MARKTBERICHTEN f CONCERT IN „DE LEIDSCHE HOOT" Academienieuws OMGEVING RIJNSTREEK Laatste Berichten WOENSDAG 3 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 AMSTERDAM, 3 Juli. Vee. Aanvoer 307 vette kalveren, le kw. 5864, 2e kw. 50 56, 3e kw. 4048 ct. per kg. levend ge wicht; 126 nuchtere kalveren: 612 gld. per stuk; 290 varkens: 7476 ct. per kg. slachtgewicht. Overzicht: vette kalveren ruime aanvoer, zeer stugge handel, weinig eerste kwaliteit, onveranderde prijzen, nuchtere kalveren Het derde concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare Vereeni- gingen zal gegeven worden op Donderdag a.s. 's avonds te half acht precies in „De Leidsche Hout''. Dit concert zal verzorgd worden door het muziekgezelschap „P. C. en L.", directeur de heer M. Bolderdijk. Het publiek wordt beleefd verzocht ge durende de uitvoering niet te loopen. Programma: 1. Sous l'Aigle, marsch, J. F. Wagner, 2. Le Secrèt de la Bohemienne, ouverture, R. Massard. 3. Doornroosje's Bruidsvaart, karakterstuk, Max Rhode. 4. La Val de l'Ambleve, fantaisie. 5. Des Jeu- nes Gardes, marsch, V. Dammers, 6. Secret de Sphinx, ouverture, G. Gadenne. 7. Bou quet de Chrysantemes, wals, G. Feremans. 8. Chez ma Tante, fantaisie, J. Bat. 9. Sou venir de Trois Vierges, marsch, J., J. Kre- Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 7063. H. Meuleman, Lei den, Rijnsburgerweg, terrein N.Z.H.T.M., verkoop van rookersartikelen Uittr. E.: H. Meuleman, Leiden, d.d. 22 April 1940. TE LEIDEN GEVESTIGD: J. H. Ammeraal, volontair Robaver, Vree- wijkstraat 5 E. W. v. d. Berg, Utr. Jaag pad 69 J. v. d. Berg, Pieterskerkkoorsteeg 15 E. M. F. Blom, planter, Stieltjesstr. 56 G. D. L. Brederveld, Cobetstraat 81 M. E. v. d. Broek, kantoorbediende, Mare 54 Wed. M. de BoerBroomans, P. Kru- gerstraat 40 D. ten Cate Brouwer, cefa- miker, Wassenaarschew. 2 L. W. D. Cau- dri, Cobetstraat 43 C. A. Crommelin, Wasstraat 60 B. A. W. Devilee, kok, Oude Rijn 25 C. F. v. d. Eist, dienstbode, Pie terskerkkoorsteeg 15 C. BarendseFaas, Weverstraat 36 C. W. de Groot, slager, Haarlemmerstr. 209 S. G. de Groot, broodbakker, Heerensteeg 21 J. W. M. Gunneweg, verkooper, H. Rijndijk 122 H. S..M. v. Haasteren, kok, Nw. Rijn 115 H. G. Hagens, le luit. inf., v. Oldenb.straat 30 S. Honsbeek, grondwerker, Potgieters laan 24a M. Klinkhamer, koi'p. mariniers, St. Jacobsgr. 18 J. E. Koeslag, verpleeg ster, Witte Singel 27 A. Kortenoeven, melkknecht, Haag weg 10 8— J. v. Koulil, koopman, Oude Rijn 27 F. J. Kouwen- hoven, koopman, Oude Singel 2 H. Jans- ma—Landolt en fam., Sumatrastraat 44a S. Leertouwer, 1.1. verpleegster, Rijnsbweg 10 B. v. d. Maat, buffetbediende, Coorn- hertstraat 56 C. C. Mank, dienstbode, HaarLstraat 139a M. de Meij, Tomaten- straat 12 A. J. J. Naber en fam., sier kunstenaar, Nachtegaallaan 12 J. Né- meth, dienstbode, Haarlemmerstraat 48a Raden Mas G. Pratomo, Korevaarstraat 8a Wed. M. MagielsenReitsma en fam., de Goejestraat 17 E. A. van 't Riet, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 P. Roedoe, arb. vliegveld, Coornheristraat 37 A. J. B. Roseleur en fam., banketbakker, Mee- zenstraat 3 E. P. Robbers, verpleegster, Rijnsb.weg 10 A. A. v. Roijen, ass. huis houding, de L. de Kanterstraat 28 W. Schaap, Weverstraat 28 I. E. Schankat, dienstbode, Utr. Veer 23 C. C. Smit, K. Galgewater 6 H. Smit, Waardgracht 13 D. P. v. Suijlekom, vertegenwoordiger, Stieltjesstr. 