OMGEVING De drooglegging van de Noor schebuur ter-polder RIJNSTREEK I M. BRINKS DONDERDAG 4 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 LEIDSCHENDAM Woning veldwachter. Reeds meerdere malen is door raadsleden in de vergade ringen den wensch uitgesproken, dat de door veldwachter Th. Louw in huur ge geven bovenwoning vervangen diende te worden door een woning van lageren huur prijs. Het lid van den raad, den heer J. Koerts, heeft zich thans schriftelijk ge wend tot B en W., waarin hij de aandacht vestigt op een leegstaande woning aan de Prins Hendrikstraat 13, welke woning zeer geschikt en aanmerkelijk lager in huur is en hij meent daarom, dat in het belang der gemeentefinanciën deze gelegenheid niet ongebruikt moet worden gelaten. Luchtbescherming. Het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst deelt de bevol king van Leidschendam mede, dat behou dens onvoorziene omstandigheden Zater dagmorgen den 6 Juli a.s. omstreeks $.30 uur v.m. de op den hoek van de Dam- laan geplaatste alarmsirene zal worden ge probeerd. Voor dit alarm behoeft men zich dus niet ongerust te maken. LISSE Woningbouwvereeniging „Het Gezinsbe- lang". De bouw van het tweede blok wo ningen van de R.K. Woningbouwvereeni ging „Het Gezinsbelang" is gereed gekomen en het bestuur had gemeend dit feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Gisteravond vereenigde zich het voltal lige bestuur met de genoodigden ten kan tore van voornoemde vereeniging en werd een rondwandeling gemaakt door de Nic. Damesstraat, waarna een der huizen werd bezichtigd. Deze bouw ging gepaard met het aanleggen van een tweetal speeltuinen, n.l. een voor zeer jonge kinderen en een voor de grootere jeugd. Deze goede tuinen werden eveneens in oogenschouw genomen, waarna zij in gebruik werden gesteld. Na deze rondwandeling en bezichtiging vereenigde zich het gezelschap in het café van den heer Juffermans, alwaar de voor zitter, de heer Buschman, in zijn openings woord welkom heette het college van B. en W., den architect, aannemers en verder genoodigden. Spr. constateerde een groote tevredenheid bij de bewoners der huizen en deze tevredenheid gaat ook uit van het be stuur der vereeniging. Terugdenkend aan de oprichting der vereeniging memoreerde hij de initiatiefnemers voor de oprichting van zulk een vereeniging nl. de heeren P. Romijn, A. Th. van der Aart en J. Korte- kaas. De stichting van de thans 69 woningen is geschied binnen 5 jaren en dit sociale werk is tot volle tevredenheid verricht kunnen worden. Gestreefd is naar een bouw, waaraan de hoogst mogelijke eischen worden gesteld, voor een lagen huurprijs. Spr. meende te kunnen verklaren, dat hier aan is voldaan. Tenslotte bracht spr. nog dank aan den dagelijkschen opzichter, den heer Kieft, voor zijn goede werkzaamheden en aan de aanneemster, de fa. Daudey en Co's, Lisse, voor den vlotten gang van za ken en de vlugge en goede afwerking der 32 woningen. Behalve de stichting der huizen heeft de vereeniging gemeend om de bewoners tege moet te komen, om voor de jeugd een paar speelgelegenheden beschikbaar te moeten stellen en deze tuinen zijn tevens gereed gekomen. Voor deze speeltuinen is een commissie benoemd bestaande uit de heeren Van Dijk, Schenk en Van der Voet. Deze commissie, die opbouwend werk zal verrichten onder de jeugd, installeerde spr. hiermede. Spr. besloot zijn herdenkingsrede met een algemeen dankwoord aan allen, die hebben medegewerkt fbt de stichting van dit mooie sociale werk. De burgemeester, jKr. van Rijokevorsel, herinnerde aan het groote enthousiasme waarmede de woningbouwvereeniging is ge sticht en roemde de groote en eendrachtige samenwerking, alsmede de prettige en fris- sche geest welke in de vereeniging heerscht. De resultaten zien wy voor ons en met deze aanwinst