OMGEVING RIJNSTREEK KLEINE ANNIE DINSDAG 23 JULI 1940 DE LEIDSCHZ COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BLOEMBOLLENSTREEK-WISSELPRIJS. Voor bovengen, prijs ging Vogelenzang Lisse II en v. NispenB. S. M. Daar eerst genoemde tot nu toe de beste prestaties le verde ging hier de meeste belangstelling naar uit en hoewl ze de meeste doelpun ten scoorde van een totaal van 5 en hier door dus de 2e overwining noteerde, viel de wedstrijd als geheel tegen, temeer daar Lisse lang niet presteeerde, waar ze gewoonlijk toe in staat zijn. Vooral de verdediging speelde een lustelooze game, waardoor ze oorzaak werd dat vooral in het eerste half uur herhaaldelijk in den aan val kon zijn. Wat echter pas tot uitdruk king kwant toen beide partijen gedoelpunt hadden en V. door een misverstand in de L.-verdediging de leiding nam. Nadat met dezen stand gedraaid was be gon L. zich ondanks de regen iets meer in te spannen, maar toch gebrukten ze de kansen die ze daardoor kregen niet en hadden een strafschop noodig om de par tijen weer op gelijken voet te brengen (22). Wei werd hierdoor de strijd iets levendiger, maar als ook V. zich een straf schop ziet toegekend, welke Lensen subiet benut, kan L. aan een nederlaag niet meer ontkomen, hoewel ze nog energieke po gingen daartoe deden. Een verrassing was de overwinning van BSM op v. Nispen, waardoor de kans bestaat dat de I.V.C.B.'er z'n mobilisatie-moeilijkheden eenigszins te boven kan komen, en de strijd nog een aantrekkelijkheid te meer krijgt, daar BSM de prijs in zijn bezit heeft. HILLEGOM Comité Ouden van Dagen. Dit comité hield zijn jaarlijksche vergadering. De voorzitter herdacht het overleden be stuurslid, de heer J. Schilpzand Rzn., die thans als secretaris zou worden geinstal- leerd. Betreurd werd, dat door de bijzon dere tijdomstandigheden en de schaarsch- te aan benzine de jaarlijlcsche autotocht voor de ouden van dagen niet zal kunnen doorgaan. In de huidige omstandigheden durft het bestuur bij de burgerij niet om bijdragen aankloppen. De heer K. Velt- huys verklaarde zich bereid, voorloopig het secretariaat waar te nemen. De directie van het City-Theater bood voor de Ouden van Dagen een speciale bioscoopvoorstelling aan en ofschoon het comité dit aanbod apprecieert, meent men er om verschillende redenen geen gebruik van te kunnen maken. Hierna sluiting. Mr. J. H. Peek. De toestand van onzen gemeente-secretaris is gelukkig vooruit gaande. Todh zal Mr. Peek nog geruimen tijd rust moeten houden. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. J. Lubbe slaagde voor het Mulo-diploma A. Zij ontving hare opleiding aan het pen sionaat Konings Bosch te Heerlen. NOORDWIJK DE VAN DEN BERGHSTICHTING Men schrijft aan de „N.R.Crt.": Sinds enkele maanden is er op de Van den Bergh-stiohting een ziekenhuis in ge bruik gesteld, waaraan door de achter ons liggende gebeurtenissen niet die aandacht is gewijd, welke het in ruimen kring ver dient, omdat hier denkbeelden zijn ver wezenlijkt op hygiënisch en ventilatie- gebied, die hier in Nederland nog niet zijn toegepast. Het talrijke bezoek, niet alleen uit ons land, maar ook uit het buitenland, België, Denemarken, Duitschland, Zweden, Enge land, Finland, de Vereenigde Staten, Britsch-Indië en Zuid-Afrika, is een bewijs van de belangstelling, waarin deze stich ting zich om haar arbeidstherapie mag ver heugen. Het bezoekenboek wijst voor de maand April alleen voor ons land een aanzienlijke rij aan, waaronder één bezoek van 125 personen de kroon spant. Het ziekenhuis, dat in een grooten boog op het zuiden ligt, bestaat uit vier ineen- loopende af deelingen, elk voor 10 bedden. Gangen ontbreken en zijn in dit systeem overbodig, maar hun plaats is gebruikt voor isoleerboxen, waarin de ledikanten gereden kunnen