Weerbericht BINNENLAND Verordening op hel verduisteren Kwaliteit zegt alles!! C. F. MEERPOEL's Burgerlijke Stand NIEUWS ZATERDAG 6 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z AöonnenymUprijs: voor Leiden II cent per week; f 150 per kw&rtaaL BtJ onxe «.(enten aO cent per waak; ft.00 per kwartaal. Franco per poat f 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Loaae nummers 0 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingeionden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 10.03 uur Zaterdagavond. Zon op 5.27 uur Zondagochtend. Zon onder 10.03 uur Zondagavond. Zon op 5.28 uur Maandagochtend. Maan op 8.05 Zondagochtend. Maan onder 10.50 uur Zondagavond. Maan op 9.21 uur Maandagmorgen. Maan onder 11.22 uur Maandagavond. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 7 Juli voorm. 5.20 en nam 5.45 uur; op Maandag 8 Juli v.m. 6 en nam. 6.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. üiiiiiiiiiiiiiimiiiitiiiiiiiimiiitiiiiiiiiiiiiiiiiit Verduisteringstijden f a Er is bepaald, dat er verduisterd S 5 moet worden tusschen zonsonder- S 2 gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond s 5 en morgenochtend: 5 ZONSONDERGANG 10.03 uur. ZONSOPKOMST E 5.27 uur. S Tusschen deze beide tijden dient 5 er dus verduisterd te worden. ?iiiiiii!(KniiiitiuutiiititiuiiimiiiiiiiiiiiiUiiir SCHOENEN-DISTRIBUTIE. Gunstiger voorschriften. In de bepalingen betreffende de schoe nen-distributie zijn, naar het „Handels blad" meldt, eenige aanwijzingen gebracht. Zooals men weet gold tot dusver o.m. de bepaling, dat men een maximum inkomen van 1200 moest hebben, benevens slechts één paar schoenen, wilde men op vertoon van een bon een paar nieuwe schoenen kunnen koopen. Thans is het genoemde be drag geheel komen te vervallen; een ieder, die slechts één paar schoenen heeft, welk paar moet worden gerepareerd, heeft reoht om een paar nieuwe schoenen te koopen. Een en ander moet op een daartoe ter be schikking gesteld formulier worden inge vuld en door den aspirant-kooper worden onderteekend, waarna men een bon ont vangt, waarop men schoenen kan koopen. Voorts zijn uitzonderingsbepalingen ge maakt, bijv. voor menschen, die in het be zit zijn van één paar werkschoenen en één paar wandelsschoenen. Moeten bijv. de werkschoenen, resp. wandelschoenen wor den gerepareerd, dan kan ook in dit geval één nieuw paar werkschoenen resp. wan delschoenen worden gekocht. Natuurlijk op vertoon van een bon. Vervolgens is een speciale regeling ge troffen voor personen, die werkzaam zijn in gestichten, ziekenhuizen en speciale in richtingen, waar het dragen van een spe ciaal schoeisel is voorgeschreven, pet. berekend werd. HANDHAVING VAN SLUITINGSTIJDEN De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van binnen- landsche zaken, heeft aan de burgemees ters een schrijven gericht, waarin hij het volgende mededeelt. Van Duitsche zijde is de opmerking ge maakt, dat het in verschillende gemeenten zou voorkomen, dat aan de vastgestelde sluitingsuren niet voldoende de hand wordt gehouden. Mede uit een oogpunt van de bescher ming van de bevolking tegen luchtaanval len wordt nauwgezette handhavinig van de sluitingstijden noodzakelijk geacht. Met klem wordt verzocht voor zoover noodig de ter zake noodzakelijke maatre gelen te nemen, om nauwgezette handha ving van de sluitingstijden te bevorderen. KERKRADE'S BURGEMEESTER VRAAGT ONTSLAG. De heer A. Habets heeft wegens gezond heidsredenen ontslag aangevraagd als bur gemeester van de gemeente Kerkrade. net Verordeningenblad voor het be zette Nederlandsche