Laatste berichten Duitsche Rijksdag bijeen MARKTBERICHTEN VRIJDAG 19 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 b HILLEGOM Personalia. De heer J. van Zuylekom, directeur der Rotterdamsche Bank, is in ge lijke betrekking benoemd te Den Helder. f LEIDSCHENDAM AUTO'S BOTSEN OP ELKAAR r Drie zwaar- en een lichtgewonde Aan den Veurschestraatweg nabij Scha- kenbosch heeft gisteravond omstreeks half twaalf uur een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Om 11 uur ging de adjudant T. inge kwartierd bij den heer Zuid wijk aan den Veurschestraatweg voor de laatste maal inspecteeren of het militaire autopark in orde was. In de auto, welke bestuurd werd door den adjudant, hadden ook nog plaats ge nomen de sergeant L., de 22 jarige mejuf frouw J. en haar k17 jarige zuster T. Men is toen gereden tot de Gouden Leeuw te Voorschoten, waarna de terug weg werd aanvaard. Nabij de Frekelaan kwam uit de richting Leidschendam links van den weg rijdende een militaire vracht auto bestuurd door den soldaat B. Met donderend gèraas kwamen de beide wa gens met elkaar in botsing. De vracht auto werd aan de reohtervoorzijde zwaar beschadigd, terwijl de luxe wagen als het ware werd opgerold. Toen men de inzittenden uit de luxe- wagen had bevrijd en inmiddels de dok ters Reyers en Zeeland ter plaatse waren gekomen, bleek, dat de adjudant T. zwaar gewond was en inwendige kneuzingen had opgeloopen, sergeant L. was slechts licht gewond aan het hoofd, mejuffrouw J. Z. bleek een arm te hebben gebroken en tal rijke hoofdwonden te hebben gekregen, haar zuster T. kreeg een hersenschudding, verschillende schaafwonden en klaagde over ernstige pijn in haar borst. De sol daat-bestuurder van de vrachtauto had schijnbaar geenerlei verwondingen opge loopen, doch was spoorloos verdwenen. Nadat de beide dokters de eerste hulp hadden verleend zijn de adjudant T. en de beide dames Z. ter opname naar St. Anto- niushove te Voorburg vervoerd, de ser geant L. is naar zijn kwartier vervoerd. Door de gemeentepolitie is proces verbaal opgemaakt. Verschillende omwonenden, welke reeds ter ruste waren, werden zelfs op een af* stand van ruim 1000 meter door den hevi- gen slag wakker en verkeerden in de mee ning van een bominslag. Geboren: Adrianus Jacobus Maria z. v. Johannes Abraham Vollebregt en Maria Flora Zwetsloot. Hendrik z. v. Hendrik Kok en Berendina Pol. Arie Willem z. v. Christianus Cornelis v. d. Helm en Elisa beth van Baarle. STOMPWIJK GEEN HARDDRAVERIJ. Op de vergadering van de Harddraverij- vereeniging „Nooit Gedacht", welke deze week gehouden is, is het besluit genomen, de Harddraverij, welke aanvankelijk op 7 Augustus was vastgesteld, geen doorgang te doen hebben. Sportdag. Op Zondag 20 Juli (n.m. 2 uur) zal in Stompwijk een Sportdag ge houden worden, waar verschillende wed strijden, zooals touwtrekken, handbal, es tafetteloop enz. gehouden zullen, worden. De Kruisvaart-afdeelingen van Zoeterwou- de, Leidschendam, Groenendijk en Stomp wijk zullen hieraan deelnemen. Een beker is beschikbaar voor het cohort, dat het hoogste aantal punten zal behalen. Door den heer J. v. d. Bosch is een terrein aan de Meerlaan voor de wedstrijden beschik baar gesteld. Personalia. Bij de op 17 en 18 Juli ge- houdën examens zijn geslaagd voor costu- mière de dames