OMGEVING RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN DINSL. 30 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN HILLEGOM Aanbesteding. Gisteravond had in hotel Sistermans door architect W. Kui- tems de aanbesteding plaats van het bou wen van 6 woningen ingevolge de land- arbeiderswet aan Loosterweg II (Spoor- laan). De uitslag was als volgt: De Korte Waleveld te Haarlem 18432.P. Bos Zn. te Baarn 19980.Daudey Co. te Lisse 22493.De Groot Kalkers 22695.C. M. van de Beek te Haarlem 22991.De Vries Couzijn 22948.—; Gebrs. Ransdorp Lisse-Haarlemmermeer 23.259.—; B. Imthorn Zn. 23887.—; Th. v. d. Hoorn Zn. 25929.—; H. J. Strijk Rijpwetering 23990.J. H. v. d. Linden Hilversum 24438.Fa. Veenman Vink 24990.Gebrs. Oostrom War mond 25300.—; N.V. Kruisbalk te Haar lem 27277.—. De gunning werd aangehouden. Waar geen plaatsnaam werd genoemd wonen de inschrijvers te Hillegom. KATWIJK AAN ZEE Geen drukte. Het wil voor de vele belanghebbenden bij het badseizoen nog niet lukken. Natuurlijk zijn de zeer abnor male omstandigheden daarvan de oorzaak. Er is in het geheel geen drukte aan de bou levard, in hotels of pensions. Integendeel, het is gezien de tijd van het jaar, abnor maal stil niettegenstaande het in Katwijk toch even veilig is als ergens anders in Nederland. In 1938 stonden er op de bad- lijsten op dezen datum ruim 4800 personen ingeschreven, in 1939 was op 30 Juli het getal van 5300 reeds overschreden; thans zijn het slechts enkele honderden die hier hun rust kwamen zoeken. De toestand schildert zich mede af in het kerkbezoek. Vanwege het groote aantal kerkbezoekers werden er vorige jaren reeds vanaf 15 Juli vier H.H. Missen gelezen, waarvan die van 6 uur en half twaalf speciaal voor de bad gasten. Thans is hiervan 'geen sprake. Zelfs in de gewone H.H. Missen van half aoht en half 10 is van een badgastenbe- zoek zoo goed als niets te bespeuren. Het is voor hotel- en pensionhouders en de zoo vele bedrijven en zaken, die van het bad seizoen afhankelijk zijn, wel een ernstige tijd. LEIDSCHENDAM Personalia. Geslaagd voor het exa men hoofdacte B. mej.- A. A. de Groot. NOORD WIJK GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van burgemees ter van de Mortel kwam de Raad dezer ge meente Maandagavond 29 Juli in openbare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed ge opend had, werd tot behandeling van de agenda overgegaan. Eerst deed de voorzit ter enkele mededeelingen o.a. dat het raadsbesluit betreffende het aangaan van een dading met Graaf van Limburg Sti- rum inzake de vervuiling van de Schie door G. S. was goedgekeurd. Ingekomen is een verslag van de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer „Noordwijk Vooruit" en een verslag van de schoolartsendienst. Naar aanleiding van dit laatste verslag merkte de voorzitter op, dat de inenting tegen d:phterie zeer gunstig is verloopen. Volgens de schoolarts was het dragen van een bril voor vele kinderen noodzakelijk. De voor zitter deed een beroep op de ouders om voor hun kinderen een bril aan te schaf fen, wanneer de dokter dit adviseert. Deze verslagen werden voor kennisgeving aan genomen. De volgende punten van de agenda wer den allen zonder meer goedgekeurd: de re kening van den schoolartsendienst over het jaar 1939; verzoek om machtiging tot