gebied (no.9) bevat o.a. een verordening van den rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche ge bied betreffende het verduisteren. Deze verordening luidt als volgt: 'Algemeene bepalingen. Par. 1. Het verduisteren geschiedt ten behoeve van de verdediging van het land en van de bescherming van het leven en het eigendom der burgerbevolking tegen luchtaanvallen voor den duur van den oorlog. Par. 2. (1). De eigenaar is in beginsel verantwoordelijk voor het verduisteren. (2). Hij, die de te verduisteren zaak, in richting, woning en dergelijke daadwerkelijk in zijn bezit heeft (bijv. bezitter, huurder enz.), is in plaats van den eigenaar ver antwoordelijk. (3). De eigenaar van die zaak, inrichting enz., die verduisterd moet worden, moet iederen maatregel van dengene, die ver antwoordelijk is, dulden, die voor de 'uit voering van de verduistering noodig is. Par. 3. De kosten van het verduisteren worden gedragen door dengene, die ver antwoordelijk is voor het verduisteren, tenzij uit wettelijke bepalingen of uit con- tractueele verplichtingen iets anders volgt. Par. 4. Voor de uitvoering van de ver duisteringsmaatregelen mogen geweven stoffen alleen gebruikt worden in het ge val, dat met andere verduisteringsmidde len (verduisteringspapier, afsluiten van vensters enz.) een daadwerkelijke en duurzame uitvoering van de verduiste ringsmaatregelen niet mogelijk is. Par. 5. Er moet dagelijks tusschen zons ondergang en zonsopgang verduisterd worden. Bijzondere bepalingen. Par. 6. De verduistering ten behoeve van de luchtbescherming moet worden toegepast op alle zaken, inrichtingen, gebouwen, ver keersmiddelen en lichtbronnen, voor zoo ver door deze of uit deze licht naar buiten kan dringen. Par. 7. Alle gebouwen en woningen moe ten zoo verduisterd worden, dat er geen licht naar buiten dringt. Par. 8. Alle lichtbronnen, welke gemist kunnen worden, moeten buiten werking ge steld worden. Elke lichtreclame en verlich ting van uitstalkasten moet uitgeschakeld worden. Voor zoover uitwendige verlichting dringend vereischt is, moet deze zoo ver duisterd worden, dat vanaf 500 meter hoog te in loodrechte en schuine richting geen lichtschijnsel meer waargenomen kan wor den. Par. 9. Bij alle verkeersmiddelen (motor rijtuigen, spoortreinen, trams, schepen, enz.) moet de inwendige verlichting volkomen worden afgeschermd, opdat geen licht schijnsel naar buitel valt. Par. 10. Alle verkeersmiddelen (met in begrip van fietsen) moeten van afgescherm de verlichting worden voorzien, en wel: 1. De voorlampen der voertuigen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 58 cm. lengte en 1 cm. hoogte in het midden het licht naar buiten laat schijnen. 2. De voorlampen van fietsen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een hori zontale opening van 35 cm. lengte en 1 cm. hoogte in de onderste helft het licht naar buiten laat schijnen. 3. De achter- en stoplichten moeten bij alle voertuigen, met inbegrip van fietsen, naar boven afgeschermd blijven branden. 4. Richtingaanwijzers mogen worden ge bruikt. 5. Motorrijtuigen rijden op open straat wegen met afgedekte voorlampen en zoek licht. Bij verkeer van tegengestelde richting en in bebouwde kommen moeten de stads lichten aangestoken worden. Het rijden met parkeerliehten is verboden. 