STADS (X] NIEUWS Weerbericht RECHTZAKEN MAANDAG 8 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 r AfconnenymUpri)»: voor Lelden oent pet wiek; 1 2.50 per kwartaaL BH onxe «{enten iO cent per week; SlOO per kwartaal Franco per poet 195 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Loase nummer» 5 cent, met gelll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. In gerond en mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 10.02 uur Maandagavond. Zon op 5.29 uur Dinsdagochtend. Maan op 10.30 uur Dinsdagmorgen. Maan onder 11.52 uur Dinsdagavond. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 0 Juli yoorm. 6.45 uur, namiddag 7.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 lf2 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 1/2 gr. C. EX-BURGEMEESTER DE MONCHY Afscheidsbrief aan den Haagschen gemeenteraad Mr. S. J. R. de Monchy heeft den volgen den brief d.d. 4 Juli aan den gemeenteraad van 's Gravenhage doen toekomen: „In verband met den termijn, waarop mij ertslag als burgemeester werd gegeven, is het mij onmogelijk afscheid van uwen Raad te nemen op de gebruikelijke wijze. Mij daarom langs dezen weg tot u wen dende, moge ik van de zoo menigvuldige gevoelens, die mij in deze dagen vervullen, slechts uiting geven aan de dankbaarheid, die mij bezielt jegens de velen, met wie ik in prettige verstandhouding de mij toe vertrouwde belangen mocht behartigen. Ik dank de wethouders en de raadsleden voor de wijze, waarop zij hun voorzitter immer zijn tegemoetgetreden. Ik dank den secretaris en de verdere leden van ons voortreffelijk gemeentepersoneel voor den bijstand, mij verleend. Ik dank de stenogra fen en de vertegenwoordigers der pers, met wie ik een enkel incident daargelaten, dat ik mijnerzijds gaarne vergeet een goede verstandhouding mocht hebben. Tenslotte moge ik dan aan de zoo talloo- ze corporaties en particulieren uit de Haag- sche burgerij, met wie mijn ambt my in aanraking bracht, de verzekering geven, dat ik voor immer de beste herinnering be waren zal aan de zes jaren, waarin ik my met hen allen mocht inspannen in het be lang van onze stad en haar ingezetenen. Dankbaar gedenk ik daarbij ook den steun, zoo menigmaal van Rijks- en provin ciale overheden ondervonden, van den Commissaris der Koningin wel in de voor naamste plaats. Ik neem thans afscheid van u, dames en heeren leden van den raad met het uitspre ken van de'hoop, dat het u gegeven moge zijn nog vele jaren uw krachten te geven aan de gemeente 's-Gra^enhage. Wilt u d^n daarbij aan prof. Van der Bilt uw vertrouwen en uwen steun schenken, die hij bij de vervulling van zijn zware taak zoozeer zal behoeven", DE BALANS VAN EEN MAAND BRITSCHE BOMAANVALLEN. In verband met de mededeeling van ge neraal Christiansen over van Nederlanders afkomstige aanwijzingen ten behoeve van de Engelsche luchtmacht heeft Hauptmann Schönleben, van den luchtafweerdienst der Sicherheitspolizei, bijzonderheden bekend gemaakt over de gevolgen, welke de En gelsche bombardementen voor de Neder- landsche burgerbevolking hebben gehad. In de periode van 1 Juni tot 5 Juli heb ben zich 191 Engelsche bomaanvallen op ons land voorgedaan, waarvan 90 pet. op steden, dorpen en vlekken, waarin geen mi litaire objecten aanwezig zijn. Onder de burgerbevolking vielen dientengevolge 103 dooden, terwijl 98 personen zwaar gewond (pn 49 lichtgewond werden. De zeer lichte verwondingen zijn niet medegeteld. Vele Nederlandsche gezinnen zijn dakloos ge worden; 83 woonhuizen zijn geheel ver nield, 176 zwaar beschadigd, van meer dan honderd woonhuizen zijn bovendien de ven sters vernield. Verwoest zyn daarenboven twee scholen, drie ziekenhuizen en een krankzinnigenge sticht. Twee kerken en twee kerkhoven zijn evenmin ontzien en werden zwaar