40 L .C. Turk, dienstbode, Groenhovenstraat 24 J. J. Tuijthoff, monteur „Fokker", Timorstraat 38 Th! v. d. Vegte, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 F. C. Veltema, boekhouder, Morschkade 5 A- Verheijen, dienstbode, Haarl.straat 48a W. G. de Vries, Vreewijkstraat 20 W. J. P. de Vries, sigarenmaker, Balistraat 64 S. M. Vrijbloed, dienstbode, Am bachtstraat 15 S. Warga en fam., winke lier, Haarlemmerstraat 61 J. A. v. d. Wer ken en fam., los werkman, Rijnstraat 24 A. W. Wester, klerk N.S., Fagelstraat 21. UIT LEIDEN VERTROKKEN. F. Bakker, Amsterdam, Ninnaeusstraat 89 M. Th. Bertels, Wassenaar, Papeweg 2 N. Boes, Amsterdam. Nic. Witzenstr. 17bov. C. Bosman, Velp, Z. Parallelweg 43 D. E. Bosselaar, Utrecht, Mauritsstr. 90 E. Ph. J. Bouman, den Haag Ben- tinckstr. 158 - F. J. v. d. Broeke en fam., Voorschoten, Leidschestr.weg 333 H B Butterman en fam., den Haag. Raamweg 17 H .J. B. A. Dekema, den Haag, Fran- kenstr. 83 J. Dirkzwager, Oegstgeest, Juffermansstr. 20 Wed. W. Jesse—Dub- belaar, den Haag, Nw. Haven 414 C. v. Duuren, Amsterdam, Orteliusstr. 363 belet A. E. Heijnen—Eikelenboom, Oegst geest, de Kempenaerstr. 35 W. v. Haar lem, Haarlem, Parkstr. 13 M. Mansvel- ders v. Hal, Eindhoven, Voorterweg 209 Th. E. Hoorenman en fam., den Haag Stortenbekerstr. 99 A. M. Goudriaan— Jansen, Voorschoten, Rijn dijk 268 M. de Jong,-Katwijk, Stengelinstr. 16 S. de Jong, den Haag, Raamweg 17 J. M. J. de Kanter, Amsterdam, Orteliusstr. 363 be let N. Woudwijk—v. Kleef en fam., Delft, Dirklangestr. 60 H. A. Kraj en- brink, Voorburg, Parkweg 55a L. M. H. Krist, Nijmegen, Heindalscheweg 57 C. Ouwehand—Kroon, Oegstgeest, Nassaulaan 1? H- v- d- Kwartel, Voorschoten, Gebr. Treubstraat 14 J. W. v. d. Linden, den Haag, Bosscherstr. 62 H. Loomans, Vel- sen, Tulpenstr. 30 E. Luytjes, Ginneken ca., Regentessepl. 1 Wed. C. C. Riebeek- le Mair, den Haag, Stortenbekerstr. 99 L. K. v. Ooijen, Voorschoten, Oranjekade 35 C. Opdam, Oegstgeest, Geversstr. 12 M. L. J. Ouwerkerk, Zeist, Laan v. Cat- tenbroek 34 F. Pardon en fam., den Haag Cylinderstr. 5 J. Perestam en fam., Wie- ringerwaard, Barsingerw. B 44 H. Wig- gers—Pruis, Amsterdam, R. Vinkelesk 26 - H. Punt, IJselmonde, Nieuwendijk 11 B. Quist, Kerkrade, Melchiorstr. 9 H. J. Riemens, den Haag, Sportlaan 165 A. F. H. Rombouts, den Haag, Regentesselaan 7 P. J. Roosenmaallen en fam., Amster dam, 2e Oosterp.str. 162 I R. v. Rooijen, Amsterdam, Buiksloterdijk 428hs G. C. L- Agenda LEIDEN Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging Afd. Leiden. Bureau-zitting St. j',.j Vinc.gebouw, Hoogl. Kerkgr. 32, 7.306.30 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 29 Juni 20 uur tot Zaterdag 6 Juli 8 uur waargenomen door de apo- teken Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilheliminapark 8, tel. 26274. V. Rijns wou ,en fam., de Bilt (U.), Waterw. 118 J. C. Rekelijkhuizen, Hengelo (O.), Vinkweg 17 D. Sira, Wassenaar, School straat 72 J. F. Skopal, Best, p.a. ir. dr. K. Fiksl. H. C. J. Stikkelbroeck, Venlo, Houtstr. 4 Wed. Z. J. HugesStruvé, Utrecht, Mauritsstr. 90 J. Taverne, Rot terdam, Zuidhoek 106b H. M. J. Tim merman, Voorhout, Leidschevrt 2 C. v. Tongeren, Rbenen (U.), Platanenln 6 J. A. M, Verheij en fam.. Gulpen, Rosstr. B 74a w. J. Vermaas en fam., den Haag, Jan Steenstr. 21 J. L. Versteeg en fam., Oegstgeest, Mauritsln 6 G. E. v. Dries tende Vries, Ede, Craatsweg D 128 J. W. Wiggers, Haarlem, Zaanenln 68 II. Witteveld, Beverwijk, Julianaw. 