UW NAAIMACHINE (flEFECT? C. F. MEERPOEL C. G. J. v. ALPHEN W. Gi PLUIM flENTZ Tandarts K DER KINDEREN ZATERDAG 29 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT R.K. MIDDENSTANDSHANDELSAVOND SCHOOL, LEIDEN Middenstandsdiploma Algemeene Handelskennis Voor de in de afgelooptn week afgeno men examens voor het middenstandsdiplo ma Algemeene Handelskennis slaagden: mej. E. H. M. Kapteijn, Hoogmade, en de heeren: G. Berg, J. van Brussel, C. A. A. Castelein, J. L. Compier, A. Dijkstra, F. X. van Haasteren, P. J. van Haasteren, W. Th. van der Holst, F. J. M. Meijers, allen te Leiden, J. A. van Diemen, H. J. J. van der Meer, P. J. G. van der Meer, H. J. C. Paardekooper, A. G. Vreeburg, allen te Zoe- terwoude, G. W. van der Geest, Oud-Ade, F. Meijer, Katwijk aan den Rijn, allen leer lingen van de R.K. Middenstandshandels avondschool te Leiden, directeur: Th. H. Perquin, H. Rijndijk 76, alhier. Afgewezen werden 2 leerlingen. Middenstandsdiploma Algemeene Handelskennis Voor de in de afgeloopen week afgeno men examens voor het Middenstandsdiplo ma Algemeene Handelskennis slaagden: voor het normaal examen: mejuffrouw C. van Paridon, Katwijk a. d. Rijn; voor het speciaal examen: de heeren C. G. O', erdevest, Leiden, W. de Ruyter, Voor schoten, A. M. Starrenburg, Zoeterwoude, C. Warmerdam, Leiden en A. J. Wurzer, Leiden, allen leerlingen van den heer Th. H. Perquin, alhier. EXAMENS MIDDENSTANDS-DIPLOMA „ALGEMEENE HANDELSKENNIS" De examens werden heden voortgezet en beëindigd. Geëxamineerd werden 43 candidaten voor het „Normaal" examen. Geslaagd zijn: Mej. A. C. v. d. Spek, Boskoop, de heeren Splinter, Nieuw-Vennep, G. Schmal, Was senaar, C. Teske, Leiden, J. Uit den Boo gaard, Hoogmade, H. C. v. d. Valk, Bos koop, C. van Veen, Alphen a. d. Rijn, J. A. v. d. Velden. Koudekerk, K. P. F. van Velzen, den Haag, P. Versluis. Boskoop, J. Vierbergen, Katwjjk a. Zee, J. J. Visser, Zwammerdam, A. J. van Vliet, Bodegra ven, J. D. van Delft, Katwijk a. d. Rijn, J. J. van Vliet, Bodegraven, N. Vonk,„Kou dekerk, mej. K. v. Voorst, Lisse, S. A. Wal raven, Bodegraven, I. Warnaar, Vlaardin- gen, P. J. Werner, Wassenaar, C. de Wit, Koudekerk, G. v. Wijk, Berkel, B. A. C. Zaal, Oegstgeest, mej. C. M. Zonneveld, Hillegom, de heeren H. Timmerman, Scha- gersbrug, R. v. d. Laan, Leiden, G. Zuyder- duin, Katwijk a. d. Rijn. Afgewezen 16. De totaal uitslag luidt: „Normaal" examen: Geslaagd 150, afge wezen 66. „Speciaal" examen: Geslaagd 62, afge wezen 16. GENOOTSCHAP „KENNIS IS MACHT". De navolgende leerlingen slaagden voor: Nederlandsche Handelscorrespondentie: P. G. van Anrooy, C. W. van Dijk, J. H. Douma, J. P. Koevoets, mej. W. M. C. Kwestro, mej. G. Mizee, mej. H. Pracht, W. Serdijn, L. Sjardin, mej. L. Slootweg, mej. F. de Wit. Fransche Handelscorrespondentie: W. Eduard, mej. D. C. M. Möhlmann, E. A. Th. Vermond. Duitsche Handelscorrespondentie: mej. C. M. van Berge Henegouwen, H. A. Kors- wagen, M. van der Linden, mej. D. C. M. Möhlmann, A. Oostveen, mej. K. Timmer mans, mej. S. Vlaardingerbroek. Engelsche Handelscorrespondentie: W. C. van Dorp, D. B. Gaykema, mej. H. J. Har- ting, P. B. van den Hoven, A. Janssen, S. J. J. Klein, M. van