bescha digd. Vele bommen vielen op het open veld, waardoor 12 paarden en 51 koeien werden gedood. In zever gevallen zijn aanvallen gepleegd op rijdende personentreinen. In ucht gevallen zijn gas-, water- en electri- sche leidingen vernield. Broeikassen en boomgaarden zijn niet gespaard. Zelfs een voetbalveld en een zweefvliegterrein acht ten de Engelschen geschikte objecten voor hun bombardementen. Een bijzonder er gerlijk geval deed zich voor, toen door het rr'traillturvuur van een laagvliegend vlieg tuig een oude man en twee kinderen wer den gedood. Ook vreedzame visscherssche- per ontkwamen niet aan bombardementen en beschietingen. Deze cijfers toonen duidelijk aan, da. het onmogelijk is de gevolgen van de Engel sche bombardementen voor de burgerbevol king als bagatel te beschouwen. Bomaanvallen, op plaatsen, waarin geen militaire objecten zijn, zijn in strijd met volkenrecht en moraal, kunnen niet anders dan ten diepste worden betreurd en ten krachtigste veroordeeld, 't Is de plicht van iederen Nederlander hetzy hier te lan de, hetzij i11 het buitenland vertoevende zulke bomaanvallen, als 't in zijn vermogen mocht liggen, onmogelijk te maken. AUTOVERVOER VAN PERSONEN EN GOEDEREN. Vergunningen zullen op een nader vast te stellen datum tijdelijk worden Ingetrokken. Verordeningen blad no. 9, dat Zaterdag verschenen is, bevat het vierde uitvoe ringsbesluit van den secretaris-generaal van het departement van waterstaat be treffende het vervoer van personen en goederen. Dit besluit bevat o.m. de volgende bepa lingen: De vergunningen voor autobusdiensten en groepsvervoer zoowel binnen een ge meente als in meer dan een gemeente, ver leend krachtens de wet autovervoer per sonen, worden met Ingang van een nader door den secretaris-generaal van het de partement van waterstaat vast te stellen tijdstip tijdelijk ingetrokken. Van deze intrekking zijn uitgezonderd de vergunningen ten aanzien van welke de commissie vergunningen personenvervoer beslist, dat hun geheele of gedeeltelijke in standhouding is geboden tot het behoud van noodzakelijke vervoergelegenheid voor personen. Ter voorziening in de noodzakelijke ver voergelegenheid kan de commissie ttfde- ïyke vergunningen verleenen. Toestemming, als bedoeld in artikel 43 van de wet autovervoer personen, voor toerwagenritten en ongeregeld vervoer kan slechts worden verleend door den rijksin specteur van het verkeer, ook in geval van vervoer binnen een gemeente, indien niet op andere wijze ofwel slechts op oneven redig bezwarende wijze in het vervoer kan worden voorzien. Van de beslissingen, ingevolge een der voorgaande bepalingen genomen., staat binnen 14 dagen na de beslissing schrifte lijk beroep open bij den secretaris-generaal van het departement van waterstaat. Ten bewijze, dat aan den houder van een autobus een toestemming is verleend, dient op de voorruit van den autobus een door of vanwege den rijksinspecteur van het verkeer gewaarmerkt herkenningsteeken te worden gevoerd. Gedurende het tijdvak liggende tusschen de inwerkingtreding van dit besluit en het hierboven genoemde tijdstip zal vervoer met autobussen slechts zijn toegestaan, in dien de voertuigen door of vanwege den inspecteur-generaal van het verkeer tot dat doel zijn toegelaten en zij voorzien zijn van een herkenningsteeken. VERBEURDVERKLARING VAN VERMOGENS. Van hen, die een streven tegen Duitschland bevorderen. Een afgekondigde verordening van den Rijkscommissaris betreffende het verbeurd verklaren van vermogens houdt o.m. het volgende in: Het vermogen van personen of vereenir gingen, die een streven, dat gericht is te gen het Duitsche volk of het rijk bevor derd hebben, bevorderen of van wie mag worden aangenomen, dat zij zulk een stre ven in de toekomst zullen bevorderen, kan geheel