19 J. H. R. Zuidema, den Haag, Citroenstr. 41. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen rechten de dames R. Bedak (Den Haag), E. J. de Waardt (Middelburg) en de heer R. Streng (Den Hr.ag) Candidaatsexamen rechten de heeren G. D. F. Coutirfho (Den Haag), A. J. van Reeuwijk (Zoetermeer) en mej. J. van Gent (Waalwijk) Doctoraal examen Indisch recht de heer H. M. J. M. Haase (Lisse) Vrij doctoraal examen Rechten: Mr. P. Schierbeek (Den Haag) OEGSTGEEST Wandelsport. Eindelijk zal het er van komen, tot oprichting van een R.K.' Wan- délsportvereeniging, als onderafdeeling van de R.K. Sportvereeniging te Oegstgeest, te komen. Dank zij het onvermoeide streven van enkele jongedames in onze parochie zijn er op het oogenblik zooveel aanmel dingen binnengekomen, dat het voor- loopig bestuur gemeend heeft, thans bin nenkort een vergadering uit te schrijven om tot definitieve oprichting over te gaan. Over het belang van een goede R.K. Wan- delsportvereeniging behoeven wij hier niet uit te weiden, daar dit genoegzaam bekend is, temeer daar de marschen voorloopig onder leiding zullen staan van mej. Kelle- naars, U allen wel bekend van de gym nastiek. R.K. dames en heeren, die met de wan delsport sympathiseeren, worden beleefd verzocht, hun naam en adres te willen op geven aan het adres Duinzichtstraat no 44, Oegstgeest. De kosten zullen zoo laag mo gelijk worden gesteld, zoodat het voor niemand een bezwaar zal zijn, als lid toe te treden. De plaats en datum van de te houden vergadering zullen te zijner tijd in dit blad bekend gemaakt worden. voorhout Afscheid P. N. Vester. In de raadzaal van het gemeentehuis waren burgemeester mr. G. F. W. van Berckel, de beide wet houders de gemeente-secretaris en het vol tallige personeel der gemeente Voorhout vereenigd, toen de scheidende gemeente opzichter-technisch leider van het water bedrijf de raadzaal'werd binnengeleid. De burgemeester opende deze officieele bijeenkomst en herhaalde in korte trek ken hetgeen hij in de openbare raadsver gadering den heer Vester ten afscheid had toegezwaaid. Spr. bracht den dank van de gemeente thans persoonlijk aan den heer Vester over, waarna ook wethouder Van Reijsen en wethouder Van der Hulst woorden van waardeering en erkentelijk heid in hun speechen uitten. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester den heer Vester een kist sigaren aan. Ook de heer M. P. A. Meissen sprak den schei denden functionaris nog toe in zijn kwali teit van gemeente-ontvanger en overhan digde hem zijn laatste welverdiende sala ris. Vervolgens werd namens het personeel ter gemeente-secretarie van takken van dienst en bedryven door den gemeente veldwachter A. Eggen een stoffelijk aan denken overhandigd, waarbij spr. in her innering bracht de aangename wijze, waar op de heer Vester, steeds met het personeel omgang had gehad en waarvoor het per soneel hem dan ook middels dit stoffelijk huldeblijk zijn dank wil vertolken. Ook door anderen van het personeel werd nog het woord gevoerd terwijl tot slot de scheidende gemeente-opzichter, die ge durende 24 jaren zijn functie waarnam, een woord van dank sprak. Spr. bracht dank nog aan de burgemeester speciaal aan burgemeester Bulten met wien hij ge durende diens geheele ambtsperiode heeft mogen samenwerken. Spr. toonde zich ver heugd over het blijvend aandenken, het welk nog langen tijd de herinnering aan de gemeente en haar ambtenaren zal