Burgerlijke Stand Laatste Berichten Wielrijders opgelet I MARKTBERICHTEN MAANDAG 8 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ZESTIGJARIG ZAKENJUBILEUM. Vandaag "bestaat de manufacturen'handel €n 'handel in japonstoffen der fa. B. C. Feld, Vischmarkt 5, zestig jaar. Er is in dezen tijd geen reden tot uiter lijk feestvertoon, dat was het zelfs niet tien jaar geleden, toen de firma in het goud gestoken was. Toen evenals nu werd het jubileum her dacht in benarden tijd. Het pand der fir ma stond tien jaren geleden geschraagd tegen invallen, omdat het naast het afge brande stadhuis stond. Nu, nu is nog steeds het hangende proces over de schadever goedingskwestie niet ten einde. Als dat eens tot een oplossing gekomen is en de firma weet, waar ze aantoe is, dan is er misschien reden tot verheugenis. „Hopen we, dat zulks zeer spoedig zij", dat is de wensch welken we thans tot de diamanten jubilaresse richten. O. S. KNOTTNERUS 80 JAAR. Vandaag viert de heer O. S. Knottnerus te Rotterdam, president-directeur der Ned. Indische Gas-maatschappij zijn 80sten ver jaardag. De heer Knottnerus, oud-leerling van het Kon. Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix, is hier ter stede vooral bekend als de voorzitter der Vereeniging van oud leerlingen van dit Genootschap. Vijf jaar geleden was de heer Knottne rus veertig jaar directeur van de Ned. In dische Gasmaatschappij, welke onderne ming in de Oost hij door zijn groote ener gie en kennis zeer omhoog werkte. Ver scheidene malen bezocht hij de fabrieken in Indië van deze onderneming, wier hoofd kantoor te Rotterdam is gevestigd. Ter gelegenheid van zijn veertigjarig ju bileum als directeur is de heer Knottnerus benoemd tot ridder in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw nadat hij al eerder tot officier in de Orde van Oranje Nassau was benoemd. Tot de hierbovongenoemde maatschappij heeft hij zijn werkzaamheden niet beperkt. Hij was o.m. voorzitter van de Vereeniging van Gasfabrikanten en werd later eere voorzitter van deze organisatie. Behalve in het zakelijke en technische leven bewoog de jarige zich ook op ker kelijk en maatschappelijk gebied. Hij maakte deel uit van het college van ge committeerden van de Ned. Herv. ge meente te Rotterdam, was voorzitter van de Vereeniging de Ambachtsschool en van 1908 tot 1911, lid van den gemeenteraad te Rotterdam. De thans tachtigjarig^ mag terugzien op een zeer welbesteed leven waarin hij zich door zijn kennis en zijn karaktereigen schappen in vele kringen groote waar deering en vele vrienden verwierf. EXAMEN AKTE L. O. Aan de Ohr. Kweekschool hier ter stede zijn geslaagd voor het examen akte L. O. de heeren: A H. Hoekstra, Noordwijk; W. J. Kruit, Leiden; J. Sleeboom, Noord- wijk; J. H. Vijlbrief, Warmond, een B. W. Ziegelaar, Leiden. BEJAARDE MAN VERDRONKEN. Zaterdagavond was de 70-jarige L. F. v. S uit de Oosterstraat op visite gegaan bij zijn broer in de Rijnstraat De man was daarna niet thuis gekomen, doch men ver moedde, dat hij vanwege de duisternis bij zijn broer gebleven was. Toen hij ook Zondagmorgen niet terug keerde maakte de familie zich ongerust en wijl men in de Rijnstraat vernam, dat hij Zaterdagavond naar huis was gegaan, ging men aan het zoeken. Daarbij vond men het lijk van het slachtoffer drijvend in het Utrechtsche Veer. Het bleek, dat zijn hor loge des nachts te 12.28 was blijven stil staan. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 54-jarige J. L. aan de Steenschuur te water geraakt. Hij zwom naar den kant en werd door toegeschoten burgers op het dro ge gebracht. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 3201'. Naamlooze Vennoot schap Motor Omnibus-Dienst Alphen aan den Rijn (M. O. D. A.). Alphen aan den Rijn, Wilhelminastraat 5. De statuten zijn gewijzigd. 