ZATERDAG 29 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HOOGMADE Personalia, Op de te 's-Graverhage gehouden examens slaagde voor het Mid denstandsdiploma Alg. Handelskennis on ze plaatsgenoot G. M. v. d. Voorn. y MEIJE-ZEGVELD Coöperatieve Boerenleenbank In hotel „De Halve Maan" werd Donder dagavond de jaarlijksche algemeene verga dering gehoudm, waardoor de belangstel ling ondanks de hooibouw toch nog bevre digend kon genoemd worden. Het openingswoord werd door den heer A. den Bruinen uitgesproken, waarin hij met toepasselijke woorden de gesneuvelden herdacht. Tevens memoreerde hij, dat de heer P. Notenboom, die gedurende dertig jaar een trouw bestuurslid geweest is, in den loop van dit jaar is overleden. Daar de kassière, mej. L. Korse, wegens ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn, werden de notulen der vorige vergadering door mej. C. Korse voorgelezen en onder dank goed gekeurd. Het verslag van de centrale ver gadering te Utrecht werd uitgebracht door den heer A. de Bruinen, die tevens tot afge vaardigde ter volgende centrale vergadering werd gekozen. Een plaatsvervanger werd niet benoemd. Uit het financieel verslag bleek, dat de geldelijke toestand van de bank nog steeds goed is. Het saldo tegoed der inleggers be droeg einde 1939 398.192.41, terwijl niet minder dan f 181.676.41 aan spaargelden werd ontvangen. Het bedrag der terugbe taalde voorschottei. bedroeg in 1939 28.274.22. Er was een winst gemaakt van gen tot 576. Het rapport der eind- was gestegen tot 576. Het rapport der eind- commigsie luidde dat alles in orde was be vonden, zoodat de rekening en balans wer den onderteekend. Tot leden der financieele commissie tot nazien der rekening en balans over 1940 werden benoemd de heeren G. van Soest, A. de Graaf en W. A. van ",7ijk. Nadat aan de leden consumptie was aan geboden, ging men over tot de verkiezin gen. In de vacatures der heeren A. Nap, Th. Lelieveld, P. Notenboom, B. Kemp en S. de Jong, werden respectievelijk ge- of herkozen, de heeren: A. Nap, Th. Lelieveld, S. de Jong, B. Kemp en Anth. den Bruinen, die allen hun be- ev. herbenoeming aanna men. Voor de rondvraag bestond geen animo, zoodat de vergadering te tien uur op de ge bruikelijk wijze werd gesloten. Middenstandsexamen. In den loop de zer week slaagden voor het middenstands examen de navolgende heeren: C. G. Burg graaf, Linschoten, A. van Vliet, H. M. Mak Czn., H. M. Mak Hzn., W. Plomt W. Lam- mers, J. Visser, C. van Duin, G. D. Duister- hof, H. Gelderblom, H. Damman, G. van Pelt, J. Caspers, H. J. Aberson, alsmede mej. G.- T. van Hemsbergen. Voetbalvereen. „Bodegraven". Op een gehouden bestuursvergadering werd beslo ten om op de gewone wijze voort te gaan. Men zal trachten eenige uit- en thuiswed strijden te organiseeren, terwijl het beken de jeugdtournooi omstreeks Augustus zal georganiseerd worden. WOERDEN GEMEENTERAAD. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente ten stadhuize. De heeren Ruys en v. Beek waren afwezig. De voorz. sprak bij den aanvang eenige ontroerende her denkingswoorden. In deze eerste vergadering van den Ge meenteraad na den droevigen oorlogstijd, aldus spr., wil ik op de eerste plaats her denken hen, die in den oorlog voor het va derland zijn gevallen, speciaal degenen uit onze gemeente, die het leven hebben gela ten. Spr. wilde niet nalaten een woord van buitengewonen dank te brengen" aan alle ambtenaren van hoog tot laag, die in de zen moeilijken achter ons liggenden tijd, zooceel