Nationaal athietiektournooi van Docos MAANDAG 8 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Ondanks minder goede vooroefening toch behoorlijke resultaten Qemengde ffi&dcfitm AUTO MET DRIE MILITAIREN TE WATER GEREDEN Een hunner verdronken Op den Muiderstraatweg, nog In de be bouwde kom van de gemeente Diemen, is gistermorgen omstreeks kwart voor negen een zeer ernstig verkeersongeluk gebeurd, dat den Nederlandschen soldaat W. J. van Twisk uit Amsterdam het leven heeft ge kost. Van Twisk was te Bussum gelegerd en had gisteren zijn vrijen dag, welke hij bij zijn familie in de hoofdstad zou doorbren gen. Tezamen met zijn vriend M. F. Moo- rees, eveneens een soldaat van de lucht doelartillerie vertrok hij uit Bussum in een Duitschen militairen personenauto, welke bestuurd werd door een Duitschen luite nant, die zoo vriendelijk was hen in zijn auto mee naar Amsterdam te nemen. Moo- rees, die in Delft thuis hoort, wilde een bezoek brengen aan zijn vroegere leger plaats te Amstelveen. Op den Muiderstraatweg, waar het on geluk gebeurde, is men bezig het wegdek te vernieuwen. Hierdoor was de weg zeer hobbelig, terwijl de regen het wegdek zeer glad had gemaakt. Toen de auto in mati gen vaart Diemen naderde, is zij gaan slip pen. De officier verloor de macht over het stuur en de wagen botste tegen ijzeren balken, welke in den berm langs de Mui- dertrekvaart liggen. De auto sloeg over den kop en kwam midden in de vaart, juist waar deze met de Weespertrekvaart samen komt, terecht. Onmiddellijk schoten om standers met twee roeibootjes toe. Onder hen bevond zich de badmeester van het zwembad in de Diemerplas, Piet van der Made, en de kolenhandelaar C. Heek, die beiden in de omgeving van de plaats van het ongeluk wonen. Zij bedachten zich geen oogenblik en sprongen te water. In middels had de Duitsche officier, die met het hoofd door de voorruit was geslagen doch niet ernstig gewond was, kans gezien de auto te verlaten. Hij werd onmiddellijk naar den wal gebracht evenals de soldaat Mooxees, die na hem kans zag zich zelf te redden. Het was niet mogelijk van Twisk uit de auto, welke op een zijkant was ko men te liggen, in het ter plaatse ongeveer twee meter diepe water, te bereiken. Kort na het ongeluk passeerde een Duit sche militaire vrachtwagen en de hierin aanwezige soldaten wisten na twintig mi nuten hard werken de auto naar den wal te trekken. Nadat het slachtoffer er ut was gehaald, pasten de artsen dr. W. van Balfoort en A. J. J. van Gemert kunstma tige ademhaling toe, waarbij zij gebruik maakten van zuurstofapparaten. Het bleek echter geen baat meer te brengen. De beide andere inzittenden van de ver ongelukte auto, zijn een nabij gelegen melk huis binnengebracht, waar zij van droge kleeren zijn voorzien en de verschillende verwondingen, welke de luitenant had op- geloopen, zijn verbonden. Het slachtoffer is per particuliere zie kenauto naar het lijkenhuisje in Diemen overgebracht. Het stoffelijk overschot is in beslag genomen en zal ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Eén doode. Zaterdagmiddag zijn in den Dolder, ge meente Zeist, twee auto's tegen elkaar ge botst, ten gevolge waarvan de 27-jarige G. K. uit Bunschoten is gedood. De man reed van de Hertenlaan komende den Dolderweg op, juist