STADSNIEUWS RIJNSTREEK Laatste berichten MARKTBERICHTEN WIELRIJDERS, VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 K. J. M. V. Een boomstronkconfcrentie. Voor de vierde maal vond in het zomer- program van de K. J. M. V. een boomstronk- conferentie plaats in de gymnastiekzaal van het Pieterskerkhof. De opkomst was niet zoo groot als de laatste maal. Er werd geopend door den voorzitter, den heer Nol Duindam, waarna eenige tyd ge wijd werd aan wat los-en-lenig-oefeningen onder deskundige leiding van den heer Ant. v. Valderen. Hierna nam de moderator het woord met een inleiding over: „Gemeenschapsmen- schen". In deze inleiding zette de eerw. spr. uiteen de gedachte van de „Nieuwe Ge meenschap" en de gemeenschapsgedachte van de Katholieke Kerk in het algemeen. Na eenigen tijd gesproken te hebben over het gemeenschapsleven van Christus op aarde verklaarde de moderator de plich ten van eiken mensch individueel ten op zichte van de gemeenschap. Hierna behandelde de eerw. spreker het nut van de jeugdbeweging en van de K. J. M. V. Iedere K. J. M. V.'er moet zijn man van karakter en katholiek van de daad. Na het applaus op deze inleiding, sprak de voorzitter woorden van dank. Hierna deed het collectebusje, voor de door de tijdsomstandigheden getroffen jon ge middenstanders de ronde, waarna slui ting volgde op de gebruikelijke wijze u R.K. LAND ARBEIDERSBOND k Afd. Leiden. Zondag 11 Aug. zal er om 9 uur een H. Mis voor leden en overleden leden opgedragen worden in de kerk van O. L. Vr. Onb. Ontv. (Hartebrug). Het bestuur rekent op aller opkomst en hoopt, dat allen ter H. Tafel zullen naderen! R.K. MULO-EXAMEN. Voor het Mulo-examen zijn gisteren te Den Haag geslaagd de jongedames Henny Eling, Corry Fles, Netty Goddijn, Rie Hel- verstein, Cobi Hoogeveen, Gerda Koppers, Cath. Krol, Bep Meyers, Toos Molenkamp, Thea Neuteboom, Dina v. d. Reep, Rie v. Sonderen, Mies Zandvliet, allen leerlingen van de Mariaschool aan de Haarlemmer straat. Voor het examen Hoogduitsche taal L. O. is te 'sGravenhage geslaagd de heer H. J. Heijmans, alhier. Kath. Actie Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. A-s, Zondagmorgen kwart vóór ze ven, alg. H. Communie voor de geheele mannelijke jeugd. Na afloop zingen wij lied no. 60: „Hoe heeft Uw naam een lie ven klank". Voor Christus onze Koning. God wil het! Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1115. N.V. Nederland- sche Asphaltfabriek, Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 4. Overl. comm.: Joh. H. van Langen, Delft. N. Comm.: W. Zwa ger, Amsterdam. 5260. N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Dakbedekkingen „Matudak", Alphen a. d. Rijn, Zaalbergstraat 27. Overl. comm.: Joh. H. van Langen, Delft. N. Comm.: G. van Nederveen, Middelburg. 1390. J. Bayer, Leiden, Rapenburg 9, Poelier. Bijv. uitgeoef. bedr.: grossier in eieren. De Wethouder van Fabricage, de heer Jac. Wilbrink, is verhinderd morgen spreekuur te houden. De Directeur van den Geneeskundigen Dienst raadt allen om, alvorens zich met een bureau voor kraamverzorging, hetzij voor opleiding, hetzij voor hulp, in verbin ding te stellen, inlichtingen bij hem in te winnen. Het vorenstaande geldt uiteraard niet met betrekking tot de sedert jaren in deze gemeente gevestigde bureaux en vereeni- gingen voor kraamverpleging. Onze oud-stadgenoot, de kapitein mr. J. D. Schepers, van het wapen der artillerie, is met ingang van 1 Aug. in zijn rang en ouderdom van rang overgeplaatst bij den generalen staf. