Qemetig.de fBeüehtm SPORT GLdhten, de Öaóócden DONDERDAG 18 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDF. BUD - PAG. 7 DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Knaap door trein gegrepen en gedood. Gisteravond waren eenige jongens aan het fietsen bij Meu-Lunteren. Op een gege ven oogenblik zetten zij een spurt in, wie van hen het eerst over den onbewaakten overweg aldaar zou zijn. De 9-jarige Dirk Koudijs uit Meu-Lunteren geraakte hierbij op den overweg onder den locaaltrein, wel ke 20.50 uur uit Lunteren naar Amersfoort vertrekt. De knaap was op slag dood. SLACHTOFFERS VAN HET WEG VERKEER. Wielrijder en twee kinderen verongelukt. De 50-jarige W. de Natris, employé van de Rotterdamsche Bankvereeniging te Eindhoven, die per rijwiel op familiebezoek in Boxtel was geweest, is ter hoogte van de brug over het Wilhelminakanaal onder de gemeente Best aangereden door een auto. De N. werd zoodanig gewond, dat hij kor ten tijd later overleed. Voor het hoofdpostkantoor op den N.-Voorburgwal te A'dam, wachtte een file auto's en wielrijders op het veiligzetten van het stopbord op den hoek van de Raadhuis straat. Toen de verkeersmassa zich in be weging zette, verloor een 10-jarig meisje, dat met haar fiets vlak naast een vracht auto stond, het evenwicht, met het gevolg, dat zij voor een achterwiel van den wagen viel. Het wiel ging haar over het hoofd, waardoor zij op slag dood was. Gisteren is in de Starterstraat te Leeu warden het 11/2-jarig zoontje van den heer J. Nijp onder een groote kar geraakt. Het ventje werd dermate aan hoofd en lichaam gewond, dat het bijna terstond overleed. PAARDEN OP HOL GESLAGEN. Voerman overreden en doodelijk gewond. De landbouwer A% Gunst te Havelte had vanmorgen zijn paarden uit de weide aan den rijksstraatweg gehaald en de dieren voor den wagen gespannen Door onbeken de oorzaak sloeg het tweetal op hol, waar door Gunst viel en onder den wagen te recht kwam. De man werd in zeer zorgwek- kenden toestand naar het diaconssenhuis te Meppel overgebracht, waar hij eenigen tijd later overleed. MEISJE BIJ VLOTJEVAREN VERDRONKEN. Toen vier meisjes in de Maashaven te Rotterdam naast het zwembad op een vlot je aan het spelen waren, kantelde dit plot seling. Drie hunner zagen kan zich zwem mende te redden, het vierde meisje, de 15- jarige E. van Halen, verdween echter in de diepte en verdronk. SPOORKAARTJES GESTOLEN. In het plaatskaartenbureau van het sta tion te Deinum, aan de lijn Leeuwarden Harlingen, heeft een inbreker een veertig tal re tour kaartjes tweede klasse, welke men kan gebruiken als een willekeurige plaats naam met inkt wordt ongevuld, gestolen alsmede een klein bedrag aan geld. DE CONCENTRATIE DER VOETBAL SPORT. De secetaris-generaal van het departe ment van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen deelt ons mede, dat er geen reden is om te twijfelen aan het tijdig gereed ko men van de nationale organisatie der voet balsport. GROOT VOETBALTOURNOOI TE SASSENHEEVI Georganiseerd door „Teylingen" A.s. Zondag wordt door de R.K.S.V. „Teylingen" een buitengewoon Voetbal- tournooi gehouden zooals nog nimmer kon worden vastgesteld. Van acht verschillen de plaatsen uit het District zullen van elke plaats de elf sterkste spelers tegen elkaar uitkomen. Gisterenavond vond de loting plaats, welke den volgenden uitslag gaf: uur