worden, als de patiënten behandeld moeten worden. Elke box is plm. 2 bij 3 1/2 M. en is van de zaal en de naastliggende boxen gescheiden door glas, zoodat rijkelijk licht kan intreden. Twee pooten der ledikanten hebben wielen op cushion banden; aan het voeteneinde doen twee uittrekbare staven dienst om het ledikant als een kruiwagen in de box te rijden. De verpleegster kan den patiënt opnemen, zich een halven slag omdraaien en hem op een wasohplaat leggen van gleuven voorzien, waardoor het op tem peratuur gebrachte waschwater, dat uit een verschuifbare douche-kraan komt, welke aan een horizontale staaf boven den patiënt aan den wand is bevestigd en bed wordt in een kastje gedeponeerd dat geledigd wordt aan de buitenzijde van de box. Bij niet gebruik is de waschplaat afgesloten door een paar deksels, die opgeslagen de patiënten aan eikaars oog onttrekken. Het schoone linnen bevindt zich op een plank. Voor de ziekenzaal is een breed terras, waar de ledikanten bij gunstig weer kun nen worden opgereden. Daarvoor is een groot hertenkamp en een vijver met zwa nen. Tusschen de zalen 1 en 2 en 3 en 4 be vindt zich een kamertje, van waaruit de dienstdoende nachtzusters gelegenheid hebben alle patiënten te controleeren. Op zeer gelukkige wijze is het ventilatie- vraagstuk van zoo overwegend belang bij een ziekenhuis, opgelost. Ons trof de totale H"ifwezigheid van hinderlijke geuren. De deuropeningen naar het terras kunnen worden afgesloten door een halve deur, die tocht verhindert. Ter plaatse van de radiatoren zijn in den buitenmuur roosters aangebracht, die lucht doorlaten door een klep boven de radiatoren en 's winters worden verwarmd. Door een aantal openingen in het plafond verdwijnt het luchtoverschot op den zol der door houten kokers; op manshoogte hebben deze een opening; een deksel dient om de luchtbeweging te regelen. Onder deze openingen staan tegenover elkaar aan weerskanten dakramen open, die de bedorven lucht wegvoeren. De plaatsing van deze ramen onder de ope ningen der luchtkokers voorkomt tocht in de ziekenzaal. Aan de stichting zijn twee artsen ver bonden, mej. Verhoeven als psychiater, en de heer G. Krijger als neuroloog. Het aantal patiënten bedraagt thans 650, het personeel, hoofdzakelijk vrouwen, 150. Er zijn 37 paviljoens; de totale opper vlakte van de Stichting bedraagt 37 H.A. en nog steeds wordt er uitgebreid. OEGSTGEEST Personalia. Voor het examen nuttige handwerken is geslaagd mej. R. F. Keuls. Gevesti gd: H. C. Jaeger geb. van Schouwen, JulianaL. 23 van Zutphen. N. van der Laan, arch., Toorenveltstr. 6, van Delft. H. B. Bleiswijk, straatmaker, Rhijngeesterweg van Leiden. P. N. de Groot, huosh., v. Assendelftstr. 22, van Lei den. A. M. Verschoor, Nassaul. 52, van Leiden. A. B. M. van Eisen, Juffermans- straat 54, van Bergen (N.-.H.) J. Poort man, Warmonderweg 58, van Leiden. J. A. Brookhuis en gez., Rhijngstr.w. 88, van Gouda. M. Dongso, baboe, idem. J. Stoks, dienstbode, Julianalaan 23, van Zut phen. G. Hakker, kraamverzorgster, Spaargarenstraat 8, van Leiden. J. C. Brokking, verpleegster, Endegeest, van LJsselstein. L. A. de Ruyter van Ste- veninck, de Kempenaerstraat 96, van Am sterdam. A. M. Timmerman, kapper, de Kempenaersir. 81, van Den Haag. W. Weening, dierenarts, Rijnzichtw. 24, van Smallingerland. A. L. eukman en gez., scheepsbouwk., Juffermansstr. 19, van Ha ren (Gr.). G. van Gerrevink, Wilhel- minapark 29, van Kampen. J. Stam, 2e luit. art., Toorenveltstraat 22, van Den Haag. E. H. IJdo, Pr. Hendriklaan 22, van Den Haag. A. J. Duivenvoorden en vr., veehouder, H. Morschweg 126, van Voorschoten. N. vai Rij en gez., chauf feur, H. Morschweg 154, van Valkenburg (Z.-H.). J. van der Lee geb. v. d. Zwart, Rhijnhofw. 15a, van Valkenburg (Z.-H.). E. Th. P.è Zaaijer, apoth.