Academlenieuws MARKTBERICHTEN ZATERDAG 6 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDSCH MIDDENSTANDSOFFER VOOR ROTTERDAM GEVRAAGD Door de Commissie der Leidsche Mid denstandscentrale bestaande uit de heeren: Arnold H. Bergers, voorz., W. Bleuzé, secr., Apothekersdijk 27, J. Th. Balkestein, penn., Hoogewoerd 111, P. J. v. Dam, Ph. v. d. Drift, C. J. Eggink, H. P. Jansen, G. v. Reenen, P. J. v. d. Zanden, is een schrijven aan alle Leidsche Middenstan ders gezonden, waaraan we het volgende ontleenen. De groote ramp, welke ons Vaderland heeft getroffen, heeft ook den Midden stand niet gespaard. Ongetwijfeld zullen wij allen in onze zaken door verminderde kooplust en koopkracht een grootere of kleinere schade ondervinden. Deze schade is echter zeer gering in verhouding tot die van onze collega's Middenstanders, wier zaken en eigendommen, in lange jaren op gebouwd, in eenige uren werden vernie tigd. Zij moeten trachten wederom te gaan opbouwen om te trachten weder een zelf standig bestaan te verzekeren, waarbij zij dan ook „recht" hebben op onze meest groote daadwerkelijke medewerking en steun. Wil deze daad van dankbaarheid en soli dariteit van den geheelen Nederla'ndschen Middenstand de beteekenis hebben, welke er mee wordt beoogd, dan zal het Centx-aal Comité der 3 Nederlandsche Midden standsbonden duizenden guldens moeten kunnen toewijzen aan onze getroffen col lega's. Van U als ongetroffen Middenstander vragen wij nu eene bijdrage, of beter ge zegd een offer. Indien elke ongetroffen Middenstander aan het ideaal van ons hoofdcomité zou willen medewerken en een offer van 1 der waarde van een ge spaard gebleven bezit zou willen bij dragen, welk een heerlijk blijk van solida riteit en dankbaarheid zou hieruit tegen de zoo zwaar getroffenen blijken. Eén procent van wat U gespaard bleef in huis en bedrijf, slechts dan kan waarlijk gesproken worden van een offer „het Mid denstandsoffer 1940". Binnen eenige dagen kunt U bezoek verwachten van een tweetal leden Uwer organisatie, door wien een inschrijfbiljet ter invulling zal worden aangeboden. Dringend verzoeken wij U voor een zoo groot mogelijk bedrag in te teekenen. Hoewel spoedige hulp in dit geval dub bele hulp beteekent, is het ook mogelijk door middel van periodieke bijdragen het offer zoo groot mogelijk te doen zijn. Wij vertrouwen, dat ook door Uwe me dewerking de steun van den geheelen Leidschen Middenstand er toe zal mogen bijdragen, om het Leidsch „Middenstands offer 1940" zoo hoog mogelijk op te voeren, waardoor het ons Centraal Comité mogelijk zal zijn met milde hand te helpen op bouwen aan al hetgeen in Middenstands kringen verloren ging. DE WERKZOEKENDEN. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden op 3 Juli de navolgen de personen ingeschreven: Boekdrukkerij 72 Bouwbedrijven 613. Chem. nijverheid 12. Houtbewerkers 121. Klecding 63. Leder, enz. 12. Metaalnijverheid 457. Boekbinders 19. Textielnijverheid 275. Voedings- en ge notmiddelen 198. Landbouwbedrijven 82. Handel 123. Verkeerswezen 362. Incasseer der* 16. Bedrijfsleiders 5. Kantoorbedien den 49. Musici 6, Overheidspersoneel 6. Teekenaars 3. Werkmeesters 8. Losse arbei ders 400. Huispersoneel 7. Verplegers 1. Pers. (geen handarb. zonder voorkeur v. ber.) 31. A. V. O. 6. Vrouwen: Analysten 2. Kapsters 3. Kleermaaksters 2. Naaisters 15. Mangelsters 2. Leerl. Strijksters 4. Metaal- bewerksters 5. Boekbindsters 2. Breisters 3. Winkeljuffrouwen 28. Serveersters 2. Inkapsters 5. Boekhoudsters 2. Kantoorbe dienden 88. Verpleegsters 9. Bedrijfsleid sters 1. Onderwijzeressen 4. Ass en huis houdsters 22. Dienstboden 56. Kinderjuf frouwen 4. Werksters 111. Fabr. arbeidsters 43. A. V. O. 5. Totaal 418. Alg. totaal 3478. 