De schoolwedstrijden van den R.K. Leidschen Voetbalbond De wedstrijden van „De Koninklijke" ROOKT HIET IK BOSCH OF HEI! MAANDAG 1 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEnF. RL AD - PAG. 7 Uil hel katholieke kamp LISSE—D.H.V.B.-EFLTAL 8—5. Ten bate van Rotterdam. Om 3 uur wordt begonnen en er ont wikkelt zioh een aardige gelijkopgaande strijd. Lisse is gevaarlijker dan de D.H.- V.B.-ers. Dit blijkt al heel spoedig, want als by Lisse van rechts wordt voorgezet is het de linksbinnen, die den bal in het met deponeert (10). Lang heeft Lisse geen plezier van dezen voorsprong, want even later weet een D.H.V.B.-er den stand ge lijk te maken (11). Aangemoedigd door dit succes komen de gasten steeds terug en als de rechtsbuiten goed voorzet weet de linksbuiten met een laag schot den Lisse- 'keeper te passeeren (12). Ook de D.H.- V.B. heeft niet lang plezier vna dezen voor sprong, want 't is de rechtsbinnen van Lis se, die den stand weer gelijk maakt (2-2). IDna krijgt Lisse 't beste van 't spel en het •wordt 3—2 dan 33, 43, 53, 63 tot mog voor de rust de D.H.V.B. er 64 van .maakt Na de thee is Lisse steeds aan bod ge weest en dat de scoren niet hooger is ge worden is te danken aan het goede verde digen der D.H.V.B.-backs, die een extra pluim hebben verdiend. Eindstand 85. Gezien het goede doel had de belangstel ling wel grooter mogen zijn. Toch was het geheel een aardige middag van goede Kon. Ned. Voetbalbond FEYENOORD VERGROOT ZIJN VOORSPRONG IN DE KAMPIOENS COMPETITIE. De twee kampioenswedstrijden Feyen- oordBlauw Wit en JuliahaHeracles heb ben overwinningen voor de thuisclub op geleverd en daarmee tevens de positie van Feyenoord niet weinig versterkt. De overwinning van Feyenoord op de Amsterdammers viel weliswaar niet mee, maar het is ten slotte toch maar gelukt en tengevolge daarvan hebben de Maasbewo ners reeds drie punten voorsprong op de Amsterdammers. In de eerste helft zag het er zeker niet naar uit, dat de Rotterdammers winnen zouden. Geruimen tijd is Blauw Wit toen in de meerderheid geweest. Over alle li nies waren toen de bezoekers het sterkst en het is zeker aan het schitterend spel van Scholtens in het Feynoord-doel te danken, dat het geen debacle voor de Rotterdam mers is geworden. Van het begin af bleek de Feyenoord-achterhoede al niet sterk, vooral van der Lely knoeide nog al. Hij werd oorzaak van het eerste doelpunt der Blauw Witters toen hij een voorzet van Ge luk van richting deed veranderen en de bal in het doel verdween. Toen de druk der bezoekers steeds sterker werd, trok ook de Rotterdamsche middenlinie zich in de ver dediging terug, maar toen lukte het nog minder. Kuppen had heelemaal zijn dag niet en ook de Vroet was niet wat hij an ders is. De voorhoede kwam toen vrijwel vereenzaamd te staan en kreeg geen gele genheid te toonen, wat zij waard was. Had Blauw Wit in deze periode een beetje meer geluk gehad, dan waren er ze ker meer doelpunten gevallen, maar ook bij de bezoekers mankeerde er wel een en ander aan, waardoor het niet tot produc tief spel kon komen. Bergman en Geluk, de beide vleugelspelers, waren nog het meest actief en de rust kwam met een 21 voorsprong voor Blauw Wit. Na de rust veranderde het aspect ech ter. Bij Feyenoord kwam nu meer verband tusschen de linies. De middenlinie kon zich beter aan haar aanvallende taak wij den en de voorhoede kwam nu ook aan het werk Vente, Linssen en Zaanen waren nu vlug en handig en Sinke stond vaak op de juiste plaats (hij