toen een militaire vrachtwagen naderde Bij zijn poging om de botsing te voorkomen, maakte K een manoeuvre waardoor het portier open sprong cn hii gedeeltelijk naar buiten ge slingerd werd Hij geraakte tusschen beide auto's en was op slag dood De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag F MOTORRIJDER VERONGELUKT. Zaterdagnacht omstreeks half een reed de 28-jarige dr. W., officier van gezond heid 2de klasse, op den boulevard Favaugé te Zand voort- in volle vaart met zijn mo torrijwiel tegen een stapel steen en op. Hij werd op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar de algemeene begraaf plaats overgebracht. DAME DOOR PAARD EN WAGEN AANGEREDEN EN GEDOOD. Op den Waterweg te De Bilt, is Zater dagavond een wielrijdster, mevr. P. K., die met haar man een fietstochtje maakte, door een haar achterop komenden paar- denwagen aangereden. Zij kwam onder de wielen terecht en werd op slag gedood. Wie z'n omzet wil vermeeren, moet adverteeren MEISJE TE DEN HAAG VERMOORD. Man, die haar meelokte, sloeg de hand aan zichzelf. Gisteravond is in de Spijkemakersstraat bij de Prinsegracht te 's-Gravenhage, een afschuwelijk misdrijf ontdekt. Een tienja rig meisje, dat onlangs aan de politie als vermist was opgegeven, werd gewurgd op een bed aangetroffen, terwijl in een ander gedeelte van het perceel een dertigjarige man dood werd aangetroffen, door gasver- stikking om het leven gekomen. De eigenlijke bewoner van het bewuste perceel in de Spijkemakersstraat was sinds eenige dagen verhuisd, doch had nog wat goederen in het huis achtergelaten. Gis teravond kwam hij er terug, om het restant weg te halen. De bewoner had een sleutel bij zich, doch slaagde er niet, in, de deur hiermede te openen, daar deze blijkbaar aan den binnenkant op slot was gedaan. Hij vond dit zeer vreemd en verzocht aan de buren, via het dak te mogen trachten het perceel binnen te komen. Toen hem dat na eenige moeite gelukt was, vond hij op de eerste étage op een bed, dat daar was blijven staan, het lijk van een jong meisje liggen, dat blijkbaar gev/oirgd was. Het gezicht vertoonde daar alle sporen van. Hem trof voorts een zware gaslucht, zoo dat hij zoo snel mogelijk het huis verliet, om de politie te waarschuwen. Toen de recherche het huis binnenkwam, zag zij beneden in de gang het lichaam van een man liggen, dat later bleek het lijk van den 30-jarigen J. K. te zijn. Het onderzoek wees uit, dat de man een gas kraan had opengezet. Bij het verdere onderzoek kwam, naar de „Courant" meldt, vast te staan, dat het meisje de sedert 4 Juli vermiste 10-jarige Johanna Onderwater was, wonende Lange Beestenmarkt. Zij had op 4 Juli om half- vier de Dr. Piersonschool op de Prinse gracht verlaten en was sedertdien spoor loos verdwenen. Naar vrijwel vaststaat, is het kind toen door K. meegelokt. Juist Zaterdag was of ficieel door den commissaris der politie de opsporing van het meisje verzocht. De Haagsche recherche zet het onderzoek in deze zaak voort. OUDE INBRAAK IN DEN HAAG TOT KLAARHEID GEBRACHT. De Haagsche politie is er in geslaagd, klaarheid te brengen in de inbraak, welke in den nacht van 10 op 11 Juli 1937 is ge pleegd bij de N.V. v.h. Gebrs. Geenen, groothandel in koloniale waren, aan de Paviljoensgracht in Den Haag. In bedoeld perceel