6 Juli 1939 ,ben. 1210 in W.V.) 1943. 7 Juli 1938 3720. Ben. 53 ged. werkloozen en 35 in werkverschaffing. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 4867. „De 3 Eenen", Lei den, Haarlemmerstraat 111. Bedden, de kens, karpetten, behangselpapier. Vest. fil.: 's Gravenhage, Tomatenstraat 90, d.d. 1 Juli 1940. Voor het examen costumière zijn geslaagd de dames Nel v. Wieringen, Wies Dres, R. Vink, L. Cambier, R. Berk, J. Post, A. Belt, R. Koree, R. Ruitenbeek ,A. v. d. Geest, T. Buis. Alle leerlingen van de Zusters van Liefde, Pelikaanstraat 1. Gistermorgen is de 37-jarige mej. C. M. van het keukenplatje achter haar woning, Voldersgracht 27a, gevallen, toen zij strui kelde met een vloerkleed, dat zij over een lijn wilde hangen. De vrouw viel op de 2H M. lager gele gen binnenplaats. Zij klaagde wel over pijn, doch de dokter van den E.H.D. kon geen uitwendig letsel constateert:#.zoodat zij ter observatie werd meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis. Op den hoek van de Doelegracht en Doe- lesteeg is gisteravond te 8 uur het 12-jarige meisje J. J., wonend Heerensteeg 7a, spe lenderwijs tegen een wielrijdster gereden, tengevolge waarvan het kind het rechter been brak. Door de auto van den E.H.D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Door de politie hier ter stede is aange houden zekere H. C., alhier woonachtig, die nog anderhalf jaar gevangenisstraf moet ondergaan. t Bioscopen Casino DE HAVIK DER WILDERNIS. Een twee-weeksche seriefilm van bijzon dere spanning vormt deze week het pro gramma van het Casino-theater, dat gis teravond reeds een volle zaal vermocht te trekken. De „Havik der Wildernis" is een halve Tarzan, een jongeman, die als klein kind gered werd bij een schipbreuk, waarvan zijn vader, een ontdekkingsreiziger, en zijn moeder slachtoffer werden. De jongen wordt door een Indiaanschen bediende op gevoed en groot gebracht en leeft zyn le ventje onder de olanke Indianen, totdat een nieuwe expeditie op het eiland arri veert. De leider hiervan is dr. Munro, een vriend van den eersten ontdekkingsreiziger. De bemanning van de boot, die hem naar het eiland heeft vervoerd, is evenwel met niet al te goede bedoelingen bezield. Zij bestaat n.l. uit een bandietenbende onder aanvoering van zekeren Solerno, die loert op een schat, welke op het eiland verbor gen moet liggen. Kioga, de zoon van den omgekomen ont dekkingsreiziger, komt al spoedig tot de ontdekking, dat het tusschen de blanken niet altijd pais en vree is en waar aar. den anderen kant ook de eilandbewoners hun vijandige houding maar niet kunnen laten varen, volgen er heel wat moeilijke situa ties, waarbij Kioga steeds als redder weet op te treden. Natuurlijk kunnen die moeilijkheden niet zoo groot zijn, of zij worden glansrijk over wonnen. Zelfs wanneer het expeditieschip in de lucht is gevlogen is dit nog geen be zwaar wanteen vliegtuig staat dan ter beschikking en de bandietenbende blijft zelfs op het eiland achter. 