DE VOORSTELLEN TOT EENHEID IN DE VOETBALSPORT Laatste berichten Burgerlijke Stand Marktberichten DONDERDAG 11 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 - Welk doel men nastreeft Volledige samenvoeging met overgang naar den K.N.V. B. van alle bezittingen en schulden der andere bonden Zooals bekend, werd vorige week in Den Haag, op uitnoodiging van de nationale stichting voor Lichamelijke Opvoeding, een vergadering gehouden van vertegen woordigers van de verschillende landelijke organisaties op voetbalgebied. Hierbij wa ren aanwezig vertegenwoordigers van den Kon. Ned. Voetbalbond, den Ned. Arbeiderssportbond, de Federatie van R. K Voetbalbónden en den Christ. Ned. Voet balbond. In deze vergadering vereenigde men zich met algemeene stemmen met een resolu tie, waarin de noodzakelijkheid werd uit gesproken om te komen tot een centrale or ganisatie van het voetballeven in ons land. Hiertoe werd een raad van voorbereiding benoemd, welke tot opdracht kreeg een voorstel aan de verschillende besturen voor te leggen. In verband met dit streven heeft de heer J Moorman, bestuurslid van den K. N. V. B. aan de leden van dezen raad een uit voerig advies gezonden, waarin hij zijn persoonlijke denkbeelden neerlegt omtrent de wijze, waarop een dergelijke eenheid in de voetbalsport kan worden bereikt. Voor een aantal persvertegenwoordigers heeft thans de heer Moorman een uiteen zetting van zijn beweegredenen tot deze stap en een toelichting op zijn voorstellen. Hij stelde hierbij voorop, dat dit uitslui tend een persoonlijk initiatief van hem is, waartoe hij is gebracht door het verlangen een steentje bij te dragen tot de vorming van een nationale eenheid op velerlei ge bied. Het is niet mogelijk dit te bereiken door de verschillende bonden in een federatief verband samen te vatten, daar hierdoor toch de onderlinge verdeeldheid zou blijden bestaan aldus de heer Moorman. De eenige oplossing, welke naai dit doel voert, is alweer volgens den heer Moorman ce samenvoeging van de verschillende bon den in een centrale organ-satie. Daar tot den aanvang van de nieuwe competitie niet voldoende tijd rest om al les nauwkeurig en definitief te regelen, heeft de heer Moorman het nuttig geoor deeld zijn voorstel aan de leden van den raad van voorbereiding toe te zenden. De raad kan dan vóór 13 Juli zich wenden tot de betrokken bonden, vóór 20 Juli kan dit voorstel dan door de bonden bestudeerd zijn, terwijl dan voor den 27en Juli de bon den een beslissing kunnen nemen 'ten aan zien van een algemeehe fusie. De heer Moorman heeft zijn voorstel, waarvan hieronder een samenvatting volgt, beschouwd als een basis, waar de ver schillende belanghebbenden uiteraard ver anderingen in kunnen voorstellen. Wat het voorstel van den heer Moorman betreft, dit houdt o.a. het volgende in: De eenheid zal zeer spoedig. bereikt moeten worden, om de nieuwe organisatie bij het begin van het voetbalseizoen, dus ongeveer 1 September, in werking te kun nen doen treden. Daarom moet gestreefd worden naar de meest practische en een voudigste oplossing, al zal die vooralsnog niet aan allen op alle punter voldoen. De eenheidsorganisatie zal later gezamenlijk krachtig moeten worden omgewerkt, om vleze zoo spoedig mogelijk te maken tot het voor allen meest wenschelijke. Het eerste jaar zal dus een overgangsjaar zijn. De organisaties, die thans de voetbalsport voor een deel regelen, moeten volledig te zamen worden gevoegd. Deze organisaties zijn: de algemeene organisatie: de Kohink- lijke Nederlandsche Voetbalbond, de con- lessioneele organisaties: 1. de Federatie van Diocesane R. K. Voetbalbonden, 2. de Christ. Ned. Voetbalbond, en de standor ganisaties: 1. de voetbalafdeeling van den Nederlandschen Arbeiderssportbond, 2. de Nederlandsche Voetbalfederatie. Om snel en practisch te werken is het niet mogelijk een geheele nieuwe organi satie op te bouwen met