorde: 12.00 uur: 400 m. Senioren. 12.30 uur: kastiebalwerpen jun. A.; hoog springen jun. B. 1.00 uur: discuswerpen senioren. 1.30 uur: polsstokhoogspringen senioren; balwerpeen jun. B. 2.30 uur: speerwerpen senioren; hoog springen jun. A. 3.00 uur: 1500 m. senioren. We vertrouwen, dat alle athleten deel zullen nemen, opdat deze onderlinge kamp een zuiver overzicht geeft van het peil der vereeniging in dit jaar. Donderdagavond is de trainingsavond onder leiding van den heer A. J. J. Duin dam. Dus allen present. WIELRENNEN WEDSTRIJDEN OP DE UTRECHTSCHE STADIONS AAN Voor de eerste maal in dit seizoen werd op de Utrechtsche Stadionbaan een interes sant wielerprogramma afgewerkt, waaraan door onze nationale kopstukken werd deel genomen. Zoo bonden Derksen en van der Vijver in de sprint den strijd aan met van Vliet, terwijl in de achtervolging het dual Klink —van der Voort aller aandacht opeischte. Doch niet het geringste deel van de be langstelling ging uit naar de verrichtingen der deelnemers aan den stayerwedstrijd. Aan den start verschenen immers onze na tionale kampioen, Adri Zwartepoorte, met Wals, Schulte en Bosland. Het werd een interessante strijd, want het gold hier een prestige-kwestie van Zwartepoorte, die thans zou moeten bewijzen, zijn nationale kampioenschap niet alleen aan den ketting breuk van Wals te danken te hebben. Voor hem stond dus dezen avond veel op het spel. De eerste manche over 20 km. van den wedstrijd achter groote motoren geschiedde met staanden start, hetgeen kennelijk groo te moeilijkheden opleverde voor de gang makers, waarbij een van hen bij den der den vergeefschen start onder zijn motor kwam te liggen. De vierde start gelukte, wj.arbij Wals het eerst contact kreeg met zijn gangmaker en den kop nam. Hij voerde terstond zijn snelheid op tot ruim 75 km. en verkreeg daardoor een veiligen voorsprong. Schulte bezette de tweede plaats en gaf Zwartepoorte geen kans voorbij te komen. Bosland kon het tempo, dat herhaaldelijk de 80 km. overschreed, niet volgen en zak te meer en meer af. De uitslag luidt: 1. Wals 15 min. 44,2 sec. 2. Schulte cp 30 m. Zwartepoorte op 50 m. 5. Bosland op 1.000 m. In de tw.eede manche over 40 k.m. met vliegenden start nam Boslanu den kop en probeerde een veiligen voorsprong te krij gen, hetgeen hem aanvankelijk wel gelukte. Schulte ging terstond over Zwartepoorte heen, doch Wals zgg geen kans voorbij Zwartepoorte te komen, ondar.k den niet sympathieken steun van Schulte, hetgeen later zijn gangmaker Bustraan een ernsti ge berisping van de jury bezorgd Na 40 ronden ondernam Zwartepoorte een ver geefschen aanval op Schulte, hetgeen na eenige ronden var. feilen strijd tot gevolg had, dat zoowel Schulte als Zwartepoorte wet een snelheid van ongeveer 80 km. over Bosland heen gingen. Na 58 ronden werd Bosland ook door Wals gepasseerd. Na 90 ronden deed Schulte gevolgd door Zwarte- De fusie op het gebied der lichamelijke opvoeding ONDERHOUD MET DEN SECRETARIS DER NAT. STICHTING TER BEVORDE RING VAN DE LICHAMELIJKE OPVOEDING Interessant is het, nu momenteel aller- wege de drang gevoeld wordt naar een nationale eenheid in het bijzonder in die takken van sport, waarbij de versnippe ring het grootst is, te weten, op welke wijze de bevoegde instantie tewerk gaat om tot de noodzakelijke concentratie even- tueele fusie te komen. In verband hier mede had een redacteur van het A.N.P. een onderhoud met den heer E. W. J. Rosenberg, secretaris van