Plaatst een Telefoontje MAANDAG 8 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Geheel onverdiend moest Woerden toe zien dat L. F. C. in de laatste minuten aan den strijd door een 11 meterschop het win nende doelpunt scoorde, nadat bij een snelle uitval, geleid door den uitermate gevaar lijken linksbuiten der bezoekers, een der Woerdenverdedigers den bal met de hand speelde en de arbiter onverbiddelijk naar de witte stip wees. En zoo voltrok zich het vonnis van Woer den in de tweede helft van den wedstrijd toen de gastheeren overwegend sterker waren de Leidenaars slechts sporadisch aan den bal kwamen. Over den wedstrijd het volgende. Als scheidsrechter De Korver de elftallen in het veld roept verschijnen de gastheeren met een heel jong elftal, dat blijkbaar nog geheel op elkaar ingespeeld moet wor den, want het eerste halfuur, hebben zij dan ook niets of althans weinig in te brengen. Al heel spoedig blijkt, dat de linkervleu gel der Leidenaars uiterst gevaarlijk is en vooral de linksbuiten brengt door zijn zeer handig individueel spel steeds verwarring in de Woerden-defensie. Er is nauwelijks 10 minuten gespeeld of de Woerden-kee per heeft al twee maal moeten visschen, eersten door 'n hard schot van den links buiten en ten tweede male na een mooie voorzet van links, welke door den mid- voor onhoudbaar werd ingekogeld. Woer den, dat ziet hoe het den verkeerden kant utigaat, werkt hard, doch van de midden- lmie gaat te weinig kracht uit. Men veran dert dan ook en Blok gaat centerhalf spe len. Nu gaat het steeds beter en weet Woerden spoedig een tegenpunt te scoren. Nadat L. F. C. 10 minuten voor de rust nog een derde doelpunt weet te scoren, kan in de laatste minuut van de eerste helft een L. F. C.-back niets anders doen dan de bal uit het doel slaan. De toegekende strafschop wordt onberispelijk door den linksbinnen in de uiterste hoek geplaatst. Direct daarop is het rusten 23. Na de thee is het Woerden dat het spel in handen neemt en gestuwd door de hardwerkende middenlinie komt Woerden steeds terug en het kan dan ook niet uit blijven dat al spoedig de gelijkmaker wordt gescoord. L. F. C., dat alle zeilen moet bijzetten, verdedigt met man en macht en weet met veel geluk het doel voor doorboring te Vrijwaren. Nadat de spil der Woerdenaars door een hard schot van dichtbij wordt ge raakt en even is uitgeschakeld is de stuw kracht gebroken en zeer handig profiteert L. F. C. hiervan door een snelle uitval over links met gevolg de reeds gememo reerde handsbal die Woerden, zoo niet de overwinning, dan toch het gelijke spel kostte. Hevig valt Woerden weer aan om alsnog te trachten een gelijk spel te ver krijgen, doch de L. F. C.-keeper geeft geen krimp en de stand blijft 34 in het voor deel van de bezoekers. Het das een uiterst sportieve wedstrijd tusschen twee faire tegenstanders. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT De gisteren gehouden cursus op Duindigt hadden het volgende resultaat: Carmenprijs (prijzen-draverij 4e klasse voor paarden, die in 1940 nog geen len prijs wonnen), afstand 1740 M. no. 1 „Boy", stal, B, km. tijd 1.34.5. Cleopatra-prijs: Prijzendraverij le klasse afstand 2040 M. paarden, die f 3000 of min der gewonnen hebben). No. 1. „Zoon van David Guy" (stal Hollandia te Naarden) km. tijd 1.29.7. Clairefontaine-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Af stand 2000 M. te rijden door officieren, heerrijders en jockeys). No. 1. „Echillairs" (stal Gruno te Groningen) met vele leng ten. Coumelaprijs: (Prijzendraverij 3e en 4e klasse, afstand 2060 M.). No. 1 „Casindra" (G. Poppen te Hippolytushoef) km. tijd 1.31.1. Coromandelprijs: (Heat-handicap drave rij voor paarden, die 1500 of minder ge-% wonnen hebben. Minimum-afstand 1700 M.). No. 1 „Bonnie's Norton" (stal Gruno te Gronignen) 1.30 in drie heats gewonnen. ZWEMMEN DE AMSTERDAMSCHE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Zaterdagavond werden in het Amstel- parkpad de wedstrijden om het kampioen schap van Amsterdam voortgezet. Verschil lende interessante nummers werden ver- zwommen, waarbij de beste krachten hun titels moesten verdedigen. Jo Waalberg had het bij de 100 meter schoolslag seniores al erg gemakkelijk, daar haar grootste rivaal Alie Stijl verhinderd was te starten. Bij de heeren won Scheffer na feilen strijd de 100 meter borstcrawl seniores. W. Geerling van 't IJ gaf hem dit kampioen schap niet cadeau. De 100 meter schoolslag heeren bracht een goede overwinning van Smitshuyzen (A.Z.), terwijl Lewis (A.P.G. S.) hem op enkele seconden volgde. De uitslagen luiden als volgt: Schoonspringen, heeren juniores: 1. Ha- vermans (A.Z.) 59.70 punten; 2. A. Mater (Adm. de Ruyter) 39.80 punten. 100 meter borstcrawl (nieuwelingen) da mes: 1. D. Kaan (A.D.Z.) 1 min. 18.7 sec. (kampioen); 2. T. v. d. Horst (Adm. de Ruy ter) 1 min. 24.2 sec.; 3. M. Kluyver (Y) 1 min. 26.9 sec.; 4. M. Götz (A.D.Z.) 1 min. 28.1 sec. 100 meter borstcrawl (nieuwelingen) hee ren: 1. J. Hündling (Y) 1 min. 11.5 sec. (kampioene); 2. H. Rauch (D.J.K.) 1 min. 15.6 sec.; 3. B. de Leeuw (Y) 1 min. 16.2 sec. 100 meter schoolslag dames (seniores): 1. Jo Waalberg (A.D.Z.) 1 min. 28.6 sec; (kam pioene); 2. G. Siewertsen (A.D.Z.) 1 min. 31.4 sec.; 3. N. v. Hoften (A.D.Z.) 1 min. 35 sec. 100 meter schoolslag heeren (seniores)1. K. Smitshuyzen (A.Z.) 1 min. 22.2 sec. (kampioen); 2. Lewis (A.P.G.S.) 1 min. 25 sec 100 meter borstcrawl dames (juniores): 1. C. Arts (A.D.Z.) 1 min. 14.2 sec. (kam pioene); 2. C. Schimmer (A.D.Z.) 1 min.~ 16.9 sec.; 3. Th. Snoeks (A.D.Z.) 1 min. 17.2 sec. 100 meter borstcrawl heeren (juniores): 1. J. Schopman (Y) kampioen) 1 min. 10.2 sec.; Van Daalen (Y) 1 min. 12 sec.; 3. Mul der (D.J.K.) 1 min. 12.4 sec. 100 meter borstcrawl heeren (seniores): 1. Scheffer (D.J.K.) (kampioen) 1 min. 3.3 sec.; 2. Geerling (Y) 1 min. 3.8 sec.; 3. Sip- kema (D.J.K.) 1 min. 4.9 sec. WATERPOLO WEDSTRIJDEN „DE ZIJL", Hedenavond om 8 uur wordt in de Zwem inrichting „De Zijl" gespèeld voor de com petitie van den Kring Den Haag K. N. Z. B. de wedstrijd De Zijl Hl tegen H. Z. P, C. IV, Den Haag. Na afloop worden nog gespeeld de vriend schappelijke wedstrijden: De Zijl IDe Zijl II en De Zijl IV—De Zijl V. Morgenavond om 8 uur worden in de Zweminrichting „De Zijl" voor de compe titie K. N. Z. B. gespeeld de wedstrijden De Zijl IZian II, Den Haag en De Zijl n—L. Z. C. H. ZEILEN „DE KAAG" WINT DEN GROEPSWED STRIJD DER JOLLEN TE HILLEGERSBERG. Bij de tweedaagsche wedstrijden van de Hillegerbergsche