der Linden, mej. G. Mizee, mej. J. Neuteboom, W. Rietbergen, W. J. M. Schalks, mej. L. Slootweg, mej. K. Timmermars, P. J. Vletter, mej. L. van Vliet, P. J. Witsenburg, J. A. M. van Zon neveld. Boekhouden: D. B. Gaykema, mej. E. M. J. Hakkaart, A. Janssen, mej. W. M. C. Kwestro (met lof), A. J. P. Rozemeijer, H. P. Vogelezang, mej. F. de Wit, J. G. Zwart. Algemeene Handelskennis: mej. M. Brinks, W. F. Choufour, mej. M. P. J. Die ben, C. W. van Dijk (met lof), mej. A. C. Dijkman, J. H. Douma, N. A. C. den Haan, mej. E. M. J. Hakkaart, M. van der Horst, P. B. van den Hoven, mej. W. M. C. Kwes tro (met lof), M. van der Linden, mej. G. Mizee, mej. J. Neuteboom. D. van Pijlen, mej. H.'Pracht, W. J. M. Schalks. L. Sjar din, mej. L. Slootweg, A. J. G. Ch. Staats, A. W. H. Tee uwen, J. Va vier, P. J. Vlet ter, A. v. d. Waals, P. J. Witsenburg (met lof), J. A. M. van Zonneveld. Schoonschrijven: P. J. Vletter. Stenografie: mej. M. van Benten, mej. J. Bouwman, J. Dool, mej. T. Durieux, M. van Egmond, J. Geijsman, D. Heijnis, mej. A. J. van der Hoeven, mej. J. J. van Hou ten, S. J. J. Klein, mej. E. Lit, mej. C. H. Marck, mej. A. M. van Oudheusden, W. J. M. Schalks, W. M. M. Snijders, J. W. de Wekker, J. A. M. van Zonneveld. Machineschrijven: J. Beekman, mej. M. van Benten, mej. C. M. van Berge Hene- x gouwen, A. Blansjaar, J. Brouwer, B. Chau- dron, C. W. van Dijk, P, van Dijk, J. Dool, mej. J. A. Drabbe, mej. J. Dreef, P. van Egmond, mej. S. Goutièr, D. de Graaf, mej, L. de Haas, G. A. Hoogeveen, K. H. Koome, A. J. Mader, F. van Ommen, C. Ouwer- sloot, A. F. M. Peterse, C. van der Plas, A. van der Putten, J. Schuchhard, S. P. Thee- len, N. Timmers, J. Treur, mej. M. Ver boom, J. Verhoeven, P. Verver, mej. A. G. H. van Vonder en, D. J. Wassenaar, J. F. ^Zwarts. EXAMENS M.S.G. Wy laten hieronder volgen den uitslag van het Kon. Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix alhier. Geslaagd voor toelatings examen le klasse: P. van Breda, Sassenheim, Th. Leyenaar, C. Meyers, Th. W. Pet, A. van Polanen, N. Sluis, W. van Weizen. Toel. 2e klasse: N. W. Hout. ToeL 3e klasse: C. Bogers, Voorschoten, H. F. Delfos, J. W. van Duuren, W. 1 Ecluse, I. Eikerbout, F.- H. Friesema, J. Geenjaar, C. P. Hoogeveen, A. G. Kemp, Alphen aan den Rijn, G. C. Kneyber, Voorschoten, H. J. Kruydenberg, Hillegojn, J. P. Leemans, W. G. v. d. Linden, J. Mader, J. A. Marijt, J. A. Markx, Alphen aan den Rijn, M. v. d. Mey, N. v. d. Mey, J. Monta- nus, K. Neuteboom, J. de Nie, Th. C. Nie- boer, G. Pet, W. H. Seis, A. Sjardijn, D. van Staden, W. Stol, Th. W. M. Swaak, D. Tilburg, M. J. Vos, H. Ouwerkerk, Th. Overmeer, A. J. C. Lagas. Geslaagd voor Einaexamen 5e klasse: C. P. Andrea, Ede, P. D. Bigot, Amster dam, P. A. Boter, B. M. v. Brummelen, J. A. v. Dijk, W. L. Elderson, Rotterdam, C. F. Fruman, S. Fuchs, P. C. Glasbergen, Leidschendam, J. de Graaf, Zoeterwoude, H. Haasnoot, J. Hanegraaff, H. Hegeman, Noordwijk, V. J. Hellendoorn, Wassenaar, A. H. Huysman, Amersfoort, H. R. v. Iter- son, Katwijk aan Zee, A. Kavelaar, Den Haag, Th. A. N. v. d. Kley, Wassenaar, J. Kooien, C. G. Kriek, R. Krooshof, Deven ter, P. de