OMGEVING Plaatst een Telefoontje ZATERDAG 29 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BL'.D - PAG. B ALPHEN AAN DEN RIJN St. Josephsgezellenvereenijing. Nadat er eenige weken geleden door de St. Josephsgezellen op hartelijke wijze af scheid was genomen van den senior, den heer J. van Berkum, die wegens het aan vaarden van de benoeming tot meter ijker le klasse te 's-Hertogenbosch de ver- eeniging verliet, werd dezer dagen in diens plaats tot senior benoemd en geïnstalleerd de heer A. v. d. Tol. K.J.M.V. en St. Josephsgezellen. De gezamenlijke leden van de K.J.M.V. en St. Josephsgezellen hielden gisteravond een boomstronk-competitie, de eerste in het bestaan van deze afdeelingen. De Moderator, subs, vice-praeses, kapelaan C. M. Broers hield een inleiding, gezeten te midden van zijn gehoor, ergens op een hooiland in de buurtschap ,,'t Rietveld". Na de inleiding kwamen de sportleiders van deze vereenigingen tot de ontdekking dat een bal, die toch moeilijk in dergelijke omstandigheden -gemist kan worden, ver geten was. Eén van de leden was zoo vrien delijk even er een te gaan halen. In afwach ting van den bal werden er eenige los- en lenig oefeningen uitgevoerd volgens het K.J.M.V.-program, tot groot vermaak tevens van de aanwezige belangstellenden, die mede veel oor hadden voor ae karakiet- liedjes, die de leden ten gehóore brachten. Daarna werd een handbal wedstrijd ge houden, waarbij het weliswaar een enkele maal veel op rugby ging gelijken. Een beetje theorie hierover zou werkelijk geen overbodige luxe zijn voor onze jonge slandsorganisatieleden, vooral ook met het oog op de aanstaande wedstrijd tegen Bodegraven. Deze eerste boomstronk competitie kan desondanks en niettegen staande 't totaal ontbreken van boomen, zoowel als boomstronken binnen een straal van 50 M., als voor,een eerste keer volkomen en goed geslaagd genoemd wor den. De Moderator sloot na kleine aan wijzingen in die richting evenals hij opende, met gebed. Middenstandsexamens. Voor het di ploma vestigingswet slaagden te Den Haag de heeren: P. Heemskerk, A. Haverkamp, P. Verkley en mej. L. Pijpers te Alphen en de heeren J. Caspars, (Bodegraven), G. Bader (Zevenhoven) en P. Uyttewaal (Leimuiden). Zij werden opgeleid aan de R.K. Middenstandshandelsavondschool al hier (dir. H. S. v. d. Putten). Ondertrouwd: W. K. de Jong 67 j. en P. C. Spruijt 63 j. A. Wensemius 25 j. won. te Amsterdam en W. Breeveld 27 j. Getrouwd: J. H. Rodenburg 25 j. wen. te Boskoop en E. van den Hoorn 18 j. J. H. Noomen 27 j. en J. C. Huisman 24 j. H. Kleijbeuker 25 j. won. te Nieuwkoop en J. v. d. Ent 24 j. Overleden: G. v. Ofwegen 4 j. Gevestigd: van Boskoop M. Vermeu len van Wassenaar J. C. Roos van Amsterdam: L. v. d. Quast van Haarlem B. van Huik. Vertrokken: naar Westerbork Wed. E. Broekema naar Utrecht D. v. d. Oudenalder naar Bodegraven J. v. d. Vliet. AARLANDERVEEN Te water. Donderdagmiddag reed de arbeider van den veehouder M. Burger met een vol geladen wagen met hooi over een brug, toen de bovenste lading van den wagen afgleed. De knecht van den vee houder, die boven op het hooi was gezeten, kwam zoodoende onder het hooi in het wa ter terecht. Gelukkig werd het ongeval door in de nabijheid zijnde arbeiders be merkt, die hem uit zijn benarde positie verlosten. HAZERSWOUDE Geslaagd. Het Middenstands Diploma