maakte dan ook 2 van de 3 doelpunten). Vrauwdeunt bleef iets beneden peil. Toch bleef het spel van Blauw Wit het beste. De aanvallen der gas ten waren veel gevaarlijker; de schoten van Bergman, Westphal, van Nol en van Dries (invaller voor Ticheloven) waren tal rijker dan van hun Rotterdamsche colle ga's, maar zij vonden in het doel een Schol tens, die uitstekend in vorm was en die de hardste en meest listige schoten steeds re tourneerde. Dat hij daarbij ook niet over geluk te klagen had, doet aan zijn prestatie niets af. Hij heeft feitelijk den wedstrijd voor Feyenoord gewonnen. Ferwerda, in het Amsterdamsche doel, heeft lang zooveel niet te doen gehad. De belangstelling was vrij groot, een 8 a 9 duizend bezoekers waren er zeker. De wedstrijd JulianaHeracles beant woordde niet ten volle aan de verwachtin gen en vooral de tweede helft was bene den de middelmaat. Vondenhof gaf Juliana na 20 min. de lei ding (10), waarna Krabling gelijk maak te (11); door toedoen van Vroomen her kreeg de thuisclub na een half uur de lei ding (21), maar onmiddellijk daarna maakte Dirkink opnieuw gelijk (22). Nog voor de rust had Raaymakers Juliana voor de derde maal de leiding gegeven (32). Na de hervatting was Heracles vrij wel steeds sterker, maar de Juliana-verde- diging weerde zich geducht en ten slotte kwam uit een schermutseling voor het Al- melosche doel een vierde doelpunt voor de thuisclub, toen spil Dekkers in eigen doel trapte (4—2). De stand is nu: gesp.gew.gel.verl.v.t. pt. Feyenoord 3 3 113 6 Blauw Wit 3 111 65 3 Juliana 2 1 1 58 2 Heracles 2 11 35 1 G. V. A. V. 2 2 1—5 ULO IVa legt beslag op den wisselbeker van den Leidsche Courant De schoolwedstrijden behooren weer tot het verleden. Het afgeloopen weekpro- gramma is zeer goed afgewerkt en buiten gewoon geslaagd. In de afgeloopen week zijn dc laatste wedstrijden gespeeld voor de Afd.: A. en C. en de verliezersronde, welke nog res teerde. Noordwijk IIIII was zooals te verwachten was voor Noordwijk H. Met 20 bleven deze hun broeders de baas. Ulo IbCsciliastraat was voor de Ceci lia boys, die met 10 de baas bleven. Ra penburg INoordwijk I afd. C. was voor de Noordwijkers, die daardoor, gezien de 50 overwinning, een ernstige kans maak ten op den lsten prijs. In het verliezerstournooi Noordwijk n Os en Paardenlaan I won eerstgenoemde met 10., en de afd. C. om de 3de en 4de plaats werd verstreden door Os- en Paar- delaan H en Rapenburg I. Deze strijd was zeer spannend, eindigde in gelijken stand 22, en werd door penalty's gewonnen door Os- en Paardenlaan. Zaterdag begon de dag met Roelofarends- veenCeciliastraat waarin Ceciliastraat geslagen werd met 10. Daarna kwam de finale der afd. C. H.B.S. IVNoordwijk I. Deze strijd was zeer spannend en werd gewonnen door Noord wijk I met 10, alhoewel moet gezegd worden, dat H.B.S. IV wel wat peoh gehad heeft met enkele mooie kansen, maar als de bal niét over de doellijn is, tussohen de palen, dan heeft men nog geen doelpunt. De „Big Match" van dezen dag was H.B.S. IUlo IVa. De warmte had toch wel eenigen invloed op de spelers. Maar er werd zeer goed partij gegeven. Voor de rust was Ulo IVa wel iets in de meerder heid, maar na rust was de strijd volkomen gelijk, zoo niet met eenig overwicht voor de H.B.S. I.Ulo IVa stond 20 voor toen de H.B.S.