OMGEVING RIJNSTREEK Academienieuws FAILLISSEMENTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN KLEINE ANNIE MAANDAG 8 JUL! 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 katwijk aan den rijn Geltenfokvereeniging. Zaterdag .1. werd door de Geitenfokvereeniging „Vios" onder leiding van den voorzitter de heer Nic. Fennes haar jaarlijksche zomerstam- boekkeuring gehouden. Als keurmeesters traden op de heeren S. de Jong Szn. Ass. Rijksveeteelt consulent te 's-Gravenhage en J. Hoogendoorn uit Woerden, welke heeren deze keuring naar aller genoegen verrichtte. In geheel werden aangevoerd 39 dieren, welke over het geheel een goede collectie was: De uitslag was als volgt: in klasse lammeren werd No. 1: Nic. Fennes, 2. P. Freke, 3. Nic. Fennes, 4. W. Kralt. In klasse meerderjarig wit ongehoornd: No. I C. Hogewoning, 2. G. v. Klaveren, 3. C. Hogewoning, 4. C. Kreke, 5. E. Kuyt, 6. Jac Heemskerk. In klasse 1 jarig wit on gehoornd: 1. J. C. Krijger, 2. Nic. Fennes, 3. C. Haasnoot, 4. W. Kralt, 5. L. Lane. In klasse 1 jarig bont en gehoord: 1. Jac. Freke, 2. J. B. de Best. In klasse meerder jarig bont ongehoornd: No. 1. C. Freke, 2. P. Freke, 3. P. Freke, 4. Jac. Freke. leidschendam A.V.V. I—St. Michael I 8—3 Onder groote belangstelling en begun stigd door goed voetbalweer werden gis teren op het A.V.V.-terrein een drietal wedstrijden voor de nederlaagserie ge speeld. Om 3 uur speelde A.V.V. I tegen St. Michael I. Onder de keurige leiding van scheidsrechter Zom ontwikkelde er zich een aardige en vlotte wedstrijd, waarbij St. Michael de eerste aanvallen onderneemt welke echter zonder succes blijven. A.V.V. begint zich dan te roeren en er worden mooie aanvallen opgezet, zoodat de St. Michael-achterhoede het iwaar te verant woorden krijgt. Langen tijd houden zij stand, doch kunnen niet verhinderen, dat A.V.V. met een drietal mooie doelpunten de leiding neemt. St. Michael blijkt niet ontmoedigd en valt fanatiek aan en met succes, want nog voor de rust weten zij met twee goede doelpunten den stand op 32 te brengen. Na de rust blijft de wedstrijd het aan kijken ten volle waarde Met groote geest drift werpt St. Michael zich in den strijd, docht zij moeten het tegen de techniek der A.V.V.'ers afleggen. Hoe goed de achter hoede ook verdedigt, zij kunnen niet belet ten, dat A.V.V. nog 5 doelpunten aan de score toevoegt, waartegen St. Michael slechts een doelpunt stellen kan, zoodat het einde komt met een 83 overwinning voor A.V.V. Het 2e elftal won met 43 van Olivee II en het junioren-elftal b met 90 van Olivee b, zoodat geen enkele nederlaag ge leden werd. noordwijk Uitslag verkoop. De gehouden ver- kooping ten overstaan van notaris mr. C. Punt had de volgende uitslag: Huis met zo merhuis aan de Oude Zeeweg 88 ingezet op ƒ2800, verkocht voor ƒ3900 aan C. Admi raal qq. Een 2e hypothecaire vordering groot 900 a 4 pet. ingezet op f 300 verkocht voor 450 aan D. Schaap te Lisse. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. N. v. Oosten, leerlinge van de R.