Weerbericht STADS NIEUWS Kwaliteit zegt alles!! C. F. MEERPOEL's ZATERDAG 13 JULI 1940 DE LEffiSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Aöonneny/nLjprus: voor Leiden cant per week; t 2.50 per kwartaal. Bij onze a,(enten /O cent per wvvk; S.60 per kwartaal. Franco per po»t 1.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïü Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeel ingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 9.58 uur Zaterdagavond. Zon op 5.34 uur Zondagavond. Zon onder 9.57 uur Zondagavond. Zon op 5.35 uur Maandagochtend. Maan onder 1.45 uur Zondagnacht. Maan op 5.— uur Zondagmiddag. Maan onder 2.24 uur Maandagnacht. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 14 Juli voorm. 11.30 en nam. 11.55 uur. op Maandag 15 Juli nam. 12.40 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19.5 gr. C. ONZE BADPLAATSEN MAKEN EEN MOEILIJKEN TIJD DOOR. IN KATWIJK EN NOORDWIJK IS ALLES RUSTIG. Maar.... te rustig voor 't seizoen. Onze badplaatsen maken een moeilijken tijd door. Zag het er aanvankelijk naar uit, dat deze plaatsen, doordat een verblijf in het buitenland tot de onmogelijkheden be hoorde, een zeer druk seizoen zouden krij gen, door de gebeurtenissen van den laat- sten tijd is dit geheel gewijzigd, ja ziet het er zelfs naar uit, dat met een zeer slecht seizoen moet worden gerekend. En waarom eigenlijk? Met deze vraag hebben wij ons gewend tot den heer B. G. Lammens, voorzitter van de V.V.V. te Katwijk aan Zee. Ja, dat is heel moeiiijk te zeggen. Ook wij begrijpen niet goed waarom zoo velen hun aanvragen ongedaan hebben gemaakt. Het is hier in Katwijk bepaald rustig. Wij merken hier van den strijd nagenoeg niets. Er komen wat vliegmachines over.... maar waar is dat niet het geval? Ook van het aanspoelen van mijnen mer ken wij hier niets; de laatste paar maan den is er hier geen enkele aangespoeld. Het strand geheel vrij. Het strand is dan ook geheel vrij. Alle badinrichtingen zijn in volle exploitatie. En ook onze mooie duinen, ,de trots van Katwijk", zijn overal vrij te betreden. „En hoe staat het op 't oogenblik met de aanvragen? Zijn er veel badgasten?" Gelukkig gaat het de laatste paar da gen met de aanvragen iets beter. Velen, die vóór Mei besproken hadden en later weer hadden bedankt, komen op hun aan vraag terug. Ook komen er weer dagen voor, waarop ons bureau, dat onafgebro ken op volle capaciteit doorwerkt, het druk heeft met de te behandelen aanvragen. Gezien den achterstand, die ingehaald moet worden, is dit echter ook wel n'oodig. Waren er vorig jaar, om maar eens een voorbeeld te noemen, gemiddeld twee hon derd aanvragen per week, thans is dit tot twintig terug geloopen, zoodat wij onge veer het tiende deel aan aanvragen van vorig jaar binnenkrijgen. Al onze hoop is thans nog gevestigd op 15 Juli als de vacantie voor de meeste scholen begint. Loopt alles dan een beetje mee, dan kunnen de maanden, die ons nog resten, veel goed maken. Gevraagd naar de prijzen, deelde de heer Lammens ons mede, dat deze in ver gelijking met vorige seizoenen, wel iets zijn teruggeloopen, vooral ook, omdat het aanbod momenteel de vraag overtreft. „En hoe staat het thans met het contin gent „dagjesmenschen", dat Katwijk be zoekt'-', was onze volgende vraag. Nu, dat valt wel mee. Het bezoek doet niet veel voor voorgaande jaren onder. Men ziet en dit Is gelukkig in Kat- Bioscopen Luxor. ROBERT KOCH. Het Luxor Theater brengt deze week twee belangrijke reprises. De eerste daar van is „Robert Koch", een film, welke on getwijfeld een reprise verdient. Robert Koch immers kan met een vrije vergelijking de Duitsche Pasteur genoemd worden. Als eenvoudig plattelandsdokted zoekt hij