OMGEVING RIJNSTREEK Burgerlijke Stand Laatste berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 18 JULI 194U DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MEISJE DOODGEDRUKT Vanmorgen reed een trapcarrier van de firma de Gruyter over de Nijverheids straat te Capelle aan den IJssel. Doordat, een spatscherm brak, ging het wiel slepen, waardoor de carrier plotseling om zwaaide. De laadbak trof daarbij het 3- jarig dochtertje van de familie Noorlander uit Rotterdam, die te Capelle aan den IJssel als vluchtelinge verbleef Het kind werd tegen den muur van de huizen door gedrukt. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 2543. H. ter Schuur, Noord wijk, Voorstraat 20. Banketbakkerij. Vest.fil.: Noord wijk,' Hoofdstraat 98. 1954. J. J. Elstgeest. Noordwijk-Binnen, Kerkstraat 45. Brood- en beschuitoakkerij. Uittr. E.: J. J. Elstgeest, d.d. 15 Mei 1939. 3913. K. Toonen. Noordwijk aan Zee, Hoofdstraat 66. Wijnhandel en bierbotte larij. Overl. E.: K. Toonen, Noord ijk aan Zee, dd. 7 Juni 1940. Wijz. handelsn. in: Wed. K. Toonen. N.E.; Wed. M. G. Toonen- Lagerweg, Noordwijk aan Zee. Opheffing: 4694. N. Lugtigheid, Sassenheim, Zandslootkade 33. Planten en Ibloemibollenkweekerij en -handel. Bij de gehouden examens aan de T.M.S. „Technioum" te Rotterdam is geslaagd voor bouwkundig teekenaar de heer J. G. Impelmans; voor aankomend vliegtuig- bouwkundig teekenaar de heer W. J. Stumpel, beiden alhier. Bij het gehouden examen der H. C. V. op 16 en 17 Juli te 's-Gravenhage zijn ge slaagd de dames C. A. de Blauw v. leera- res. A. A. de Rijk, W. KoekebakkerZeil- stra, M. W. de Koning, F. v. d. Werf, J. de Vries voor costumière, allen leerlingen van mej. J. L Th. v. Zwieten, alhier. Te Den Haag slaagden voor het R.K. Mulo-examen: Riet Alders te Noordwijk, Tini de Greef te Warmond, Nel v. d. Berg, Nel Bergers, Gonnie Bosch, Rie Doedens, en Suze Haerden te Leiden, allen leerlin gen van de St. Barbara school aan het Levendaal. Te Den Haag is geslaagd voor het aan vullend examen handelsbriefwisseling (art. 77bis wet M.O.) voor Nederlandsch de heer B. Dijkstra, alhier. OEGSTGEEST Aanrijding. In de Dorpsstraat had gis teren een aanrijding plaats tusschen de wielrijdster mej. P. W. V. alhier en een auto bestuurd door den heer A. J. G. uit Voorburg. De wielrijdster werd over den rijweg geslingerd en bekwam verwondin gen aan handen en hoofd. Dr. Leemhuis was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp waarna zij is overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ter Woensdagavond 8 uur kwam de gemeen teraad van Bodegraven, voor het eerst na 18 Mei weei bijeen, thans in voltallige ver gadering. De Burgemeester sprak na de opening een rede uit, waarin hij de aan dacht vestigde op de gewijzigde omstan digheden, waaronder de Raad thans bij eenkwam en vervolgens allereerst hen ge dacht, die hun leven bij de verdediging van ons Vaderland hebben moeten geven, waaronder helaas ook 'één uit onze ge meente. Hij eerde hen als trouwe mannen en zonen uit ons volk, die hun plicht ge trouwelijk hebben volbracht en sprak de wensch uit dat God htm nabestaanden moge troosten, zooals alleen Hij en nie mand anders dat kan. Verder sprak hij zijn groote waardeering uit voor de uitnemende wijze, waarop het gemeentepersoneel in de afgeloopen weken zijn taak heeft vervuld. Er is