DINSDAG 30 JULI 1940 trt, leiDSCHE COURANTTWEEDE BLAD PAG. S Op sleeptouw. Geen vrachtschepen, doch motorbooten op non-actief pa^seeren den Amstel te Amster dam, getrokken door een sleepboot Voor de zilver- en goudsmederijen is het een verheugend feit, dat de Keurkamer weer open is. Hierboven het oogenblik, waarop te Schoonhoven de producten van een der groote edel-smederijen weer worden gekeurd In de maand Augustus zullen in het natuurtheater te Oisterwijk voorstellingen gegeven worden van .De Paradijsvloek" van Alphons Laudy. Een overzicht van het spel Mej. Geverding vierde Maandag te Haarlem haar 10Osten verjaardag. De jubilaresse in de bloemen zijn gegaan, is de Koninginnekerk beschikbaar gesteld voor concerten en lezingen. Het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest tijdens het proefconcert Chauffeurs op den bok. De Eerste Nederlandsche Bond voor Dierenbescherming te Amsterdam geeft les aan diegenen, die vroeger een auto bestuurden en thans de leidsels moeten hanteeren. De heer G. Bosma, leider van den Bond voor Dierenbescherming, geeft theoretische en practische voorlichting De meer dan 150 rijwielen, die sinds de oorlogsdagen op het hoofdbureau van politie te Utrecht op hun eigenaars wachten, hebben dagelijks de belangstelling van velen, die komen zien, of zich onder deze collectie ook hun eigendom bevindt Die verdwijnen gaan. Het ambt van stadsomroeper raakt uit den tijd. De tachtigjarige P. de Hoop, die reeds veertig jaren dit historisch beroep te Schoon hoven uitoefent, zal op 1 Augustus zijn functie neerleggen

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8