nieuwe bepalingen. Daarom is voorshands de oplossing te wer ken volgens het systeem van een der be staande organisaties. De K. N. V. B. is de oudste, de grootste en de eenig internatio naal erkende voetbalorganisatie. Daarom stelt de" heer Moorman voor. dat de een heidsorganisatie in het overgangsjaar, dus van 1 Augustus 1340 tot 31 Juli 1941 wordt geregeerd door de statuten, het huishoude lijk reglement, het wedstrijd-reglement en de amateursbepalingen van den K. N. V. B. Ten aanzien van de spelregels is geen voorziening noodig daar hiervoor uitslui tend de internationale in aanmerking ko- Indien de organisatie en de reglementen van den K. N. V. B. voor het overgangs jaar zullen gelden, zullen de vereenigin gen en de elftallen van andere bonden in dat systeem moeten worden ingedeeld. Dit zal moeten geschieden naar de spelkwali- teit. Doordat de elftallen van de verschil lende bonden slechts hier en daar bij uit zondering tegen elkaar gespeeld hebben, moet de verhouding in spelkwaliteit ge schat worden. Voor het overgangsjaar is een onjuiste schatting niet zoo heel erg. Aan het einde van dat jaar is een nieuwe indeeling op grond van de gebleken sterkte mogelijk en noodig. Voorts moet er rekening mede gehouden worden dat de vereenigingen van den C. N. V. B. slechts op Zaterdagmiddag wed strijden willen spelen, en voorts dat eenige bonden ook adspiranten- of junioren-af- deelingen hebben, gebonden aan leef tij ds- gienzen. De heer Moorman geeft dan een schema voor de indeeling van vereenigingen en elftallen in de nieuwe organisatie. De heer Moorman stelt het volgende voor ten aanzien van de besturen voor het overgangsjaar: a. Het Hoofdbestuur, elf leden, nl. zeven van het tegenwoordige K. tf. V. B.-bestuur, ;wee van de R. K. F. een van den C. N. V. B en een van den N. A. S. B. b. Zes afdeelingsbesturen ieder bestaan de uit vier leden, waarvan de voorzitter wordt aangewezen door en lit het Hoofdbe stuur en van de overige leder twee uit den K. N. V. B. en een uit de R. K. F. Ten aanzien van de financiën merkt de heer Moorman op, dat de K. N. V. B. een niet-onaanzienlijk kapitaal bezit en een eigen Bondsgebouw. De overigie bonden zijn, voorzoover bekend, niet kapitaal krachtig. Uit de volledige samenvoeging voigt, dat alle bezittingen en eventueele schulden van alle bonden voor rekening van de nieuwe organisatie komen. De contributies van de bondsleden en verdere heffingen zijn in de onderscheiden Londen zeer verschillend. Het aannemen van de K. N. V. B.-rege- hngen als grondslag voor de nieuwe orga nisatie brengt mede, dat in bet overgangs jaar contributies en verdere bijdragen ge neven worden als in den K. N. V. B. Tenslotte stelt de heer Moorman voor dat het hoofdbestuur in Augustus 1940 een commissie zal benoemen van zeven leden m vóór 1 Januari 1241 statuten en regle menten voor de nieuwe centrale organisa- toè te ontwerpen, welke commissie zou kunnen worden samengesteld uit drie le ien van de K. N. V. B„ een van de R. K. F., een van de C. N. V. B. en een van den N. A. S. B., en een uit het bestuur van de Fe deratie van erkende Voetbalbonden. Tot zoover de voorsteller, die zeer goed begrijpt, dat deze voorstellen geen definitieve kunnen zijn en dat hierin nog allerlei veranderingen door ver schillende instaties kunnen worden aangebracht. Hij meent echter hierme de een basis te hebben gelegd voor de be^rekinsren, welke in de komende weken zullen worden gevoerd om te komen tot een Centrale Nederlandsche Organisatie op voetbalgebied. STEENSTR 21 - TEL. 21713 LEIDEN ARCHITECT JESSE EN HET ANTIEK DEURHEK IN DE HERV. KERK TE EEMNES. In het artikel over den architect H. J. Jesse bij diens tachtigsten verjaardag werd diens restauratie van de Herv. Kerk te Eemnes-Binnen vermeld. De lezer zal begrepen hebben, dat het verbreeden van het prachtige eiken deurhek in deze kerk niet het voorstel was van architect