A. OegstgeestNoordwijkerhout, 1212.40 B. HillegomLisse 12.45— 1.25 C. SassenheimRoelofveen 1.302.10 D. Noord wijkLeiden 2.152.55 2e ronde. uur E. Winnaar AWinnaar C 33.40 F. Winnaar BWinnaar D 3.454.25 Finale uur G. Winnaar EWinnaar F. 4.455.25 Prijs uitreiking 5.30 uur. Zoo worden op een middag 7 wed strijden gespeeld, zoodat elke wedstrijd 2x20 minuten duurt. Bij gelijk spel wordt beslist door het nemen van 3 strafschop pen. Wij verzoeken de deelnemers tijdig aanwezig te zijn. daar geen minuut later wordt aangevangen, daar het anders on mogelijk is op tijd klaar te zijn. Dat voor dit buitengewone programma de publieke belangstelling groot zal zijn, daaraan be hoeven wijniet te twijfelen. R.K. Sportver. „Doeos" De gisterenavond gespeelde wedstrijd tusschen een Docos comb, en een S.M.C. comb, eindigde in een 32 overwinning voor Docos. Vrijdag veldtraining onder leiding van Kick Smit; aanvang junioren 7 uur en senioren 8 uur; allen zijn natuurlijk present. HAAGSCHE ELFTAL—NEDERLANDSCH ELFTAL 15 Op het V.U.C.-terrein in Den Haag is gisteravond de eerste wedstrijd van een serie van drie gespeeld, waarvan de baten zullen worden aangewend ter vorming van een fonds voor de oorlogsslachtoffers onder de Nederlandsche voetballers. De strijd, welke ging tusschen het Haag- sche elftal en het Nederlandsche elftal, werd een overtuigende en verdiende over winning voor laatstgenoemde ploeg .De publieke belangstelling was zeer be vredigend: de'tribunes waren zoo goed als geheel bezet. Het Haagsche elftal had nog eenige wij zigingen ondergaan, doordat Walhain van H.B.S. en Ditmars van D.H.C. door ziekte verhinderd waren. Zij werden resp. ver vangen door de Jong uit A.D.O. en P. Eversteyn, eveneens uit A.D.O. Voordat Den Haag den bal aan het rol len bracht, werden twee minuten stilte in acht genomen, ter nagedachtenis van de gevallenen. Al spoedig bleek, dat het verband in het Nederlandsche elftal beter was dan bij de Hagenaars. De voorhoede combineerde verdienstelijk en vooral de vleugels lieten aardig driehoekspel zien. Over het alge meen was het afgeven en doorgeven van den bal goed verzorgd, waarbij de midden linie, welke in haar geheel bestond uit de spelers van Feyerroord, flink steun gaf. Vooral Kuppen als spil, beheerschte het middenveld en zette met verre trappen de buitenspelers Drager en Bergman aan het werk. Paauwe hield een speciaal oogje op de Harder, zoodat deze laatste zijn anders zoo snelle spel maar nauwelijks kon ont plooien. Na 25 minuten spelen scoorde het Ne derlandsche elftal het eerste doelpunt. Uit een corner kopt van Spaandonck in de richting van het doel en Drok doet de rest (01). Even later is het weer Drok, die het tweede doelpunt fabriceert, als Drager een goeden trekbal geeft (02). De derde doelpunt werd gemaakt in buitenspelpositie door Vente, die van deze fout van den scheidsrechter profiteerde en Dankelman geen kans gaf (03). Den Hagenaars zat het intusschen niet mee. We zagen ook van hun zijde eenige goede aan vallen, doch alles strandde op de hechte verdediging van de gasten. Even na de rust duwt de Jong van de Hagenaars een speler in den rug en van Spaandonck brengt uit den toegewezen vrijen schop den stand op 04. Na 15 minuten zet Drager scherp voor en de toe- geloopen Vente scoort keihard via den bovenlat (05). Den pas weten de Hage naars een tegenpunt te