naar hun beste vermogen hebben gedaan. Ook gaat dezelfde dank uit naar anderen, die eveneens zoo trouw hun plicht hebben vervuld. Laten we in de toekomst zien; niet afbrekend werken, maar opbouwend, opdat we weer'een schooneren tijd mogen tegemoet gaan. Alle raadsleden hoorden deze rede staande aan. Hierna gingen eenige punten zonder dis cussie onder den hamer door. De geloofsbrieven van den heer Kool hoven, die, wegens het bedanken van den heer Mast (S.D.A.P.) diens opvolger is ge worden, werden in orde bevonden. Beslo ten werd den heer Koolhoven als raadslid toe te laten. De heer Mast kreeg vriende lijke woorden van den voorz., die hoopte, dat de heer Mast dankbare herinneringen aan deze korte pericde van het raadslid maatschap zou hebben. Over het aanstellen van een jongsten bediende aan het kantoor der bedrijven sprak de heer Snel zijn teleurstelling uit, dat voor deze functie een vrouwelijke kracht is genomen, terwijl vroeger naar 6pr.'s meening het aanstellen van een vrouwelijke kracht verboden is verklaard. Spr. acht het onjuist, daar zooveel manne lijke personen zonder werk loopen. Over deze kwestie kwam de heer Snel in bot sing met den voorzitter. De heer v. d. Heyden (Gem. Bel.) wilde voor dit baantje een leeftijdsgrens, zcodèt na drie jaar deze betrekking weer aan een ander moet komen. Spr. vond het toch. te gek om een jongste bediende van 25 30 jaar te nemen. Het voorstel werd met 7 tegen 5 st. verworpen. Het crediet voor een verbindingsweg v. d. Valk Boumanlaan met rijksweg No. 12 werd goedgekeurd. Hiéraan zal de voor waarde worden toegevoegd dat 75 pet. van de Woerdensche arbeiders aan dit werk zullen deelnemen. Het crediet loopt tot een maximum van ƒ30.000. Overeen wijziging van het art. 17 van het ambtenarenreglement werd zeer lang gesproken. Tenslotte stelde de heer v. d. Heydeen voor dit punt van de agenda af te voeren. Dit voorstel werd met 4 tegen 8 st. verworpen. De wijziging werd ten slotte met 8 tegen 4 st. aangenomen (te gen de heeren v. d. Hsyden, v. Beek, de Vries, de Wit). Ook de wijziging in de verordening der gemeentepolitie werd aan vaard. ZOETEPvWOUDE De Kruisvaart. De Kruisvaart in Zoe- terwoude groeit langzaam maar zeker. Door het onvermoeide werken van de district-directeur van Leiden pater Kau- ling en cohort-directeur kapelaan Duyve- stijn zal de Kruisvaart Zondagavond een vereeniging van 24 geïnstalleerde en ge- uniformeerde jongens met 5 basseleers en 2 herauten worden. Tevens zal er weer een nieuwe aspirantengroep gevormd worden, die hopelijk over een paar maanden tot de kernvorming van de Kruisvaart zullen toe treden a.s. Zondagavond om 7.30 uur zal er in de Burcht van de Kruisvaart een bij eenkomst zijn, waar het nieuwe H. Hart beeld geintroniserd zal worden. Tegelijker tijd zullen 6 aspiranten geïnstalleerd wor den, waarna een kort, maar vroolijk kamp vuur zal volgen. De ouders van de jon gens zijn allen persoonlijk uitgenoodigd om zooveel mogelijk het contact met de jeugd beweging te verstevigen. De Kruisvaart leiding hoopt dan ook dat allen aan de uitnoodiging gehoor zullen geven. Geslaagd. Geslaagd te Den Haag voor het Middenstandsdiploma onze plaatsge- nooten: de heeren J. A. Hcemelaar, W. II. v. d. Hoeven, G. Janson, leerlingen van den heer P. H. J. E. Beereboom, alhier. ZEVENHOVEN Geboren: Joannes Laborius z. van G. J. v. d. Steegt en J. Root. Gevestigd: G. H. v. d. Geest van Ter Aar. Vertrokken: M. J. v. d. Hulst naar Mijdrecht Teunis Kalshoven naar Jut faas