OMGEVING RIJNSTREEK Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 1 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Zaterdagmiddag is de politie-brandweer uitgerukt voor een brandje langs de spoor lijn LeidenUtrecht. Vonken uit een loco motief hadden het droge gras in brand ge stoken, doch doordat spoedig het vuur met emmers water bestreden werd, was de brand gauw gebluscht. Zaterdagmiddag heeft de speeltuinver- eeniging „Westerkwartier" in de Haarlem mertrekvaart bij de Postbrug een vischwed- strijd gehouden, waaraan 70 personen deel namen.. Daar de wind ongunstig was, werd er weinig gevangen. De gisteren in de parochiekerk van den H. Leonardus gehouden collecte ten bate van de R. K. Ver. „Hulp in de Huishouding en de Baby", na liefdadigheidspredicaties van den weleerw. pater W. de Leeuw, heeft opgebracht 136.60. KATWIJK Personalia. Tot tijdelijk directeur der gasfabriek is door B. en W. benoemd de heer Doets, directeur der gasfabriek te Schiedam. Geboren: Jan z. van J. Ouwehand en J. v. d. Plas Dirkje d. van J. Knetsch en B. v. Duyvenbode Cornelis z. van G. Messemaker en W. Zwanenburg Arnoldus Laurentius z. van D. v. d. Oever en A. Zwet Trijntje d. van D. C. Vis en P. v. Duy- venbode Sophia Petronella d. van D. C. Vis en P. v. Duy venbode Samuel z. van K. Dubbeldam en M. v. d. Meij Dirk Pieter z. van Z. Barnhoorn en D. v. Duyn Maria d. van C. v. Zuylen en J. v. d. Bent Adriaan z. van C. v. Zuylen en J. v. d. Bent Willem z. van H. v. Beelen en C. Kuyt. Johanna Engelina d. van J. Varke- visser en E. A. v. d. Weijden. Ondertrouwd: J. van Duyn en J. Kloos. Getro uwd: A. Haasnoot en J. v. d. Plas A. Kleijnhout en E. Kapteijn J. J. Fennes en A. E. Oudshoorn. Overleden: Maria Parlevliet 98 j. Everhardus Anne v. Daalen 53 j. Dirk C.rn. v. Duyn 2 j. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Dinsdag om 7.30 uur bijeenkobst. Donderdag 4 Juli: Biljart club A.D.O. en Zaterdag 6 Juli na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V. Heden en Vrijdag 5 Juli a.s. de gebruikelijke sociëteitsavonden in d^e clubzaal in het R.K. Vereenigingsgebouw. Geboren: Cornelia Johanna Sophia d. van J. M. v. d. Salm en S .C. Hendriks Petrus Johannes z. van J. M. Kragt en J. Schouw. Overleden: F. J. H. Aben m. 33 j. STOMPWIJK Windhoos. Vrijdagmiddag werden ten gevolge van een windhoos, bij den tuinder Bregman aan den Stompwijkschen weg veertig eenruiters opgenomen en verbrij zeld. LISSE ZILVEREN JUBILEUM BOUWVAK- ARBEIDERSBOND ST. JOZEF. ^De afdeeling Lisse van den Roomsch- Katholieken Bouwvakarbeidsbond „Sint Jozef", herdacht gisteren haar 25-jarig be staan. Dit feit is op bescheiden wijze her dacht; er werd begonnen met een H. Mis met Algemeene H. Communie in de kapel van huize „Pius", welke werd opgedragen door den weleerw. heer Slijkerman, lee- raar aan het Seminarie Hageveld. Mede waren hierbij tegenwoordig het dag. be stuur van de afdeeling Lisse van den R.K. Volksbond, alsmede de district'sbestuurder, de heer H. Werkhoven uit Den Haag. Na de H. Mis vereenigden allen zich in het Bondsgebouw aan een gemeenschap pelijk ontbijt wat in zeer kameraadschap pelijke sfeer werd genuttigd. Het behoeft geen vermelding, dat het mooie vaandel der afdeeling in het bondsgebouw prijkte. Na het ontbijt nam allereerst de voorzit ter der afdeeling, de heer C. Schrama, het