OMGEVING RIJNSTREEK RECHTZAKEN VOETGANGERS, uunutKUAÜ 1 AUGUSTUS 1940 DE LE1DSCHE COURANT fWEEDE BLAP - PA*G. f GEMEENTERAAD VAN RIJNSBURG HILLEGOM Fietser door auto medegesleurd. Gis termorgen had in de Hoofdstraat ter hoog te van de Vosselaan alhier, een aanrijding plaats tusschen een wielrijder, genaamd C. v. d. W., wonende te Heemstede en een vrachtauto, bestuur door G. v. H. alhier. De wielrijder, die, evenals de vrachtauto uit de richting Haarlem kwam, werd door den vrachtauto een eind mede gesleurd zonder dat de bestuurder van bedoelden vrachtauto zulks had bemerkt. De bestuur der van den vrachtauto werd door een kleinen jongen opmerkzaam gemaakt, dat er eerï persoon aan zijn auto mede ge sleurd werd. De bestuurder stopte onmid dellijk. Door mevr. van der Kaaden, alsme de door eenige leden der vereeniging der E.H.B.O. is het slachtoffer voorloopig ver bonden, waarna deze per ziekenauto op ad vies van mevr. van der Kaaden naar de Maria-stichting te Haarlem is overge bracht. „Herwonnen Levenskracht". De op brengst der verkochte bloempjes ten bate van H.L. (bestrijding der tuberculose) is hier f 72.98. KATWIJK AAN DEN RIJN Santos. Een gehouden speldjesdag ten bate van „Santos" (Steun aan Nederl. tu berculeus onbemiddelde standgenooten) bracht het niet onbelangrijke bedrag op van 84.46. LEIDSCHENDAM Personalia. Voor het examen Duitsch L. O. is geslaagd de heer C. G. M. Reysen. LISSE Aanbesteding. Woensdag 31 Juli 1940 had ten gemeentehuize de openbare aan besteding plaats van het sloopen van de woning behoorende bij de Openbare La gere School in deze gemeente. De uitslag was als volgt: H. den Bolster, Leiden 257. J. C. v. d. Brink, Heemstede 219.J. J. de Carpentier, Nieuw-Vennep 226.G. Dannijs, Haarlem 129.—; P. van Diemen, Leiden 140.Fa. Doorgeest en Kuijper, Zaandam 50.bij te betalen; C. P. van der Drift, Leiden 163.Gebr. van Dijk, Dordrecht 326.—; Griekspoor, Hillegom 202.D. K. Michel en Zoon, Haarlem 167.Gebr. Schuurman, Zoetermeer 235.H. Strikwerda, 's Gravenhage f 222.50; H. J. Strijk, Rijpwetering 250. bij te betalen; J. W. G. Westerman en E. J. Tjalma, Haarlem f 231.W. van der Zon, Lisse f 20.E. B. Blaazer en A. Bik, Rijnzaterwoude 452.Gebr. Hoornick Roozendaal f 250.J. Meijer, Hoofddorp 25.—. De gunning is aangehouden. Hoogste in schrijvers waren E. B. Blaazer en A. Bik, Rijnzaterwoude voor 452. NOORDWIJK Personalia. Voor het examen vakdi ploma kruidenier is geslaagd de heer A. Hoogeboom. NOORDWIJK-BINNEN Personalia. Voor het examen vakdi ploma kruidenier is geslaagd de heer A. Vegt. OEGSTGEEST Benoeming hoofd par. school. Tot hoofd van de Kath. par. school is, met in gang van 1 September, benoemd de heer J. Th. van der Maat, thans hoofd der Kath. school te Barger-Oosterveld. Personalia. Voor het- examen vakdi ploma kruidenier is geslaagd de heer J. Verhoeven. VOORSCHOTEN Vertrokken: H. C. Steffelaar naar 's Gravenhage J. Verhage naar Leid- schendam J. M. de Jónge naar Goes W. F. H. van der Reijden naar 's Graven hage J. D. Postma naar Gorssel H. J. Mulder naar Voorburg F. de Boer naar Zoeterwoude J. P. M. Vester naar Voor hout E .J. M. Veldhuis naar Rotterdam