opneming in het gasthuis van D. Waas dorp en enkele ontheffingen van school geld over het jaar 1939 en 19391940. Hierna wordt het volgende voorstel aan den Raad gedaan: Zooals u bekend zal zijn is aan de gemeentebesturen verzocht te streven naar uitvoering van werkverschaf fingsobjecten. Eehalve het groote werkver- ruimingsobject in het Staatsboschbeheer, waarbij momentel gemiddeld 100 werkloo- zen per week geplaatst zijn, zijn wij met enkele andere abjecten bezig, waarvan een is het uitbaggeren van de Schie en de Woensdagscht watering. Volgens begroo ting kan hierbij worden verloond 5700, terwijl voor bijzondere' kosten geraamd zijn 1250. Wij verzoeken u een crediet toe te staan voor werkverschaffingsloon, in aan merking komende voor subsidie uit het werkioosheiössubsidiefonds en voor andere kosten 6950. Dit punt is voor den heer Caspers aan leiding te vragen wat gedaan zal worden als de Woensdagsche watering onbevaar baar wordt. De voorzitter antwoordt dat we hier komen aan het volgende punt van de agenda. Eerst wanneer dat besproken zal zijn, zal duidelijk zijn, dat hier voor- loopig wel enkele jaren mee zullen ge moeid zijn. De voorzitter stelt daarna voor punt acht van de agenda in besloten ziting te bespre ken. Dit punt beh ndelt de bezwaren te gen het plan van aanleg van en onteige ning ten behoeve van een gedeelte van den provincialen weg van den Heerenweg tot de grens der gemeente Noordwijkerhout. De heer Wassenaar is er voor dit in de openbare vergadering te bespreken, daar ook het publiek "belang bij deze zaak heeft. OPLEVING OP DE BOLLEN-BEURS. Op de beurs was Maandag 29 dezer een merkbare belangstelling voor meerdere soorten leverbare tulpen te bespeuren, o.a. voor Brilliant Star, Gen. de Wett, Peach Blossom en Oranje Nassau. Ook Wallstreet, Dembola en Elmus waren ge vraagd. In „kilogoed" waren ook de betere (duurdere) parkietsoorten gevraagd zoo- als: Blue Parrot, Thérèse en Gadelan. In Narcissen viel het op, dat er belang stelling was voor Craqford, Golden Har- vets, Fortune, Scarlet Leader e.a. De meerdere kweeklust bleek ook uil de grootere vraag naar teeltvergunningen. De export naar Duitschland werd druk besproken, en, zooals met alles wat druk besproken wordt, is het moeilijk „Wahr- heit van Dichtung" te onderscheiden. Officieel is omtrent de prijzen niets be kend; hoog zullen zij wel niet zijn. Eenige mooie gladiolen-inzendingen vormden de keuring.. De voorzitter wil echter een rustige be handeling van deze aangelegenheid; nadat de verdere raadsleden hiermede hun in stemming hebben betoond worden de deu ren gesloten. Na deze zitlbig deelt de voorzitter mede, dat de raad er mede accoord gaat de be zwaren ter kenris van de commissie te brengen, die 1 Augustus ten raadhuize zit ting zal houden. Hiermede werd de vergadering geëindigd. NOOTDORP Concert. Woensdag 31 Juli a.s. zal door de plaatselijke R.K. Harmoniever. „Gloria in Excelsis Deo" concert gegeven worden. SASSENHEIM Geboren: Maartje, d. van A. Braam en M. van der Stoep Hendrikus Leonar- dus, z. van L. A. Bisschops en J. M. Bak ker Janny, d. van K. Breedijk en M. van den Bosch. Ondertrouwd: J. A. Kops 33 j. ch J. C. van Nobelen 29 j. Gevestigd: Th. W. Klein, Hoofdstraat 11 van Rotterdam J. J. Aemmerlaan, Tijloosstraat 30 van Wassenaar