Laaf, C. Larrewijn, P. J. v. Leeuwen M. F. Ph. v. Lieshout, P. de Man, C. C. v. d. Nat, J. J. Nieboer, C. A. d. Ouden J. v. d. Peppel, Voorschoten, B. Posthuma, Alphen aan den Rijn, E. S. Prins, W. Rhijnsburger, Oegstgeest, H. Roos, Meppel, G. W. van Rij, Oegstgeest, D. Scherpenhuyzen, Den Haag, H. Schoo, M. Segaar, Nieuwkoop, C. A. Smit, Hille- gom, P. J. Smit, J. G. E. v. d. Spek, A. F. J. Strijk, A. A. J. Suringa, Bodegraven, A. M. Uyterlinde, Wamel, Th. A. Vervoort, Schiphol, A. L. v. Veldhuyzen, Haarlem, N. de Water, W. F. de Wolf, B. C. Wijland, J. M. van Zee, Den Haag, B. Zwiers, Avereest. Eindexamen 5e klasse Bouwkunde: Chr. Briejer, A. J. Crama, P. C. Doedens, Alphen aan den Rijn, A. J. Houps, H. D. Huis, Hillegom, J. Karstens, E. Klinken berg, M. W. Meyer, Voorschoten, E. E. Wessels, Hillegom, H. Th. Wijsman. Geslaagd voor Eindexamen Electro- techniek: M. K. L. Bon, M. W. Galjaard, M. van Gent, F. van Haarlem, C. Kuperus, Haarlem, J. G. Ponsioen, Alphen aan den Rijn, A. Prins, J. Slootweg, Oegstgeest, R. Stam, Oegstgeest, P. van der Steen, J. F. v. d. Voet, Rijswijk, F. Verlinde, Den Haag, M. Vogt, Schiedam, H. Wittevela, Wijk aan Zee, D. K. Wobben, J. H. Wouter loot, Oegstgeest, B. Zondervan, Tj. Zonder- van, Hoogeveen. Gesl. v. Eindexamen Bouwkunde: J. P. Bregman, Voorburg, A. W. F. Geerlings, P. Glasbergen, Leidschendam, L. Guyt, Katwijk aan Zee, B. A. v. Hartevelt, J. P. van Hoven, A. G. v. Osnabrugge, Leider dorp, F. van Riet, D. van Staden. Gesl. v. Eindexamen Beschrijvende Meetkunde en Perspectief: J. P. Bergman, Voorburg, W. F. Geerlings, P. Glasbergen, Leidschendam, L. Guyt, Katwijk aan Zee, B. A. Hartevelt, J. P. van Hoven, A. G. v. Osnabruggen, Leiderdorp, F. van Riet, D. van Staden, A. M .Spoort, Den Haag. Toelatings examen 4e klasse: Chr. J. H. Akkerman, Den Haag, H. Breekveldt, Baarn, Th. F. P. J. Dellen, Den Haag, H. Ebels, Den Haag, R. E. I. Engel, W. v. Hemsbergen, Alphen aan den Rijn, J. J. Jansen, A. P. de Jongh, Arnhem, F. Krau, Noordwijk, M. W. Kulk, A. Langeveld, Hazerswoude, J. H. v. d. Linde, Amster dam, K. R. Messnik, Beverwijk, P. Mioch, A. de Vries, Hilversum, P. C. v. d. Weyden, Noordwijk, E. Will, J. Zandee. Toel. examen 5e klasse: E. H. Boddé, Rijssen, M. S. Bruinsma, Deventer, M. Koene, Haarlem, P. van Vliet, Oegstgeest. Waar geen woonplaats vermeld is, is deze Leiden. EINDEXAMEN GEM. H. B. S. Afd. A. Voor het Eindexamen der Gem. H.B.S. met 5 j. cursus A zijn geslaagd 21 candida ten n.l.: H. J. van den Berg, Joh. M. Bril man, Akke Croes, F. P. van Dijk, Hilda A. v. d. Feltz van der Sloot, Colien Flentrop, J. Grafe, J. Krom, J. Laan, H. A. Meester, F. de Munter, E. Nolles, M. Ravelli, Alie Rep, C. A. Scharpff, Anr.a Schoppen, Cor Snel, B. A. J. Sonderen, Elly L. Versieyen, Kate de Winter, Annie C. Woerlee. Afgewezen 2 candidaten. DE HULPVERLEENING VOOR VALKENBURG. De Leidsche Commissie voor Hulpver leening aan Valkenburg en Omgeving be richt ons, dat bij haar nog de volgende giften zijn ingekomen: Leidsch Studentencorps 500. Personeel der Lichtfabrieken en Slachthuis te Leiden 660.32 Met inbegrip van vorenstaande bedragen is in onze Gemeente voor leniging van den nood der oorlogsslachtoffers thans in to taal bijeengebracht: Ingezameld door het Leidsch Dagblad 4.300.