r nieuwe tijden nieuwe gewoonten OMGEVING KERKNIEUWS Wilt U iets weten? KLEINE ANNIE ZATERDAG 20 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 OOK OP HET GEBIED VAN DE VOEDING. Zeker in deze tijden van rantsoeneering en beperking op velerlei gebied is het voor ons een groote geruststelling te weten, dat ons land in schier eindelooze variatie en vorm de voor ons lichaam zoo noodige stof fen oplevert. Dank zij den arbeid van de deskundigen op het gebied der voedings leer gaan wij moderne mensehen, meer en meer beseffen hoezeer wij behoefte heb- Iben aan die stoffen, die dikwijls ongewoon klinkende namen dragen, doch niettemin heel eenvoudig voorkomen in de gewassen en producten, die Nederland ons dank zij zdjn ligging en bodemgesteldheid biedt. Toch zijn ons in onze zorgeloosheid en nog niet geheel overwonnen onverschillig heid op dit terrein veel belangrijke din gen, die schijnbaar van geen beteekenis waren, ontgaan. En een tijd als die waarin wij thans leven, een tijd van overleg en versobering, dwingt ons denken in de richting om alles zoo goed mogelijk te be nutten. En dit kan toch wel in de eerste plaats van toepassing worden verklaard op onze voeding. Ofschoon op het oog een negatieve fac tor, draagt de beperkte aanwezigheid van genotmiddelen, zooals koffie en thee, er itoe bij, dat wij ons heil zoeken bij andere dranken, die wij wèl zelf hebben. Die „sur rogaten" blijken op onze gezondheid wel een zeer grooten invloed ten goede te kun nen hebben. Wat bevatten bijvoorbeeld melk, karnemelk en vruchtensappen niet aan opbouwende voedingsstoffen en vita minen! In de volstrekte zekerheid, haar ge zin een volwaardig eiwitvoedsel voor te zetten, zal de huisvrouw leer en om bij voorbeeld op vleeschlooze dagen een ge zellig kaasgerecht te bereiden. Werkend in de lijn van een goeden volksgemeen- schappelijken zin zal zij zuinigheid be trachten ten aanzien van gas en electrici- teit en, profijt trekkend van het warme seizoen, zal zij groenten, vruchten, krui den, wat niet al, bereiden tot slaatjes en ter afwisseling ook rauwkostgerechten, waarbij zij aan haar fantasie den vrijen loopkan laten. En het zal haar voldoe- ningning schenken te weten, dat zij op haar terrein van huisvrouw op juiste wij ze bijdraagt tot een zoo goed mogelijke samenleving. In dezen tijd, die hooge eischen stelt aan onze vindingrijkheid en zin voor aan passing, valt ineens weer een stijgende belangstelling te constateeren voor „blaad jes, bottels en bloesem", en wij zien ons zelf onbewust teruggrijpen naar de oude kruidenleer, die ons laat zien hoeveel schatten de natuur ons biedt en die wij in onze overbeschaving maar ongebruikt la ten. Aan de meest eenvoudige gezonde dingen, producten die niet aangepast aan onzen verwenden smaak of overbewerkt zijn, schijnen wij ontgroeid en ontwend: producten, zuiver en harmonisch in zich zelf als de natuur; gewassen van onzen akkerbouw, producten van onze roemrijke Nederlandsche zuivelbereiding in de meest uiteenloopende vorm en variatie; van on zen bekenden groenten- en fruitteelt; dit alles wordt ons tot onze instandhouding