de Nationale Stichting tot Bevordering van de Licha melijke Opvoeding. De drang naar Nationale eenheid al dus deelde de heer Rosenberg mede die in de laatste weken zoo sterk naar voren treedt, is niet uitsluitend het gevolg van de veranderde omstandigheden. Reeds vóór den oorlog, die, helaas ook ons vaderland heeft getroffen, werd de noodzakelijkheid van aaneensluiting gevoeld, van welke noodzakelijkheid ook de Nationale Stich ting tot Bevordering van de Lichamelijke Opvoeding als bewjjs moge gelden. Deze stichting, die als coördineerpnd en centraal dirigeerend lichaam, op initiatief van het Rijkscollege voor de Lichamelijke Opvoe ding werd opgericht, beoogde een over brugging van de bestaande verschillen op het gebied van Lichamelijke Opvoeding en sport eenerzijds, en anderzijds was zij be doeld om het Nederlandsche volk te door dringen van het groote belang eener goede lichamelijke vorming, niet slechts door ^woorden, maar evenzeer door daden. Zonder terug te willen zien naar het ver leden, moge hier wel in herinnering wor den gebracht, dat de Nederlandsche re geering, hoofdzakelijk als gevolg van 's lands benarden financieelen toestand, niet bij machte was daadwerkelijk de lichamelijke volksopvoeding te bevorderen. Met daadwerkelijk bedoel ik hier: een financieelen steun, die m.i. onontbeerlijk is om een zoo groot volksbelang niet slechts op papier te dienen, te verleenen. Dat het initiatief van het rijkscollege weerklank heeft gevonden, bewees de onmiddellijke bereidheid van een aantal toporganisaties van uiteenloopende richtingen om tot een federatief verband toe te treden. Men onderschatte de taak, welke de Stichting op verzoek van prof. van Poelje, op zich heeft genomen, niet. Zooals hier voor reeds gezegd zijn de moeilijkheden belangrijk en vele. De concentratie van de voetbalsport echter is reeds gebleken een belangrijk precedent te zijn voor de ver dere concentratie. Vele verzoeken hebben de stichting bereikt om ook op ander ge bied haar bemiddeling te willen ver leenen. Het behoeft geen betoog, dat zij zich daartoe gaarne bereid heeft verklaard. Opvallend is, dat velen zich nog niet bewust zijn van den nieuwen tijdgeest. De veranderde denkbeelden zijn niet aan landsgrenzen gebonden en m.i. zal op den duin: niemand zich kunnen onttrekken aan de nieuwe richting, die bezig is baan te breken. Dat behoeft niet te beteekenen, dat men zijn levens- en geloofsovertuiging prijs moet geven, noch los moet laten hetgeen historisch is gegroeid. Waanom zou een volk niet eendrachtig kunnen samenwer ken tot het welzijn van het vaderland en daarbij elkanders meeningen respecteeren? poorte, een vergeefschen aanval op Wals, die- dezen energiek afsloeg. De stand bleef verder ongewijzigd. 1. Schulte J4 min. 59,4 sec. 2. Zwartepoor te op 10 m. 3. Wals op 300 m. 4. Bosland op 1600 m. Totaal-uitslag: 1. Schulte 3 p. 2. Wals 4 p. 3. Zwartepoorte 5 p. 4. Bosland 8 p. De snelste ronde werd door Zwartepoorte gei eden met een gemiddelde van 84 km. p. uur. De gangmaker van Schulte (Bustraan) kreeg aan het einde van den wedstrijd een berisping voor het te hoog rijden in de baan, waardoor Zwartepoorte ernstig werd gehinderd. De overige uitslagen luiden: Sprint voor profs over 500 m.: eerste rit: 1. Derksen 12,2 sec. (laatste 2Ó0 m.) 2. Van der Vijver. Tweede rit: 1. van Vliet 12,4 sec. 2. Van der Vijver. Derde rit: 1. Van Vliet 12,4 sec. 2. Derksen. Vierde rit: 1. Vai Vliet 12,4 sec. 2. Derksen. 