-K. Kweek school Mariënburg te 's Bosch slaagde voor de acte L.O. Bloembollenbeurs. De steeds actieve plaatselijke Beurscommissie heeft beslo ten vanaf as. V/oensdag ieder week weer beurs te houden van 101 uur in café restaurant „De Beurs" Gouden huwelijk. Woensdag 10 Juli zal het echtpaar F. v. d. Berg en Joh. Roe- rade hun gouden huwelijksfeest herdenken. Wij vertrouwen, dat het hun aan belang stelling niet zal ontbreken. Geboren: Wilhelmina Johanna d. van J. Smit en P. E. Caspers. Cornelis Petrus z. van Th. Ruigrok en S. M. v. Rhijn. Aart Gerrit Eduard z. van G. J. v. Dam en W. L. Lokker. Adrianus Herman z. van A. Veefkind en H. M. J. Lieneman. Jo hannes Leonardus Cornelis Quirinus z. van A. G. H.. Caspers en G. v. Overbeek. Ja cob z. van A. v. Beelen en T. S. de Mooy. Ben z. van F. v. d. Vliet en J. v. d. Niet. Petrus Engelmundus z. van J. J. Altorf en J. Vink. Adrianus Johannes Petrus z van P. J. Zuidhoek en J. Noordermeer. Johannes Hubertus Johannes z .van J. C. Salman en A. M. v. d. Raad. Jenneke Marie d. van F. J. Hellemondt en C. M. Ver steeg. Getrouwd: G. J. Hoogervorst en J. J v. Eeden. C. v. Beveren en C. J. v. d. Bent. Overleden: Clasina Koeman 60 j. wed. van C. Zuidhoek. K. Ammeraal 73 j. echtgen. van L. v. Duijn. oegstgeest Diefstallen. Door de politie is dezer dagen aangehouden de 29-jarige P. K. al hier, terzake van diefstal bij gelegenheid van oorlogsnood, K. had, terwijl de be woners van een winkelhuis in de woon wijk „Buitenlust" elder waren geëvacu eerd zich tot dit huis toegang verschafte en eenige voorwerpen ontvreemde. Hij l^eeft thans bekend en is heden morgen overgebracht naar den Haag en voor den Officier van Justitie geleid. sassenheim Personalia. Voor het diploma E.H.B. O. slaagde te Oegstgeest onze plaatsge noot de heer R. van der Burg, Zandsloot- kade alhier. Geboren: Theodora Petronella Maria d. van D. N. Zoet en M. Peschier Trijn tje d. van D. A. Sluijmer en P. van Schaik Johannes Quirinus Maria z. van M. J. A Meijer en E. G. Hille. Getrouwd: G. S. Voorsluijs 28 j. en H. Hijzeiendoorn 20 j. Gevestigd: A. M. Kooloos geb. Hoog straten van Rotterdam J. Zoutendijk en gezin van den Haag S. H. M. Hueber van Ubbergen J. C. J. de Groot van Lisse H. Sluijmer van Oegstgeest S. van der Woude van Leeuwarderadeel J. Eitens van Aduard Th. J. M. van Ros- sum van Hengelo (O.). Vertrokken: H. Aangeenbrug naar Bennebroek G. J. van Pijpen naar War mond A. van der Voet naar Wassenaar M. J. van Ginhoven naar Velzen G. den Hoed naar Hillegom C. van den Berg en gezin naar Wieringermeer, Oost huizen. voorschoten Nationale collecte. De gehouden col lecte voor het herstel van de oorlogsscha de heeft opgebracht 795. warmond St. Josephsgezellen. Hedenavond komt Prof. van Trigt een causerie voor ons houden. Weest dus allen present. Tevens gelegenheid om contributie te betalen. alphen aan den rijn Vierjarig meisje verdronken. Zaterdag is het bijna 5-jarig dochtertje van G. Kaptein, dat met haar vader naar het weiland was gegaan, in een onbe waakt oogenblik in een sloot gevallen en verdronken. Hoewel de vader het kind spoedig weer op het droge bracht waren de levensgees ten reeds geweken. De dood is vermoede lijk verhaast, omdat het meisje met het hoofd in het manteltje verward was. Ver moedelijk heeft de kleine in een onbewaakt oogenblik haar manteltje over het hoofd geslagen en in zoo blindelings in het wa ter geloopen. Personalis'".'e Venraay slaagde voor het Staatsexamen diploma A onze plaats genoot B. Rozestraten. Nationale collecte. De nationale col lecte op j.l. Zaterdag heeft hier 674.93 opgëbracht, aan giro-overschrijvingen was binnengekomen pl.m. 725.waardoor de opbrengst bijna 1500. bedraagt. Getrouwd: H. A. Kalmijn 19 j. won. te Utrecht en C. Voordouw 19 j. W. H. Kruijt 30 j. en W. Bruijnes 28 J. 3. B. Ververs 27 j. en H. Zondag 25 j. Overleden: Johanna de Jeu 76 j. we duwe van J. van Arkel Cornelis van Donk 60 j. Gevestigd: van Hazerswoude: D. de Kier van Aalsemer C. J. Eikelenboom en gezin