WELKE BONS? KERKNIEUWS STADS NIEUWS ZATERDAG 29 JUNI 1940 DE LEIDSCKE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 A&onotny<DtfiprU>: voor L«lden 19 cent r/ct week; 2.50 per kwtrtaal. BH «ue «.{enten /O cent per wv*#k; ft.60 per kwartaal Franco per po»t 2.98 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsb ad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeel ingeo dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. Weerbericht ZONS- OP EN ONDERGANG. n| Zon onder 10.06 uur. Zon op 5.21 uur. Zon onder 10.6 uur. Zon op 5.22 uur. Maan op 2.14 uur Zondagnacht. Maan onder 4.46 uur Zondagmiddag. Maan op 2.44 uur Maandagnacht Maan onder 5.51 uur namiddag, b* HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 30 Juni nam. 12.10 uur. Maandag 1 Juli v.m. 0.35 en nam. 1.20 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. BROOD. Bons 31 tot en met 40 (Lroodbonboekje). Geldig tot en met 30 Juni (even tueel tot en met 4 Juli) recht ge vende op totaal 2000 gram brood. (Zie verder mededeeling op pag 1) THEE OF KOFFIE. Bon 69 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 5 Juli, rechtge- vende op hall pond koffie of half ons thee. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 75 (algemeen distributicboekje) Geldig tot en met 12 Juli, recht- gevende op 214 ons tarwebloem of 214 ons zelfrijzend oakmeeL SUIKER. Bon 80 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 25 Juli, rechtge- vende op één k.g. suiker. PETROLEUM. Petroleumzegel „Periode I", voor hen, die over geen andere kookgelegenheid beschikken dan petroleum. Geldig tot en met 30 Juni, rechtgevende op 2 liter. (Zie verder mededeeling op pag 1). FINNEN! AND DE BOMMEN OP ARNHEM Aan den Oostrand der stad Met betrekking tot den Engelschen bom aanval, die den vorigen nacht op Arnhem is gedaan, meldt de „Telegraaf", dat een vier tal bommen omstreeks half drie is terecht gekomen aan den Oostrand van de stad. Eén huis werd getroffen, een groot aantal huizen werd door rondvliegende bomscher ven ernstig beschadigd. Een. man werd zwaar gewond onder de puinhoopen van een huis aan de Spijkerstraat vandaan ge haald. Vele andere burgers liepen lichtere wonden op. Een paar huisgezinnen zijn op wonder baarlijke wijze aan den dood ontsnapt. In een huis, dat tijdens den oorlog reeds door een granaatscherf was getroffen en juist weer in gebruik genomen was, vond een instorting plaats, zonder dat iemand ge wond werd. In een andere woning stortte de achterbouw in, waardoor eenige kinde ren in hun bed onder het puin bedolven werden. Toen de kinderen bevrijd waren, bleek geen hunner letsel te hebben gekre gen. Van een groot aantal huizen in de 's Gravenmolenstraat zijn de daken ver nield. In een groot deel van het Oosten van de stad zijn de ruiten der woningen ver nield. Naar het „Alg. Hbld.' meldt, zijn voorts bommen neergekomen in de omgeving van Hattem en Hattemerbroek, bij Wijhe, en op nog eenige plaatsen daar in de omgeving; er is slechts geringe materieele schade, o.a. door brand, aangericht en persoonlijke on gelukken zijn hier niet gebeurd. Te Hengelo (O.) zijn bij een bomaanval vier burgers gedood; er is vrij veel schade aan huizen aangericht. GROOTE NOOD IN DE BLOEMISTERIJ. Dringend verzoek aan de Nederlandsche bevolking. Het bestuur der Vereenlging „Groep Bloemisterij" uit den Ned. Tuinbouwraad wenscht langs dezen weg een beroep te doen op het bloemenkoopend publiek, om zich zco min mogelijk te beperken bij het schenken en aankoopen van bloemen voor de woning, bloemen en planten voor den tuinen het laten verrichten van werkzaam heden in den tuin. Zoowel de bloemenwlnkeliers, de bloe- menkweekers als de bloemist-hoveniers (aanleg en onderhoud van tuinen) voeren wel een uiterst