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Voor het examen handen arbeid is geslaagd de heer J. Mol. AARLANDERVEEN Ongeval. Gisterenmorgen kreeg de heer I. Zwaneveld, werkzaam in de fabriek van de firma C. van 't Riet, een kuip, wel ke van de draaibank afvloog, tegen zijn hoofd. Met een grooten wond, welke door dr. v. d. Wind is gehecht, en een ontvelde neus, is dit ongeval nog al goed afgeloopen. Gered. Het 3-jarig zoontje van den heer W. Verweij, te logeeren bij zijn groot vader den heer H. Boogaard, geraakte in een onbewaakt oogenblik te water, wat nog bijtijds door den heer Boogaard werd op gemerkt. Door kunstmatige ademhaling toe te passen heeft men het jongetje weer bij gebracht. m- BOSKOOP v Examen Costumière. Voor het examen costumière, uitgaande, van de R. K Ver- eeniging tot het bevorderen van Industrie en Huishoudonderwijs voor Meisjes, „St. Anna" slaagden aan de Naaischool te Bos koop de volgende meisjes: Cornelia Koot, Sjaan Moerings, Alie Kompeer, Nel de Lange, Mien Straver, Nelly Out, Agatha Koten, Josiéna Verbakei en Roza de Frankrijker. Allen leerlingen van de Zuster Sylvia. I HAZERSWOUDE De wolf en het schaap. Vermoedelijk gisteren is van den landbouwer H. Heyker een schaap in de weide verscheurd. Dit is reeds de tweede maal, dat dit voorkomt bij denzelfden eigenaar. Ieder wordt dus aangeraden toe te zien en honden vast te houden, daar een nauwkeurig onderzoek zal worden ingesteld. NIEUWKOOP Excursie. Gisteravond zijn de tuinders van Noorden en Nieuwkoop onder leiding van den heer J. C. Fransen, lid van de raadscommissie voor het gemeentelijk ont- ginningsbedrijf en secretaris van den L. T.B., afd. tuinders op excursie geweest naar het gemeentelijk ontginningsbedrijf. De tocht werd gemaakt per motorschuit van H. de Rijk via de Noordeinderplas en de Gemeentevaart. Onderweg voegde zich bij het gezelschap de Burgemeester, de Wethouders, het tweede commissielid, de heer A. J. Ver haar, de ambtenaren van het bedrijf, als ook de Rijkstuinbouwconsulent voor het district, ir. G. J. van der Helm uit Am stelveen. Bijna 9 hectare niet stedelijk vuil opge hoogd rietland zag men in cultuur. Hier van is bijna 5 H.A. beplant met een schit terend gewas aardappelen, ruim 2 H.A. met voedertieten, 1.20 H.A. met knolrapen en een half H.A. met bruine boonen. De gewassen staan uitmuntend. Voorts is ook nog een proefveld te be zichtigen, waarop een 12 tal groentensoor- ten aanwezig zijn als salade, uien, kro ten, augurken, boonen, kool, enz. en onge veer 30 verschillende heestergewassen. Vooral voor vakmenschen is een bezoek zeer interessant en de excursie is dan ook volkomen geslaagd. Zeilwedstrijd. - Door de Watersport vereniging „N ooi a-Zuid" zal Zondagmid dag een zeilwedstrijd gehouden worden op de Noordeinderplas alhier. De wedstrijd vangt aan te 2 uur. RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Vrijdag 2 Augustus des na middags te 8 uur. Agenda: Opening. No tulen. Ingekomen stukken. Aanbieding re kening dienst 1939. Wijziging begrooting 1940. ZEVENHOVEN Van een hek gevallen. Het 5-jarig zoontje van den caféhouder Heemskerk viel van een hek, en brak zijn been. Door dr. Lucardie werd hij naar een der Zie kenhuizen te Leiden vervoert. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige opjage. BINNENLAND. COÖRDINATIE IN DE BOUWNIJVERHEID Er zijn besprekingen gevoerd tusschen vertegenwoordigers van de Vereeniging van handelaren in bouwmaterialen in Ne derland, den Nederlandschen houtbond en de federatie van werkgevers in het bouw bedrijf. Deze organisaties hebben het ini tiatief genomen, om tot nauwe samenwer king en coördinatie op het gebied van de bouwnijverheid te komen. AANSLAG OP OMROEPER YAN HET A. N. P. In den nacht van 29 op 30 Juli is in Amsterdam-West een deromroepers van het A. N. P. na een kleine wandeling niet in zijn huis teruggekeerd. Hij werd kort daarop bij zijn woning in bewusteloozen toestand aangetroffen