T. v. d. Wildt naar Vinkeveen. GEMEENTERAAD VAN TER AAR Onder prassidium van den burgemeester, den heer B. Hogenboom, kwam de Raad Vrijdagavond in openbare zitting, waarbij afwezig was met kennisgeving de heer M. Holscher. Na de vergadering geopend te hebben en de aandacht te hebben gevraagd voor het gebed, voelt de voorzitter zich verplicht allereerst even terug te denken aan de drie ingezetenen die hun leven heb ben geofferd voor het Vaderland, n.l. Ser geant Koekman en de militairen Hegeman en Bontje. Deze mannen hebben het hoogste gegeven. Hun nagedachtenis zal in hooge eere blijven, aldus spr., en tevens gaat ons medegevoel uit naar de achterge blevenen, die God moge sterken. Voorts brengt de voorzitter allen hartelijk dank voor de medewerking in de afgeloapen weken, bizonder de ambtenaren en het per soneel van de luchtbeschermingsdienst, die hun dikwijls moeilijke taak op voortref felijke wijze hebben vervuld. Namens den burgemeester van Jutfaas wordt warme dank gebracht aan de ingezetenen voor de gastvrijheid van 2000 geëvacueerden en tot slot dost spr. een beroep op den Raad om in volle eensgezindheid voort te arbei den. Bij de ingekomen stukken is een pro ces-verbaal kasopname Gem. Ontvanger, enkele goedgekeurde besluiten van Ged. Staten en de rekening van de vleeschkeu- ringsdienst over het boekjaar 1939, welke sluit met een batig saldo van 1684.40. Dit bedrag wordt weer terug gestort aan de gemeente op basis van het aantal slacht- tingen. Terloops breekt de heer Egberts een lans voor de slagers om de mogelijk heid onder de oogen te zien, bij meerdere slachtingen eenige reductie te geven en verlaging van het huis-slachttarief. Met de behandeling reclames belasting, krijgen de heeren Stynman, de Vogel en dr. Quartel verlaging van de schoolgeld belasting. Verzoeken om verlaging honden belasting hebben resultaat bij de heeren Verkerk, ds. Hoeuft van Velsen en Wol vers, terwijl een heele lijst van het belas tingkohier wordt afgevoerd op grond van onvermogend of foutieve aanslagen. Een voorstel van B. en W. om bij de Fraude-Risico-Onderïmge. van Gemeenten (F.O.G.) de gesloten verzekering te conti- nueeren met drie jaren, ingaande 31 De cember 1940, ondervindt geen tegenslag. Voor de beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de steun verleening B. over 1910, n.l. kleeding, dekking en schoei sel, komt het bedrag voor de arbeiders op 466.10 en voor de kleine boeren en tuin ders op f 197.50, waarvan de gemeente zal moeten betalen resp. 118.00 en f 50.—. De aanvrage van het bestuur der ver eeniging tot oprichting en instandhouding van een school voor Christelijk Nat. Onder wijs, om nieuwe afsluitgordijnen, krijgt zonder hoofdelijke stemming het zegel. Naar aanleiding van de plannen welke bestaan, de groote verkeersweg aan Aar- dam door te trekken, zal het transforma torstation moeten verdwijnen. B en W. hebben reeds een stuk grond gekocht ach ter de woning van de wed. v. Vliet, in sa menwerking met Leiden is een bestek en teekening gemaakt en omtrent de kosten voor verlegging der hoogspanningskabel zijn onderhandelingen gaande. Voor dit nieuwe station wil men een leening slui ten, want de aanbesteding welke pu bliek geschiedt zal een aanmerkelijk bedrag zijn, te hoog om het uit de reserve te halen, die helaas zoo gering is. Aan mej. Tj. Westra, onderwijzeres aan de openbare lagere school, wordt op ver zoek eervol ontslag verleend, met dank voor de bewezen diensten. In verband met de ontstane vacature, 