Weerbericht Academienieuws STADSNIEUWS MAANDAG 1 JULI 1940 DE LEIDSCHE COURAN EERSTE BLAD - PAG. 2 A&ormenymtspnjs: voor Lctden 18 cent per week; 2.50 per kwirtaaL Bit onze «genten dO cent per wv>*k; *.60 per kwartaal. Franco per po»t 195 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeellngen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS- OP EN ONDERGANG. Zon onder 10.05 uur. Zon op 5.22 uur. Maan op 3.16 uur Dinsdagnacht. Maan onder 6.53 uur Dinsdagnamiddag, HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 2 Juli r..m. 2.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. Jllllll I 111 11 III 11 III II III III I III lllll ill III Mill 5111111 Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd 5 moet worden tusschen zonsonder- 5 gang en zonsopkomst. S Deze tijden zijn voor hedenavond E E en morgenochtend: E ZONSONDERGANG 10.05 uur. E ZONSOPKOMST S 5.22 uur. S Tusschen deze beide tijden dient E 2 er dus verduisterd te worden. -S niiiiiituiDiimuuuiniiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiir DEVIEZENINSTITUUT. Het in de deviezenverordening genoem de deviezeninstituut is gevestigd te 's-Gra- venhage, Anna Paulownastraat 6. Het on derhoudt een bureau te Amsterdam, Rokin 127 en een agentschap te Rotterdam, Ca- landstraat 7a. Aanvragen tot het verkrijgen van ver gunningen moeten schriftelijk tot het de viezeninstituut worden gericht met dien verstande, dat daarbij gebruik dient te worden gemaakt van aanvraagformulieren, waaromtrent per officieele publicatie in de dagbladen van heden nadere bijzonderhe den worden bekend gemaakt. COOP. CENTRALE RAIFFEISENBANK Een steunfonds voor banken in moeilijkheden In de groote zaal van Tivoli te Utrecht i3 Vrijdag de algemeene vergadering ge houden van de coöperatieve centrale Raif- feisenbank, aldaar, welke vergadering ook werd bijgewoond door ir. A. L. H. Roe broek, directeur-generaal van den Land bouw. Na de openingsrede van den heer K. Eriks, voorzitter van den raad van toezicht, die o.m. wees op de belangrijke veranderin gen, die zich sedert de vorige vergadering in ons land hadden voltrokken, heeft ir. Roebroek de vergadering toegesproken. Hij maakte, evenals de voorzitter, gewag van de noodzakelijkheid van den boerenstand om zijn plicht te doen en wel in drieërlei opzicht. In de eerste plaats is er de plicht van den boer als producent van het aller- noodigste in dezen tijd. Verder is er de plicht, om hetgeen hij aan hoerenwaarden bezit, zooals dat bezit tot stand is gekomen door staatszorg, door organisatie en het boerenkarakter, zoo krachtig mogelijk te bewaren. Tenslotte wees ir. Roebroek op den plicht van een loyale samenwerking met de overheid (bezetting), teneinde daardoor te getuigen van ons nationale ka rakter en respect af te dwingen aan de overheid en deze te overtuigen van het eigen nationale karakter. Dr. S. E. B. Bierema werd als lid van het bestuur herkozen. Tot lid van den raad van toezicht werd gekozen prof. dr. G. Min- derhoud, te Wageningen. Herkozen werden tot leden van dezen raad de heeren K. Eriks Azn., D. W. Lindenbergh en V. Ph. Valstar. Een voorstel tot wijziging van enkele ar tikelen van de statuten, ten doel hebbende een betere verdeeling van de aandeelen der centrale bank bij de boerenleenbanken om zoodoende te geraken tot een verbeterde aansprakelijkheidsregeling, werd zonder discussie met algemeene stemmen aangeno men. Na eenige discussie besloot de vergade ring met overgroote meerderheid een fonds in het leven te roepen, dat op den duur zal moeten worden opgevoerd tot 3 millioen gulden, door middel van jaarlijksche bij dragen, ten einde daaruit hulp te bieden aan die banken, die in moeilijkheden zou den