Mej. M. J. Nieuwenhuyzen, Platanenlaan 9 van 's-Gravenhage. Vertrokken: J. van den Berg naar Wessum ,Pol 16 Mej. A. Bol naar Lis- se, 3e Poellaan 21 Mej. J. M. van der Geest naar Velsen, Hofdijklaan* 55 Wed. J. Stoute, naar Leiden, Krugerstraat 26a Mej. W. K. van der Kwaak, naar Heem stede, Sportparklaan 2 Mej. M. G. W. van der Zwet, naar 's-Gravenhage, Stal persstraat 16. VOORSCHOTEN Paardenmarkt. Op den paardenmarkt werden aangevoerd 385 paarden en 47 veulens. De handel was matig. De prijzen voor de veulens bedroegen 50125 en voor de paarden van 100 tot 500. WASSENAAR Redder beloond. De commissaris van politie, alhier, heeft aan den 17-jarigen Ph. C. v. d. Werf, wonende alhier, een zilveren sigaretten-etui met inscriptie uit gereikt, hem toegekend door het Carnegie Heldenfonds, voor de op 10 Februari l.L verrichte redding van een 15-jarige dren kelinge uit de Zijlwatering alhier. Personalia. Geslaagd voor het exa men Fransch l.o. mep. M. W. E. Erens. Gevestigd: Wed. G. J. D. Baelde geb. Schaap uit Doorn Wed. A. J. Berk- huijsen uit Den Haag P. W. Beijerinck uit Boskoop A. J. P. Binnerts en gezin uit den Haag A. Boere uit De Bildt Wed. M. van Brakel geb. Rueck uit Den Haag H. Brouwer uit den Haag A. P. Bruigom uit Amsterdam E. H. Bruns- veld uit Maarn H. V. Chatelain uit Den Haag G. Don uit Delft M. de Gunst uit Den Haag H. J. Hanselaar uit den Haag M. M. P. van der Ham uit Voor schoten H. M. Hartog uit den Haag Wed. J. Hauschild geb. van der Velde uit Oegstgeest R. Hovius uit Dordrecht Wed. W. A. van Welij geb. van Houten uit Haarlem J. G. de Jong uit Jutfaas H. M. van Kan uit Leidschendam A. M. Lunsingh Scheurleer geb. Kroner uit Den Haag F. P. G. van Loenen Marti net en gezin uit Delft W. H. van Loenen Martinet uit De Bilt J. H. Le Mair uit Leiden D. J. Meulman C. v. d. Niet uit Noordwijk L. J. Noordhoff uit den Haag C. v. d. Plas uit Katwijk C. J. M. Ritsema van Eek geb. Jongkindt Co- ninck en gezin uit Den Helder G. M. v. Roon uit den Haag C. Ruijs uit Lei den J. Schaap dienstbode uit den Haag A. Sinkeler uit Deventer G. M. Smolders uit den Haag R. Snijder uit Den Haag J. C. W. Staakman uit Den Haag K. W. Swart uit Leiden G. P. Tans geb. Gooskens uit Eindhoven J. Tendeloo uit Den Haag G. S. Terpsma uit den Haag J. Tinauer uit Den Haag B. C. M. Triebeis uit Boxmeer L. I. M. van Hee uit Brussel M. van Unen uit Leiden M. Varkevisser uit den Haag J. F. Vink en gezin uit Eist W. Vlot uit Den Haag H. E. Waalkens uit den Haag Wed. A. A. van der Wadding geb. van Buuren uit den Haag A. E. Wallaardt- Sacré wed. van H. J. Engel uit Brussel J. v. d. Wateren en vrouw uit Leeuwarden B. F. Weissmann en gezin uit Venlo A. C. Wensveen uit Leidschendam L. Wesselo uit Deventer. Vertrokken: J. J. Ammerlaan naar Sassenheim A. C. Ouwerling naar Kat wijk Jhr. D. H. van Doorn en gezin naar Koudekerke (Z). A. C. Redert naar den Haag H. G. Groenendaal naar Den Haag M. Toonder naar Oegstgeest H. Hansen geb. Larsen naar Denemarken J. Koster en gezin naar Zeist A. Gun- neman naar Zuilen J. J. Wolf naar Den Haag M. Wiesenfellner naar Den Haag C. J. Danckaerts en vrouw naar Den Haag T. Geven naar'Hengelo (Gld.) M. J. Melchers naar den Haag H. G. Winkelman en gezin naar Soest J. A. C. Steinwegs geb. van Kan naar Amsterdam H. A. van der Kaa naar Den Haag