hi) honk Weerbericht Burgerlijke Stand Toerisme WELKE BONS? UUNDERDAG 1 AUGUSTUS 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 9.32 uur. Zon op 6.01 uur. Maan onder 7.35 uur. Maan op 4.33 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 2 Aug. voorm. 2.50 en nam. 3.05 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer": 18 gr. C. UICDIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICr Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd r moet worden tusschen zonsonder- 0 gang en zonsopkomst g Deze tijden zijn voor hedenavond jr en morgenochtend: ZONSOPKOMST 6.01 uur. g ZONSONDERGANG 9.32 uur. Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. 0110110110110110110110110110- dat de bewerkers van den bodem volledig in al zijn functies omvat. Ook in dit opzicht zal na verloop van tijd blijken, dat het bedrijfsorgaan binden den en coördineerenden arbeid kan ver richten. Zal het voorstel van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond tot een werkelijk innig samengaan, tot een werkelijken organischen opbouw van de agrarische gemeenschap leiden? Wij weten het niet, maar mogen hopen, dat het zal gelukken dit te bereiken. Wanneer ooit in Nederland door vrijwil lig samengaan de corporatieve gedachte verwezenlijkt wordt, dan zal zulks in de agrarische gemeeschap het eerste ge beuren. In geen beroep is de verbonden heid van ondernemer en arbeider van na ture nauwer dan in het agrarische be drijf; nergens is de overgang tusschen den grooten boer en den loonarbeider geleide lijker dan daar. Daarbij komt de gelukkige omstandig heid, dat sinds jaren contact tusschen de landbouworganisaties en de landarbeiders bonden bestaat, welk contact sedert om streeks een jaar geleid heeft tot een samen werking in een permanent overleg, een overleg, dat sedert de oorlogsdagen nog aanzienlijk is versterkt en reeds zeer veel vruchten heeft afgeworpen. De hoofd lijnen van het voorstel zijn aanvaardbaar voor allen, die, terwille van de noodzake lijke eenheid, bereid zijn een offer te brengen, want door alle organisaties, die medewerken, zal iets moeten worden opge offerd. Wanneer wij de mentaliteit juist aan voelen, dan kunnen wij van de christelijk georganiseerde boeren en tuinders en alle arbeidersgroepen de medewerking in be ginsel verwachten. Wanneer een minder heid, die de eenheidsorganisatie voorstaat, halsstarrig blijft en liever het bestaande dat zij ook niet wenscht wil behou den, dan in nauw samengaan een eenheid te vormen, waarvan inderdaad groote kracht kan uitgaan, zouden wij dat be treuren. De ontwerpen bedrijfsorganisatie in cor poratieven geest, opgebouwd op Neder- landsche wijze, beantwoordt volledig aan de sociale eischen van den tijd. Ir. G. J. HEYMEIJER. LEIDEN Geboren: Susanna dr. v. S. Schel lingerhout en M. v. d. Berg. Helena Louisa Martina d. v. L. F. Everaardt en G. M. Wesseling. Geertruida Cornelia d. v. F. A. P. de Mooij en C. M. de Vos. Al- bertha d. v. A. Lindhout en P. v. d. Vij ver. Maria d. v. C. Bakker en J. Velt- huijzen. Alida Maria Johanna d. v. R. Zandvliet en A. M. J. v. Wijk. Martinus Johannes Antonius z. v. Th. H. v. Schaik en C. J. Brasker. Franciscus Paulus z. v P. P. Devilee en A. M. v. d. Meer. Hendrik z. v. C. Kijk in de Vegte en E. Moenen. Maria Elisabeth Wilhelmina d. v. J. v. Iterson en M. E. W. Schramp. Rini d. v. D. J. v. Rhèenen en W. E. Later- veer. Clasina d. v. G. v. Loon en S. Willemse. Ondertrouwd: A. Witmer gesch. 