is het gemeentebestuur met recht trotsch. De architect, de heer C. W. Barnhoom, sprak woorden van felicitatie met het ge reed zijn der 32 woningen, bracht dank aan het bestuur voor de aangename werkwijze. Namens de speelterreincommissie en le den bracht de heer Van Dijk woorden van felicitatie over aan het bestuur en de aan nemers, zijn voldoening uitsprekende over de kinderspeeltuinen, die zoo nuttig en goed zullen blijken te zijn. Namens de fa. Daudeij en Co. sprak de heer C. F. Daudeij woorden van dank en felicitatie, waarna de voorzitter de ver schillende sprekers beantwoordde en hun dank zegde voor de vriendelijke woorden tot het bestuur gesproken. WASSENAAR Geboren: Maria Everharda d. van T. M. Schrama en H. A. C. Remmerswaal Pieter z. van H. Messemaker en A. C. Class Agatha Maria d. van D. J. van Leeuwen en M. J. Pfinksten Willem z. van W. van Santen en C. Buitenhuis Wouter z. van G. F. Remijnse en A. C. Neumann. Getrouwd: J. C. Baivert en B. van Leeuwen F. Bouwman en A. M. Grun- deken W. van Walsum en T. Heneweer M. B. vün Beesten en A. van Alphen J. Schuttevaer en M. P. H. Oudegeest. Overleden: Dirk Lambinon 24 j. on gehuwd Jules Isidore Leen 69 j. Johan Albert Theodoor Brammer 25 j. ongeh. Herman Leih 24 j. ongeh. Maria Huber ts Wijnanda Lellekom 39 j. echtgen. van C. J. Verhart Gerarda Arnolda Rink 31 j. Willem Carel Jilissen 66 j. echtgen. van T. J. Colombo Johannes van der Hulst 89 j. wed. van P. Ruijgrok Johannes Arons 83 j. wed. van C. va nder Zwet Jacóbus Wiegbertus Leonardus van Blari- cum 1 dag Pieter van den Heuvel 70 j. echtgen. van L. D. G. van Northeim. ZOETERMEER Hanze. Gisteravond vergaderde de afdeeling Zoetermeer van de Hanze bij den heer A. J. J. v. Well. De voorzitter de heer A. J. M. v. Well opende als gewoon lijk en heette allen welkom. De secretaris kreeg gelegenheid de notulen te lezen, welke werden goedgekeurd. Hierna wer den de ingekomen stukken behandeld. Be sloten werd op verzoek van het hoofdbe stuur een bedrag van 80.uit de kas beschikbaar te stellen tot leniging van den nood van hen, die door den oorlog ge troffen zijn. De weleerw. heer kapelaan bepleitte het meegaan ter bedevaart naar Heiloo op Zondag 7 Juli a.s. Verschillende leden gaven zich hiervoor op. Punt vier behelsde bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren J. v. Diemen en A. J. J. v. Well. Beide heeren werden herkozen. Hierna volgde rondvraag. Inzameling. In verschillende streken van ons land is door den oorlog ernstige schade toegebracht. De berichten over den toestand in gemeenten als Rotterdam, Rhe- nen, Scherpenzeel, Midde burg, Valken burg enz., spreken duidelijke taal. Teneinde de ergste nood te lenigen,, wordt op Zaterdag 6 Juli a.s. een nationale inzameling gehouden. Deze inzameling wordt door de hoogste autoriteiten in den lande geleid. Ook op de milddadigheid van de burgers en burgeressen van Zoetermeer zal een ernstig beroep worden gedaan. Waar onze gemeente voor oorlogsschade gespaard is gebleven, zal in het bij te dra gen bedrag, de dankbaarheid de grootte bepalen. Onze ingezetenen staan bekend om hun goedgeefschheid voor de getroffenen en dit zal wederom blijken uit de op- bi engst van de inzameling. De gelden komen uitsluitend ten goede aan Nederlandsche slachtoffers der oorlogs voering in de getroffen Nederlandsche ge bieden. Volgende week wordt eraan begonnen Koopt bl| hen. die In Uw Dagblad adverteeren 1 BELANGRIJK WERK-OBJECT Het bestuur der stichting „Landverbete- ring Zuid-Holland" schrijft ons het vol gende: Reeds eerder hebben de dagbladen be richten gepubliceerd over een plan tot drooglegging in werkverruiming van den Ncordschen Buurterpolder onder de ge meente Zevenhoven. Nu de administratieve voorbereiding van dit plan vrijwel in kannen en kruiken is en birnenkort