J. C. Stoffels en vrouw naar Nijmegen A. E. Goekoop geb. Ruijs naar Oegstgeest Wed. A. Sterk geb. den Butter naar Schoonhoven N. Sekikawa naar Japan Wed. C. S. O. Marohisia geb. Schat- zman naar Zwitserland H. v. d. Ree naar Klaaswaal B. A. Krols geb. Rede- ker naar Amsterdam E. Trier naar Den Haag M. M. A. Wesel naar Den Haag J. van Rijn naar Leiderdorp M. J. van Rijn geb. Volwater naar Leiderdorp G. van Klaveren naar den Haag P. J. Verhage naar Den Haag D. W. Mo lenbroek naar den Haag J. Verhage naar Leidschendam C. Pasma naar den Haag D. A. Kramer naar Hillegersberg J. P. Kemp naar Aalsmeer Z. de Noo naar Eindhoven E. Sterk naar Go- rinchem E. G. K. Dijskmeester naar Groningen J. de Nijs naar Hillegom P. de Jonge naar den Haag C. van Of- wegen naar Hazerswoude T. E. Goed- vrind naar Zuid-Afrika D. W. Hulshof naar Utrecht G. P. Molenaar naar Er- melo G. J. Carree naar Leiden J. Bouwmeester naar den Haag W. H. van Kampen naar Voorburg C. G. Voorn naar Voorhout. ZOETERMEER Voetbal. Zaterdagavond speelde D.S.O. I tegen Moordrecht L Het nog altijd ongeslagen Moordrecht heeft van D.S.O. in dezen wedstrijd slaag gekregen. Met een 42 nederlaag moest Moordrecht naar huis. Nadat de gasten de leiding hadden ge nomen, was het Winstmeijere die keurig de gelijkmaker scoorde. Het spel ging snel op en neer en nog voor de rust maakte van Duivenbode er 2—1 van. Na de rust volgde hetzelfde spel. Veelenturf wist nog tweemaal te scoren, terwijl de gasten slechts eenmaal keeper Dorst passeerden. Zoo kwam het eind, met 42 voor D.S.O. Zaterdagavond speelde Brinkers op haar terrein tegen Moordrecht II. Tot de rust was B.S.V. het meest in den aanval en stond met 31 Voor. Na de rust zakte Brinkers wat af en kregen de gasten gelegenheid het spel te verplaatsen en scoorden nog drie punten. Brinkers verloor met 43. A.s. Woensdag om 7.30 uur speelt D.S.O. II tegen Brinkers op het Brinkers- terrein. Zondagmiddag speelde D.S.O. I tegen Tedo I. D.S.O. had verscheidene invallers. De gasten waren het eerst in den aanval en het zag er voor D.S.O. aanvankelijk niet erg hoopvol uit. Na een half uur was de stand voor Tedo 30. Maar nu begon D.S.O. wat beter aan te pakken en Veelen turf scoorde twee doelpunten. Zoo kwam de rust met 23. Na de rust was D.S.O. direct weer in den aanval en de D.S.O. rechtsbinnen maakte spoedig gelijk 33. Hoewel hier na voor beiden zich nog genoeg kansen voordeden, kwam in de stand geen veran dering meer en zoo bleef het 33. Om 12.30 uur speelde D.S.O. II tegen Tedo II. D.S.O. was gedurende de geheele wedstrijd het meest in den aanval. Met de rust was de stand 11 en D.S.O. won met 4—3. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 1 Aug. des voormiddags tien uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek om venmindering van hondenbelasting. 3. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning tot verdeeling van de gemeente in wijken voor de vergunningen ingevolge de Drankwet. 4. Rekening van de Vereeni ging „Werkverschaffing" over het winter seizoen 1939/40. 5. Voorstel tot het aan gaan van een huurovereenkomst inzake de berging van de slangenwagen in den Groenendijk. 6. Aanbieding gemeente rekening, dienst 1939. 7. Aanbieding reke ning Waterleidingbedrijf, dienst 1939. 