't Is een film, waarin de eene sensatie op de ander volgt en waarin Herman Brix als Kjoga en Monte Blue als Gele Wezel de hoofdrollen vervullen. Daarnaast Tom Chatterton en Jill Martin, resp. als dr. Mun ro en zijn dochter. Trianon DE VROUW VAN VEERTIG. Men krijgt sensatie in' overvloed te ge nieten in de film „De Duivel van de Jungle", en ofschoon wij ten huidigen dage aan sensatie geen gebrek hebben, schijnt een mensch er niet spoedig genoeg van te krijgen. Wij tenminste hebben met onver flauwde belangstelling de dramatische ge beurtenissen gevolgd, die zich afspelen in de jungle van Indo-China. Het verhaal is bizar, onwaarschijnlijk en dik-er-boven-op- gelegd, maar wat kan dit den toeschouwer schelen, ook dol nieuwsgierig wordt om te weten, of het geld van generaal Ling door Zijn dochter (Anna May Wong) ontdekt zal worden? Het is van tevoren duidelijk, dat ze het geld zal ontdekken, maar gemakke lijk en voorspoedig gaat het niet. Er wordt menige moord bedreven en menige grieze lige situatie doorleefd, alvorens vader en dochter, mitsgaders een vex'liefde jongeman veilig in een bootje stroom-afwaarts drij ven. Inmiddels wordt de man, die al de na righeid veroorzaakt had, door koppensnel lers van kant gemaakt. Nu dat was zijn verdiende loon. „De Vrouw van Veertig" is de titel van de tweede film. Gelukkig zijn niet alle vrouwen van veertig van dezelfde .gezind heid als deze dame, die een liaison onder houdt met een vriend van haar zoons. De beide zoons, toen ze daar achter kwamen, waren natuurlijk eenigszins uit hun hu meur en de wettige echtgenoot eveneens. De dame drijft haar dolheid zoo ver door, dat zij met haar „amant" naar Algiers vertrekt. De jeugdige minnaar laat zich al spoedig aanlokken door een meisje van zijn eigen leeftijd en schuift'de vrouw van veertig ter zijde. Het einde van deze geschiedenis zooals uit den inhoud blijkt niet voor kin deren geschikt is bevredigend. De ten- denz van de film is, dat vrouwen van veer tig zulke dwaze dingen niet moeten doen! Dat is nog niet zoo'n slechte raadgeving. De film, van Fransche herkomst, geeft een boeiende ontleding van dit conflict. R*x. „TUSSCHEN TWEE OCEANEN." „De Visschersjongen" waarvan de cen trale figuur gegeven wordt door Bobby Breen, is een uitstekende film vol roman tiek en met veel goede zang. In één van San Francisco's havenwijken woont Tony, een weeskind, dat wordt grootgebracht bij een vissoher. Hij is pleeg kind zonder het te weten. Maar anderen vertellen hem dit en vervreemden hem van zijn pleegvader met alle verdriet van dien. Tony vlucht, maakt ellendige dagen door, maar wordt tenslotte weer gevonden, waarna hij zingende naar huis terugkeert. De Paramöunt-productie „Tusschen twee Oceanen"^ welke na de pauze draait, heet eigenlijk „Wells Fargo," de naam van de firma, die voor Amerika is, wat van Gend en Loos voor Nederland in het klein is. Zij behelst het verhaal van het ontstaan in 1844 en de ontwikkeling van een groot ex peditiebedrijf, dat nog tot op den huidigen dag een belangrijk aandeel heeft in de teohnisch-economische ontwikkeling van Amerika. Geschiedenis, dus werkelijkheid. Maar Paramount zou de Paramount niet zijn, als zij Frank Lloyd niet een scenario had gegeven, dat minstens negen deelen romantiek op één deel documentatie bevat en als zij het hoofdaccent in deze film niet van de zakenlui Wells en Fargo had laten leggen op den posthaltmenner en lateren deelgenoot Ramsay McKay. Want deze zijn het, die zoo nu en dan de gewichtige la dingen dwars door duizenden roovende en plunderende Indianen moesten brengen op him reizen, die het eerst kust