1436. Naamlooze Vennootschap Hotel- Tension Noordzee, Noordwijk aan Zee, Noord-Boulevard. Overl. Dir.: J. van Bee- len, d.d. 3 Juni 1940. Uittr. Adj. dir.: P. van Beelen, Noordwijk aan Zee. Uittr. Comm.: N. van Beelen, Amsterdam. N. Dir.: N. van Beelen, Noordwijk aan Zee. N. Adj. Dir.: H. van Beelen, Noordwijk aan Zee. De collecte gisteren onder alle H.H. Missen gehouden in de Hartebrugskerk na predicates van den weleerw. Pater H. Ponsioen O.F.M. ten bate van de Margarita van Cortonastichting heeft opgebracht 392.14. Agenda LEIDEN De avond- nacht- en Zondagdienst der spotheken te Leiden wordt van Zater dag 6 Juli 20 uur tot Zaterdag 13 Juli 8 uur waargenomen door de apo theken: „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, tel. 21060 en A. J. Donk, Doe- zastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 26274. De concentratie op sportgebied wil één nationale organisatie Landelijk competitieverband doch behoud van de autonomi* teit der vereenigingen In verband met het streven om te komen naar één nationale sportorganisatie in den lande, had een redacteur van het A.N.P. hedenmorgen een onderhoud met den heer A. F. GronvaldtMuller, voor zitter van den Nederl. Arbeiders Sport bond te Amsterdam, die zitting heeft in de nationale stichting voor Lichamelijke Opvoeding, welke in wezen reeds verleden jaar werd geconstitueerd en thans de tijd rijp acht tot de uitvoering van de reeds langer bestaande plannen te komen. Zooals U bemerkt hebt, aldus deelde de heer A. F. GronvaldtMuller mede heeft verleden week reeds een bespreking plaats gevonden met de vertegenwoor digers van de verschillende voetbalorgani saties in den lande, waarbij men het er in principe over eens is geworden en de noodzakelijkheid en wenschelijkheid heeft ingezien, om een verdere uitvoering te geven van de plannen van de Nationale Stichting ter concentratie van de bestaan de voetbalorganisaties. In wezen was men reeds met elkander in contact. Want de Nationale Stichting had reeds bereikt, dat alle sportorganisaties, dus niet alleen voor wat betreft voetbal, doch ook athletiek, handbal, korfbal, tennis, honkbal, zwem men, motorsport, roeien, etc. bij de Natio nale Stichting waren aangesloten. Iedere vereeniging of organisatie b.v., aange sloten bij het N.O.C., was daardoor even eens aangesloten bij de Nationale Stich ting. Het ligt dan ook in de bedoeling van de stichting, om met de aangevangen door voering van de concentratie, nu de situatie zich daarvoor bij uitstek leent, zoo inten sief mogelijk door te gaan. Zoo zal a.s. Vrijdag in Den Haag een bespreking plaats vinden met de vertegenwoordigers van de verschillende gymnastiekbonden, terwijl des morgens in de bestuursvergadering zal worden uitgemaakt, welke tak van sport men daarna zal aanpakken. Deze concentratie biedt buitengewone voordeelen, aldus vervolgde de heer Gron valdtMuller zijn uiteenzetting. Zoo stel ik mij voor, dat de commissie, die de fusie der verschillende voetbalorganisaties uit werkt, daarbij ongetwijfeld zal komen tot de instelling van één landelijke competitie voor alle organisaties in den lande. Dus geen competities voor de verschillende organisaties afzonderlijk. Er zal daarvoor natuurlijk een speciale technische commis sie moeten worden samengesteld, waarin de verschillende organisaties hun ver tegenwoordigers hebben, afhankelijk van de grootte van(den Bond. Zoo ligt het dan voor de hand, dat de K.N.V.B. daarin na tuurlijk als grootste federatie zal domi- neeren, doch de R.K. Federatie van Voet balbonden is ook lang niet mis, zij telt zeer veel leden en zal dus eveneens in deze commissie sterk vertegenwoordigd moeten zijn. Zoo zal alles naar evenredigheid die nen te worden vastgesteld. Om U slechts een enkel voorbeeld te noemen, welke voordeelen deze fusie met zich medebren gen, wil ik U wijzen op de samenstelling van het nationale elftal. Na deze fusie wordt het gezichtsveld van de technische commissie en de elftalcommissie veel groo- ter en kan een krachtig nationaal elftal, dat de