levendig houden. NOORDWIJKERHOUT Diefstallen. Ten nadeele van de kunst- zandsteenfabriek „Arnoud" is een groot dekzeil ontvreemd. Van ..Rijnland" zijn een aantal trekplan- ken, boomen en gummi laarzen gestolen. De Rijkspolitie is de vermoedelijke dader van deze laatste diefstal op het spoor. ALPHEN AAN DEN RIJN BRAND IN DAKPANNENFABRIEK Ovengebouw door vuur vernield Hedenmorgen omstreeks 6 uur is brand ontstaan in het ovengebouw van de dakpannenfabriek van de fa. v. Oordt aan den Woubrugschen weg alhier. Het gebouw, dat grootendeels uit hout was opgetrokken, is geheel ver nield. De oorzaak is tot dusver onbekend. De brandweer wist de omliggende perceelen te behouden. BOSKOOP Hooibroei. In een schuur achter de wo ning van den heer P. v. d. Berg in Den Ham is door het broeien van hooi op de zolder een uitslaande brand ontstaan, welke, dank zij het kranig optreden van de brandweer tot de schuur beperkt is gebleven. Reeds was men begonnen het aangrenzende woon huis te ontruimen toen de nieuwe motor- brandspuit arriveerde en binnen de tijd van 2J4 minuut met twee stralen water gaf. Het vuur was' nu spoedig gedoofd. Assuran tie dekt de schade. Tevens was deze brand voor de brandweer een mooi actiepunt en met deze nieuwe spuit heeft zij getoond, dat alles tot in de puntjes af is. Dit moge voor de bewoners van Boskoop een gerust stelling zijn. KOUDEKERK Begrafenis oorlogsslachtoffer. Giste ren is vanuit de gemeente Dubbeldam naar hier overgebracht het stoffelijk overschot van onzen plaatsgenoot, den tijdens den oorlog gesneuvelden militair P. Fluiter en onder groote belangstelling op de algemee- ne begraafplaats alhier in het gemeen schappelijk graf van de alhier gevallen oor logsslachtoffers ter aarde besteld. Het stof felijk overschot werd grafwaarts gedragen door zijn medeleden van de Alphensche damclub. Aan de groeve werd een kort woord ge sproken door ds. Ilaspers, geref. predikant alhier, die allereerst dank bracht aan de bevoegde autoriteiten, die de familie in staat heeft gesteld om de overledene naar deze laatste rustplaats te brengen. Voorts sprak hij woorden van troost tot de diepbedroefde fam., welke thans hun tweede zoon op zoo noodlottige wijze moe ten missen en wees hen er op om evenals David stil te zijn en te berusten, omdat de Heere het zoo heeft gedaan. Een familielid dankte voor de groote blij ken van deelneming. MEIJE-ZEGVELD Een mooi bedrag. De nationale col lecte heeft in de gemeente Zegveld een be drag van 1.292.90 opgebracht. ENGELSCHE BOMMEN OP OLBURGEN Omstreeks half twee in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. zijn op de buurtschap Olburgen, gemeente Steenderen, door een Engelsch vlieg tuig, dat uit Westelijke richting kwam, vier bommen neergeworpen, twee van zwaar en twee van lichter kaliber. De boerenhofstede van den heer G. v/erd door twee bommen getroffen. Een kwam in de gierkelder aan den voor kant van het huis terecht, doch richtte bijna geen schade aan; de andere bom raakte de achterzijde van het huis en drukte een muur in. Deze kwam neer in een slaapkamer, waar vier jongens sliepen. De knapen werden onder het puin bedolven, doch liepen wonder boven wonder geen letsel op. De overige huisgenooten, het gezin be staat uit 10 personen, konden de jon gens spoedig bevrijden. De boerderij is evenwel zoo bescha digd, dat ze geheel afgebroken zal moe ten worden en opnieuw opgebouwd. ERNSTIG ONGEVAL BIJ HET DEMON- TEEREN VAN