woord. Na een welkomstwoord ging spr. de geschiedenis van de oprichting na. Vijf-en-twintig jaar geleden werd door timmerlieden en schilders deze afdee ling opgericht. Spr. wees er op, wat in die 25 jaar is tot stand gebracht. Ongetwij feld hebt ge allen met ons onder het H. Misoffer God gedankt voor den zegen op onzen arbeid verkregen. Zoo gaarne had den we dit feest met onze vrouwen in een feestelijke vergadering herdacht, doch ver schillende omstandigheden nopen ons tot bescheidenheid. Wij hebben 25 jaar in Godsvertrouwen gewerkt aan de grootma- king onzer mooie afdeeling; in ditzelfde Godsvertrouwen hopen we verder te ar beiden. Nog enkele katholieke bouwvakar beiders te Lisse staan buiten onze organi satie. Laten we hopen, dat ze spoedig in onze gelederen zullen plaats nemen. Een nieuwe tijd wacht ons, laat de afdeeling zich van haar taak bewust zijn om de schoo- ne taak naar behooren te verrichten tot heil van Kerk, Staat en huisgezin! Hierna was het woord aan den heer Werkhoven. Op een ochtend als deze, waarop men, zich geestelijk heeft ver sterkt, zouden we niets liever doen dan stil te gaan overwegen en God danken voor al de goede gaven in de afgelegde 25 ja ren ons geschonken. Wij zouden willen ge denken de duizenden gevallenen, welke zoo plotseling voor het bijzonder oordeel zijn Van onze Adverteerders FOTO-WAALEWIJN. De heer H. Waalewijn heeft met ingang van heden zijn fotographisch atelier ver plaatst van Haarlemmerstraat 26 naar Haarlemmerstraat 102. In een nieuw opgetrokken pand, zoo prac- tisch mogelijk ingericht, heeft de heer Waa lewijn thans een knusse zaak gekregen met een geriefelijken winkel en daarachter het van- de modernste toestellen voorzien ate lier en donkere kamer. Het geheel ziet er smaakvol en welverzorgd uit. De firma v. d. Lof zorgde voor een stemmige betimme ring, de fa. Hoogedoorn gaf daarbij een passende stoffeering en de heer Schreuder verzorgde de electrische installatie. De heer Waalewewijn, die gedurende 23 jaar zijn bedrijf in het vorige pand uit oefende, zal zijn klanten ongetwijfeld mee nemen en nieuwe erbij winnen. geroepen waaronder er ook zijn uit onze gelederen. Op een jubileum als dit, willen we u aan sporen vertrouwen te blijven stellen op God en op hen, die geroepen zijn leiding te geven. Hierna ging spreker na, wat in de afge legde kwarteeuw is bereikt en liet achter eenvolgens de revue passeeren de vele en nuttige instellingen, welke door de R.-K. Arbeidersbeweging zijn tot stand gebracht en onderhouden. Medegewerkt hebben we aan een goede sociale wetgeving; de ver houding tusschen werkgevers en werkne mers is dermate gewijzigd dat beiden cate gorieën aan een en dezelfde conferentieta fel aanzitten ter regeling van de arbeids voorwaarden. Ongetwijfeld gaan we nieuwe tijden te- gemoed, doch wij kunnen ze met een gema tigd optimisme tegemoet zien. Wij zullen daarbij elkander moeten bijstaan en el kander helpen en steeds in alles ons zelf zijn en blijven. Vragen we eiken morgen als we opstaan Gods hulp en bijstand om de ons opgelegde taak getrouw te vervul len. Met een hartelijke felicitatie aan de jubileerende afdeeling sloot spreker zijn betoog. Vervolgens verkreeg de heer J. P. de Koning, voorzitter van de R.