Jesse. Juist op zijn aandringen besliste wijlen Koningin Emma, dat er niets aan dit an tiek koorhek mocht worden veranderd. Binnenland JK ONGELUK BIJ HAARLEM. Een doode. ;M. T Academienieuws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Identificatie van al coholen met N (2.4 dinitropheny)-N/me- thylnitro-ureum" de heer J. G. van Gin- kel, geboren te 's-Gravenhage er. wonen de aldaar; tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Over het pro bleem van waring" de heer M. M. Fuld, geboren te 's-Gravenhage en wonende te Weert; tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift fetiteld: „On the development of the stem and t' formation of leaves in coffea-species", de heer W. W. Varos- sieau, geboren te 's-Gravenhage er. wonen de aldaar. Geslaagd: Candidaatsexamen rechten: de dames N. P. B. Augustijn, Haarlem, H. A. Loge- mann, Apeldoorn, de heeren D. T. Henny, Den Haag, L. 'J. Pieters, Rotterdam en C. W. A. van Haersolte, Amersfoort; doctoraal examen ethnologie: de heer Koes Sardjono, Leiden; doctoraal examen geschiedenis: de heer A. E. Cohen, Rotterdam; candidaatsexamen Theologie: mej. K. van Drimmelen, Voorburg en de heeren J. A. Quak, Den Haag, F. H; Breukeliman, Voorschoten; taalkmdig candidaatsexarj-en Indologie: de heer H. Sleeboom, Noord wijk en de heeren A. M. H. Holland, Breda, P. J. Merkelijn, Leiden en M. P. C. Laban Den Haag; economisch doctoraat examen Indologie: de heer J. H. Delgorge, Den Haag, doctoraal examen rechten: de heer A. Seret, Leiden; propaedeutisch examen Theologie: de heeren A. Schouten, Leiden J. W. Starrenburg, Ugchelen; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Botanie: de heer A. G. L. Adel- bert, Leiden; hoofdvak Dierkunde: de heer A. Quispel, Rotterdam; candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de letter F, de heer H. J. Vink, Nijmegen; letter K, de heer W. Dijkshoorn, Den Haag; letter i, de heer J. Schiess, Soheveningen. Agenda LEIDEN De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 6 Juli 20 uur tot Z a t e r d a g 13 Juli 8'uur waargenomen door de apo theken: „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, tel. 21060 en A. J. Donk, Doe- Zóstraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek': Wilhelminapark 8, tel. 26274. Op den Haarlemmerweg tusschen Half weg en Haarlem is gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 68-jarige voerman B. de Graaf uit Haarlem het le ven heeft verloren. De heer J. W. Lucas, directeur der N.V. Drukkerij „De Spaar- nestad", werd bij dit ongeluk gewond. De Graaf was met een met drie paar den bespannen wagen, beladen met kisten levensmiddelen, op weg naar Haarlem. De wagen voerde noch aan de voor- noch aan de achterzijde eenige verlichting en daar om liep naast het voorste paard ce 37-ja- rige T. om uit te kijken. Ter hoogte van de Liedebrug werd de wagen ingehaald door een auto, bestuurd door den heer L. Deze ontdekte het voor hem rijdende voer tuig te laat, zoodat hij een botsing niet meer kon voorkomen. Door den schok werd de G. van den bok op den weg ge slingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen. De heer L. sloeg met zijn hoofd tegen de voorruit van de auto en kreeg een hersen schudding benevens een vrij diepe hoofd wond. De politie van Haarlemmerliede was spoedig ter plaatse. Zij liet de beide ge wonden naar de Mariastichting te Haar lem overbrengen. Daar is de G. kort na aankomst overleden. De paarden sloegen na de botsing op hol en renden met den wagen achter zich den donkeren weg af. Gélukkig was er op dat moment geen ander verkeer, zoodat er geen verdere ongelukken gebeurden. Bij Haar lem aangekomen, gaf T., die al dien tijd was meegehold, oen ongelijken strijd op. Uitgeput viel hij op straat neer, waarbij hij eenige lichte kwetsuren opliep. In een nabij zijnde politiepost is hij verbonden. Het hollende gespan is tenslotte gegr - pen door