zeer veel van hen gevergd en met groote plichtsbetrachting is gedaan, wat gedaan moest worden. Niet minder erken telijk is de Burgemeester voor de onder vonden medewerking van de zijde der burgerij, waaruit krachten naar voren zijn gekomen,^ die hem bij dag en nacht geheel belangeloos op allerlei wijze hebben ge steund. Hij heeft daarvoor groote waar deering en wil die openlijk uitspreken. Ook dankt hij de burgerij voor de waar dige houding, die zij in de spannende da gen tegenover de bezettende macht heeft aangenomen en voor de wijze, waarop de naar hier uitgeweken vluchtelingen zijn ondergebracht en verzorgd en voor de wijze, waarop is geofferd voor de geteis terde bevolking. Spr. vertrouwt dat de Raad onder de gewijzigde omstandigheden, daarmee ten volle rekenend, niettemin zal volharden in zijn streven om ook in deze tijden de toevertrouwde taak op waardige wijze te vervullen. Na deze opening en nadat besloten was de notulen aan te houden werden ver schillende ingekomen stukken, waaronder een dankbetuiging van den Burgemeester van Rotterdam voor de toegezegde hulp, voor kennisgeving aangenomen. Daarna brachten B. en W. advies uit be treffende een reeds vroeger ingekomen adres van de bewoners van Noordzijde, Weijland en Weijpoort terzake van uitbrei ding der straatverlichting aldaar. B. en W. adviseerden in verband met de tijdsom standigheden het verzoek af te wijzen. Uit verdere behandeling. Naar de schuldvraag zal door de politie een onderzoek worden ingesteld. Personalia. Op het te Den Haag ge houden examen der H.C.V, slaagden als costumière de dames S. Riemens, T. v. Beek, E. Ciggaar en T. v. d. Kaaij. Allen leerlingen van mevr. A. y. d. KaaijRoot, leerares van de Modevakschool alhier. VOORSCHOTEN Fietsen komen en gaan. De veldwach ter L. te Leidschendam deelde mede, dat in de gemeente aldaar een onbeheerd rijwiel was aangetroffen, dat in goede staat ver keerde, merk Gazelle, wat na onderzoek bleek toe te behooren aan v. 't W. alhier. Een rijwiel, dat sedert 11 Mei 1940 v/as ver mist. Ten nadeele van den wachtmeester L. is alhier een heerenrijwiel, merk Eijsink, uit de barakken ontvreemd. Personalia. De heer A. Tempelman te Zwolle, korporaal bij de militaire politie en capitulant, is benoemd tot bode-concier- ge der gemeente, alhier. Dr. J. M. van den Ende, vroeger inge zetene van deze gemeente, is tot directeur benoemd van de Rijks Hoogere Burger school te Middelharnis. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Voor het examen assistent- motortechnicus slaagde aan de M. T. S. te Rotterdam de heer J. C. Carsjens. Door een vallende steen getroffen. Woensdag had de arbeider G. werkzaam aan de verbouwingswerkzaamheden bij de firma Samsom het ongeluk door een vallen de steen te worden getroffen. Dr. K. ver leende de eerste hulp, waarna de man naar zijn woning werd overgebracht. BOSKOOP Personalia. Voor het examen assistent bouwkundig opzichter slaagde aan de M. T. S. te Roterdam de heer G. J. van der Togt. NOORDEN Eerste plechtige H. Mis. Zondag a.s. doet de weleerw. heer R. Knaap uit deze parochie, die op Zondag 1.1. in het Missiehuis van Mill-Hill te Roosen daal priester is gewijd, zijn eerste plechtige H. Mis m de parochie. Zaterdagavond te 8 uur heeft de feeste lijke ontvangst plaats in de kerk. Vooraf gegaan door bruidjes zal door de paro chianen bij het