komen te verkeeren en zonder hulp niet zouden kunnen voortbestaan. DE NEDERLANDSCHE BANK N.V. In de heden gehouden buitengewone al- gemeente vergadering van aandeelhouders van de Nederlandsche Bank N.V. werd tot directeur gekozen prof. mr. A. M. de Jong, onderdirecteur van de Nederlandsche Bank. JUBILEUM N.V. „DE GELDERLANDER". Gistermiddag is te Nijmegen in intiemen kring herdacht het feit, dat de N.V. Maat schappij „De Gelderlander" veertig jaar bestaat. (Het dagblad „De Gelderlander" is reeds zijn 92ste jaargang begonnen). Te gelijk met deze herdenking is de president- commissaris, mr. J. F. A. M. Wierdels, die als zoodanig meejubileert, op hartelijke wijze gehuldigd Als blijvend aandenken aan dezen dag werd den jubilaris zijn geschilderd portret aangeboden, die met eenige woorden van dank voor deze spontane huldiging het ge schenk in ontvangst nam. HET „VOLKSDAGBLAD" WEER VERBODEN. We hebben dezer dagen meegedeeld, dat het communistische Volksdagblad weer verschenen was. Maar meer dan één num mer hébben we niet ontvangen. Thans ver nemen we, dat het blad op last van de autoriteiten verboden is. Men zou Donderdag juist de dagelijksche oplage drukken, toen van hoogerhand he vel werd gegeven de uitgave te staken. GEëVACUEERD VEE. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt het navolgende bekend: Op 28 Mei 1940 werd bekend gemaakt, dat het vee in de provincies Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland be westen de lijn Harderwijk-Anreh-Nijmegen slechts mocht worden vervoerd op een vervoerbewijs, af te geven door of namens het bureau ontruiming of door den plaat selijk bureauhouder, dit ten behoeve van den terugvoer van het vee naar de inun- datiegebieden. Met ingang van Maandag 1 Juli kunnen de veehouders het op regelmatige wijze ontvangen evacuatie-vee als hun eigendom beschouwen en kan het vervoeren van dit vee vanaf dat tijdstip wederom zonder vervoerbewijs geschieden. Verwacht wordt echter, dat de boeren medewerking zullen verleenen om door Zaterdagmiddag vergaderde de raad de zer gemeente. Aanwezig waren 9 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren: J. v. d. Marei en C. van Wissen. De ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen, waarna aan de orde komt het voorstel tot aankoop van een waterpasinstrument voor den dienst van openbare werken, waarvan de prijs 200 bedraagt. Aldus wordt besloten. Restauratie gemeentetoren. De gezamenlijke kosten van de restau ratie van den toren worden geschat op 11.000.Ged. staten van Zuid-Holland en Z.Exc. de Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen hebben bericht dat zij in verband met de weinige midde len, welke in de naaste toekomst voor nieuwe subsidies beschikbaar zijn, de ge- wenschte bijdrage niet kunnen bevorderen. B. en W. adviseeren den raad tot intrek king van het besluit om den toren te restau- reeren. De heer J. de Booy vraagt, of de toe stand van den toren nog zoo is, dat de restauratie kan worden uitgesteld. De heer J. Braggaar uit zijn teleurstelling over dit prae-advies. Hoe langer men wacht met de restauratie, des te hooger zullen de kosten worden. Al begrijpt spr. dat de kosten voor de gemeente alleen te hoog zullen worden. De voorzitter beantwoordt beide sprekers. B. en W. betreuren ook het be sluit van Ged. staten om geen subsidie te verleenen om begrijpelijke redenen. De restauratie is niet overbodig, maar kan voorloopig worden uitgesteld, waarna al dus wordt besloten. Subsidie R.K. bewaarschool. Het R.K. Kerkbestuur van den H. Lau- rentius heeft verzocht om subsidie voor haar bewaarschool, over het jaar 1939. Het exploitatie tekort bedraagt 519.42. B. en W. stellen den raad voor een