den 25-jarigen opperman P. Stif fens, die het voorste paard om den h?" sprong. Hij werd op deze manier nog eenige honderden meters meegevoerd, maar wist toch de dieren tot staan te bren gen. De wagen, die met een mast van de bovenleiding der tram in botsing kwam, werd licht beschadigd. Eventueelen getuigen, die nadere in lichtingen kunnen verstrekken, wordt ver zocht zich tot de politie te Haarlemmer liede te wenden. ONTPLOFFING TE AMSTERDAM. Op de Houtmankade te Amsterdam is vanmorgen een ongeluk gebeurd, dat te wijten is aan groote onvoorzichtigheid. Tot voor kort werden de loodsen, die aan de Coenhaven staan, gebruikt door militai ren, die daar verschillende goederen op sloegen. Thans zijn deze loodsen ontruimd en men liet toe, dat het publiek afval, dat in deze loodsen was achtergebleven, mee nam. Twee mannen, die daar vanmorgen ook een en ander hebben weggehaald, heb ben daar een klein voorwerp gevonden, dat zij niet thuis konden Drengen. Op do Houtmankade heeft een van hen het op den grond gegooid en de ander gooide er een zwaren steen boven op. Het gevolg was, dat het voorwerp vermoedelijk een geweer- of mitrailleurpatroon ontplofte, zoodat een der mannen ernstig werd ge wond. Hij kreeg brandwonden aan handen, borst en dijen en bovendien een ernstige wonde aan het voorhoofd. Hij werd aan vankelijk overgebracht naar het zittingslo kaal van den G. G. en G'. D. in het Wester park, doch later per ambulance-auto naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij in de opeiatiekamer is opgenomen. JEUGDIG SLACHTOFFER VAN HANDGRANAAT OVERLEDEN. De 12-jarige D. Bazendijk, die gister middag door het plotseling ontploffen van een handgranaat in de Pantserstraat te Rot terdam ernstig werd verwond, is heden morgen in het Zuiderziekenhuis overleden. De toestand van het andere slachtoffer de 12-jarige A. Gerritse, is ernstig. JEUGDIGE DIEVEGGE TE DELFT AANGEHOUDEN. Te Delft is door de politie het 17-jarige meisje J. gearresteerd, dat bij een familie aldaar, toen zij alleen in huis was, een be drag van 200 gulden had gestolen. MOTORRIJDER BOTST TEGEN PAARD. Cavalarist ernstig gewond. In den afgeloopen nacht is op den Utrecht schen straatweg te De Bilt een motorrijder, welke een bereden Nederlandsch troepen transport inhaalde, hierop ingereden. Het tramsport was op weg van Amersfoort naar Utrecht. De motor reed tegen een paard, dat daardoor kwam te vallen. De soldaat, die er op zat, sloeg tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Het bleek, dat de man een zware hersenschudding had opge- loopen. Hij is ter verpleging naar het mi litaire hospitaal te Utrecht overgebracht. Buitenland HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ROME, 11 Juli. (Stefani). Het leger- bericht van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Uit nadere inlichtingen is zonder eenigen twijfel gebleken, dat eenheden van ons luchtwapen tijdens de operaties op 9 Juli in het gebied van de Balearen het groote Engelsche slagschip „Hood" van 42.100 bruto register ton zwaar beschadigd en in brand -geschoten hebben. Het vliegtuigmoe- 'derschip „Ark Royal" heeft eveneens twee voltreffers van zwaar kaliber op de brug gekregen. Dit is uit de fotografische opna men gebleken. Bij het zeegevecht in de Ionische Zee heeft een Engelsch koopvaar dijschip twee voltreffers met bommen van zwaar kaliber gekregen. Een nader onder zoek wordt ingesteld om nauwkeuriger ge gevens te verkrijgen over de schade, wel ke de vijand bij dezen luchtaanval en bij de voorafgaande aanvallen ten Zuiden van Kreta geleden heeft. Gistermorgen, en laat in den middag is de marinebasis-van Malta opnieuw hevig met bommen bestookt. In het kruitmagazijn en op de in de haven lig gende schepen werden brar.den en ont ploffingen waargenomen. Drie vijandelijke jachtvliegtuigen werden door onze bom menwerpers neergeschoten. Twee Italiaan sche vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. TREEDT PRESIDENT LEBRUN AF? Pétain als opvolger benoemd. GENèVE. 