EEN MIJN Twee dooden Gistermiddag om vier uur is naby het overzetveer aan het kanaal Gent-Terneu- zen in Westdorpe, bij het demonteeren van een mijn een ernstig ongeluk gebeurd. Doordat de mijn ontplofte, werden een Duitsche militair en een Nederlandsche deskundige, werkzaam bij het opruimings depot te Veere, vreeselijk verminkt en ge dood. De myn werd aan het einde van de vori ge week des nachts in het kanaal gewor pen door een Engelsch vliegtuig, tegelijk met een drietal andere, waarvan er een bij het neerwerpen ontplofte, terwijl twee an dere mijnen terecht kwamen bij een boer derij, doch daar weinig schade aanrichtten. WIELRIJDER DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN EN GEDOOD Gisteren in den namiddag is te Delft de 70-jarige wielrijder T., door een militaire vrachtauto aangereden. Hij werd ernstig gewond en is kort na aankomst in het zie kenhuis overleden. Volgens getuigen treft den chauffeur geen schuld. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 3 Juli (D.N.B.). Het opperbevel van de Duitsche weermacht deelt mede: Kapitein-luitenant Schuhart heeft met zijn duikboot 24.000 bruto registerton scheepsruim te van de vijandelijke koop vaardij, o.m. het Britsche stoomsohip „Athellaird" groot 8900 ton tot zinken ge bracht. Een andere duikboot ten Westen van het Noorderkanaal heeft het gewapen de Engelsche stoomschip „Aram Dora Star"' groot 15.500 ton, getorpedeerd. Op 2 Juli hebben Duitsche gevechtsvlieg tuigen bij gewapende verkenning boven de Kanaalkust een convooi aangevallen en een vrachtschip van 12.000 bruto registerton, benevens een vrachtschip van 6000 ton tot zinken gebracht. Een ander vrachtschip van 8000 ton is door inslaande bommen zwaar beschadigd. Aan de Schotsche kust wierpen Duitsche gevechtsvliegtuigen bommen op inrichtin gen van de Britsche bewapeningsindustrie, in het bijzonder in Newcastle. In den loop van den nacht van 2 op 3 Juli leidden verscheidene aanvallen op ha veninstallaties aan de kust van Zuid-Enge- land tot talrijke branden en ontploffingen. Overdag hebben drie Britsche gevechts vliegtuigen van het Bristol Blenheim type getracht Nederland binnen te vliegen. Ze werden echter tijdig ontdekt en tot den strijd gedwongen. Het gelukte twee van deze vliegtuigen in een luchtgevecht neer te schieten. Ook in den nacht van 2 op 3 Juli hebben vijandelijke vliegtuigen in Nederland, Noord- en West-Duitschland bommen neer geworpen, die voor het grootste deel op open terrein terecht kwamen en derhalve slechts geringe matcrieele, maar geen per soonlijke schade veroorzaakten. Een Duitsch vliegtuig wordt vermist. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT ERGENS IN ITALIë, 3 Juli (Stefani). Legerbericht no. 23 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: In Oost-Afrika hebben belangrijke En gelsche strijdkrachten een feilen aanval on dernomen op ons garnizoen van Metemma. Door energieke tegenaanvallen zijn zij op de vlucht geslagen, waarbij zij een zestigtal dooden, mitrailleurs en munitie op het slagveld achterlieten. Aan onze zijde waren de verliezen gering. Tijdens een daarna ondernomen luchtaan val, die geen schade veroorzaakte, verloor de vijand twee toestellen, die door het luchtafweergeschut brandend werden neer gehaald. Onze luchtmacht heeft opnieuw met succes de luchtbasis van Aden gebom bardeerd. ONTHULLINGEN UIT DOCUMENTEN BERLIJN. 