of ten deele verbeurd verklaard worden. Het verbeurdverklaarde wordt aange wend voor doeleinden van algemeen be lang in het bezette Nederlandsche gebied. De Rijkscommissaris vaardigt ten aanzien hiervan bijzondere voorschriften uit. De aansprakelijkheid voor de schulden van den eigenaar van een verbeurdver klaard vermogen en voor de verpachtin gen, die aan verbeurdverklaarde goederen en rechten verbonden zijn, blijft bestaan, voor zoover deze door de hoegrootheid van het vermogen of door de verkoopwaarde de? goederen en rechten gedekt zijn. Rech ten op verbeurdverklaarde zaken blijven bestaan. In het geyal dat de schulden de baten overtreffen, moet het verbeurdverklaarde overeenkomstig het geldende Nederland sche faillissementsrecht onder de, inge volge alix.ea 1 rechthebbende schuld- eischers worden verdeeld. DE OPBRENGST DER NATIONALE COLLECTE De opbrengst der nationale collecte in Den Haag bedraagt bijna een ton. De Zaterdag gehouden straatcollecte voor de nationale inzameling 1940 heeft in de stad Groningen 30.000 opge bracht. De totale opbrengst met inbegrip van de gestorte bedragen per giro be draagt in de stad Groningen ongeveer 50.000.In Haren bij Groningen bedroeg de opbrengst f 5.700. TEGEMOETKOMING IN DE OORLOGSSCHADE De regeeringscommissaris voor den We deropbouw meldt: Van den wnd. secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Financiën, werd een eerste mededeeling ontvangen omtrent de wijze, waarop ten aanzien van bepaalde gevallen in schade door oorlogs geweld veroorzaakt, zal worden tegemoet gekomen. Op grond van deze mededeeling kan wor den aangenomen, dat een tegemoetkoming in de schade aan roerende goederen zal worden verleend tot het bedrag van de ver koopwaarde op 9 Mei 1940, indien dit be drag per geval en per eigenaar 10.000 niet te boven gaat. Een uitzondering moet voorloopig worden gemaakt voor die plaatsen, waar herbouw nog niet mogelijk is, omdat daarvoor eerst een algemeen plan voor den opbouw van het verwoeste gebied moet zijn opgemaakt. Voor schade aan onroerende goederen, die het bedrag van 10.000 overtreft, is een re geling in voorbereiding. De regeeringscommissaris zal aan de uit- keering de verplichting tot wederopbouw en andere voorwaarden kunnen verbinden. N.S.B.-LEDEN IN NED. INDIë VRIJGELATEN. Van betrouwbare zyde verneemt het „Nationale Dagblad", dat de leden der N. S. B. in Nederlandsch-Indië op Maandag 1 Juli jongstleden uit de interneerings- kampen zijn ontslagen. NATIONAAL FRONT Heeft een „garde" opgericht met een kapitein b.d. als commandant. In „De Weg", het weekblad van Natio naal Front, deelt de heer Arnold Meijer mee, dat hij tot commandant heeft benoemd der op te richten garde van Nationaal Front den heer C. C. Küpfer, kapitein- vlieger van het Koninklijk Nederlandsch- lndische leger b.d. De heer Küpfer is van 1920 tot 1933 in Indische militaire dienst geweest bij de luchtvaartafdeeling. In ons land terug, deed hij in 1937 zijn doctoraal examen in de sociale geografie aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. De heer Arnold Meijer deelt verder mee, dat Nationaal Front met ingang van heden een dagblad ter beschikking zal staan. Voor den heer Meijer zijn in deze tijd „vrijwel alle oude, lange jaren bestaan heb bende dagbladen volkomen waardeloos ge worden". Het „Nationale Dagblad", dat van Natio-. naai Front over het algemeen minder dan schaarsche notitie neemt, schrijft: „dat de partijtjes van de heeren Meijer, Kruyt en Van Rappard zich tot de N.S.B. verhouden als een koffietentje langs den weg tot het paleis op den Dam". AANBESTEDING BOUW 83 WONINGEN TE DELFT. De gemeente Delft heeft heden aanbe steed het bouwen van 82 woningen aldaar. Van de 18 inschrijvingen werd het laagste ingeschreven door de firma J. N. Kranen burg te Delft met 285.800.