binnenkomen een wel komstlied worden gezongen, waarna door den Neomist een kort Lof wordt gehouden. Zondag om half elf zal zijneerw. een plechtige Hoogmis opdragen en des avonds om 8 uur een plechtig Lof. De receptie is van 2.30 tot 4 uur in de Gezellenzaal naast de kerk. een daarna voorgelezen rapport van de Bedrij vencommissie bleek dat deze inder tijd, vóór 10 Mei had geadviseerd het ge vraagde toe te staan, omdat het gewenscht gebleken was en daar tevens een kosten berekening aan had toegevoegd, waaruit bleek dat de totale kosten per jaar voor de bedrijven f 1584.— zouden bedragen, waar voor dit tegen het tarief dat de gemeente voor den stroom van de straatverlichting betaalt, slechts 885.zou terugontvan gen, zoodat het resteerende bedrag ten na deele van het G. E. B. zou komen, wat hen niet redelijk vogrkwam. De heer Boer bleef de wenschelijkheid vasthouden en achtte afwijzing van het verzoek wat te ver strekkend, liever zag hij het aangehouden en opnieuw in behan deling gebracht, wanneer de omstandighe den dat toelaten. De voorzitter achtte dat niet raadzaam omdat die tijd niet te bepa len is en wees vervolgens op de moeilijk heid om de benoodigde materialen te krij gen Voor een werk, dat wat loonuitgaven betreft niet belangrijk is. Ook de heeren la Gro en v. d. Heijden pleitten voor uit voering, zoodra dit mogelijk was, maar ten slotte nam de Raad genoegen met een toe zegging van B. en W. dat ook het college de wenschelijkheid beaamde en diligent zou blijven. Het punt „Verhooging van het crediet voor de uitvoering van de vernieuwing en verbreeding van de Zuidzijdsche en Wey- poortscheweg" was van de agende genomen omdat het destijds toegestane crediet van 60.000 achteraf voldoende gebleken was, ook al zou de aanvankelijk gevraagde ver hooging van 3600 nog opgevoerd moe ten worden tot 4400.—, waarvoor Ged. Staten hun toestemming al gegeven heb ben, zoodat het werk binnenkort zal wor den uitgevoerd. Tenslotte werden de gemeenterekening over '39 en die van de Bedrijven aangebo den. De eemeenterekening sloot met een batig saldo van f 23884.14 op de gewone en 13340.69 op de kapitalsdienst, die van het G. E. B. met een winst van f 1313. waarvan f 313.werd afgeschreven, die van de Waterleiding met een geheel afge schreven winst van 7530.35. De rekeningen werden in handen van de financieele commissie gesteld, waarna de vergadering gesloten werd. LEIDEN. Geboren: Theodorus Hubertus z. van J. L. de Wit en M. E. van Dijk. Johan nes Arnold z. van J. R. Offerman en B. J. de Zwart. Johannes z. van G. J. Blik- man en A. A. Verdickt. Wilhelmina d. v. P. Langezaal en S. M. Velthuijzen. Christiaan z. van P. Neddermeijer en J. Wijngaard. Johanna Thérése dr. van F. Bach en M. Weijermann. Wilhelmina Marchien dr. van J. H. Wolthuis en G. Ra dix. Cornelia Jacoba d. van C. de Regt en L. Vogelaar. Piéter Hendrik z. van H. Schalkwijk en L. Donker. Gehuwd: A. van Norden jm. en C. S. Buutfeld jd. H. M. A. C Feijkes jm. en R. Peerenboom jd. C. H. K. Hazebroek jm. en H. J. Visser jd. H. J. Looman jm. en P. van Loef jd. L. Slegtenhorst jm. en L. Doove jd. Overleden: A. van Kooperen zoon 24 j. J. C. Dijkstra d. 10 j. Th. Nobel zoon 22 j. C. J. M. van Holstein d. 26. BinnenEand NAAR EENHEID IN DE VOETBALSPORT In een bijeenkomst van vertegenwoordi gers van voetbalorganisaties is het volgen de