-K. Volks bond, het woord en sprak namens de afdee ling woorden van felicitatie bij dit zilveren feest. Ten slotte verkreeg het jongste bestuurs lid, de heer L. Halfschepel, het woord. Door de gegevens van den secretaris daartoe in staat gesteld, liet spr. tot in details alle dingen aan het geestesoog voorbijgaan, welke door de afdeeling in de afgelegde 25 jaren zijn verricht. De voorzitter dankte ten slotte de spre kers voor hun hartelijke woorden en sloot met gebed dit gezellige samenzijn. „Herwonnen Levenskracht". Zaterdag namiddag werd vanwege het plaatselijke comité van Herwonnen Levenskracht de jaarlijksche speldjes verkoop gehouden, welke ruim 130.opbracht! Personalia. Voor het middenstands diploma algemeene handelskennis slaagden onze plaatsgenooten: H. Albers, C. Bakker, W. Haas, T. Kranenburg en R. Marseille. WASSENAAR DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. De ongeveer 60-jarige J. uit den Haag, die gisterochtend omstreeks 12 uur onoplettend per rijwiel, nabij den Deijl, den Rijksstraatweg overstak, werd aangereden door een luxe auto, bestuurd door H. De heer J. werd hier bij op slag gedood. Het lijk is overgebracht naar de rouwkamer van het Politiebureau en aldaar opgebaard. Missie-Tentoonstelling. Zaterdagmiddag te kwart vóór 4 had de opening plaats van de jaarlijksche Missie- tentoonstelling, die ditmaal gehouden werd in de gymzaal aan de' Kerkstraat. Nagenoeg alle plaatsen waren bezet. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op de geestelijkheid uit de Wassenaar- sche parochies, de Zusters Franciscanes sen pater v. d. Plas, mevr. Baronesse S. van Wijnbergen, de heer Barten, hoofd der R. K. Jongensschool en vele vertegenwoor digers van diverse vereen igingen. Door pastoor C. Tholenaar werd met een kort woord de zeereerw. heer J. W. van Heeswijk, Deken te Rotterdam, ingeleid, die vervolgens het woord nam. De Deken begon met de mededeeling dat hij momenteel een pastoor was, zonder kerk, pastorie of iets dergelijks' en dat hij met pleizier aan de uitnoodiging gevolg heeft gegeven om deze tentoonstelling te openen, nu pater H. de Greeve niet in de gelegenheid was dit te doen. Als pastoor van de St. Laurentiuskerk te Rotterdam, die een vrij groot aantal pa rochianen telde, lag het voor de hand om over Rotterdam's toestand te spreken. Spr, schetste met vele voorbeelden in 't kort, hetgeen in deze stad gebeurd was, inzon- der in zijn parochie, waar hij 16 jaren als herder werkzaam was geweest. Spreker noemde het iets subliems, hoe op dien bewogen middag naar God werd ge snakt en door velen steeds op aangedron gen werd en gesmeekt om te bidden, van welke religie zij ook waren. Mooie herin neringen had hij aan de naastenliefde, die de menschen jegens elkander hebben ge toond. Tenslotte uitte spreker zijn groote dank baarheid voor het medeleven en de vele gaven van geheel Nederland, wat troostend en opwekkend is voor het zwaar beproefde BOSKOOP Speldjesverkoop. De gehouden Speld jesverkoop, welke werd gehouden ten bate van de t.n.c.-bestrijding in deze ge meente, heeft de mooie som van ruim 121,opgebracht. Het vorig jaar bracht deze verkoop 196.op. Personalia. Voor den spoedcursus (duur 9 mnd.) voor opleiding van het mid denstandsdiploma algemeene handelsken nis zijn geslaagd de heeren: H. Goudkade, H. v. d. Valk, H. v. d. Lee, G. Hooftman, P. Versluis, allen woonachtig te Boskoop en J. V. Verheul te Moercapelle, M. Gerts te Waddinxveen en I. Warnaar te Vlaar- dingen. Voorts slaagden mej. A. G. v. d. Spek en de heeren M. Ramp en J. Loef; dezen ontvingen hun opleiding bij den heer A. G. de Ruyter alhier. WOERDEN Verbinding nieuwe Rijksweg. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen voor mede te werken tot een vervroegde aanleg van een verbindingsweg tusschen Woerden en den nieuwen Rijksweg. ZOETERWOUDE (H. R.) K. R. O. De gisteren gehouden speld jesverkoop ten bate van de K. R. O. heeft opgebracht 18.75. ZOETERWOUDE Kruisvaart. Gisteravond hield de Kruisvaart een treffende bijeenkomst in de schoon versierde Burcht. In deze bijeen komst werd te zien gegeven de ernstige en vroolijke kant van de Kruisvaart. Nage noeg alle ouders waren aanwezig, waar voor directeur Duijvestijn in zijn openings woord dank uitbracht. Hij heette allen welkom, vooral de Patronaatscommissie en den districtsdirecteur, pater Kauling, die door zijn steun zooveel medewerkte aan het houden van deze bijeenkomst. Vooral in dezen tijd, nu er zoovele gevaren drei gen voor de jeugd, moeten de ouders zoo veel mogelijk contact zoeken met de jeugd- vereeniging aan wie zij hun kinderen toe vertrouwen. Spr. bracht vooral naar voren de gevaren, die ontstaan wanneer de jon gens van school komen en aan 't werk gaan. Na dit openingswoord werd er een aanvang gemaakt met de bijeenkomst, die bestond uit de inwijding van de Burcht, de intronisatie van het H. Hartbeeld en in stallatie van 6 aspiranten waarna een kort kampvuur. Na de inwijding van de Burcht volgde de omlijsting van de intronisatie van het H. Hartbeeld, welke omlijsting be stond uit declamaties en liedjes. In deze declamaties en liedjes werden uitgebeeld vier Sacramenten: het Doopsel, het Vorm sel, de Biecht en het. H. Sacrament des Al taars, die allen betrekking hebben op de liefde van Jezus' Hart. Als eerste declama tie werd voorgedragen: „Bij het Doopsel", waarna een zeer bekend H. Hartlied ge zongen werd. Het Vormsel werd voorge dragen in de declamatie: In de wind. Daar na volgde de intronisatie van het H. Hart beeld met de gebruikelijke gebeden. Het toppunt van Gods liefde, Zijn lijden en dood werd gevonden in het schoone lied: O, Jezus, zoet. Gods goedheid en liefde openbaart zich iederen dag in het H. Sa crament des Altaars, wat zoo treffend ge schreven staat in Vondels gedicht: „O ker- volk. Ook Wassenaar was hij ten zeerste dankbaar voor hetgeen hier is en wordt gedaan, waardoor uiting werd gegeven aan den goeden wil om hulp te bieden, waarna spr. de tentoonstelling die ook voor dit doel werd gehouden, geopend ver klaarde. Deze tentoonstelling, georganiseerd door de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie van „De Graal" zag er in alle op zichten smaakvol en wel verzorgd uit. Vooral ook trok de symbolische poppenten- toonstelling van den Bond zonder naam aller aandacht. VOORSCHOTEN Personalia. Voor het practijk diploma steno en machineschrijven in de Engelsche en Nederlandsche taal is geslaagd mej. N. C. E. Fortgens, alhier, leerlinge van het instituut Schroevers te 's-Gravenhage. ZOETERMEER Voetbal. Zaterdagavond speelde D.S.O. II tegen Boskoopsche Boys II. Dit was de eerste wedstrijd voor de zomeravond-com petitie op het D.S.O.