en zelfverdediging door onzen bodem van na ture geboden. Op voedingsgebied zeker zal in dezen tijd de oude veelomstreden leuze „Terug naar de Natuur" het overpeinzen en in de praktijk doorvoeren waard zijn. HILLEGOM Hanze, De afd. Hillegom van den Ned. R.K. Middenstandsbond hield Don derdagavond een goedbezochte ledenver gadering in hotel Sistermans, onder voor zitterschap van den heer G. B. Kroon, die memoreerde het v-rtrek van den geest, adv. kapelaan Langemeijer naar Rotter dam. Hierna komen verschillende zaken aan de orde. Besproken worden de groote moeilijkheden der bakkers en der kruide niers; de bakkers hebben al een goede op lossing gevonden. Gewaarschuwd wor't tegen misbruiken en de voorz. geeft voor beelden, hoe het niet moet. Laat ons de vies zijn: „Eerlijk in handel, christelijk in wandel." ^eedvoerig werd behandeld de 'kwestie van „reclame" in dezen tijd, waar bij het werk der Midza mede onder de loupe werd genomen. Inzake dekking van vastgoed in oorlogstijd werd gewezen .op de zeer hooge premie, die deze verzekering vraagt; zij 'beloopt rond 10 pqj. van de waarde van het vast goed. Nog volgde een uiteenzetting der bepalingen voor ouderen inzake de Vestigingswet. Besloten werd, dat 40 uit de kas zal worden bijgedragen inzake Middenstandsoffer voor Rotterdam. Nog werd gewezen op assuranties, die bij Engelsche maatschappijen xoopen. Men sluite deze ten spoedigste over bij solide Nederlandsche maatschappijen in zijn eigen belang en in dat van de hypotheek houders. Nog wijst de voorzitter de leden op de bereidsverklaring van het bestuur, om moeilijkheden der leden op te lossen. Men make ze kenbaar of aan den voorz., of aan den secretaris, daar niet voor ieder geval een vergadering kan worden belegd. De voorzitter beklemtoont dan nog het goed recht onzer organisaties, waaraan door de Bezettingsoverheid niets wordt in den weg gc. gd, mits de vergadering zui ver zakelijk blijven; het bestuur cr. bizon der de voorzitter zijn voor de richtige gang van zaken aansprakelijk. Hierna sluiting. KATWIJK Geboren: Arie z. van L. Krijgsman en W. P. v. d. Holst Jannigje d. van C. de Ridder en G. Kulk Willem Huig z. van W. Klinkenberg en M. Berkheij Hendrika d. van H. Plug en T. Hazenoot. Arendje d. van G. de Jong en E. de Jong Jacoba Elise d. v. P. Spaanderman en J. de Mol Jacob z. van H. v.Rhee en J. H. Ouwehand Lena d. van J. v. Duyn en L. Schaap Cornells z. van L. v. d. Meij en A. v. Rijn. Ondertrouwd: J. de Vreugd en F. v. d. Plas J. den Haas en H. de Zwart C. v. d. Linden en M. Kouprie. Getrouwd: J. D. Vooys en A. v. Bee- len D. Krijgsman en J. v. Duyn J. Var- kevisser en Y. van Rijn. Overleden: Pietje Veenstra 47 j. Maria Boskampv. Paridon 72 j. - Mar- tinus van Rijn 62 j. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Zondag na Hoogmis en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 23 Juli te 7.30 uur bijeenkomst Donderdag 25 Juli Biljartclub A.D.O. en Zaterdag 27 Juli na het Lof bijeenkomst. KJJV1.V. Maandag 22 Juli en Vrijdag 26 Juli: Societeitsavond. LISSE - Geboren: Elisabeth Maria Johanna d. van H van der Zon en M. J. Mens Pie- ter Lolle z. van P. Algera en J. D. van der Meulen Johanna Wilhelmina Maria d. van J. dt Kuijper en M. A. Hoogkamer Anthonios Johannes Maria z. van C. Wit- teman en M. P. A. Caspers Henri Cor- nelis z van C. Kozijn en A. H. J. Vesseur. Ondertrouwd: Hendrik de Graaf 25 j-> te Mijdrecht, en Jantina Abbink 23 j. Getrouwd: Th. J. Mesman en G. van den Berg. Gevestigd: T. Eisenga uit Heemstede W. van der Meij uit Heemstede A. C. Middelkoop en echtg. uit Haarlemmermeer P. G. M. Schoonebeek uit Voorburg S. Sterk en gezin uit Amsterdam S. Sterk uit Amsterdam. Vertrokken: Th. van der Aar naar Leiden J. Smits naar Zoètermeer J. van den Berg en gezin naar Voorhout W. de Kooker naar Hillegom G. Bon naar Hillegom. NOORDWIJK Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Noordwijk van bovengenoem de vereeniging hield in de groote zaal van hotel „Royal" alhier een ledenvergade ring eh lathyrus-expositie. Hoewel de in zendingen niet groot waren, was het bestuur der vereeniging toch zeer tevreden met het tentoongestelde. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer H. de Boer, werd de vergadering geopend door den vice-voorzit- ter, den heer P. de Groot, die een causerie hield over planten in de vrije natuur. Vervolgens bracht de vice-voorzitter dank aan de inzenders der bloemen en volgde de uitslag der keuring. Vrije inzending: 1. W. Drosman 18 p., 2, W. de Monye 15^ P-, 3. J. Lindhout 12 p., 4. A. Rotteveel 12 p. Vlinder-bloemigen: 1. J. v. d. Berg Smit 18^ p., Noordwijkerhout; 2. W. Bosman 16>A p. Met een aardige toespraak werden door den vice-voorzitter de prijzen, welke uit kunstvoorwerpen bestonden, uitgereikt. De bloemen' werden bijna allen voor de ver loting vrij gegeven, zoodat een ieder hier van zijn deel kreeg. Eerste Hulp Brigade. Morgen wordt de speldjesdag gehouden ten bate van de Eerste Hulp Brigade „Noordwijk". Deze speldjesdag, die zooals vorige jaren was vastgesteld op 2den Pinksterdag, kon door den oorlogstoestand niet doorgaan, maar kan toch ook niet overgeslagen worden. Er moeten telkens weer verbandmiddelen bij gekocht worden; dat gaat steeds door. Als er een ongeluk gebeurt, is het-vanzelfspre kend, dat de Eerste Hulp er bij te pas komt, maar dan is 't toch ook even vanzelfspre kend, dat de verbruikte verbandmiddelen opnieuw moeten worden bijgevuld en dus gekocht en betaald moeten worden. De E.H.B.O. is een van de weinige din gen die er voor iedereen is. Iedereen kan een ongeluk krijgen, rijk en arm, jong en oud, en iedereen wordt dan ook gratis door de Eerste Hulp geholpen. Maar dan ook allemaal 'n speldje koopen. Het is 'n soort verzekering: 10 ct. per jaar. U koopt een speldje en de brigade is in staat de noodige middelen aan te schaffen om bij Ongelukken degelijke hulp te bieden die u (niet dat we dit hopen), maar die u ook noodig kunt hebben. .Dus Zondag allemaal een E.H.B.O. vlag getje. RIJNSBURG Bloemenhandel. Er is een toenemende aanvoer van alle variëteiten bloemen, doch helaas is de vraag niet evenredig aan het aanbod. Dat is men trouwens ook andere jaren gewoon, hoeveel te meer kans hier voor