met een wonde aan het voorhoofd. De politie, die onmiddellijk een scherp onderzoek heeft ingesteld, is van oordeel, dat men met een laffen aanslag op zijn leven te doen heeft. Of de aanslagpleger het op de por- temonnaie van zijn slachtoffer voorzien had, of dat hij door motieven van haat- of wraakzucht werd gedreven, heeft men nog niet kunnen vaststellen, daar de gewonde een ernstige hersenschudding heeft op- geloopen. Er zijn onmiddelijk uitgebreide maatre gelen genomen om den dader op te sporen. De procureur-generaal te Amsterdam en de hoofdcommissaris van politie aldaar hebben een belooning van duizend gulden uitgeloofd, voor hem of haar, die aanwij zingen kunnen geven, welke leiden tot de ontdekking en veroordeeling van de(n) da der (s). Er zijn ook scherpe maatregelen geno men om herhaling van soortgelijke aan slagen te voorkomen en misdadigers, die van de duisternis gebruik trachten te ma ken, om hun slachtoffers aan te vallen, te achterhalen. Het staat vast, dat de zwaar ste straffen hen bij hun veroordeeling zul len treffen. BUITENLAND. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 1 Augustus (D.N.B.). Het opperbevel van de weermacht maakt be kend: Tengevolge van de weersomstandighe den bleef de actie van de luchtmacht ook op 31 Juli zeer beperkt. Bij de gewapende verkenning in het kanaal en op zee, ten Westen van de Scilly eilanden zijn alleen varende gewapende vijandelijke koopvaar dijschepen met bommen aangevallen. Nachtelijke aanvallen, die met zwakkere strijdkrachten werden ondernomen, wa ren gericht tegen schepen en havenwer ken in Zuid Engeland, alsmede tegen vij andelijke zoeklichtstellingen. Men beeft ontploffingen en branden waargenomen. In de avonduren is-het ter hoogte van Do ver tot luchtgevechten tusschen Engelsche Spitfire-jagers en Duitsche Messerschmidt- vliegtuigen gekomen. Men slaagde er hier bij in, 5 Britsche jagers en 2 versperrings ballons neer te schieten, zonder zelf ver liezen te lijden. Bij het binnenvliegen van Britsche bombardementsvliegtuigen in Noord, Deensch en Nederlandsch gebied zyn nog drie vijandelijke gevechtsvliegtui gen neergeschoten. De bommen, die in den nacht van 31 Juli op 1 Augustus door vij andelijke vliegtuigen zijn neergeworpen in Noord- en West-Duitschland, hebben slechts geringe schade aangericht. Een vij andelijk vliegtuig, dat op groote hoogte boven de wolken vloog, heeft een aantal bommen in het centrum van de stad Han nover geworpen, ver verwijderd van ieder, militair doel. Daarbij zijai verscheidene huizen zwaar beschadigd en eenige perso nen omgekomen en gewond. In totaal ver loor de vijand gisteren acht vliegtuigen. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. Binnenland VIJFTIENJARIG MEISJE VERMIST. De commissaris van politie, chef bureau kinderpolitie te Amsterdam, verzoekt na mens de ouders de opsporing en aanhou ding van de minderjarige Johanna Hart man, zich ook noemende Jopie van Bu ren, geboren te Amsterdam 23 Juni 1925, die sinds 22 Juli 1.1. wordt vermist. Signa lement: lang pl.m. 1.50 M., flink postuur, gezonde gelaatskleur, blauwe oogen, licht blond haar. Zij is gekleed in bruine rok, witte blouse, grijze mantel met zwarte strepen, lage bruine schoenen, gele sokjes, blootshoofds. Zij draagt zilveren oorbellen met blauwe steentjes. BOTSING TUSSCHEN TWEE VRACHT AUTO'S. Gisteren heeft in den laten avond te Lim- men (N.H.) een botsing plaats gehad tus schen een Duitsche en een Nederlandsche vrachtauto, waarmede aardappelen werden vervoerd. De beide inzittenuen van den Ne derlandschen wagen, afkomstig uit Haar lem en Heemskerk, en beiden genaamd J. Koning, werden ernstig gewond in het zie kenhuis te Alkmaar opgenomen. Een der Duitsche inzittenden