3. Van der Vijver. Sprint voor amateurs over 800 m.: Eer st- rit: 1. Remkes 12,4 sec. 2. van Bohee- men. Tweede x.: 1. van Gelder 13 sec. 2. Koopman. Finale: 1. Remkes 12,4 sec. 2. van Gelder. Achtervolging voor profs, over max. 5 km.: 1. van der Voort in 6 min. 23,4 sec. 2. Klink. ZWEMMEN NEDERLANDSCH ZEVENTAL— NEDERLANDSCH JEUGDZEVENTAL. Tot besluit van de wedstrijden om de zwemkampioenschappen op 18 Augustus as. zal een waterpolo-wedstrijd gespeeld worden tusschen het Nederlandsch zeven tal en een Nederlandsch jeugdzeventaL De samenstelling van deze ploegen is als volgt: Nederlandsch zevental: Doel: E. Vrugt (H. P. C.); achter: A. van Overhagen (U. Z. C.), Stam (H. Z. en P. C.) R. den Hamer (H. Z. en P. C.); voor: H. DE LEIDSCHE COURANT Die samenwerking is niet alleen gewenscht, maar zij is plicht, vooral in den tegen- woordigen tijd, waar eensgezindheid slechts in staat is aan de vele moeilijkheden het hoofd te bieden. Een los verband is daarvoor niet voldoende. Op het gebied van Lichamelijke Opvoeding en sport be stond reeds een federatief verband, maar daarmede komt men er niet. Vraagt men mij: waarom niet? Dan is mijn antwoord dat even spoedig als een losse samenwer king tot stand komt, zij weer uiteen kan vallen. Een hechte nauwe samenwerking echter dwingt tot oplossing van de be staande verschillen en moeilijkheden zon der de dreiging om, als men het niet direct eens kan worden, weg te loopen en het probleem op eigen manier op te lossen. Dan blijft men zich aan het oude vast hechten, en zullen verdeeldheid en on- eenigheid opnieuw ons volk verzwakken, hetgeen op het oogenblik, maar dan ooit, voorkomen moet worden. Ten aanzien van de richtlijnen van de slichting inzake de fusie op het gebied der Licnamelijke Opvoeding aeelde de heer Rosenberg mede, dat deze verdeeld moe ten worden in de grondslagen, maatregelen en leiding der fusieregeling, als volgt ge specificeerd: Grondslagen: 1. De grondslagen zijn nationaal, met behoud van geestelijke vrijheid; 2. De fuseerende organisaties stellen de nieuwe organisaties primair in dienst der volksopvoeding; 3. Samensmelting moet gericht zijn op het dragen van een blijvend karakter; 4. Samensmelting mag niet het karakter aannemen van usurpatie door de sterkste organisatie; 5. Aansluiting der nieuwe organisatie bij de „Nationale Stichting tot Bevordering van de Lichamelijke Opvoeding'' is ver plicht. Maatregelen: 1. In de statuten moet worden vast gelegd: a. Het nationaal karakter der nieuwe eenheidsorganisatie, met behoud van geestelijke vrijheid; b. Instelling op de volksopvoeding als primair beginsel; 2. De fusie van alle gelijkgericht wer kende bonden moet op korten termijn tot stand zijn gekomen. 3. De technische apparatuur van ieder der bonden komt ter beschikking van de nieuwe organisatie; 4. Vóór 1 Januari 1941 moet door een commissie uit de besturen van gelijk ge richt werkende bonden bij het secretariaat van de Nationale Stichting een voorstel zijn ingediend inzake statuten en huishou delijk reglement voor iedere nieuwe orga nisatie. Leiding van de fusieregeling: 1. De leiding van de fusieregeling is door den secreiaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen opgedragen aan het dagelijksch bestuur van de Nationale Stichting tot Bevordering van de Lichame lijke Opvoeding; 2. Publicaties inzake fusieregeling ge schieden na den aanvang van besprekingen uitsluitend door het secretariaat van de Nationale Stichting; 