A. Olyhoek, J. v. Santen, A. v. d. Bosch, J. Lourens, C. v. Steen, B. Bierhuis, A. v. Es en R. Kuipers; voor lin gerie L. v. d. Salm, C. v. Haaster, D. Ha gen, A. Boer, C. Schrader, R. Kerkvliet en A. Zonderop. De names zijn opgeleid door de Zr. Thaddea van de naaischool te Stompwijk. WASSENAAR Personalia. Voor het Mulo-examen zijn geslaagd J. E. Boskamp, W. Ruys en H. J. de Gast. VOORSCHOTEN Geboren: Theodorus Hendricus z. van Johannes Wilhelmus de Jong, broodbak ker, wonende alhier, en Alida Dickhoff, zonder'beroep, alhier, Leidscheweg 336. Margaretha Johanna d. van Cornelis Gijs- bertus Boon, betonwerker, wonende alhier, en Geertruida E. Langeveld, zonder beroep, wonende alhier, Leidscheweg 551. Ondertrouv/d: Anthonius Teunis- sen 21 j., schilder, wonende alhier, Donk laan 32 en Johanna Maria van der Bent 18 j., zonder beroep, wonende alhier, Pa pelaan 21. Ingekomen: A. de Graaf, Willem de Zwijgerlaan 57, van 's-Gravenhage. J. A. Wersluis, Schoolstraat 44, van Herwijnen. J. Gips, tuinman, Wijngaardenlaan 32, van Wassenaar. Th. J. de Haas. leeke- broeder. Rijndijk 281, van Schimmert. H. N. Bierman, zonder beroep, Leidscheweg 159, van Leiden. H. F. Bierman geb. de Bruijn, zonder beroep, Leidscheweg 159, van 's-Gravenhage. D. J. Saai, zonder be roep, Leidscheweg 191, van Alkmaar. P. Huizer, employé B. P. M., Leidscheweg 269, van 's-Gravenhage. W. van Walsum, tuin der, Oranjekade 7, van Wassenaar. J. G. Sparrius geb. Woudstra, zonder beroep, Krimkade 43, van Oegstgeest. Vertrokken: Wed. A. v. d. Eikhof geb. Spanjersberg, naar Leiden. J. H. Nobels, naar Schiedam. A. J. van Dui venvoorden, naar Oegstgeest. A. N. Mank naar Leiden. D. M. v. d. Berg, naar Was- Verhuizingen binnen de gemeente: G. H. Moerman, van Kerkplein 3, naar Veur- scheweg 210. A. Vijftigschild, van Kerk plein 3, naar Veurscheweg 210. J. de Ja ger, van Donklaan 17, naar Wijngaarden laan 38. ZOETERMEER Voetbal. Woensdagavond speelde D.S. O. II tegen B.S.V. II. In het begin was het een gelijk-opgaande strijd, doch na een half uur nam D.S.O. door haar rechts-bin- nen de leiding (10). Met dezen stand kwam de rust. Na de rust kwam Brinkers even opzetten en bij een aanval maakte de mid-voor er gelijk spel van (11). Beide doelen waren nu om beurten in gevaar, doch D.S.O. maakte er het eerst 21 van. Voor het einde maakte D.S.O. nog een punt, zoodat men eindigde met een 31-overwinning. Binnenland ERNSTIG AUTO-ONGEVAL TUSSCHEN BORNE EN ZENDEREN. Een auto, bestuurd door den heer H. Arends uit Wassenaar, is gisteravond op den rijksstraatweg tusschen Borne en Zennderen, vermoedelijk tengevolge van slippen, tegen een boom gereden. De bot sing was zoo hevig, dat de wagen naar de andere zijde, van den weg vloog en daar nog eenige boomen raakte. De bestuurder en twee inzittende dames, familieleden van den heer Arends, werden uit de auto geslingerd en bekwamen ern stige verwondingen. Zij werden, nadat dr. Stomps uit Borne de eerste hulp had ver leend, naar het algemeen ziekenhuis te Al melo vervoerd. De toestand van een der gewonden, mevrouw ArendsWeltevreden, is zeer ernstig. DOODELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTE OVERWEG. Toen de ruim 87-jarige L. v. d. E. gis teravond den onb^waakten overweg nabij het Rooseind te Helmond passeerde, be- meikte hij niet, dat uit de