subsidie ad 8.per leerling te verleenen tot een be drag van 756.Uiteraard is het nim mer de bedoeling geweest meer uit te keeren, dan noodig is voor dekking van de nadeelige saldi en daarom is het wensche- lijk deze aangelegenheid nader te bezien. Na eenige bespreking aldus aangenomen. Evenzoo wordt aan de Christelijke be waarschool voor het jaar 1939 een subsidie verleend van 686.67 en aan het R.K. Lyceum voor meisjes te 's-Gravenhage wordt een subsidie verleend van 20.35 voor één leerlinge uit deze gemeente, die het Lyceum bezoekt. Het bestuur van de St. Liduinaschool voor zwakzinnige kinderen te Leiden heeft verzocht om een jaarlijksche subsidie te mogen ontvangen over het jaar 1939, ten bedrage van 15.92 per leerling. De ge meente is voor deze school verplicht een bijdrage te betalen van 15.per leerling en per jaar. B. en W. stellen den raad voor op dit verzoek afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Daar de zitbanden in het Wilhelmina- park in een zeer slechten staat verkeeren en voorziening dringend noodzakelijk is, verzoeken B. en W. den raad machtiging onderlinge ruiling te bereiken, dat vooral het stamboek- en fokvereenigingsvee en het t.b.c.-vrije veenog zooveel mogelijk bij de oorspronkelijke eigenaars terecht komt. DE UITKOMSTEN DER P.T.T. IN 1939. Vermoedelijke winst 8 1/2 millioen. Blijkens het jaaroverzicht over 1939 der P.T.T. laten de geldelijke uitkomsten van het bedrijf over 1939 zich gunstig aanzien, al veroorzaakten de in den aanvang inge voerde tariefsverlagingen aanvankelijk ook eenige 'baten-derving. Baten en lasten geven in voorloopige cijfers het volgende beeld: Totaal baten 98.735.000, totaal las ten 90.235.000, vermoedelijk winstcijfer 8.500.000. GOUDA EN BOSKOOP. Dezer dagen heeft de gemeenteraad van Gouda vergaderd. Met de gemeente Boskoop heeft Gouda al eenigen tijd een meeningsverschil over een gemeenschappelijke regeling voor het buitengewoon lager onderwijs. B. en W. van Boskoop weigerer n.l. halsstarig de kosten te dragen van het b.l. onderwijs aan een kind uit hun geimeente. Daar te Boskoop dit soort onderwijs niet wordt ge geven en te Gouda wel, poogde men in laatstgenoemde plaats herhaaldelijk tot een regeling te komen zooals vrijwel overal elders wordt toegepast. Boskoop maakte daarbij van een wettelijke leemte gebruik, waardoor medewerking aan z-ulk een rege ling niet verplicht is ofschoon voor talrijke andere takken van onderwijs in soortge lijke gevallen medewerking wel verplicht is. De raad heeft thans een „gemeenschap pelijke" regeling met Boskoop aangeno men, welke aan de Kroon zal worden voorgelegd, met het verzoek deze met ge bruikmaking van art. 138 der gemeente wet aan Boskoop op te leggen. J. Th. VERHEGGEN. In den ouderdom van 80 jaren is Zater dag te Buggenum overleden de heer Jo hannes Theodorus Verheggen, een der pio niers van de boerenorganisatie, oud-lid var. Gedeputeerde Staten van Limburg, oud-voorzitter van den Katholieken Ne- derlandsohen Boeren- en Tuindersbond en voorzitter van den Limiburgschen Land en Tuinbouwbond, een man met zeer groo te verdiensten op algemeen maatschappe lijk en katholiek-sociaal terrein. de zitbanken, geplaatst langs de Wijn gaardenlaan, Burgemeester Treubstraat en Willem de Zwijgerlaan, te verplaatsen naar het Wilhelminapark, daar aanschaf fing van nieuwe banken een bedrag van 500 zouden vorderen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Tegen stem den de heeren Braggaar en Eggink. Tot leden der commissie van onderzoek gemeenterekening, dienstjaar 1939 worden gekozen: de heeren J. Braggaar, J. Banc- ken en D. Limburg. Vervolgens wordt be sloten een reconstructieverzekering aan te gaan voor een uitkeering