en kust over land verbonden. Een echt Amerikaansche film dus. En een aantrekkelijk programma. Lido. MIJN VROUW HEEFT TALENT Het is geen pretje als je vrouw talent heeft. Althans als zij talent meent te heb ben en het in werkelijkheid niet heeft. Dat ondervindt Leonard Borland, een man in bonis, die vroeger eenvoudig aannemer is geweest, en nu een deftige vrouw heeft ge trouwd. Hij zou wat men noemt een boffer zijn geweest, als deze vrouw en haar heele familie niet zoo vreeselijk muzikaal waren. Hij moet mee naar de opera, waar hij in slaap valt, en luisteren naar gezangen, die klinken als kattengejammer. Maar wat wil het toeval? Dat hij kennis maakt met een werkelijke zangeres, die ontdekt dat Leo nard Borland zelf een uitstekende zang stem heeft. De zangeres dringt erop aan, dat hij zangles zal gaan nemen; zij zelf zou hem die zangles met liefde willen geven. Leo nard gaat daarop in, om zijn vrouw te kun nen overtroeven. En zoo dreigt zich een dra matische situatie voor te doen van tragische afmetingen. Gelukkig zijn Leonard en zijn vrouw-met-talent toch verstandiger dan alle muziekpaedagogen, critici, impressario's, begeleiders, arrangeurs, concertonderne mers en dirigenten bij elkaar. Na een zeer bewogen opvoering van „II Trovatore", waarbij allerlei spannende dingen gebeu ren, verzoenen man en vrouw zich met el kander. Leonard en zijn vrouw besluiten de kunst vaarwel te zeggen. Van dit gegeven had een drama gemaakt kunnen worden, doch dat heeft men geluk kig niet gedaan. Het is een door en door komische film. Loretta Young en Wax'ner Baxter vervullen er de hoofdrollen in. Vóór de pauze zien wij Sherlock Holmes herleefd, den grootsten detective en speur der, in zijn strijd tegen den grootsten mis dadiger van alle tijden, 'prof. Moriarty. Wij kennen allen de spannende verhalen van Conan Doyle en wij hebben er van gesmuld. Hier zien wij Holmes in levende lijve, wij volgen zijn merkwaardig speurtalent op den voet en opgelucht beleven wij het mo ment van zijn zegepraal. Een uitstekend detective-verhaal, harmonisch en logisch opgebouwd en toch vol spanning en mys terie. Het geheel is een bijzonder geslaagd ckq(urubbeenerentdcmfw aodrdw cmfvbx programma. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING Secrtariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulcliri Studio", 8 uux\ (Zaal 6). r Kantoor Bouwvakarbeiders bond (Zaal 10), nam. van 7.308.30 uur. Dinsdag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, Kantoor Bondsgebouw, Steen- schuur 15, nam. van 6.308.00 uur Bij eenkomst- Bestuur Avondteekenschool van den R. K. Volksbond, 7.30 uur. (Zaal-8). Woensdag: Bijeenkomst van den Be stuursraad te 7.30 uur. (Zaal 6) Opkomst gewenscht. Donderdag: Bijeenkomst Missiebroederschap, 8 uur Te 8 uur nam. Recollectie in de St. Lode wij kskerk, Steen- schuur; daarna bijeenkomst van de Credo Pugno-club in het Bondsgebouw Vrij dag: Te 7 uur uitbetaling Transportarbei dersbond. (Zaal 1 en 2). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. Uitbetalingen door: Metaalbewex'kersbond te 9 uur v.m.; Tabaksbewerkersbond te 10.30 uur voorm.; Grafische Bond te 3 uur nam.; Bouwvakarbeidersbond te 3.30 uur nam.; Houtbewerkers te 3.30 uur nam. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en C. Goddijn; Zondag: D. Devilée, J. Hillenaar en S. v. d. Aar; Maandag: A. de Gust en A. Verhoog; Dinsdag: ver valt; Donderdag: W. v. d. Holst en H. Key; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 69.50 uur. Van 12 uur Bibliotheek. Geen Spaarkas. 