richting Hel mond een locomotief naderde. De man werd gegrepen en was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar net St. Antoniusgasthuis overgebracht. DOODELIJK ONGEVAL NABIJ HEERENVEEN. Uit Heerenveen wordt gemeld: Heden morgen is de 15-jarige W. Hellinghuiser uit Beesterzwaag doordat hij te ver buiten het balcon van de tram hing, met zijn hcofd tegen de langs den weg staande boomen geslagen. De jongen was op slag dood. Buitenland BERLIJN, 19 Juli. (D. N. B.). De voor zitter van den Duitschen Rijksdag deelt mede: De Duitsche Rijksdag komt vaanvond te 19 uur bijeen. Op de agenda staat het aan- liooren van een verklaring der rijksregee- ring. De vergadering wordt door alle Duit sche zenders uitgezonden. De Duitschland- zender herhaalt deze uitzending vanavond na de nieuwsberichten te 22.15 uur. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 19 Juli (D. N. B.) Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Het Duitsche duikbootwapen heeft ver dere successen geboekt. Een duikboot boor de' vijandelijke scheepsruimte der koop vaardij met een inhoud van 31.300 br. reg. ton in den grond, een tweede duikboot slaagde er in een groot gewapend koop vaardijschip, dat in een krachtig beveiligd convooi voer, tot zinken te brengen. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben we derom met groot succes aanvallen onder nomen op vliegvelden, haveninstallaties en barakkenkampen in Engeland, benevens op schepen, voor de kusten van Noord-Schot- iand en het Kanaal. Vier koopvaardijsche pen-met een inhoud van in totaal 12 tot 14.000 reg. (br.) ton zijn door inslaande bommen tot zinken gebracht, 12 koopvaar dijschepen en 2 patrouillebooten werden voor een deel zoo zwaar beschadigd, dat verwacht kan worden, dat verscheidene schepen totaal verloren zijn. Naar achteraf bekend wordt is het op 17 Juli gelukt een vijandelijke duikboot met inslaande bommen tot zinken te brengen. In Noord- en West-Duitschland verhin derde de Duitsche afweer den vijand des nachts op doelen gerichte bommen neer te werpen, zoodat slechts geringe persoonlijke en materieele schade ontstond. Luchtaf weergeschut schoot daarbij drie vijandelijke toestellen neer. De totale verliezen van den vijand be droegen gisteren 12 vliegtuigen en twee versperringsballons. Hiervan werden 7 vliegtuigen in luchtgevechten en 5 door luchtafweergeschut neergehaald. Twee Duitsche vliegtuigen wordetn vermist. Kaag weck 1940 Successen van de Kaag-zeilers in de teamwedstrijden Alle sombere verwachtingen ten spijt zitten we dan toch in de Kaagweek. Maar, hoe kon het ook anders, deze Kaagweek biedt een geheel ander beeld dan voor gaande jaren. Ditmaal is het een feest uitsluitend voor de zeilers, indien zij ten minste gelegenheid hadden om hun jach ten naar de Kagerplassen gesleept te krij gen. Gelukkig was die mogelijkheid er wel en dus werden de Kagerplassen ditmaal nagenoeg uitsluitend bevolkt door zeil jachten afgezien dan van de steeds grooter in aantal wordende woonschepen in allerlei formaat en schakeering. De motor booten ontbraken vrijwel geheel. Slechts 'n enkeling en dit was dan meestal een sleepboot ging op motor- kracht over het water. De inzet van de Kaagweek bood ook in nog ander opzicht verschil met vorige jaren. We misten vandaag in de eerste plaats den