Zeilweek werd o. m. een groepswedstrijd voor 12-voetsjollen ge houden tusschen Aegir en eD Kaag. De wedstrijd van Zaterdag werd door het Kaag-team gewonnen, terwijl gisteren de zege aan het Aegir-team was. De be- slissingswedGtrijd, welke hierna verzeild werd, bracht opnieuw een Kaag-ovérwin- ning, zoodat de eindstand na drie wedstrij den werd: 1. Kaag 16.2 punt, 2. Aegir 14.1 punt. WEDSTRIJDEN GOUDSCHE ATHLETIEK-COMMISSIE. Ter gelegenheid van haar 15-jarig be staan organiseerde de G. A. C. op het ter rein van de voetbalvereeniging „Olmpia" aan den Bodegraafschen Straatweg te Gou da provinciale wedstrijden. De voornaamste uitslagen zijn als volgt: 100 yard hardloopen B: 1. A. J. Haagh, Breda, 10.7 sec.; 2. Jac. Verkerk, AAV '36, Alphen a. d. Rijn, 10.9 sec. 3000 M.: 1. B. Molenbroek, Hercules, Dor drecht, 10 m. 58.2 sec. 800 M.: 1. J. Struyck, DOS, Rotterdam, 2 min. 10.3 sec.; 2. J. de Jong, Achilles, Gouda, 2.10.3; 3. Jac. Zaal, AAV '36, Alphen 2.12; 4. J. Boere, Minerva, Rotterdam 2.15.8. 100 yard hardloopen C: 1. H. Gols S.H. O.T., Den Haag, 11 sec.; 2. W. Trumpi, S.H. O.T., 11.1 sec.; 3. G. Zijlstra, Alphia 11.2 sec.; 4. P. Hertog, Vires et Celeritas. 400 M.: 1. v. d. Linden,.Minerva, 56.8 sec.; 2. H. Sint, Minerva, 57.7 sec.; 3. Louwerens, S.H.O.T., Den Haag, 57.7 sec. 3000 M.: 1. N. Beckers, Hercules, Dor drecht, 10.18.4; 2. D. Heij, Achilles, Gouda, 10.19.8; 3. C. Prook, Alphia 11.6.4. 800 M.: 1. J. Heemrood, AAV '36, 2.11.3; 2. C. W Heringa, S.H.O.T., 2.17.5; 3. J. F. Aubert, DOS, 2.18. Hoogspringen: 1. G. A. v. Doorn, HPSV., 1.60 M.; 2. S. Boot, Achilles, 1.50 M.; 3. Jac. Verkerk, AAV '36, 1.50 M. Kogelstooten: 1. G. A. v. Doorn, HPSV., 12.27 M.; 2. S. Boot, Achilles. 11.08 M.; 3. C. van Dijk, Achilles, 11.07 M.; 4. S. v. Roon, AW '36, 10.87 M. 4 x 100 M. estafette: 1. Minerva, 48 sec.; 2. Alphia, 48.1 sec.; 3. Vires et Celeritas, 48.2 sec. 3 x 1000 M.: 1. DOS, 9.34.4; 2. Minerva, 9.43.2. Olympische estafette (800, 400, 200 en 100 meter): 1. DOS, 4.11.5; 2. AAV '36, 4.14.2; 3. Minerva, 4.17.7; 4. Minerva II, 4.46. KORFBAL KORFBALLERS IN ZUID-HOLLAND VERGADEREN. De a.s. competitie-indeeling. Het district Zuid-Holland heeft Zater dagmiddag zijn j aarlij ksche bijeenkomst gehouden in het Hof van Holland te Den Haag, waar de competitie-indeeling voor het a.s. seizoen het voornaamste agenda punt was, daar.rekening moest worden ge houden met de te maken reizen. De eerste klasse bleef in de oude samenstelling ge handhaafd t.w.: Deetos, Achilles, D.K.C., Fluks. H.K.V., H.S.V., Ons Eibernest, Het Zuiden. Enkele tweede klassers hadden den wensch te kennen gegeven in de derde klasse te mogen uitkomen o.a. H.B.S. en Rozenburg 2. Daardoor konden Vicus Orientis (Leiden) en Ons Huis (Rotter dam) naar de tweede klasse promoveeren. Gevormd werd een Haagsch-Leidsche en een Rotterdamsch-Dordtsche afdeeling: Tweede klasse A: Vicus Orientis (Leiden), H.S.V. 2, Ons Eibernest 2, Ready, Achilles 2, Gymnasiasten, De Kweek en O.D.I. (alle Den Haag); B: Spangen, Het Zuiden, O.S. C.R., Rozenburg, Ons Huis (alle Rotter dam), Deetos 2, Regenboog en Quick (alle Dordrecht). Ook de derde klassen werden zooveel mogelijk plaatselijk bij elkaar gevoegd, waarvan we noemen: A: Fluks 2 (Leiden), H.B.S., Phoenix, Achilles 3, H.K.V. 2, A.L.O. en twee nog aan te wijzen Erkende Bonds-twaalftallen. B: De Algemeene (Leiden), Die Haghe, Gymnasiasten, Hou Stand, Olympiaan (alle Den Haag) en D.K.C. 2 (Delft). FEUILLETON CLchiet de OaMcfieti Een roman uit Siberië, door Fr. ENSKAT. 