8.15 uur Bil jarten met als hoofdprijs?? Om 9.50 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: 7.30 9.50 uur Bijeenkomst voor de gezellen. 7.30 uur Tennisclub. Dinsdag: 8.15 uur Verplichte bijeenkomst afd. Gehuwde Ge zellen. Voor de gezellen is de zaal geslo ten. Woensdag: 8.30 uur Vergadering Raad van Bstuur. Donderdag: 7.30—9.50 uur Bijeexxkomst voor de gezellen. 7.30 uur Biljartclub „T.E P." Vrijdag: 8 uur Re petitie Muziekgezelschap Frans Schweit zer. .730 uur Biljai'tclub „T.E.P." Za terdag: 7.309.50 uur Bijeenkomst voor de gezellen. 8 uur Kegelclub „De Poede laars". Verdere mededeelingen: Met Kerstmis op retraite. Nu moeten we weke lijks iets sparen. Bij den huismeester is hiervoor op elke bijeenkomst gelegenheid. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Volskzangmis. Beurt is aan J. v. Noord, Herman Goddijn, K. Verhoeven, Fx\ Habraken, Arn. Driessen, P. Kluts, H. v. Kesteren, P. Jacobs, J. Kok, en B. Klein. Lof: beurt is aan de St. Gregorius- Groep. Maandag: half zes Aspiranten Dinsdag: zes uux Schola Woensdag: Lof: beurt is aan de St. Ambrosiusgroep Donderdag: 6 uur Scjiola Vrijdag: half zes Crescendogroep Zaterdag: Lof: beurt is aan Pius X-Groep. Hallo boys! No. 11 van de St. Odo-Klok is verschenen. Ik reken er vast op, dat jullie allemaal „onze krant" leest. Volgend nummer de geweldige prijsvraag! Maandag begint voor de Aspiracnten de „stemkeuring na drie maanden". Daarvan hangt af, of je op ons Jongenskoor kunt blijven, dus doet je best en zorgt, dat je „hooge cijfers" haalt. Doet je best. Van verschillende kan ten wordt me gevraagd, of er al nieuwe jongens worden aangenomen. Nog even wachtentot de groote vacantie voorbij is. Met September beginnen we een nieu we Aspirantengroep. Boys, zorgt, dat de contributie-achterstalligheid in deze maand wordt ingehaald. Op de repetities kan je hiervan op de hoogte komen! Hallo hcor! Tot kijks. Kapelaan E. A. M. PAAP. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATH. ACTIE. Parochie: O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph Maandag: 7.8.30 uur: Lidwina-groep. 78.30 uur: Bai'g. Sinclair-groep. 8.15 8.45 uur: Maxia-groep. Dinsdag: 7.30 uur: H. Mis en Alg. H. Communie. Donderdag 7 uur: Tooneel. 8 uur: Caecilia-groep. Vrijdag: 78.30 uur: „Theresia"-groep. 78.30 uur „Agnes"-groep. Aanmelden van nieuwe leden op. de clubavonden, Clubhuis: Maria Gijzensteeg. KRUISVAART. Parochie: „Sint Petrus". Dinsdag; 6.458 uur: Jongste-groep. 8 9.15 uur Middengroep. Woensdag: 78.15 uur: Jongs-gx'oep. Zaterdag: 2.153.30 uur: Mulo-groep. Aanmelding van nieuwe leden op de clubavonden. Clubhuis, Hoo- gewoex'd 53. Parochie: Hartebrug. Dinsdag: 6.30 uur: Jongste-groep. 8 uur: Midden-groep. Donderdag :6.30 uur: Mulo-groep. 8 uur Charitatief naaien. Aan melden van nieuwe leden op de club-avon den aaix de zaal (achter de Hartebrugs- kerk). Cohort: „St. Petrus". Burcht: „Garenmarkt 36. Zondag 3.30 uur: Sleutelkoor: „Schola" Maandag: 8 uur: Stephanusban. Dins dag 5.15 uur: Sleutelkoor Middengroep. 6 uur Sleutelkooi' „Schola". Woensdag: 8 uur: Kard. von Faulhaber-ban. 8 uur: Aloysiusban. Vrijdag 5.15 uur: Sleutel koor Midden-groep. 6 uur: Sleutelkoor „Schola". Zaterdag: 7 uur: K. J. C.