moeilijken strijd om het bestaan. Duizenden nijvere werkers zijn in deze bedrijven werkzaam. Talrijke ar beiders in nevenbedrjjven zijn van de re sultaten van het bloemistenvak afhanke lijk. Vele bedrijven zijn reeds ten onder gegaan, vele worden met ondergang be dreigd. Het bloemenlievend publiek kan helpen erger te voorkomen, door ook bij het schenken en koopen van bloemen voor huis en hof zich niet meer te beperken dan in uiterste gevallen noodzakelijk is. Daarmede wordt een nationaal bedrijf geholpen in zijn zwaren bestaansstrijd ende bloemen bieden u daarvoor dub bele vreugde in en om uwe woning. ZOMERRETOURS BIJ DE NED. SPOORWEGEN Ook weer vacantickaarten Evenals het vorig jaar zullen de Nederl. Spoorwegen weer de z.g. zomerretours ver krijgbaar stellen. Deze retours, die een maand geldig zijn, hebben zich in het vorige seizoen bij het reizend publiek een g.oote populariteit verworven. En niet ten onrechte. Behalve het gemak van hun langdurige geldigheid bieden zij nog een voordeel van bijna 30 pet. op den prijs van de twee en kele reizen, die anders zouden moeten wor den gekocht. De zomerretours worden verkrijgbaar ge steld van 29 Juni tot en met 2 September en zijn uiterlijk tot en met 3 September geldig. De gezinsretours, die nog goedkoopsr zijn, hebben in dat tijdvak dezelfde geldig heid. Tenslotte worden van 29 Juni tot en met 3 September voor hen, die een lange reis moeten maken, enkele-reis- en retour-va- cantie-kaarten beschikbaar gesteld. Retourvacantiekaarten worden afgegeven op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag en zijn voor de terugreis geldig op den dag van afgifte of den daarop volgen den dag. Ongetwijfeld zullen deze belangrijke be sparingen op het reisbudget juist in dezen t|jd In breeden kring worden gewaardeerd. HET RIJWIELPLAATJE Maandag geen vrijdom meet Het is dit jaar wel wat vreemd gegaan met het rijwielplaatje. Midden In het be lastingjaar hebben we plotseling een anderhalve maand mogen rijden zonder dat onze fiets of jas was gesierd met het be ruchte koperen ding. Het was een maat regel, eerst noodig geworden onder den dwang der verwarring van de oorlogs dagen, later een gevolg van het plotseling enorm gestegen aantal wielrijders, toen men alleen voor bepaalde dienstverrich tingen nog van auto en motor mocht ge bruik maken. Men heeft toen de bepaling getroffen, dat voor deze nieuwelingen op het fiets pad geen belasting meer zou worden ge heven over het reeds op 31 Juli a.s. ein digend belastingjaar. In plaats daarvan werd te hunnen behoevee bepaald, dat het nieuwe rijwielplaatje reeds op 1 Juli gel dig zou zijn en dus voor dertien maanden als kwitantie zal dienen van hun offer aan den fiscus. Een gevolg van dezen maatregel is, dat er dit jaar voor de fietsrijders twee fatale data zijn, wat de belastingcontrole betreft: 1 Juli en 1 Augustus. Wat den eersten datum betreft, zij er echter met nadruk op gewezen, dat er niet de gebruikelijke week van respijt zal zijn, zooals we die in Augustus gewend zijn. Maandag moeten derhalve alle wiel rijders, wanneer zij zich per fiets op straat bewegen, den controleerenden ambtenaren hun plaatje op de gebruikelijke wijze kun nen vertoonen. Op straffe van de bekende boete! VERKIEZINGEN GEDEPUTEERDE STATEN VAN NOORDHOLLAND. Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland deelen den statenleden me de, dat krachtens het bepaalde in de ver ordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied tot vast legging van de werkzaamheden van den Raad van State, alsmede van eenige ver tegenwoordigende lichamen, de verkiezin gen voor de Kamers der Staten Generaal tot nader order niet zullen plaats vinden. Hierdoor ..omt de op 30 Juli a.s. vastge stelde vergadering van de Provinciale Sta ten tot verkiezing van leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal te vervallen. Blijkens bedoelde verordening bepaalt de Rijkscommissaris tevens in hoeverre verdere benoemingen van leden van Ged. Staten plaats vinden. In verband hiermede kan in de vergadering van 2 Juli a.s. niet worden overgegaan tot benoeming van een lid van Gedeputeerde Staten. Deze benoe ming zal tot nader order moeten worden uitgesteld. WAARNEMEND BURGEMEESTER VAN ZWOLLE B|j besluit van den Commissaris der Ko ningin in de provincie Overijssel, is, inge volge art. 84 van de Gemeentewet, jhr. mr. G. A. Strick van Linschoten, burgemees ter der gemeente Zwollerkerspel, belast met de waarneming van het burgermeesters- ambt van Zwolle. DE NIEUWE WETGEVING De nieuwe toestand, waarin ons land sinds 10 Mei 1940 geraakt is, heeft een nieuwe wetgeving noodzakelijk gemaakt. Bijna iedere dag brengt nieuwe maatrege len met zich mee, zoodat al spoedig de be hoefte moest ontstaan aan een overzichte lijke verandering. Het uitgeversbureau van Lonkhuyzen te Zeist is daartoe overgegaan en heeft een uitgave het licht doen zien, waarin alle wetgevende maatregelen, afgekondigd na 10 Mei 1940, met uitzondering vai, de be sluiten en beschikkingen geen betreffende de distributie, verzameld en gerangschikt zijn. De uitgave verschijnt iedere maand en wordt dan telkens aangevuld. Het is de bedoeling om éénmaal per maand een nieuwe aflevering te doen ver schijnen, waarin ook weer de geheele in houd van de voorgaande wordt opgeno men, zoodat ieder nummer geheel compleet is. Bovendien worden voor hen, die ook tusschentijds geheel bij willen zijn, sup plementen beschikbaar gesteld, welke di rect na de bekendmaking van nieuwe maatregelen verschnen. Voor al degenen, die iets met de nieuwe wetgeving te maken hebben, is zulk een uitgave een uitkomst. MINDERBROEDERSKERK EN -KLOOSTER TE WEERT Van bevoegde zijde vernemen wij, dat het thans, na verkregen machtiging vast staat, dat zoo spoedig mogelijk begonnen zal worden met de werkzaamheden tot herstel van kerk en klooster der Paters Minderbroeders te Weert. De werkzaam heden zullen plaats hebben onder leiding van den heer Cuypers, architect uit Roer mond en zullen zich uitsluitend bepalen tot het herstel van het geschondene, zonder verder eenige vernieuwing. Ten gerieve van de Weerter bevolking zal het eerst begonnen worden met de re paratie van het kerkgebouw. Indien geen onverhoopte tegenslagen zich voordoen, kan de heropening van de kerk binnen niet al te langen tijd plaats hebben en zullen er alle gewone diensten hervat worden. Daarna wordt begonnen met de herstel werken aan het klooster, welke men zoo hoopt te kunnen bespoedigen, dat de kloostergemeent'e zich er op 4 October, den feestdag van Vader Franciscus weder kan vereenigen. Van de kloostergemeente te Weert ver blijven thans ruim honderd kloosterlingen in het klooster van de Minderbroeders der Keulsche Provincie te Exaeten onder Baexem (L) terwijl negen Pater en Vijf Broeders in het klooster te Weert wonen. „Msbd." Bioscopen VROUWENGEVANGENISSEN. De eerste film, welke thans op het pro gramma van het Rex-theater staat, is in vele opzichten een belangrijke film. Het is de verfilming vah het boek van den Fran- schen schrijver Francis Carco „Prisors des Femmes" (Vrouwengevangenissen), waar in de schrijver zelf meespeelt. En ofschoon hij zelf zegt, dat het spelen voor de film zijn vak niet is, doet hij het allesbehalve slecht. De schrijver doet het voorkomen alsof het een levensechte geschiedenis is en in derdaad kan het zóó In het leven gaan. Want de elementen, waaruit hij zijn ver haal opbouwt, zijn. geen van alle erg ori gineel, al zou men bet kunren betwij'e'en of ze in het werkelijke leven alle