nu, onder de buitengewone omstandig heden van den tijd. Doch ook gezien die abnormale omstandigheden, vraagt men zich dikwijls af hoe een dergelijke massa bloemen nog geplaatst kan worden, al zijn de te maken prijzen dan niet om over te roemen. Van Gladiolussen -komt momenteel een groote massa. De meest gevraagde soor ten zijn wel Picardi en Peligrine, die res pectievelijk gemiddeld 4.60 en 2.60 per 100 opbrengen. Halleij noteerde van f 0.75 —1.20, Polys 1.20—2, Edison 1—1.50, Pierson 0.60—0.90, Sunrise 1.20—1.80, Tienhoven 1.602.10, Cooper 1.902.50, Oranje Brillant 11.70, Fl. Sward 1.60 I, Alstroemeria kwam in flinke partijen, ze brachten van 0.600.90 per 100 op, Am. Anjers 0.701.10, Godetia 0.500.80, Dahlia 11.40, Pompon-Dahlia's 0.50 1.70, Kopgodetia 1.502.50, Eremurus 1.302.10, Lelies wit f 22.90, Lelium Auratum 4.905.80, Lelium Regale f 0.50 0.80, Liatris 1.702.10, Zinnia's komen in groote partijen, ze brachten van 0.90 1.90 op. Anemonen 0.901.90 per 100 bos. Ranonkels 11.80, Scabiosa 0.20 1.30, Lathyrus 0.100.13, Asclepia 1.10 2.20, Centaurea 0.140.17, Rozen per bos van 0.100.14, Statice 0.100.13, Clacia 0.801.30, Anjers 0.140.15, Stevenothes 0.300.50, Margrieten 0.10 0.15, Montbretia 1.301.50, Leeuwen bekken 0.400.50, Concili 0.751.10, Campanula 2.402.50, Violieren 2.30 2.50, Riddersporen f 46. SASSENHEIM GOUDEN JUBILEUM ST. ANNASCHOOL Op 25 Juli 1890 's avonds 9 uur kwamen twee Zusters van het Gezelschap J. M. J. te Sassenheim aan en vestigden zich in het pand van wijlen den heer Kortmann, toen genummerd 83. Het waren de Moeder- Overste van Roelofarendsveen en Zuster Frangois; deze laatste is thans nog steeds in het St. Anna-gesticht en heeft dus een halve eeuw lief en leed met de katholieke Sassenheimsche bevolking gedeeld. Als zij eens ging vertellen! Op 26 Juli '90, den volgenden dag, kwa men er nog 4 Zusters met Moeder Damiana als eerste Overste. Op dien Zaterdag, 't feest van St. Anna, werden het huis en de school door Pastoor de Jong z.g. ingezegend. Er werd begonnen met een bewaar- en naaischool; de leer school zou later volgen, en volgde spoe dig nl. in Februari 1899. Het eigen tehuis van de Zusters, het tegenwoordige, ge bouwd door den heer Huyg, werd in Maart 1899 betrokken, na ingezegend te zijn door Pastoor Peeters. De leerschool werd voor- loopig gehouden in 4 lokalen, maar, daar de bevolking snel toenam, was uitbreiding tot twee maal toe noodzakelijk en wel in 1914 en 1919. Ook de gerenommeerde be waarschool kon de aanvoer niet verwerken. In October 1934 werd een tweede bewaar school geopend aan de Kerklaan, in de voormalige openbare school. De inzegening had plaats door Pastoor de Haan. De be waarschool telt thans ruim 200, de leer school ruim 300 en de naaischool, uitge groeid tot een model-vakschool, waar de meisjes opgeleid worden tot gediplomeer de lingères èn costumières, 50 leerlingen. De tijdsomstandigheden beletten een uit bundige feestviering. Kerkelijk wordt het feest Zondag 28 Augustus gevierd. Op een en ander hopen wij bij die gelegenheid na der terug te komen. Rijwieldief geknipt. Van den heer v. N. werd