1 Sept. 1940, zal aan de minister verzocht worden om ont heffing van de bepaling tot het aanstellen van een wachtgeldster. Aan de plaatselijke, yereeniging E.H.B.O. wordt een lokaal van de openbare lagrre school beschikbaar gesteld, plus een gele genheid tot verwarming. De begrootingen 1939 en 1940 worden gewijzigd conform het voorstel van B. en W. en met de rondvraag wordt geïnfor meerd naar het bouwen van woningen en Weth. van Vliet dankt de voorzitter tot slot voor zijn woorden gewijd aan de na gedachtenis van de gesneuvelde soldaten. Voegt er tevens aan toe, dat nog twee mi litairen verpleegd worden in de ziekenhui zen, n.l. J. Bezemer en J. de Leeuw, die een spoedig herstel worden toegewenscht. Hierna sluiting. AGENDA NED. R. K. VOLKSBOND, AFDEELING LEIDEN. CENTRALE VAN DE R.-K. ARBEIDERSBEWEGING. Secretariaat: Verlengde Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R.-K. Gem. Zangvereeniging „Pu'chri Studio", 8 uur (zaal 6). Maandag: Bestuursvergadering R.-K. Volksbond, 7.30' uur (kantoor). Maandag: Kantoer Bouwvakarbeidersbond (zaal 10) nam. 7.308.30 uur. Dinsdag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken, kantoor Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.307.45 uur. Woensdag: Bonnen ver zilveren Bouwvakarbeiders tusschen 79 uur. Vrijdag: 7 uur nam. uitbetaling Transportarbeidersbond (zaal 1 en 2). Zaterdag: Uitbetalingen door: M~taalbewer« kersbond te 9 uur voorm.; Tabaksbewer- kersbond te 10.30 uur v.m.; Grafische Bond te 3 uur nam; Bouwvakarbeidersbond te 3.30 uur nam.; Houtbewerkersbond te 3.30 uur nam. ÏNTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING. Rapenburg 52. Gelgeenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R.-K Jongemannen vanaf 17 jaren iederen derden Maandag van den maand des avonds te half negen in de Pre sidentskamer vp~ ït Ge/.ellenhnuis, Ra penburg 52. Toegang tot de bijeenkkomsten voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgangers Rapenburg 52. Heden Za terdag van 89 uur Bibliotheek. Beurt- rooster1: Zaterdag: G. Bot A. Goozcn. Zondag: C. v. d. Meel, P. Reizevoort en H. Key. Maandag: A de Gunst en A. Ver hoog. Dinsdag: Alle commissarissen pre sent. Donderdag: D. Devilée en W. v. d. Holst. Zaterdag: G. Bot en C. Goddijn, Zondag: Algemeene H. Commune voor de leden der Retraiteclub St. Cler. ens. De zaal is geopend van 12.3G- -2.30 uur en van 69.50 uur. Van 12 uur Bibliotheek. Van 11.30 uur zitting St. Joseph Spaarkas. 8.30 uur Prijsbiljarten met als hoofdprijs Om 9.50 uur wordt de zaal gesloten. Maandag* 7.309.50 uur bijec- komst voor de gezellen. 8.30 u.ir vergadering voor de leden der Biljartclub T. E. P. 8 uur Ten nisclubavond. 8.30 u'i* Maandelijksche afre kening Zelateurs St. Petrus Liefdewerk en Ze'atrices van het Kem> ermanfonds. Dinsdag. 8.45 uur:Verplichte bijeen komst voor alle gezellen. De zaal wordt om 7.30 uur geopend voor ontspanning. Woensdag: 8.30 uur: Beneenkomst Ontwik kelingsclub. Donderdag: 7.309.50 uur: Bijeenkomst voor de gezellen. 7.30 uur: Biljartclub „T. E. P" Vrijdag: 7.30 uur: Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweit zer. 7.30 uur Biljartclub „T.E.P." alléén toegang voor leden van deze club. Za terdag: 7.309.50 uur: Bijeenkomst voor de gezel'en. 8.-9 uur: Bibliotheek. 8 uur: Kegelclub „De Poedelaars". Me- dedeelingen: De Jaarvergadering van se cretarissen en penningmeesters der onderaf - deelingen moeten zoo spoedig mogelijk bij den eerw. Vice-Praeses worden ingeleverd. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: in het Lof: geen beurt. Maandag: half zes: aspiranten. Dinsdag: 6 uur Schola. Woensdag: Lof: St. Ambror sius-Groep. Donderdag 6 uur: Schola. Vrijdag: half zes: Crescendogroep. Lof: St. Gregorius-Groep. Zaterdag: Lof: Pius X-groep. Hallo boys! Maandag verschijnt het nieuwe nummer van de St. Odo-Klok, het elfde nummer van deze jaargang. In het twaaflde nummer komt weer een prijs vraag over al de verschenen nummers van deze jaargang met enoime mooie prijzen. Zoek alvast al je nummers bij elkaar. Dan... de Schola denkt aan de beurten in het Lof op drie avonden deze week. Sommigen kun nen dat maar niet in hun bol vastknoo- pen. Hoe bestaat 't, hè!! Zeg, ik zit als maar op i.uien" te wachten voor de St. Odo- Klok. Prakkizeer eens goed, en laat eens een „bos" vap die dingen in de brieven bus blijden voor dit nieuwe nummer. Als je zorgt, dat je van die leuke moppen Zon dagavond om acht uur bij mij hebt ingele verd, komen ze in het nummer van Juli! Dus: „Meer uien!" Hallo, Houdt je taai. Kapelaan E. A. M. JAAP. KRUISVAART. „St. Pancras-Cohort." Maandagmorgen om 7 uur gedialogeerde H. Mis. De opkomst wordt steeds beter. Nog enkelen, die werkelijk kunnen komen, zijn 's Maandags altijd weer opnieuw aan den vergeetachtigen kant. Ik kan 't natuur lijk mis hebben, we zullen zien overmor gen. Maandagavond 6.30 uur ni-cuwe aspiranten. We gaan nu echt beginnen, de nieuwe kaarten zyn aangekomen. Niet te veel nieuwelingen meer meebrengen, an ders wordt de zaal te klein. Om 8 uur VIVIAANBAN. Dinsdag 6.30 uur (God fried) aspiranten. Om 8 uur W. Doyle- ban. Laat je fietsen maar op stal, we blij ven binnen de poort. Zwaar programma; reken daar maar vast op. Woensdag 8 uur Odoban. Donderdag 8 uur Rode vendel, Zaterdag 6 uur afrekenen con tributie en 3 ets. fonds. DIRECTEUR. Cohort „St. Petrus". Zondag: 1.15 uur. Aantreden aan de Burcht in yniform. Boterham medebrengen 3.15 uur; Cohoribijeenkomst en sluiting van ons driemaandelijks tornier met over reiking van de Uriflamme. Dinsdag: 5.15 uur. Sleutelkoor: „Middengroep" 6.00 uur Sleutelkoor „Schola". 8.00 St. Stephanusban. Woensdag: 8.00 uur Kard. v. Faulhaberban. 8.00 uur St. Aloysiusban. Vrijdag: 5.15 uur. Sleutel koor: „Middengroep." 6.00 uur Sleutel- koor; „Schola." 8.30 uur St. Fctrusban. Zaterdag: 7.00 uur K.J.C. Mis. 8.15 uur St. Lodewijkban. Cohort: „Aeternus Pater". Maandag: 7 uur: Willibrordus, Banifa- ciusban. Woensdag: 7.30 uur: Servatius Pachalis-, Franciscus-, Tarcisiusban. Donderdag: 6 uur: Gregorlus Aloysiusban. OEGSTGEEST. Cohort: St. Benardus. Zondag: Elisabethpenning. Pro ban 2.30 Aspiranten. Maandag: 6.00 uur: Spreekuur. 7.30 uur: Schaken. Dins dag 7 uur: Handenarbeid. Woensdag: 2.003.30 uur; Geel Vendel. 3.004.30 Wit Vendel. Geen handenarbeid I. 8 uur Rood Vendel. Donderdag 6.30 uur: Zwemmen. Rood Vendel. 7 uur: DienstJban W. Dofferhof en W. den Dubbel den. Vrijdag 7 uur: Groen Vendel. Zaterdag 2.304.00 Aspiranten. 2.30 Zwemmen Groen Vendel en aspiranten. Geen Handenarbeid IL VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATH. ACTIE. Parochie: O. L. Vr. Hcmlesvaart en St. Joseph. Maandag: 6.458.15 uur: Gemma Gal- gani-groep. 78.30 uur: Marg. §inclair- groep. 7—8.30 uur: Liduina-groep. 8.159.45 uur: Maria-g-roep. Dinsdag: 7.30 uur: H. Mis en Alg. H Communie. Donderdag: 7 uur: Tooneel. 8 uur: Caeci- lia-groep. Vrijdag: 7—8.30 uur: Agnes- groep. 