met de uitvoering ervan zal worden begonnen, acht de stichting het tijd stip gekomen om omtrent het object te de zer plaatse iets naders naar voren te bren gen. De Noordsch'-. Buurterpolder, welke deel uitmaakt van de Gecombineerde Noordsche Buurter en Voordijksche polders, beslaat een totale oppervlakte van plm. 310 H.A., waarvan ruim 200 H.A. door rietland en water worden ingenomen. In verband met den slechte ngang van zaken in de riet-cul tuur het gedeelte water leverde reeds zoo goed.als geen opbrengst op ontstond het plan om tot drooglegging van een gedeelte over te gaan. De drooglegging zou kunnen werden dienstbaar gemaakt aan de bestrij ding der werkloosheid. Bovendien zou wel licht op de door de drooglegging te verkrij gen gronden een blijvende werkverruiming van beteekenis kunnen worden verkregen. Nadat een voorloopig dnderzoek had uitge wezen, dat het plan een serieuze behande ling verdiende en met name, dat na de drooglegging op goeden cultuurgrond zou kunnen worden gerekend, gaf de Rijkscom missie van advies voor werkverruiming in de provincie Zuid-Holland, die zich in eer ste instantie met het plan heeft bezig ge houden, opdracht aan het ingenieursbureau v.h. J. van Hasselt en de Koning te Nijme gen en de Nederlandsche Heidemaatschap pij te Arnhem om in onderlinge samenwer king een definitief plan op te makei. en een begrooting van kosten samen te stellen. Uit de door deze instanties ingediende rappor ten bleek, dat by de drooglegging een be drag van niet minder dan 750.000 zou kun nen worden verloond, een bedrag overeen komende met ruim 50.000 manweken ar beid, of, anders gezegd, met een tewerk stelling van 500 arbeiders gedurende twee jaren. Verwacht kon bovendien worden, dat na de drooglegging in den polder per H.A. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Gistermorgen hield de raad een open bare vergadering, Alle leden waren aan wezig. De voorzitter opende de vergadering en noodigde de leden uit zich van hun ze tels te verheffen'. Daarna zeide de voorz., dat hij van mee ning was, dat hü niet mocht nalaten en dat 't ook een goed recht is, om de dooden te herdenken, die in de afgeloopen weken gevallen zijn voor het vaderland, bovenal de mannen, die in onze gemeente het le ven'hebben gelaten en verder de ingeze tenen, die elders het leven verloren bij de verdediging van hun land en de burger bevolking, die werd getroffen. Onze deer nis en innig medeleven gaan uit naar de nagelaten betrekkingen. De dooden zijn ge vallen voor het land en ook voor de eer. Spr. wil besluiten met de bede, dat hun zielen mogen zijn weergekeerd tot hun Schepper. Hierna volgden eenige oogenblikken van stilte. De heer Boichel heeft den voorzitter dank gezegd voor het gesprokene en ge voelde behoefte namens den raad den voorzitter te danken, voor alles, wat hij in moeilijke dagen met opoffering van eigen gezondheid voor de bevolking heeft gedaan. In de tweede plaats wilde hij dank baarheid uitspreken voor het feit, dat de voorzitter bij den bominslag naast zijn huis is gespaard voor een ramp. De raad betuigde door applaus instem ming met deze woorden. Hierna was dr agenda aan de orde. De beheers verordening voor de bedrij ven werd opnieuw vastgesteld voor den tijd van 5 jaren. Aan de Wassenaarsche IJsvereeniging werd over 1940 in verband met groote uitgaven tijdens de vorstperiode een extra subsidie van 75.