Algemeene Handelskennis werd gisteren behaald te Den Haag door A. v. d. Werf Jzn., C. Timmermans, S. v. Tol, N. Tam, W. v. Wieringen en G. de Wilde, allen leerlingen van den heer A. Th. de Ruiter hoofd R.K. school (Dorp). KOUDEKERK Geboren: Johanna, d. van W. Zuidam en P Pijper Agatha Johanna, d. van A. de Lange en A. de Jong. LEIDERDORP De collecte voor het Nationaal hulp comité 1940. De voor bovengenoemd doel in onze gemeente gehouden collecte is een succes geworden. De verkoop van si el dj o? aan de Leider dor psuhe brug en dn Spanjaardsbrug bracht op 95.23. Langs de huizen werd gecollecteerd 1489.67. Totale opbrengst 1584.90. N1EUWVEEN nancieel beheer. De boeking vermeldt aan inkomsten 2420.73, uitgaven 2394.39. Batig saldo aldus 26.34. Het werkelijk be zit der vereeniging met inbegrip van de belegde reserve f 991.05, in totaal 3157.15. Door de controle-commissie wordt bij monde van den heer Neijbakker bevestigd!, dat alles in volmaakte orde- is .bevonden. De heer C. de Vries, periodiek aftredend, werd wederom herkozen. Het besluit in de vorige jaarvergadering genomen, om loopende patiënten in de reiskosten tot een maximum van 10.tegemoet te komen, blijft gehandhaafd. Tenslotte volgen nog enkele besprekingen, waarna de voorzitter tot sluiting overging. Geboren: Adrianus Cornelis z. van C. Hoogervorst en A. Burgmeijer Petrus Joannes Maria z. van S. J. Bader en C. C. Egberts. Gehuwd: P. J. Zeldenthuis 29 j., van Uithoorn, en C. J. van Eijk 26 j. Overleden: J. D. Hermans 70 j. OUDE-WETERING Jubilea. Deze week herdachten de heeren J. H. Vesseur en L. Boogmans den dag, dat zij voor 40 jaar werden toege laten als lid van het R.K. Kerkkoor alhier. Ter gelegenheid van dit heuglijk feit was in het repetitielokaal een eenvoudige sa menkomst gearrangeerd, waar behalve de president van het Zangkoor pastoor Sara- ber, vrijwel alle leden van het koor bijeen waren. De jubilarissen werden door pas toor toegesproken, waarbij hun dank werd gebracht voor den ijver en de toewijding, waarmede zij hun schoone taak als kerk zanger hadden vervuld. Namens het koor werd ieder een cadeau overhandigd. Zondag a.s. zal het jubileum kerkelijk worden gevierd en zal de Hoogmis tot in tentie van de jubilarissen worden opge dragen. RIJNZATERWOUDE GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Rynzaterwoude kwam in vergadering bijeen onder voorzit terschap yan burgemeester J. A: Bakhui zen. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notu len van de vorige vergadering worden door den secretaris voorgelezen en door de ver gadering onveranderd vastgesteld. De voor zitter doet mededeeling van enkele inge komen stukken. Hij deelt mede, dat deze vergadering is belegd in verband met de verzekering van de gemeentegelden bij de Frauderisico-onderlinge van gemeenten (F.O.G.). Voor 1 Juli 1940 moet een 'be sluit worden genomen of deze verzekering zal worden gecontinueerd. De Raad be sluit op voorstel van B. en W. deze verze kering ook na 1 Jan. 1940 voort te zetten. Vastgesteld worden nog een tweetal be sluiten tot wijziging van de begrootingen dienst 1939 en 1940, waarna deze zeer korte vergadering wordt gesloten. TER AAR Geboren: Gijsbertus Theodorus, z. vav W. J. van Tolvan Tol Alida Johanna Martha, d. van Th. Hij drav. d. Meer Simcn Adrianus Johannes, z. van Th. Hij drav. d. Meer Theodora