Donderdagmorgen een rijwiel ge kaapt, hetgeen spoedig weer terug was, door het actief samenwerkend optreden der politie te Oegstgeest en alhier. Sassenheim kreeg Donderdagmiddag be richt van Oegstgeest, dat aldaar een rij wiel was ontvreemd, met signalement van vermoedelijken dader. Het mocht een der veldwachters gelukken deze persoon bij de Wasbeek aan te houden. Na verhoor bekende hij niet alleen de diefstal te Oegstgeest, maar ook die te Sassenheim gepleegd te hebben. Personalia. Het diploma „Banketbak ker" werd behaald door onzen plaatsge noot den heer C. Wesseling Gzn. Geboren: Hendrik, z. van B. van Loo. en A. Visser Johannes Sijbrand, z. van R. Eisinga en J. J. de Vries Nicolaas Joseph, z. van A F. Berg en W. J. van Veen. Ondertrouwd: M. Zandbergen 24 j. en C. M. Siggaar 25 j. Getrouwd: J. J. Schols 39 j. en J. van Duijvenbode 38 j. Overleden: C. Molenaar 67 j., echt- genoote van A Lindenburg G. Slegt- kamp 79 j., echtgenoot van J. Speelman. Gevestigd: J. van Poelgeest van Avereest. Vertrokken: J. P. A. Scholtes naar Monster, Kwintsheulweg 199 G. M. Ncuhuijs geb. Krom, naar Tiel, Huize Wal stede A. Plagmeijer, naar Nunspeet, Sa natorium „Erica" P. A. M. Hendrickx, naar den Haag, Druivenstraat 101 A. J. Helmus, naar Zijpe (Callantsoog). VOORHOUT Nationaal examen banketbakken. Bij de nationale examens Vakbekwaamheid Banketbakken, welke in de Bisschoppelij- ke Nijverheidsschool alhier werden ge houden, kon het diploma worden uitge reikt aan: Chr. A. Carlier, A van Bockel, A. van Veen, A. C. Glaubitz, A. G. Ziek- man, P. G. Haazer, A. F. L. Strijker, C. W. Zom en H. J. Meter, allen uit Rotterdam; en C. Wesseling uit Sassenheim. Afgewe zen werden 9 candidatem Personalia. Voor het M.U.L.O.-exa- men slaagde te Bergen op Zoom onze plaatsgenoot Dami. J. A Vester. Geboren: Cornelia Jacoba, d. van J. A. Tuynman en J. Wolvers Hugo, z. van J. Does en M. v. Haastrecht. Overleden: A C. Brewe, 35 j., echtgenoote van J. Burgmeyer. WASSENAAR HET AUTO-ONGELUK BIJ BORNE Mevrouw Arends overleden Mevrouw ArendsWeltevreden alhier, die bij het auto-ongeluk, dat Donderdag avond onder Borne plaats greep, levensge vaarlijk werd gewond, is in het alg. zie kenhuis te Almelo, waar zij verpleegd werd, aan de bekomen kwetsuren overle den. De bestuurder van den auto, de heer Arends en mevrouw van der WorpArends, bei den eveneens van hier, verblijven nog in het ziekenhuis. Hun toestand gaat vooruit. Geboren: Cornelis, z, van J. J. Buite laar en J. M. Lemmers Maria Johanna, d. van J A. C. Tillema en C. E. Bergink Johanna Cornelia, d. van G. J. W. Weekhout en T. Thierry Tjitske Ytje, d. van C. Sijtsma en G. Stuitmaker Aga tha Neeltje, d. van C. Lugthart en J. W. Hanse Catharina Elisabeth, d. van J. D. Carriere en G. van der Voet Helena Wilhelmina Louise, d. van A. J. M. van Moorse! en J. E. Poelhekke. Ondertrouwd: R. Lagerwerff en A P. Buitink J. J. Smith en C. M. J. Rotgans S. Blom en R. v. d. Does. Getrouwd: L. G. Kok en J. C. Bre- derode P. T. Dongelmans en C. P. Noordover J. v. d. Does en G. van Schie T Pitlo en M. A. Brouwer. Overleden: Hendrikus Christiaan