werd gewond naar het Willibrordusgesticht te Heiloo overge bracht. Zijn toestand is niet gevaarlijk. OPLICHTING IN DE DUISTERNIS In den nacht van Woensdag op Donder dag j.l. heeft een onbekend gebleven man, die gekleed was in een blauw uniform, ge tracht twee bewoners van Rotterdam geld af te persen, onder voorwendsel dat de ver duistering van hun woning niet afdoende was. De man bediende zich van de Duit sche taal en liet een kaart zien, waarop een foto was bevestigd. De slachtoffers lieten zich beetnemen en meenden met een con- troleerende beambte te doen te hebben. Het eerste slachtoffer was een bewoner van den Langen Hillenweg, van wien de oplich ter vier gulden boete eischte. De man kon dit niet betalen, hetgeen voor den z.g. amb tenaar aanleiding was als compensatie uit een wapenrek in de gang een Indische pijl en boog mee te nemen. Met deze attributen begaf hij zich naar den Groenen Hilledijk, waar hij hetzelfde kunstje uithaalde en van een winkelier 35 gulden eischte. Hij kreeg dit bedrag, maar toen een agent van politie op de woordenwisseling afkwam en inlich tingen verzocht, verdween de oplichter in de duisternis. De commissaris van politie in de tweede afdeeling te Rotterdar.waar schuwt het publiek geen geld af te geven, indien de man zijn practijken zou herhalen, maar de politie te waarschuwen. Buitenland DE BRITSCHE AANVALLEN OP DUITSCHE REDDINGSVLIEGTUIGEN. BERLIJN, 2 Aug. (D. N. B.). In een tijdsverloop van 24 uur hebben Engelsche jagers driemaal, met volkomen miskenning van het volkenrecht, Duitsche reddings vliegtuigen met kanonnen en machinege weren aangevallen. In zijn verslag vertelt de 25-jarige onderofficier-vlieger Josef Buehs, die in een dezer Duitsche reddings vliegtuigen als telegrafist dient deed en die als eenige kon worden gered het vol gende: Wij hadden wrakhout en twee omgekeer de drijvende booten zien drijven. Van een vliegtuig was niets te zien, evenmin zagen wij menschen of olievlekken. Plotseling merken wij tusschen de zendmasten bij Do ver en Kaap Griz Nez op 500 meter afstand twee jagers. Toen zij naderbij kwamen her kende ik de Engelsche kleuren. Tegelijker tijd zagen wij, dat de jagers aan bakboord van onze machine in het water schoten. Ik seinde onmiddellijk: „worden beschoten en landen" en vervolgens: „worden bescho ten, S.O.S.". Terwijl ik dit uitseinde, zag ik dat de kogels door de machine sloegen. De tank in de romp werd getroffen. De brand stof stroomde door verschillende gaten in de cabine. Korten tijd later brandde de bodem van het toestel. Bij de tank sloegen de vlammen naar boven. De piloot besloot te dalen. Ik zag.de Engelsche jager vlak achter ons, hij schoot uit al haar vuurmon den. Bij de landing viel ik in het water. Op mijn roepen antwoordde geen van mijn kameraden. Na twee uur kregen Duitsche jagers mij in het oog en alarmeerden een „fl-boot", die mij opnam. Tot zoover het verslag van den onderof ficier-vlieger. Zondagmiddag hebben zich nog twee van dergelijke gevallen voorgedaan. Tegen 4 uur kon men vanaf het Jand plotseling bo ven het Kanaal een groote zwarte rook wolk waarnemen, welke van een ontplof fing afkomstig was: wederom was een Duitsch reddingsvliegtuig door Britsche vliegers in brand geschoten. De comman dant van een tweede Duitsch reddingsvlieg tuig, luitenant Woelke die met zijn machine te hulp kwam om de neergeschoten ka meraden te redden werd eenige minuten later eveneens door een Engelsche Spitfire aangevallen en, evenals den piloot door schampschoten gewond. Hij vertelde het volgende: Wij hadden in de afgeloopen week al leen al drie neergeschoten Engelsche vlie gers gered, en in onze havens veilig aan land gezet. Deze Engelsche vliegers ver- keeren thans in vollen