Helena Ma ria, d. van J. M. Hij draHoogenboom Antonie, z. van W. LankhaarAngenent Alida, d. van W. LankhaarAngenent Cornelis Petrus Maria, z. van C. v. d. Zwaanv. d. Aar Geertruda Mariana Wilhelmina, d. van A. Lek—Koeleman Cornelia Geertruda, d. van P. Holscher Turk Maria Catharina, d. van J. Does burgHilbers. Gehuwd: J. C. Lok 28 j. en L. van Vliet 26 j. H. Blijleven 35 j. en Th. van Vliet 35 j Overleden: A. M. v. d. Zwaan 55 j., echtgen. van A Oostdam S. A. Hijdra 3 da<?en J. Snijders 82 j. Q. I. Kra mer 58 j., Hilversum. Gevestigd: A. Paap van Maurik T. v. Eyk van Amsterdam J. P. vè Schie van Nieuwkoop H. C. v. d. Pijl van Wassenaar G Broer van Alphen A. M. v. d. Vlugt van Nieuwer-Amstel G. Kalshoven van Jutfaas J. M. Keyzer van Amsterdam J. S. Lankhaar van Den Haag H. Heemskerk van Wassenaar H. C. Bontie van Huibergen C. v. d. Haven van Woubrugge J. Koetsier van Woubrugge. Vertrokken: C. H. v. Diemen naar Leimuiden J. Mank naar Aalsmeer J. Koetsier naar Nieuwer-Amstel E. Bal vers naar Aalsmeer C. v. Beyere-B. H. naar Mijdrecht G. Boxcc naar Leid- schendam P. C. v. d. Hoorn naar Haar lemmermeer L. J. v. d. Boogaard naar Hoogmade A. J. Woerde naar Nieuw koop J. Turkenburg naar Alphen G. Lok naar Woerden T. v. Vliet naar Al phen O. Kerkhoven naar Zalt-Bommel D. Spaargaren naar Aalsmeer .M. Arents naar Amsterdam A. Vis naar Loenersloot C. v. d. Geest naar Zeven hoven M. v. Roon naar Uithoorn. RECHTZAKEN DE MI-LLIOENENERFENIS VAN EEN VELDMAARSCHALK. Strijd voor het Amsterdarasche Gerechtshof. Voor de Rechtbank te Amsterdam en thans vcor het Gerechtshof te Amsterdam wordt reeds jarenlang een feile strijd ge streden om een erfenis, die volgens de eischendo partij thans is aangegroeid tot het aardige bedrag van honderd millioen gulden. De rechtbank had de eischende partij niet ontvankelijk verklaard in haar vordering en op 'I September van het vorige jaar kwam deze interessante historisch-juridi- sche kwestie voor het eerst op de rol van het'Gerechtshof voor; De procedure voor de Rechtbank heeft tien jaar geloopen, het zal dus nog wel eenigen tijd duren alvorens in deze zaak een einduitspraak is gewezen. Wat de voorgeschiedenis betreft herin neren wij aan het volgende: Op 21 Maart 1676 verleed te Hamburg Paul Würtz ba- ïon von Ornholm, veldmaarschalk in dienst aer Vereenigde Nederlanden. De rustende veldmaarschalk had een groot vermogen vergaard en zijn vermogen liet hij na aan zijn jeugdige huishoudster Johanna van der Plancken, een Nederlandsche van ge boorte. De Magistraat van Hamburg had op last van keizer Leopold een deel der nalaten schap geïnvesteerd, verzegeld en met „be slag gelegd". Wegens beweerde valschheid van het testament werd Johanna en haar staf van bedienden in het gevang opgeslo ten. Johanna riep de hulp in van de Staten van Holland en in 1677 wendden deze zich tot de bestuurderen van het machtige Ham burg met het dringend verzoek om de vrouw in vrijheid te stellen en de goede ren uit te keeren. In hetzelfde jaar dag vaardde zij bij „edictale citatie" voor het Hamburgsche gerecht allen, die meenden aanspraken te kunnen laten gelden; zy bond den strijd aan om te bewijzen, dat het tes tament echt was. Johanna werd in vrijheid gesteld, doch van haar rijkdommen zou zij weinig plei- zier hebben. Reeds twee jaar later over leed zij, een dochtertje