—. GROOT AANTAL RIJKSGOEDEREN OPGESPOORD. Deze dagen kreeg de recherchedienst der Larensche gemeentepolitie er de lucht van, dat een ingezetene dezer gemeente bijna dagelijks partijen haver verkocht in de gemeente Hilversum. Deze haver was waarschijnlijk afkomstig van militairen, die deze ten nadeele van liet rijk hadden gestolen. Men stelde een uitgebreid en nauwkeu rig onderzoek in en vond een spoor, dat leidde naar de woning van den 40-jarlgen makelaar J. A. L., wonende aan den Melk weg te Laren. Deze had reeds eenige hon derden kilogrammen haver te Hilversum aan den man gebracht. De verdaohte L. werd Zondagmorgen aangehouden en in het politiebureau inge sloten, terwijl men in diens woning in middels een inval en huiszoeking ver richtte. Inderdaad bleek de politie op het goede spoor te zijn, want zij vond hier een groote partij militaire goederen. In de ga rage werd o.a. een partij haver aangetrof fen, een partij wollen dekens, een partij rijwielen en een groote hoeveelheid hout (timmerplanken.) Al deze goederen wer den in beslag genomen en naar het politie bureau vervoerd. Hiervoor was een groote verhuisauto noodig. Tijdens de huiszoeking in de woning van L. is eveneens de 24-ja- rige G. D., fabrieksarbeider te Nunspeet en gedemobiliseerd militair gearresteerd, die ook van dezen diefstal verdacht werd. Beide verdachten zijn aan een verhoor onderworpen, waarbij aan het licht kwam, dat de gestolen goederen afkomstig waren uit de manege van de Amsterdamsche Rij- tuigmaatschappy te Baarn, welke door mi litairen werd gebruikt. De groene militaire ry wielen had men na den diefstal overge spoten en aan den man gebracht. Verder bleek, dat ook nog een derde per soon, eveneens gedemobiliseerd militair, wonende te Almelo, tot het complot be hoorde. Het is zoo goed als zeker, dat nog meerdere arrestaties zullen volgen. Haagsctie Politierechter De perken te buiten gegaan. J. V. uit Zoetermeer had ru2ie ge kregen met zekeren D. en had zijn tegen partij dusdanig geslagen en gestompt, dat er volgens den medicus een lichte hersen schudding was ontstaan en een kneuzing boven zijn oog. De Officier vond, dat deze ruzie alle perken te buiten was gegaan, gezien de ernstige mishandeling, die er op gevolgd was. Aangezien verdachte bovendien reeds vier veroordeelingen achter den rug heeft eischte de Officier thans twee weken ge vangenisstraf tot welke straf de Politie rechter hem veroordeelde. Er werden teveel caramboles geschreven. M. en B, uit Leiden hadden wat ont spanning gezocht en hadden deze ontspan ning gevonden in een café, alwaar zij hun kunnen op een biljart ten toon hadden ge spreid. Nu was het zoo, dat M. veel beter caramboles kon maken dan B. Maar daar stond tegenover, dat B. veel beter schrij ven kon dan U. M. kon zooveel caramboles maken ails hij vermocht, maar B. schreef er steeds enkele meer, zoodat, toen het spel uit was, B., volgens de lei, winnaar was, trots het feit, dat M. veel meer caramboles had ge maakt. En toen was er ruzie ontstaan, aange zien M. vol hield, dat hij de zege had be haald door meer caramboles te maken dan E. Maar B. zei, dat hij alleen maar met de lei te maken had, en dat instrument wees hem als winnaar aan. „Valsch geschreven", constateerde M. „Gelogen" ,zei B. „Dan krijg jij van mij een pak slaag", bracht M. naar voren en hij had de daad by de toezegging gevoegd. Het was niet malsch geweest hetgeen B. in ontvangst had moeten nemen. De wet noemt zulks evenwel mishande ling en daarvoor had M. zich voor den Po litierechter te verantwoorden. „U hebt hard geslagen en gestompt", zei de Politierechter. „Niet geslagen, alleen maar gestompt, Waar ging dat heen Een geslaagde rondrit van „Oud Leiden" De leden van „Oud-Leiden", die Zater dagmiddag hebben