7—8.30 uur: Theresia-groep. Aanmelden van nieuwe leden op Je club avonden, Clubhuis: Maria Gijzensteeg. Parochie: St. Petrus. Dirsdag: 6.458 uur Jongste groep. 89.15 Middengroep Woensdag: 78.15 uur Jongste groep Zaterdag: 2.153.30 uur Mulo-groep. Aanmelding van nieuwe leden op de clubavonden, Clubhuls, Hoogewoerd 53. Parochie: Hartebrug. Dinsdag: 6.30 uur Jongste groep. 8 uur Midden-groep Donderdag: 6.30 uur Mu lo-groep 8 uur Charitatief naaien. Aanmelden van nieuwe leden op do club avonden aan de zaal, (achter de Harte- brugskerk) Acadcmipnf^iiws LEIDEN. Geslaagd* candidaatsexamen theologie mej. E. Vis ser, Santpoort; doctoraal examen theologie mej. C. Boer, Den Haag. SPORT DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. De jaarlijksche wedstrijden van de Ko ninklijke Zeil- en Roeivereeniging zijn he denmorgen te Amsterdam aangevangen. De weersomstandigheden waren ideaal zoowel voor de roeiers als voor de toe schouwers. Een warme zon en een lichte bries, welke de roeiers in den rug hadden, maakten het verblijf op en om den Am- stel tot een genoegen. De terugkeer tct het houden van deze traditioneele wedstrijden op den ouden Amstel en het benzineverbod wekten her inneringen op aan het verleden. Het vol gen van de verschillende heats was niet anders mogelijk dan per fiets. Het overzicht werd hierdoor wel moeilijker, maar het maakte de sfeer gemoedelijker. De uitslagen van de ochtendwedstrijden luiden: Jonge Vier a: le heat: 1. de Hoop (geen tijd), 2. Laga. 2e heat: 1. Delftsche Sport, 2. Triton. Oude Skiff: le heat: 1. Poseidon (Log ger) 6 min. 23 sec., 2. Spaarne (de Spaar- ne) 6 min. 28 sec. 2e heat: 1. Laga (van Blerkcm) 6" min. 33.6 sec., 2. de Laak (Marres) 6 min. 42 sec. Jonge Acht A: le heat: 1. Nereus 6 min. 47.4 sec., 2. Laga 6 min. 49 sec. 2e heat: 1. Njord 6 min, 54 3/5 sec., 2. Argo 6 min. 56 1/5 sec. Laatste Berichten Buitenland DE FUEHRER TE STRAATSBURG. HOOi: KWARTIER VAN DEN FUEHRER 29 Juni. (D.N.B.) Op den verjaardag der onderteekening van het Verdrag van Ver sailles heeft de Fuehrer een bezoek aan de oude Duitsche rijksstad Straatsburg ge bracht. Op den linkeroever van den Rijn- overgang van Kehl naar Straatsburg werd hij verwelkomd door den opperbevelheb ber van het leger, die de doorbraak door de Maginct-linie in den Elzas tot stand bracht, de generaal der artillerie Doll- mann. Na een rondrit verbleef Hitier ge- ruimen tijd in de Domkerk, waarvan se dert 19 Juni weer de Duitsche vlag waait. Daarna begaf de Fuehrer zich over Schlettstadt naar het oorlogsterrein in de Vogezen. Vervolgens bracht hij een be zoek aan de vlakte bij Breisach, waar de beslissende aanval over den Rijn ge daan is. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Junk Groentenvclling. Per 100 kg.: peen 511, aardappelen 4.20 6.90, andijvies f 37, aardbeien f 1634, enyboonen 2938, stokboonen f 29, stam boonen 2429, tuinboonen 57, dop erwten 1020, peulen 11—32, postelein 38, spinazie 310, tomaten A 23.40 25.00, idem B 2425.60, idem C 21 22.80, idem CC f 16.20—17.80. per 100 stuks: andijvie 1.002.50, komkommers 4.708.50, bloemkool 1 412.60, salade f 11.50, perziken 28, per 100 bos: kro ten 1.502.70, pieterselie 5080 cent, radijs 1.001.20, selderie 0.502.10, uien 1.804.60, peen f 5.008.10, rabar ber 1.60—3.10. Boter. Aanvoer 145 kg. Prijzen: prima boerenboter 1.901.95 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 24 tot en met 29 Juni. Lange turf geen aanvoer, prijzen 1011 per 1000 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 29 Juni. Groen- tcnveiling. Aardbeien 1619 cent