M. G. J. Spoelder naar 's Gravenhage M. B. M. van Moorsel naar Delft G. P. T. Joosten naar Alkmaar W .A. P. Grem- mee naar 's Gravenhage M. E. Ensink n. Halsteren W. J. Beutener haar Tiel A .Snijders naar Amsterdam F. H. Bloemgarten naar 's Gravenhage C. Huisman naar Slochteren. W. A. We ber naar Leiden H. A. J. Kessler naar Hui zen D. A. J. Kessler naar Huizen D. Reneman naar Gouda H. K. Jacobs naar 's Gravenhage I. J. van der Have naar Oosterland R. A. Schouten naar 's Gga- venhage C. Vreedenburgh naar Rotter dam V. IJssel de Schepper naar 's Gra venhage C. M. J. Begeer naar Berlijn F. Veis naar Leiden A. Rijnsburger naar Katwijk R. Faber naar Leeuwarden H. E. Gerbracht naar 's Gravenhage. WASSENAAR Geboren Elly Maria Christina, doch- ter van G. Groenendijk en E. Pelka Leopold, zoon van M. J. Kruijswijk en E. W. "an Wijk Grada, dochter van P. H. Boerderij afgebrand tc Voorschoten Hooibroei dc oorzaak Gistermiddag omstreeks 3 uur door hooibroei brand uitgebroken in de boerderij bewoond door den landbou wer F. Wassenaar, op het landgoed Ter Horst, te Voorschoten. De brandweer was spoedig ter plaatse en gaf met zes stralen water, doch zij kon niet verhin deren, dat het geheele woonhuis, een groote nieuwe stal en 80.000 kg .hooi een prooi der vlammen werden. Manschappen van den opbouwdienst, die toevallig in de buurt waren, hiel pen het huisraad te bergen, zoodat de roerende have, alsmede een zestal koeien en een groote hoeveelheid kaas gered werden. De schade wordt door verzekering ge dekt. Kelderman en J. B. Zorn Cornelis, zoon van P. van Schie en B. Heynen. Ondertrouwd: J. H. J. van Aken van der Laan, zonder beroep, en C. W. de Vroom, zonder beroep. Getrouwd: J. J. Smith en C. M. J. Rotgans S. Blom en R. van der Does T. E. Westgeest en J. M. Beijers-bergen. OverledenLeonardus Johannes Rooijakkers, 47 jaren, echtgenoot van J. M. van Grieken Cornelis Johannes Merkies, 46 jaar, ongehuwd Johannes van den Hoven, 51 jaren, echtgenoot van W. Wete- rings Clasina van den Berg, 55 jaren, echtgenoote van J. G. de Graaff Wilhel- mina van Zaanen, 67 jaren, echtgenoote van K. Pronk Gideon Let'cerie, 68 jaren, echtgenoot van A. van Gurp. Gevestigd: H. W. v. d. Arend uit den Haag H. J. Boeser uit Rotterdam A. C. F. A. Bubbers uit den Haag E. J. von Burg uit den Haag R. L. Come- lissen uit Utrecht J. P. Crommelin uit Amsterdam B. G. Damen uit Ginneken en Bavel G. B. Damen uit Ginneken en Bavel J. S. A. M. van Dijk uit Nijme gen E. E. van Gheel Gildemeester geb. ten Brink uit Den Haag W. A. Goedkoop en vr. uit den Haag S. J. Granitz uit den Haag J. J. Guiaux uit den Haag G. Haasnoot en gezin uit Katwijk C, v. d. Ham uit Wateringen H. E. Harms uit Terschelling H. G. M. Holtus uit Den Haag L. B. de Hoop en gezin uit den Haag P. Hus uit den Haag W. A. en A. W. Hijgemann uiF Rotterdam M. A. Jansen uit Utrecht B. M. Kapp uit Rotterdam J. C. H. v. d. Klaauw uit Heemstede H. Hofman geb. v. d. Krol uit Barneveld ,L. J. H. M. Krusse uit den Bosch C. Kuijt uit Katwijk J. v. Leeuwen H. J. Lit uit Hillegersberg M. C. G. van Lornm uit den Haag C. B. v. Lunenburg uit Amsterdam J. P. G. Manhave uit Den Haag