naar den verwekker van de ver schrikkelijk verbreide tuberculose, waarom hij door zijn collega's de bacillenjager wordt genoemd. Samen met zijn assistent en een verpleegster werkt hij zenuwsloo- pend veel, in de stellige zekerheid, dat hij op den goeden weg is. De geleerde wereld stoort zich weihig aan hem en de invloed rijke professor Virchow, die de officieele alweter is. weet nauwelijks van zijn be staan af. Maar Koch vindt den bacil en gaat hem te lijf met alle hardnekkigheid, waarover hij beschikt. Zijn vrouw voelt zich verwaarloosd en had liever een rijke practijk gezien dan een ondankbare we tenschapsbeoefening. Het loopt nog al hoog tusschen Koch en zijn wederhelft, tot het oogenblik komt, dat de dokter naar Berlijn wordt geroepen en een kliniek tot zijn be schikking krijgt. Nog altijd echter bestrijdt Virchow hem, ook als Koch zijn theorie heeft waargemaakt. Maar ten slotte erkent Virchow in hem den meerdere en hij doet het ridderlijk. Het oogenblik is dan geko men, dat Koch in een huldigingsbijeen komst de jeugd aanmoedigt om hard te werken. De film over Koch verdiept zich in den strijd van den geleerde, in de fanatieke achtervolging van de microbe en slechts aan het einde wordt iets van een glans merk baar, die Koch's leven ten slotte in het openbaar omgeven heeft. Steinhoff zocht hierbij niet naar een zoo gaaf mogelijke filmexpressie en het is de vraag of hij die zou hebben gevonden maar hij be schikt over een paar acteurs, die niet min der dan formidabel zijn. Emil Jannings heeft zich nog nooit zoo beheerscht getoond en het lijkt wel of hij ditmaal geen seconde aan zijn reputa tie heeft gedacht en eenvoudig in de huid van Robert Koch is gekropen om dezen grooten man eer te bewijzen. Hij is de die naar bij uitnemendheid en wekt dan ook de grootste sympathie, die men een filmspe ler geven kan. Naast hem verschijnt de su perieure figuur van Werner Krauss, van huis uit een fijner en veelzijdiger speler dan Jannings hier, als Virchow, een bril- lant vertolker van een karakter, dat bij de eerste meters film sterk geteekend staat. Om deze twee personen is de film onge woon boeiend. Voor de pauze Deanna Durbin in „Drie schattige meisjes groeien op", een film met meesleepend spel en betooverende muziek van een veelgeliefde filmster. Rox FERNANDEL ALS REBEL De komiek van de Fransche film, Fer- nandel, kan men deze week in Rex zien in de klucht „Fernandel als rebel". De Fran sche smaak in deze film glijdt sterk af naar het Amerikaansche soort van humor. Dat wil zeggen, dat de belevenissen van Fernan del in het denkbeeldige tropische land zoo sterk overdreven zijn, dat iedere grond van mogelijkheid er aan ontbreekt. Fernandel doet veel dwaasheden in deze film, welke beginnen op een oceaanstoomer, waar hij als musicus in een dansorkest op treedt. Na een avond ergens aan wal te hebben doorgebracht, keert hij naar de ha ven terug, doch de boot is juist vertrokken. Dan wordt hij door een schipper „liefde rijk" opgenomen op een zeilschip, waarmede hij naar het tropische land wordt overge bracht. In dit land spelen de diverse dwaashe den van Fernandel zich af, waarbij hij veel te verduren heeft, doch tenslotte de eind overwinning weet te behalen. Voor de pauze wordt vertoond de film „Kozakkenbloed", met Akim Tamiroff en Frances Farmer. Deze film speelt zich af op een farm, waarvan de eigenaar zijn eestapel heeft verkregen door diverse diefstallen. Op een zeekren dag komt zijn zoon, dien hij sinds vele jaren niet heeft gezien, bij hem op de wijk altijd nog een badplaats waar het ge zellige familieleven tot volle ontplooiing kan komen. Tenslotte vroegen wij nog naar de ver binding met de badplaats, waarop de heer Lammens