besluit genomen: Vertegenwoordigers der hieronder ge noemde voetbalorganisaties: de Koninklij- de Nederlandsche Voetbalbond, de Roomsch Katholieke Voetbalfederatie en de Chris telijke Voetbalbond, de Nederlandsche Ar beiders Sportbond en de Nederlandsche Voetbalfederatie, in vergadering ten depar- temente van onderwijs, kunsten c i weten schappen bijeen onder leiding van mr. J. P. C. van Kuyk, voorzitter van de na tionale stichting tot bevordering van de lichamelijke opvoeding, overwegende, dat zij principieel overeengekomen zijn tot sa mensmelting van de bestaande voetbal bonden op grond van enkele nader bekend te maken algemeene grondslagen, behou dens goedkeuring hunner besturer, beslui ten voor 24 Juli as. de definitieve beslis sing over de beoogde samenwerking ter kennis van het bestuur van voornoemde stichting te brengen. DE BRAND IN EEN HOUTEN LOODS TE UTRECHT. Scholier aangehouden. Gistermiddag is door de recherche te Utrecht een 14-jarige scholier aangehou den, die er van verdacht wordt den brand te hebben gesticht in de loods van de fir ma Serree, gelegen achter het perceel aan de oude gracht, welke gisteren een prooi der vlammen is geworden. Op last van den commissaris van poli tie in de eerste af deeling is de jongen in verzekerde bewaring gesteld. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT. DUITSCHE TROEPEN OP QUESSANT. BERLIJN 18 Juli. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: In overzeesche wateren opereerende Duitsche oorlogschepen hebben nog 30.000 br. reg. ton scheepsruimte der vijandelijke kooDvaardij in den grond geboord. Met vaartuigen der marine zijn Duitsche troepen geland op het voor Bretagne lig gende eiland Ouessant. Duitche gevechtsvliegtuigen hebben het exercitieterrein Aldershot, benevens vlieg velden, fabrieken en haveninstallaties in Zuid- en Mid den -En <?el and aangevallen. Op het vliegveld Tunbridge Wells, in een fabriek te Eastbourne en in de haven installaties te Portland werden bijzonder zware branden waargenomen. Op een groote wapenfabriek in Greenock werden verheid ene voltreffers geplaatst. Bij aanvallen op schepen in het Kanaal gelukte het een koopvaardijschip in brand te zetten, benevens een tweede koopvaar dijschip en een patrouille-boot met bom men zo ozwaar te beschadigen, dat de be manningen de schepen moesten verlaten. Gedurende den nacht het Rijn- en Roer gebied binnenvliegende vijandelijke toe stellen werden door luchtafweer verdreven of verhinderd hun bommen neer te werpen op de beoogde doelen. Eenige lukraak neer geworpen bommen richtten noch persoon lijke, noch materieele schade aan. Een vijandelijk vliegtuig van het type Britsol-Blenheim werd in een luchtgevecht ten Noorden van Cherbourg neergeschoten, een eigen vliegtuig is boven het Kanaal neergestort. ITALIAANSCH LEGERBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 18 Juli (Stefani). Het Italiaansche opperbevel maakt mom- munique no. 39 bekend: In Noord-Afrika werden de bombarde menten in het gebied van Mersa Matroeh met succes hervat. Al onze vliegtuigen zijn op bases teruggekeerd. In Oost-Afrika werd de vijand, die zich uit Mojale had teruggetrokken naar Buna vervolgd door eenheden van de landmacht en van het luchtwapen, die vluchtende auto-af deelingen onder vuur hebben geno men en verspreid. Wapens, munitie en vrachtwagens vielen in