van Boskoop: H. H. Uittenbogaard van Ovesrchie C. J. Visscher en gezin. Vertrokken: naar Ter Aar: H. J. den Hartog naar Zwammerdam W. Zwane- veld naar Hazerswoude J. C. van der Haven naar Amsterdam C. J. van Zwie- ten. alkemade Geboren: Adrianus Hubertus Anto- nius z. van J. W. van der Meer I. M. van Rijn Antonius Adrianus z. van N. A. van den Berg en A. Kroon Cornelia Johanna d. van W. Loos en C. M. de Jong Antonius Maria z. van M. Hogenboom en C. J. M. Bakker Cornelia Hendrina d. van J. J. Hoogenboom en A. G. van der Meer Adriana Wilhelmina Josepha d. van H. A. van der Meer en M. W. J. van der Hoorn. Overleden: Anna Maria Schouten, oud 44 jaar echtgen. van Aijse Willem de Vries Hubertus Bouwmeester, oud 66 jaar echtgen. van Geertruida Wolvers. Ondertrouwd: Johannes A. van der Kroft, jm., oud 32 jaar en Theodora Corn. Borst jd., oud 28 jaar Cornelis H. M. Volwater jm., oud 29 jaar en Angelina B. M. Loos jd., oud 25 jaar. Getrouwd: Gerardus A. van der Meer oud 26 jaar en Clazina Corn de Ko ning oud 28 jaar. Gevestigd: Albertus J. Bax van Voorhout - Klazina C. van Rijn van Rot terdam Joh. Th. van der Hulst van Pijnacker Mattheus R. van der Veld van Lisse Jacoba J. M. Bots van Lisse Pe trus J. van der Veld van Lisse Johanna Krijger van Wassenaar Franciscus Turk van Leimuiden Maria van der Zon van Leimuiden Reinier M. Turk van Lei muiden Elizabeth Turk van Leimuiden Margaretha A. van der Voorn van Wou- brugge Johannes H. G. van Loon van den Helder - Joanna A. Kooiman van den Helder Adriana J. M. Zoet van Wasse naar Geertruida M. P. Reiter van Den Haag Maria C. Zwetsloot van Leiden Johannes J. Heemskerk van Noord- wijk Engelina P. Klein van Noordwijk Catharina J. L. Hoevels van Rhoon Hermanus C. van der Star van Woubrugge Leendert A. H. Rombeek van Den Hel der Sara F. M. Kool van Den Helder Arend E. Rombeek van Den Helder Eli sabeth Rombeek van Den Helder Wil helmus A. Mathlener van Aalsmeer Geertruida A. Endenbure van Aalsmeer Hermanus J. Mathlener van Aalsmeer Henricus M. Olijerhoek van Woubrugge Petrus L. van der Meer van Voorhout Theodorus A. H. Wanders van Duiven - Maria G. Kistemaker van Oldenzaal Theodorus M. Schrama van Woubrugge Catharina M. Eskes van Noordwijk Wil helmus A. van der Voorn van Haarlem mermeer. Vertrokken: Hendrica W. van der Klugt naar Hillegom Hendrica J. Scha- kenbos naar Leiden Dirkje Spaan naar Haarlemmermeer Apolonia C. Baak naar Woubrugge Gijsbert Vis naar Haarlemmermeer Maria A. de Bruijn naar Wateringen Cornelia Th. Straafhof naar Amsterdam Willebrordus Jonkman naar Rijnsaterwoude Martha J. van Veen naar Rijnsaterwoude Petronella W. Strijk naar Haarlemmermeer Johan na Krijger naar Wassenaar Johannes Engel naar Noordwijkerhout Hendrik ter Stege naar Hoogeveen Antonius J. Turk naar Haarlem Cornelia M. Zwet sloot naar Haarlemmermeer. boskoop Overgangsles Tuinbouwcursus. Bij de gehouden overgangsles van den Tuinbouw cursus, welke uitgaat van de afd. Boskoop van de Kon. Mij. van Tuinbouw en plant kunde, werden bevorderd van de voorbe reidende cursus naar de 1ste klas: de hee ren B. Blanken, N. van Gemeren, H. J. Hendriksen, W. de Jong, B. Barendz, J. van Kempen, C G. Kerkvliet, N. de Lan ge, W. Nederhof, W. Ocsterom, H. Oskam Fzn., J. W. Radder, C. Smits, Br. v. d. Togt, M. van Tol, M. v. d. Velde en J. Ver- wey. Bevorderd van 1ste naar 2de klas: A. Abbema, A. v. d. Bosch, M. E. Dijkstra, H. Dool, D. N. v. Gemeren, «E. v. Gemeren, J. M. v Gemeren, G. Groenestein, W. Jongeburger, A. Kappert, H. v. Klaveren, A. de