sympathieken voorzitter, den heer ir. J. C. van Holwerff, die vandaag verhinderd was aanwezig te zijn. Maar ook zijn echtgenoote, mevr. v. Holwerff La Bastide, die jarenlang als tijdopneem- ster een vaste plaats op den starttoren had, heeft het wedstrijd wezen eraan gegeven. Een derde figuur van de Kaagweek, die ditmaal ontbrak, is pipa de Groot, die wegens ziekte verstek moest laten gaan. De wedstrijddag was in tusschen reeds druk bezet doordat niet minder dan drie maal drie teamwedstrijden gehouden moesten worden. De eerste start daarvoor had plaats in de 12 M2 klasse, waarvoor zich nog twee vereenigingen meer hadden aagemeld dan in het programma vermeld stonden. Zoo doende was het totaal aantal deelnemers hier tien uit vijf vereenigingen. De Gebrs. Nauta bezette dadelijk al een goede plaats, maar slechts de leider W. J. H. Nauta, kon zich handhaven. C. Nauta zakte ten slotte tot de zesde plaats af. De Kaag nam na dezen eersten wedstrijd de leiding met 15.1 pnt. Daarna volgden: 2. Agir 15 pnt.; 3. De Koenen 12 pnt.; 4. Loosdrecht 9 pnt.; 5. W.S.V. «Amsterdam 4 pnt. In de Olympia-jollenklasse was het succes der Kaag-teamzeilers nog iets beter. Borgerhoff Mulder had spoedig de lei ding genomen en werd het meest bedreigd HET ITALIAANS CHE LEGERBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 19 Juli. (Stefani). Legerbericht no. 40 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Ondanks de slechts weersomstandighe den heeft een afdeeling van onze lucht macht, na een vlucht van 32G0 K.M. van haar basis, Gibraltar bereikt en daarop het arsenaal en de andere militaire doelen met succes gebombardeerd. Een vijandelijk schip, dat door onze luchtmacht werd verrast, toen het poog de het Kanaal van Sicilië te passeeren, werd door twee bommen getroffen en zoo zwaar beschadigd, dat het door de beman ning moest worden verlaten. Al onze vliegtuigen zijn op him bases teruggekeerd. In het Oostelijke deel van de Middel- landsche Zee is een vijandelijke duikboot tot zinken gebracht. ROOSEVELT AANVAARDT DERDE CANDIDATUUR. WASHINGTON, 19 Juli (D.N.B.) On middellijk na de benoeming van den mi nister van landbouw, Wallace, heeft pre sident Roosevelt een radiorede uitgespro ken, waarin hij zijn benoeming door de democratische partij tot candidaat voor het presidentschap aanvaardde, en zeide, dat het tempo van de buitenlandsche ont wikkelingen een beslissenden invloed op hem heeft uitgeoefend om aan den wensch van de partij gevolg te geven en te bre ken met de Amerikaansch? traditie. Staande tegenover een „overmachtig" ge vaar, dat zijn plannen om zich in het par ticuliere leven terug te trekken omverge worpen heeft, dwingt zijn geweten hem om opnieuw het openbaar welzijn te die- ,nen. De Vereenigde Staten staan voor een der belangrijkste beslissingen in hun geschiedenis. Het gaat niet alleen om de mocratie of dictatuur, maar om de red ding der beschaving in het algemeen. HET ENGELSCHE OPTREDEN TEGEN DE I.R.A. STOCKHOLM, 19 Juli (D.N.B.) In Noord-Ierland zijn een aantal aanhangers van het Iersche republikeinsche leger ge arresteerd. „Svenska Dagbladet" meldt, dat het aantal in Ulster reeds geïnterneerde leden der I.R.A. thans gestegen is tot 150. De leider der Iersche blauwhemden, generaal O'Duffy, zou ook een der vorige nachten door de