Bertha alleen op de wereld achterlatende net de omstreden er fenis. Het meisje was uitbesteed in de Am* stelstad en haar voogden waren Amster- damsche notabelen: Albert van der Vloot, Gabriel Floris en Philippus van Eyck. Dit drietal zorgde niet alleen voor Bertha, maar met kracht zetten zij den strijd om de erfenis voort. Procedeeren, vonden zij, was een dure liefhebberij en zij gooiden het met de naas te aanspraakmakende bloedverwanten op een accoordje. Ook de Staten van Holland zaten niet stil en ten bate van de jonge Bertha van der Plancken eischten zij, dat de. gesequesteer- de goederen in handen van „regeerders van de stadt Amsterdam" zouden worden ge steld. De Hamburgsche magistratuur gaf gevolg aan den eisch van de staten en in 1679 werden 28 kisten kostbaarheden en goederen te Hamburg scheep gebracht en onder toezicht van een van Bertha's voog den naar Amsterdam gebracht. Na ver koop van de goederen werd het geld op de Amsterdamsche wisselbank geplaatst op last van de Staten van Holland. De erven Würtz kregen een deel uitge keerd, maar de heer Wilhelm Würtz, stu- cadoor te Mainz ontdekte 10 jaar geleden, dat zijn voorouders tot de erfgerechtigden hadden behoord, doch.... geen cent had den gekregen. Zijn eisch tot het afleggen van rekening en verantwoording van het beheer der nalatenschap van wijlen Paul Würtz door de stad Amsterdam, werd niet ontvankelijk verklaard. De nalatenschap wordt door de eischende partij begroot op ƒ100 millioen gulden. Voor eischer treedt op mr. A. Kuinders en voor de stad Am sterdam mr. D. K. G. de Jong. Op 7 September van het vorige jaar wa ren de onbekende erfgenamen door aan plakking der dagvaarding opgeroepen, zij, noch hun vertegenwoordigers waren ver schenen. Zij werden nogmaals opgeroepen en ditmaal waren er niet minder dan dertig personen verschenen, die naast den stu- cadoor uit Mainz recht meenden te heb ben op een deel der erfenis. Hoe teleurge steld waren zij echter toen zij de erfge namen van den ouden veldmaarschalk, wiens praalbegrafenis in de oude kerk niet minder dan een ton had gekost nog geen cent uitgekeerd kregen en dat zij zich per procureur moesten doen vertegenwoordi gen in het proces. De verdere behandeling van de zaak werd uitgesteld tot 19 September a.s. voor het indienen van de memorie van grieven. Voorloopig even rijk als zij gekomen wa ren verlieten de op de erfenis belu3ten het Paleis van Justitie. WERKSTER. HILLEGOM Poldervergadering. In Flora hield het bestuur van den Vosse- en Weerlanerpol- der met de stemgerechtigde ingelanden de jaarvergadering. De voorz., de heer W. van de Marei, opent met een kort woord van welkom en herdenkt de gesneuvelden uit onze gemeente. De secretaris lees.. vervol gens de notulen, die onveranderd onder dank worden vastgesteld. De rekening over 1939 wordt goedgekeurd en de be grooting voor 1940 vastgesteld. Besloten wordt, de polderlasten met f 1. te ver- hoogen in verband met de prijsstijging der stookolie, benoodigd voor de motor van het gemaal. Als commissie-leden inza ke de rekening 1940 worden bei.oemd de heeren C. Carlier, J. M. Goemans en J. H. Telkamp. Het bestuur stelt voor een crediet te ver- leenen, groot 4500, benoodigd voor het op hoogte-peil van Rijnland brengen der dijken en wegen in den polder. Het crediet wordt met alg. st. verleend. De werkzaamheden zullen in werkverschaffing worden ver richt. De post arbeidsloon en begroot op 3000 wordt voor 90 pet. gesubsidieerd door het Rijk. Voor het restant zal een geldleening worden aangevraagd. Personalia. Voor het examen van ma kelaar in onroerende goederen, afgenomen door de Ned. Broederschap van gediplo meerde makelaars is te Utrecht geslaagd de heer H. 