was dien nacht brand uitgebroken en bij onderzoek werd een zuurstofcylinder aangetroffen, die gebruikt was om de kluis te forceeren. Dezer dagen kreeg de politie een mede- deeling, welke er op wees, dat het niet on mogelijk was, dat eenige bekende inbre kers, voornamelijk verblijf houdende te Amsterdam, meer van deze inbraak zouden weten. Eenige rechercheurs stellen te Am sterdam een voorloopig onderzoek in, waarbij diverse verhooren werden afgeno men. Het gevolg hiervan was dat een drie tal verdachten naaf Den Haag werd over gebracht. Het zijn de 36-jarige autogeen- lasscher A. G. M.t de 41-jarige monteur P. J. E. en de 34-jarige smid M. van de K. Na een langdurig verhoor legde M. een volledige bekentenis af, verklarende dat hy schoon schip wilde maken. Het bleek dat hot drietal destijds een tip had gekre gen van een bekenden Haagschen inbre ker, den 46-jarigen werkman W. S., en dat nog een vijfde persoon in vertrouwen was genomen, de 25-jarige loswerkman uit Den Haag H. J. W. van S. Hoe do „kraak" geschiedde. Gp den bewusten avond kwamen deze vijf te A*msterdam bijeen, waarna zij per auto naar Den Haag vertrokken. Zij waren volledig uitgerust, o.a. hadden zij een flin- ken zuurstofcylinder, een snijbrander en andere instrumenten en voorts een stalen buizer.stel, waarmede zij een soort van tentje konden opstellen om het schijnsel van den snijbrander te maskeeren. Zij wisten het perceel binnen te komen door met een valschen sleutel een staldeur te openen. In de stal bleek zich een paard te bevinden, waarvan de mannen geweldig schrokken, maar weer wat by gekomen, werd de zaak toch voortgezet. Zij bereikten door het forceeren van enkele binnendeu ren, het kantoor waar zich de kluis be vond. Nadat de tent was opgezet, ging M. met den snijbrander aan het werk. Reeds waren twee platen van de kluis verwijderd en wilde hij beginnen aan de derde plaat, toen de steekvlam terugsprong waardoor het zeil van de tent vlamvatte. Geschrokken van den lichtgloed, namen de mannen overhaast de vlucht langs denzelf den weg als zij waren gekomen. Zy gin gen met de auto naar de duinen waar zij den dr.g afwachtten om daarna met de auto via een omweg over Delft en Utrecht naar Amsterdam terug te keeren. Na deze bekentenis konden de twee an dere Amsterdammers niet langer ontko men en zoo legden E. van de K. eveneens een bekentenis af. Alle aangehoudenen zijn bekende inbrekers. S. bevond zich nog in de gevangenis in verband met een inbraak aan de Stadhou derslaan te Den Haag in Augustus 1938, waarvoor hij tot vier jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Hij is een zeer berucht inbreker die reeds in totaal ongeveer 20 jaar gevangenisstraf onderging. HIJ GAF ZICH UIT ALS GOUWLEIDER. Oneerlijke practijken waren echter zijn doel. Op geraffineerde wijze heeft te Rotter dam een oplichter van de omstandigheden gebruik gemaakt om „faciliteiten" te be machtigen, waar hij geen recht op had. Zooals wij onlangs hebben gemeld, heeft de politie in Den Haag in de Lumeystraat aldaar gearresteerd den 35-jarigen tuin bouwkundige J. J. A. Deze arrestatie ge beurde op instigatie van de Rotterdamsche politie, die met A. nog een appeltje te schillen had. Het onderzoek wees uit. dat A. een ge raffineerde oplichter is. Hij gaf zich n.l. uit