33 j. en H. J. W. Passier jd. 25 j. L. R. de Groot jm. 24 j. en A. A. F. Friesema jd. 22 jaar. Gehuwd: C. v. Bokkum jm. en J. P. Rijnbende jd. J. Bosboom jm. en A. v. Leeuwen jr. J. v. d. Broek jm. en W. Keereweer. jd. W. P. Jorritsma jm. en H. J. Bregman jd. W. v. Kampen jm. en G. J. Oudshoorn jd. C. M. Schouten jm. en-J. D. Nieuwenburg jd. L. Schuchhard jm. en M. C. v. d. Water jd. D. Vijlbrief jm. en J. Viele jd. P. J. v. d. Zeuw jm. er. J. B. C. Otto jd. G. v. Zwieten jm. en C. M. Anes jd. XXXI. TEN DERDEN MALE: LOPSEN Niemand betreedt een hofje, zonder een kruisverhoor te moeten ondergaan om trent zijn geheime of publieke bedoelingen. Het zou niet juist zijn te veronderstellen, dat de bejaarde bewoonsters van deze lief dadige inrichtingen steeds van iedere kous 'het naadje opzoeken; hun nieuwsgierig heid spruit voort uit wellevendheid; zij willen den schuchteren bezoeker op dreef helpen. „Zoekt u -iemand?" luidde de stereo type vraag, toen wij het St Salvator-hofje op de Steenstraat waren binnengedrongen. De ontkenning bracht eenige teleurstel ling teweeg, die echter spoedig werd over meesterd door nieuwe hoopvolle verwach tingen. „Zoekt u iets?" ging het interview voort. Ontwijking van deze informatie in haar mee^t algemeenen vorm was onrao- Üjk. Vanzelfsprekend: wie een hofje bin nenloopt, zoekt er iets. Met een beaming in deze wijdsche, alles-omvattende trant nam de ondervraagster bij voorbaat echter geen genoegen: „Bent u misschien de elec- tra-man?" Ik ontkende bot en vierkant ook maar iets met Sophocles' drama uitstaande te hebben, en stond op het punt dit met een dure eed te bezweren „Of komt u voor de belasting bij juf frouw Pieterse?" „Juffrouw Pieterse is niet thuis!" werd en haastig en bijna triomfantelijk aan toe gevoegd. Ook het vermoeden, dat ik als een wolf de schaapskooi was binnengehuppeld, moest ik verre van mij werpen; De onthul ling, dat ik wezenlijk en waarachtig niets anders in den zin had, dan het hofje te be kijken, bezorgde eenige ontnuchtering, doch tegelijkertijd een visum op het pas poort. Het was druk in het St. Salvator-hofje niet van de dames, die over de onder deur van gemelde inquisitie de stille getui gen waren geweest, maar van de spreeu wen. Door de goede zorgen van Mrs. Donders en Sormani, regenten van deze instelling, was het gras op het middenplein gemaaid, en van deze stedelijke hooi-cogst maakten de spreeuwen, bedrijvig heen en weer beenend, een dankbaar gebruik om pieren te verschrikken en met elkaar te kriewen. Een oord van landelijke rust, belendend een van de drukste en woeligste straten van de stad. Heer Paulus Claeszoon de Goede heeft dit hofje „gesticht ende doen bouwen", in •het jaar 1636, staat op de fraai-geornamen- teerde buitenpoort te lezen. Deze Heer Paulus Clz. de Goede ver dient in de herinnering te blijven voortle ven, niet r'.echts van de hofjesbewoon sters, maar van geheel Katholiek Leiden. Hij was met alle respect voor de tegen woordige geestelijkheid der stad een van de merkwaardigste onder de vele merkwaardige priesters, die onze clerus heeft opgeleverd. In een tijdperk van de strengste plakkaten tegen alles wat katho liek was, beging hij de eene „paepsche stoutigheyt" na de andere. Hij liep in zijn priesterlijk gewaad over straat een on gehoord misdrijf en volhardde in de eeuwen-oude boosheid om de lijken van zijn overleden 'beschermelingen te begelei den van het sterfhuis naar de kerk i.e. de Hervormde kerk. Weliswaar werd hij door straatjongens nagejouwd, doch daar trok Heer Paulus de Goede zich niets van aan. Hij ging onverstoord zijn gang, en klopte zelfs bij het stadsbestuur aan om uitbetaling van de inkomsten, die hem krachtens zijn kerkelijke functie toekwa men. Dat laatste was de magistraat een beetje al te kras, doch het moet te hunner eer worden