6. Parkeerende voertuigen moeten naar voren en naar achteren door afgeschermde lichten zichtbaar zijn. 7) Voor de voorverlichting van voertui gen met inbegrip van fietsen, nog alleen wit of geel licht gebruikt worden; licht van andere kleur (blauw, rood, groen, enz.) is verboden. Als achterlicht mag rood licht gebruikt blijven worden. Par. 11. Het doen ophouden van de openbare electriciteits- en gasvoorziening ten behoeve der verduistering is verboden. Overgangs- en slotbepaling. Par. 12. De controle op het verduiste ren geschiedt door de bevoegde Nederland sche politieorganen. Aan mogelijke directe instructies van Duitsche politieorganen moet ook dan gevolg gegeven worden, wan neer deze in strijd zijn met instructies van de op zichzelf bevoegde Nederlandsche po litieorganen. Par. 13. 1) Hij, die in strijd handelt met bepa lingen van deze verordening, wordt ge straft met een geldboete van hoogstens 150 gulden of met hechtenis van hoogsten 4 weken. 2) Het in strijd handelen als bedoeld in alinea 1 moet als een overtreding wor den beschouwd. Par. 14. Alle in Nederland uitgevaardig de voorschriften en regelingen betreffende het verduisteren treden buiten werking, voor zoover zij in strijd zijn met de bepa lingen van deze verordening; hiervan zijn uitgezonderd de bijzondere bepalingen voor de Duitsche weermacht. Par. 15. Deze verordening treedt in wer king op den dag van haar afkondiging (6 Juli). Daarom naar: Kwaliteitsnaaimachinehandel Alléén: Breestraat 171 ONZE KAASMARKTEN. Bodegraven zag in het eerste halfjaar 30 pet. minder aangevoerd. De afgeloopen zes maanden van dit jaar geven een vrij ongunstig beeld voor diver se kaasmarkten in de Rijnstreek. Bodegraven zag in de?e periode slechts 2753 partijen aangevoerd tegen 4120 in 1939, 4879 in 1938, 4746 in 1937 en 5339 in 1936. Vergeleken bij 1939, beteekent het cijfer van dit eerste halfjaar dus een teruggang van bijna 30 pet., terwijl het verschil met 1936 zelfs bijna 50 pet. bedraagt. Gouda en Woerden leveren vrijwel eenzelfde beeld op. Ook daar ging de aanvoer vrij sterk achteruit. In Gouda b.v. werden in het eerste halfjaar van 1938 in totaal 6289 partijen aangevoerd, het vo rig jaar 5308 en dit jaar 4194. Hoewel deze vermindering niet zoo sterk is als voor de Bodegraafsche kaasmarkt, is zij toch te groot, om hierin slechts een oorzaak van localen aard te zien. De laatste twee maanden werden na tuurlijk ongunstig beïnvloed door den oor logstoestand, doch daarin ligt geen volle dige oorzaak. Deze moet dieper gezocht worden en wel voornamelijk hierin, dat de veevoederdistributie in de afgeloopen wintermaanden verre van rooskleurig is geweest Het gevolg hiervan was, dat er imnder melk geproduceerd en dientenge volge minder kaas kon worden geprodu ceerd. Aangezien er met kaasmaken minder wordt verdiend, ging bij zeer velen boven- die de melk naar de fabriek. De toestand voor den kaasproducent was tot 10 Mei j.l. slecht, na dien datum valt er eenige vooruitgang te constateeren. Dat de prijzen gedurende de maanden Maart en April zoo sterk gedaald zijn, is te wijten aan het feit, dat de kaashandela ren de z.g. winterkaas slechts korten tijd kunnen bewaren. Sinds 10 Mei gaan de prijzen weer sterk omhoog, twee, soms 3 cent per week. In Bodegraven werd 2 Juli voor de zwaardere soorten reeds 38 cent, in Woerden 3 Juli zelfs 38)4 cent betaald. METAALBEWERKERSBONDEN HELPEN HUN LEDEN - De Algemeene Nederlandsche, de Roomsch Katholieke en de Christelijke Metaalbe werkersbonden hebben in onderling over leg besloten leden, die tengevolge van den oorlog schade hebben geleden in hun be zittingen, een tegemoetkoming te verlee- Leden, die alle have en goed hebben ver loren, ontvangen van den bond, voorzoo ver zij op 1 Mei 1940 minstens een jaar lid waren, wanneer zij gehuwd zijn 65 en 5 voor elk niet-verdienend kind. Was de