11 Juli (DN.B.) In Genève verluidt, dat Lebrun, de president der Fransche republiek, eerlang zal aftreden om vervangen te worden door maarschalk Pétain Er zou een triumviraat uit de mi nisters Laval, Marquet en generaal Wey- gand gevormd worden. Een bevestiging uit Vichy was tot dusver niet te verkrijgen. De „Petit Dauphinois'" geeft interessante bijzonderheden over de positie van maar schalk Pétain na goedkeuring van de be kende volmachten door de Nationale Ver gadering. Maarschalk Pétain, zoo consta teert het blad, zal in zijn persoon de vol machten van het staatshoofd en die van het hoofd der regeering vereenigen, zooals overigens de grondwet van 1875 dit ver oorlooft, welke niet uitdrukkelijk de functies van een minister-president heeft voorzien. MITTELHAUSER LEGT HET BEVEL NEER. ROME, 11 Juli. (D. N. B.) Naar de Popoio di Roma" uit Istanboel meldt, is de aanvoerder van het Fransche Levantle- ger, generaal Mittelhauser, van zijn functie ontheven. Tot zijn opvolger is generaal Marey benoemd. HONGARIJE IN HET NIEUWE EUROPA. BOEDAPEST, 11 Juli. (D. N. B.). Mi nisterpresident graaf Paul Teleki en de minister van buitenlandsche zaken,, graaf Csaky zijn hedenmorgen na hun bezoek aan Duitschland, te Boedapest terugge keerd. Op het station werden zij feestelijk ontvangen. LIVORNO, 11 Juli. (Stefani). In een artikel, getiteld „Het kenmerk van de di plomatieke ontmoeting te Muenchen", schrijft Ansaldo, de directeur van het blad „Telegrafo", in- een correspondentie uit Berlijn o.a., dat de Hongaarsche regee ring reeds sinds eenigen tijd heeft aange drongen op een bespreking van den toe stand met de asmogendheden. De bezetting v. Bessarabië was voor den nationalen trots van Hongarije een soort zweepslag. Eigen lijk is het oogenblik voor deze besprekin gen slecht geschikt, omdat de asmogendhe den betrokken zijn in -een oorlog, welke Europa moet veranderen. De vrede op den Balkan is voor de as-mogendheden om bij zondere reden var. belang. Ansaldo zegt het waarschijnlijk te achten, dat de Hongaar sche leiders, na den binnenlandschen toe stand te hebben uiteengezet en de gevoe lens te hebben weergegeven ten aanzien van de nationale eischen, opnieuw de be vestiging hebben gekregen van het warme begrip, dat Italië en Duitschland hebben voor de Hongaarsche verlangens en voor de offers, welke Hongarije zich thans ge troost door met het geweer aan den voet te blijven. Die bevestiging zal stellig verge zeld zijn gegaan van de verzekering, dat de huidige status quo van den Balkan niet ver stoord zal worden en dat het tijdelijke of fer van Hongarije niemand eenig voordeel zal brengen. In het nieuwe Europa, dat Ital en Duitschland bezig zijn te vormen, zal Hongarije een eere-plaats krijgen over eenkomstig zijn heldhaftige traditie en zyn geesie.ijke beteekenis. LEIDEN. Geboren: Pieter z. v. P. Voorwinden en B. Cammeraat. Willy d. v. W. F. Koet en Chr. W. de Jong. Wilhelmina d. v. J. v. Riet en A. W. Swanenburg. Jacobus z. v. N. Ravensbergen en W. de Wit. Jo hanna d. v. H. Ravenesbrgen en J. Fakkel. Jannetje Johanna d. v. C. Kransse en F. Groen. Elisabeth d. v. M. Jansen en P. Molenaar. Susanna Johanna Hesther d. P. Bennik en M. Kramers. Maria An- tonia d. v. J. Hinnen en M. A. Kiburg. Cornells Jacobus z. v. G. Th. J. Langezaal en C. C. M. Waaijer. Susanna d. v. P. Ma- rijt en J. Onvlee. Overleden: W. Huner m. 75 j. J. Versluis hsvr. van W. P.' Berends 43 j. Gehuwd: E. M. F. Blom jm. en H. C. J. v. Diesen jd. W. M. v. Keulen wedn. en G. Albers. J. H. de Bruin jm. en A. Sjar- dijn jd. M. v. Egmond jm. en A. A. Vlie land jd. A. H. Elstgeest jm. en A. G. Genee wed. M. v. d. Heijden jm. en Th. v.'Dijk jd. J. P. Jansen jm. en A. J. Swagers gesch. F. v. d. Mark jm. e'n J. C. S. Trouwee jd. D. P. Piket jm. en E. L. Deijn jd. H. Stol jm. en J. Bavelaar jd. J. Stol jm. en J. G. de Haas jd. F. C. v. Vliet jm. en A. M. Overeem jd. P. Vlugt jm. en A. W. C. Corver jd. P. v. d. Voort jm. en J. C. M. de Laaf jd. W. Waldkötert jm. en M. J. C. v. d. Linden jd. Ondertrouwd: A. v. Gent jm. 26 j. en H. W. v. d. Wart jd. 26 j. LEIDEN, 10 Juli. Groentenveiling. Per 100 kg.: groenekool 3.50, peen 9.