-ass., Wilhelmina- park 25, van Voorburg. A. R. Daniëls, drogiste, Regentesselaan 32, van Leeuwar- deradeeL L. W. Steensma, contr. plan- tenz., Spaargarenstr. 24, van Heemstede. M. Bouwman, huish., Rijnsburgerw. 46, van Wassenaar. Vertrokken: H. J. C. van Druten, huish., van Assendelfstr. 30, naar Leiden O. Vest 4 A. S. H. van Koolbergen, huish., van Ch. de Bourbonl. 6, naar Leiden 3 Oc- toberstraat 63. M. A. H. de Vroom, db., van Emmal. 101, naar Leiden, Leeuwerik^ straat 18. A. Aske, van Endegeesterstrw. 25, naar Meppel, B. Schuurmanstr. 2. Q. F. Haardt geb. Böhtlingk, van Nassaul. 20 naar Eindhoven, Pasteurlaan 39. H. J. Wesseldijk, filmoperateur, van Regentessel. 4, naar Velsen, Wulverder 2. B. de Jonge dienstbode, van Regentessel. 49, naar Bel gië. J. C. C. Daniëls, var Regentessel. 32, naar Den Haag, A. v. Solms-raat 55. D Eikerbout, kant.bed.. van Rijnzichtw. 112, naar Leider. Tropms*-. 38. G. Swam.i geb. Karinga, van Spaaigarenstr. 30, nar Woubrugge. Al 15. E. Ku iert, van Ter wee w. naar Leiden, Nieuwe Rijn 4a. T. Zaïi bakerskn., vv.i T.nveew. 82, nau* Bocegraven, Srraatw. W.Z. 12. J. Bei- mers, dr., van W. Pyr.nontl 20. naar Lei den, Rvnsbw. 23. X. A. Kandau, arts. van Warmonderw. 58, naar Leiden, Rij is Durgerweg 7a. E. S. d? Langen, van W. de Zwi'gerl. 11, naar Leiden, J. de Win straat 44. Verhuizingen binnen de femeente S. M H. W. an Zomeren, Venii van Duinz str. 5, naar Leidschestr.w. o. -- J. van der Doe geb Eron, van HaarL cek/. 28, naar Dorp straat 34. G. A. Ovatrtfck van Regentes selaan 61, naar Wilhelm p 31 J. Haas noot, van Bclistraat 16 r*ai Rijnzicshtw. 112. C. L. Molenici-nr var H. Morsch weg 95, naar Balistraat 16 Geboren: Wilhelmina Maria Eugenie d. van C. E. J. Slot en S. W. Segaar. Sophia Paulina d. van P. van Duuren en S. Zwiers. Gaspard Ernst Antoni z. van D. Wemmers en E. E. F. Herz. Overleden:: C. C. Haalebos 39 j. J. Bethlehem 25 j. Ondertrouw d: W. G. Wiedeman Kenbeek en W. C. Versteeg. Timmer man en H. G. Heertjes. VOORHOUT Jaarvergadering „St. Caecilia". Onder voorzitterschap van den heer P. van der Geer kwamen de leden van "St. Caecilia" in vergadering bijeen, in tegenwoordigheid van den zeerw. geestelijk adviseur, pastoor W. J. Warmenhoven, den beschermheer mr. G. F. W. van Berckel en den heer M. Bolderdijk directeur. In zijn openingswoord richtte de voor zitter zich allereerst tot de gasten, heette hen van harte welkom, en bracht vervol gens dank aan den beschermheer voor diens bemoeiingen in het afgeloopen jaar in het belang der vereeniiging. Ook de geestelijke adviseur heeft zich daarbij niet onbetuigd gelaten. Hierbij brengt spr. in herinnering de feestgave, welke de ver- eeniging bij gelegenheid van haar 20-jarig bestaan middels haar beschermheer heeft mogen ontvangen. Ook den directeur, den heer M. Bolderdijk, brengt spr. den dank van bestuur en leden over. Het was waar lijk geen sinecure om in het afgeloopen jaar dirigent te zijn, want ook van de tijdsomstandigheden, welke de mobili satie van meerdere leden met zich mede bracht, heeft de vereeniging te lijden ge had; dit maakte de taak van den directeur dubbel zwaar. Het is thans dan ook de plicht van de leden om hun dank aan den directeur te toonen door trouw te repetee- ren en de repetities regelmatig te bezoeken De hierna door den waarnemenden se cretaris, den heer J. van Leeuwen, voorge lezen notulen werden zonder op- of aan merkingen onveranderd vastgesteld. Thans kwam de penningmeester, de heer B. Zwetsloot, aan het woord tot het uit brengen van zijn financieel jaar-overzicht, waaruit bleek, dat het jaar werd ingezet met een nadeelig saldo, doch dat dank zij de feestgave, weer tot een batig slot is ge bracht kunnen worden. Doch dit batig saldo is reeds bestemd voor aanschaffing van nieuwe instrumenten. Tot