-terrein. Het spel was aan beide zijden zeer zwak. Met de rust was de stand 11 en men eindigde met een 21-overwinning voor D.S.O. Te Boskoop speelde D.S.O. I tegen Boys I met als uitslag 32 voor D.S.O. Te Waddinxveen speelde B.S.V. I tegen D.S.O. II. B.S.V. verloor met 80. Geboren: Nicolaas Dirk Johannes z. van W. Hogeveen en R. Roos Adriaan z. van K. Visser en A. W. Diepgrond. Getrouwd: J. Kievit 24 j. won. te Zoeterwoude en W. M. Polderman 22 j. A. J. Nuijens 25 j. won. te Zoeterwoude en T. Haijes 21 j. A. Duijvelaar 25 j. won. te Dinteloord en G. Klos 22 j. Gevestigd: J. L. Moers van Rotter dam J. Al van 'sGravenhage A. J. Kaptein van Hazerswoude F. Lengkeek van Emmen A. A. de Groot van Rotter dam. Vertrokken: C. Riemens naar Schoondijke v- C. Groenendijk naar Bent huizen J. H. Vogelaar n. Groningen G. Klos naar Dinteloord A. M. van Toor naar Voorburg C. Verschoor naar Bleis- wijk. stenhart" en in het stoere gedicht van pa ter Huf: „Wij samen". Aan het einde van deze intronisatie werd gezongen het lied: „Heer Jezus heeft een hofken". Dat had vat op alle deugden, die de mensch kunnen beoefenen, te zamen. Vervolgens vond de installatie plaats van 6 aspiranten, die door hun directeur nog eens een ernstig woord te hooren kregen. Tot slot daarvan werd er gezongen: „Chris tus vincit, Christus regnat, Christus im- perat". Na dit ernstige gedeelte werd een aanvang gemaakt met het vroolijke ge deelte van dezen avond. Dit gedeelte bestond uit een kampvuur, dat geopend en geleid werd door den dis trictsdirecteur, pater Kauling. Eenige vroo lijke liedjes, een vertelling en een tooneel- stukje werden ten gehoore gegeven, die zeer in den smaak vielen van de aanwezi gen. Aan het slot van dezen mooien avond sprak directeur Duyvestijn een woord van dank tot de ouders voor hun trouwe op komst en speciaal tot den districtsdirecteur, pater Kauling, die zoo hard gewerkt heeft om dezen avond te doen slagen. Een avond, die hopelijk het contact met de ouders zal verstevigen. Binnenland 4 PCT. NEDERLANDSCHE STAATS- LEENING 1940 (1) Verwisseling van recepissen De wnd. secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van financiën, maakt bekend, dat de gelegenheid tot kostelooze verwisseling van de recepissen der 4 pet. Nederlandsche staatsleening 1940 (1), ter verkrijging van de definitieve obligatiën, wordt opengesteld van Maandag 8 Juli e.k. af, bij de kantoren van inschrijving en hun bijkantoren in Nederland. De recepissen moeten bij inlevering ver gezeld zijn van nummerïijsten, welke bij deze kantoren verkrijgbaar zijn. De inlevering kan plaats vinden des Maandags en Dinsdags tusschen 9 en 12 uur. De afgifte van de obligatiën zal des Vrij dags geschieden. LIJK AANGESPOELD Zondagmiddag is op het stille strand te Scheveningen het lijk aangespoeld van den 20-jarigen korporaal C. T. S., die Dinsdag 25 Juni bij het zwemmen in zee is verdron ken. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Jongen door trein gegrepen en gedood Op den onbewaakten overweg onder Vught is gisteravond de 11-jarige knaap G. van den Akker door een trein gegrepen. De jongen is korten tijd later overleden. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 1 Juli. (D. N. B.). Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: In Frankrijk geen bijzondere gebeurtenissen. Een onderzee boot heeft 23000 bruto register ton vijan delijke handelsscheepsruimte vernietigd en ten Zuiden van Brest een kruiser van de „Orionklasse" getorpedeerd. Twee der tot zinken gebrachte schepen werden getrof fen, terwijl zij in een sterk convooi voe ren. Kapitein-luitenant Prien heeft in de laatste dagen nog meer vijandelijke koop vaarders vernietigd. Het cijfer, dat de hoogte aangeeft van het tonnage, dat door hem tot zinken is gebracht en dat vermeld is in het bericht van het Duitsche hoofd kwartier van 28 Juni, wordt daardoor ver hoogd tot 51086 bruto registerton. Duitsche oorlogsvliegtuigen hebben in den nacht van 20 Juni op 1 Juli weer verschillende havens aan de Schotsche Oost- en aan de Engel sche Oost- en West-kusten aangevallen. Verschillende treffers werden vastgesteld. Een escadrille van negen Britsche Blen- heim-oorlogsvliegtuigen, die onder be scherming van jagers het vliegveld Mer- ville-Lestrem bij Rijssel op den middag van 30 Juni gepoogd hebben aan te vallen, werden door luchtafweergeschut bij him nadering uiteengedreven en daarop door onze jagers in een feilen luchtstrijd ver wikkeld. Hierbij gelukte het 6 Blenheim- toestellen, benevens 3 Rritsche jagers neer te schieten. De aanvallen van vijandelijke vlieg tuigen op niet-militaire doelen in Noord-, West- en Zuid-Duitschland, in den nacht van 30 Juni op 1 Juli hebben slechts ge ringe materieele schade aangericht. Op 30 Juni v erden in tota.l Jo Bntsvhe vliegtui gen waarvan 11 in luchtgevechten en 7 door luchtafweergeschut omlaag gehaald. Een Duitsch vliegtuig wordt vermist. DE TOESTAND IN SYRIë. ROME, 1 Juli. (D.N.B.) De Fransche regeering heeft gisteren, op grond van be richten over den toestand in het Nabije Oosten, het besluit genomen generaal Wey- gand naar Syrië te zenden. Weygand is gisteren, via Marseille en Athene naar Beiroet gevlogen en zou vandaag te Da mascus aankomen. Van officieele Fransche zyde wordt meegedeeld, dat generaal Wey gand zich naar Syrië heeft begeven om met generaal Mittelhauser, den opperbe velhebber van het Syrische leger, de de- LEIDEN Geborep: Jacoba Johanna, d. van P. J. v. Leeuwen en J. Blansjaar Marius Daniël, z. van W. Serdijn en J. Burgers Rebecca Marijtje, d.van J. de Jong en D. v. Rhijn. Ondertrouwd: J. H. de Bruin jm. 23 j. en A. Sjardijn jd. 21 j. P. v. d. Voort jm. 30 j. en J. C. M. de Laaf jd. 35 j. W. Waldkötter jm. 31 j. en M. J. C. v. d. Linden jd. 26 j. L. v. Wingen jm. 25 j .en K. v. d. Voorde jd. 28 j. H. Stol jm. en J. Bavelaar jd. A. v. Norden jm. 24 j. en C. S. Buutfeld jd. 23 j. W. M. v. Keulen wedr. en G. Albers jd. Overleden: L. S. Karreman dr. 26 j. mobilisatie van dit leger te bespreken. Reeds 2 dagen geleden heeft generaal Mit telhauser bekend gemaakt, dat het „Wey- gand-leger", op grond van de voorwaarden van het wapenstilstandsverdrag, onmiddel lijk wordt gedemobiliseerd. Volgens den oorlogscorrespondent van het D.N.B. in het Middellar.dsche Zeege bied, liggen de ware redenen van de reis van Weygand in de toenemende spanning, die in het Nabije Oosten tusschen de be langen van Engeland en Frankrijk is ont staan. Volgens berichten uit Fransche bron is het de laatste dagen in Syrië tot zware botsirigen tusschen Fransche en Engelsche troepen gekomen. In de afgeloopen maan den is het Weygand-leger ook door Engel sche troepen aangevuld. Bij deze troepen zou het bevel tot demobilisatie op openlijk verzet zijn gestuit. Engelsche officieren zouden hebben