8. Bij geschülen van principieelen aard (begrenzing der bevoegdheden van een landelijken bond, van zijn districten en van zijn onderbonden samenstelling van besturen en van commissies e.a.) beslist het dagelijksch bestuur van de Nationale Stichting. van Rootselaar (Y), C. van Aelst (Y) en H. Mayer (Y). Ned. Jeugdzevental; Doel: H. Feis (H. Z. en P. C.); achter: A. Heetveld (U. Z. C.), H. van Polfliet (R. Z. C.), L. van Dijk (H. Z. en P. C.); voor: C. Brasem (ZIAN), D. Otten (H. Z. en P. C.), F. Ruimschotel (H. Z. en P C.). Reserve Ned. zevental: J. van Heteren (Y). Reserve Ned. Jeugdzevental: A. Inder- maur (U. Z. C.). WATERPOLO A. Z. C. n (Alphen)H. G. A. H (Den Haag) 20. Gisteravond werd in de Zweminrichting De Zijl gespeald voor de K. N. Z. B.-com petitie, welke wedstrijd door den competi tie-leider was vastgesteld op onzijdig ter rein bovengenoemde wedstrijd gespeeld: Rust 10, eindstand 2 VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportver. „V. V. S. B." Zondag a.s. houdt V. V. S. B. op haar prachtige sportterreinen een Juniorentour- nooi, dat een evenement belooft te worden voor sportminnetnd Noordwijkerhout. Na dat elders reeds een soortgelijk tournooi gehouden werd voor de Junioren der A- klasse, krijgen wij hier het werk der B-Ju nioren te zien, die wat betreft spelkwali- teit voor hun grootere broers niet behoe ven onder te doen. Wie van de jeugd houdt, kan a.s. Zondag zijn hartje opha len bij V. V. S. B. en diegenen, die nog niet veel voor jeugdvoetbal voelen, mogen voor dit tournooi eens een uitzondering maken en althans door hun aanwezigheid hun be langstelling voor de jongens toonen. De bezoekende clubs waarborgen U een span- nenden strijd, terwijl mooie prijzen voor de winnaars zijn uitgeloofd. Het tournooi vangt om 1 uur aan. De loting bracht de volgende wedstrijden: Hoofdterrein: 1 uur: V. V. S. B. bFo- reholte a; 1.40 uur: J. J. C. b—S. M. C. a. Juniorenterrein: 1 uur: Teylingen b Van Nispen; 1.40 uur: V. V. S. B. cbest geolaatste verliezer. Daarna volgenden de wedstrijden der winnaars volgens het gewone systeem pl.m. 4.15 prijsuitreiking. BLAUW ZWART—WASSENAAR 2—1. Onder groote belangstelling is Zondag avond de aangekondigde voetbalwedstrijd Blauw ZwartWassenaar ten bate van de slachtoffers van Valkenburg gespeeld. De wedstrijd werd o.m. bijgewoond door den burgemeester en mevr. van Wijnbergen en door wethouder mr. van Moorsel. Blauw Zwart won met 21, nadat de rust met 01 was aangebroken. Na afloop van den wedstrijd heeft de heer ten Veldhuis, in een keurige toe spraak den voor dezen wedstrijd door den heer C. A. A. Kerckhoff beschikbaar ge stelden fraaien beker aan den captain van Blauw Zwart overhandigd. De voorzitter van Blauw Zwart heeft daarop een dank woord gesproken waarbij hij er zijn ver heugenis over uitsprak, dat beide vereeni- gingen door dezen liefdadigheidswedstrijd contact hebben verkregen. Hij hoopte dat dit contact zou blijven bestaan. Verder prees hij het optreden van de spelers en vertrouwde, dat door dezen wedstrijd meer belangstelling bij de bevolking zou wor den gewekt voor de voetbalsport. Met een driewerf hoera voor de vereeniging Was senaar, hetgeen werd gevolgd door een hoera voor Blauw Zwart werd dit sport gebeuren besloten. WEDSTRIJDEN OM DEN ZILVEREN BAL. De wedstrijden om den Zilveren Voetbal zullen dit jaar, zooals reeds eerder gemeld, gehouden worden op de Zondagen 1, 8 en 15 September a.s. op het terrein van Sparta