leden der kascontrole-commissie werden benoemd de leden: P. L. Paardekooper; Adr. van der Geer en Jan Berkhout. De bestuursverkiezing gaf het beeld van „prijshoudend" te zien, aangezien met al- gemeene stemmen werd besloten den voor zitter en de penningmeester wederom voor een periode te handhaven. Naar aanleiding van een terzake gestel de vraag, betrekking hebbend op de stoornis bij uitvoeringen in de open lucht waarvan men veelal last ondervindt van kinderen, zegt de burgemeester, dat toch ook waar blijft de uitspraak: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Spr. ner- innnert zich des voorzitters woorden, dat in een tijd als deze, een tijd van geeste lijke vernieuwing de muziek daarbij niet ten achter mag blijven. Dat was spr. uit het hart gegrepen. De jeugd heeft ook iets, ja zelfs zeer veel te beteekenen voor de toekomst van een muziekvereeniging. Spr. wil den leden een hart onder den riem steken. Spr. spreekt hen moed in orp door taaie volharding hun studie in de muziek voort te zetten. De voorzitter dankt hierop den be schermheer voor diens propagandistisch woord, waarvan spr. zegt, dat het hem goed doet te vernemen. De pastoor als geestelijk adviseur van St. Caecilia dankte de vereeniging voor al hetgeen in het afgeloopen jaar v/eer werd gepresteerd, en dat geldt niet alleen voor het yiterlijk waarneembare. De muziek brengt vreugde en blijheid. Daaraan mede te werken wil zeggen een grootsche taak vervullen en het is een voorrecht daaraan onze arbeid te mogen .schenken. Spr. rele veert hierbij het werkzaam aandeel, dat de heer M. Bolderdijk en de krachtige lei ding van den voorzitter in alle bereikte resultaten hebben gehad, waardour het ge halte der vereeniging zichtbaar is ge groeid. Daarvoor brengt spr. dank aan allen in de hoop en het vaste vertrouwen, dat steeds voortgang te bespeuren moge blijven. De directeur dankt vervolgens alle leden voor hiun medewerking gedurende het af geloopen jaar ondervonden. Spr. waardeert steeds weer d& animo waarmede de leden hom taak opvatten, en vindt het prettig de afdeeling Voorhout aan andere vereeni- gingen ten voorbeeld te mogen stellen. Moge dat zoo blijven. Met woorden van lof en dank sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde bijeen komst. ZOETERMEER Voetbal. Zaterdagavond speelde D.S. O. I tegen Boskoopsche Boys I. Het spel van de D S.O.-voorhoede was zeer goed. Van de velen geboden kansen werd een goed gebruik gemaakt. Reeds in de eerste minuten gaf Veelenturf D.S.O. de leiding (10). Wel kwamen zoo nu en dan de gasten even naar voren, maar de D.S.O.- verdediging met Bontjes en Lelieveld wa ren steeds op hun post. Duivenbodei, Windmeijer en Frigge wisten den stand re gelmatig op te voeren tot 60 en daai'me- de kwam de rust. Na de rust kwamen de Boys weer even in den aanval, maar voorloopig zonder kans Eerst toen D.S.O. de stand op 80 gebracht had, maakten zij een tegenpunt (81). Hierna maakte D.S.O. nog drie doelpunten en de gasten één en zoo won DS.O. met 11—2. Ock het tweede elftal van D.S.O. wilde voor het eerste niet onder doen. Zij speelden te Boskoop tegen Boskoopsche Boys n en wonnen met niet minder dan 10—1. Als D.S.O II nu a.s. Zaterdagavond te gen Moordreéht II gelijk speelt, heeft zij reeds het kampioenschap binnen. ZILK Sportnieuws. Om den Bloembollen streek-wisselbeker werd gisteren de voet balwedstrijd van NispenBennebroek ge speeld. Na drie minuten reeds had van Nispen reeds met een keurig schot van Ph. van Maris de leiding genomen. De B.S.M.'ers pakten het nu beter aan en na eenige goede aanvallen gelukte het hun den gelijkmaker te scoren. Na deze suc cessen werd het tempo wat opgevoerd en weer was het van Nispen dat na een prach tige aanval de leiding wist te nemen (21) Spoedig daarop had de