— toegekend. Vastgesteld werd de vergoeding voor het vakonderwijs over 1937 en wel op 2 01 per lesuur voor het gewoon lager en op t 1.82 per lesuur voor het ULO Aan het R.K. Luceurn voor Meisjes in Den Haag werd over 193 8 suibsidie toegekend voor leerlingen uit deze gemeente. In verband met de uitbreiding van de waterv/inruaats eer waterleiding werd be sloten °en overeenkomst aan te gaan met Jhr. J. A. G. Sanoterg, waarbij op diens terreinen een erfdiirstbaarheid wordt ge vestigd, welke het mogelijk maakt bron nen op diens eigendommen te stichten, waartegenover aan Jhr. Sandberg een be paalde hoeveelheid water gratis zal wor den geleverd. Op voorstel van den heer Blom zal in het contract worden opgenomen de waar de van de te vestigen erfdienstbaarheid, zulks in verband met te betalen registratie kosten. Verder wordt besloten met het rijk een overeenkomst aan te gaan voor het aanlegen van een rioleering in den Rijksweg nabij den Deijl. Het rijk zal iin de kosten f 2000.— bijdragen. Besloten wordt aan de provincie te ver- koopen eenige perceelen grond en water aan den Papeweg ten behoeve van weg- verbreeding en aan het rijk eenige percee len grond voor verbreeding van den rijks straatweg. Op voorstel van B. en W. wordt een crediet toegestaan van 7100.om de gemeente-politie op de sterkte te brengen, welke de verordening mogelijk maakt. Aangesteld zullen worden 1 hoofdagent, 2 agenten en 1 typiste, terwijl het aantal strandagenten eveneens zal worden uit gebreid. De bestaande fraude-risico-verzekering tot een bedrag van f 50.000.wordt voor 3 jaar verlengd. Besloten wordt tot overname van den heer C. Mansvelt van een perceel grond voor verbreeding van de Gravestraat. Aangenomen worden de voorstellen van B. en W. tot wijziging van de begrootin gen der gemeente, de -bedrijven en van Maatschappelijk Hulpbetoon. Goedgekeurd wordt een wijziging van de verordening, regelende het aantal en de rangen van de politie, opgenomen wordt de titel „hoofdagent-titulair", ter wijl een regeling wordt getroffen voor de periodieke verhoogingen van gewezen ca- pitulanten, voor vergoeding bij het ver richten van brandweerdiensten en voor overwerk. Tenslotte komt ter tafel een voorstel om uit de gemeentekas 5000.bij te dragen voor het zwaar getroffen Valkenburg. De voorzitter lichtte toe, dat het aanvan kelijk in de bedoeling lag ook hier een collecte te doen houden. Toen het comité na eenigen tijd met haar voorbereidend werk gereed was, bereikte net gemeentebe stuur het verzoek in verband met de Na tionale Collecte geen acties voor bepaalde gemeenten of gebieden te houden. Intus- schen is deze collecte uitgesteld. Dit Is een reden geweest, om naast de hulp, die reeds geboden werd, met medewerking van den wethouder, door het zenden van arbeids krachten, met de voorgestelde bijdrage steun te verleenen. De heer Dresselhuys vindt het een sym pathieke gedachte, dat de welgestelde ge meente Wassenaar het naburige Valken burg te hulp snelt. De geboden som zal goed worden besteed en hij twijfelt er niet aan, of de raad zal het voorstel aanvaarden. Met algemeen e stemmen wordt het voor stel aangenomen. Hierna werd de vergadering gesloten. rond 100 meer zou worden verdiend, of in totaal rond f 22.500 per jaar. Liet het plan zich aldus gunstig aanzien, zoo was ér echter nog een moeilijkheid, die aan de ten uitvoerlegging ervan in den weg stond. Blijkens de opgestelde kostenbegroo- tii.g zou, ook al kon in verband met de te werkstelling van werkloozen op een over heidssubsidie van 100 pet. in de kosten der arbeklsloonen worden gerekend, niettemin een ongedekt tekort blijven van rond 171.000. Ondanks deze hooge kosten vond de stichting „Landsverbetering Zuid-Hol land", aan wie de vorengenoemde Rijks commissie het plan ter behandeling had overgedragen, in het bijzonder in de groote arbeidsintensiviteit van het werk, aanlei ding pogingen aan te wenden om tot de uitvoering ervan te geraken. Zij vond het Rijk en de Provincie Zuid-Holland bereid het geraamde tekort ieder voor de helft te dxagen. Nadat eenmaal een gereede basis voor het treffen van verdere maatregelen was verkregen, heeft de stichting al haar krach ten ingespannen om tot een zoo