onze handen. Met veel succes hebben onze vliegtuigen het vliegveld van Waijer gebombardxerd. De vijand heeft het kamp bij Agordat gebom bardeerd, zonder schade aan te richten, j Een Engelsche machine is door onze ja gers neergehaald. ONRUST IN ENGELAND OVER DEN OORLOG IN AFRIKA LISSABON, 18 Juli (D.N.B.). Het la- bourblad „Daily Herald" heeft van de En gelsche regeering geëischt, dat zij onmid dellijk een overzicht zal verstrekken van den toestand in Afrika. De successen en het oprukken van de Italiaansche weermacht en de veroveringen bij Mojale, die nu van officieele zijde als „onbelangrijk" worden bestempeld, hebben onrust verwekt. Waar schijnlijk zal binnenkort in het Lagerhuis een interpellatie worden gehouden over den strijd in Afrika. FRANSCHE SCHEPEN DOOR ENGELAND IN BESLAG GENOMEN GENèVE, 18 Juli (D.N.B.) De Engel sche marine heeft, naar de „Petit Dauphi- nois" uit Clermont Ferrand meldt, voor een deel nog voor het afbreken der diplomatie ke betrekkingen met Frankrijk een reeks schepen, welke voor Frankrijk dringend noodige levensmiddelen en andere goederen vervoerden, in beslag genomen. Zoo legden zij o.m. beslag op 13.000 ton gedroogde groenten en 60.000 ton olie, 70.000 ton olie noten en 15.000 ton copra, 90.000 ton suiker en 18.000 ton koffie. DE NEDERLANDSCHE VEREENIGINGEN IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 18 Juli. (A. N. P.). Het Ne derlandsche perskantoor meldt: Aangezien in Nederlandsch-Indië het Duitsche vereenigingsleven geheel onmo gelijk is gemaakt, moet verwacht worden, dat tijdelijk ook aan een aantal Neder landsche vereenigingen in Duitschland verboden zal worden eenigerlei werkzaam heid te verrichten. DE REGEERINGSCRISIS IN JAPAN. TOKIO, 18 Juli. (D. N. B.). Prins Konoye, de Japansche kabinetsformateur, heeft in een interview met de „Tokio Asahi Sjim- boen" verklaard, dat hij geen haast heeft met de vorming van een nieuw kabinet Het is de taak van het nieuwe kabinet de Japansche buitenlandsche politiek te reor- ganiseeren en een sterke bewapening uit te voeren. De opdracht aan Konoye tot vorming van een kabinet wordt in de geheele Ja pansche pers ten zeerste toegejuicht. Alle bladen publiceeren uitvoerige berichten over de eerste besprekingen van Konoye. Op den voorgrond staan daarbij de ver moedens omtrent de persoonlijkheden, die aangesteld zullen worden tot minister van buitenlandsche zaken, van oorlog en van marine. ROOSEVELTS CANDIDATUUR. CHICAGO, 18 Juli (D.N.B.) Voor de benoeming van Roosevelt tot candidaat voor het presidentschap hebben 947 van de 1095 afgevaardigden gestemd. De minister van P.T.T., Farley, kreeg 72 en de vice-presi dent Garner 61 stemmen. Onder minuten lang aanhoudend gejuich deden Garner en Farley afstand van hun stemmen, zoodat de benoeming van Roosevelt kon worden aan- geteekend als met algemeene stemmen tot stand gekomen. De partijdag benoemde vervolgens de commissie, die Roosevelt van het besluit van het partijcongres in kennis zal stellen en hem zal verzoeken de benoeming te aanvaarden. Men twijfelt er niet aan, dat Roosevelt de candidatuur zal aannemen. Naar Asso ciated Press meldt, heeft president Roose velt gisteren den geheelen avond bij zijn radiotoestel de gebeurtenissen in Chicago gevolgd. MET DEN CLIPPER NAAR AMERIKA. LISSABON, 18 Juli. (Stefani). Aan boord van den clipper zijn Zita