— idem door de Leidsche Commissie: Inzameling voor Valkenburg en omgeving 6.775.28 Rechtstreeks ingezonden aan Val kenburg 1.000.— Inzameling voor het Nationaal Comité 5.866.50 INTER PAROCHIEFLE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIG1NG IE LEIDEN ONTWIKKELING. Meer weten is meer zijn. Met „meer weten" wordt bedoeld: meer rijpere kennis hebben, meer volkomener i n- z i c h t in zooveel goeds, zooveel moois, zoo veel waardevols. Er is zooveel wat de moei te waard is om het beter te kennen, om er meer van te weten.... om het daardoor ook beter te smaken, en zooveel nut van te hebben, voor zichzelf en voor anderen. Want inderdaad het is zoo hoogst nuttig om van zooveel goeds en moois kennis te hebben.... men is daardoor ook „meer waar d". Als men bijna niets weet, of slechts wei nig van iets weet of slechts zeer oppervlak kig iets kent, dan behoort men tot de dom- men, die staan met open mond en men kan hun tanden tellen, en vaak hebben juist dezulken ook een grooten mond en maken veel lawaai, omdat zij anders zich niet la ten gelden. Maar van dezen geldt het be kende spreekwoord: veel geschreeuw, maar weinig wol. Doch iemand die wat meer „in de mars" heeft, zal het toch winnen. Hij is meer dan die schreeuwers. Hij is meer waard: door de kennis die hem heeft geleerd rustiger te oordeelen, waardoor hy bezadigder is in zijn optreden. Zelf genietend van zooveel goeds en moois dat hij heeft leeren kennen, kan hij ook van die kennis, van zijn weten schap meedeelen aan anderen en zich ten nutte maken in den kring van zijn ver- eeniging, in zijn conversatie waar dan ook. Hij verwerft daardoor meer achting, meer vriendschap. Nog op zooveel andere punten blijkt zoo iemand meer waard te zijn. Als het ver stand toch het hoogste menschelijke vermo gen is, dan ligt het voor de hand dat de ont wikkeling van het verstand den mensch meer waard maakt: iemand die meer weet, die is ook meer. Gezellen: a.s. Woensdag, half ne gen houdt onze nieuwe ontwikke ling s c 1 u b haar eerste bijeenkomst, haar eerste studieavond. Dan wordt uiteengezet wat de directe bedoeling van de ontwikke lingsclub is en hoe de werkwijze is inge dacht. Gezamenlijk kunnen we dan vast stellen op welke tijden en op welke manier de leden zullen werken. Voor de totstandkoming en voor den ver deren uitgroei van de ontwikkelingsclub der Gezellenvereeniging is veel meer be langstelling dan velen vermoeden. Eenigen hebben zich reeds opgegeven als lid van deze club, anderen zullen zich ongetwijfeld eveneens aansluiten. In het bijzonder heb ben de geachte heeren van den Raad van Bestuur van onze Vereeniging veel inte resse voor deze gedachte: dat de Gezellen zich meer ontwikkeling eigen maken, óók door een juist daartoe rechtstreeks inge stelde club. Voor den zeergeachten heer secretaris van den Raad van Bestuur, den heer C. J. M. van Oerle, die de gedachte aan deze club weer uit den sluimer wakker riep, en den vice-praeses tot actie stimuleerde, moge de tot standkoming en bloei van de nieuwe ontwikkeli'ngsclub een echte