thuisclub wederom succes, toen Jac. Duivenvoorden met een goed geplaatst schot den keeper den bal het nakijken geeft (31). Nu komt B.S.M. geweldig opzetten. De van Nispen-verdedi ging wist echter van geen wijken. Juist voor de rust gelukte het B.S.M. een tegen punt te scoren met welke stand (32) de rust inging. Na de rust vertoonde zich een zelfde spel- beeld B.S.M. speelde nu met den wind in den rug en kon daardoor eenige druk op het van Nispen-doel uitoefenen. Een snelle uitval van de thuisclub door van Maris ge leid leverde dadelijk succes op want wederom wist Jac. Duivenvoorde den bal keurig in het doel te plaatsen (42). B.S.M. nam nu het spel geheel in handen en wist achtereenvolgens den stand op te voeren tot 45. Met dezen stand eindigde de wedstrijd en had B.S.M. verdiend ge- ALPHEN AAN DEN RIJK Jubileum. Woensdag 24 Juli herdenkt onze plaatsgenoot A. T. Zaad den dag, dat hij 25 jaar in dienst is bij de firma H. van Leeuwen, dakpannen-fabriek alhier. Geboren: Jacob z. van Adrianus van Donk en Dirkje Idelenburg Georgius Willebrordus Johannes z. van Leonardus van den Heuvel en Adriana Wilhelmina van Leeuwen. Overleden: Willem Gijsbertus Hul- scher, oud 16 jaar. Gevestigd: Jacoba Pikaar van Rot terdam Adriaantjes van de Merwe van Dubbeldam Jan H. Berloth van 's-Gra- venhage Maria J. Ernste van Amster dam Hendrica M. Verkerk van Wasse naar Francisca M. Vreeswijk van Utrecht. Vertrokken: Clasina van Eijk naar 's-Gravenhage Hendrikus Mesman naar 's-Gravenhage Trijntje Kok naar 's-Gra venhage Anthonetta Hoogteijling naar Reèuwijk. HAZERSWOUDE Geboren: Elisabeth Maria, dochter van W. van der Ploeg en M. C. Zuydwijk. Ondertrouwd: A. de Greef, 25 jaar en P. Burggraeve, 19 jaar. Getrouwd: D. Kroon, 23 jaar en C. Meel, 21 jaar. WOERDEN Geslaagden pensionaat. Geslaagd voor Mulo aan het pensionaat te Woerden: Adri v. d. Bosch, Vera Onneweer, Cilia Smit, Ali Kempen, uit Woerden; Gilberte Detol- lenaere en Anzèle de Gruyter, uit den Haag; Lied Dix, uit Utrecht; Riet v. Doorn, uit Kockengen; Trees Ekel, uit Vinkeveen; Jopie ten Kroode uit Amsterdam; Truus Maas uit den Bosch; Angèle Oremus, uit Bussum; Annie Smit, uit Heemstede; Lies- je Smeyers, uit Harderwijk; Lenie Thann- hauser, uit Amersfoort. MEIJE-ZEGVELD STUDENTENKAMP. Nu het studiejaar voorbij was en men de gebouwen der universiteit voor eenigen tijd vaarwel ging zeggen, hebben een dertigtal studenten in het begin der vorige week hun kamp ergens in het achtereind van de Meije opgeslagen. Hoewel het weer nu niet in alle opzich ten erg aanlokkelijk was, toch hebben de heeren van het „Hollandsch Studenten Gilde" het in De Meije erg naar hun zin gehad. Trouwens, een vijftal jaren gele den waren zij voor het eerst naar deze streek gekomen en de aangename herin - enringen hebben hen doen besluiten om dti jaar wederom naar de vredige Meije te komen. We troffen bii hen o.m. aan prof. dr. Henri van Rooijen, Kruisheer, uit Zoe- terwoude en pater Metsemakers, Capucijn, uit Leiden. Vooral de schooljeugd heeft zich wel bij zonder goed kunnen vermaken met de spe len en de leuke studentenliederen, welke gewoonlijk des avonds na het avondeten in „het centrum" werden uitgevoerd. Het doel van de studenten was ook om contact met de bevolking te krijgen. Daar toe waren de parochianen Donderdagavond in de gelegenheid om een zeer interessante causerie over de H. Mis te beluisteren, die door kapelaan Sanders uit Oegstgeest werd, gehouden. De opkomst van de parochianen was vrij groot. Zaterdagavond verzamelden ouderen en jongeren zich op het schoolplein, waar een der studenten allereerst het doel en het streven van het Hollandsch Studenten Gild': uiteenzette en waar vervolgens in een openluchtvoorstelling enkele episoden uit het leven van St. Jeroen, den patroon van het