wel zoo mooi bijdragen tot een sluitend geheel. De schrijver groepeert blijkbaar de elementen zoo, om in zijn werk dezen tend enz te leg gen: vele vrouwen komen onverdiend in de gevangenis en haar geheele leven wordt 'er noodeloos door vergiftigd. Het geheel is ongetwijfeld een boeiend verbaal en de uitwerking is met den ty pisch Franschen aanleg voor goede psy chologische ontwikkelingen, voortreffelijk. De tweede hoofdfilm „De Kat en de ka narie" is een „thriller", die alel goede eigenschappen in zich vereenigt: een si- ristere sfeer, een goed en goed-uiteewerkt gegeven, een knappe detective-puzzle en goed spel. Het heet, dat een kanarie, die in één ruimte wordt opgesloten met een kat, kan sterven onder de loerende bakken van het ooezebeest plleen al. In de positie van zoo'n kanarie verkeeren hier de erfgenamen van een dooden rijkaard, die »etikt was, zoolang hij leefde. De erfenis-sollicitanten zijn ver zameld in een soort spookhuis te midden van een lugubere woestenijde rotor's sterft door een geheimzinnige hand, zijn lijk valt naar binnen en verdwijnt weer spoorloos... een ietwat boven^ardscbe huishoudster kondivt van tijd tot tijd een nieuwen moord aanen zoo gebeurt er no* het één en ander. Over gebrek aan actie heeft men der halve riet te klagen. De pntknooping zullen wij hier natuur lijk niet geven, want dan zou voor den aanstaanden toeschouwer de spanning te voren al goeddeels verbroken zijn. En bo vendien willen wi.i niemand berooven van het genoegen, zelf in zijn fauteuil den moordenaar op te sporen het is altijd vroeg genoeg om dan te bespeuren, dat men op het verkeerde paard wedt.... Bob Hope en Paulette Goddard. die de hoofdrollen vervullen, weten er tot het laatste de spanning in te houden. Trianon DE GROOTE VRAAG Dat alleen de wetenschap niet alles ver mag, wordt voorgesteld in het prachtige filmwerk „De groote vraag'', die deze week in Trianon wordt vertoond. De film behan delt de vraag of in het leven van hem, die een wetenschappelijke loopbaan volgt, in dit geval een medische, nog plaats is voor een hoogere macht. De beroemde Amerikaan- sche chirurg dr. Forster acht echter de we tenschap het hoogste en tracht dit ook den studenten bij te brengen. John Beaven volgt z|jn chirurgische lessen en geraak": hoe lan ger hoe meer onder zijn invloed. Na tot dokter te zijn gepromoveerd, wordt Beaven assistent van dr. Forster en belooft een groot chirurg te worden. Een tijdlang wijdt Beaven zich geheel en al aan de weten schap, doch dan ontmoet hij Andrey Hilton en wordt verliefd. Dr. Forster, die dit heeft bemerkt, tracht een huwelijk te voorko- men en weet Andrey te bepraten om zich geheel van Beaven terug te trekken. Deze doet zijn werk echter niet meer als voor heen en tijdens een heftige woordenwisse ling laat dr. Forster zich ontvallen, dat hij het meisje heeft bewerkt. Beaven neemt ontslag en reist Andrey, die, een Chineesche is en weer naar haar vadeiland is terugge keerd, achterna. In China woedt echter de oorlog en tijdens een bomaanval wordt Beaven door een granaatscherf getroffen en zwaar gewond, zoodat zijn toestand hopeloos is Forster wordt gewaarschuwd en vertrekt in allerijl naar China, waar hij Beaven in een schuur opereert, doch schijnbaar tever geefs. De wetenschap van Forster staat hier machteloos tegenover. Doch dan komt An drey weer ten tooneele en wat de geleerde niet vermocht, brengt zij tot stand: hij ge neest. Dit is in het kort het gegeven van deze uitstekend gespeelde film, waarin Akim Tamiroff, John Howard en Dorothy Lamour de hoofdrollen vervullen. De tweede hoofdfilm: „Het geluk is met den domme" is een vroolijk verhaal, waar in Joe Penner als de onnoozele taxi-chauf feur de dwaaste en domste dingen uithaalt. Het verhaal