per pond kassnijboonen 2.503.15, Idem stek 1.20 1.45, snijb. volle grond f 3.103.15, idem siek f 1.65, peulen 1.002.45, doperw ten 0.901.10, capucijners 9095 cent, tuinboonen 4952 cent, per 10 kg., augur ken D 1.001.45, idem E f 1.60, en Stip pel CD 90 cent per 25 kg. Kwakel: peulen 1.doperwten 0.90 1 00 en caoucijners 90 cent per 10 kr. NIEUWVEFN, 28 Juni. Eierenvelllng. Prijzen: kippeneieren 1744 stuks f 4.30 5.40, eendeneieren 34 stuks 4.per 100 LEIDERDORP, 28 Juni. Eiercnvcilinc;. Prijzen: kinpeneieren 4.104.60 en een deneieren 3.303.50 per 100 stuks, boter 7477 cent en kaas 2039 cent per pond, kippen 2585 cent, hanen f 0.20—1.00, een- y<j»n asgo cent en konijnen 0.251.80 NOORDWTTKFRHOUT, 28 Juni. Groen- tenvciling „De Eendracht". Aardbeien 54 64 cent per slof, tuinboonen 4885 cent, peulen f 1.853.65, krombekken f 1.30 1.70, stamerwten 0 801.20, blauwe schok kers f 1.551.75, doperwten 1.201.25, bruine capucijners 1.301.35 alles per 10 kilogram. UITHOORN, 27 Juni. Kaas. Aanvoer 38 parijen. Prijzen: Gou-dsche kaas le soort rnet rijksmerk f 3234 en 2e soort 29 31 r.pr fio ir*. Handel vlug. UTRECHT, 29 Juni. Vee. Totaal aanvoer: 2620 stuks vee, o. a. 500 koeien. Prijzen: Stieren 33—38 cent per pond, handel re delijk, prijzen vrijwel onveranderd; slacht koeien 2e soort 3844 cent, slachtkoeien 3c soort 33—37, handel matig, iets stij vere prijzen, vaarzen f 150230 per stuk, melkkoeien 170270, kalfkoeien f 180 280, varekoeien 100180 per stuk, han del kalm, prijzen onveranderd; 50 magere kalveren 70115, handel gedrukt, de zelfde prijzen; 650 nuchtere kalveren ƒ6 —8 per stuk, handel gedrukt, lagere prij zen; 430 magere varkens en schrammen resp. 28—42, en 21—28, en 330 biggen 13—21 per stuk, handel redelijk, prijzen onveranderd; 130 magere schapen 2038 per stuk, handel vlug, hoogere prijzen. 530 lammeren: weidelammeren 68, zuiglarpmeren 1210 en lammeren (Texe laars 8.C013.50 per stuk, handel matig, Kleinhandel. Boter 300 kg. 1.80 en kaas 150 kg. 0.60—0.80 per kg.; eieren 25.000 stuks 4.004.60 per 100 kg. RIJNSBURG, 28 Juni. Bloemen. De prijzen vielen mee deze week en de aanvoer was groot. We noteerden: Zinnia's groot 2.10—2.40, ld. klein 55—65, Convilt's 60— 85 ct., Witte Lelies f 2.40—3.10, Viegale 1.90—2.10, Umbelatum 1.40—1.80, Iris sen 3560 ct., Parelanjers 1015 ct., Bruidsanjers 510 ct., Margrieten 1015 ct., Campanula 3550 ct., Delphinium 0.60 Anemonen 1525 ct., Ranonkels 20 30 ct., Korenbloemen 612 ct., Talma 10 12 ct., Gladiolen f 1.40—3.40, Galardra 20— 55 ct., Violieren 3.103.40, Edremurus 5 8, Centaurea 15—25 ct., Alstroemeria 1.40 1.70, Isera 1016 ct. Leeuwenbekken 7090 ct., Asclepia f 2.202, Duizendschoo- nen 47, Dubbele Margrieten 5570 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN, 28 Juni Groenten Vroege aardappelen per 100 kg. bonken 5.505.60, groote f 5.506.40, drielingen f 4.605, tuinboonen 5.50 7.50, per 100 stuks: sla 1.902.20, bosbeen 6—7.10 per 100 bos. TER AAR, 28 Juni 1940 Centrale Veiling Spinazie 0.240.33, Andijvie 0.14 0.21, sla 1.00—1.90, Vellen f 0.07, Peulen 1.00—2.30, Doperwten 0.90—1.27, Ca pucijners 0.901.05, Witte Capucijners 1.051.35, Tuinboonen 0.450.55, Blaauwschokkers 1.201.40, Snijboonen, 2.603.30, Prinsesseboonen 3.80, Dubb. Stamboonen 2.603.10, Postelein 0.04 —0.08, Waschpeen 4.00—5.00, Prei f 5.90, Kloten 34.10, Bospeen 57, Selderij 0.903.30, Bloemkool 411, Komkom mers 47 ct., Aardbeien 1518 ct., Toma ten 7—12 ct. J

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7