gezegd, dat zij den dapperen pastoor niet geheel in de steek hebben ge laten. Heer Paulus, die zijn latere levensjaren sleet in het Bethaniehofje aan de tegen woordige Kaiserstraat, leefde zeer sober en zelfvergeten. Dit heeft hem in staat ge steld ook na zijn dood nog wel te doen door de stichting bij testament van het St. Salvator-hofje, dat aan vele katholieke vrouwen een rustigen ouden dag heeft verzekerd. Hij overleed op 91-jarigen leef tijd; een jaar na zijn dood werd uit de na latenschap het hofje gebouwd. Het was de eerste katholieke stiching na de Her vorming, doch van dat katholieke karakter staat veiligheidshalve maar niets vermeld. Het St. Salvator-hofje is een gedenk- teeken aan dezen wijzen, edelmoedigen, schranderen en dapperen priester een gedenkteeken door hemzelf gesticht, maar dat is nooit zijn bedoeling geweest. Het verdient met pieteit te worden in stand gehouden. In een vorig tijdperk is één zij de van het vierkant op smakelooze wijze vernieuwd. Wie deze ergernis den rug toe keert, ziet het hofje nog in zijn oorspron kelijke gedaante. Er is nog een ander hofje in deze om geving, een hofje, dat eigenlijk geen hofje meer is. De mutsenmaker Jan de La- tare van Comene stichtte het in 1612 aan de Eerste Binnenvestgracht. Bij de ver nieuwing aan het eind der vorige eeuw werden de afzonderlijke huisjes samen getrokken tot één gebouw met even zoo vele kamertjes, door een gang verbonden. Iets ongewoons is het, dat dit hofje een eigen lijkenhuis heeft, een keurig afzon derlek staand kapelletje, overigens zonder eenige versiering of symboliek. In de re gentenkamer waar notaris Vijgh en de iheer Würtz „vergaderen" hangt boven de schoorsteenmantel een mooi 17e eeuwsch vrouwenportret, voorstellende Magdalena Vijns van Halewijn, tweede vrouw van Jan de Latere. Weduwe ge worden maakte zij reclame voor haar mans hofje door er zelf te gaan wonen; in 1638 gaf zij er den geest. Een folterkamer van verfijnde gruwelen herbergt de stad in het Historisch Na tuurkundig Museum, ondergebracht in het voormalige „Boerhaave-laboratorium." Er is daar een zaal met geneeskundige instru menten uit heden en verleden. Dat een mensch van vleesch en bloed zooveel ver duren kan! Met een vrome smeekbede op onze lippen hebben wij deze afdeeling in de steek gelaten, om ons te verdiepen in de vele andere belangwekkende voorwer pen in dit museum uitgesteld. Wie op het gebied van natuurkunde, cosmographie en zeevaart eenigszins op de hoogte is, zal zich hier niet vervelen; daarvoor zorgt ook de concierge, de heer van Niiel, die met zijn uitleg de bezoekers gezellig weet be zig te houden. Men is doende de collectie-Dubois (wat zullen we zeggen: befaamd, berucht of beroemd?) naar het museum aan de Raam- steeg over te hevelen; daar behoort ze ook thuis. Een ontelbare massa botten en beenderen lag nog in de vitrines. Voor den profeet Ezechiel om van te droomen. Het is nu maar de vraag, of bij al deze kno- kels zich menschelijke resten hebben be vonden, die, te zamen geflanst, eens den Pithecanthropus E rectus tot frame heb ben gediend, of dat deze „opgerichte aap- mensch" een scheppinkje-op-eigen-houtje is geweest van dr. Dubois. Een „mooie man" was deze aapmensch niet; er staat van hem een liefelijk standbeeld in ge kleurd gips. Aan deze reconstructie hangt een waarschuwing: „niet aanraken, zeer b r o o s." Dat lijkt ons een veeg voortee ken, al is het nog geen wetenschappelijke uitspraak. Latinisten kunnen zich in dit museum amuseeren met de gevatte en geestige op schriften boven de deuren, herinnerend aan den nog onvoltooid verleden tijd, toen dit gebouw een onderdeel was