maken en zoo de eer te redden. De Harder gaat in soloren langs de lijn, geeft voor en Eversteyn weet Wille te passeeren (15). De stand blijft verder ongewijzigd. Op 24 Juli speelt het Nederlandsche elftal zooals gemeld een wedstrijd te Roterdam en op 31 Juli te Amsterdam. HET NEDERLANDSCH ELFTAL TEGEN ROTTERDAM De keuze commissie van den K.N.V.B. heeft het Nederlandsch elftal voor den wedstrijd tegen Rotterdam, welke Woens dag 24 Juli a.s. op het Sparta-terrein te Rotterdam gespeeld wordt, als volgt samengesteld: Doel: Wille (E.D.O.) Achter: Wilders (Blaauw-Wit) en van der Heide (Feyenoord). Midden: Paauwe (Feyenoord), de Vries (V.S.V.) en de Vroet (Feyenoord). Voor: Drager (D.W.S.), van der Vegt (H.B.S.), Vente (Feyenoord), van Spaan donck (Neptunus) en de Harder (VU.C.l. WANDELSPORT DE EERSTE AVONDVIERDAAGSCHE. Ruim 1700 deelnemers. De eerste avondvierdaagsche, georgani seerd door den Stichtsch-Gooischen wandel sportbond, welke gisteravond een aanvang heeft genomen, belooft een groot succes te worden. Reeds den eersten avond heerschte bij de startplaatsen te Utrecht, Bussum en Amers foort een geweldige drukte. Het aantal deelnemers, dat gisteravond van de drie genoemde startplaatsen ver trok was ruim 1700. In Utrecht vertrokken om 7 uur 1026 deelnemers, uit B'issum 333 en uit Amersfoort 298. Overal langs de we gen, welke de wandelaars volgden, bestond van de zijde van het publiek groote belang stelling. Te ruim tien uur waren de deelnemers weer bij hun uitgangspunt teruggekeerd. Deze eerste avond had slechts zeer' weinig uitvallers opgeleverd. In totaal moet er 75 K.M. gewandeld worden, de eerste en tweede dag 15 K.M., de derde en vierde dag resp. 20 en 25 K.M. NAAR EENHEID IN DE WANDELSPORT. Overtuigd van de noodzakelijkheid, da< het Nederlandsche volk ter behoud van zijn eigen volkskarakter, ook op het gebied van de wandelsport, kome tot meerder eenheid, besloot het hoofdbestuur van de Christe lijke Nederlandsche Wandelsportorganisatie (C. N. W. O.) in haar gisteren te Amster dam gehouden vergadering, zich aan te slui ten bij de Nederlandsche Wandelsport Fe deratie (N.W.F.). Door deze aansluiting van de C. N. W. O. bij de N. W. F. zijn nu alle landelijke wandelsportvereenigingen van alle gezindten in één nationale wandelsport- organisatie vereenigd. ATHLETIEK WATERPOLO L.Z.C. H—POELMEER H Hedenavond om 8 uur zullen L-Z.C. II en Poelmeer H in de Zweminrichting „De Zijl" tegen elkaar uitkomen. A. Z. C. I—G. Z. C. n 1—1. A. Z. C. moest het dezen avond met 2 invallers doen. Thim en v. d. Velden waren niet van de partij. Dit was wel iets merk baar, want G. Z. C. bleek iets sterker, doch kon dit aanvankelijk niet in doelpunten uitdrukken. Een strafworp op het Goudsche doel werd corner, doch deze bleef ontbenut; toch wist A. Z. C. nog voor de rust de lei ding te nemen (10), toen Raaphorst goed de bal werd toegespeeld en op korten af stand wist te doelpunten. Na rust had G. Z. C. spoedig succes door haar linksvoor, die den stand op gelijken voet bracht (11. Hoewel de strijd verder spannend bleef, liet het samenspel aan bei de zijden meermalen veel te wenschen over. De verdedigingen bleven de situatie meester, zoodat ten slotte het einde kwam met gelijken stand. A. Z. C. Hl—G. Z. C. IV 6—1. Direct na den aanvang nam A. Z. C. reeds de leiding (10). Voor de rust was A. Z. C. niet te