3 Juli (D.N.B.) Naar van officieele zijde wordt medegedeeld heeft een Duitsche propaganda-afdeeling in het kleine stadje La Charité aan de Loire in een half verwoesten trein de geheime poli tieke documenten van den Franschen generalen staf aangetroffen. De hier ge vonden documenten zijn, volgens deze of ficieele mededeeling, van zulk een groote beteekenis, dat alleen reeds de publicatie ervan beschouwd moet worden als de grootste sensatie van dezen aard. Zij ont hullen met een duidelijkheid, welke zon der weerga is, de Engelsche en Fransche plannen tot uitbreiding van den oorlog. Ten gevolge van de eigen zwakheid en uit gebrek aan offervaardigheid van Enge land en Frankrijk moesten de kleine vol keren van Europa systematisch naar den slachtbank worden gevoerd. Men wilde Duitschland op twee ma nieren onderwerpen. Ten eerste door het afsnijden van de Zweedsche ertsmijnen of door de verwoesting hiervan en vervolgens door de verwoesting van de Roemeensche en de Russische olievelden van Bakoe en Batoem. Ten tweede door Scandinavië in den oorlog tegen Duitschland mee te sleu ren, waardoor men over divisies tegen Duitschland de beschikking zou krijgen en door ook Roemenië, Turkije, Griekenland en Joegoslavië in den oorlog te betrekken, waardoor men hoopte ongeveer 100 divi-. sies tegen Duitschland op de been te bren gen. Dit noemde men de strategie van het „Front d'Usure" (het uitputtingsfront) tegen het Duitsche leger. Reeds lang was deze strategie een uitge maakte zaak. De onbekwaamheid en de besluiteloosheid van de vijandelijke lei ding en het bliksemsnelle toeslaan van het Duitsche leger heeft deze plannen verijdeld Generaal Gamelin heeft in een schrijven van 12 Mei, dat ook is gevonden, de streng ste orders gegeven voor het geheimhouden van deze documenten. Want zoo schreef hy „indien een dezer documenten den vijand in handen zou vallen, zou dat al leen al aan het Duitsche opperbevel een politiek wapen verschaffen, dat tegen de geallieerden zou worden gebruikt." Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft thans in zijn Witboek nummer 61 een overzicht van deze documenten ontworpen. Met het oog op de buitengewone beteeke nis is echter reeds thans voor het ver schijnen van het Witboek een aanvang ge maakt met de publicatie van deze docu menten in een doorloopende uitgave. matige aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Varkens ruime aonvoer, zeer stug ge handel, prijzen als Maandag. Afloop der markt iets lagere noteering. ROTTERDAM, 2 Juli. Vee. Aangevoerd 2902 dieren, waaronder 148 paarden, 647 gebruiksvee, 800 vette runderen, 650 nuch tere kalveren, 351 schapen en lammeren, 4 varkens, 20 veulens, 115 stieren, 60 vette kalveren, 57 graskalveren, 50 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 80 92, 6878 en 54-64 cent, vette ossen 80 90, 6878, 5666, vette stieren 7680, 6674 en 5864 cent, vette kalveren 0.951.05, 7585 en 6070 cent, nuchte re kalveren 0.550.500.45, slachtpaar- den 0.750.650.55, schapen 0.700.65 0.55, lammeren ƒ0.650.550.50. Prij zen per stuk: schapen ƒ383020, lamme ren 17147, nuchtere slachtkalv. 