13) Toen hij weer bij kwajn, leunde hij zit tend met zijn rug tegen een boom. Zijn ar men waren om den stam gebonden met zijn eigen riemen. Op vrij korten afstand zag hij het schijnsel van het kampvuur. Men had hem dus van de plaats waar hij was overvallen een eind terug gedragen. Hal Lome was nu weer geheel de oude. Slechts zijn hals deed hem pijn. Hij hief het hoofd op en zag Lansky voor zich zit- tena Dat had hij kunnen verwachten. Stom en onbeweeglijk staarde hij voor zich uit. Ook Lansky bleef nog een poosje zwij gen. Eindelijk begon hij op gedempten toon: „Dat was een handige zet van je, Lörne". In zijn stem lag geen spoor van verwijt of opwinding. ,,Ik dacht al, dat je zooiets van plan was, want zonder bepaaldei reden zul je je toch wel niet bij ons hebben aangeslo ten. Je bent er natuurlijk steeds op uitge weest achter het doel van onzen tocht te komen om dan je eigen plannen te kun nen verwezenlijken. Welke die plannen zijn, weet ik niet. Ik weet alleen, dat jij de kaart, die je slechts een enkelen keer in handen hebt gehad, zeer nauwkeurig in je geheugen hebt geprent. Zonder aarzelen, ja, zelfs zonder de kaart ook maar een oogenblik te raadplegen, heb jij ons de laat VOETBAL Uit het katholieke kamp DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. SPORT VER. „V. V. S. B." Inzegening van het nieuwe Junioren terrein. Alle junioren gaven acte de presence bij de inzegening van het nieuwe sportveld, gelegen op het terrein van de St. Bavo. Om één uur begon de geestelijke adviseur de inzegening. Na allereerst het kleedlo kaal gezegend te hebben, betrad kapelaan Rozestraten het terrein en wijdde dit eveneens, van doel tot doel gaande, in. Daarna sprak hij de pl.m. 70 junioren, die op een rij bij het doel geschaard stonden, toe. Spr. wees den jongens op hun plicht als Katholieke sporters en uitte den wensch dat zij een sieraad mogen worden voor de Katholieke Sportbeweging, Hierna speelden de 4 junioren-elftallen van V. V. S. B. ieder hun wedstrijd. Het a-elftal speelde tegen Teylingen a, het b- elftal tegen Teylingen b en c. en d. een vriendschappelijk wedstrijdje onderling. V. V. S. B. aTeylingen a 06. In dezen wedstrijd speeld Teylingen a een prima partij. Hun samenspel was soms verrassend goed en door him groote pro ductiviteit is de flinke overwinning geens zins onverdiend. Wel had VVSB a één of twee tegenpunten verdiend. Er haperde echter iets aan hun spel. De aanvallen wer den te doorzichtig uitgevoerd en door de goede verdediging van Teylingen a onver biddelijk onderbroken. Ook het wegwer ken door de anders toch goede achterhoede van V. V. S. B. liet soms wel wat te wen- schen over. V. V. S. B. b—Teylingen b 2—0. Het b-elftal heeft echter de nederlaag van het a-elftal grootendeels goed gemaakt door een keurige 20 overwinning op hun te genstanders te behalen. Het was een aar dige, gelijkopgaande wedstrijd, waarin de rust met een blanco stand inging. Na de rust was het nog langen tijd onzeker wie er met de