passeeren en trachtten de Gouwenaren tevergeefs den gelijkmaker te scoren. In de tweede helft had A. Z. C. bijna geheel het spel in handen. Direct na her vatting werd het al 20 en de linksvoor van A. Z. C. maakte reeds spoedig 30. Na dat Bijl met een onhoudbaren worp den stand op 40 had gebracht, slaagde de rechtsvoor der bezoekers er in met een uit stekenden worp den achterstand te verklei nen tot 41. Ook nadien wist A. Z. C. door Bijl haar voorsprong nog 2 keer te ver- grooten. Het laatste doelpunt kwam uit een strafworp. Met dezen stand (61) kwam het einde. ROEIEN REGIONALE WEDSTRIJDEN OP HET ALPHIA-TERREIN. A.s. Zaterdagmiddag 5 uur zal op het Al- phia-terrein een drie-steden-athletiekmid- dag worden gehouden onder auspiciën van de K. N. A. U. Aan deze wedstrijden zul len de beste athleten van Alphen, Gouda en Leiden deelnemen o.a. de overwinnaar van Osendarp en vele anderen. LAGA WINT WEDEROM DEN TELEGRAAFBEKER. De Amstel met ruim 4 lengten geslagen. Geheel volgende verwachting heeft de acht van de Amstel in den eindstrijd om den Telegraafbeker op den Amstel te Am sterdam de meerderheid van Laga moeten erkennen. Door deze overwinning kwam Laga weer voor een jaar in het bezit van den beker. Hoewel de Amstel vooral op de eerste 1000 meter goed partij gaf, werden de Amsterdammers, evenals de Hoopploeg met ruim vier lengten geslagen. Nadat dr. Meurer het sein tot starten ge geven had, sloeg De Amstel direct een hoo- ger tempo dan Laga. Het effectieve roeien der Delftenaren zorgde er voor, dat De Am stel geen voorsprong kon nemen. Toen het bantempo door beide ploegen was aangeno men, leidde Laga met een halve lengte. Langzamerhand bleek meer en meer het overwicht van Laga en bij den Omval, na 2 1/2 K.M., bedroeg het verschil reeds 2 1/2 lengte. Amstel, dat hier den binnenbocht had, wist door goed sturen en een flinke spurt weer een lengte in te loopen. Deze zware krachtsinspanning was blijkbaar voor de Amsterdammers te veel geweest, want de spurt, welke de Lagaploeg als antwoord hierop gaf, konden zij niet meer behouden. Na de Berlagebrug liep Laga dan ook re gelmatig uit en prachtig gelijk roeiend gin gen de Delftenaren met een goede spurt over de eindstreep. De uitstekende tijd van 15 min. 19 sec., dus 16 sec. minder dan den voorwedstrijd, wees voldoende de bui tengewone kracht van deze ploeg aan. De belangstelling was dezen avond veel grooter dan bij den voorwedstrijd; niet al leen dat het aantal fietsers, dat den wed strijd volgde, belangrijk was toegenomen, ook langs den kant en op de bruggen was een groote toeloop van toeschouwers. De uitslag was: 1. Laga in 15 min. 19 sec. De winnende ploeg bestond uit: J. T. L. Bartlema (boeg), P. T. Eckenhausen, N. R. J. Phaff, A. C. Ie Poole, H. G. Klinkert, H. Herklots, P. H. Godefroy, W. E. Mooyaart LAWNTENNIS DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Gisteren op de M.E.T.S.-banen begonnen Op de M.E.T.S.