-menschen het eerste doelpunt maakten. Later ontsnapte de Ulo-doelman nog heel fortuinlijk aan een haast zekere kans, en hoe hard of later beide partijen werkten, toch kwamen er geei doelpunten meer van, en Ulo IVa legde beslag op den lsten prijs met een 21 overwinning. Hierna werd voor het verliezers tournooi gespeeld de finale tusschen Noordwijk II en Roelofarendsveen, waarbij Noordwijk H de baas bleef met 21. Alles bij elkaar een praohtig geslaagd sportfeest. De prijsuitreiking welke om 4 uur plaats had, trok groote 'belangstelling. Vertegenwoordigd waren de voorzitter van het Leidsche Voetbaldistrict, de heer Schrama en de districts-adviseurs Pater prof. C. Kauling, die de prijzen met 'n toe passelijk woord aan de gelukkige prijswin naars overreikte. Verder merkten wij op vele onderwijzers en ouders, die van hun belangstelling blijk gaven, alsmede het bestuur van de R.K. Sportver.; „Docos", welke haar terrein, voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld heeft. Voor dat de uitreiking der prijzen plaats had, sprak namens het Leidsche Voetbaldistrict de heer Schrama een enkel dankwoord aan allen, die hadden medegewerkt tot het sla gen van dit tournooi. Prof. C. Kauling sloot zich aan bij den vo- rigen spreker, sprak nog een extra woord van dank aan de schenkers van de mooie prijzen en niet te vergeten aan de arbiters, die zich voor de schooljeugd hebben be schikbaar gesteld. Met een toepasselijk woordje aan elke winnaar in het bijzon der reikte de districts-directeur daarna de prijzen uit, welke aanvaard werden met een „hiep, hiep, hoera! voor D.O.C.O.S." Juichend en zingend trokken later de over winnaars naar huis toe. Hier volgt nog een overzicht van de eindstanden en het verloop van de gespeel de wedstrijden. Afd. A. Halve Competitie. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. ULO IVa 3 3 6—1 6 Wisselbeker „Leidssche Courant" H.B.S. I 3 2—1 8—7 4 V.A.C. 3 1—2 8—6 2 Amb .school 3 3 310 0 Afd. B. Halve Competitie. H.B.S. II 3 3 9—1 6 U.L.O. lib 3 2—1 5—2 4 U.L.O. lila 3 1—2 3—5 2 U.L.O IIc 3 3 1—9 0 AFD. C. lste ronde: I. Os- en Paardelaan ILeonardus 12 2. Noordwijk I—Oegstgeest 110 3. Noordwijk IIRapenburg I 12 4. Noordwijk HlWassenaar 02 5. Os- en Paardelaan IIULO Ia 31 6. Roel.veenRapenburg II 12 7. H.B.S. III—Ceciliastraat 9—0 8. H.B.S. IV—ULO Ib 3—0 2de ronde. 1. LeonardusNoordwijk I 06 2. Rapenburg IWassenaar 32 3. Os- en Paardel. IIRapenburg II 40 4. H.B.S. in—'H.B.S. IV 0—1 3de ronde. 1. Rapenburg INoordwijk I 05 2. Os- en Paardelaan II—H.B.S. IV 03 Finale. I.H.B.S. IVNoordwijk I Q—1 Verliezerstournooi. lste ronde. 1. Os- en Paardelaan IOegstgeest 21 2. Noordwijk IINoordwijk III 20 3. ULO IaRoel.veen 01 4. CeciliastraatULO Ib 01 2de ronde. 1. Os- en Paardelaan INoordw. II 10 2. Roel.veenCeciliastraat 1—0 Finale. 1. Roel.veenOs- en PaardeL 21 WATERPOLO DE ZIJL n—POELMEER IL Morgenavond om 8 uur wordt in de zweminrichting „de Zijl" gespeeld voor de K. N. Z. B.-competitie, afdeeling G, de wed strijd De Zijl II tegen Poelmeer II. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Het A. Z. C.-programma vermeldt voor Woensdag de volgende thuiswedstrijden: A. Z. C. rv-JL B. S. A. Z. C.