te Rotterdam. Het zal voor de 40ste maal zijn, dat deze wedstrijden worden uitge schreven. In verband met de tijdsomstan digheden is besloten de opbrengst van de wedstrijden af te staan aan de stichting Rotterdam 1939 en aan het hulpfonds van den N.V.B. De volgende vereenigingen hebben in middels reeds ingeschreven: Feijenoord, Sparta, R.F.C., C.V.V., Ovemraas, Neptu- nus, H.D.V.S., S.V.V., A.D.O., H.V.V., Quick, D.F.C., Heracles en Willem II. DAMMEN DAMCLUB „LEIDEN". Na vier weken spelen is de stand van de „ladder" der zomerwedstrijden als volgt: 1. Wim Huisman 10 punten. 2/3 P. Oli vier en F. Laterveer 9 punten, 4/5 J. Klein en I. Laterveer 8 punten, 6. F. Franken Jr., 7.5 punt; 7. F. Franken Sr. 7 punten; 8/9 S. v. d. Mey en E. Wassenaar 6.5 punt; 10. J. van Wezel 6 punten; 11/12 W. v. d. Blom en L. NagtegeUer 5 punten; 13. D. Ladan 4 punten; 14/15 J. Dreef en C. Hillebrandt 3 punten; 16/18 P. Voorkamp, D. Laterveer en W. Niehoff 2.5 punt; 19/21 W. Nijenhuis, Teunissen en J. Huisman Sr 2 punten; 22. Jansen 1 punt en vervolgens nog enkele spelers, die geen punten behaalden. Doordat „D. C. L." a.s. Woensdag weder om een promotiewedstrijd moet spelen gaan de zomerwedstrijden tot nader aan kondiging niet door. „D. C. L." speelt Woens dag 8 Aug. tegen „H. C. D. V." (Den Haag) waarvan de uitwedstrijd met 128 werd gewonnen. Aanvang 1.30 uur in de muziek school Rapenburg 22, Leiden. TOURNOOI OM DEN „HUISMAN"- BEKER. De 4e ronde bracht geen verrassingen. Huisman schijnt niet te temmen en moet nog sterker geacht worden dan verleden jaar. Hij versloeg in deze ronde van Steen bergen. Lang leek het alsof de partij in gelijk spel zou eindigen, ja zelfs door van Steenbergen zou worden gewonnen, doch tijdnood speelde hem parten. Naar onze meening had remise de verhouding beter weergegeven. Laterveerv. d. Blom. Kalm spel in opening en middenspel, totdat zwart een doorbraak naar dam forceerde. Het zag er voor wit toen niet rooskleurig uit en ver moedelijk heeft v. d. Blom de winst ver zuimd. In het eindspel maakte hij een ma noeuvre met zijn dam, denkende winst te verkrijgen, maar het bleek hoogstens een voordeelige remise op te leveren. OlivierHeemskerk. Een zeer gecompli ceerde partij. Olivier stuurde weer met 3429 de „partie Bonnard" aan op ver wikkelingen. die door Heemskerk werden geaccepteerd. Beide spelers zagen de vele slagzetten die in dit systeem kunnen voor komen. In een eindspel, waarin beiden dam haalden, werd tot remise besloten. De partij v. d. Blomv. Steenbergen uit de 3e ronde werd eveneens remise. VOETGANGERS, er dreigt U groot gevaar, indien gij loopt op den rijweg en niet op het trottoir! Vereeniging voor VeiligVerkeer. TWEEDE BLAD - PAG, Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar Oisterwijk? Hoeveel K.M.? Zfjn er ook veem, welke gepasseerd moeten worden? Antwoord: Leiden, Voorschoten, Ypenburg, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergschen Hoek, Breda, Tilburg, Enschot, Oisterwijk. Afstand 118 K.M. Waar bruggen nog niet hersteld zijn, zult u moeten overvaren. Daarvoor is even wel overal gelegenheid. Vraag: Welke is de kortste weg van Voorschoten naar Middelburg? Hoeveel K.M.? Antwoord: Voorschoten, Ypenburg, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Roosendaal, Ber gen op Zoom, Korteveen, Krabbendijke, Kruiningen, Goes, 'sHeer Arendskerke, Arnemuiden, Middelburg. Afstand 176 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Voorschoten