R. Nicolai uit Heemstede M. G. H. Nijessen geb. Heucke uit Crulai (Frankrijk) A. Oost veen uit den Haag K. H. de Raaf en vr. uit Rotterdam K. M. de Raaf uit Amers foort P. J. F. van de Rivière uit Wier den H. B. Rijnsburger uit Noordwijk H. Schippers uit Schiebroek L. R. P. Schoonheim uit Voorschoten C. L. v. Someren uit Rijswijk J. G. H. van der Stap uit Rotterdam P. Swillens uit den Haag Jhr. F. E. Teixera de Mattos uit Hazerswoude J. Tuit uit Voorburg A. W. v. d. Velde uit Oldebroek H. A. van de Ven uit Castricum J. v. d. Vijver uit Rijnsburg E. v. d. Wateren geb. van Heek uit Vlissingen A. M. Wilton uit Amsterdam T. B. Wijnberg uit Leiden. Vertrokken: M. Koningstorfer, naar Bregatten J. P. Ra Hij dra naar Leiden T. F. Walma van der Molen en gezin naar Zeist H. Smit naar Zeist M. Erdös naar den Haag J. Dege naar Poortugaal A. J. Loonstein naar den Haag J. Geluk naar Leiden A. van Alphen naar Oegstgeest W. P. Rooden- burg naar den Haag T. H. de Keijzer naar den Haag K. T. M. van Rijcke- vorsel naar den Haag J. J. van der Eijk naar Ede J. M. Westgeest geb. Beijers- béfgen naar Leiden E. E. P. Janssen naar Beesel B. C. de Haas geb. Delissen naar Ginneken en Bavel W. v. Delft naar den Haag D. v. d. Eist naar Voor burg H. C. Lukken naar Huybei'gen A. W. Schoor naar, den Haag T. J. Rijs- dijk naar den Haag A. v. d.^Sohoot naar St. Michiels Gestel M. Nagler naar den Haag J. G. Verbeek naar IJzendijke J. de Munnik naar 's-Gravenzande G. Swart en gezin naar den Haag C. E. van Berkel naar Alkemade E. Kamer beek naar Den Haag V. Zbinden naar Schwarzenburg (Zwitserland) D. M. de Block naar Clinge B. M. de Block naar Clinge E. R. Hoen naar Almelo A. J. Oudheusden en gezin naar Amerika T. du Bois naar Groot Ammers W. B. van Buuren naar Rotterdam J. A. Polman naar den Haag T. J. van Rossum naar Utrecht R. Blom geb. van der Does naar Alphen aan den Rijn M. de Groot naar Maastricht H. M. Hoogerwerf naar Rotterdam -H. Visser naar Huizen M. de Niet naar Den Haag K. Honscheid naar Den Haag H. T. de Vries naar Den Haag A. Nölke naar Velsen A. H. C. Pennings naar Utrecht H. F. Prioleau naar Amerika J. D. Muroh naar Ame rikaL. Dekker naar den Haag Wed. J. C. v. d. Velde geb. Looyestijn naar Oude water C. v. d. Walt naar Haarlemmer meer H. A. v. Maurik naar Utrecht. De Raad dezer gemeente kwam gister avond bijeen. De voorzitter deelde mede, dat hij met de heer Van der Gugten en Zandbergen onlangs een conferentie heeft gehad ter opheldering van de door den heer Van der Gugten tegen den heer Zand bergen geuite beschuldiging, dat er inder tijd met de lijsten van gegadigden voor woningen van de woningbouwvereeniging zou zijn geknoeid. De heer Van der Gug ten trok nu ten aanhoore der vergadering zijn beschuldiging in. De heer Zandbergen dankte den voorzit ter voor zijn intermediair, waardoor een smet op hem en meerdere personen is weggenomen. Aan D. Wansink te Leiden viel de ver pachting van het sorteeren en egaliseeren van de vuilnisbelt weder toe. De Voorhouterweg wordt verbeterd. De Voorhouterweg behoeft dringend ver betering en zal derhalve van een nieuw wegdek voorzien moeten worden. Een weg dek