wegens geleden schade aan administratieve bescheiden bij brand. De firma J. C. J. Knegt en Zonen te Amsterdam is bereid tegen een premie van 12 per jaar voor een verzekerde som groot 20.000.een dergelijke verzeke ring af te sluiten. B. en W. adviseeren al dus te besluiten. Conform besloten. Gedurende de laatste jaren was het ge bruikelijk de toelichting op de begroo tingen van de gemeente en die van onder scheidene takken van dienst te vermenig vuldigen. De kosten hiervan hebben in 1939 in totaal bedragen 506.73. Met het oog op de buitengewone tijdsomstandig heden stellen B. en W. den raad voor het cyclostyleeren voor het loopende jaar achterwege te laten. B. en W. stellen zich voor, vóór de be handeling in openbare zitting, de begroo tingen post voor post in een besloten ver gadering te bespreken, zoo.dat een behoor lijke behandeling toch gewaarborgd is. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aangenomen met 63 stemmen. Tegen stemden de heeren J. Braggaar, J. Banc- ken en A. Doeswijk. De vergoeding ex art.: 101 der L.O.-wet 1920, uitgebreid lager onderwijs wordt vastgesteld op 14.51 per leerling voor dienstjaar 1937. Aldus besloten. Vervolgens wordt na eenige discussie be sloten de orde en veiligheidsverordening aan te vullen met een nieuw artikel, waar bij het verboden wordt in het Wilhelmina park, de Emmalaan, Julianalaan, de Bern- hardlaan en Elslaan rijwielen te plaatsen tegen struiken, heesters of boomen. Hierna wordt besloten aan de provincie van Zuid-Holland verschillende perceelen straat voor de verbreeding van de Pape laan om niet over te dragen en een per ceel grond erf watertoren voor de som van 355, terwijl de provincie zorgt voor de af scheiding van het erf. Bij de rondvraag vraagt de heer A. Doeswijk hoe het staat met het nieuwe contract inzake electriciteitslevering aan de pplderbesturen, daar de polders nu een hoogêren prijs betalen dan voorheen. De voorzitter antwoordt dat deze zaak nog in behandeling is en zoolang er nog geen nieuw contract bestaat de uniforme prijzen worden berekend, waarna de openbare vergadering wordt besloten. LEIDEN. Geslaagd: voor het candidaatsexamen Indisch recht: mej. H. van der Hij den, Heemstede. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE Benoeming nieuwe leden Tot lid van de Maatschappij der Neder landsche Letterkunde zijn benoemd: mej. J. M. C. Bouvq, dr. C. D. J. Brandt, G. E. C. Crone, mevr. M. Gou, prof. G. Guilhou, dr. W. G. Allinga, dr. A. N. J. den Hollan der. jkvr. dr. C. H. de Jonge, dr. E. Jonge- jar., dr. G. Kazemier, mej. M. E. Kluit, prof. dr. mr. R. Kollewijn, C. C. Krieger, Th. B. van Lelyveld, dr. A. C. van Loey, dr. Th. Lyna, dr. J. P. Mensing, P. Minderaa, mej. dr. Chr. Mohrmann, M. Mok, L. Monteyne, mevr. H. H. J. MoulijnHailsma Muiier, dr. J. L-. Pauwels, dr. E. Reeser, dr. A. Reich- lign, dr. G. Schramelhout, jhr. dr. J. J. von Sohmid, dr. G. K. Schmoock, E. A. Serra- rens, J. Smits von Waesberghe, dr. J. J. Soons, dr. F. de Tollenaere, prof. dr. H. N. ter Veen, dr. A. de Vletter, dr. A. B. de Vries, dr. M. J. A. de Vrijer, dr. J. C. Wes- termann, G. W. Wolthuis, N. P. van Wijk Louw. GENERAAL WINKELMAN BEZOEKT GEWONDEN. Nadat hij reeds eerder de gewonden op genomen in verschillende ziekenhuizen en hospitalen te 's-Gravenhage, had bezocht, heeft de Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, generaal Winkelman, Vrijdag een bezoek gebracht aan de gewonden, die in het St. Elisabethsgasthuis en het Aca demisch Ziekenhuis alhier worden ver pleegd. In dit laatste werd hy ontvangen door den directeur, dr. H. H. Maas, terwijl alle professoren met hun assistenten in hun afdeelingen aanwezig waren en den gene raal de