hoogte en het spelpeil van ons na tionale voetbalspel volkomen kan weer geven, worden samengesteld en kan men niet meer spreken van een achterstelling of het passeeren van spelers die als Neder land, doch georganiseerd in een of andere niet by den K.N.V.B. aangesloten Bond, het recht hebben in verband met hun spelcapaciteiten uit te komen in ons natio nale elftal. Bovendien krijgt men een veel beter overzicht van de verschillende krachts verhoudingen in alle deelen van ons land. Dit wil niet zeggen, dat de autono- miteit der aangesloten organisaties en Bonden in die mate zal worden aange tast, dat de speciale aangelegenheden de vereenigingen betreffende, evenals in het verleden, niet door de vereeni- gingsbesturen zelf behartigd zouden kunnen worden. Men zal zich echter moeten aanpassen aan de noodzake lijke veranderingen, welke zullen ont staan door de instelling o.a. van een landelijke competitie in verband met de noodzakelijke en gewenschte con centratie. Dit communiqué geeft een anderen kijk op de voorgestelde concentratie dan het communiqué van j.l. Zaterdag De nu ge geven voorstelling is ons sympathieker. LEIDEN. Geboren: Wijnand, zoon van J. H. Schlagwein en S. C. Hoppenbrouwer Adrianus, zoon van M. Keijzer en A. Lin- denburg Jacobus Johannes Antonius, zoon van F. A. M. Verzuu en H. Albers. Ondertrouwd: H. J. Looman jm 24 jaar en P. van Loef jd 21 jaar L. Slegtenhorst jm 26 jaar en L. Doove jd 25 jaar C. Smit jm 25 jaar en C. A. Bousie jd. 21 jaar A. A. Jacobs jm 27 jaar en II. A. Mak, jd 27 jaar. Overleden: C. Schipaanboord hsvr. van A. Nieboer 78 jaar. Binnenland HET CORPS DIPLOMATIQUE VERLAAT DEN HAAG. Maandag 15 Juli zal het corps diploma tic den Haag verlaten en zullen de leden met hun familie- en gezantschapspersoneel, voorzoover dit niet van Nederlandsche of Duitsche nationaleiteit is, ieder naar eigen land afreizen. DIEF EN OPLICHTER GEARRESTEERD. Was tijdens de oorlogsdagen tijdelijk uit opvoedingsgesticht ontslagen. Toen de oorlog uitbrak op 10 Mei werd een gedeelte van Amersfoort geëvacueerd en de jongens van het rijksopvoedingsge sticht daar ter plaatse werden voorloopig naar hun woonplaats teruggezonden. Zij ge noten, behoudens nu en dan melden, hun volle bewegingsvrijheid. Een van deze gestichtsjongens, de 20-ja- rige banketbakker M. M. Z., die in deze inrichting was terecht gekomen door het plegen van een diefstal door middel van opensluiting in 1937, zou hier tot zijn meer derjarigheid moeten verblijven. Ook hij ging naar zijn huis in Amsterdam, waar hij de oorlogsdagen doorbracht Hierna gaf hij echter geen gevolg aan den oproep om naar Amersfoort terug te keeren, doch hy be gaf zich naar Rotterdam om hier oprui- mingswerkzaamheen te verrichten en be hulpzaam te zijn bij het vervoeren van ge wonden. Hiervoor ontving hij evenwel geen vergoeding in geld, doch wel vrije kost en inwoning. Totnutoe was alles nog normaal verloopen. De jongen was zelfs nog in ge- stichtskleeding, maar dit werd waarschijn lijk door de groote verwarring, welke toen in Rotterdam heerschte, door niemand op gemerkt. Hij nam hier alleen eens speldjes weg van het Roode Kruis en de E. H. B. O. Het liefdadige werk ging Z. echter al spoedig vervelen en hij besloot naar Utrecht te gaan, waar zijn misdadige aanleg weer voor den dag kwam. Daar hij wel begreep, dat zijn niet-alledaagsche kleeding vroeg of laat de opmerkzaamheid moest trekken, probeerde hij op geraffineerde wijze aan andere kleeding te komen. Hij gaf zich uit als controleur van de distributie en vroeg op verschillende plaatsen inzage van de distributiekaarten. Hij bekeek ze dan en gaf ze terug met. de opmerking, dat het in orde was, maar niet dan nadat hij de stamkaart in zijn zak had laten glijden. Hierna trok hij naar Amsterdam, waar hij contact zocht met families, waarvan hem ter oore was gekomen, dat zij zoons hadden, die den oorlog hadden meege maakt. Hij hing hier het