als gouwleider van de N.S.N.A.P., droeg een overigens gefingeerd uniform van deze partij, waarop hij zelf eenige ge fantaseerde distinctieven bevestigde. Aldus gekleed, wist hij in Rotterdam een inwoner te bewegen, hem een auto af te staan, „voor partij-doeleinden", zooals hij ver klaarde Bovendien was deZe tuinbouwkundige in Utrecht betrokken geweest bij zaken van civieler aard, waarin hij als „bemiddelaar" optrad. Alvorens hij daar zijn rol echter kon uitspelen, wist de politie in te grijpen. Bovendien heeft A. in dezelfde functie in Duiischland gehandeld en wist hij ook daar docr oplichting verschillende facili teiten te verkrijgen. Nu heeft de Rotterdamsche politie hier aan een einde gemaakt. A. is ingesloten in het Huis van Bewaring, beschuldigd van poging tot afpersing en oplichting. De auto is in beslag genomen. DE OUDSTE NEDERLANDER OVERLEDEN. In den ouderdom van 103 jaar en bijna 5 maanden. In den vrede van een patriarchalen ouder dom is Zondag te Dordrecht overleden de heer J. M. Lettig, Dordrecht's oudste inwo ner en tevens de oiidste Nederlander. De heer Lettig heeft ten huize van zijn zoon en dochter in de ouderwetsche krui denierszaak op den hoek van het Krom hout en de St. Jorisbrug den leeftijd van 103 jaar en 141 dagen mogen bereiken en groot voorrecht zijn laatste levensda gen gezond en helder van geest kunnen doorbrengen. Zóó kras was deze patriarch, die er ook uiterlijk als een aartsvader uit zag, dat hij op zijn 102den verjaardag de N. C. R. V. een vraaggesprek kon toestaan en dat hij tot nog heel kort geleden zijn vele bezoekers nauwkeurig wist te ver tellen wat er toen in Dordt, zijn geboor testad, was gebeurd. SPORT ATHLETIEK „Trekvogels'* wint den Prins Hendrikbeker Osendarp en Osta door den Leldenaar Nota geklopt De Haagsche athletlekclub „de Trekvo gels" is er gistermiddag in geslaagd voor een jaar beslag te leggen op den Prins Hendrikbeker, en behaalde daarmede bo vendien het clubkampioenschap van Ne derland. De wedstrijden werden georganiseerd door de Haarlemsche Athletiekvereeniging en gehouden op een grasbaan, waarop de Leidenaar Nota zich bijzonder heeft onder scheiden. In de finale honderd meter hard- loopen klopte hij Osendarp en Osta in den fraaien tijd van 10.8 sec. Bij de 1500 meter ondervond Bouman eenige concurrentie in de Bruyn, doch hij won tenslotte met een voorsprong van eenige meters. Ook de 800 meter leverde een overwinning voor Bouman op. Met belangstelling werd het nummer 5000 meter gevolgd, omdat de Haarlem- leden Paap en Koopman elkaar flinken steun verleenden. Bakker toonde zich ech ter den besten langen afstandlooper en be haalde een fraaie overwinning. Een verrassing voor het publiek was, dat Adje Paulen deelnam in de ploeg van „Haarlem" bij de vier maal honderd meter estafette. De oud-recordhouder bleek nog van goede kracht voor zijn club te zijn en liep in een goede stijl zijn ronde. Trekvo gels was de sterkste en won met groot ver schil. De uitslagen luiden; 1500 M.: 1. Sj. Bouman (AAC) 4.16.1; 2. F. J. de Bruyn (Trekv.) 4.17.1; 3. J. Koop man (Haarlem) 4.20.5. 800 M.: 1. Bouman (AAC) 2.4.6; 2. de Roode (Haarlem) 2.6.2; 3. van Gogh (Haar lem) 2.7.2; 4. Kalkman (Trekv.) 