speelt zich af rondom een renbaan, waar hij ondaiks zijn domheid het meeste geluk heeft en de overwinning weet te behalen. Het geheel is een program ma, dat ongetwijfeld groote belangstelling zal weten te trekken. Casino Agenda LEIDEN De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 29 Juni 20 uur tot Zaterdag 6 Juli 8 uur waargenomen door de apo- teken Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. De Zondagsdienst der huisartsen te Lel den wordt waargenomen door de dokters; Bertel, Hartman, v. Leeuwen, v. d. Meer, en Verbrugg. De Zondaesdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. OCEAAN CYCLOON. De film „Oceaancycioon", welke deze week in Casino draait, begint inderdaad met een cycloon, maar als deze bedaard is, heeft hij zijn rol ook uitgespeeld. Het ge volg is evenwel, dat er een schip gezonken is op den bodem van de zee en dat er een man drijft op een afgerukte deur te mid den van de nu weer kalme wateren. De drenkeling wordt opgepikt, hoewel het een eenzame uithoek van de wereld is en nu pas beginnen zijn avonturen. Het gezonken schip borg groote parels in zich en deze r|jke buit lokt hebzuchtige lieden aan. Maar de eigenaar van de parels laat zich zijn bezit niet zóó maar ontfutselen en nu krijgen wij een grandiozen strijd te zien, welke zich deels in het oerwoud, deels op zee en zelfs voor een gedeelte onder zee afspeelt. Het wrak ligt n.l. diep op den bo dem van de zee, welke doorschijnend is in deze tropische gewesten en een rijkdom van visschen en koralen te bewonderen geeft. Daar tusschendoor zien wij den dui ker stappen, terwijl boven een hachelijke strijd wordt gestreden met het leven van den duiker als inzet. Het is een buitenge woon spannende film. Vóór de pauze is Mickey Rooney op het witte doek in gezelschap van Bellamy in een filmverhaal, dat „Vlammen" gedoopt is. Deze vlammen zijn hier een boschbrand in een van de uitgestrekte Amerikaansche wouden. Een brand is altijd een cata strophe, maar soms kan zulk een ramp toch weer heel wat goed maken, vooral in de harten der menschen, die in het ongeluk gewoonlijk veel nader tot elkaar worden gebracht dan in tijden van voorspoed. In dat woud had zich een jonge dokter ge vestigd, die een natuurgeneeswijze toepast en allerlei kreupele kinderen geneest. Een rijk meisje, dat verliefd wordt op dien knappen dokter, weet hem weg te lokken door een modern sanatorium in de buurt te laten bouwen, waar de dokter tot di recteur wordt aangesteld. De rijke lui, die zich hier laten behandelen, bevredigen den dokter echter niet en als er een bosch brand uitbreekt, welke zijn oude houten huis met de kreupele arme patiëntjes dreigt te verwoesten, keert de dokter weer terug, tot aller groote vreugde. Mickey Rooney speelt in dit proces een groote rol als het kreupele ventje Jimmy. Een tegelijk gevoelige en spannende film. Een voor-film „Uit de oude doos" en een journaal gaan er aan vooraf en vormen samen een uitstekend programma. LidtK KAMERADEN VAN DE STRAAT De oorlogsdagen hebben ons opnieuw ge leerd, hoe groot de liefde van mensch tot dier zijn kan: bij redding van het allernood zakelijkste werden hond of kanarie niet vergeten; ja, zij kwamen soms op de eer ste plaats voor redding in aanmerking. Men begrijpt dan ook, wat het voor den staljon gen van een renbaan (M. Rooney) moet be- teekenen, wanneer het paard, dat hij ver zorgt, zijn paard dus, niet alleen een race verliest, maar door den daarvoor geruïneer- den eigenaar naar den vilder zal worden gebracht. De bezitter laat zich echter ver murwen en schenkt het paard aan zijn ver zorger. Door toevallige kennismaking met een ruimer van de renbaan, een aan lager wal geraakt, maar kundig veearts (W. Bee ry), blijkt de oorzaak van allen tegenspoed te liggen in een klein g.