14 129, werkpaarden 410290190, slachtpaarden ƒ340—240180, hitten f 300 —240—170, kalfkoeien 285—205—165, melkkoeien f 280205169, varekoeien 225170145, vaarzen 185140110, pinken 12510080, bokken en geiten 17—13—8. Overzicht: De aanvoer van vette koeien en ossen was ruimer met kalmen handel en de prijzen bleven onveranderd. Een pri ma koe ging nog tot 95 en een os tot 92 cent. Vette kalveren iets ruimer ter markt, tragen handel en iets lagere prij zen. Een prima kalf ging nog tot 115 cent. Stieren aanvoer als vorige week met mati gen handel en prijshoudend. De aanvoer van nuchtere kalveren was korter met ta- melijken handel en de prijzen bleven sta biel. Paarden aanvoer iets korter met le- vendigen handel en omhoog gaande prij zen. Schapen en lammeren aanvoer groo- ter met luien handel en de prijzen bleven constant. Varekoeien, met gewonen aan voer, sleepende handel en de prijzen ble ven stationnair. Vaarzen en pinken met kleinen aanvoer, tamelijken handel en iets hooger in prijs. Bokken en geiten, aanvoer als vorige week met vlotten handel en on veranderd in prijs. Melk- en kalfkoeien. aanvoer iets kleiner met redelijken handel en prijshoudend. WOERDEN, 3 Juli. Kaas. Aanvoer 340 partijen, le kw. 3537, 2e kw. 3234, zwa re tot 38.50, handel matig. LEIDSCHENDAM, 1 Juli. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort f 6.70 7.80, 2e soort ƒ5.606.10, 3e soort ƒ4.60 5.10, wankl. ƒ4.10—5.—, stek ƒ2.20—2.40, Gele komkommers le soort 5.507.60, 2e soort 4.705.20, 3e soort f 3.804.30, stek ƒ2.40—2.70, Kropsla 1—1.80. Peen 5.50^-7.—. Bloemkool ƒ7—11.10, 2e soort ƒ5.506.10, uitschot f4430, Tomaten midd. ƒ10—11.—2e soort 10—10.40, gr. ronden ƒ1011.,3e soort ƒ5.607.10. bonken 6f .10—6.80, Andijvie f 1.80—3.40 per 100, Andijvie ƒ0.080.16 per 4 K.G., Spinazie 0.100.21 per 4 K.G., Postelein ƒ3.60—5.80, Rabarber ƒ1.20—1.80 per 100 bos, Snijboonen f 0.240.27,Spercieboonen ƒ0.26—0.29, Radijs 1—1.40, Prei ƒ2.80— 3.40, Selderie 1.40—1.80, Peulen ƒ16— 18.Tuinboonen ƒ4.505.60, Doperwten ƒ18—21.Meloenen ƒ3136.Druiven 3740.Roode en witte bessen 11.30—13.— TER AAR, 2 Juli. Centrale Veiling. Peulen f 11.75, Doperwten f 0.901.30. Capucijners ƒ0.901.05, Witte Capucijners ƒ0.901.50, Blauwschokkers ƒ0.901.45, Tuinboonen ƒ0.400.50, Snijboonen 2 2.70, Dubb. Stamboonen 2—2.25. NOORDWIJKERHOUT, 2 Juli. Groen- tenveiling „De Eendracht". Aardbeien ƒ0.650.74 per slof, Witham ƒ0.951.05, Doperwten ƒ11.05, Wonders ƒ1.10, Blau we Schokkers 1.301.5Ó, Peulen 2.90, Krombekken 1.451.70, Tuinboonen ƒ0.490.74., alles per 10 K.G. KOUDEKERK, 2 Juli Eierenveiling Aanvoer 2115 stuks eieren en 44 pond boter. Prijzen: kipeieren 4.054.80, eendeneieren 3.503.70 per 100 stuks. Boter 0.70—0.78, kaas f 0.26—0.31 per pond. Konijnen 1.002.30 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 Juli 1940. Groentenveiling. Vroege aardappelen Groote 5.005.60, Drielingen 4.405.20, per 100 K.G., Tuinboonen 5.005.50, Sla 2.50—2.90, per 100 stuks, Bospeen 5.50 —6.90. ROELOFARENDSVEEN, 3 Juli. Groen tenveiling. kassnijboonen 1.952.60, Idem stek 1.05—1.50, snijboonen, koude grond, 2.60—2.75, Idem stek 1.65, dubb. stam z. dr. 2.152.55, prinsesseboonen 2.75, peulen 1.002.80, doperwten 0.30" 1.10 capucijners 0.800.90, tuinboonen 0.450.49 alles per 10 K.G., aardbeien 0.100.14, per pond, bloemkool 0.03 0.10, peen 7.00, sla 1.00—1.30, per 100, kasstek: peulen 1.00, doperwten 0.80— 0.95, tomaten 0.43—0.46, per 10 K.G. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK 3 Juli. Valuta's (schriftelijk en t. t.). Berlijn: 75.28—75.43; Brussel: 30.11—30.17; New York: 1.88 3/16—1.88 9/16; Stockholm 44.81—44.90; Z r i c h:42.54—42.62. Bankpapier: Brussel: 30.0830.20, Stockholm: 44.76—44.94; Zürich: 42.50—42.66. (t. t. telegrafische transacties).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3