betrokkene op den genoemden datum nog geen jaar lid, dan wordt de tegemoetko ming 20 en 5 voor elk niet-verdie nend kind. Dit geldt wordt -uitbetaald, wanneer de betrokkenen zich opnieuw heb ben gevestigd als gezin in een andere wo ning. De ongehuwde leden, die have en goed hebben verloren, ontvangen van den bond, voor zoover zij op 1 Mei 1940 minstens een jaar lid waren, als tegemoetkoming 30; indien zij nog geen jaar lid waren 12.50. Aan hen, die slechts gedeeltelijk have en goed hebben verloren, wordt in procen ten naar verhouding van de geleden scha de een tegemoetkoming verstrekt. VOORSCHOTTEN IN REK.-CRT. BIJ DE NEDERLANDSCHE BANK. De Nederlandsche Bank N.V. te Amster dam maakt bekend, dat zij de rente voor voorschotten in rekening-courant op onder pand van effecten, verstrekt aan banken, bankiers of commissionnairs ingevolge de bijzondere regeling van Mei 1940, met in gang van den datum van heropening van de beurs tot nader bericht heeft gesteld op zes procent per jaar; voor nieuwe voor schotten, ingevolge deze regeling te ver strekken, gaat de rente van 6 pet. per jaar dadelijk bij afsluiting in. De rente voor gewone beleeningen en voorschotten in rekening-courant op on derpand van effecten en goederen blijft tot nader bericht op drie en een half pro cent gehandhaafd. Het officieele disconto van de Nederlandsche Bank was sinds 1939 3 pet., terwijl voor wissels <n*t twee handteekeningen en promesse, beleening en voorschotten in rekening-courant 3Yt GEEN MOND- EN KLAUWZEER. In de week van 23 t.m. 29 Juni heeft zich noch bij de runderen, noch bij de kalve ren, nooh bij varkens, biggen, schapen en geiten een sterfgeval tengevolge van mond en klauwzeer voorgedaan. LEIDEN Geboren: Leonardus z. van A. Ober en J. Fuchs Leendert Hendrikus z. van W. J. Dekker en F. S. Luijtjes Joseph z. van J. C. v. Houten en E. Teijn Hen- dricus Jacobus z. van A. J. Ruitenbeek en C. M. Segaar Frederika Mathilda d. van G. Vermeer en M. J. Arentsen Cornelia Margaretha d. van A. Z. v. Dijk en M. C. Scholte Maria d. van J. Sierat en C. Neu teboom Lode wijk Johan z. van J. J. den Holder en G. P. Schouten Willem z. van W. v. Polanen en J. E. Seijn. Overleden: P. M. de Jong wednr. 73 j. A. Ruis m. 72 j. J. M. v. Kampen z. 2 j. Agenda LEIDEN X De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: P. van Es, Bruins Slot, De Bruijne, Nie- mer en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen te Ctegst waargenomen door dr. Leemhuis, TeL 2030. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 6 Juli 20 uur tot Zaterdag 13 Juli 8 uur waargenomen "door de apo theken: „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, tel. 21060 en A. J. Donk, Doe- zastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 26274. VOLKSBONDNIEUWS. Studiedagen 1940. Evenals vorige jaren zullen ook nu weer, ondanks tal van moeilijkheden, de jaarlijk- sche Sociale Studiedagen van den Volks bond worden gehouden van 2426 Aug. in de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout. Op Zaterdagavond 7.30 uur vindt de ope ning plaats met een Lof, waarna de ope ningsvergadering volgt. Als onderwerpen voor de verschillende lessen in die dagen worden behandeld: 1. Ook de in iampen gedompelde we reld wordt door Gods Voorzienigheid ge leid en bestuurd. 2. De vrede tusschen de volkeren. 3. De rechtstoestand in bezet gebied. 4. Jezus Christus, Koning der Liefde en Voi'st van de Vrede. 