ons mededeelde, dat er een goe de tramverbinding (halfuurdienst) met de groote plaatsen is. Na nogmaals de verzekering te hebben ontvangen, dat het in Katwijk volkomen rustig is en dat niets een bezoek behoeft te weerhouden, verlieten wij de mooie Noord zeebadplaats, waar een nijvere bevolking nog rekent op een goed seizoen. In Noordwijk. Ook over Noordwijk, welke badplaats de heer Lammens geregeld bezoekt, luidden de berichten nog pessimistisch. Vele hotels hebben slechts weinig gasten, terwijl er zelfs enkele zijn, w.o. één der grootste, die dit seizoen nog niet in exploitatie zijn ge bracht. Maar.... zooals in Katwijk, hoopt men ook hier nog op een paar goede vacantie- maanden. „Nieuwe Leidsche Courant". boerderij. Het plan wordt gemaakt om een groote ren te gaan maken, doch hiertoe komt het niet, want de vader wordt gear resteerd en tot vele jaren tuchthuisstraf veroordeeld. De zoon beraamt plannen om zijn vader uit de gevangenis te laten ont vluchten. Hij heeft dienst genomen in het leger en komt zoodoende met de gevange nen in contact. Een plan wordt ten uitvoer gebracht, doch intusschen is hij van inzicht veranderd en stelt hij de soldaten een hoo- ger dan een dergelijk plan te helpen sla gen. Hij wordt aangewezen om den ont snapte gevangene te achtervolgen en moet zoodoende zijn eigen vader arresteeren. Hij slaagt hier echter niet in, doch het einde geeft toch een onbevredigende ontknooping te zien. Trianon SNIP EN SNAP IN „KOP OP....!" En Carmclita als „Het Spaansche Katje". Het hooge woord moet er uit: we hebben gisteravond onbedaarlijk gelachen. Dit geeft geen pas in dezen tijd, zal men op merken, maar, werkelijk, het doet een mensch toch zoo goed. Om toch eenigszins in de stijl te blijven hebben we tranen met tuiten gelachen. Wat voor schuld kan er steken in een onschuldige lachbui? Boven dien behoeven we ons zelf niet vrij te plei ten; de volle zwaarte van het misdrijf komt voor rekening van juffrouw Snip en juffrouw Snap en in niet geringe mate ook van Signorita Lupe Velez, die ons tot alle mogelijke gradaties van vreugde-uiting hebben verleid: gichelen, proesten, grin niken, ordinair lachen, schatren en gie ren en tot slot de tuitjes-tranen. Er zyn heel wat uitjes verkocht gister avond en heel wat grapjasserijen, doch wij zouden het genoegen van iedereen verklei nen, als wij, op onze beurt, de komiek probeerden uit te hangen, en de mopjes over-vertelden. Juffrouw Snif) en juffrouw Snap hadden nog steeds ge'en nieuwe japonnetjes of hoeden gekocht aldus een prijzenswaar dig voorbeeld gevend aan andere vrou wen, maar hij hadden toch wel wat an ders bedacht. Zij waren er in levenden lijve en zij waren tegelijkertijd op de film. En een ruzie! Doch tusschen twee zulke geheide vriendinnen kunnen de troebelen niet lang voortduren. Het was weer eens klaps koek-en-ei, en het kind van de re kening was juffrouw Groen, die vierkant de deur uitgetrapt werd. In pure uitgela tenheid over de verzoening hebben de bei de dames een moderne 'dans: de „Snip- Snap-trippel-trap" uitgevoerd, en daarna hun hoedjes afgezet, hun pruiken opgelicht en hun glanzend-gepolitoerde haren, dank baar-buigend voor het enorm applaus, aan de menigte vertoond. Snip en Snap hadden trouwens zonder rok tevoren al menig rolletje vervuld, te zamen met eenige andere medewerkers in René Slesswijk's Ensemble. Het waren vlotte, vroolijke schetsen: het verloopen zakenkantoor, waar de eenige hardnekkige klant er even hardnekkig werd uitgesme ten, de wildbewogen behandeling van den commissaris van politie voor een kusje-op- éën-bankje en een beantwoording van die vraag, hoe '•en mensch zonder te betalen lekker kan eten. Maar dat liep verkeerd af; het