2.7.6. Discuswerpen: 1. De Bruyn (V en L) 42.52 M.; 2. Butselaar (Hellas) 39.39 M.; 3. Kluft (Haarlem) 37.22 M. Verspringen: 1. Wellerdieck (Hellas) 6.88 M,; 2. Butselaar (Hellas) 6.75 M.; 3. Roest (Trekv.) 6.73 M. 110 M. horden: 1. Hagedoorn (Trekv.) 15.9; 2. Nelissen (V en L) 16; 3. Butselaar (Hellas) 16.1; 4. Kaan (Haarlem) 16.2. 400 M.: 1. H. Baumgarten (Trekv.) 51.3; 2. Noordhoek (V en L) 52.7; 3. Nota (Trek vogels) 52.9; 4. Barentsz (Hellas) 53.7. 4 x 100 M. estafette: 1. Trekvogels 44.1 sec.; 2. AV. '23 44.4 sec.; 3. AAC 44.4 sec.; 4. Haarlem 45.2 sec.; 5. V en L; 6. P.P. 100 M.: 1. Nota (Holland) 10.8; 2. Osen- veelbelovende prestaties der jongeren Gelijk alle andere zomersporten onder vindt de athletiekbeoefening den hinder van de tijdsomstandigheden. Te lang zijn de athletiekbeoefenaars zonder training gebleven, iets wat onvermijdelijk zijn te rugslag heeft op het wedstrijdwezen, zoo dat men op het oogenblik aan de tournooien en de prestaties der athleten niet al te hooge eischen mag stellen. In dit licht bezien en gezien het feit, dat menige athleet in verband met de moeilijke reisgelegenheid liever niet deel neemt, mag men het totaal-resultaat van het Docos-tournooi, gisteren op het R. K. Sportparkt „Haagweg" te Leiden gehouden, toch welgeslaagd noemen. 't Is waar, het was geen tournooi van groot formaat. De deelname was de helft kleiner dan we de laatste jaren gewend zijn en bovendien ontbraken verschillende cracks van vorige tournooien, maar dit had ook weer dit voordeel, dat de minde re sterren thans een kans kregen en zoo is er toch hier en daar fel gekampt om be hoorlijke resultaten te behalen. Daardoor heeft dit tournooi als geheel ongetwijfeld aan de Verwachtingen beantwoord. Natuurlijk konden we allerminst denken aan mogelijke recordverbeteringen, maar er werden hier en daar toch geen onver dienstelijke prestaties geleverd, Noemen we bijv., om bij de junioren te beginnen, een sprong van 5.49 M. van den junior K. Matla van G. D. A. Dit resultaat was beter dan dat der C.-klasse en gerang schikt in de B-klasse komt de jeugdige Westlander nog op de tweede plaats en bleef hij slechts 36 c.M. onder den afstand van nummer 2 in de A-klasse. Maar deze prestatie stond niet alleen. Niet minder dan vier B-klassers kwamen door htm goede verrichtingen in de A- klasse. A. van Gaale, eveneens van G. D. A. liep de 100 M. in 12 sec., terwijl de derde G. D. A.-athleet, Looman, de 10 Meter-grens bij het kogelstooten overschreed. Voor G. D. A. was het alleen door deze resultaten reeds een succesdag, maar Matla won bo vendien de 60 M. hardloopen en Van Gaale het verspringen klasse C met een sprong van 5.43 M. Van de bijzondere prestaties, die over gang naar de A-klasse mogelijk maakte, noemen we verder nog de 1.60 M. hoog springen van den Kolpingman J. Korte- kaas uit Lisse en de 1.55 M. op ditzelfde nummer van Th. Reizevoort, die daarmede de clubeer van Docos hoog hield. Tal van nummers gaven ook de spanning vooral de loopnummers 1500 M. in de klasse C en de 3 x 1000 M. estafette. In eerstgenoemd nummer n.l. waren het voornamelijk C. Schol (E. E. V.) en Th. van Dyk (Docos), die elkaar de zege be twistten. Met meerdere wedstrijd routine zou de Leidenaar ongetwijfeld een goede kans op de eerste plaats gemaakt hebben. Nu spuraat hij te vroeg en had hij geen aus dauer meer om zijn concurrent