5. De Sobriëtas-beweging in den moder nen tijd. 6. Veredeling van het ontspanningsle ven. 7. Sociale vooruitgang door economische welvaart MORGEN EEN MOOIE SPORTDAG! Op het Sportpark „Haagweg" wordt morgen een nationaal athletiektournooi gehouden door de R.K. Sportver. „Docos". De Leidsche R.K. athletiekvereeniging heeft van den beginne af steeds een goe den naam gehad en haar wedstrijden ken merkten zich steeds door bijzondere deel name en goede sport. Zoo zal het ook mor gen wel weer zijn, al zal de deelname mo gelijk niet zoo groot zijn als in normale tijden. Bekende cracks op verschillende nummers zullen morgen den strijd tegen elkaar aanbinden en de wedstrijden zullen een bezoek zeker ten volle waard zijn. Daarom bevelen wij het bijwonen van deze wedstrijden ten zeerste aan. De toe gangsprijs is zoo laag mogelijk gesteld en ten overvloede vestigen we er de aandacht op, dat leden en buitengewone leden van „Docos" op vertoon van hun lidmaat schapskaart vrijen toegang heóben tot de wedstrijden. ZILVEREN ZAKENJUBILEUM VAN DEN HEER JOH. GEYTENBEEK. Onder tal van blijken van belangstelling heeft de heer Joh. Geytenbeek gisteren den dag herdacht, waarop hij vóór vijf en twintig jaar zijn foto-atelier in perceel Breestraat 79 begon. Talrijk velen kwamen den jubilaris en zijn echtgenoote gistermiddag tijdens de receptie van 35 uur te hunnen huize ge- lukwenschen Daar waren o.m. het voltal lige bestuur der afd. Leiden van den Kon. Ned. Middenstandsbond, de voorz. en secr. van den Alg. Bond van Nederlandsche Fo tohandelaren, alsmede de voorz. en secr. van de afd. Zuid-Holland van dien bond, dr. Bon namens de Leidsche Amateurfoto- grafenvereeniging, het voltallige bestuur der Leidsche Midza, de heer F. J. de Jong, namens de Ver. Koninginnedag, het voltal lige bestuur van de afd. Leiden dér Ned. Reisvereeniging. de heer Boekkooy na mens de Chr. Oranjevereeniging, de heer F. v. d. Tas als directeur van de Middén- standsbank. Van bijna alle bovengenoem de organisaties is de heer Geytenbeek be stuurslid, zoodat een zoo greote belang stelling van deze zijde niet te verwonde ren viel. Evenwel, ook tal van leveranciers, colle ga's, klanten, vrienden en bekenden toon den hun belangstellende sympathie, hetzij door persoonlijke complimentatie dan wel in den vorm van telegrafisch een schrifte lijke gelukwenschen. Bovendien kwamen 'n dertigtal bloemstukken het feest glans en luister bijzetten. Wij twijfelen er niet, of mevr. en de heer Geytenbeek zullen aan dezen mooien dag in zoo droeven tijd zeker een aangenamen herinnering .bewaren. EINDEXAMEN CHR. H. B. S. Aan de Chr. H. B. S. met 5-jar. cursus zijn geslaagd voor het eindexamen Litt. Ec. afd. E. J. van Arkel, L. A. Bezemer, R. Ph. Boot, M. Bosschieter, W. Dubbelaar, J. Heijloo, Henriëtte M. Holsbergen, D. J. H. Hoogerwaard, J. J. de Jongh, H. T. Kam- minga, E. J. Kelder, Joke Maas. H. -J. G. Mak, E. H. B. Osterman, Clementie H. M. Palm, C. Parlevliet, E. H. G. Peiger. J. C. Renaud, Rachel van der Rhee, E. Salm, W. L. Siddré, A. Volbeda, D. C. van der Vij ver, Henny A. Westerbrink. Afgewezen geen. Aan het gymnasium te Venray slaagde voor het eindexamen gymnasium onze stadgenoot de heer Jan Goddijn. MET GEVAARLIJK GOEDJE GESPEELD Jongen vrij ernstig verwond. Gistermiddag was de 12-jarige F. J. S. bij zijn vader op den zolder van de ouder lijke woning in het Koningshof aan het spe len met een buisje, dat hij vijf weken ge leden had gevonden in een speeltuin te Lei derdorp. Op een gegeven oogenblik ont plofte het buisje, dat vermoedelijk een met slagwerk gevulde toevoerbuis was uit een handgranaat. De jongen werd aan beide handen, de rechter borsthelft en een der knieën gewond. Vooral de kwetsuren aan zijn