middel bleek tooh niet zoo probaat te zijn. Dan werden er nog liedjes gezongen o.a.: door een kostelijk kwartet, dat in al lerlei toonaarden en compositie-variaties het „lied van de oude piano" kweelde. Eenigszins benauwend voor knappe ge trouwde mannen was het optreden van Berry Kkvits, die bloemetjes ging uitdee- len aan haar uitverkorenen-op-het-eerste- gezicht. Er is mild gebloosd, en, door de toeschouwers, mild gelachen. Het optreden van dit ensemble was een daverend succes. De revue, die zij met veel lef in elkaar gezet hebben, draagt tot titel: „Kop op....!" en, hoe moeilijk het ook mag lijken, zij slagen er werkelijk in de mensch en te laten zingen. Dat is toch wel geen groote verdienste. Hebt u al eens kennis gemaakt met me juffrouw Lupe Velez, bijgenaamd Carme- lita. Het is een charmante, donker-oogige Mexicaansche schoone, lief en aanhalerig, maar o wee!, als je 't met haar aan de stok krijgt. Dat gebeurt met mannen niet zoo spoedig, maar met collega's is er slechts een lucifertje van tegenwerking noodig, of het Spaansche buskruit barst los. Het zou wat vermoeiend zijn zoo'n vrouw in huis te hebben; voor een uurtje of ander half echter is 't hoogst amusant. Het dolle festijn behaalt zijn glorie-kroon, als Car- melita ontdekt, dat er een bruid klaar staat om met' haar man te trouwen. Een volle koekebakkerswinkel met taarten, flensjes en appelflappen suist over en weer door de lucht. Hoewel het zonde is van de taartjes, is een dergelijke wijze van oor logvoeren toch niet zonder belooning; je kunt na afloop je neus aflikken. De belangstelling voor Snip en Snap en voor „het Spaansche Katje" was gister avond al zeer groot; een verdere aanbe veling is derhalve overbodig. Alleen kun nen wij nog zeggen, (aan het adres van de ouders), dat opgeschoten jongens en meis jes, die zich meestentijds ook al tot de vol wassenen rekenen, deze voorstelling gerust kunnen bijwonen; zij is namelijk voor alle leeftijden geschikt. Lido. RIJKDOM IS GEEN SCHANDE Er was eens, jaren geleden, een Duitsche film, die de „Privé-Secretaresse" heette. Zij had duur-records, wat populariteit be treft, op haar naam staan. En geen wonder, Zij raakte een der meest dankbare onder werpen der volksverbeelding aan: het ar me, h3rd werkende meisje, dat haar kans kreeg omdat zij als typiste op het kantoor Daarom naar: 3720" Kwaliteitsnaaimachinehandel 99* Alléén: Breestraat 171 de liefde van haar chef won. Dit onder werp is sindsdien vele malen in de film industrie gebruikt, en ook dikwijls mis bruikt. Want de secretaresse was niet altijd zoo onschuldig als zij leek, haar verwach tingen waren niet altijd onverwacht, en misschien was de liefde van haar baas ook wel eens geen liefde in den waren zin des woords. Daarom is de nieuwe Metro-Goldwyn- Mayer film, die eigenlijk begint, waar de meeste „baas en secretaresse-films" ophou den, zoo origineel. Zeker, ook hier is de baas jong en heeft geld; ook hier is de secretaresse knap. Ook hier trouwen zij. Maar dat gebeurt nog voor de motor van de film goed en wel aangezet is, en de vroo lijke ontspanningsrit van deze twee jonge menschen leidt u door situaties, die vele andere soortgelijke films niet aangedurfd hebben. Want zoo'n secretaresse heefteen fa milie. En die familie is óf wel op het geld maar niet op den man gesteld, óf wel op den man maar niet op zijn geld. Deze fa milie, gespeeld door prachtige Metro-Gold- wyn-Mayer-acteurs als Guy Kibbee, Lana Turner en vooral Lew Ayres in een unieke rol als de „eeuwig protesteerende midden stander", vormen den door Reinhold Schün- zel breed, luchtig en plezant geschilderden achtergrond voor Robert Young en Ruth Hussey. Originaliteit en levensblijheid maken