verhaal op, dat hij Roode Kruis-verpleger was geweest en in aanraking was gekomen met hun zoon, die momenteel verpleegd werd ergens in een hospitaal De zoon zou eerstdaags weer thuiskomen en daarom kwam hy nu eenig zakgeld, een costuum en ondergoed halen, hetgeen hij hem dan ter hand zou stellen. De betrokken families, die zeer verheugd waren iets van hun jongen te hooren, stel den het een en ander ter hand, waarna hij vertrok en op deze manier van kleeding kon verwisselen. Bovendien deed Z. zich zoo keurig en beleefd voor, dat hij hier en daar te eten werd gevraagd en zoodoende in zijn kost voorzag. Toen de terugkomst van de resp. zoons echter uitbleef en men niets meer van Z. hoorde, kreeg men argwaan en waarschuw de de politie. Hierop verscheen het signa lement van den jongeman in de couranten. Het werd hem toen te warm in de hoofd stad en hy besloot zijn domicilie naar Den Haag te verleggen. Hij veranderde hier van „werkkring" en stal links en rechts rijwielen. In verschil lende pensions hield hy hier verblijf, o.a. op het Oranjeplein, in de Wagenstraat en op het Spui, waar hij steeds valsche namen opgaf. Na eenige weken had hij tien rijwie len vergaard de meeste waren gestolen in de binnenstad en nu besloot hij deze van de hand te doen, hetgeen vlot ge schiedde. Nu gebeurde het, dat Rechercheurs van den Haagschen centralen opsporingsdienst, bii het geregeld controleeren van registers van opkoopers, steeds denzelfden naam te genkwamen. Hierdoor opmerkzaam gewor den, besloten zij te trachten met dezen man eens nader kennis te maken. De opkooper kon een vaag signalement opgeven en nu werd eens gesnuffèld in het fotoarchief van dc politie. Eenige portretten werden ge toond aan verschillende opkoopers en en kelen herkenden hierin Z. Hierna togen twee rechercheurs met dit portret in hun zak op pad en op den avond van den tweeden Juli hadden zij succes. Zij surveilleerden in de Wagenstraat en za gen toen op den hoek van de Amsterdam- sche Veerkade een man loopen met een rij wiel aan de hand en een meisje naast zich. De politiemannen volgden het tweetal en op de Bierkade sprak een van de recher cheurs den man aan. Hij vroeg hem zijn naam en beleefd en prompt kwam het antwoord: „Van Nieuwenhoven". Op de vraag of hij zich kon legitimeeren, haalde de man een visitekaartje voor den dag, waarop inderdaad de naam: P. J. H. van Nieuwenhoven voorkwam. De andere re chercheur had ondertusschen de foto te voorschijn gehaald en de gelijkenis bleek zoo opvallend te zijn, dat hij onmiddelijk werd gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau aan de Prinsestraat. Hier werd Z. een verhoor afgenomen en al spoe dig viel hij door de mand. De jongeman zal zich nu eerst in Den Haag te verantwoorden hebben voor de rij wieldiefstallen en dan wacht hem nog wat in Amsterdam en Utrecht. Pas dan zal hij naar het rijksopvoedingsgesticht te Amers foort kunnen terugkeeren, waar hy ook nog wel wat te hooren zal krijgen over het niet op tijd terugkeeren. DE/MOORD OP HET MEISJE TE DEN HAAG. Ter zake van den moord op het tienjarige meisje J. O., te 's-Gravenhage, vernemen wij nog het volgende: Vermoed wordt, dat het kind Donderdag door J. K. aan school is opgewacht en is meegelokt met bonbons. In deze meening wordt men gesterkt, om dat op het zolderkamertje, waar het lykje is gevonden, enkele stukjes zilverpapier zijn aangetroffen. Het lijk van J. K. heeft men gevonden op de eerste etage met het hoofd b(j den gasmeter, waarvan een looden buis was doorgeveild en waardoor het gas naar bui ten is getreden. Verder vond men nog het cadaver van een hond, die eveneens door het gas den dood heeft gevonden. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT BERLIJN, 8 Juli (D.N.B.) Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Duitsche duikbooten hebben in het zee gebied voor de Spaansche kust 21.500 bruto registerton vijandelijke koopvaardij- scheepsruimte tot zinken gebracht, waar onder het bewapende Britsche stoomschip „San Fernando" van 13.000 bruto register ton. Het luchtwapen heeft in Engeland o.a. de spoorwegwerken var Brighton, kust- batterijen op het eiland Whight, haven installaties en barakken te Falmouth, als mede installaties van de wapenindustrie te Middlesborough en Newcastle met bom men bestookt. Aan de Zuidkust van Engeland werden convooien en scheepsconcentraties aange vallen. Het gelukte hierbij 2 koopvaardij schepen en 1 transportvaartuig tot zinken te brengen, en andere schepen zwaar te beschadigen. Britsche vliegtuigen wierpen overdag, zonder succes, eenige bommen uit boven West-Duitschland. Nachtelijke aanvallen op Noord- en West-Duitschland veroor zaakten slechts geringe materieele schade. Twee burgers werden gedood. De totale verliezen van den vijand bedroegen giste ren 14 vliegtuigen. Daarvan werden in luchtgevechten boven het Kanaal 10 Brit sche jachtvliegtuigen van het type Spitfire neergeschoten. Twee andere toestellen werden elders in luchtgevechten neerge haald, terwijl de resteerende 2 machines door luchtdoelgeschut werden neerge schoten. Drie eigen vliegtuigen worden vermist. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 8 Juli (Stefani). Legerbericht van het Italiaansche hoofd kwartier luidt als volgt: De luchtaanvallen op de marinebases van Malta en Alexandrië werden gisteren met zeer groott successen hervat. Twee van onze toestellen zijn niet op hun basis teruggekeerd. Aan de grens van Cyrenai- ca speelden zich gevechten af tegen vijan delijke gemotoriseerde en geblindeerde formaties, waarvan er eenige vernield werden. De gevechten verliepen in ons voordeel. Een gevechtswagen en en ge blindeerde auto werden buit gemaakt. Zooals later kon worden vastgsteld zijn tijdens de aanvallen van 5 Juli op Tobroek drie vijandelijke vliegtuigen neergescho ten en is een vierde machine vermoedelijk getroffen. In Oost-Afrika heeft ons luchtwapen verkenningsvluchten en aanvallen onder nomen tot voorbij Cassala en gemotori- sseerde afdeelingen gebombardeerd. Bo vendien werden de vijandelijke vliegvel den te Amalakal en Perim met bommen bestookt. i HET SALONRIJTU1G VAN COMPIèGNE BERLIJN, 8 Juli (D.N.B.) Het his torische salonrijtuig uit Compiègne is in de Duitsche hoofdstad aangekomen. Tot dat nader zal zijn vastgesteld, waar het rij tuig een plaats moet vinden, blijft het voorloopig bij het goederenstation aan het Anhalterbahnhof staan. STAGNATIE IN TELEGRAAF VERBINDING. BELGRADO, 8 «Juli (D.N.B.). Naar de „Vrerne" meldt, is dc kabel Belgrado- Igalo-Malta-Tunis-Marseille op het traject tusschen Malta en Tunis verbroken. Over deze kabel gingen alle telegraafverbindin- géh van den Balkan naar Frankrijk. DE BETREKKINGEN TUSSCHEN AMERIKA EN JAPAN. TOKIO, 8 Juli (D.N.B.) De verklarin gen van president Roosevelt over het Ver re Oosten en de betrekkingen met Japan worden, naar de woordvoerder van het de partement an buitenlandsche zaken ver klaarde, in de Japansche regeeringskrin- gen met de grootste belangstelling verno men. Zoolang evenwel de volledige tekst der verklaring van den president niet be schikbaar is, kan hiertegenover geen stand punt worden ingenomen. De woordvoerder betoogde, dat men nog met de mogelijk heid van een accoord tusschen Japan en de Ver. Staten over de nog hangende kwesties rekening houdt. BELANGRIJKE NIEUWE BEPALINGEN OVER DE VERDUISTERING. Koopt slechts goedgekeurd materiaal. Ter aanvulling van de nieuwe verduiste ringsverordening van den Rijkscommis saris, opgenomen in het Verordeningen blad voor het bezette Nederlandsche ge bied op 6 Juli 1940, maakt de bevelheb ber van de „Ordnungspolizei beim hoheren SS- und Polizeiführer" officieel het vol gende bekend: De voornaamste nieuwe bepaling van de verduisteringsverordening is, dat fietsers terstond na het invallen der duisternis niet meer zonder licht mogen rijden. Para