spoedig mogelijke uitvoering van het werk te ge raken, In verband met de tijdsomstandig heden moest evenwel de voorbereiding lan ger duren dan haar lief was. Zoo konden de voor het verkrijgen van de gronden noodzakelijke taxaties in verband met de mobilisatie eerst later geschieden, dan aan vankelijk was voorgenomen. Nadat deze taxaties hadden plaats gevonden, dreigde een nieuwe moeilijkheid een spaak in het wiel te steken. Naar aanleiding van het taxatie-rapport rees namelijk twijfel aan de juistheid van de raming der blijvende werk verruiming. De stichting slaagde er even wel in aan de hand van een uitvoerig on derzoek aan te toonen, dat de oorspronke lijke raming stellig niet te hoog was. Hierna verleende het Rijk definitief mach tiging om tot aankoop, c.q. onteigening van de betrokken gronden die, althans voor loopig, ten name van den staat zouden ko men over te gaan. De weg der onteige ning behoefde evenwel niet te worden ge volgd. In het belang der voedselvoorzie ning zyn de gronden met toepassing van de Algemeene Vorderingswet 1939 opgevor derd en inmiddels ter beschikking van den Staat gesteld. Thans staat aan de uitvoering van het plan niets meer in den weg. Maan dag 8 Juli zal met het werk worden begonnen. Voorloopig zullen een vijf tigtal arbeiders bij de drooglegging worden tewerkgesteld; in den loop dei- komende maanden zal dit aantal gelei delijk worden opgevoerd, zoodat bin nen korten tijd een drie- a vierhonderd man bij dit object werkzaam zullen zijn. De stichting koestert de overtuiging, dat het werk een vlot verloop zal hebben. Zij verheugt zich er over, niet alleen, dat zij aan de bestrijding der werkloosheid in dit aan belangrijke werkverruimingsobjecten arme gebied, een steentje heeft kunnen bij dragen, doch ook, dat straks, wanneer het werk beëindigd is, de Nederlandsche bodem zal zijn verrijkt met nieuwen cultuur grond, waarop, naar zij hoopt, vele nijvere handen werk zullen kunnen vinden. ALPHEN AAN DEN RIJN EERSTE PLECHTIGE H. MIS Door pater P. van Leeuwen. Op Zondag 28 Juli hoopt onze oud-plaats genoot, pater P. van Leeuwen, van de Con gregatie der Priesters van het H. Hart, zijn eerste H. Mis op te dragen in de parochie kerk van den H. Bonifacius alhier. Op Zondag 14 Juli hoopt pater Christo- phorus de H. Priesterwijding te ontvangen uit handen van Z. H. Exc. mgr. dr. J. M. Buckx, S.C.J. Geboren: Cornelia Aaltje, d. van S. C. Verkerk en J. M. Tuinenburg. Overleden: Johanna de Jeu, oud 76 jaar, weduwe van Jacob van Arkel. Gevestigd: Dirkina W. Paul van Hillegersberg Helena van Diemen van Hazerswoude Pieter Nieuwenhuyse en echtg. van Amsterdam Elisabeth West maas van Landsmeer. Vertrokker: Louis Sonnemann naar Doetinchem Jenneke Ketel naar Was senaar Reijer van Reenen naar Renkum Eldrina J. E. Neger naar Arnhem Hendrik Rofman naar Pijnacker Petro- nella Sampimon naar Voorburg Jacoba C. Schellingerhout naar Haarlem. BODEGRAVEN TERUGBLIK OP DE KAASMARKT IN HET EERSTE HALFJAAR Sterke achteruitgang. Wanneer we bij den aanvang van het tweede gedeelte van dit jaar een terugblik werpen op de afgeloopen zes maanden, wil len we allereerst de aangevoerde partijen vergelijken met de jaren, die aan dit jaar voorafgingen. Aanvoeren in het eerste halfjaar in 1936: 5.339 partijen; 1937: 4.746; 1938: 4.879; 1939: 4.120; 1940: 2.753 partijen. Vergeleken bij 1939 dus een achteruit gang van niet minder dan 30 pet. Zien we de maandelijksche aanvoeren, dan ziet een overzicht er als volgt uit: Maanden 1936 1937 1938 1939 1940 Jan. 550 507 442 484 272 Febr. 329 355 323 232 206 Maart 387 342 359 240 182 April 496 523 412 440 356 Mei 1.369 &71 1.615 1.103 465 Juni 2.208 2.048 1.728 1.615 1.272 Doch niet alleen in Bodegraven, ook in Gouda, Woerden en op andere plaatsen gaan de aanvoeren sterk achteruit. In