Jansen 52 j., echtgen. van M. M. Hofstede Lina Elisa Alice Chavannes 75 j., wed. van C. M. Pleijte Jan van Alphen 70 j., on gehuwd Johanna Willemina Goudsbloem 34 j., echtgen. van L. Verwaal. Gevestigd: Wed. A O. Huyskens geb. v. d. Aa uit De Bilt B. J. Alofs uit Gendringen N. Boere uit Boskoop C. M. E. Bots uit Nijmegen J. J. B. J. J. Bouvy en vrouw uit Delft D. M. van den Berg, uit Voorschoten G. van Broekhuizen uit Den Haag B. E. v. Dit- mar uit Den Haag J. Heil en vrouw uit Tilburg J. A. Heutz uit Den Haag Wed. A. J. C. Karei geb. Horwege, uit Delft M. M. Janssen uit Gouda A. Kempkes uit Den Haag C. J. Kielestein uit Den Haag C. A J. de Kloet en vrouw uit Leiden Jhr. F. E. de Koek en gezin uit Vlissingen B. v. d. Kolk en vrouw uit Den Haag A. J. Komen en vrouw uit Den Haag C. J. Koolmees uit Gouda M. Moes uit Den Haag H. Nieuwen- huis uit Den Haag J. G. Oostinga uit Den Haag E. J. Kuipers uit Alkemade S H. Overdijk uit Den Haag M. C. Pauli geb. Boef en gezin uit Dordrecht G. Reddingius uit Utrecht A. B. Sieg- heim uit Den Haag J. A. Sparling uit Valburg L. E. Troulder geb. Oostmeijer uit Den Haag A. C. Uittenbogaart uit Vlist C. D. v. d. Valk uit Den Haag H A Verbeek en vrouw uit Dordrecht H. A. Vergeer uit Gouda J. F. B. Ver maas en vrouw uit Rotterdam S. Vooi stra en gezin uit Voorschoten A van Vuuren uit Den Haag Wed. J. Rhijns- burger geb. van Wamelen uit Valkenburg (Z.H.) E. M. de Wit uit den Haag. Vertrokken: L. L. Hodgkinson geb. Lange naar Den Haag A. C. Schnitzler naar den Haag C. M. Hagen naar Den Haag C. M. Jannes naar Roermond J. Bak naar Stolwijk Jhr. W. R. op ten Noort naar Den Haag M. A. van Rijn van Alkemade en gezin naar Den Haag J. Lucieer naar Zuidzande G. A Vol man naar Wehl J. B. Verheydt naar Zand voort L. M. C. Pieters naar Haren (Gr.) L. A. v. d. Meer naar Spijkenisse C. v. Doorn naar Spijkenisse J. W. Hillebrand naar Alphen aan den Rijn F. J. D. de Klerk naar Den Haag L. A. C. van Noord naar Den Haag P. Boer naar den Haag P. C. Kwak naar Som- melsdijk H. de Kruyff en vrouw naar Utrecht A. M. M. Minmeister geb. Prinz naar Den Haag W. de Vries naar Ber gen (L) W. G. van Zwet naar Rheden A Vunderink naar Haarlem G. G. Reij- mer naar Den Haag D. van Doorninck en gezin naar Teteringen J. F. Berkhout naar Schipluiden K. M. Brüning naar Den Haag G. Jissink naar Weststelling werf Wed. C. M. Knijnenburg geb. Schryver naar Den Haag W. G. F. Jon- gejan naar den Haag J. D. Dresselhuys naar Maarssen J. A. Daamen naar Den Haag H C. P. Bettonviel naar Den Haag M. Poel naar Zwolle M. A. van der Eng naar Woubrugge E. M. Mygind naar Den Haag J. M. Snoek en gezin naar Beerta H. J. Besselink naar Vor- den H. M. Verkerk naar Alphen aan den Rijn P. A. de Bruyn naar Vlaar- dinger-Ambacht G. O. Altorffer naar sterdam W. J. Schuttenheim en vrouw naar den Haag G. C. W. Remmerswaal naar Den Haag J. P. Kloet naar West- kapelle (Z.) A. S. Briedé naar Ter- neuzen. r t WARMOND E.H.B.O. Vrijdagavond werden na af loop van den winter-cursus der R.K. E.H. B.O. onderafdeeling van de vereeniging Het Wit Gele Kruis" de diploma's E.H. B.O. door