bij te hou den. Het tweede nmmer, de 3 x 1000 M. es tafette, was bijzonder interessant en sloot de serie loopnummers op interessante wijze af. Drie vereenigingen: D. E. M., Docos en Holland hadden hiervoor ingeschreven. De Holland-looper Tullenaar nam spoedig de leiding en loopt geleidelijk meer uit op Docos (Dubbelaar) en D. E. M. (Burger), die elkaar gezelschap houden totdat zij in de laatste rondee flink spurten, Op halve ronde voor den wissel passeert Burger den Leidenaar, maar verder blijft de volgorde onveranderd. De tweede Holland-looper Hollenberg, vergroot den voorsprong nog iets, terwijl Verduyn (D. E. M.) zijn af stand ten aanzien van v. Hetereen (Docos) bewaart. Verduyn loopt langzaam imaar zeker op Hollenberg in en als er nog één ronde is af te leggen, passeert hy hem, maar op zijn beurt wordt Verduyn ten slotte door v. Heteren gepasseerd. Bij de laatsten wissel ontstaat de strijd opnieuw, darp (Trekv.) 10.9; 3. Osta (Trekv.) 11; 4. Schaap (Haarlem) 11. Polsstokhoogspringen: 1. J. Verkes (Haar lem) 3.75; 2. Mosies (Trekv.) 3.60; 3. But selaar (Hellas) 3.50. 5000 M.: 1. W. Bakker (AAC) 16.32.6; 2. Koopman (Haarlem) 16.36.3; 3. Paap (Haarlem) 16.46.6. Kogelstooten: 1. A. de Bruyn (V en L) 14 M. 45; 2. Houtzager (V en L) 13 M. 71.5; 3. M. Kluft (Haarlem) 12 M. 75. Speerwerpen: 1. Pley (Holland) 61 M.; 2. Steen (V en L) 54.19 M.; 3. Wolvetang (AAC) 48.36 M. 4 x 400 M. estafette: Trekvogels 1 met 3.28.8; AAC 2 met 3.32; V en L 3 met 3.42.7; Hellas 4 met 3.43.7; Haarlem 5; AV. '23 6. Hoogspringen: 1. Geursen (Trekv.) 1.85; 2. Carlier (A.V. '23) 1.80; 3. Jansz (V en L) 1.75 (5); 4. Wolvetang (AAC) 1.70. Totaaluitslag: 1. Trekvogels 70 p.; 2. Haarlem 57 p.; 3. V. en L. 48 p.; 4. A.A.C. 42 p.; 5. Hellas 39 p.; 6 AV '23 15 p.; 8. P.P. 9 p. als ware er niets gebeurd. Nu loopt de lange afstand-looper Vessies voor D. E. M., terwyl Bakel voor Docos en Oosterveer voor Holland uitkomt. Aanvankelijk houdt Vessies den kop, terwijl Oosterveer en Bakel gelijk zijn. Vóór de laatste ronde had Bakel zijn achterstand fraai ingeloo- pen, maar den eindspurt van Oosterveer kon hy niet volgen en zoo kwam het, dat de Holland-man ten slotte nog met 5 sec. verschil won en het resultaat werd: 1. Hol land, 2. Docos, 3. D. E. M. Ook de 3000 Meter individueel leverde aardigen strijd. Jammer genoeg bestond de A-klasse slechts uit drie loopers, nl. H. Vessies, J. Kortekaas en H. Burger. De Lissenaar liep in dit nummesr een pracht- wedstryd. Aanvankelijk ging hy gelijk op niet Vessies, maar het tempo was zoo hoog, dat Burger het niet kon volgen en na drie ronden reeds opgaf. Kortekaas schudde daarop ook Vessies van zich af en in keu- rigen stijl vergrootte hij zijn voorsprong steeds meer, om tenslotte onbedreigd te v/innen na in de voorlaatste ronde juist numimer laatst van de B-klasse te hébben gelapt. Van de B-klasse werd H. van der Voort winnaar in den tijd, die 7.1 sec. beter was dan vorig jaar, toen hij nummer 2 werd achter Rooijakkers van H. B. C. De wedstrijden hadden bovendien e— zeer vlot verloop, want de wedstrijdleider, de heer Duindam, buitte de geringer in aantal zijnde inschrijvingen uitstekend uit door het programma vlugger te doen ver werken dan het chronologisch overzicht aangaf. Zoo konden te kwart over vier