overwinning zou gaan strijken, totdat V. V. S. B. b erin slaagde het eerste doelpunt te scoren. Hierdoor raakte Tey lingen er even uit, niet lang echter en beide partijen doorleefden nog bange oogenblik- ken. Kort voor het einde wist het b-elftal den voorsprong nog te vergrooten en den stand op 2O te brengen, waarmede ook het einde kwam. Kon. Ned. Voetbalbond FEIJENOORD BOEKT HAAR VIERDE OVERWINNING. Het was gisteren weer een goede dag voor Feijenoord, want ook de uitwedstrijd tegen Heracles leverde een overwinning op. Met 21 wonnen de Rotterdammers na dat de stand bij rust 11 was geweest. In deze overwinning kwam slechts zwak de meerderheid tot uitdrukking, welke de Rotterdammers over de Oostelijke kam pioenen hebben gehad. In Groningen leed G. V. A V. haar derde achtereenvolgende nederlaag. Met 43 bleef Juliana de baas. De stand bij rust was 21 voor Juliana. Het resultaat der gespeelde wedstrijden is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Feijenoord 4 4 13—4 8 Juliana 3 2 1 9—11 4 Elauw Wit 3 1 1 1 6—5 3 Heracles 3 1 2 4—7 1 G. V. A V. 3 3 4—9 WOERDEN—L. F. C. 3—4. In den voorlaatsten competitiewedstrijd is het L. F. C. dat te Woerden als gast van de V. V. Woerden fungeerde, mogen ge lukken de beide punten mede naar huis te nemen. ste dagen geleid. Dat heeft mijn wantrou- wen opgewekt. Ik heb goed uit mijn oogen gekekenen dat blijkt achteraf heel goed te zijn geweest. Want jij, Hal Lörne, zult mij niet in mijn plannen dwarsboo- menJij niet!" Hal was geen woord ontgaan, maar ook nu bleef hij zwijgen. Lansky scheen trou wens niet anders verwacht te hebben, want na een korte pauze vervolgde hij wat zach ter: ,,Ik heb je noodig, Hal. Wees verstandig en luister naar me in je eigen belang en in dat van ons allen. Ik zegen den dag, waarop jij met Mitja ons kamp bent ko men binnen vallen. Van dit oogenblik af heb ik al in gedachten over je beschikt. Of dacht je misschien, dat ik je voor niets zoo lang ongeschoren had gelaten? Dan ken je Lansky slecht! En zoowaar als ik hier voor je zit! ik hoop, dat het nooit zoover zal komen, dat je me nog eens van een zeer bijzondere zijde zult leeren kennen. Waar schijnlijk zou je dat.... Maar ik dwaal af. De zaak is dus deze: Je weet heel goed, dat wij binnenkort bij de Signaalrivier op menschen zullen stooten. Ik kan er wel bij vertellen, dat zij zelfs al verlangend naar ons uitzien. Dat verlangen gaat in de eer ste plaats uit naar een Germanski, een ze keren Frans Mertens. En, Hal Lörne let nu eens goed op die Frans Mertens moet jij zijn." Aha! Dat is het dus, dacht Hal. Hardop echter zei hij: „Waarom is die Mertens, naar wien zoo verlangend wordt uitgezien, zelf niet bij jullie?" „Omdat hij al lang geleden van ons is weggegaan. Dat zal je door Mitja zeker wel ter oore zijn gekomen. Jij moet nu Mer tens' plaats innemen dat zal je zeker niet moeilijk vallen, want niet alleen spreek je voortreffelijk Duitsch, maar bovendien laat je uniform geen twijfel omtrent je af komst." „En wat zou Mertens daarvan wel zeg gen, als hij er van hoort?" ,,Maak je daar maar niet ongerust over die zal er niets van te weten komen. En ik geef je bij deze den welgemeenden raad den echten Mertens maar zoo spoedig mo gelijk te vergeten. Hoe minder je aan hem