naar Nijmegen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Voorschoten, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Rijsenburg, Doom, Leersum, Amerongen, Rhenen, Opheusden, Zetten, Andelst, Slijk stand 131 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Oegstgeest naar Hellevoetsluis per fiets? Hoe laat gaat de boot en waar moet ik over varen en hoeveel K.M.? Antwoord: Oegstgeest, Voorschoten, Ypenburg, Delft, Schipluiden, Maasland, Maassluis, overvaren naar Rozenburg, Helle voetsluis. Afstand 55 K.M. Hoe laat de ve ren van Maassluis vertrekken, is ons niet bekend. MOEDE VOETEN NAUWE SCHOENEN Van de honderd menschen, die over hun voeten klagen, zijn er negentig vrouwen. Treurig maar waar. En de reden hier van? Och, lezeressen, ge begrijpt het wel licht te nauwe schoenen, enkel en alleen uit ijdelheidsoverwegingen, want een klein schoentje staat zoo coquet!! Het offer, dat vele vrouwen aan de ijdel- heid brengen is tè groot, grooter dan zij wellicht veronderstellen. Slaat u de vele elegant gekleede vrouwen en meisjes maar eens ongemerkt gade en let eens op de wijze, waarop zij op deze te kleine, ten overvloede nog hooggehakte schoentjes loopen. Het is niet anders, dan één groote in spanning, ten koste van het gansche lichaam, die des te grooter wordt, naar mate men zwaarder wordt. Allerlei organi sche afwijkingen vooral de buikorga nen zijn er het gevolg van, men wordt nerveus en prikkelbaar en is anderen tot last. Ondanks dit alles, dan toch nog te nau we schoenen, lezeres? Men bedenke zich slechts hoeveel de voeten dag in en dag uit af te leggen hebben en hoe groot het gewicht is, dat er op rust. Geen wonder dat zij ten slotte protesteeren tegen zoo'n stiefmoederlijke behandeling. Vg ts schenken zeer velen en dit geldt ook de mannen te weinig aandacht aan de voeten. Gezicht en handen worden ver zorgd, maar men denkt er zelfs niet over, de voeten eveneens in de dagelijksche waschbeurt te betrekken! Regelmatige voetverzorging en liefst af en toe een vakkundige behandeling van een pedicure zullen even noodzakelijk zijn als goed pas send schoeisel. Dikwijls wordt verondersteld, dat schoe nen door het dragen rekken en dat men ze daarom maar iets aan den krappen kant moet koopen. Toch is dit niet geheel juist, passende schoenen verliezen bij een goede behandeling hun goeden vorm niet, mits zij van goede kwaliteit zijn. Vooral men schen, die zwaar zijn, moeten goed schoei sel koopen, en liever wat wachten met de aanschaffing, dan iets te koopen, waarvan leer, binnenwerk en pasvorm niet soliede zyn. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Woensdag: 7 Augustus 1940 lste klasse 3de lijst Hoog;e Prijzen 20.000.— 16880 200.— 11508 t 100.— 9270 15740 Prezen van 20. 1423 1542 1588 2205 2638 2732 2811 3151 3258 3789 3865 3895 5043 5064 5221 5801 6255 6443 6813 6861 6936 7200 7217 7265 7371 7790 7849 7875 7947 8102 8196 8467 £553 8648 9060 9180 9325 9364 9777 9850 9884 10091 10138 10155 10257 10268 10549 11026 12133 12247 12332 13449 13821 14^27 14036 14364 14613 15060 16091 16817 18370 18548 18581 18592 18594 18823 18910 18959 19585 19605 20024 20028 20036 50113 20283 20542 20830 21084 21131 21255 21350 21461 21543 21802 21861 22406 22645 22778 22904 Ï3271 23518 23578 23878 24160 24733 24828 Verbeteringen: le klasse, le lijs1. 7642 m. z. 7647 20333 m. z. 20323. le klasje, 2e lijst: 14963 m. z. 14936.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7