van het Academisch Ziekenhuis. Deze Latijnsche wijsheden dienen behouden te blijven; zij krijgen historische waarde en zullen na komende venatores vagantes tot extra vagante conclusies verleiden. „Komt u voor de papoea's, meneer?" was me reeds aan het eerste museum ge vraagd, én dezelfde zonderlinge veronder stelling werd ook aan het tweede museum, dat voor de Volkenkunde, geopperd. Neen, ik kwam niet voor de Papoea's, maar voor de Boeddha's. „De Boeddha's mijmeren onder den grond; voor alle veiligheid" werd er ge antwoord. Dat was nu wel erg jammer, want de stille vergaderzaal van de mijmer- Boeddha's was een bedevaart naar dit mu seum waard. Niettemin al hebben de goden zich in beter gewesten teruggetrok ken, het museum is zoo overdadig rijk aan kunst-voorwerpen uit allerlei landen van de aardbol, dat men er in geen dagen uit gekeken komt. Op mij persoonlijk vermogen die grie zelige suinten, snoeten en tronies, ver vaardigd door primitieve artiesten, slechts matige belangstelling uit te oefenen. Maar telkenmale opnieuw, dat ik dat museum betreed, kom ik onder de bekoring van de wonderschoone Japansche decoratie kunst. Tusschen deze verfijnde natuur observatie en het steenen wapentuig van de Papoea's welk een afstand van geest! Het woord „beschaving" is toch niet zoo'n ij dele. klank en onvatbaar begrip als wij in dezen tijd geneigd zijn te gelooven. VENATOR VAGANS. BROOD. Bons 81 tot en met 90. (Lroodbonboek je) Geldig van 29 Juli tot en met 4 Augustus a.s. (niet gebruikte tot en met 8 Augustus) rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. THEE OF KOFFIE. Bon 85 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 2 Aug. rechtge vende op half pond koffie of half ons thee. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 90 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 9 Aug., recht gevende op 2Vs ons tar\yebloem of tarwemeel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeel. SUIKER. Bon 66 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 23 Aug., rechtge vende op één k.g. suiker. PETROLEUM. Petroleumzegel „Periode III" voor .hen, die over geen andere kookgelegenheid beschikken dan petroleum. Geldig tot en met 11 Augustus rechtgevende op 2 liter. BOTER EN VET. Bon'01 tot en met 04 (boterkaart) Geldig tot en met 23 Augustus. Op eiken bon een half pond boter. Bons 01 tot en met 02 (vetkaart). Geldig tot en met 23 Augustus. Op elke bon een half pond margarine of gesmolten vet of boter. Bons 03 en 04. (vetkaart). Geldig tot en met 23 Augustus. Op elke bon half pond boter met 10 cent reductie per half pond. RIJST OF RIJSTEMEEL. Bon 95 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 11 Augustus, rechtgevende op half pond rijst of rijstemeel. HAVERMOUT, ENZ. Bon 100 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 Augustus, rechtgevende op half pond haver mout of havervlokken of gort of grutten. MAÏZENA, ENZ. Bon 105 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 11 September, recht gevende op 1 ons maizena of gri^smeel of puddingpoeder. MACARONI. ENZ. Bon 110 (algem. distributieboekje). Geldig tot -en mét 11 September, rechtgevende op 1 ons macaroni of vermicelli. Agenda LEIDEN De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 27 Juli 20 uur tot Zaterdag 3 A u g. 8 uur waargenomen door de apothe ken: D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgéest: Oegstgeestsche Apotheek, #Wilhelminapark 8, tel. 26274. ST. ELISABETH VEREENIGING Het is een zegen van den laatsten tijd, dat in ons volk opnieuw een groot gevoel van saamhoorigheid is gegroeid, waarmee gepaard gaat een verheugende opbloei