Engelsche politie zijn aangehou den, toen hij trachtte van Ierland naar Ulster te komen. Men zou hem hebben te ruggestuurd, gewaarschuwd en gedreigd hem zes maanden dwangarbeid te zullen laten verrichten. DE VERKLARING VAN BAUD O IN. GENèVE, 19 Juli. (D.N.B.) De Fransche minister van buitenlandsche zaken Bau- doin, heeft gisteren voor de journalisten, door Jan Bier van de H.J.C. Hij hield dezen echter in bedwang, zulks ten voor- deele van Theo v. Helvert, de tweede Kaagteamzeiler. Het gevolg was, dat deze laatste als eerste eindigde met Borgerhoff Mulder op de tweede plaats. De Kaag veroverde daardoor 15.1 pnt.; terwijl de drie andere vereenigingen Loosdrecht, H.J.C. en W.S.V. Amsterdam, zich elk met 7 pnt. tevreden moesten stel len. Ook in den teamwedstrijd der 12 voets- jollenklassen wist een der Kaagzeilers, n.L A. H. Mastenbroek, als eerste aan te komen. Zijn clubgenoot v. Dalen bezette de vijfde plaats, terwijl de Aegir-zeilers W. Daniëls en J. Vollebregt de tweede en derde plaats veroverden en daarmede de leiding in het klassement. De stand na dezen eersten wedstrijd is: 1. Aegir 17 pnt.; 2. De Kaag 16.1 pnt.; 3. Hillegersberg 11 pnt.; 4. H.J.C. 6 pnt.; 5. De Koenen 5 pnt. De volgorde van aankomst was voor deze drie klassen als volgt: Teamwedstrijd 12 M2 Sharpieklasse le race: 1. Dinges, st. W. J. H. Nauta, (de Kaag); 2. Rossooy II, st. F. Overmans (Aegir); 3. Hoera II, st. J. Vlarhing (de Koenen); 4. Flevo, st. M. Dudok v. Heel (Loosdrecht); 5. Rossooy III, st. C. Over mans (Aegir); 6. Wildebras, stt. C. M. H. Nauta (De Kaag); 7. Pluvier, st. J. de Boer (de Koenen); 8 All Weather, st. J. F. Stap (Amsterdam); 9. Whirlwind, st. W. F. v. Duyl (Loosdrecht); 10. 't Geusje, st. B. E. Ott (Amsterdam). Klassement: 1. De Kaag 15.1 pnt.; 2. Aegir 15 pnt.; 3. De Koenen 12 pnt.; 4. Loosdrecht 9 pnt.; 5. Amsterdam 4 pnt. - Teamwedstrijd Olympia-jollenklasse, le race: 1. Vagebond, st. Th. v. Helvert (De Kaag); 2. Duphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder (De Kaag); 3. Roe, st. M. Recourt (Amsterdam); 4. Berveboe II, st. J. Bier (H.J.C.); 5. Magneet, st. J. 'R. v. d. Berg (Loosdrecht); 6. Flessy, st. H. v. d. Berg (Loosdrecht); 7. Estamtam, st. C. C. Flem- ming (H.J.C.); 8. Dolf je, st. C. Klaassen (Amsterdam). Teamwedstrijden 12 Voetsjollenklasse: le race: 1. Duikelaartje, st. A. H. Masten broek (De Kaag), 2. Spirit, st. W. Daniëls Jr. (Aegir), 3. Repl, st. J. Vollebregt (Aegir), 4. Beatrix, st. R. J. Winters (Hil legersberg), 5. Notedopje, st. J. Ph. v. Da len (De Kaag), 6. Popeye, st. D. Schoen (H.J.C.), 7. Joke, st. P. Gerdt (Hillegers berg), 8. Notedop, st. H. Blijboom (De Koenen), 9. Pinguin, st. B. Martens (De Koenen), 10. Pironette, st. W. J. Smit (H. J.C.). die zich te Vichy bevinden, een verklaring afgelegd over het afbreken van de diplo matieke betrekkingen met Engeland en over het vraagstuk van een Engelsche schadevergoeding voor de aanvallen op Oran. De minister was tot deze verklaring genoodzaakt als gevolg van bepaalde be richten welke door de Engelsche radio waren uitgezonden. In antwoord op de be wering van de Engelsche radio, dat men te Vichy noch in bevestigenden, noch m afwijkenden zin op dit vraagstuk is inge gaan, verklaarde Baudoin, dat de Engel- schen van de situatie, waarin de Fransche regeering