daarom van „Rijkdom is geen schande" een frisch, soms verrukelijk, altijd onderhou dend amusement. Dan is er nóg de zeer spannende en grie zelige film „De dertiende gast", 't Is werke lijk griezelig. Het is al eens meer gebeurd, dat er iemand op het lugubere idee kwam een medemensch te vermoorden. Soms zelfs meer dan een. Maar wie haalt het in 's he melsnaam in zijn hoofd, om na een diner zijn twaalf mede-aanzittencen te vermoor den en een soort ronde-tafel-conferentie van lijken te organiseeren? Zoover komt het wel niet, maar het is zoo toch al grieze lig genoeg. Het is bovendien een zeer goed gespeelde film, die in het genre detective films een aparte plaats verdient. Casino DE HAVIK DER WILDERNIS. „De Havik der Wildernis" wordt deze week in Casino geprolongeerd. Inderdaad, Casino, het theater, waar liefhebbers van spannende films hun tenten plegen op te slaan, heeft met deze film een wel zeer boeiende rolprent aan zijn publiek voor gezet. En aangezien deze eigenlijk een se riefilm is, kan men er zich dien geheelen avond mee amuseeren. Over de kwalitei ten van deze film schreven wij reeds de vorige week. En die kwaliteiten, in dit genre, rechtvaardigen een prolongatie zonder twijfel. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van H. M. Markusse, no taris alhier. Huis met afz. bovenwoning 3 Octoberstraat 14/14a in bod: ƒ5.800, koo- per de heer H. D. van Weizen qq alhier voor ƒ6.150. Huis met tuin Garenmarkt 19 met werk plaats en bovenwoning Hoefstraat 48/48a na afmijning in bod resp. 4.000 en 2.620, kooper de heer J. J. P. Tesselaar qq alhier voor 7.095. Winkelhuis President Steijnstraat 14 in bod 2.500, kooper de heer F. Brongers qq alhier voor 2.975. Huis met afz. bovenwoning Paul Kruger straat 21/21a in bod ƒ2.500, kooper de heer W. van Leeuwen qq te Zoeterwoude voor ƒ2.800. Winkelhuis met afz. bovenwoning Jan- vossensteeg 23/23a in bod: 2.025, kooper de heer H. Niepoth qq alhier voor 2325. Handelsregister K. v. K. Gemeentel. Aankondiging TEXTIEL- EN SCHOENEN- DISTRIBUTIE Het publiek wordt eraan herinnerd, dat het, voor een vlotte afwikkeling van zaken, noodzakelijk is, zich eerst rekenschap ta geven en zich daarna met zyn leverancier te verstaan over de textielgoederen( klee ding en meubelstoffen) en het schoeisel dat men zich wenscht aan te schaffen en zich naar het Distributiekantoor, Bree straat 117, te begeven, wanneer men zeker is van zijn zaak. Hierdoor spaart men zijn eigen tijd en dien van het Distributie- personeel. Machtigingen tot het aanschaffen van uitzetten, textielstoffen voor meubilair, ka pokmatrassen enz. met het oog op huwelijk, Kunnen slechts uitgereikt worden aan hen, die een bewijs van ondertrouw kunnen toonen. Naaikransen en andere vereenigingen die werken met een liefdadig doel, moeten haar grondstoffen betrekken op vertoon van de distributiestamkaarten harer be schermelingen. 3721 ROOM Met ingang 15 Juli a.s. zal geen room meer afgeleverd mogen worden aan het publiek behalve op medisch voorschrift Met deze aangelegenheid heeft het Distri butiekantoor geen bemoeienis en kan er dus geen inlichtingen over verstrekken. Deze kunnen worden verkregen aan de Ne der landsche Zuivelcentrale (afdeeling Zui vel), Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gra- venhage, telefoon 39231Ó, interlocaal J.J. Leiden, 13 Juli 1940. De Burgemeester A. v. d. SANDE BAKHUYZEN 3722 Agenda LEIDEN De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Bockel, Flim, Kortmann, Teeuwen, de Jager en Renaud. üe Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 13 Jul 20 uur tot Zaterdag 20 Juli 8 uur waargenomen door de apo theken van Driesum, Mare 110, tel. 20406 en E. B. de