van gulle vrijgevigheid en dienende hupvaar- digheid. Zoo ziet ook de zoo sympathieke St. Elisabeth Vereeniging haar taak in de zen tijd toenemen. En zij hoopt daaraan te kunnen beantwoorden, mits zij geholpen wordt door de solidariteit van allen. De St. Elisabeth Vereeniging verleent hulp aan arme zieken; voor hen, die hulp het meest noodig hebben, wordt het verkrijgen van versterkende middelen steeds moeilijker. De St. Elisabeth Vereeniging zal a.s. Za terdag (3 Aug.) op het voorbeeld van haar patrones bloemen strooien over de Leid- sche bevolking. Laat ieder een bloempje koopen en daardoor meer vreugde brengen in menig huisgezin. Degenen, die zich disponibel hebben ge steld voor het verkoopen van de bloempjes, worden verzocht bussen en bloempjes af te halen bij mevr. Govaart, Plantsoen 79, Zaterdagmorgen na 9 uur. SCHADE-ENQUêTECOMMISSIE De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland heeft benoemd in de schade-enquêtecommissie ter standplaats Leiden: tot voorzitter tevens lid mr. E. J. M. H. Bolsius, tot lid den heer B. Buurman, architect alhier. Zooals bekend treedt bij alle schade- enquêtecommissies als derde lid een plaat selijke inspecteur der belastingen op, die tevens de functie van secretaris-penning meester vervult. TRAMSTAGNATIE. Hedenmorgen om 11.30 kon de sneltram den Haag—Katwijk a. Zee bij de halte Stadhuis Breestraat niet verder. Wat de bestuurder ook probeerde, in de tram was geen beweging meer te krijgen, totdat een stadstram, die zich achter de gestrande tram bevond, uitkomst bracht. Deze werd namelijk aan de stadstram gekoppeld en zoo langzaam naar het station opgeduwd, waar de reizigers in een ander wagenstel konden overstappen. ZILVEREN JUBILEUM. De heer A. Kiel herdacht heden zijn zil veren jubileum in dienst bij de P. T. T., al waar hij vóór 25 jaar werd aangesteld als hulpbesteller. Namens de directie der P. T. T. werd de jubilaris te zijnen huize in-de Gerrit Dou- straat gecomplimenteerd door den heer A. Bregman, referendaris op het postkantoor alhier. In den middag werd de jubilaris gehul digd door zijn organisatie, den Chr. Bond van Postambtenaren bij monde van den heer G. de Water, voorzitter van de afd. Leiden, ring Zuid-Holland. Onder de ge bruikelijke toespraken werd den jubilaris daarbij een rooktafel aangeboden. De heer Kiel dankte voor de bewijzen van sympathie en mocht gedurende den ge- heelen dag tal van gelukwenschen in den vorm van bloemen en felicitaties in ont vangst nemen. Broodkaarten-bureau Paul Krugerstr. De uitdeelings-post van broodkaarten is heden verplaatst van de Paul Krugerstraat naar de openbare school op het Schutters veld. Gemeentel. Aankondiging De Burgemeester van Leiden brengt hierbij ter kennis van de ingezetenen, dat hem is gebleken, dat van Duitsche zijde elk demonstratief optreden tijdens gedenk dagen van leden van het Huis van Oranje met de grootste strengheid zal worden ver volgd en dat het dragen van insignes, bloe men, strikjes of andere voorwerpen, waar-, door men zijn gezindheid voor het Huis van Oranje tot uitdrukking brengt, door de Duitsche autoriteiten niet wordt geduld, zoomin als het uitsteken van vlaggen of het aanbrengen van andere versieringen aan gebouwen ter eere van een lid van het Huis van Oranje. Hetzelfde geldt voor alle andere hande lingen, welke de strekking hebben zijn aan hankelijkheid aan het Huis van Oranje te betuigen. Ik noodig de burgerij, met het oog op in Augustus voorkomende gedenkdagen, uit met het vorenstaande rekening te houden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. Leiden, 1 Aug. 1940. 