reeds de prijzen door den Docos-voorzitter, den heer J. Castelein, worden uitgereikt, het geen hij deed na een hartelijk woord van dank tot deelnemers en belangstellenden, wedstrijdleider en leden der diverse com missies. Het was alzoo toch een mooie wedstrijd middag, welke ongetwijfeld bijzondere herinneringen bij Docos-leden en verdere deelnemers zal achterlaten. De uitslagen. De voornaamste resultaten luiden als volgt: 80 Meter Jun. A.: 1. K. Matla, GDA, 8.2 sec., 2. K. Ham, L. School, 8.3 sec., 3. J. Pastoors, Docos, 8.7 sec. 80 Meter Jun. B.: 1. B. Bouchir, HBC, 9.6 sec., 2. R. Sweers, HBC, 9.8 sec., 3. G. Stevns, WZ, 10.00 sec. 100 Meter klasse C.: 1. A. van Gaale, GDA, 12 sec., 2. C. Rietbroek, Docos, 12.1 sec., 3. A. Leijgraaf, Docos, 12.2 sec. 100 Meter klasse B.: 1. J. Fetterson, Spartaan, 12.2 sec., 2. G. Kleine, DEM, 12.4 sec., 3. J. Ie Rüte, Docos, 12.4 sec. 400 Meter klasse A en B: 1. G. Wenne- kendonk, Spartaan 57.2 sec., 2. H. Enden burg, Holland, 57.3 sec., 3. P. Tuilenaar, Holland 57.9 sec. 4 maal 100. Meter estafette: 1. Spartaan, Rotterdam, 50.2 sec., 2. Docos, Leiden 51.9 sec.; 3000 Meter klasse A.: 1. J. Kortekaas, Kolping, 1 Omin. 5.8 sec.; 2. H. Vessies, DEM 10 min. 17.9 sec. 3000 Meter klasse B.: 1. H. van der Voort Kolping 10 min. 26.3 sec.; 2. A. Enthoven, GDA, 10 min. 47.1 sec.; 3. G. Gaal, Swift, 11 min. 54.4 sèc. 3 maal 1000 Meter estafette: 1. Holland, Haarlem, 9 min. 0.6 sec.; 2. Docos, Lelden, 9 min. 5.6 sec.; 3. DEM, Beverwijk. 1500 Meter klasse C.: 1. C. Schol, ESV. 4 min. 49 sec., 2. Th. van Dijk, Docos, 4 min. 53 sec., 3. P. Hollenberg, Holland 5 min. 8 sec. Verspringen Jun. A.: 1. K. Matla, GDA 5.49 M., 2. J. Pleij, Docos, 4.80 M., 3. J. Pastoors, Docos, 4.62 M. Verspringen klasse C.: 1. A. van Gaale, GDA, 5.43 M., 2. C. Laurijnsens, Spartaan, 5.27 M. Verspringen klasse B.: 7. G. Kleine, DEM 6.04 M., 2 .A. van Rijt, Dccos, 5.53 M., 3. M. Al, Swift, 5.19 M. Verspringen klasse A.: 1. G. Wenneken- donk, Spartaan, 6.29 M„ 2. L. Rengen- hart, Spartaan, 5.85 M. Kogelstooten klasse B.: 1. J. Looman, GDA, 10.01 M., 2. J. van der Hoeven, Docos 9.88 M., 3. L. Elferink, Kolping, 9.40 M. Kogelstooten klasse A.: 1. C. Duin, DEM 12.32 M., 2. G. Westgeest. Holland. 11.24 M„ 3. A. Bliuska, Holland, 11.13 M. Hoogspringen klasse B.: 1. J. Kortekaas, Kolping, 1.60 M., 2. Th. Reizevoort, Docos, 1.55'M., 3. G. Gaal, Swift, 1.50 M. Hoogspringen klasse A.; 1. M. Al, Swift, 1.60 M., 2. L. Elferink, Kolping, 1.50 M. Hoogspringen Jun. B.: 1. G. Stevens, WZ, 1.50 M., 2. A. Bergers, Docos, 1.50 M., 3. Wessels, Kolping, 1.40 M. Discuswerpen klasse B.: 1. J. Petterson, Spartaan, 27.31 M., 2. K. van 'der Heijden, indiv. 27.30 M., 3 .J. van der Hoeven, Do cos, 26.63 M. Discuswerpen klasse A.: 1. Ch. Duin, DEM, 34.22 M., 2. A. Biluska, Holland, 33.98 M. Polsstokhoogspringen klasse A.: 1. M. Al. Swift, 2.85 M. Polsstokhoogspringen klasse B.: 1. L. Verdel, Docos, 2.75 M., 2 .C. van Leeuwen, Kolping, 2.65 M., 3. Th. Reizevoort, Docos 2.45 M. Speerwerpen klasse B.: 1. H. Endenburg, Holland, 35.51 M., 2. B. Blokker. DEM, 35.93 M.; 3. Ch. Duyn, DEM 35.59 M. Speerwerpen klasse A.: 1. J. Oosterveer, Holland, 41.40 H M., 2. A. Biluska, Holland 40.67 M

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7