denkt en van hem weet, des te beter is dat voor jou." „Maar hoe kan ik als Mertens optreden, wanneer ik niets van hem afweet?" ,,Het is alles doodeenvoudig, Lörne! Hier, jij bewaart de kaart en bovendien dezen langen brief. Een en ander is voldoende om je te legitimeeren en verschaft je tevens de noodige gegevens voor de rol, die je te vertolken zult hebben." „En wanneer ik nu eens niet mee doe als ik weiger?" „Laten we het daar maar niet over heb ben, waarde Lörne. Een weigering is de grootste dwaasheid, die je bedenken kunt. Je wil staat in dit geval achter de deur. Ik dwing je er eenvoudig toe. Of moet ik je er soms aan herinneren, dat je als vluchte ling uit een gevangenkamp hier in Rus land volkomen in mijn macht bent? Ik be schik over de noodige wapens. Eén woord tegen mijn mannen zal voldoende zijn om je uit den weg te ruimen. Dat behoeft ver der zeker geen commentaar. Of je wilt of niet, jij zult, als wij bij de Signaalrivier aankomen, als Frans Mertens optreden!" Lansky had weliswaar zacht, maar met grooten nadruk gesproken. Hal boog even als toestemmend het hoofd. Somber staarde hij naar het kampvuur, dat het nu niet meer verzorgd werd, langzaam ineen schrompelde. Vreedzaam, als een toevlucht van menschelijke geborgenheid, teekende de groote tent zich als een donkere scha duw tegen den door de maan verlichten achtergrond af. Hal slaakte onwillekeurig een zucht en Lansky, die den weerstand gebroken zag, maakt van deze gelegenheid gebruik den man, die zich in zijn macht bevond nog wat nauwkeuriger in te lichten met betrek king tot de rol, welke hem was toebe deeld. Langzaam schreed Peter Bessin achter den ploeg. Zwaar en vettig vielen de aard kluiten ter zijde. Een pittige, kruidige lucht steeg er uit op. Vier paarden trokken het scherp geslepen ijzer. Zij slingerden hun korte nekken en sloegen zichzelf aanhou dend met hun staart tegen de flanken. Pe ter had zijn handen vol om het viertal in zyn macht en den ploeg recht te houden. Het veld, dat hij bewerkte, zou met ko ren bezaaid worden. Het Proeskadal kon zich, dank zij het beschuttende Elbirge- bèrgte, verheugen in een klimaat, dat den akkerbouw niet alleen mogelijk, maar zelfs aiBleszins loonend maakte. Lente en zo mer duurden hier in het Noorden van Si berië weliswaar kort, maar daarvoor ver toonden zij zich dan ook in hun volle pracht en schoonheid. Het werd tamelijk warm. Peter hield de paarden in om even uit te blazen. Hij nam zijn muts af en liet de zoele wind langs zijn bezweet voorhoofd strijken. Van de overzijde schitterden en fonkelden de bo venste hellingen van het Elbir-bergland. Het breede dal prijkte in het groen. De ver spreid liggende boerenhofsteden gaven het geheel een levendiger asgpect. Als Peter Radio-programma DINSDAG 9 JULI 1940. JAARSVELD, 414.4 M. NCRV-uitzen- ding. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Schrift lezing, meditatie 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gramofoonmuziek9.10 Viool met pianobegeleiding en gramofoon muziek 9.50 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.45 Berichten ANP. 1.00 Celesta-ensemble en gramo foonmuziek 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Klarinetvoordracht met pianobegelei ding en gramofoonmuziek 3.45 Geeste lijke liederen (gr.pl.) 4.00 Bijbellezing 4.45 Gramofoonmuziek 5.00 Jac. Stof- fer's sextet en gramofoonmuziek 6.30 VPRO.: Jeugduitzending 6.45 Gramo foonmuziek 7.30 Cyclus „Ons Vader land" 8.00 Berichten ANP. 8.15 Ko ninklijke Militaire Kapel (opn.) 8.35 Causerie „De beste indeeling van een een voudige woning" 8.55 Orgelconcert 9.40 Koninklijke Militaire Kapel (opn.) Hierna: Schriftlezing 10.1510.30 Be richten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berich ten (Engelsch) 7.30 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP. 8.15 Wij begin nen de dag 8.30 Gramofoonmuziek i 9.30 Berichten (Vlaasch) 9.45 Gramo foonmuziek 11.15 Berichten (Engelsch) 11.30 Berichten (Vlaamsch) 11.45 Gramofoonmuziek 12.00 KRO-Melodisten 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Be richten ANP. 1.00 KRO-Melodisten 1.45 Gramofoonmuziek 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Musiquette 2.45 Gra mofoonmuziek 3.15 Berichten (Engelsch) 3.30 Gramofoonmuziek 5.00 Berich ten (Duitsch) 5.15 Gramofoonmuziek 5.30 KRO-orkest 6.15 Berichten (En* gelsch) 6.30 KRO-orkest 7.00 Gramo foonmuziek 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten (En gelsch) 8.45 Berichten (Vlaamsch) 9.00 John Kristel en zijn Troubadours 9.15 Berichten (Engelsch) 9.30 Vervolg van 9.00 9.40 Wij sluiten de dag 9.45 Berichten (Vlaamsch) 10.00 Berichten (Duitsch) 10.15—10.25 Berichten ANP. 11.1511.30 Berichten (Engelsch). CRICKET AJAXL. C. C. Gewonnen door L.C.C. met 37 runs op de le innings. L.C.C. 13 runs waarvan C. J. Metsch 17, P. Kantebeen 37, T. Kantebeen 19 en D. Jongerheld 28. Bowlingcijfers Ajax: A. V. Oudgaarden 2—38, mr. Ed. Versteeg 1—18, C. Wenting 1—18, H. Goudswaard 123 en M. Boeseman 3—33. Battingcijfers Ajax 102, waarvan mr. Ed. Versteeg 53 en H. Goudswaard 22. Bow lingcijfers L.C.C. T. Kantebeen 847. BCWANGÊfó strak voor zich uit staarde, kon hij de lucht in de zon zien trillen. Nu richtte zijn blik zich op den zoom van het bosch in het Zui den, welke zich nu niet meer als een zwar te streep tegen den blauwen hemel aftee- kende, maar veeleer den indruk maakte van een wazigen, groenen sluier. Van het bosch hield Peter boven alles. Hoevele genoeglijke uren had hij er niet met Kare, zijn zuster, in doorgebracht? Hij vermeide zich in blijde herinneringen uit zijn jeugd, maar terwijl hij peinzend in de wazige verte staarde, werd zijn blik plotse ling geboeid door een ongewoon schouw spel, dat zijn aandacht geheel in beslag nam. Neen, hij vergiste zich niet. Daar boven den zoom van het bosch, dreef een lichte wolk, die uit de kruinen der boomen scheen op te stijgen. Verwonderd sloeg Peter dit ongewone verschijnsel gade tot het hem eensklaps duidelijk werd Rook! Ja het moest rook zijn! Maar waar rook te zien was, daar moesten ook menschen zijn. Menschen Vreemde menschen? Hoe zouden die in 'S hemelsnaam hier verzeild kunnen raken? Want geen enkele bewoner van het Proes- ka-dal zou het in zijn hoofd halen in het bosch een vuur, dat zooveel rook ontwik kelde, aan te steken. Daar is iets bijzonders aan de hand, zei Peter tot zichzelf. En daarom leek het hem ook niet raadzaam de oorzaak er van al leen op te sporen. (Wordt vervolgd1).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8