zich bevond, gebruik hadden ge maakt om de dingen in een voor hen gun stig licht te stellen. Baudoin verklaarde, dat de Britsche mi nister van buitenlandsche zaken er niet mee had volstaan, het besluit van de Fran sche regeering over het afbreken van de diplomatieke betrekkingen ter kennis te nemen, maar dat lord Halifax een voorstel had gedaan om de betrekkingen weder aan te knoopen. De Fransche regeering had hierop onmiddellijk geantwoord, dat op dit verzoek slechts kon worden ingegaan, in dien aan bepaalde voorwaarden was vol daan. Onder deze voorwaarden moest in de eerste plaats worden genoemd de terug gave van de schepen, die in de haven van Alexandrië en in Engelsche havens op on rechtmatige wijze in beslag zijn genomen, of die onrechtmatig zijn opgelegd. Een an dere voorwaarde was een volledige scha devergoeding voor de slachtoffers van den Britschen aanval en voor de daarbij aan gerichte schade. Baudoin »merkte op, dat de berichten, die uit Londen Vichy hadden bereikt, aantoonden, dat de Britsche re geering niet is genegen toe te stemmen in het vrijlaten van de Fransche schepen. HET DEMOCRATISCHE PARTIJ CONGRES IN AMERIKA. CHICAGO, 19 Juli. (D. N. B.). De mi nister van landbouw, Henry Wallace, is door het democratische partijcongres met 665 van de 1095 stemmen benoemd tot can didaat voor het vice-presidentschap. Naar verluidt had Roosevelt als voorwaarde voor de aanvaarding van zijn derde candi- datuur den eisch gesteld, dat Wallace can didaat zou worden voor het vice-president schap. DE BEWEERDE ENGELSCHE VREDES POGINGEN IN HET VERRE OOSTEN. TOKIO, 19 Juli. (D. N. B.) .De „Tokio Nitsji Nistji" schrijft over de beweerde Engelsche vredespogingen in het Chi- neesch-Japansche conflict: „Japan eischt van Engeland, dat het eindelijk zijn in menging in de Chineesche zaak laat va ren". Het blad zet verder uiteen, dat Ja pan alle krachten van de natie gebruikt voor een oplossing van het Chineesche conflict en daarom geen Britsche inmen ging kan toelaten. Japan wenscht inte gendeel, dat Engeland zijn steun aan Tsjang Kai-Sjek volledig zal stopzetten. Agenda LEIDEN De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 13 Jul 20 uur tot Zaterdag 20 Juli 8 uur waargenomen door de apo theken van Driesum, Mare 110, tel. 20406 en E. B. de Metz, Lammenschansweg 4, teL 23553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 26274. LEIDEN, 19 Juli. Vee. Aanvoer 25 stie ren 240290, schoon gewicht 6674 cent handel matig; 114 kalf- en melkkoeien X 200350, handel vlug; 223 varekoeien e. a. 130—195, handel tamelijk vlug; 160 vette koeien 200340, schoon gewicht 6892 cent, handel vlug; 31 vette kalve ren 8040, schoon gewicht 70100 cent, handel zeer matig; 219 nuchtere slacht kalveren 416, handel vlug; 401 vette schapen 2438, 200 weideschapen 15 26, vette lammeren 1217, handel ta melijk; 697 lammeren 613, handel vlug; 29 zeugen 7090, en 286 mestvarkens 2642, handel tamelijk; 362 biggen 12 18, 9 paarden 300600 handel iets vlugger; 4 veulens f 90120, handel ma tig; 33 bokken of geiten 518, handel tamelijk. Kaas. Aanvoer 91 partijen, waarvan 72 partijen Goudsche kaas le soort 38 40.50, en 2e soort 3437; en 19 par tijen Leidsche kaas le soort 3032 en 2e soort 2729 per 50 kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 19 Juli. Vee. Aanvoer: 82 Enterstieren 80—190. 