van asphalt staat het Regeeringscom- missariaat niet toe. De voorzitter stelde daarom voor volgens het praeadvies van B. en W. te besluiten, de N.V. P. C. Zanen op te dragen, het wegdek in vlamoven straatklinkers met betonbanden uit te voe ren. De weg heeft in de gemeente Rijns burg een lengte van 663 M. en de kosten zullen 10.500 bedragen. Aldus werd be sloten. Opnieuw het 3e bouwplan van „Spinoza". Vervolgens kwam het verzoek van de woningbouwvereeniging „Spinoza" aan de orde, tot verhooging van het toegestane voorschot-voor den bouw van 42 wonin gen tot 190.400, aangezien de aanbeste ding door de tijdsomstandigheden belang rijk hooger was uitgevallen. Voorts tot het toekennen van een bijdrage van 0.50 per week voor 23 woningen, in totaal 598. per jaar, mits het Rijk eveneens deze bij drage -verleent. De voorzitter zeide, dat er door de korte voorbereiding geen eenstemmig praeadvies mogelijk was. Het oorspronkelijke bedrag is bijna met de helft verhoogd. Dit legt geen geringe verantwoordelijkheid bij B. en W .en den Raad. Wanneer de woningen gereed zijn, zullen 23 onbewoonbaar verklaarde woningen ontruimd worden. Er is dus een winst van 19 woningen. Spr. achtte het een onge- wenschte toestand, dat de termijn van de afgekeurde woningeh telkens met een half ALPHEN AAN DEN RIJN IVIiddenstandsoffer. Dezer dage had de constitueerende vergadering plaats van de Alphensche Commissie Middenstands Of fer 1940. Respectievelijk werden als voor zitter, secretaris en penningmeester geko zen de heeren S. Gorree, L. D. Le Grand en C. W. v. d. Wijngaard. Besloten werd a.s. Donderdag weer een vergadering te houden en dan het werk program, het bezoeken van de Alphensche Middenstand met de uit het Middenstands- blad bekende bijdrage-formulieren, te be spreken en te verdoelen. In hèt begin van de volgende week zul len alle Middenstanders in de gelegenheid gesteld worden daadwerkelijk hun, door den oorlog zoo zwaar getroffen collega's, van hun medeleven blijk te geven. Aanrijding. Gistermiddag is een zoon tje van den groéntenhandelaar van Hei ningen, die per rijwiel een tweetal auto's wilde passeeren, met een der wagens in botsing gekomen. Door den val bekwam de jongen 'n bloedende hoofdwonde en otn- vellingen aan zijn handen. Dr. Hildernissè verleende hem de eerste hulp. Speldjesdag. De gisteren gehouden speldjesdag ten bate van het T. B. C.-fonds van den Chr. Werkmansbond heeft 138.63 1/2 opgebracht. Personalia. Voor het examen Duitsch L.O. is geslaagd de heer H. F. R. Letsch. Geboren: Adriana Anna d. van Sietze Koopman en Adriana Anna Kruyt. Guil- laume z. van Guillaume Stekelenburg en Maria Schonheid. Ingekomen: Rijke van der Does, Hoorn 290, van Wassenaar. Trijntje Lan- gelaar, Steekterweg 80, van Den Haag. Jacobus van Zanten, Gouwekade 34, van Coevorden. Jannetje van Dijk, Gnephoek 58b., van Woubrugge. Johannes W. Ha rems, Raadhuisstraat 118, van O. en W. Souberg. Klazina H. Hijneman, Gnep hoek, van Koudekerk. Vertrokken: Jacobus van Luinen, naar Alphen en Riel (N.