't Mannetje, alhier. LISSE JAARVERGADERING H.B.G. De coöp. Veilingvereeniging voor Bloem bollen Kweekers van het H.B.G. hield gis teravond haar jaarlijksche algemeene ver gadering onder voorzitterschap van den heer P. Warmerdam Czn. De vergadering was goed bezocht. De voorzitter opende met een woord van welkom en herdacht allereerst het overlijden van een der com missarissen, den heer A. van Oosten, die ons in het begin dezer week is ontvallen. Spreker schetste de verdienste in den raad van commissarissen van den overledene, het geheele bestuur vanaf den voorzitter tot den jongste bediende hebben hem de laatsten eer bewezen. Vervolgens memoreerde spreker het ver lies voor de H.B.G. van zijn voor hot Vaderland gevallen zoon en diep bewogen dankten zij allen voor de belangstelling en het meeleven in die droeve omstandig heden; hij ruste in vrede! Vervolgens ging de voorzitter over tot het zakelijke geueelte en gaf den secre taris den heer J. Kortekaas de notulen der vorige vergadering voor te lezen welke coniorm werden vastgesteld. De boek houder, de heer Doekse, bracht vervolgens het finantieel verslag uit waaruit bleek dat een mooi voordeelig saldo was te boe ken. De voorzitter wees er op, dat dit een voorloopig verslag is en dat in November het eindverslag volgt. Het voorloopig rap port van den accountant stemt tot vol doening, zoodat den heer Doekse dank werd gebracht. In de commissie tot na zien van dit voorloopig verslag werden be noemd de heeren W. Onderwater, A. v. Zonneveld, G. Tromp en H. v. d. Poel. Voorts werd de heer J. Kortekaas herbe noemd tot bestuurslid en de heer J. W. A. Lef e oer tot commissaris. Op voorstel van het bestuur werd het Veilingpercen tage vastgesteld op 6 procent, terwijl het bestuur machtiging kreeg om het voor deelig saldo te benutten voor nuttige doel einden in het belang der Vereeniging. Uit de mededeelingen bleek, dat in het eene gebouw de militaire bezetting is ontruimd. Ten opzichte van het Veilingseizoen deelde de voorzitter mede, dat alle veilingen zijn georganiseerd en zoo gauw er kijk is op afzet en de handel gebrek heeft aan bollen zullen we berichten, wanneer de veilingen een aanvang nemen. Op 't oogenblik kan nog niets definitiefs vast worden gesteld. Bij de rondvraag dankte de heer Le- feber voor het vertrouwen in hem gesteld en voorts zeide hy, dat, ondanks don kere wolken, welke meermalen boven ons hoofd hingen, uiteindelijk toch nog een voordeelig saldo is kunnen worden ge maakt, waaruit blijkt, dat bestuur en com missarissen met Gods onmisbaren zegen de zaken heel goed weten te behartigen. De heer Berbee meende het goed of wen- schelijk dat' er iets werd gezegd over behandeling van tulpen en narcissen bij eventueele opslag bij uitstel van export mogelijkheden. De voorzitter dankte den heer Lefeber voor zijn hartelijke woorden, terwijl hij de vraag van den heer Berbee ter beantwoor ding aan den expert, den heer D. van Eg- mond ofwel op deze vergadering ofwel in het