voldoening werden. H. C. A. P. VAN DRUNEN, Pr. Totaal 17.921.78 Bovendien hield de Leidsche Commissie een inzameling van huisraad en kleeding, waarby zooveel is bijeengebracht, dat daarmede in de behoefte van ongeveer 200 gezinnen kon worden voorzien. p7ÏT/1 Sla?Iit/ GOEDE ^©ILikl r?Para,ie goedkoop I Allé! Breestraat 171 PERSONEELE BELASTING MOTORRIJTUIGEN. In aansluiting op een vroeger bericht betreffende het aanvragen van ontheffing van Personeele belasting voor motorrytui- gen in verband met het verbod tot het ge bruiken van benzine, kunnen wij mede- deelen, dat de wrnd. Secr.-Generaal van het Departement van Financiën bij mis sive d.d. 22 Juni j.l. heeft te kennen gege ven, dat geen termen aanwezig zyn bevon den, tengevolge van voormeld verbod, bijzondere maatregelen te treffen tot het verleenen van gedeeltelijke ontheffing op de aanslagen in de Personeele belasting. Het heeft derhalve geen zin aan het De partement van Financiën of aan de Inspec tie der Directe belastingen alhier, brieven dienaangaande m te zenden. ZILVEREN JUBILEUM. Op 1 Juli a.s. hoopt de heer J. van Ek, Pr. Frederikstraat 10, den dag te herden ken waarop hij vóór 25 jaar als stalknecht in dienst trad bij den Gem. Reinigings- en Or tsmettingsdienst alhier. Het zal dezen jubilaris dien dag onge twijfeld niet aan belangstelling ontbreken. ZOLDERVERDIEPING UITGEBRAND. Hedenmorgen te half tien is brand uit gebroken ten huize van J. J. L., Bloemis tenlaan 21. De brand ontstond op de zol derverdieping, waarvan de vlammen spoe dig naar buiten sloegen. De politie-brand- weer onder leiding van inspecteur van Dyk bluschte het vuur met een straal op de motorspuit. Omtrent de oorzaak verkeerde men lang in het onzekere, doch tenslotte heeft het 6-jarig zoontje aan zijn moeder bekend met lucifers te hebben gespeeld. Aan den heer J. C. G. 's-Gravendijk al hier is met ingang van 1 Juli 1940 eervol ontslag verleend als deurwaarder by de Arr. Rechtbank te 's-Gravenhage. In diens vacature is als waarnemend- deurwaarder aangewezen zyn zoon, de heer J. A. 's-Gravendyk, candidaat-deurwaarder alhier. Op verzoek van de Leidsche politie is te Amsterdam aangehouden de 35-jarige P. K. v H.. verdacht van verduistering van een bakfiets. Na zijn verhoor alhier werd hij door de Haagsche politie meegenomen, wijl hy ook daar nog wat op zijn kerfstok had. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. Lelden OVERGANGSEXAMENS GEM. H. B. S. VOOR MEISJES. Bevorderd tot de 2e klasse: G. W. Algie, A. M. E. E. Bergsrqa, G. C. Cohen, J. F. van Eek, D. C Gobée, J. G. C. M. Gründe- mann, A. C. de Haas, A. van Konijnenburg, M. J. Kruyt, H. E. Lammens, C. J. Las- schuit, L. M. Ligtenberg, J. S. Peiger, J. van de Polder, N. van Schouwen, M. E. de Vos van Steen wijk, C. L. D. C. Woldrirgh v. d. Hoop, H. T. Zekveld, H. van der Vlerk, M. J. van Hengel, C. Baas, A. van den Beidt, E. G. C. Belgraver, L. R. Berken bosch, J. F. Boom, M. E. M. Boom, W. H. L. Dagniaux, J. J. van Dissel, S. C. van Dorsten, A. H. Erlee, M. H. Franke, T. C. H. Hamm (voorwaardelijk), E. R. Harte- veld, M. S. Kruyt, E. C. S. Langhout, E. A. Ochtman, D. F. A de. Smit. A. M. M. Velt- huys. Totaal 