-Mis. 8.15 uur: Lodewijksban. Cohort: „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Maandag: 7.15 uur: Willibrordus Bonifa- ciusban bij het poortje. Woensdag: 7.30 uur Servatius Paschalis Franciscus Tarci- siusban. Donderdag: 6 uur: Gregorius- Aloysiusban. Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Kruisvaarder-s, leest je agena goed, 't is niet ieder week hetzelfde programma. Lees b.v. deze week maar eens goed na. Maan dag: 7 uur: Gedialogeerde H. Mis. Des avonds om 6.30 uur nieuwe aspiranten. Om 8 uur W. Doyle-ban. Dinsdag: 8 uur: de aspiranten, die geinstalleerd worden. Woensdag: 8 uur: Odo-ban. Vrijdag: 8 uur:Roode Vendel. Zaterdag, let goed op, om 6.30 uur afrekenen 3 ets fonds en conti'ibutie. Denk er nu eens allemaal aan: degenen, die de namen van hun 3-cts. le den nog niet hebben opgegeven brengen nu, zonder mankeeren, dit lijstje mee. OEGSTGEEST. Cohort. „St. Bernardus". Burcht: R.-K. school. Zondag: 7 uur: H. Mis met algemeene H. Communie. 8.15 uur: Aantreden Groen Vendel. 2.3Q uur: Aspiranten. Maandag: 6 uur: Spreekuur. 7 uur: Congregatie. Dinslag: 7 uur: Groen Vendel. Woens dag: 2—3.30 uur: Geel Vendel. 3—.4.30 uur: Wit Vendel. 4 uur: Handenarbeid I. Donderdag: 6.30 uur: Zwemmen Rood Ven del. 7 uur: Dienstban Hooymans, den Hol lander. Zaterdag: 2 uur: Hanwenarbeid II. 2.30 uur: Zwemmen Groen Vendel en aspiranten. 2.304 uur: Aspiranten-kring. Elisabethpenning: Pro-ban. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND JUNI 1940 Armbandje, autoped, armbandhorloges, armband, armbandje met blauw steentje, boom, bandje, baby manteltje, bankbiljet, ceintuurs, coupon stof, damestasschen, da meshoeden, damesjasje, damesparapluie, glassnijder, gewicht, gymnastiekschoen, heerenhoed, hengel en leefnet, handschoen, hondenhalsband, haak van zijklap van vrachtauto, jumpex*, kist, kindertaschje, kinderschoentjes, kinderhoepel, kleurdoos, Prot. kerkboekje, rose wollen kinder- schoentjo, leesboek, medaillon met kettink je, nummerbord, portemonnaies, padvin derspetje, pak watten, pakje, inh. hand doek, riem met gesp, riempje met knoop jes, rijwielbelastingmerk, rozenkrans, sleu tels, schrijfétui, vulpenhouder, vulpotlood, werktasch, zaklantaarn, zakboekje, zak mes, zakschaartje, zadeldekje, N. B. in de oorlogsdagen 1014 Mei zijn door burgers eenige kijkers ter hand gesteld aan militairen, welke bij de politie zijn gedeponeerd. Gevonden in dc Tram (stadlijn) Muts, handschoenen, sjaal, heerenpara- pluie, damesparapluie, een ronde broche met steenen. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen iederen werkdag van 1—3 uur na middag, behalve Donderdags-en Vrijdags ten Politiebureele alhier. LEIDEN. Bevorderd: Tot doctor in de geneeskunde op proef schrift getiteld: „De buisvormige resectie van de maag" (volgens de eerste methode van Billroth) de -heer J. ten Kate, geboren te Maasland en wonende te 's-Gravenhage; tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Geleiding van warm te en electriciteit door metalen" de heer P. van der Leeden, geboren te 's-Graven- hage, en wonende te Delft. Geslaagd: Doctoraal examen rechten: de heeren J. H. R. Sassen, Den Haag, D. van der Wel, Oegstgeest; candidaatsexamen rechten: mej. H. J. de Groot, Den Haag; de heeren G. W. Nieuwhoff, Den Haag, H. van Zanten, W a s s e n a a r, Th. v. d. Meer Leiden. candidaatsexamen Nederlandsche lette ren: mej. A. Hilversum, Den Haag; doctoraal examen theologie: mej. J. A. E. van Borssum Buisman, Haarlem. LEIDEN, 5 Juli. Groentenveiling. Per 100 kg.: groenekool f 3.604.40, peen 5 