Gouda werden b.v. in 1938 gedurende de eerste twee kwartalen 6.289 partijen aangevoerd, tegen 5.308 in 1939. Over dezelfde periode van dit jaar staan officieel 4.194 partijen geboekt. Een achteruitgang, doch niet zoo sterk als in Bodegraven. Als oorzaak wordt aangevoerd de vee voederdistributie gedurende de afgeloopen wintermaanden, zoodat er minder melk was en vanzelfsprekend minder kaas. Aangezien er met kaasmaken minder werd verziend, ging bü zeer velen bovendien de melk naar de fabriek. De toestand voor den kaaspro ducent was tot den tienden Mei slecht en na dien historischen datum is er een vrij regelmatige vooruitgang te constateeren. Men maakte ons echter een opmerking, dat by de wekelijksche noteeringen niet alle correctheid in acht wordt genomen, daar er vele kaasproducenten zijn, die hun kaas aanmerkelijk lager zien betaald, dan de laagste noteering aangeeft. In Bodegraven rekent men iedere partij op 45 kazen, die ieder gemiddeld negen ki logram wegen. Ook dit is thans geheel an ders, aldus onze zegsman. De kaaspartijen zyn bij zeer velen heel wat kleiner, terwijl ook de gemiddelde wicht per kaas lang geen negen kilo zal zijn. Dat de prijzen gedurende de maanden Maart en April zoo sterk gedaald zijn, is te wijten aan het feit, dat de kaashande laren de z.g. winterkaas slechts korten tijd kunnen bewaren. Doch sinds den tienden Mei gaan de prijzen sterk omhoog; meer dere malen twee, soms drie cent per week. In Bodegraven werd op 2 Juli voor de zwaardere al 38 cent; in Woerden Woensdag zelfs 38,5 cent betaald. Wat de handel op Duitschland betreft, zij vermeld, dat deze volgens de gewone toewijzing ging, met uitzondering echter van de 175.900 kilogram, die van drie fir ma's te Bodegraven werd gevorderd. Op België is de handel zeer levendig; immers sinds het uitbreken der vijandelijkheden in het Westen, werd er geen kaas meer naar laatstgenoemd land vervoerd, zoodat in Bel gië de kaasvoorraad vrijwel geheel geruimd was. Verder vergete men niet, dat Enge land, Indië en Zuid-Amerika als afnemers zijn uitgeschakeld. Wat de toekomst be treft, kan momenteel nog weinig worden medegedeeld. Wel vernamen wij van be voegde zijde, dat de verhoogde afneming voor België en de verhoogde consumptie voor het binnenland als oorzaak van de prijsstijging worden aangemerkt. Hoewel de prijs voor de eerste helft van Juli voor de door Duitschland via de clearing af te ne men kaas nog niet is vastgesteld, zijn er wel aanwijzingen, dat er kans bestaat, dat deze zal worden verhoogd. De Duitsche weer macht kocht nl. deze week reeds voor hoo- gere prijzen. Moge het tweede gedeelte van dit jaar, zoowel voor den kaashandelaar, als voor den producent, die zich iederen morgen voor nieuwe zorgen ziet geplaatst, in alle opzichten voorspoedig zijn. O.F.Z. en F.B.O. Op een gecombineer de ledenvergadering van het Onderlinge Fonds voor Ziekenhuisverpleging en het Fonds tot Bestrijding van Operatiekosten, welke gisteravond in hotel van Haaften werd gehouden, werd door het bestuur voorgesteld om een bedrag van maximum 500 te schenken aan het Federatiebestuur voor hulp aan door den oorlog geteisterde vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging. ZOETERWOUDE Personalia. Te Den Haag is geslaagd voor het examen Algemeene Handelskennis de heer A. W. v. d. Zon, leerling van den heer P. H. J. C. Beereboom, alhier. HAARL.STRAAT 126, TEL. 21074 t/o Donkersteeg TURFMARKT 11 - TEL. 22336 o In Sieraden, Goud, Zilver, e u Horloges en Gero-Artikelen Het adres voor 3545 Verlovingsringen MOTTEN Muggen, Vliegen, Vlooien, Mieren, Wespen en Wandluizen doodt U met „FLYDO" var.af 15 cl. Per L. f. 1.25 Verder: Flit, Shell-tox, Fluks, Rids, enz. enz Drog. J. VRIJENHOEK (speciaal kruidenadres)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7