Gilde, werden vertolkt. Met het zingen van enkele studentenliederen en het verkoopen van de noodige gekheid (hoe kan het ook anders!) werd de avond gecompleteerd. Zordag werden, evenals Vrijdag, de ge zangen onder de Hoogmis en het Lof door de schola cantorum der studenten uitge voerd. Maandagmiddag zijn de gasten weer vertrokken. ZOETERWOUDE St. Vincentiusvereeniging. Naar het voorbeeld van ouders en vjorouders ko men vele katholieken op den Zondag na het feest van den H. Vincents is op uit- roodiging van dc conferentie bijeen een korte bijeenkomst om een plicht te vervullen jegens het schoone werk, wat deze groote heilige ons door zijn voorbeeld heeft geleerd. Deze samenkon rt draagt hot karakter ven een katholieke bijeenkomst beter dan welke ook, met de lezing van een hoofdstuk uit „Thomas a Kempis" wordt zij aange vangen. Het jaarverslag van den secretaris, is steeds zóó stichtend door de vooraf gaande beschouwing uit het leven van den grooten stichter, dat de samenkomenden gestemd worden tot hooger streven, zich weten bijeen te zijn voor een groot gees telijk werk. r Dezen keer hield het verslag het groote Godsvertrouwen voor waarmede St. Vin centius bij al zijn werken bezield was, de hoop geproten uit het geloof om ons vooral in dezen tijd te leeren deze deugd te beoefenen naar het groote voor beeld van den patroonheilige van de con ferentie. Om tot grootere belangstelling en steun voor het liefdewerk aan te sporen, sprak het verslag van het werken van de conferentie. Het huisbezoek werd geregeld door twee Vincentianen gedaan; er werden 26 gezin nen bezocht. Uitgegeven werd aan melk 407.86, eieren 64.74, vleesch 204.08, kleeding en sahoeisel 34.05. Totaal waren de uitgaven 1037.79. De inkomsten be stonden uit liefdegiften 85.50 cellecten op de conferenties 204.58, cellecte op de jaarbijeenkomst 90.61. Totaal 380.69. De uitgaven overtroffen alzoo verre de inkomsten. Gelukkig was de conferentie wedei in staat aan de uitgaven te vol doen. Er is echter wel reden om tot groote steun aan te dri' gen. De Deken vindt in het \olbrengen van zooveel uitgaven tegenover veel minder inkomsten een aan leiding tot een zeer geestige inzet van een herderlijk woord en verder ing ïande op het jaarverslag, waarin zoo veel gespro ken is over de reetfening van de diugd van de hoop door St. Vincentius, wil spr. wijzen op de groote liefde tot den even naaste, voortgesproten uit een krachtige liefde tot God, die de heiligen in staat ste ue de grootste offers te brengen. Reeds lang heeft spr. het werken van de St. Vincenüusvereeniging bewonderd. Het Vincentius werk is niet enkel een lief dewerk, maar bovenal een apostolaat want het hoofddoel \an St. Vincentius was de menschen te houden op den weg der deugd eu spr.'s vurige wensch is, dat de conferen tie in staat zal blijven voort te blijven wer ken en dat de nalaits een gunstiger stand zal gaan vertoouen. Bij de rondvraag wordt een goed be doelde wenk gegeven te streven naar een vorm van geven, zonder dat arme kinde ren voelen tot de bedeelden te behooren. President en secretaris wijzen er op, dat in deze conferentie geen aanleiding meer be staat tot deze bescherming en dat in het gestichtsleven gestreefd wordt naar ver betering zoover dit mogelijk is. Aan het einde wordt de litanie gebeden van den H. Vincentius waarna de president een dankwoord spreekt tot den Deken, den burgemeester dcTcapelaan en de aanwezi gen voor de opkomst eri de giften, die wer den gegeven. Ook dankt de president de genen, die voor lageren prijs melk enz. beschikbaar hebben gesteld. Nog eenmaal vroeg de president om veel steun voor het liefdewerk nu vooral meen dan ooit en verzoek dat wij gaarne overbrengen tot degenen, die niet aanwezig waren.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6