8. Benoeming van een commissie tot het na zien van voornoemde rekeningen. ZOETERWOUDE-LEIDERDORP Geitenkeuring. Gisteravond werd voor de leden van de Geitenfokvereeniging de jaarlijksche zomerkeuring gehouden op het weiland van den heer Bos in den Achthovenschen polder. Als keurmeesters waren aanwezig de Rijks-veeteelt-consu lent ,de heer S. de Jong en de heer H. Hoogendoorn. Ter keuring werden voorgeleid 63 gei ten en 2 bokken. De prijzen werden behaald door: Voor één-jarige ongehoorn- W i t-g e i t e n: 1. L. Harkes, 2. P. Ber- voets, 3. A. de Hollander, 4. A. de Hollan- De Raad dezer gemeente vergaderde gis teravond onderleiding van burgemeester M. F. Berkhout. Aanwezig 9 leden. Afwezig de heeren J. de Booy en J. v. d. Marei. Verbetering Noordheystraat. De beste oplossing voor de Noordhey- straat is te verkrijgen, door het opbreken van de bestaande verharding en het aan leggen van 2 parallelwegen, gescheiden door een middenvak met grindverhar- ding, waarin 2 rijen boomen, en door het aldaar geplaatste hek weg te nemen. De to tale kosten worden begroot op 5000. Al dus het praeadvies van B. en W. De heer D. Limburg sprak zijn vreugde uit over dit voorstel, waardoor een belangrijke ver betering wordt aangebracht. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Vervolgens wordt den raad voorgesteld als gévolg van het verwijderen van de mu ziektent in het burgemeester Vernèdepark in de beplanting aldaar enkele veranderin gen aan te brengen. De kosten hiérvan be dragen 165.16. De heer C. Eggink informeert nu de ge plaatste bladerenbak aldaar wordt afge broken, waar dan het vuil zal worden ge borgen. De voorzitter antwoordt, dat het vuil wordt opgeruimd, waarna aldus wordt besloten. Wijziging personeelsverordening centrale boekhouding. Volgens de bestaande verordening moe ten bij de centrale boekhouding 2 schrij vers werkzaam zijn met een salaris van 400600. B. en W. zijn de meening toege daan, dat dit salaris moet worden herzien en stellen den raad voor te bepalen, dat bij de centrale boekhouding in plaats van „2 schrijvers" zullen werkzaam zijn „2 klerken" op een salaris van 600 tot 900 (4 een jaarlijksche verhoogingen van ƒ275). Conform besloten. Evenzoo wordt een schrijver ter secre tarie geplaatst in den rang van klerk met een salarisregeling als hierboven beschre- Aan den nieuwbenoemden corcierge wordt, na eenige bespreking, een salaris toegekend in minimum f 1200 tot 1380 en als controleur van de bevolking 300. Voor deze gemeente kan wegens èxtra- hulp aan werkloozen voor 1940 een bedrag groot 651.63 worden beschikbaar ge steld, waarVan ten laste voor de gemeente komt 203. Aldus besloten. Wijziging electriciteits- verordening. B. en W. stellen den raad voor aan de electriciteitsverordening een nieuw vijfde en zesde lid toe te voegen om te voorko men, dat de vastrechtgebruikers in een nadeeliger positie komen te Verkeeren dan de gewone gebruikers, daar door de ver duisteringsvoorschriften minder gebruik zal worden gemaakt van electrisch licht voor gangen enz. Het nieuwe lid luidt al dus: „Indien ten gevolge van de toepassing van het vastrechttarief, zooals dit is* om schreven in het derde en vierde lid van dit artikel, voor den verbruiker, het nadee- lige verschil tusschen hetgeen over eenig kalenderjaar berekend is volgens dit ta- der, 5. G. v. Amsterdam, 6. A. de Hollander en 7. J. Redegeld. Eén-j arige bont of gehoorn: 1. L. Harkes en 2. W. de Leeuw. Twee-jarige en ouder onge hoornd Wit: 1. H. Rietveld, 2. A. Rietveld, 3. C. Splinter, 4. L. Harkes, 5. H. Hövig en 6. B. Hulst. Twee-jarig en ouder bont of gehoornd: 1. P. Bervoets, 2. A. Hoo- geboom en 3. W. de Leeuw. Lammeren wit ongehoornd: 1. A. de Hollander, 2. Chr. van Mil, 3. P. Bervoets,. 