vingers bleken vrij ernstig te zijn. De vader ijlde met den jongen naar de Lichtfabrieken, waar de portier een nood verband legde. Daarna werd de knaap per auto naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. KON. GENOOTSCHAP „MATHESIS SCIENTIARUM GEN1TRIX". Jaarlijkschc Algemeene Vergadering. In de groote. zaal van ,,'t Schuttershof" werd gisteravond de jaarlijksche alge meene vergadering gehc-uden van het Ko ninklijk Genootschap „Hathesis Scientia- rum Genitrix". De vergadering werd na mens het gemeentebestuur bijgewoond door wethouder M. G. Verwey. Voorts was aanwezig de inspecteur van het Nijver heidsonderwijs. De zaal werd voor het grootste gedeelte gevuld met de leerlin gen en hun ouders. De notulen, gelezen door den secretaris, mr. C. J. Goudsmit, werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer H. v. Slooten Jr., werd, na gunstig rapport van de kas- commissie, van zijn gehouden beheer ge- déchargeerd. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van prof. dr. W. v. d. Woude ge kozen prof. dr. W. H. Keesom en in de plaats van ir. G. A. van Klinkenberg ir. M. C. dé Jong. Herkozen werden de heeren mr. C. J. Goudsmit. J. Heringa, en dr. S. T. Holst Weber. Vervolgens sprak prof. v. d. Woude, die de vergadering presideerde, de rede uit die door den voorzitter, prof. dr. J. Droeste, die niet aanwezig kon zijn, had zullen gehouden worden. In de eerste plaats werd een woord gespreken ter nagedachtenis van de over leden leden, terwijl spr. voorts een woord van gelukwensch uitte jegens de leerares, mej. v. d. Horst, die dezer dagen promo-' veerde. De voornaamste gebeurtenis in het afge loopen jaar was de wisseling in het direc toraat. Ir. H. v. Dijk werd vervangen door den heer A. v„ d. Hoogt. Op 1 Januari 1940 werd de school bezocht door 416 leer lingen (vorig jaar 422). Van de 90 leerlin gen die eindexamen deden, werden er 17 afgewezen en 13. trokken zich terug. Zes tig leerlingen ontvingen het einddiploma. Eenige vernieuwde lokalen een ver nieuwing die noodig was door den in 1938 plaats gehad hebbende brand werden in gebruik genomen. Onder auspiciën van de vereeniging van Mathesianen werden verschillende excur sies en lezingen georganiseerd. Het leden tal der Vereeniging bedroeg: 6 leden van verdienste, 2 buitengewone leden, 221 ge wone leden (vorig jaar 310). De sterke da ling van het ledental deed het bestuur het besluit nemen de contributie te verla gen van 4.tot f 2.50. Het overleden lid van verdienste, mej. dr. W. C. de Baat, le gateerde aan het Genootschap 2000.--, uit de rente waarvan ten behoeve van veel belovende leerlingen, die dat noodig heb ben, leermiddelen kunnen worden bekos tigd. Tenslotte richtte spr. een woord van har telijke gelukwensch tot de jongelui die de school met het diploma gingen verlaten. Ze moeten nu toonen wat ze waard zijn. Vooral in dezen moeilijken tijd hebben ze alles in het werk te stellen cm de opge dane kennis zoo goed mogelijk in practijk te brengen. Prof. v. d. Woude ging daarna tot de uitreiking der diploma's over. Vervolgens deelde spr. mede, dat de winnaars van de prijsvraag „binnenbetimmering" zijn: le prijs A. Swinkels, 2e prijs F. v. d. Mark en 3e prijs W. D. Caspers. Aan hen wer den de prijzen ter hand gesteld. Namens hun klasgenooten spraken twee jongelui woorden van dank voor het ge noten onderwijs. Mr. Goudsmit dankte prof. v. d. Woude, die het bestuur gaat verlaten, voor hetgeen hij voor het Ge nootschap heeft gedaan. Prof. v. d. Woude sprak een woord van afscheid.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2