-banen te Sdheveningen hebben gisteren de nationale tenniskampi oenschappen een aanvang genomen. Voor een niet zeer talrijk publiek werd de strijd ingezet met een duel tusschen Hughan en Heynen. Hoewel Hughan, voor al in den aanvang, niet zeer in vorm was evenmin trouwens als zijn tegenstan der, die vrij spoedig vermoeid geraakte wist hij Heynen toch in drie sets (75, 62, 61) te verslaan. De groote verrassing van dezen dag was de vijftienjarige L. van Meegeren jr., die in zijn strijd tegen Borren niet toegaf en taai volhield tot de- vijfde set, die met 86 in het voordeel van Borren eindigde. In de andere partijen waren het de be kende namen, die zegevierend, uit het strijdperk traden, als Van Swol, Tech- macher en Karstens. Marinikelle werd in vijf sets door De Brauw verslagen en in den strijd JacobsonReidt zegevierde de eerste in drie sets. Lissauer won in vijf sets van Wilton. In het dames dubbelspel toonde zich het duo mej. Rollin CouquergueMevrouw Van Berkel overtuigend de meerdere van mej. Hartog en mej. Kerckhoff, hoewel de laatsten de tweede set boven de normale lengte- wisten te rekken (97). Bij het heerendubbelspel hadden Hughan en Van Swol slechts drie sets noodig om hun meerderheid over Marin- kelle en Koopman aan te toonen. De volledige uitslagen luiden: Heerenenkelspel: T. Hughan sL W. Hey nen 75, 62, 61; L. Lissauer sL H. Wilton 6—1, 6—2, 3—6, 3—6, 6—4; A. M. Borren sl. L. van Meegeren 57, 26, Graaff 36, 60, 75, 62; J. Jacobson 60, 64, 86; W. Karsten sl. F. van der sL A. C. Reidt 6—4, 6—2, 6—3; D. Tesch- macher sl. J. Bouman 61, 61, 62; Jhr. R. de Brauw sl. mr. Marinkelle 64, 46, 63, 16, 61; H. van Swol sL Fr. Wiegers 6—3, 6—3, 6—4. Dames dubbelspel: Mevr. E. van Berkel- Belzer en mej. M. Rollin Couquerque slaan mej. A. Kerckhoff en mej. A. Hartog 6—0, 9—7. Heeren dubbelspel: T. Hughan en H. van Swol sl. mr. W. Marinkelle en O. Koop man 61, 63, 64; W. Karsten en D. Tesohmacher sl. jhr. R. de Brauw en Fr. Wiegers 61, 61, 62. BILJARTEN BELJARTCULB T.E.P. Onderafd. St. Joz. Gez. Ver. te Leiden De inschrijving voor de competitié is verlengd tot uiterlijk Zondagavond 21 Juli. Dit geldt alleen voor spelers van het 1ste biljart. Vervolgens is de datum van den bliksem wedstrijd gesteld op Vrijdag 26 Juli a.s. De verdere mededeelingen be vinden zich a.s. Zaterdag op het bekende bord. De opstelling der competitie-wed strijden voor hedenavond luidt als volgt: 1. P. H. SmitsC. v. d. Meyden 2. H. Key—TH. v. d. Holst 3. A. Kienjetv. d. Krogt 4. J. SoupartH. Cambier 5. Ph. SmitsA. Koper 6. J. HillenaarJ. Brasker De opstelling voor morgenavond is ah volgt: 1. C. v. d. MeydenH. Key 2. A. KoperD. Devilee 3. Th. v. d. HolstH. Devilee 4. N. OverdijkJ. v. Dam 5. J. de GrootS. v. d. Aar 6. C. Kleinv. d. Krogt. De wedstrijden vangen precies te 7.10 uur aan. FEUILLETON Een roman uit Siberië, door Fr. ENSKAT. 22) Nog lang staarde Hal in gedachten ver zonken naar de met sterren bezaaide he mel. Ook Kare kon aanvankelijk den slaap niet vatten. Daarvoor was de dag te op windend geweest. Zij zag Frans en Nanglu bezig met het vangen der rendieren en dan dacht zij weer vol schrik aan het oogenblik, waarop het groote dier op haar afstormde. Zij zag Hal die voor haar Frans was toesnellen; zij dacht aan het moment, waar op zij het geronnen bloed op zijn rug had gezien. En ook Kare's mijmeringen dwaalden af naar een punt, dat een ge lukkigen glimlach om haar lippen tooverde. XIX. Bessin had weer nieuwen moed gekre gen. Hij hoopte de rendieren n'* toch naar het Eibirgebergte te kunnen overbrengen. Nanglu's kordate wijze van optreden had zijn bewondering gewekt en hem doen be sluiten den Osseet ook bij het verdere trans port de leiding op te dragen. Nanglu ging ook verder met overleg te werk. Geassisteerd door