gepoogd Fransche leger- afdeelingen tot muiterij te bewegen. Daar op is het tot ernstige botsingen gekomen. Van beide zijden is met scherp geschoten. OOK IN DE JURA ENGELSCHE BOMMEN BERN, 1 Juli (N.D.B.) Ook in de Jura zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag volgens een mededeeling van den legerstaf door Engelsche vliegtuigen bommen neer geworpen. Bij het afgelegen gehucht La Banne in de nabijheid van CerneuxGodat, gemeente Les Bois, in het Westelijke deel der Bernsche Jura, is geconstateerd dat 12 bommen zijn ingeslagen. De bommen, wel ker Engelsche herkomst bewezen is, heb ben, evenals in Eltmatt en Weissenbach slechts geringe schade aangericht. DE NIEUWE FRANSCHE REGEERINGS- ZETEL. GENèVE, 1 Juli. (Stefani). Uit Cler mont Ferrand wordt bericht ontvangen, dat de leden van de Fransche regeering, uit Bordeaux komend, aldaar zijn aangeko men en vervolgens zijn doorgereisd naar Vichy, waar de leden van de Kamer en den Senaat hebben besloten bijeen te komen. AMSTERDAM, 1 Juli. Vee. Aanvoer: 401 vette koeien 86—94, 7284 en 6070 cent per kg. slachtgewicht; melk- en kalfkoeien 69 stuks 190280 per stuk; 100 vette kal- vesren 2e kwal. 4652 en 3e kwal. 3644 cent per kg. levend gewicht; 121 nuchtere kalveren 712, 52 schapen 2230 en 20 lammeren 1416.50 per stuk; 475 var kens 7476 cent per kg. slachtgewicht Overzicht: Slachtrunderen: ruime aanvoer, gedrukte handel, prijzen onveranderd; Melk koeien: matige aanvoer, stille handel; vette kalveren: ruime aanvoer, vlugge handel, lagere prijzen. Nuchtere kalveren: matige aanvoer, vlugge handel, prijzen constant. Schapen en lammeren: matige aanvoer, stugge handel, prijzen onveranderd. Var kens: matige aanvoer, vlugge handel, prij zen hooger. LEIDSCHENDAM, 29 Juni. Groentenvei- Iing. Eng. komkommers le soort 7.60 8.80, 2e soort f 5.707.00, 3e soort 4.70 5 50, wankl. 45, stek 2.002.50, gele komkommers le soort 5.706.80. 2e soort 4.70—5.50, 3e soort 4.00—4.50, stek J 2.00—3.50, kropsla 1.00—1.80, peen 5.00 7.20, bloemkool 8.5010.50, 2e soort 5.006.80, uitschot 23, tomaten midd. 10.5011.gr. ronden 10.5011.50, 2e soort 10.0010.80, 3e soort f 5.006.50 bonken f 6.007.50, rijp 57, andijvie per 100 13.2,0 andijvie per 4 kg. 10 22 cent, spinazie per 4 kg. 1326 cent, postelein 4.006.50. ROELOFARENDSVEEN, 1 Juli. Groen- tenveiling. Aardbeien 1418 cent per pond, frambozen 12 cent per doosje, bloemkool 4.sla 1.001.30 per 100; lcassnijboo- nen 1.802.75, idem stek 0.851.35, volle grond 2.402.65, stek 1.670, dubb. stam 2.102.40, princesseboonen 2.90, peulen 1.002.80, doperwten 0 901.05, capu- cijners f 0.951.10 en tuinboonen 5253 cent per 10 kg. Augurken 7 f 0.901.10, idem CD 6086 cent per 25 kg. Kwakel: peulen 1.001.55, doperwten f 0.901.00, tuinboonen 50 cent alles per 10 kg. NIEUWKOOP, 29 Juni. Eierenveiling. Aangevoerd werden 4800 stuks. Prijzen: 4.155.20 per 100 stuks. TER AAR, 29 Juni. Centrale Veiling. Peulen 1.001.50, doperwten 0.901.20, Blauwschokkers 1.45, Capucijners 0.90, Witte Capucijners 0.901.10, Tuinboonen 0.380.53, Snijboonen 2.403.00. OFFICIEELE WISSELKOERSEN VAN DE NEDERLANDSCHE BANK. AMSTERDAM, 1 Juli 1940. Berlijn 75.28—75.43. New-York 1.88 3/16—1.88 9/16. Stockholm 44.81—44.90. Zürich 42.46—42.54. Bankpapier: Stockholm 44.7644.94. Zürich 42.42—42.58.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3