-B.) marech. ka zerne. Maria Rietveld, van Reedestraat 10, naar Ter Aar. Gerardus J. A. van Vliet, chef slagerij, Pr. Hendrikstraat le, naar Den Haag. Willem G. van Beerscho ten, winkelbediende, Zeilmakerstraat 21, naar Wassenaar. Jantje Wester (echtg. van Johannes Smeding en gezin, zonder beroep, naar Kollumerland, Oudwoude. Jacob Dwarswaard en gezin, onderwijzer, Zaalbergstraat 24, naar Hellendoorn. Ja cob van Zoomeren, boekdrukker, Ten Harmsenstraat, naar Kampen. Margare- tha A. L. Kuipers, Stationsstraat 38, naar Boskoop. Gerrit J. Marskamp en gezin, Dorpsstraat 51, naar Ermelo. Antonius J. de Witte, Aarkade 33, naar Koudekerk. jaar verlengd moet worden. Wanneer al leen op het financieele risico werd gelet, dan zou de beslissing wel heel moeilijk zijn. Maar er is ook het groote woningte kort en daarbij het aantal van 45 a 50 hu welijken, dat per jaar gesloten wordt en dit heeft veelvuldig samenwonen en het uitstellen van trouwplannen ten gevolge. Te meer is wachten niet aan te bevelen, omdat de prijzen nog meer stijgen. De voorz. zeide tenslotte duidelijk de finan cieele risico's voor oogen te hebben, maar niet de nog grootere verantwoordelijkheid voor het woningtekort te willen dragen. Wethouder Van der Vijver achtte het onverantwoord, dat nu er een schreeu wend gebrek aan verschillende dingen is, 23 woningen zij het gebrekkige ont ruimd zullen moeten worden om 23 duur- deren te betrekken. Wethouder Kralt betreurde het, dat „Spinoza" niet terstond na de aanbeste ding om een bespreking had gevraagd. Hij merkte op, dat de 42 woningen geen over daad waren. Als ze er staan, is er weer zoo'n beetje woningnood. Het is een ver keerde toestand, dat zij die trouwen willen, nu moeten wachten op een woning. Spr. lichtte toe, dat de uitvoering van het plan financieel geen bezwaar voor de gemeente is en het- is beter een eind slechte straat dan een slecht huis te hebben. De huur van ƒ5.achtte weth. Kralt te hoog en hy stelde daarom aan den Raad voor, te besluiten 0.50 per week bij te dragen voor alle woningen als het Rijk ook ƒ0.50 voor alle woningen bijdraagt. Dit gaat ver der dan het. verzoek, maar door deze bij drage zullen wij het de vereeniging en de huurders veel gemakkelijker maken. De heer Zandbergen dankte de heeren, die een pleidooi voor de woningen hiel den, in het bijzonder weth. Kralt en merk te op, dat de gemeente wel weer voor een belangrijk bedrag garant moet staan, doch dat na 50 jaar eventueele tekorten in de gemeentekas teruggestort moeten worden. Weth. Van der Vijver besprak hierop uitvoerig het voor en tegen van de zaak en meende een zeer sterke mogelijkheid van prijsdaling in de toekomst te zien, het geen de voorzitter en wethouder Kralt bé streden. Volgens den heer Van der Gugten werd nu 2 ton besteed aan 19 woningen, hetgeen hij niet verantwoord achtte. Ten slotte werd volgens een opmerking van den heer Van Tilburg het voorstel van weth. Kralt aangevuld met de voorwaar de, dat niet ook 42 onbewoonbaar ver klaarde woningen ontruimd moeten wor den in plaats van 23. Het voorstel werd aangefiomen met 101. Tegen stemde de heer Van der Gug ten. BODEGRAVEN Gouden Huwelijksfeest. Aan Tt pontje, dat sinds eenige jaren tusschen Bodegraven en Nieuwerbrug de verbinding van de bei de Rijnoevers in