deelgenomen aan de tocht met onbekende bestemming, behoeven voorloopig niet bij het distributie-kantoor aan te kloppen om een schoenen-bonnet je, want, als dèt nu hun „oude schoenen" zijn, waarvan het dragen door het zorgzaam be stuur schriftelijk was aanbevolen, dan ko men zij het eerste jaar voor inruil nog niet in aanmerking. Die oude-schoenen-verma- ning wekte de meest fantastische vermoe dens omtrent de „onbekende bestemming", vermoedens, die niet geheel bewaarheid werden. Oude schoenen deden in 't geheel geen opgeld en de vermaning moet den mees ten leden.die met den normalen toestand van weilanden en koeientochten slecht op de hoogte zijn, volslagen overbodig "hebben toegeschenen. Maar de weilanden, waarin de leden van „Oud-Leiden" werden losge laten, bleken ongewoon droog, zoo kurk droog als een groen salon-tapijt en ook de koeien hadden zich uitzonderlijk netjes ge dragen. Deze plantaardige en dierlijke ano malie had het bestuur natuurlijk niet kun nen voorzien. Het te -volgen buitenspoor was te voren door den secretaris, den heer A. Bicker Caarten, met kennis van zaken uitgelegd. Hij en de heer N. J. Swierstra fungeerden als „master óf the hounds", die de van jachtlust trappelende en bellende deelne mers zouden leiden naar „het beloofde land". De meute was 'bijeengeroepen aan de Wilhelminabrug bij den Kanaal weg, en daar vond, zonder oneenigheid, een split sing tusschen de leden plaats. Wie den heer Swierstra tot leidsman koos, sloeg rechtsaf, wie den heer Bicker Caarten opteerde, nam een tegenovergestelde richting. Het was uw verslaggever, die de gave van de bilocatie mist, niet mogelijk zich by beide groepen aan te sluiten. Diensvolgens kunnen wij de lotgevallen van de Swierstraianen niet ver halen; wy verkeeren zelfs in onzekerheid of zy behouden zyn thuis gekomen, en, in dien zij hun home al hebben bereikt, hoe laat het dan wel geworden mag zijn.... Toen de twee groepen elkaar in den Mèer- en Geer-polder ontmoetten wel een har telijk weerzien was dat! bevonden allen zich nog in welstand. De B. C.-volgelingen bereikten, na een flinke spurt, de boerderij „Hof Zwieten", gelegen op de plaats, waar de Ommedyk van den Hooge Rijndijk aftakt. Deze boer derij houdt de naam in herinnering van een van de alleroudste Hollandsche adel-ge- slachten en van een kasteel, dat door deze roemruchte familie werd bewoond. In het weiland, achter de boerderij is de ronde slotgracht, nog gaaf aanwezig, binnen welke eertijds het heerschzuchtig donjon oprees. Aan de oevers van deze gracht heb ben de Oud-Leidenaren het vergankelijke van aardsche glorie diepzinnig overpeinsd, doch zich ook afgevraagd, waar nu de „gou den wieg" wel zou liggen, die volgens ge rucht, sage en overlevering in dit weiland begraven moet liggen. Voor een onderzoek Gemeentel. Aankondiging OPBOUWDIENST. Voor den opbouwdienst moeten zich mel den de sedert 15 Mei j.l. met groot verlof gezonden onderofficieren, korporaals en soldaten, wanneer zij tot dusver geen ar beid konden vinden of weder werkloos zyn geworden en een vrijwillige aanmelding voor arbeid in Duitschland niet heeft plaats gehad. Onder vorenstaand personeel moet mede worden begrepen studeerenden en zij die, zonder werk zijnde, zelf dan wel middels familie enz. in hun onderhoud zouden kun nen voorzien. Voor zoover dit nog niet geschiedde moet deze aanmelding plaats hebben Dinsdag, 9 Juli a.s. tusschen 9 en 16 uur, aan het Bu reau Militaire Zaken enz., Stille Rijn No. 3. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 8 Juli 1940. vond M. het noodig op te merken. „Nog erger", vond de Politierechter. De Officier deed even een boekje open over M. en de toen volgende straflijst be vatte een deur van dergelijke delicten, o.a. mishandeling, huisvredebreuk, beleediging, v/ederspannigheid, erfvredebreuk enz. enz. De Officier vond, dat het nu maar eens uit moest zijn met het brute optreden van' verdachte. Spr. Vond het het beste om thans twee maanden gevangenisstraf te eischen. „Ik was geprikkeld, omdat B. valsch had geschreven", voerde M. tot zijn verde diging aan. De Politierechter -wilde wel rekening houden met het valsche schrijven van B. maar dan had verdachte toch niet mogen gaan stompen Het vonnis werd tenslotte twee weken gevangenisstraf. „Daar ben ik ten hoogste tevreden mee en daarom ga ik niet in hooger beroep", zei verdachte met een tevreden gezicht. met de spade werd ons echter geen kans gegeven; de leider dirigeerde zijn speur- grage schare langs den Ommedijk een van de eerste middeleeuwsche bedijkingen naar de molen van den Grooten Polder, die aan een grondige inspectie werd on derworpen. De heer Bicker C., die een uit gebreide studie van molens heeft gemaakt, en, in tegenstelling met Don Quichotte, al tijd dapper vóór de molens heeft gevoch ten, verklaarde in 't kort de werking van zulk een wipmolen. De molenaars-familie, die het zomerhuis had betrokken, was zoo vriendelijk het winterhuis voor bezichti ging open te stellen. Het moet daar 's win ters wel knus wonen zijn onder de warme rieten muts, terwijl de wieken zwoegen op de inblazingen van Jan de Wind. In de Weipoort een schilderachtige boeren-buurt met beboschte eilandjes werd gewezen op de twee boerderij-typen; bij de eene vorm, de oudste, staat de wo ning dwars op de stal; bij de andere in het verlengde daarvan. Aan het einde van de Weipoort voor wie er den weg weet een verkeersplein van wei-paden moest een plank met klaphek worden „genomen". Er is nog nooit een Zoeterwouder bij dit hek afgestapt zij draaien het al fietsend open maar den Oud-Leidenaren viel het passeeren van deze dubbele hindernis niet gemakkelijk. Nog erger werd de stagnatie bij.de kwakel aan de Zuidbuurt, welke zyn rug kromt als een nijdige kat. Heerlijk kwam hier de galan terie en zelf-opoffering van het mannelijk geslacht tot uiting by het oversjouwen van stang-looze fietsen. Na een korte wijle genoten te hebben van de rondblik over de Noord-Aa waar eens de Prins van Oranje de troepen kwam aan moedigen, die Leiden gingen ontzetten werd afgedaald in den Meer- en Geer- polder, den weg op naar de 3-cents-brug van de wed. Schuur. Op dit punt vond de ontmoeting plaats met de Swierstra-zwier- ders; het enthousiasme na zoo lange schei ding laat zich moeilijk beschrijven, doch de uitroepen van „verrukkelijk" en „schitte rend" geven ons de zekerheid, dat, als wfj van onze rondrit genoten, zij niet minder. De drie-cents-brug mocht dezen keer zonder duit-in-'t zakje worden gepasseerd. Gewandeld werd langs de kade, vanwaar een uitgestrekt vergezicht openligt over de Zoetermeersche droogmakerij te eener en ean met ruig struikgewas omgroeid ven te anderer zijde. Het is een van de mooiste plekken uit ons wonderschoon polderlandschap, eenig op de geheele wereld. Verschillende leden van O. L. maakten reeds aanstalten zich neer te vleien in dat oord van vrede en rust, maar daar kwam niets van in. Van de reeks onbekende bestemmingen bleek nog één „X" op te lossen; dat was het „Blessepaard" te Stompwijk, waar onder de geur van bloeiende linden ieder op eigen kosten door den leider werd onthaald. Over den nieuwen Stompwijkschen weg, langs de kleine Groote Kerk te Zoeterwou- de met haar curieuse „Knekelbakken" keer de het gezelschap, in de beste stemming, nu de onbekende bestemming was achter haald, naar de stad terug. Het was een gezellige trip, die veel heeft bijgedragen tot waardeering en kennis van ons eigen lands-schoon. Wanneer is de vol gende? Wy hebben er paar oude schoenen voor over.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2