van Habsburg en de Amerikaansche ambassadeur te Pa rijs, Bullitt, vertrokken. De „Diario de Noticias" publiceert ver klaringen, die Bullitt voor zijn vertrek heeft afgelegd. Hij zeide o.m.: „De Fran- sche regeering had mij voor haar vertrek uit Parijs verzocht contact te zoeken met de Duitsche bevelvoering, opdat de be zetting voltrokken zou worden zonder bloedvergieten. Mijn taak was gemakke lijk, want ik vond een soortgelijken wensch bij het Duitsche opperbevel. Alles verliep zonder incidenten. Voor ik uit Parijs vertrok, heb ik een Duitsche dele gatie ontvangen, die een officieel beleefd heidsbezoek kwam brengen." NOODWEER IN JOEGOSLAVIë BELGRADO, 18 Juli. In de Westelijke deelen van Joegoslavië heeft een zwaar on weer groote schade aangericht. In het Wes telijke deel van Bosnië zijn bij Bihatsj drie 'vrouwen en vier kinderen onder ineenstor tende huizen bedolven en gedood. Bij de Bosnische „ijzerstad" Zenica heeft een la wine een geheele goederen trein van der tien wagens bedolven, waarbij vier spoor wegbeambten zwaar zijn gewond. Op het station Zenica zelf wierp een orkaan de lichtmasten omver. Deze kwamen néér op een personentrein. Onder de reizigers brak een paniek uit. In Dalmatië woedden he vige stormen. Te Split drong een storm vloed door tot in de straten van de binnen stad. In Slovenië zijn de huizen in vele stre ken geheel van hun daken beroofd, terwijl de fruitboomen door hagelslag zwaar heb ben geleden. In Slovenië is vooral het ge bied van Cilli zwaar getroffen. De hopoogst in dit gebied wordt als verloren beschouwd. In Noord-Kroatië heeft men hagelkorrels gevonden van een gewicht van 300 gram. Een voorloopige schatting van de geheele schade, welke door het noodweer is aange richt, beliep op 200 millioen dinar. GEBOUW INGESTORT IN FRANSCH- MAROKKO TANGER, 18,Juli (D.N.B.) In Malson Blanche in Fransch Marokko is een groot gebouw van de vliegtuigfabriek ingestort. Vijf personen zijn gedood, 15 gewond. LEIDEN, 17 Juli. Groenten- en Fruit veiling. Roode Kool 4.004.90, Groene Kool 4.30. Kroten f 2.00. Peen 6.0O— 9.00. Aardappelen 3.404?80. Andijvie 2.00. Snijboonen 15.0020.00. Stokboo- nen 20.0024.00. Pronkboonen 8.00. 3.507.00. Doperwten 10.0019.00. Peulen 11.00—14.00. Postelein 3.00—8.00. Spinazie f 2.008.00. Tomaten A 16.00 18.80, id. B. 16.00—21.00. id. C 16.00— 17.20. id. CC 13.00—14.20 per 100 K.G. Andijvie f 1.001.40. Komkommers 3.00 6.70. Bloemkool f 4.0016.60. Meloenen 20.00—32.00. Salade f 1.00—2.00. Perzi ken 5.0013.80. per 100 stuks. Kroten 0.801.50. Pieterselie f 0.501.20. Radijs 1.—. Selderie f 0.50—1.00. Uien 1.30— 3.60. Peen 4.008.40. Rabarber 1.00 2.90 per 100 bos. GOUDA, 18 Juli. Vee. Aangevoerd in totaal 714 stuks, waarvan 5 slachtvarkens: 333 magere varkens f 2545, 303 biggen 1218, 54 nuchtere kalveren 613, 6 graskalveren, 13 bokken of geiten 2—6. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 345 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 3740, idem 2e 3436 en zware tot 42 per 50 kg. Crisis aftrek 10.3 cent. Handel vlug. Boter. Aanvoer 116 ponden. Goeboter 9095 cent en weiboter 8590 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 95.000 stuk. Prijzen: kippeneieren 3.704.0, en eendeneieren 3.003.40 per 100 stuks. Handel matig. DELFT, 18 Juli. Vee. Prijzen: kalfkoeien 150275, varekoeien 100200, nuchte re kalveren 