4. B. van Kempen en 5. C. Splin ter. Lammeren bont of gehoornd: 1. A. Rietveld en 2. J. de Munnik. Ten slotte werd de kampioensprijs der vereeniging toegekend aan H. Rietveld voorde beste 2-jarige ongehoornde wit geit. Deze welgeslaagde zomerkeuring zal voor het bestuur zeker een aansporing zijn om aan het organisatiewerk ten behoeve van de houders van de werkmanskoe met denzelfden ijver te blijven voortwerken. Radio-programma WOENSDAG 31 JULI 1940 JAARSVELD 414,4 M. KRO.-Uitzending. 8^00 Berichten ANP. 8.05 Wij begin nen den dag 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.15 Gra mofoonmuziek11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Rococo- octet 12.45 Berichten ANP en gramofoon muziek 1.15 KRO-Melodisten 2.00 Vrouwenuur 3.00 Gramofoonmuziek 4.30 Kinderuurtje 5.15 Berichten ANP 5.30 KRO-nachtegaaltjes 5.45 Inleiding volgende uitzending 5.50 Uit Bayreuth: Tweede acte van de opera „Gotterdam- merung'' 6.50 Gramoofonmuziek 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Berich ten 7.20 Zang en piano 7.30 Cyclus „Uitingen van nationale cul- 7.30 Cyclus „Uitingen van nationale cul tuur" 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP 8.15 Gevarieerd orkestconcert 10.00 Gramofoonmuziek 10.10 Wij sluiten den dag 10.1510.25 Berichten ANP. rief en hetgeen berekend zou zijn, indien de electrische energie was afgenomen te gen het, in het le lid vermelde tarief, meer dan 1.bedraagt, wordt dit na afloop van dat kalenderjaar aan den verbruiker gerestitueerd." Aldus besloten. Vervolgens wordt de veldwachtersveror dening gewijzigd naar aanleiding van een circulaire van den minister van staat, com missaris der Koningin in deze provincie van 28 Juni 1940 en besloten de jaarlijk sche vergoeding voor het beschikbaar stel len van een rijwiel voor den politiedienst groot ƒ30 te schrappen, doch de rijwielen voor dezen dienst van gemeentewege be schikbaar te stellen. Conform besloten. Salaris klerk bij de politie. Reeds geruimen tijd wordt er bij de po litie behoefte gevoeld aan het in dienst heb ben van een ambtenaar, die belast kan worden met het verrichten van allerlei voorkomende administratieve werkzaamhe den, weshalve B. en W. den raad voorstel len een klerk aan te stellen, waarvoor een crediet wordt aangevraagd van 600 900. De heer Bancken meent, dat nu het politiekorps met twee man moet worden uitgebreid, het niet noodig is nog een klerk aan te stellen Ook de heer A. Doeswijk is dezelfde mee ning toegedaan, daar hij meent, dat toch op het bureau geregeld een agent aanwezig moet zijn. De heer C. Eggink kan zich met dit voor stel vereenigen, indien de nachtdienst voor de politie wordt uitgebreid. De voorzitter verdedigt dit voorstel en zegt, dat bij de uitbreiding vain het politie korps ook het adminstratieve werk zal uit breiden. Juist doordat aan de politie te veel administratief werk wordt opgedra