2e kl.: 37 leerlingen bevorderd; 9 leerlingen afgewezen; 1 leerling voorw. Bevorderd tot de 3e klasse: G. A. M. Boon, Q. Buurman, H. M. Cool, A. van Dam, E. J. Driehuizen, A. van der Graaf, A. E. Gunning, J. E. Hovius, V. M. James, H. A. Jelgersma, M. C. Lagaay, J. A. E. de Lange, A. M. Leeuwenburg, F. Nijholt, D. Punt, E. de la Rie, M. A. van Schaik. A. M. Scheer, R. C. M. Sormani, R. A. R. van Viaren, M. A. van Waard, M. Weyermans, G. T. A. van der Woude, M. J. Wijnbeek, J. J. van Wijngaarden, E. Wolff, A. Albers, M. E. van den Bent, J. de Boer, A. Ciggaar, S. A. Demmink, A. van Dorsten, A. A. Dul- lemond, R. P. Gelijns, G. C. Goedkoop, M. van der Graaf, A. Harts, A. J. Henrard, A. G. C. Izaks, W. E. Knetemann, G. E. Knop- part, M. C. Minnee, M. Th. N. Plouvier, N. H. de Roo, J. C. van Rijr.bach, E. P. Schlag- wein, E. Scholtz, E. M. W. Sölner, M. A. Snel, D. I. van Someren, P. J. van Tussen broek, J. M. C. Vijgen. Totaal bevorderd 3e klasse: 52 leerlingen, afgewezen 4 leerlingen. Bevorderd tot de 4e klasse, afd. M.M.S.: E. C. Bakhuizen van den Brink, A. H. D. Begeer, S. I. H. Bentfort v. Valkenburg, A. Blitz, N. C. Bungenberg de Jong, L. M. ten Cate Brouwer, R. Cieveringa, M. Coster, C. J. van den Heuvel, H. G. Heynes, E. van der Hoogt, C. Hopman, G. J. van Ingen Schenau, C. van der Kloot, voor waardelijk, W. Kuyntjes, C. C. M. Linden- bergh, M. T. V. de Haan, M. J. Nauta, M. J. Olivier, G. H. Paauw, C. C. T. M. Rees van den Ende, A. M. Renaud, J. C. Renssen, D. Rientsma, W. J. M. Rilckert, D. Th. Schellekens, J. J. Simmermans, G. Spiecker, M. G. Taconis, C. M. Versleijen, L. S. van der Vijver, H. W. van Wijk, E. Zierfuss, A. H. E. van Hengel, voorwaar delijk. Bevorderd: 32 leerlingen, voorwaardelijk 2, afgewezen 3. Bevorderd tot de 5e klasse, afd. M.M.S.: J. J. Blokhuis, H. d^ Boer, D. Bosse, J. E. Doornik, J. A. van Eek, Th. M. van der Graaf, voorwaardelijk, A. G. Homan, A. H. Janse van Mantgem, D. Kiewiet de Jonge, M. W. de Koning, C. N. Lantinga, E. M. van der Meulen, H. A. H. Molenaar, C. E. Noorduyn, E. A. Philippo, M. Prins, E. G. Sandberg, S. W. van de Sande Bak- huyzen, E. A. Schilt, B. M. Siemens, A. L. de Stoppelaar, S. H. Vogelaar, A. Wol- drin-'h van der Hoop, P. A. van Aggelen, M. M. Bakker, L Boasson, F. W. Boschma, P. C. de Bruyn (Ella), E. M. de Bruyn (Bep), C. Coenraads Nederveen, M. van Cranenburgh, C. A. Fuhri Snethlage (Deep), P. C. van der Graaf, M. F. de Gunst, H. E. C. M. van Kimmenaede, E. A. de Koning, J. M. Lammens, J. M. Th. de Nes, I. A. I. van Schijndel, A. P. Sevensma, G. V. G. A. van der Woude, C. C. Houter mans. Totaal bevorderd 5e klasse, afd. M.M.S.: 41 leerlingen, afgewezen 3, voorwaar delijk 1. Bevorderd tot de 4e klasse, afd. B; A. de Blanken, C. Bleuzé, R. Blitz, H. Brands, E. K. P. Cool, J. Cupedo, Y. B. de Groot, M. H. Hageman, H. C. Happel, G. van Leeuwen, D. H. M. van Leeuwen, T. van der Linden, P. J. Olthof, C. Ph. E. M. Plouvier, C. C. Poutsma, J. T. Sand-berg, A. A. M. Schrandt, L. Tak, P. A. Reekers. Bevorderd 18 1.1., afgewezen 3 LL Bevorderd tot de 5e klasse, afd. B: H. A. J. Abbinga, N. Dekker, M. H. Fuhri Snethlage (Rita), E. P. de