11, aardappelen 4.506.20, andijvie 2 3, aardbeien 1232, snijboonen f 24 —36, stokboonen 27, stamboonen 21 25, tuinboonen 57, doperwten 1218, peulen 1032 postelein f 35, spinazie 26, timaten A 2023.20, idem B 20—23.20, idem C 20—21.40, idem CC 1014.80. Per 100 stuks: andijvie 1.00 1.80, komkommers f 4.508.40, bloem kool 4.0015.70, meloenen 1418, sa lade 1.002.40, perziken f 0.908.90, per 100 bos: kroten 1.402.20, pieterselie 0.50—1.40, radijs 1.00—2.40, selderie 0.50—1.90, uien 1.10—4.10, peen 4.20 8.10, rabarber 1.803.80. 6 Juli. Boter. Aanvoer 585 kg. Prijzen: prima boerenboter 1.531.77 yi per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 1 tot en met 6 Juli. Lange turf geen qanvoer, prijzen 1011 per 1000 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 6 Juli. Groen tenveiling'. Aardbeien 1517 cent per pond, peen 6.106.40 en sla 1.20—«1.30 per 100; kassnijboonen 1.902.10, idem stek 1.00 1.30, snijboonen volle grond 2.202.30, idem stek 1.40, stamboonen 2.15, tuin boonen 4041 cent alles per 10 kg. Augur ken D 1.45, idem E 5052 cent en stippel 25 cent per 25 kg. UTRECHT, 6 Juli. Vee. Totaal aanvoer 2830 stuks, w. o. 625 koeien. Prijzen; stie ren 3338 cent per pond, handel kalm, prijshoudend; slachtkoeien 2e soort 3743 cent en idem 3e soort 3236 cent per pond; handtl kalm, prijzen onveranderd; vaarzen 150230, pinken f 70120, melkkoeien 170—270. kalfkoeien 180—280, vare koeien 110180 per stuk, handel kalm. prijzen vrijwel gelijk; 500 nuchtere kal veren 814 per stuk, handel vlug, hoo- gere prijzen; 585 magere varkens en schramen resp. f 3046 en f 2230, 400 biggen 1422 per stuk. handel vlug. prijzen hooger; 80 magere schapen f 2036 per stuk, handel 1 \'m, prijzen 2per stuk lager; 640 lammeren: weidelammeren 68, zuiglameren 1215 en lammeren (Texelaars) f 8.0012.50 per stuk, handel kalm. prijzen dalende. Kleinhandel: 250 kg. boter 1.80. en 150 kg. kaas 6080 cent per kg., 33.000 stuks eieren 3.804.50 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 5 Juli. Veiling „De Eendracht". Aardbeien 6479 cent. stamerwten f 0.601.05. capucijners f 0.75 1.25, dubb. boonen z. dr. 1.402.20, tuinboonen 3770 cent, peulen 1.853.60, blauwschokkers 1.051.40, krombekken 1.001.40, alles per 10 kg. Aanvoer 3800 zakken a 10 kg. AARLANDERVEEN, 5 Juli. Eierenveiling Prijzen: kippeneieren 4.004.70 en een deneieren 2.603.20 per 100 stuks. Goud- sche kaas 35 cent per pond. LEIDERDORP, 5 Juli. Vrije veiling. Kipeiex'en f 4.304.70, eendeieren 3.30 3.80, boter 7579 ct„ kaas 1839 ct. per p. Kippen 3565 ct. per stuk, hanen 1560 ct.,'eenden 4065 ct., duiven 1014 ct., ko nijnen 402.25 TER AAR, 5 Juli. Centrale Veiling. Spinazie 0.35, Andijvie 0.18, Peulen 1.00, Doperwten 0.801.10, Capucij ners 0.801.00, Witte Capucijners 0.80 1.55, Blauwschokkers f 1.201.70, Tuin boonen 0.360.53, Snijboonen 2.45 2.65, Prinsesseboonen 2.55, Dubb. Stam boonen 2.352.65, Postelein 5.008.00, Waschpeen f 2.50—3.00, Prei 3.00—7.50, Kroten 1.104.00, Bospeen 4.006.00. Seldery f 0.50—2.00, Sla 1.00—1.60, Bloemkool 4.0014.00, Komkommers 3.00—6.00, Tomaten f 6.00—11.00, Zwar te bessen f 0.12, Roode bessen 0.09, Augur ken, Grof 1.50, Bommen f 0.80, Knorrels 0.40. KATWIJK, a. d. RIJN, 5 Juli. Groenten- veiling. Vroege aardappelen: Bonken 5, Groote f 5, Drielingen 4.405.80, Tuin boonen 55.50 per 100 K.G. Sla per 100 I st. 12.50, Bospeen 5.506.10, Peen per kist 1—1.40

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3