orgaan zal voorleggen. De heer v. Eg- mond juichte het toe, dat in deze tijd de fut er bij de kweekers nog in zit, doch vond nu de tijd te kort om hierover een be spreking te houden doch zegde toe, er in het orgaan hierover een en ander uiteen te zetten. Na nog enkele besprekingen van inter nen aard waarbij de heer J. P. Segers vooral een woord van hulde bracht aan den voorzitter, de heer Warmerdam, voor zijn organisatiegeest hetgeen vooral is ge bleken bij de strenge kou btf het verma len van het enorme surplus en waarbij vooral tot uiting kwam de goede geest on der het personeel, welke de voorzitter e in wist te houden en daar werkelijk ge bleken is een vader te zijn voor die tal rijke werklieden, waarna sluiting volgde. Geboren: Jaccba Gerarda, d. van E. van der Meer en M. M. Hoogervorst Anna Maria, d van P. C. van Kesteren en P. van Oeffelen Johanna Jacoba, d. van P. van der Zwet en C. A. van Gerven. Ondertrouwd: Th. J. Mesman 24 j. en G. van den Berg 24 j. Getrouwd: J. W. M. Braun te Noord- wijk en C. M. C. Kortekaas te Lisse Th. P. van der Ploeg en H. W. A. Koelewijn. Overleden: P. van Dijk 87 j., wede. van J. Langelaan S. P. Halfschepsl 78 j., echtgenoot van M. van der Zon C. G. Schraag 57 j. J. Hulsbos 19 j. Gevestigd: L. Blok uit Londen W. Siebert uit Leiden W. Montagne uit 's-Gravenhage P. F. W. Sanders uit Noordwijk P. C. Out uit Amsterdam C. Fauël uit Rotterdam C. J. Schalk uit Rotterdam J. van der Wolf uit Utinge- radeel M. Beukers uit 's-Gravenhage P. M. Sobels geb. Jansen en gezin uit 's-Gravenhage. Vertrokken: J. H Daudeij en echtg. naar Haarlem C. P. Geerlings naar Noordwijkerhout AM. van der Lans naar Heemstede F. de Vries naar Em- men C Faas naar Leiden J. C. Faas naar Achttienhoven P. van Groen naar Utingeradeel J. C. J. de Groot naar Sassenheim J H Vermeulen naar Eind hoven M. F. Duivenvoorden naar Haar lemmermeer W. J. Lieverse naar Haar lemmermeer A. Hoogervorst naar Noordwijk N. J. Karstens naar Die- men P. L. den Hollander naar Aagte- kerke. SASSENHEIM Personalia. Geslaagd voor het Mid denstandsdiploma mej. G. Boersma, met hoogste aantal punten. Kosten steunverleening. In de week eindigende op 15 Juni '40 waren er 214 steuntrekkenaen waarvan 78 in een werk verschaffing waren geplaatst. Per zelfde datum verleden jaar waren deze cijfers resp. 158 en 60. Op Zaterdag 15 Juni 1.1. werd aan steun uitgekeerd f 1331 57, v. j. 933.52. Van 1 Jan. tot 15 Juni '40 werd aan steun uitgekeerd 45.625.51 in 4366 geval len; V. j. 37.116.60 in 3736 gevallen. In 191-0 waren gemiddeld 182 personen in zorg, in 1939 155 personen. Gemiddeld steunbedrag per week per zorggeval 10.45, v. j. 9.98. WARMOND Kruisvaart. Dinsdag: Willibrord- en Jeroen-ban. Woensdag: aspiranten. De bijeenkomst van het roode vendel zal worden bekend gemaakt.. Zwemmen als gewoon; uitgezonderd die avonden als het congregatie is. Door omstandigheden is er vertraging gekomen in het ophalen der bloempotten van de gehouden huisbrosi; r.u is er een aanvang gemaakt en we verzoeken de jon gens dit werk met spoed af te maken. Mochten er menschen zijn, die potten voor dit mooie doel beschikbaar willen stellen, worden ze in dank aanvaard. Het ledigen der missiekistjes moet deze week plaats hebben. Groene Kruis. In hotel de Stad Rome had de algemeene jaarlijksche vergade ring plaats van de Vereeniging „Het Groe ne n.ruis" alhier, wélke vergadering stood onder leiding van dr. H. A. G. M. Walen kamp. De heer de Vries herdacht in eenige gevoelvolle woorden het overlijden van den oud-voorzitter dr. H. J. A. Walen kamp, die tijdens zyn voorzitterschap zoo veel heeft bijgedragen tot groei en bloei der vereeniging en de vereeniging prees zich gelukkig dat zijn zoon de taak van zijn vader had willen overnemen. Hierna werden door den secretaris, den heer M. de Vries, de notulen der vorige bijeen komst voorgelezen die onder dankzegging zonder bemerkingen werden vastgesteld, bit het hierna uitgebracht verslag door den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar 455 maal van het magazijn van verple- gings'artiKelen gebruik was gemaakt. Het m zindelijken staat terugbrengen van het gebruikte verplegingsmateriaai liet nog al te wenschen over. In het vervolg zal hier op nauwlettend worden toegezien. Het woord was hierna aan den penning- meeoter tot het uitorengen van zijn finan cieel verslag. Hieruit bleek dat de inkom sten hadden bedragen 4U2.80 en de uit gaven 521.73 zoodat een nadeelig saldo te boeken viel van 118.93. De kascom- missie bestaande uit de heeren Burcksen en van Delft verklaarde kas boeken en be scheiden van den penningmeester te heb ben nagezien en in volkomen orde te heb ben bevonden weshalve zij voorsielde den penningmeester voor het door hem gevoer de beheer onder dankzegging te dechar- geeren waartoe met algemeene stemmen werd besloten. Besloten werd aan de in deze gemeente bestaande vereeniging „Zuigelingenzorg" een subsidie te verlee- nen van 50.Medegedeeld werd dat de gehouden speljesdag een bedrag had opgebracht van 30.20, waarvan de helft zal worden afgedragen aan de T.B.C.- verceniging te dezer plaatse. Nadat bij de gebruikelijke rondvraag nog wenschen en verlangens naar voren waren gekomen, werd de bijeenkomst gesloten. Concert. Het concert dat hedenavond (Zaterdag) door de R.K. Muziek-Tooneel- en Zangvereeniging „St. Matthias" ge geven zou worden is wegens bijzondere omstandigheden tot nader te bepalen datum uitgesteld. Personalia. Door het bestuur van het Groene Kruis is benoemd tot magazijn houder en zulks met ingang van 1 Juli de heer J. H. Weyers, Dorpsstraat B 214. WASSENAAR Personalia. Voor het notarieel examen, deel II, is te 's-Gravenhage geslaagd de heer R. L. A. Muller alhier. Ziekenhuisverpleging. In hotel Schreuder hield de vereeniging voor zie kenhuis verpleging „Onderling Hulpbe toon", Woensdagavond haar jaarvergade ring. Met een kort openingswoord begroet te de voorzitter, de heer Spreij de aan- weigen, waarna notulen werden gelezen, gevolgd door een uitgebreid jaarverslag van den secretaris. Het ledental is op peil gebleven, 30 patiënten zijn ter verpleging in verschillende ziekenhuizen opgenomen met een totaal van 465 ligdagen. Vervolgens werd door den penningm. rekening en verantwoording uitgebracht van ztyn fi UITHOORN Gemeenteraad. Hedenavond te half negen uur zal een openbare raadsverga dering worden gehouden ten gemeente- huize. Geboren: Cornelia Gerrle Clazina d. van A. van Hilten en G. C. Rijneveld. Ondertrouwd: H. Blok 28 j. en M. Rekelhof 23 j. J. C. Drinkwaard 26 j. en A. C. van Poelgeest 25 j. Overleden: Gijsbertus Beumker 56 j. te Utrecht overleden.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6