Gregor hield hij zich de twee eerstvolgende dagen perma nent met de gevangen rendieren bezig. Zij liepen steeds weer om de kleine kudde heen en" daarna bestegen zij hun paarden om ditzelfde spelletje nogmaals tot in het oneindige te herhalen. De bedoeling hier van was de dieren aan de lucht van mensch en paard te wennen. En dat gelukte volko men. Reeds den tweeden dag legden de die ren hun oude schuwheid en wederspannig- heid af en ook de paarden toonden zich veel minder bevreesd voor het hun onbekende wild. Ja Nanglu en Gregor speelden het bij hun verdere pogingen zelf klaar de twaalf gevangen dieren in elke richting te drijven, die. zij wenschten. De oude Bessin bleef met Kare in het kamp. Hij hield Hal gezelschap en verbond diens wonden. De oude man toonde zich zeer bezorgd, niettegenstaande Hal steeds weer verzekerde, dat hij niet de minste pijn had. Inderdaad voelde hij zich dan ook al weer volkomen fit. Intusschen had ook Donald met zijn jon gens niet stil gezeten. Uren lang reden zij om de groote kudde heen en ook hier bleef het succes niet uit, want weldra openbaarde zich een zekere verdraagzaamheid. De vierde dag sinds het vertrek van Bes sin Hoeve, was aangebroken. Het troepje verkeerde in groote spanning, want van daag wilde men een nieuwe poging onder nemen om de kudde in beweging te krijgen. Zou het ditmaal gelukken? De Donalds hadden him plaats als uiter sten in de rij ingenomen. Kare leidde de beide pakpaarden aan een lang touw. Hal, wien elke medewerking aan deze nieuwe drijfjacht was ontzegd, bevond zich aan haar zijde. Nanglu, Gregor en Bessin togen aan het moeilijke en onberekenbare werk. Op kor ten afstand van elkaar reden zij op de twaalf gevangen rendieren toe, daarbij tel kens met hun hoed zwaaiend. En werkelijk: de rendieren zetten zich in beweging. De drie mannen vormden daarop een halven cirkel en drongen telkens sneller voor waarts, daarbij de nog steeds los gebonden dieren naar de groote kudde toedrijvend. De geweldige massa dierenlijven bleef dicht bijeen; het was een schier onoverzich telijk veld van grijszwarte ruggen, maar van een bijzondere opwinding was ditmaal niets te bespeuren. Zij passeerden de kud de tot den kop bereik twas. Hier werden de dieren tusschen de andere gedreven, waarabij er nauwlettend voor moest worden gewaakt, dat de troep in beweging bleef. Toen men zoover gevorderd was, gaf Nanglu den Donalds het teeken, dat zij konden oprukken. Aan dit sein werd on middellijk gevolg gegeven. Eveneens met hoed- en armzwaaien naderden zij de hon derden rendieren, die langzaam, heel lang zaam op deze aansporingen reageerden. Voetje voor voetje zette de geweldige troep zich in beweging, achter de twaalf leiders aan, die voor aan den kop gingen. Een luid gejuich vertolkte de vreugde der ruiters over dit resultaat van hun bemoeiin gen. Het was dan ook een impoosant schouwspel de machtige kudde te zien voorttrekken. Lijf aan lijf, gewei aan ge wei ging het voorwaarts; op de lichtgrijze flanken der dieren tooverde de zon een zil veren glans. Nu wis het moeilijkste werk achter den rug. Weliswaar toonden de die ren niet de minste haast, maar de kudde bleef nu in beweging en de begeleiders konden zich er toe bepalen een gesloten achterhoede te vormen, welke voor den noodigen druk zorgde. De avond begon reeds te vallen ,toen zij eindelijk den