4018 VERZAMELING KEUKENAFVAL ENZ. VOOR VERWERKING TOT VEEVOEDER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het bij de huidige voedselscJhaarschte van groot belang is, dat afvalproducten en -stoffen, welke tot veevoeder kunnen worden ver werkt, niet verloren gaan. Zij doen hierbij dan ook een dringend be roep op de ingezetenen dezer gemeente om hun keukenafval, als schillen, groenten- afval, etensresten en dergelijke, niet in den huis vuilemmer te werpen, doch afzonderlijk te bewaren en af te geven aan ophalers, die voor het inzamelen toestemming van hun College volgens wijkindeeling hebben ver krijgen en zich daartoe driemaal per week aan de huizen der ingezetenen zullen ver voegen. Het aldus verzamelde keukenafval mag niet aan den openbaren weg worden ge plaatst. De ophalers zijn van een door den Com missaris van Politie gewaarmerkt legitima tiebewijs voorzien, dat op verlangen ver toond moet worden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Aug. 1940. STREMMING SCHEEPVAART. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat in ver band met de vernieuwing van de Schrij- versbrug, het scheepvaartverkeer door die brug op 5, 6 en 7 Augustus a.s. zal zijn ge stremd, met dien verstande dat voor de scheepvaart de beschikking blijft over een doorvaart onder de Noordelijke vaste toe- leidende overbrugging van genoemde brug, wyd 5.80 M., hoog boven den waterspiegel 1.89 M., met een vaardiepte van 1.80 M. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 4017 R.K. BOUWVAKARBEIDERSBOND Afd. Leiden. De verzilvering der kwitantie van de vacantie-bonnen vindt plaats hedenavond van half acht tot negen uur in zaal 6 van den Volksbond, Steenschuur 15. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7495 „Rat- weg". Katwijk a. Zee, Remisestraat 47. Ver delgen van ratten, muizen en alle onge dierte en het in den handel brengen van praeparaten hiervoor. Venn.: A. C. de Kort en N. van den Oever, Katwijk aan Zee. ..Wijzigingen. 6137. Admiraal. Kat wijk aan Zee, Zuidstraat 63. Vischhandel en bloembollentelt. De vennoot H. Admi raal is uitgetreden. De bepalingen ten aan zien van derden zijn gewijzigd. 7463. N;V. Staal-Lasch. Leiden, Os- en Paardenlaan. De statuten zijn gewijzigd. 6584. Firma G. Haasnoot en Zonen, Kat wijk aan Zee, Haven 8. Haring, bokking en fusthandel. Bijv. uitgeoef. bedr.: groothan del in kaas. Opheffing. A. Óuwehand, Katwijk aan Zee, Tramstraat 63. Reeder ij, kuiperij en haringhandel. Bij het van 2225 'Juli j.l. gehouden examen voor het vakdiploma kruidenier zijn geslaagd de heeren: J. Bavelaar te Lei den; A. Hoogeboom, Koudekerk; H. V. v. d. Meer, Roelofarendsveen, A. Vegt, Noordwijk-Binnen; J. Verhoeven, Oegst- geest, allen leerlingen, opgeleid te Leiden vanwege het Instituut „Niva" te Gronin gen, cursusleider de heer W. F. v. d. Broek. Aantal candidaten 6, afgewezen 1. Gistermiddag te half vijf is de 14-jarige D. P., wonend aan de Korte Oranjegracht, op de Oranjegracht van 3 M. hoogte uit de dakgoot van een leegstaand perceel geval len. Hij kwam er gelukkig goed af. Hij klaagde over pijn in den rug en had en kele uitwendige kneuzingen opgeloopen. Door den E.H.D. werd hij naar de ouder lijke woning vervoerd. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (Juli 1940) ingelegd ƒ186.112.45 en terugbetaald ƒ414.168.29. 69 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 294 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 17622 inleggers, inclu sief 1169 deelnemers aan den Afhaaldienst bedroeg einde Juli 1940 ƒ7.169.184.89. In 3576 posten is in deze maand door den Afhaaldienst ƒ10.256.50 ontvangen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2