165 Twenter- stieren 190405, en 405 vette koeien 135345 per stuk 4284 cent per kg.; 701 melk- en kalfkoeien 120245, 94 pinken 65160, 28 vette kalveren 25 60, 338 graskalveren 3080, 365 nuchtere kalveren 5—12, 220 vette schapen 18 —34, 227 weideschapen 1219, 384 lam meren 613. 580 vette varkens f 5572 per stuk, 5270 cent per kg.; 49 magere varkens f 20—50, 184 kleine biggen 11— 16 per stuk; 31 bokken en geiten, 23 paar den. Totaal aanvoer 3862 stuks. Kaas. Nagelkaas 512, Edammer kaasc f 4243 per 50 kg.. Aanvoer 1652 kg. Boter. Veilingboter 1.421.44 per kg. Aanvoer 15 zesde vaten. LEIDSCHENDAM, 18 Juli. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort f 5.20 6 00, 2e soort 4.404.50, 3e soort 3.70 4.—, wankl. 3stek 1.00—1.80, gele komkommers le soort 4.40—5.40, 2de soort 3.70—4.00, 3e soort 3.00—3.40, stek 1.002.20, kropsla le soort 1.00 1.50, peen 57, bloemkool le soort 10 14, 2e soort 4.509.50, uitschot 2.00 3.50, tomaten midd. 8.008.20, gr. ronden 8.00—8.50, 2e soort 8.00—8.10, 3e soort 6.50—6.60, bonken 5.00—7.50, rijp 68, andijvie per 100 1.00—1.50, idem per 100 kg. 2.002.10, spinazie per 4 kg. 2—28 cent, postelein 4.50—6.50. NIEUWKOOP, 17 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd werden 7300 eieren. Prijzen: kippeneieren 3.70—4.40 per 100 stuks. TER AAR, 18 Juli. Centrale Veiling. Tuinboonen 3051 cent, snijboonen 1.40 1.60, princesseboonen 1.651.80, witte pronkers 50 cent, dubb. stamboonen 1.30 - 1.40, Augurken: grof 1.451.55, stip pel 95 cent, komkommers 50 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Juli. Groenten- veiling. Vroege aardappelen, per 100 kg.: bonken 4.—, groote 4.004.40, drielin gen 2.002.40, doppers 1214, tuinboo nen 4.00—5.20, per 100 stuks: sla 1.00 1.50, peen per kist 1.001.50. AARLANDERVEEN, 18 Juli. Eierenvei ling. Prijzen: kippeneieren 3.504.00 en eendeneieren 2.80—3.00 per 100 stuks, kaas 34 cent per pond. UITHOORN, 18 Juli. Kaas. anvoer 32 partijen. Prijzen: Goudsche kaas le soort met rijksmerk 3437, idem 2e soort met rijksmerk 2933 fier 50 kg. Handel vlug. NIEUWVEEN 18 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 1918 kippeneieren Prijzen: 3.85 4.85 per 100 stuks.è ROELOFARENDSVEEN, 19 Juli. Groen ten veiling. Snijboonen 1,421.44, idem stek 6063 cent, princesseboonen met dr. f 1.451.50, idem zonder dr. 1.701.75, tuinboonen 37 cent, dubb. stamboonen 1.25, idem zonder draad 1.40 per 10 kg.; Augurken: D 1.45, E 55—52 cent en stippel 75 cent per 25 kg.; tomaten 1. per 25 pond, sla ƒ1.001.30 per 100 krop; Kwakel: snijboonen 1.43, idem stek 65 cent, tuinboonen 4345 cent per 10 kg. VINKEVEEN, 1T Juli. Groentenveiling. Tuinboonen 5.006.50, spercieboonen 2022, snijboonen 1417, stamsper- cieboonen 1218, tomaten 819, spina zie 3.507.50, postelein 36, roode- kool 3.303.50, per 100 kg.; andijvie 1.102.50, bloemkool 214, komkom mers 35, kropsla 1.202.80 per 100 stuks, peen 5—10, pieterselie 6.80 en rabarber 2.703.00 per 100 bos. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 19 JULL Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 berlijn 75.2875.43 Erussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 42.72—42.81 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 42.6742.86

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3