gen is van een behoorlijke uitoefening van den dienst geen sprake. Naar het oordeel van bevoegde autoriteiten moet de politie meer op straat zijn en ontlast worden van de administratie. Na nog eenige bespre king wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. Crediet benoeming 1 werkman voor den dienst van openbare werken, 1 werkman voor de bedrijven en 1 werkman voor den dienst van de plantsoenen. B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot het benoemen van één werkman bij den- dienst van openbare werken in vas ten dienst op een weekloon van 19.per week, met 3 jaarlijksche verhoogingen van 1.per week, evenzoo voor de aanstel ling van een werkman in vasten dienst bij de bedrijven en de plantsoenen. Conform besloten. Crediet benoeming chef monteur bedrijven. Daar het noodzakelijk is dat een vak man wordt benoemd bij de bedrijven, die ook de leiding op zich kan nemen over de bedrijven vragen B. en W. den raad een crediet aan en stellen den raad voor het salaris van deze functionaris te bepalen op een weekloon van 28.— met 4 jaarlijksche verhoogingen van 1.per week. De heer A. Doeswijk verzoekt dit punt uit te stellen tot een volgende vergadering, daar de stukken hierop betrekking hebben de pas hedenavond zijn bezorgd, waardoor hem de tijd heeft ontbroken ze in te zien. De heer J. Braggaar' juicht dit voorstel toe. Reeds meerdere malen heeft spreker aangedrongen op het benoemen van een persoon, die zich met de leiding kan be lasten. Wethouder Mens acht uitstel niet noodig, het bezwaar van den heer Doeswijk is, meent spreker, dat deze stukken te laat ge zonden zijn en aan dit bezwaar kan in het vervolg tegemoet worden gekomen. De voorzitter verklaart met den wensch 'van den heer Doeswijk rekening te zullen houden, doch acht uitstel vooral in dezen onzekeren tijd niet noodig, waarna met al gemeene stemmen aldus wordt besloten. Na nog eenige besluiten comptabiliteit te hebben genomen wordt de openbare verga dering gesloten. Uitgesproken: Th. J. Duijn Jr., Wassenaar, Rijks straatweg 32. Cur.: mr. G. J. Scholten, Den Haag. KOOTWIJK 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berich ten (Engelsch) 7.30 Gramofoonmuziek (Om 8.00 Berichten ANP) 10.00 Morgen wijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Solisten, koor en orkest (Opn.) 11.15 Berichten (Engelsch) 11.30 Gramofoon muziek 11.45 AVRO-Amusements-or- kest 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek 1.00 Orgel, zang en viool 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Omroeporkest en solist (opn.) en gramofoonmuziek 3.15 Berich ten (Engelsch) 3.30 AVRO-Amusements- orkest, AVRO-Musette-ensemble en gra mofoonmuziek 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Berichten ANP 5.30 Gramofoon muziek 5.45 AVROrDansorkest 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 Onderwijst. Scheep v.: Technische causerie 7.00 Vra gen van den dag (ANP) 7.15 De Roman cers en soliste 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Berichten ANP 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gramofoonmuziek (9.15 9.30 Berichten (Engelsch) 10.00 Be richten (Duitsch) 10.1510.30 Berich ten ANP 10.30—10.45, 11.15—11.30, 0.15 0.30 en 1.151.30 Berichten (Engelsch).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6