—L. Z. C. (Leiden). A. Z. C. II—L. Z. C. n. TOERISME TOERISTISCHE UITGAVEN VAN DEN A. N. W. B. Voortaan ook voor niet-leden verkrijgbaar. De rust en ontspanning, die ieder onzer en ons volk in zijn geheel zoo dringend be hoeven, zal dit jaar uitsluitend moeten worden gevonden in een binnenlandsche vacantie. Nu wreekt zich de gewoonte van velen, die vroeger meenden, dat alles wat men ver haalt lekkerder is dan hetgeen in eigen omgeving te genieten valt. Zij, die soms met schouderophalende minachting voor het vaderlandsche schoon, een vacan tie alleen geslaagd achten, als ze deze had den doorgebracht zoo ver mogelijk buiten de landsgrenzen, ondervinden nu de na- deelen van deze eenzijdige toeristische hou ding. Zij in de eerste plaats en met hen nog vele anderen weten van het Neder- landsche natuurschoon niet veel meer dan de namen van Zuid Limburg en misschien die van de Veluwe en den Gelderschen Achterhoek. Nederland heeft echter zooveel meer te bieden en er schuilt een volksbelang in, dat de toeristische mogelijkheden dit jaar in den ruimsten kring bekend worden. Ook is het in het belang van vacantiegangers, vervoersondernemingen, en het hotel- en pension'bedrijf wensohelijk, dat dt vacan- tiedrukte zich niet in enkele overbekende streken concentreert. Deze overwegingen hebben den Kon. Ned. Toeristenbond AN.W.B. tot het be sluit gebracht zijn uitgebreide b innen - landsch toeristische ervaring en documen tatie niet langer uitsluitend voor zijn le den te reserveeren, doch deze bijna 60- jarige ervaring, neergelegd in een groot aantal beschrijvende en geïllustreerde gid sen, op gedetailleerde wandel-, fiets- en waterkaarten en voorts in toeristisch tech nische uitgaven ter beschikking van het geheele volk te stellen. Teneinde eenieder in de gelegenheid te stellen zich door middel van deze omvang rijke toeristische documentatie een welge slaagde vacantie te verzekeren, deelt de A.N.W.B. mede, dat alle genoemde uitga ven tegen speciale doch zeer billijke voor waarden voortaan voor iedereen verkrijg- baaar zullen zijn en met name ook in den DE DAMES ACHT VAN DE VLIET WINT VOOR DE AMSTEL Nereus wint de oude Vier en Delfsche Sport de jonge Vier a De oude Acht voor Laga, de jonge Acht voor Nereus Het mooie weer had in de middaguren van Zaterdag naar den Amstel gelokt om het vervolg van de roei wedstrijden van de „Koninklijke" te zien. Speciaal de ter rassen van de clubhuizen der verschillen de roeivereenigingen waren zeer goed be zet en de toeschouwers leefden intensief met de vaak interessante wedstrijden mee. Het belangrijkste nummer was de oude vier, welk nummer een revanche van de Varsity zou worden. Helaas moest Laga verstek laten gaan, waardoor de strijd al leen tusschen Nereus en Argo ging. Argo nam na den start direct in een hoog baan- tempo de leiding. Tot op de helft van de baan hield Argo, dezen strijd vol, toen echter legde de bekende slag van Nereus, Simon de Wit, zijn mannen een hooger tempo op, waardoor de achterstand onmid dellijk ingeloopen werd. Even spurtte Argo nog bij, maar tegen het beter roeien van de Amsterdammers waren de Wagening- sche studenten niet opgewassen. Nereus won ten slotte in den tijd van 7 min. 28 seconden. De uitslagen. De uitslagen van de middagwedstrijden luiden: Oude Vier: 1. Nereus, 7 min. 28 sec.; 2. Argo. Vier zonder stuurman: 1. Laga (geen tijd).; 2. Triton. Jonge twee a: 1. Laga in 8 min. 48 sec.; 2. Het Spaarne in 8 min. 55 1/5 sec. Overnaadsche skiff beginnelingen: 1. De Hoop (Pasdeloup) 7 min. 161/5 sec.; 2. Het Spaarne (Huisman). Stijlroeien dames beginnelingen skiff: 1. De Hoop (mej. P. F. M. Sanders) 79 pun ten; 2. Het Spaarne (mevr. N. Huygen- Bruynzeel) 74 pnt. Stijlroeien dames juniores skiff: 1. De Amstel (mej. L. Schalkwijk); 2. De Delft- sche Sport (mej. A. Schuringa). Stijlroeien dames overnaadsche vier: 1. De Hoop 83 punten; 2. Het Spaarne, 82 pnt3. Laak. Jonge vier a: 1. De Delftsche Sport, 7 min. 47 2/5 sec.; 2. De Hoop. Overnaadsche vier beginnelingen: le heat: 1. Nereus, 7 min. 54 4/5 sec.; 2. Delft sche Sport, 7 min. 55 1/5 sec.; 3. De Am stel. 2e heat: 1. Aegir in 7 min. 58 sec.; 2. De Hoop in 8 min. 26 sec. Laga gediskwali ficeerd. Jonge skiff a: le heat: 1. De Hoop in 6 min. 54 4/5 sec.; 2. Delftsche Sport, 7 min. 4 sec. 2e heat: 1. Willem 3 in 6 min. 54 sec.; 2. Njord in 7 min. 13 sec. Oude acht: le heat: 1. Nereus in 6 min. 49 4/5 sec.; 2. Triton, 6 min. 54 sec.; 3. Am stel gediskwalificeerd. 