416, magere varkens f 16 60, biggen 1021, geiten of bokken 516 per stuk, rundvleesch 86, 74 en 64 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Geen noteering. LEIDSCHENDAM, 17 Juli. Groenten- veiling. Eng. komkommers le soort f 6.00 7.50, 2e soort 4.005.80, 3e soort 3.70 4.60, wankleurige f 3.00, stek 1.001.80, gele komkommers le soort 4.805.80, 2e soort 3.704.60, 3e soort 3.003.90, stek 1.002.50, kropsla le soort 1.00 1.80, peen 4.507.20, bloemkool le soort 7.50—13.50, 2e soort f 6.00—7.50, uitschot 2.004.50, tomaten midd. f 8.00 8.50, gr. ronden 89, 2e soort f 8.00 8.20, 3e soort f 5.006.20, bonken 5.50 7.50, andijvie per 100 1.001.60, Idem per 100 kg. 2.002.50, spinazie per 4 kg. 8 £8 cent, postelein 4.506.50. rabarber per 100 bos 0.801.20, snijboonen 1420, spercieboonen 1318, selderie 0.80— 1 50, tuinboonen f 3.506.50, doperwten f 1012, meloenen 1035 cent, druiven 3033, roode en witte bessen 610.50. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Juli. Groenten- veiling. Vroege aardappelen. Per 100 kg.: bonken 4.groote 4.004.40, drielin gen 1.802.40, doppers f 1314, tuin boonen 4.005.50, per 100 stuks: sla 1 1.60, bospeen 5.206.70, peen per kist 1.00—1.40. BODEGRAVEN, 17 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 9064 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.804.30, gemengd f 4.204.70, en eendeneieren 3.603.80 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 18 Juli. Groen- tenveiling. Sla 1.001.30 per 100 krop, snijboonen 1.40, idem stek 0.60, princes- seboonen m. draad f 1.601.70, idem zon der draad 1.80, blauwe capucijners 1.15, dubb. stam z. dr. 1.35, tuinboonen 36 cent per 10 kg., augurken D 1.45 en idem E 0.500.54, stippel 75 cent per 25 kg. NOORDWIJKERHOUT, 17 Juli. Veiling „De Eendracht". Zwarte bessen 6290 cent per slof, tuinboonen 3083 cent, dubbele boonen 1.101.45, krombekken 0.85 1.90, blauwe schokkers 2.002.30, witte capucijners f 1.201.90, witham f 0.85 1.25, peulen 1.002.05, enkele boonen m. dr. 1.852.8Ö alles per 10 kg. Aanvoer 4700 zakken a 10 kg. VOORSCHOTEN, 17 Juli. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 4.305.0, een deneieren 3.505.00 per 100 stuks, kippen 95 cent en duiven 12 cent per stuk. TER AAR, 18 Juli. Centrale Veiling. Spinazie 27 cent, andijvie 1426 cent, cap- doppers 1.05, tuinboonen 3046 cent, snijboonen f 1.401.60, princesséboonen 1.852.50, dub. stamboonen 1.251.50, witte pronkers 5585 cent, spekboonen 1.301.40, postelein 47 cent, waschpeen 2.505.00, prei 1.303.10, pieterselie 50 cent, zwarte bessen 17 cent, kroten f 0.80—4.40, bospeen f 4.7, selderie 0.50—1.0, sla 1.00—1.80, bloemkool 4— 15 cent, komkommers 3.004.60, toma ten 4.0010, augurken, basterd 88 cent, grrof 1.401.50, stippel 70 cent en kom kommers 50 cent. ZOETERMEER, 17 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 15000 stuks. Prijzen: kippen eieren 3.704.50 en eendeneieren 3.70 —3.90 per 100 stuks. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 18 JULI. Valut?/s (schriftelijke en tel. transacties!4 New York 1 88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11-30.1-7 Helsinki 3.813.82 Stockholm 44.8144.90 Zuerich 42.72—42.81 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Erussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 42.67—42.86 GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3