Lange, P. v. Lint, B. den Ouden, A. Pellekoren. A. Rijnbeek, A. Schoenmaker, Th. v. d. Tol, K. van Veen, A. Visser, C. v. Vliet, D. de Vogel en D. v. Wilgen. Be vorderd van 2de naar 3de klas: Th. Brand, J. Hassefras, B. Kompeer, Th. de Kooter, D. v. Roon, J. Rosbergen, A. Sytsema, Th. Straver, J. Streng Hzn., C. Verbey, H. Ver geer, L. Versluis, R. Voskuil en L. Zwar tendijk. Het diploma voor aanleg en on derhoud van tuinen (tweej. cursus) ont vingen de heeren: J. v. d. Molen, M. Bak huizen, Jac. Schouten, C. Visse, en Nic. Wilschut. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer G. Vermeulen, slaagde deze week aan het Aloysius-college te 's Gravenhage voor het eindexamen gymnasium.. Onze plaatsgenoot, de heer E. Hage Tzn. slaagde te Utrecht voor het candi- daats-examen Godsgeleerdheid. hazerswoude Uit het hooi gevallen. Gisterenmid dag is het vijfjarig dochtertje van de fa milie S. van een vrij groote hoogte van het hooi gevallen en brak daarbij een been, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het meisje is vervoerd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Ge b o r e n Betje, dochter van C. M. van Staveren en M. Slappendel Maria Willemijntje, dochter van C. Endeveld en S. A. Binnendijk. Ondertrouwd: J. J. J. Vos, 26 jaar en G. Ruis, 27 jaar. Overleden: Magdalena G. M. Oos terlaan 64 jaar wed. van C. N. M. de Groot. nieuwveen Overleden: J. Smit 46 j. K. Buij- telaar 75 j. Gevestigd: G. van den Berg van Hillegersberg Th. A. M. Jonker van Den Haag. nieuwkoop Nationale collecte. De Zaterdag j.l. hier gehouden nationale collecte heeft op gebracht 434.— noorden Nationale collecte. De opberngst van de nationale collecte heeft alhier 126. bedragen. oud-ade Nationale collecte. De nationale col lecte heeft alhier opgebracht de somma van 114 gulden. ter aar Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer N. J. Wassenburg, slaagde dezer da gen voor het Middenstands-diploma te Amsterdam. woerden ZWERVER BLEEK EIGENAAR TE ZIJN VAN 900 GULDEN Toen de inspecteur van politie na zijn nachtelijken inspectietocht met een haveloozen arrestant op het bureau terugkwam, kon men weinig vermoeden, dat deze zon derlinge man een bedrag van 900 gulden aan bankpapier en munt geld bij zich had, een som gelds, die, zooals later bleek, het eigen dom van den zwerver was. De arrestant een 40-jarige bewoner van Woerden, had door zijn zonderling gedrag de aandacht van den politie-inspecteur ge trokken, die hem dan ook maar even mee naar het bureau nam. Daar werd de man gefouilleerd. Een zeer vreemdsoortige ver zameling van allerlei dingen kwam uit de zakken van den man te voorschijn, ette lijke eindjes sigaren en sigaretten, leege tabakszakjes, luciferdoosjes en een hoe veelheid munten. Reeds wilde men de doosjes en zakjes weg werpen, toen een der agenten in een leeg luciferdoosje een opgerold bankbiljet vond. Het was zoo stijf opgerold, dat het meer op een stokje, dan op een biljet van 25 gulden leek. Men ging na deze vondst nog eens nauwkeurig den rommel uit de zakken van den man na, met het gevolg, dat steeds meer bank biljetten te voorschijn kwamen. Toen men ging tellen, bleek, dat de havelooze man een bedrag van 700 gulden aan bankbil jetten van 25 gulden en voorts nog tal van andere bankbiljetten en munten bij zich had, totaal tot een bedrag van 900 gulden. Een onderzoek werd ingesteld naar 'smans antecedenten. Hieruit bleek, dat de zwer ver, hoewel hij er een kosthuis op na hield, meestal den nacht in schuren