2e heat: 1. Laga in 6 min. 42 sec.; 2. De Hoop in 6 min. 53 1/5 seconde. Onder dezelfde prachtige weersomstan digheden zijn gisteren de wedstrijden van „De Koninklijke" voortgezet. De publieke belangstelling was .aanmer kelijk grooter dan Zaterdag. Niet alleen dat de terrassen der vereenigingen zeer druk bezet waren, maar ook langs de kan ten en vooral op de bruggen stonden zeer veel toeschouwers de verschillende wed strijden gade te slaan. Voor deze categorie menschen was het een genot, dat de oude Amstelbaan weer in eere hersteld was. Zij lieten zich hiet onbetuigd met hun aanmoedigingen en vooral Laga, dat al tijd bij het publiek een streepje voor heeft gehad, was nog steeds populair. Het was dan ook juist deze vereeniging, welke dezen keer de meeste successen wist te boeken. Niet minder dan vijf nummers sleepten de Delftenaren in den wacht. De overwinning in de Oudde Acht was hier van wel de belangrijkste. Nereus, dat aan vankelijk nog zeer goeden tegenstand bood, werd op de helft van de baan door Laga gepasseerd. Ook in de eindspurt was Laga den Amsterdammers den baas en in den tyd van 6 min. 55 sec. gingen de Delf tenaren als eerste over den eindstreep. De Jonge Acht A leverde een zeer span- nenden strijd op tusschen Nereus en Laga. De Amsterdammers veroverden direct de leiding en liepen de eerste 1000 meter re gelmatig uit, zelfs tot een volle lengte. Laga verhoogde daarna haar baantempo dusdanig, dat de achterstand vooral op het laatste gedeelte zienderoogen minder werd. Nereus had echter een te grooten voorsprong, om nog heelemaal ingehaald te kunnen worden en met een verschil van enkele meters wonnen de Amsterdammers in den tijd van 7 min. 13 sec. De uitslagen: De uitslagen luiden: Oude Skiff: 1. Laga (van Blerkom) 6 min. 28 sec.; 2. Poseidon (Logger); 3. Het Spaarne (de Vries). Jonge Skiff A: 1. de Hoop (Steins Bis schop) geen tijd; 2. Delftsche Sport (Pete- ri). Willem III gediskwalificeerd. Lichte Skiff 1. Amstel (Wieringa) 6 min. 51 sec.; 2. De Hoop (Zeegers) 7 min. 1 sec. Overnaadsche Vier, beginnelingen: 1. Delftsche Sport in 7 min. 55 sec.; 2. Nereus op 11/2 meter; 3. Aegir. Lichte Vier: 1. Argo geen tijd; Laga ge diskwalificeerd. Stijl-snelroeien dames, Vierriemsgieken: 1. Nereus; 2. Het Spaarne. Stijl-snelroeien dames Quadruplescull: 1. De Hoop. Oude Acht: 1. Laga in 6 min. 55 sec.; 2. Nereus; 3. de Hoop. Stijl-snelroeien dames Achtriemsgieken: 1. de Vliet met mej. G. M. Lekkerkerker (bg.) mej. F. H. Berends, mej. H. Visser, mej. J. M. P. van Aalst, mej. E. P. C. Gheel Gildemeester, mej. G. Thomee, mej. J. C. Cliveringa, mej. E. S. Jonker (sl.) en mej. L. M. F. van der Willigen (stvr.). 2. De Amstel. Jonge Acht A: 1. Nereus in 7 min. 13 sec.; 2. Laga; 3. Njord. Oude Twee: 1. Willem Hl in 8 min. 22 sec.; 2. Argo 8 min. 27 sec. 3. Poseidon. Stuurmanlooze twee: 1. Laga geen tijd; 2. Triton op vele lengten; Njord gediskwa lificeerd. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. H.C.C. HJ-AJAX. Gewonnen door H.C.C. HI met innings en 63vruns. Eerste innings Ajax 19. Bowlingcyfers H.C.C. 3: mr. J. J. Koele- man 6 v. 6, waaronder een hattrick; ir. Th. P. E. de Klerck 4 v. 11. Eerste innings H.C.C. 3 139 voor 5 geslo ten. Th. Born 38, H. P. A. van Duyn 35, W. Van Veen 30; mr. J. J. Koelman 12 not out. Bowlingcijfers Ajax; Oh. Wanting 3 v. 37; A. van Oudgaarden 1 v. 54; Oh. van Goor 1 v. 26 en E. Versteeg 0 v. 14. Tweede innings Ajax 57, waarvan J. Zwanenburg 20 en I. Dozij 11. Bowlingcijfers H.C.C. 3: imr. J. J. Koele- man 6 v. 18, ir. Th, P. E. de Klerck 0 v. 19 en W. Edersheim 3 v. 18. L.C.C.—H.B.S. n. Gewonnen door L.C.C. op de eerste In nings met 87 runs. Eerste innings H.B.S. 2 70, waarvan Vi- see 12 en Broda 36. Eerste innings L.C.C. 157 waarvan Metsch 43. Tweede innings H.B.S. 2 110 v. 4. Van Doorn 33 not out, Broda 34 en Balker 14. WEDSTRIJDEN IN BOEDAPEST. Bij de tijdens het weekeinde te Boeda pest gehouden atletiekwedstrijden wer den de volgende resultaten bereikt: Polsstokhoogspringen Zufka 4.10 meter. 5000 meter: Kalen 14 min. 36.4 sec. Dicuswerpen: Kulitz 49.50 meter. 1500 meter: Szabo in 3 min. 57.8 sec. HARBIG NOG STEEDS IN VORM. Harbig heeft zich bij de atletiekwed strijden tijdens het weekeinde te Dresden zeer onderscheiden. Hij liep de 400 meter in 48.3 sec., de 100 meter in 11 sec. en hielp zijn club, de Dresdener Sportclub, aan de overwinning op de 4 x 100 meter estafette. GEWICHTSHEFFEN. NIEUW DUITSCH RECORD. Clausen vestigde te Hamburg in de middengewicht klasse, twee handig trek ken, een nieuw Duitsch record door 116 K.G. te trekken. DAMCLUB „LEIDEN." De Damclub „Leiden" hield een alge- meene vergadering onder voorzitterschap van den heer W. F. Olivier. Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat de club in besten welstand ver keert. Notulen en jaarverslag, uitgebracht door den w.n. secr., den heer W. Nijenbuis, wer den goedgekeurd. De penningmeester, de heer F. Zeilstra, 'bracht voor het laatst zijn jaarverslag uit, aangezien hij als zoodanig aftreedt. De voorz. bracht hem hartelijk dank voor zijn werk voor de vereeniging en reik te vervolgens den heeren P. Olivier en C. Hillebrand de door hen gewonnen prijzen uit. Besloten werd tot stichting van een bi bliotheek van studiemateriaal. De 'bestuursverkiezing had tot resultaat dat de alg. adjunct, de heer W. Nyenhüis tot penningmeester werd gekozen, terwijl in zijn plaats tot alg. adjunct werd be noemd de heer E. M. Oosterhout. De voorz., de heer W. F. Olivier, werd met algemeene stemmen herkozen. De heer I. Laterveer, de a.s. kampioen van Leiden, zal a.s. Woensdag zijn laatsten wedstrijd spelen tegen W. v. d. Blom in het clublokaal Rapenburg 22, des avonds 8 uur. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De eerste prijzen van de gisteren op Duindigt gehouden draverijen zijn als volgt: Bassano-prijs gewonnen door Bruno, eigenaar C. A. Olsthoom te Stompwijk, kilometertij d 1.38. Bambino-prijs gewonnen door Freckles, eigenaar stal Rembrandt, kilometertijd 1.25.7. Barcarolle-prijs gewonnen door Alcala met 6 lengten, eigenaar luitenant G. L. Kepper te Den Haag. Bellagio-prijs gewonnen door de Glea ner 1, eigenaar stal Hollandia te Naarden, kilometertijd 1.33.3. Borodino-prijs, gewonnen door Boyko Norton, èigenaar stal Hollandia te Naar den, kilometertijd 1.30.9. maakt men uit één boom, en... één lucifer is al voldoende om 100.000 boomen te verwoesten

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7