-zwel in den hoef van het renpaard. Na een geslaagde opera tie trekt het trio de wereld in en komt na vele omzwervingen op een boerderij terecht wier bezitster, zelfs wanneer zij zonder ge weer rondloopt, toch met handschoenen dient te worden aangepakt. Zij zet de twee landloopers dan ook zonder verwijl aan het werk, maar als het paard hersteld is, wil Michael, die zich intussche.i door den ex- veearts Petty heeft laten adopteeren, de race in Burlington winnen. Daarbij doen zich echter zooveel moeilijkheden voor, dat zij buiten de film zeker niet te overwinnen zouden zijn, maar op dit pur^ staan de Ame rikanen voor niets! De spanning blijft dan ook tot het einde. Een heusch niet geringe prestatie, temeer daar er menig komisch moment in voorkomt. De bekende film „Een ster valt uit den hemel" brengt ons van de renbaan naar Weenen, met zijn zang en muziek. Hier heeft een filmzanger een ongeluk: de arme man staat duchtig onder de plak van zijn manager en mag geen druppel sterken drank drinken. Door zijn oppasser wordt deze hem echter toch op slinksche wijze verschaft, DaarJoor komt er op een keer een vergissing en drinkt hij heusche eau-dp- cologne en kan dus niet optreden, of juis ter, niet zingen. Hoe een student der zang academie hem weet te helpen en zoodoende de filmopnamen mogelijk maakt, wordt ona op aardige en interessante wijze getoond. Luxor. ELISABETH EN ESSEX Een film van bijzonder karakter is de Warner Brosfilm, welke een en ander ont hult van „Het privé-leven van Elisabeth en Essex". Een bijzonder sterk gespeelde film met Bette Davis, Errol Flynn en Olivia de Havilland in de hoofdrollen. In deze rolprent komt het aan op karak teruitbeelding en in dit opzicht komen Eli sabeth, koningin van' Engeland en de graaf van Essex herhaaldelijk met elkaar in botsing. De graaf van Essex keert met roem over laden terug van zijn overwinning op de Spaansche vloot, maar Elisabeth maakt hem harde verwijten, omdat hij den vijanden gelegenheid gaf, hun schatten overboord te werpen. Zij is een oudere vrouw, met een scherp verstand, dat telkens botst tegen Es sex' naieve jeugd-heroiek. Hij heeft verach ting voor het koel overleg. Hij verlangt roem, eer, heldendaden. Hij laat de Span jaarden hun goud rustig overboord werpen de overwinning was zijn doel, niet de winst. j Als deze man, die van haar houdt, zich tengevolge van hofintriges zelfs tot het ge wapend binnendringen van het paleis laat brengen, eischt hij zijn deel in het bestuur van Engeland. Elisabeth weet twee dingen zeker: dat zij van hem l.oudt, en dat hij, op de troon gezeten, Engeland zou stooten in een reeks van oorlogen, die zij heeft let ren haten. Nu moet zij kiezen, den man of het land. Zij kiest het land. Als op de binnenplaats het tromgeroffel Essex" te rechtstelling verkondigt, zit zij stram in haar stoel een oude vrouw, bang voor de eenzame jaren, die haar wachten in dit hol paleis. Bette Davis toont in deze kleurenfilm haar bijzonderen aanleg en temperament en daarom maakt zij van deze rol iets bij zonders. Vooral in die hartstochtelijke scè nes van liefde, waar zij te kiezen heeft tus- schen haar land en haar geliefde, speelt z|j zeei sterk. Voor de pauze een Boris Karloff-film „Als dooden herrijzen", een experimenteel wetenschappelijke film, waarin Boris Kar- loff optreedt als de dokter, die een kunst- hart heeft uitgevonden en dit toepast op een student. Hij word echter overvallen, de stu dent blijft dood en de jury verklaart hem schuldig aan moord. Zijn assistent past dan de uitvinding op den dokter zelf toe en deze herheelt na opgehangen te zijn. Een griezel-film van het soort met Boris Karloff als de beste speler.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2