graaf 10 van de verordening 'bepaalt daar over, dat ook de fietsers met verduisterde lichten moeten ryden en dat de lantaarns van de fietsers zóó bedekt moeten zyn, dat een 3 tot 5 centimeter lange en 1 cm. hooge rechthoekige opening het licht uit de be nedenhelft van de lantaarn doorlaat. Door deze bepaling is een zoodanige verlichting van den rijweg beoogd, dat den wielrijder veilig rijden mogelijk is en tegenliggers het rijwiel als zoodanig kunnen herkennen. De afmetingen van de toegelaten licht spleet komt overeen met de in Duitschland geldende bepalingen. Daar hier in Neder land veel meer van fietsen gebruik wordt gemaakt, wordt verwacht, dat in ieder ge val slechts de kleinste spleetlengtc, name lijk die van drie centimeter, zal worden toegepast. In samenwerking hiermede wordt er op gewezen, dat de vervaardigers van ver duisteringsmateriaal voor voertuigen, fietsen inbegrepen, dit, voor het in den handel wordt gebracht, bij de materiaal- keuringscommissie van de rijksinspectie voor de bescherming der burgerbevolking tegen aanvallen uit de lucht, Heerengracht 23, Den Haag, ter go:dkeuring moeten voorleggen. De materiaalkeuringscommissie contro leert, of het aangeboden verduisterings middel beantwoordt aan de bedoelingen van de verduisteringsverordening. Daarby is het voor verduisteringsmid delen voor fietslantaarns niet steeds noo- dig, dat zij bepaald de in paragraa- 10 ge noemde rechthoekige lichtspleet hebben; de commissie kan ook andere verduiste ringsmiddelen goedkeuren, die dc in pa ragraaf 10 voorgenomen lichtsterkte niet overschrijden en ook overigens aan de voorschriften voor de verduistering vol doen. Allen wielrijders wordt aanbevolen slechts verduisteringsmiddelen aan te schaffen, die door de keuringscommissie zijn goedgekeurd. De goedgekeurde af schermingsmiddelen zijn gemerkt met een ingeponste rechthoek van 20 bij 15 milli meter met de letters J.L.B. en daaronder het keurirgsnummer. In den hai.del ge brachte afschermingskappen, die dit merk niet dragen, gelden als niet in overeenstem ming met de voorschriften. Over de handhaving van de verduis^e- rings zullen binnenkort verdere bekend makingen volgen. Er wordt verwacht, dat de palingen van de nieuwe verduisterings verordening door de bevolking zeer nauw gezet zullen worden nagekomen, want ten slotte dient de verduistering slecht de v> scherming van de bevolking en van haar eigendom. BLOEDIGE INCIDENTEN IN MEXICO. MEXICO, 8 Juli (D.N.B.). Gisteren zyn in geheel Mexico de verkiezingen ge houden voor het presidentschap der repu bliek. In vele plaatsen zijn daarbij inciden ten en schietpartijen ontstaan tusschen de aanhangers der verschillende candidaten. Alleen in de hoofdstad en omgeving wer den vijftien personen gedood en ongeveer vijftig gewond. De uitslagen der stemming waren Zondagavond nog niet bekend. AMSTERDAM, 8 Juli. Vee. Aanvoer 427 vette koeien: le kwal. 8694, 2e kwal. 74 84 en 3e kwal. 6070 cent per kg. slacht- gewicht; 60 melk- en kalfkoeien f 190280; 84 vette kalveren: 2e kwal. 52—58 en 3de kwal. 4048 cent per kg. levend gewicht; 122 nuchtere kalveren 712, 78 scha pen 2330 en 26 lammeren 1416 per stuk; 598 varkens 7680 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Runderen: ruime sanvoer, handel stug, met onveranderde prijzen. Vette kalveren: korte aanvoer, handel vlug met iets hoogere prijzen. Nuch tere kalveren: gewone aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Schapen: korte aan voer, handel sleepend, pry zen onveranderd. Varkens: ruime aanvoer, handel vlug met hoogere prijzen. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 8 JULI. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 30.11—30.17. Helsinki 3.81-3.82. Stockholm 44.81—44.90. Zuerich 42.57—42.6. Bankpapier: New-York 1.86 1/2—1.90 1/4. Erussel 30.08—30.20. Stockholm 44.76--14.94. Zuerich 42.52—42.70

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3