—. aardappelen 4.406.00, snijboonen 20 24, stokboonen 25, stamboonen 1619, tuinboonen f 46, doperwten 10—19, peulen 10—24, postelein 34, spinazie 2—7, tomaten A 18.00—20.80, idem B 18.00—22.80, idem C 18.00—18.20, idem CC 10.0013.80, per 100 stuks: andijvie 1.001.30, komkommers 3.307.30. bloemkool 4.0015.50, meloenen f 1026 salade f 1.001.60, perziken 5.508.70. per 100 bos: kroten 1.002.60, pieterselie 0.50—2.00, radijs 1.00—1.30, selderie 0.50—1.10, uien 1.20—1.30, peen 4.00 7.40, rabarber f 1.804.00. GOUDA, 11 Juli. Vee. Aanvoer in totaal 992 stuks, waarvan 89 slacht varkens: vette 3032 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 335 magere varkens f 2540, 452 biggen 1217, 93 nuchtere kalveren 6 12, 2 schapen; 21 bokken of geiten 25 per stuk. Handel: Alle soorten redelijk. Kaas. 324 partijen kaas. Prijzen le kwal. 3436, 2e kwal. idem' 3133, zware f 38 per 50 kg. Crisisaftrek 10.3 cent. Handel goed. Boter. Aanvoer 182 ponden: Goeboter 8590 cent en weiboter 8085 cent per pond. Handel vlug. Eiereni Aanvoer 139.000 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.603.90 en eenden eieren 2.75—3.00 per 100 stuks. Handel matig. DELFT, 11 Mei. Vee. Kalfkoeien 150 275, varekoeien 100—200, nuchtere kal veren 415, magere varkens f 1660, biggen 1019, geiten of bokken 413, rundvleesch per kg. 86, 74 en 64 cent. Boter. Prijs 1.75 per kg. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Juli. Groenten- veiling. Vroege aardappelen. Per 100 kg.: bonken 4.40, groote 4.404.80. drie lingen 4.205.00, doppers 1315, tuin- boenen 4.004.50, per 109 stuks: sla 1 1.20, bospeen 5.006.10, per kist: peen 1.10—1.40, TER AAR, 10 Juli. Centrale Veiling. Spinazie 3947 cent, andijvie 1626 cent, peulen 1.001.05, doperwten 0.801.10 capucijners 0.801.00, witte capucijners 0.801.40, tuinboonen 36—46 cent, snij boonen 1.35—1.65, dubb. stamboonen 1.751.95, princesseboonen f 2.202.50, witte pronkers f 1.00, postelein 37 cent, waschpeen 37, bospeen 46, prei 4. spitskool 2.50, kroten 1.803.50, rabar ber 3.30, selderie f 1.00—1.30, sla f 1.00 —2.00, bloemkool 415 cent, komkommers 2.00—5.30, tomaten f 4.00—10.00, Augur ken: fijnbasterd f 1.50, basterd 1'.45, grof 1.40, stippel 75 cent, komkommers 50 85 cent, roodebesser. 50 cent, zwarte bessen 1.00—1.30, frambozen 85 cent, pieterse lie 1.00, zuring 14 cent. ROELOFARENDSVEEN, 11 Juli. Groen tenveiling. Sla 1.per 100, kassnijboo- nen 1.301.75, idem volle grond f 1.45 1.55, stek 8090 cent, dubb. stamboonen 1.65—1.75, prinseboonen f 2.15, tuinboo nen 37—40 cent alles per 10 kg.; Augurken A 2.30, idem B 1.90, idem C 90 cent, idem D f 1.45, idem E 5963 cent en idem stippel 0.75 per 25 kg. NIEUWKOOP, 9 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd werden 6200 eieren. Prijzen: kippeneieren 3.804.60.per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 10 Juli. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 4.705.00, eenden eieren 5,40 en kalkoeneieren 7.00 per 100 stuks. ZOETERMEER, 10 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 13000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.504.40 en eendeneieren 3.80 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 10 Juli. Veiling „De Eendracht". Aardbeien 5573 cent, zwarte bessen 7890 cent per slof, dop erwten 1.30, stamerwten 6090 cent, tuinboonen'3065 cent, krombekken 1.00 1.35, blauwe schokkers f 1.251.50, peu len 1.301.80, dubbele boonen 1.00 1.50 alles per 10 kg. Aanvoer 4000 zak van 10 kg.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3