oostelijken oever van de Ir- bytsch bereikten. Op een teeken van Nan glu werd het drijven gestaakt en geleide lijk kwam de kudde tot staan. In de nabijheid werd een nieuw kamp op geslagen en nadat men den inwendigen mensch had versterkt, legde men zich wel dra ter ruste. Den volgenden dag zagen de mannen zich weer voor een moeilijke taak geplaatst. Nu kwam het er op aan de kudde door de Irbytsch te drijven. Niemand kon met eeni ge zekerheid zeggen hoe de dieren zich hierbij zouden gedragen. Hal wenschte niet langer werkloos toe te zien. Na met Nanglu overleg te hebben ge pleegd, reed hij te paard naar de rivier. Voorzichtig drukte hij zijn hakken in de flanken van het dier, dat gewillig gehoor zaamde. Zonder eenig verzet ging het te water om daarna onder luid geproest en ge snuif naar den anderen over te zwemmen. De Irbytsch was op deze plaats niet diep en Hal bereikte dan ook gemakkelijk den overkant, waar hij zich posteerde in af wachting van de dingen, die komen zou den. Het zag er naar uit, dat hij het min ste werk zoti hebben. De andere mannen begonnen nu weer te drijven en wederom met succes. Duwend en dringend bereikte de kudde den oever, waar Nanglu en Gregor hadden post gevat om een eventueel zijwaarts uitwijken van de dieren te voorkomen. Bessin en de Do nalds vormden de achterhoede, die de kud de opdreef. De voorste dieren aarzelden een oogenblik, toen zij de rivier voor zich za gen, maar daar hun achterwaarts de pas was afgesneden, bleef hen niet veel anders over dan te water te gaan. Het begin was er. De drijvers haastten zich om de dieren tot meerderen spoed aan te zetten, waar door hen a.h.w. den tijd tot overleg werd ontnomen en weldra zwom nu de grauw- 1 zwarte kudde over den stroom. Aan den anderen oever regelde Hal de snelheid van de aan land klimmende die ren, waardor de overigen gemakkelijk kon den aansluiten. Niet minder dan vier uren duurde deze overtocht, maar toch bevond de kudde zich dan ook volledig aan den anderen oever. Het passeeren van de Irbytsch was boven verwachting geslaagd. De tocht werd voortgezet. Niets kon de wel langzaam, maar toch gestadig voort schrijdende kudde weerhouden en zoo be reikten zij la^t in den middag den voet van het Eibirgebergte. Michel Bessin toonde zich zoo blij als een schooljongen. Voor dezen dag was het werk gedaan; het was alles even vlot van stapel geloopen. Den volgenden ochtend zaten allen reeds bij het krieken van den dag in het zadel. Wederom bewoog de kudde zich duwend en dringend voor hen uit. Het terrein werd geleidelijk heuvelachti ger, zoodat uitkijken de boodschap werd. Zij bogen om de Oostelijke helling van het ge bergte heen. Na een half uur kwam de Noordelijke wand, dus de achterzijde van het gebergte in zicht; de kudde werd daar op in eenigszins Westelijke richting gedre ven. Hal tuurde voor zich uit en nu besefte hij plotseling de groote beteekenis van Bessin's plan. Achter het Eibirgebergte en daardoor eerst thans zichtbaar, verhief zich een twee de bergrug, welke zich naar het Noorden uitstrekte, doch niet dezelfde hoogte be reikte. Toen Bessin Hal's verbazing merk te, zei hij glimlachend: „Dat is de Ayron Hoogvlakte. Tot dusver is haar bestaan voor je verborgen gebleven, Frans, omdat zij zich in zekeren zin achter het Eibirgeberg te verschuilt". (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7