Haas, J. A. Hokkeling, L. A. C. Hooymans, A. J. Jon kers, D. E. Smit, A. van der Valk. Bevor derd 9 1.1., afgewezen 1 1.1. Bevorderd tot de 6e klasse afd. B.: M. J. Bungenberg de Jong, M. van Driel, K. Dubbeldam, J. C. E. Harteveld, J. A. Huysman, Y. S. Kuiper, M. J. Munk, C. C. Naeff, E. Schaly, B. Schippers (Bé), C. E. Schippers (Lien), B. L. Vlietstra, M. A. L. Thuis (voorwaardelijk). Bevorderd: 12 U., afgewezen 3 LI., voorwaardelijk 1 LL, Gemeentel. Aankondigingen Burgemeester en Wet! den brengen ter algemee: Bureau van de Jeugdregij van 1 Juli 1940 is verpl bouw van de Arbeidsbei daal hoek Garenmarkt. opend van 8.30 uur tot] dien Dinsdag en Don^ uur. A. VAN DE S. udersfvan Lel ie kenps, dat het atleftiet irgang latst Aar het ge it#het Leven- et IMireau is ge- 17 \mr en boven- rdaf van 1820 ►E SAKHUYZEN, Burgemeester. 3477 INSCHRÏJWÏNG VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAAR SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter kennis van belanghebben den, dat tot en met 6 Juli 1940 gelegenheid bestaat tot het doen inschriften van leer lingen aan de Openbare Bewaarscholen in het ElisabtftTlahof en a^n de yvtjehstraat des voormiddag» van kwarV^óóe negen tot half tien en -UiitgezoncFrd xWoensdags en 's Zaterdags del namiddags van kwart vóór 2 tot kwart m 2 uur en voor de Bewaarschool aan riejY^ortastraat aan het gebouw Vliet, 8, dagen*]^ van 103 uur, behalve 's Zaterdaga De kinderen rtoet£n^ het tijdstip van toelating den leeftijd van 4 Jaar hebben be reikt. Hoogstwaarschijnlijk zal het onderwijs In de bewaarschool aan de Goriestraat reeds vóór de a.s. zomervacantie weder op de ge wone tijden worden gegeven. A. VAN DE SANDE BAKUUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 29 Juni 1940. Bu^qerliike Stand LEIDEN Geboren: Bemardus Johannes Maria, z. van W. F. van Ulden en F. W. Cozijn Theodcrus Franciscua Cornells, z. van F. C. van Looij en J. P. Meier Elizabeth Maria, Josephina Hendrika, d. van L. T. Miezenbeek en T. P. de Bakker Wijnand z. van A. Rijsdam en A. van Duijn Hen- drikus Gerardus, z. van H. A. Hooijmans en M G. A van der Ham. Overleden: Anna Tljssen, d. 28 J. Verloofd: S. OUWERKERK en M. v. d. BORN Heerengracht 72. Sumatrastraat 22a Zondag 30 JunL 5356 DANKBETUIGING. Aan allen die tijden» de riekte en het overlijden van mijn geliefden Broeder, den Heer CORfa&IS HUBERTUS DB BOER Wijken. ,»aè belaigsteUIng gaven, betuig lk lanis delen weg mijn Hartelijkfci dalk, in het bijzonder aan Hgn H4°8 Eerw. Heer J. C. M. *4«flck- bloedt, den Zeer Éel. Heer Dokter Wybo KofTmann en den Edel Achtbaren Heer Burgemeester H. J. Smeet». E. M. DE BOER. Zoeterwoude, 29 Juni 1940. 3445 DANKBETUIGING. Voor de ontelbare blijken van medeleven, <ji%wy heb ben mogen A. J. v. d VOORN J. v. <L VOORN-HILLENAAR 3449 en Kinderen. ABW Waarnemen! de toktJTen: v. Es, FlinrA Lprtmav^r. d. Hoeven, de Uaeer, Jasperse, Kortmann, Tü|j^boom, Nieuw- zwaag en Teeuwen. 3458 De Tandarts-Praktijk van I Geversswaat 5^- Ovstgeest wordt mAingangtam l\jll 1940 voortgezetVloor Sl3e Spreekuur dagelijks v. 1.30-2 30 n.m. Ook vooralle Ziekenfondsen

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3