noodige inlichtingen verschaften. RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE. Een tentoonstelling bij de heropening. Vanaf heden' is het Rijksmuseum voor Volkenkunde wederom op de gewone uren voor het publiek ter bezichtiging openge steld, t.w. op werkdagen van 105 uur en op Zon- en feestdagen van 15 uur. In een der zalen van het Museum is een tentoonstelling ingericht van de Ethnogra- fica, verzameld tijdens de laatste "Nieuw- Guinea-expeditie 1939 van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap, welke een beeld geeft van het geheele materieele be- schavingsbezit der Bergpapoea's van Cen traal Nieuw Guinea. Deze tentoonstelling is met talrijke foto's en kaarten toegelicht. JUBILEUM P. MOOTEN Onze standgenoot de heer P. Mooten her dacht heden het feit, dat hij 12J4 jaar ge leden als piano-stemmer en techniker in dienst kwam bij de firma Peltenburg van 1793 alhier. De jubilaris werd hedenmorgen met zijn echtgenoote in de versierde toonzaal ont vangen, waar hij in tegenwoordigheid van vele genoodigden en huisgenooten door zijn patroon werd gecomplimenteerd. Met een hartelijken handdruk en de overhandiging van een fraai cadeau voor den salon werd de toespraak besloten. Dat cadeau zou, naar spr. hoogte, nog jaren lang een aangename herinnering aan dezen .dag levendig houden. Ook door de collega's werd hem bij mon de van de procuratiehoudster, mej. de Vrind, een fraai geschenk overhandigd. De jubilaris dankt,, allen hartelijk ook namens zijn echtgenoote voor dezen dag, welke voor hem tot een onvergetelijken was ge maakt. N.Z.H.T.RL In een gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg Maatschappij N.V. werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar en werden de balans en verlies- en winstrekening per 31 December 1939 goed gekeurd. Het expl.-saldo bedraagt 653.830.49J4 (vorig jaar 511.898.48). Na de normale afschrijvingen sluit de verlies- en winstrekening met inbegrip van het nadeelig saldo over vorige jaren 2.584.932.72J4) met een nadeelig saldo van 2.866.390.44. Dividenuitkeering heeft niet plaats (als vorig jaar). De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris, de heer dr. H. van Manen, werd herkozen. In een gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Electrische Spoorweg Maatschappij N.V. werden de ba lans en de verlies- en winstrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. Dividend kan niet worden uitgekeerd (evenals vorig jaar). De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris, de heer dr. G. v. d. Meulen, werd herkozen. In een gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Eerste Nederland sche Electrische Trammaatschappij N.V. werden de balans en de verlies- en winst rekening over het afgeloopen jaar goedge keurd en de aan de beurt van aftreden zijn de commissaris, de heer ir. W. Hupkes, her kozen. In een gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Maatschappij tot exploitatie van Tramwegen N.V. werden de balans en de verlies- en winstrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. Dividend kan niet worden uitgekeerd (evenals vorig jaar). De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris, de heer dr. G. van der Meulen, Gemeentel. Aankondi nij INSCHRIJVING LEERLINGEN 1 OOR OPENBARE SCHOLEN Burgemeester en Wethouders v. n 1. den brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot en met 6 Juli 194C heid bestaat tot inschrijving va -wa leerlingen, gedurende een half den aanvang van eiken schooltijc.' .