Metz, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, teL 26274. *.K. HUISVESTINGS-COMITé Afd. Leiden. Vanuit het zwaargeteisterde Rotterdam bereiken ons verscheiden vragen van moe ders met 2 a 3 kinderen, of we raad we ten, hen voor eenigen tijd een rustig onder dak te verschaffen! Vooral nu de vacanties naderen, weten deze menschen in de opge propte stad met hun kroost geen raad! Heel graag zouden wij deze stakkerds, die zelf alles verloren hebben, willen helpen. We hebben wel adressen, waar we kinde ren alléén een liefderijk en gezellig „home" kunnen verschaffen, maar adressen, die ge legenheid hebben, om dergelijk gezinnen te herbergen, ontbreken ons! Zou er op de boerenhofsteden of tuinders woningen in de omgeving van Leiden niet een kamertje voor deze dakloozen zijn, waar zij kunnen bekomen van de ellende, die zij hebben doorstaan, en waar hun kinderen heerlijk kunnen genieten van alle zalig heden van een boerderij? Als ge deze menschen wilt helpen, zendt ons dan zoo spoedig mogelijk uw adres aan mej. N. Raaphorst, Kamerlingh Onneslaan 9, te Leiden. Namens het bestuur, P. HOFSTEDE, Pr. Voorz. W ij z i g i n g: N.V. Bioscoopexploitatie Maatschappij Trianon Theater, Leiden, Breestraat 31. Uittr. Dir.: N. Ortje, Leiden. De volmacht van mej. D. Knuit is vei val len; deze is thans benoemd tot directrice. Volgens besluit op de laatst gehouden le denvergadering van den Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken is aan het be stuur van den Haarlemmermeerpolder een bedrag van 50 gezonden als bijdrage in de kosten van onderhoud van de spoorbrug te Oude Wetering. Bij besluit van den generaal-majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche weermacht in Nederland, is onze vroegere stadgenoot F J. L. In den Bosch, cadet-vaandrig der Kon. Mil Academie, met ingang van 15 Juli benoemd en aangesteld tot tweede luitenant. Aan den reserve-majoor A. H. Gold berg en den res. eerste luit. R. L. Catz van het 4e Reg. Infanterie is met ingang van 15 Juli eervol ontslag verleend. Mej. G. Kristensen alhier, is geslaagd voor het toelatingsexamen voor den dag- cursus teekenen der Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam. ARME KINDEREN Het R.K. Huisvestings-Comité, afd. Lei den, wellicht beter bij u bekend onder den naam: R.K. Kinderuitzending, houdt zich gedurende eenige weken reeds bezig met het plaatsen van kinderen uit de geteisterde landsdeelen op de boerderijen rond onze stad. lederen dag komen nieuwe aanvragen tot plaatsing, waarbij gewoonlijk door de eva- cuatie-bureaux wordt aangeteekend: „Door bom of brandschade alles kwijt, kunt u a.u.b. aan kleeding helpen". Gij begrijpt, waarde stadgenooten, dat wij gaarne de kinderen aan de pleegouders ge ven, voorzien van kleeding. Waar het een meisje betreft helpen de pleegouders zelf wel, maar om een jongen een nieuw pak en kousen en schoenen ineens te schenken, is een dure uitgave. Wij doen daarom een beroep op u die kinderen te helpen. Stuur daarom a.u.b. uw giften (nieuwe kleeding of geld) aan onze penningmeesteresse: Fir ma van Deene, Breestraat 12, Leiden, giro nummer 31553. Wie niet getroffen is, helpe de getroffe nen om Christus' wille. Namens het bestuur R.K. Huisvestings-Comité: P. HOFSTEDE, Pr. Voorz. Jiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiimi. Verduisteringstijden a Er is bepaald, dat er verduisterd E a moet worden tusschen zonsonder- E E gang en zonsopkomst. E 5 Deze tijden zyn voor hedenavond E E en morgenochtend: E ZONSONDERGANG 9.58 uur. E ZONSOPKOMST 5.34 uur. E Z Tusschen deze beide tyden dient E s er dus verduisterd te worden. s SiiiuitimiHiiMiJwiiiiiiiiiuuiiiiiimiiiiiLir

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2