den Burgemeester uitgereikt aan de navolgende 25 dames en heerén: t.w. de dames J. Heitlager-Noltee, M. L. van Wickevoort-Crommelin, J. B-eumer-Houwe- ling, M. Houweling, M. Heyl, Cl. Heyl, Gr. Heil, Gr. Oudshoorn, M. Machen, J. Ma- chen, W. Rosenwald, M. Rosenwald, J. Beugelsdijk, M. Beugelsdijk, M. van Im merzeel, A. Schakenbos, J. van Benten, G. Versluys, A. Hoogerwerf, N. Breedijk, A. Walenkamp, L. de Groot, en de heeren T. Houweling, Dykema en Welsink. De voor zitter, dr. Walenkamp, herdacht in zijn openingsrede het lid G. J. van Wickevoort Crommelin, die op 10 Mei j.l. sneuvelde. Namens de commissie werd door mevr. J. Heitlager Noltee aan docent en de beide praktische leiders de heeren J. Ritsen en W. Meskers, als dank voor bun werk, een souvenir aangeboden. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer L. van Noort, slaagde te Haarlem voor het diploma Mulo A, terwijl onze plaats- genoote, mej. C. de Greef, dit diploma be haalde te 's-Gravenhage. ORDE DER KRUIS HEEREN Kardinaal Pizzardo protector Z.H. Paus Pius Xn heeft tot kardinaal protector van de orde der kruisheeren be noemd Z. Em. kardinaal Pizzardo. Vraag betreffende een R.K. Zenuwin richting. Antwoord: U zult zich hierover toch eerst moeten verstaan met uw huisarts, zoodat u zich het beste eerst tot hem kimt wenden. Hij zal u eventueel wel van ad vies dienen. Vraag: Wat is de kortste en mooiste weg van Lisse naar Ermelo- per fiets. Hoe veel KM.? Antwoord: Lisse, Aalsmeer, Uithoorn, Vinkeveen, Vreeland, Kortenhoef, langs de hooge Vuursche naar Baarn, Zevenhuizen, Nijkerk, Putten, Ermelo.' PLm. 95 K.M. Vraag: 1. Hoeveel K.M. is het van Oegstgeest over den nieuwen rijksweg, over Amsterdam naar Muiden? 2. Van Muiden naar Bussum? 3. Van Muiden over Abcoude, Ouderkerk, Aalsmeer, Oude We tering, Leiden? Antwoord: 1. 44 KM. 2. 11 K.M. 3. 49 K.M. Vraag: 1. Welke is de kortste weg van Leiden naar Leeuwarden en hoeveel KM.? 2. De afstand LeidenAlkmaar hoe veel K.M.? 3. Weet u hoe laat de Lemmer boot gaat van Amsterdam des Zaterdags? 4. Rijden er nog Ato-bussen van Alkmaar naar Leeuwarden? Antwoord: 1. Leiden, Amsterdam, Purmerendj, Hoorn, Wognum, Wieringer- werf, Den Oever, Afsluitdijk, Harlingen, Franeker, Leeuwarden. 175 K.M. 2. Lei den, Haarlem, Velsen, Castricum, Alkmaar. 59 K.M. 3. Ons niet bekend. 4. Waarschijn lijk wel. Volgens opgave wel naar Har lingen. Vraag: Kimt u mij ook zeggen of een boot vaart van Amsterdam naar Zwolle? Zoo ja, hoeveel zijn daar de kosten van? En kunnen er ook fietsen mede genomen worden? Antwoord: Volgens opgave van 10 Juni dagelijks behalve Zondags om 9.15 uur (vertrek de Ruyterkade). Prijzen kunnen wij in deze rubriek niet noemen. Fietsen kunnen waarschijnlijk worden BOrtmjNSPEiTm-, UBEHT£B\ [CMW IKZieiPMUl/lY1MNEHME£s' (iEBKWUT HEBT IK HEB IETS m/ZU TE WEN I/BENT NU ONCEVEEKOP PB, \UOOOTE VAHDEZAAK WE MOETEN DIE BENDE SCHERP rn 'T OOI, HOUDEN. ZE ZULLEN ALLES POEN OM MOCK VEU TE KRIJGEN. HU HEEN MOORDENAAR^ MAAR ALS WE DÉ ZAAK ALLEEN AAN ÓE QELNTBANE O- MERLATEN WOBDTH/J VB/J^ESDROKEU

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7