welstand. Per radio kreeg ik bericht, dat men midden boven het kanaal twee vliegers met hun valscher men had zien neerspringen. Of het Duit sche of Engelsche vliegers waren kon men natuurlijk niet weten.' Wij hadden echter bevel om elk, op zee in nood verkeerend mensch te redden, om het even van welken landaard hij was. Plotseling zagen wij een groote zwarte rookwolk. Eenige min. la ter zagen wij, dat een ander van onze red dingsvliegtuigen met het kenteeken „d'asuc" door Britsche jagers was neergeschoten, in den rooden gloed zagen wij eênige van on ze kameraden vertwijfeld worstelen met den dood. Wij koersten op geringe hoogte boven de plaats van de ramp en merkten plotseling, dat een vlieger met opgeblazen zwemvest in het water dreef. Nauwelijks was onze vliegboot gedaald, of plotseling stormden twee Spirfire-machines op ons los. Enkele minuten later trof een hagel van kogels onze machine. Ik kreeg een schampschot en viel te water. Mijn piloot was eveneens getroffen, Toch bracht hij de motoren weer op gang. Hoewel de geheele cabine en ook het instrumentenbord en de olieleiding doorzeefd waren, weigerden de motoren niet. Wij konden onze thuishaven nog bereiken. Onze machine nu reeds het vijfde door de Engelschen aangevallen reddingsvliegtuig is niet meer bruik baar. DUITSCHE BLADEN TE METZ. METZ, 2 Aug. (D. N. B.). Op 1 Aug. is te Metz' het blad „Deutsche Front" ver schenen. Tevens is het eerste nummer ver schenen van de „Metzer Zeitung". Beide bladen verschijnen dagelijks. DE STERFDAG VAN RIJKSPRESIDENT VON HINDENBURG. BERLIJN, 2 Aug. (D. N. B.). Heden, de sterfdag van den rijkspresident en ge- neraalveldmaarschalk von Hindenburg, heeft de generaal der artillerie Ulex in opdracht van den Fuehrer een krans aan het graf van den veldmaarschalk in de crypte van het gedenkteeken te Tannen- berg neergelegd. Voorts heeft de minister van staat Meissner namens de rijkskanse larij een krans doen neerleggen. UIT FINLAND. HELSINKI, 2 Aug. (D. N. B.). Met -in gang van heden zijn vergaderingen in de open lucht en optochten verboden. Verga deringen in gesloten lokalen of in de open lucht moeten door het ministerie van bin- nenlandsche zaken worden goedgekeurd. LEIDEN, 2 Aug. Vee. Aanvoer: 25 stie ren -240360, schoon gewicht 7082 cent handel tamelijk; 113 kalf- en melkkoeien 200350, 201 varekoeien e. a. 140230 en 172 vette koeien 230370 per stuk, schoon gewicht 6695 cent, handel vlug; 13 graskalveren 2450, handel matig; 20 vette kalveren 60120, schoon ge wicht 70110 cent, handel tamelijk; 154 nuchtere kalveren 617, 600 vette scha pen 2438, 874 weideschapen 1527 en 150 vette lammeren 1230 handel vlug; 36 zeugen 7090, 410 mestvarkens 24 50, 444 biggen 1218 per stuk, handel vlug; 8 paarden; 14 veulens 150250 han del tamelijk vlug; 37 bokken of geiten 21 20 per stuk, handel matig. Kaas. Aanvoer 67 partijen, waarvan 515 partijen Goudsche kaas le soort 36 38, en 2e soort 3335 en 16 partijen Leidsche kaas le oort 2730 psr 50 kg. Handel matig. laat U in Uw belang toch raden: Maakt gebruik van rijwielpaden. Vereeniging voor Veilig Verkeer. LEEUWARDEN, 2 Aug. Vee. Aanvoer: 95 Enterstieren 85200, 186 Twenter stieren 200445, 430 vette koeien 145 365 per stuk, 4486 cent per kg.; 722 melk en kalfkoeien 125285, 92 pinken 65 160, 46 vette kalveren 2762, 533 gras- kalveren 3595, 312 nuchtere kalveren 613; 222 vette schapen 1834, 205 weideschapen 1219, 273 lammeren 6 15 per stuk; 81 vette varkens; 37 magere varkens 2050, 165 kleine biggen 10 15 per stuk, 51 bokken en geiten, 17 paarden. Totaal aanvoer 3457 stuks. Over zicht: Stieren: aanvoer ruim, handel vlug, prijzen duur. Vette melk- en kalfkoeien: aanvoer ruim, handel vlug, prijzen flink prijshoudend. Pinken: aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Vette kalveren: aanvoer ruim, handel kalm, prijs prijshoudend. Nuchtere kalveren: aanvoer iets minder, handel vlug, prijzen duur. Varkens: aanvoer gering, handel stil, prij zen geen noteering. Biggen: aanvoer iets iets ruimer handel redelijk, prijzen lui en duur. De N. V. C. nam 104 varkens over. Wolvee: aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen lui en duur. Lammeren: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen iets minder; Kaas. Prijzen: Nagelkaas f 56, Gou- dakaas 4951, Edammerkaas 2753, Aanvoer 2080 kg. Eieren, aanvoer 10.000 kg.: Prijzen: 3.54.5 cent perk stuk. Eendeneieren aan voer 60 kg. prijzen 3.53 3/4 cent per stuk. NOORDWIJKERHOUT, 1 Aug. Veiling „De Eendracht". Snijboonen 1.802.20, dubb. boonen z. dr. 1.151.45, tuinboonen 0.351.15, enkele boonen met draad 1.75 2.15, stamboonen z. dr. 2.052.20, stok- boonen z. dr. 2.402.45, blauwe schok kers 2.25—2.40 alles per 10 kg. Aanvoer 6000 zakken a 10 kg. NIEUWKOOP, 31 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd werden 6500 stuks. Prijzen 3.604.40 per 100 stuks. TER AAR, 1 Aug. Centrale Veiling. Snijboonen 1.201.88, princesseboonen 1.602.00, 'bloemkool 8 cent, dubb. stam boonen 1.35—1.80, witte pronkers f 0.70 —1.00, spekboonen 1.20—1.30, augurken: fijn 4.20, fijnbasterd 2.70, basterd 1.60, grof 1.45—1.70, stippel 75 cent, komkom mers 50 cent. KATWIJK a- d. RIJN, 1 Aug. Groenten - veiling. Vroege aardappelen. Per 100 kg.: bonken f 3.70—1.00, groote 4.00—4.80, drielingen 3.003.60, Eigenheimers: groo te 4.004.60, idem drielingen 3.20 3.60, per 100 stuks: bospeen 5.008.40, peen per kist 1.301.65. AARLANDERVEEN, 1 Aüg. Eierenvei ling. Prijzen kippeneieren 3.904.70 p. 100 stuks, eedeneieren ƒ3.104.per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 31 Juli. Eierenveiling Kippeneieren 4.054.60 per 100 stuks. Bessen 12 c.t per K.G. LEIDSCHENDAM, 1 Aug. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 5 5.20, 2e soort 44.80, 3e soort ƒ3.104, stek 11.80. Gele komkommers le soort 44.80, 2e soort 33.60, 3e soort 2.50 3, stek ƒ12. Kropsla.» f 12, Peen 5 7.80. Bloemkool le soort 812, 2e soort ƒ4.50—7.80, uitschot ƒ4. Tomaten midd. ƒ6.50—6.80, gr. ronden ƒ6.50—77, 2e soort 6.50, 3e soort 4.505, bonken 46. Andijvie per 100 1.80, Andijvie per 100 K.G. 22.50, Spinazie per 4 K.G. 16—42 ct., Postelein 5.508, Spercieboonen 14 16, Meloenen 635 ct., Druiven 2021. VINKE VEEN, 31 Juli. Groentenveiling. Spercieboonen 1922, snijboonen 12 19, pronkboonen 912, spekboonen io13, stamspercieboonen 1518, to maten 8—14, spinazie f 57, postelein 35, roodekool f 3.204.20 per 100 kg.; andiivie 1.002.50. bloemkool f 2.18: komkommers f 3.004.10, kropsla 1.00 1.50 per 100 stuks; peen 510, pieterse lie 2.00—7.90, selderie 4.50—6.80 per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN, 1 Aug. Groen tenveiling. Sla 1.002.50 per 100 krop, tomaten 1.65—1.85 per 25 pond, snijboo nen 1.49—1.53, stek 60 cent, princesse- boonen met draad 1.45, idem zonder dr. 1.651.75, dubb. princesseboonen z. dr. 1.201.25, dubb. stam m. dr. 1.05, idem z. dr. 1.40, pronkboonert 85 cent per 10 kg.; Augurken: D 1.45, idem E 50 cent, stippel 75 cent per 25 kg. Kwakel: snijboonen 1.521.57, rente- geVers f 1.70 per 10 kg. ZOETERMEER, 31 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 13000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.704.90 en eendeneieren 2.702.95 per 100 stuks. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 2 AUGUSTUS. Valuta (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 42.72—42.81 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 42.67—42.86

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3