en hooi bergen doorbracht. Het geld was zijn eigendom. Later is de man naar de neuro logische kliniek te Utrecht overgebracht. Tweejarig meisje verdronken. Zaterdagavond is het tweejarig dochter tje van den heer H. Pen, te Woerden, ach ter de Woerdensche dakpannenfabriek in den Rijn geraakt en verdronken. Geruimen tijd heeft men nog getracht met een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, maar men is daarin niet ge slaagd. uithoorn Geboren: Andreas Johannes, zoon van A. B. Rijnders en J. L. Brouwer Martha Petronella Maria, dochter van B. Ii. Houdijk en J. M. Berkhoff Leonards Petronella, dochter van A. H. M. van Oost- waard en J. J. M. Vaneman. Ondertrouwd: C. Vendrik, 27 jaar en G. van Rossum, 26 jaar. Getrouwd: J. R. van den Broek, 28 jaar en J. Bartels 25 jaar. zoeterwoude Personalia. Bij de gehouden examens voor de vestigingswet kleinbedrijf ver wierven de vereischte middenstands diploma's onze plaatsgenooten: H. van der Meer,, P. van der Meer, A. Vreeburg en H. J. C. Paardekooper, allen leerlingen van de R.K. Middenstands Handelsavond school te Leiden. LEIDEN Geslaagd: Candidaatsexamen Rechten: de heeren: F. W. B. van Lynden, Den Haag, A. H. Dalmeijer, Bloemendaal, G. C. M. Akker mans, Den Haag, J. M. van der Meer, Delft. Apothekersexamen le gedeelte: de dames J. E. Schouten, Amersfoort, M. H. Vrolijk, Oegstgeest en de heeren: H. J. Colenbrander, Voorburg, A. Riet, Don Haag, M. A. v. d. Sluys, Den Haag, E. J. Spier, Leiden. Uitgesproken: G. van Deuren, zonder beroep, wonende te A1 p h e n a. d. R ij n; cur. Mr. A. J. Meijer, Alphen aan den Rijn. j Katholiek Comité van actie „Voor God" God, Gij weet, dat wij in zoo groote gevaren verkeeren, dat wij ze met onze menschelijke zwakheid niet kunnen door» staan; geef ons Uw hulp naar ziel en lichaam, opdat wij met Uw hulp te boven komen, wat wij om onze zonden moeten lijden. (4e Zondag na Driekoningen) THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULx. KEURING Lido: Mijn vrouw heeft talent (Loretta Young, Warner Baxter). Sherlock Holmes contra Prof. Mariar- ty. Komisch Detective-film lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Woensdag en Zater dag matin ée. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Het privé-leven van Elisabeth en Essex. (Bette Davis, Errol Flynn). Alle hens aan dek. (Jessie Matthews). Historisch Komisch Tederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen dag matinée oehalve Vrijdag. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: De vrouw van veer tig. (Huguette Du- flos, Jean Aumont). De duivel van de jungle (Anna May Wong). Speelfilm Sensationeel lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Woensdag en Zater dag matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: I sschen twee ocea- a (Joel Mc. Crea, •''ranees Dee). Visschersjongen (Bobby Breen). Dramatisch Speel-zang- film lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen dag matinée Goedgekeurd v. volwassenen Casino: De havik der wilder nis. (Mala, Monte Blue). Sensationeel lederen avond 8 uur Zondag van 47 uur Zaterdag en Woens dag matinée 2.30 u. Goedgekeurd v. volwassenen TWrZUUDErnmffi- TWO.UKHIER.ACHTER* YHIET HAAR DOOK Kl/HHEtflATBI.ZE r HOOFD PAH H HÉT HEEFT ZOO COED ALÏ 0 OEDAAHT1ET HAAR 0EEHKatfi>OMHmnw\mMw... WAT QÜAHTEKOHEH.mWZÈlwAi OAT^ WEET TE VEEL. WE HOF- TETi HAM? EEIFS HIE T DEOEglHOATE MUS, O&EH. mXAHEZBt KEHHEIDISHETBETL mn VOOHóOEDOHi 5ÉHADEHJHTEI '50

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6