-an: a. de Jongensschool voor u.l.o de Pieterskerkstraat; b. de Meisjesschool voor u.l.o. a-- de Br eestraat; c. de Opleidingsschool voor Gj mnasiuir en H.B.S. aan de Aalmarkt; d. de Opleidingsschool voor Gj -ium en H.B.S. aan de Kernstraat; e. de Opleidingsscholen voor u, o. de Langebrug, de Drie Octoberst u. Rijnsburgersingel (tijdelijk Boom rokt I) den Maresingel en de Driftstraat; f. de o.l. scholen aan den Zuidsi ';f delijk Oude Vest 35) en de Med (tijdelijk Driftstraat 95). g. de Centrale school voor he 8e leerjaar (ingang Oude Vest 35) 2o. dat bij de inschrijving een j-ooov - bewijs moet worden getoond; 3o. dat de kinderen met uitz ndri:\g van die waarvoor toelating tot Ja scholen of tot de Centrale school v ge - vraagd vóór 1 October a.s. der Leeft ij I van 6 jaar moeten hebben bereikt A. VAN DE SANDE BAKH JYZEN, Burgem -ester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Juni 1940. (Hoogstwaarschijnlijk zal het o ui v i in de schoolgebouwen aan den 1 gersingel, het Schuttersveld, d< e- straat, de Paul Krugerstraat en d< singel, of reeds vóór, of onmiddi -• de a.s. zomervacantie, weder op wone tijden worden gegeven). Agenda LEIDEN De avond-, nacht- en Zondagdii n.-t der apotheken te Leiden wordt van t. r- dag 29 Juni 20 uur tot Z a t e r d 6 Juli 8 uur waargenomen door teken Herdingh en Blanken, Hoo d 171, tel. 20502 en Reyst, Steenst tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche A e Wilheliminapark 8, tel. 26274. TOELATINGSEXAMEN GEM. 1 B.S Alsnog zijn toegelaten tot de Gem H.B.S Voor de tweede klasse: W. Werk Voor de derde klasse: J. R. Jollc Voor de vierde klasse: Tineke M. M. Maartense. EINDEXAMENS H.B.S. VOOR M SJES. Geslaagd voor het eindexamen Ier s: - deeling B., 6-jarige cursus: N. C. Leiden, J. S. Brans, Voorburg, C Brou wer, Voorburg, A. Cosijn, Oegstg e- A. C. Feikema, Noordwijk a. Zee, L A. *J. Hooymans, Voorschoten, C. W. J. Lo :v. se, Wassenaar, W. C. J. Manders, <\eidc.u J. A. Oudendal, Wassenaar, E. Plr il. Lei den, L. Sieverts, den Haag, M. J. U. van Straaten, Voorburg, A. J. Verscho Lei den, A. M. Tiggelman, Leiden. 14 candidaten; geslaagd: 14. Afg - -n: geen. Voor het examen vestigingswet te Tilburg geslaagd de heer A. Tonus, evi< i. Onze stadgenoot, de heer J. J. Lu de te Venlo voor het eindexamen sium. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5140. S. W. van Casio- den, Haarlemmerstraat 218. Rund-, gaits en varkensslagerij; tevens fijne vleoschwa ren. Bijv. uitgeoef. bedrijf: grootha levend en geslacht vee (runderen, t. ren en varkens). W ij z i g i n g. 231. Firma. A. N. Tr Leiden, Haarlemmerstraat 171, win', wol en handwerkartikelen, heeren de- artikelen. N.E.: mej. C. C. Wirtz, Lei er Nieuwe inschrijving. 747'. N.V. Schelpkalkbranderij „Ducaat" in An ting. Katwijk aan Zee, Mr.. Fockstraat 4. Venn.: C. den Duik, Wassenaar (B Schaap, Katwijk aan Zee, en S. de: Dull: Katwijk aan Zee. 7480. Betonfabriek van Dijk Jr., richting. Alphen a. d. Rijn, Raadhu r- at 14. Fabricatie van en handel in bouvm.-- terialen, uitvoeren van bouw- en grond werken, een en ander in den ruimsLen zin. E.: J. M. van Dijk, Alphen a. d. Rijn De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand f 8.755.66 san den Rijksontvanger afgedragen, brnevens ƒ1043.39 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, iai- aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore v dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden Bij de Leidsche Spaarbank is in c' ge maand (Juni 1940) ingelegd 11; 56-3.'1 en terugbetaald 527.582.17; 49 nieuwe leggers zijn ingeschreven en 193 boe-,-, werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 17844 inleggers, inclu'iof 1499 deelnemers aan den afhaaldienst. bi - droeg einde Juni 1940 7.396.394.48. posten is in deze maand door den aa:- dienst 4.464.25 ingelegd. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2