stand houdt, zal het op 7 Augustus feest zijn. Het pontje is een historische instelling en past precies bij het echtpaar, dat er de heerschappij over voert. De echtelieden van Eijkden Ouden beheeren het pontje zelf pas een achttal jaren. Na hun huwelijk was de echtgenoot eerst visscher in Sluipwijk. Ook de 30 ja ren, die hij in Rietveld doorbracht, waren jaren van hard werken, en nog zitten de oudjes aan den dag van vandaag niet stil. Aan zijn tegenwoordig woonhuis op Weij- land no. 1 heeft hij een kruidenierswinkel verbonden en eenige jaren geleden, toen de kansen daartoe aanlokkelijk schenen, wist hij het klaar te spelen, daar een uit spanning aan te verbinden. Stoeltjes en tafeltjes en een keurig net tentje noodigen de duizenden fietsers uit even hun reis te onderbreken en daar uit te rusten. Thans zijn zij een halve eeuw in den echt Verbonden en onze wensch is: „Ad muitos annos." ROELOFARENDSVEEN Personalia. Voor het examen vakdi ploma kruidenier is geslaagd de heer H. V. van der Meer. Haagsche Politierechter Iemand letterlijk aan zijn jasje getrokken. Het was geen prettige gewaarwording geweest voor den rijwielhersteller C. de G. uit L e i d e n, toen hij per abuis in een straat reed, die voor wielrijders was afge sloten. Rustig peddelde hij in de straat toen hij plotseling een stem achter zich hoorde die brulde „hé suffert je mag hier niet fiet sen". Nog was hij niet bekomen van de emotie of hij voelde een hevigen ruk aan. zijn jasje. Deze ruk werd veroorzaakt door den haak van den wandelstok van den eigenaar van de brullende stem. Doordat de haak van de wandelstok zoo precies in de jaszak had gegrepen, was er een scheur ontstaan van een kleine dertig centimeter waardoor de jas onherroepelijk bedorven was. De eigenaar van den wandelstok A. M. C. had zich voor den Haagschen Poïitierech- Radio-programma VRIJDAG 2 AUG. JAARSVELD, 414,4 M. VARA-Uitzen. ding. 8.00 Berichten ANP, gramofoon. muziek 10.00 Pianovoordracht 10.30 Declamate 10.50 Gramofoonmuziek 11.00 Bont programma (Opn.) 12.00 Es- meralda en solist 12.45 Birichten ANP 1.00 VARA-orkest (Opn.) 1.30 Orgel, spel en zang —2.00 VARA-Strijkorkest (Opn.) 2.303.00 Declamatie 3.20 „Een zuinig gebruik van gedistribueerde ar. tikelen", causere 3.40 Gramofoonmuzek 4.00 Gramofoonmuziek (met toelichting) 4.30 Voor de kinderen 5.00 Gramo- foonmuzek 5.15 Berichten ANP 5.30 Viool en piano 6.00 „Barnsteen en zwa nen", causerie -6.20 Orgelspel en zang 7.00 Vragen: „De dichter A. C. W. Staring", lezing 6.45 Orgelspel en zang 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Be. richten 7.20 Felicitaties 7.30 Voor de kinderen 7.50 Gramofoonmuzek 8.00 Berchten ANP 8.15 Declamate 8.30 VAR A-Meisjeskoor „De Krekels" en soliste 8.50 Esmeralda en soliste 9.15 Radio, tooneel 9.30 De Ramblers 10.00 Gra mofoonmuziek 10.1510.25 Berichten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berich- ten (Engelsch) 7.30 Gramofoonmuziek I 8.00 Berichten ANP 8.10 Schriftlezing, j meditatie 8.25 Gewijde muziek (Gr.pl.), f 8.35 Gramofoonmuziek 9.45 Celesta ensemble en gramofoonmuziek 1115 Be- richten (Engelsch) 11.30 Gramofoonmu ziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Berchten ANP 1.00 Haagsch Harmonie orkest en gramofoonmuziek 2.00 Berich ten (Duitsch) 2.15 Gramofoonmuziek - 2.45 Haagsch Harmonie-orkest 3.15 Be richten (Engelsch) 3.30 Zang met piano- begeleiding en gramofoonmuziek 4.15 Gramofoonmuziek 4.30 Jac. Stoffer's Sextet (5.005.15 Berichten- Duitsch; 5.15—5.30 Berichten ANP) 6.15 Berich ten (Engelsch) 6.30 Gramofoonmuziek 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Be richten 7.25 Orgelconcert 8.00 Berich ten (Duitsch) 8.15 Berichten ANP 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gramofoon- muziek 945—9.30 Berichten (Eng.) 10.00 Berichten (Duitsch) 10.1510.30 Berichten ANP 10.30—10.45, 11.15—11.30, 0.150.30 en 1.151.30 Berichten (En gelsch). ter te verantwoorden wegens vernieling. Hij wond zich dermate op, dat hij ge kalmeerd moest: worden met de bedreiging, dat hij bij niet rustig zijn de zaal uitgezet zou worden. De Officier nam het verdach te kwalijk, dat hij op zulk een manier eigen rechtertje had willen spelen en eisch- te dan ook een geldboete van 15 subs. 15 dagen. Sprong verdachte, op het hooren van deze geldboete, 'al een gat in de lucht van kwaadheid, dit werd nog erger toen de G. een eisch instelde van 16 schadevergoe ding voor een nieuw jasje. Toen werd ver dachte pas goed nijdig en verwonderde nie mand zich meer over het feit, dat hflj zijn wandelstok in de jaszak gestoken had. Al zijn opwinding en woede hielpen hem niets, want èn hij moet een boete van 15 betalen èn hij moet 16.voor een nieuw jasje betalen. Even woedend als hij al dien tijd ge weest was toog hij naar beneden om hooger beroep aan te gaan teekenen. HAAGSCH GERECHSHOF Heftige ruzie met hevige mishandeling. De koopman Th. de B. uit Le i d e n, was door den Haagschen Politierechter veroor deeld tot twee maanden gevangenisstraf, omdat hij tijdens een ruzie zekeren K. dus danig mishandeld had, dat deze vijf weken op zijn bed had moeten liggen. In hooger be roep had de procureur-generaal bevesti ging van dit vonnis gevraagd. Het Hof vonnis wijzend veroordeelde ver- dachte tot één maand gevangenisstraf. De ongedekte suiker. De winkelier H. van W., was te Zoe termeer aangehouden met 60 K.G. sui- ker, welke niet door een geleidebiljet ge dekt was. De Politierechter had hem deswege ver oordeeld tot een geldboete van 30.subs. 30 dagen. Verdachte had deze geldboete te hoog gevonden en was in hooger beroep geko men bij het Haagsche Hof, alwaar de pro cureur-generaal, gezien de slechte gelde lijke omstandigheden van verdachte, de geldboete verslaagd had willen zien tot i 20.subs. 20 dagen. Het Hof vonniste conform dezen eisch. Diefstal van een rijwiel. H. B. J. K. had onder de gemeente Leidschendam een rijwiel weggeno men. Hij was deswege veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf en was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. De procureur-generaal had evenwel be vestiging van het vonis gevraagd en het .1 Hof ging daarmede accoord. schuin een kruispunt over? Neen! Daar loopt men altijd haaks omheen. Vereeniging voor Veilig Verkeer.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8