STADS NIEUWS -***, DONDERDAG 27 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EINDEXAMEN R.K. H.B.S. Geslaagd voor het eind-examen, afdee- ling B: A. Alofs te Leiden; J. Bots te Lei den-; J. Burschke te Oegstgeest; A. Duin dam te Leiden; F. Fick te Den Haag; W. de Graaf te Leiden J. Groenewegen te Leiden; Th. Gründemann te Leiden Ph. Hendriks te Wassenaar; A. Korenhcff te Leiden; J. Lekanne te Oegstgeest; B. Pley te Leiden; L. v. d. Reep te Leiden; J. de Ruyter te Noordwijk; G. Slats te Noordwijk; H. Smit te Leiden; L. v. Sonderen te Voorschoten; A. Sontrop te Leiden; J. v. Vonderen te Leiden A. Walraven te Oegstgeest; J. Wal ter te Leiden; P. v. Werkhoven te Apel doorn; W. Zeegers te Leiden. Afgewezen twee candidaten. TOELATINGSEXAMEN CHR. H.B.S. Voor het toelatingsexamen tot de eerste klasse zijn geslaagd: K. Bakkers, A. den Dikken, M. v. Dorp, L. Dijksman, J. Greive, J. Hortensius, B. Jansen, B. de Jong, J. de Jong, C. Kleer, C. Korenhoff, F. Kranen burg, J. Lammens, B. Landman, A. v. Leeu wen, H. v. Loon, J. Mak, M. v. d. Marei, E. Matray, J. Meertens, M. Nederburgh, P. Nieuwenhuis, B. den Os, P. Rienstra, R. v. d. Ruit, H. Ruwhof, T. Somer, A. Spaander man,1 A. Thijssen, W. Thijssen, H. Tibboel, F. Veen, M. Verboon, W. Verduijn, L. Ver loop, J. de Vos A. v. Weeren, A. v. d. Welle, P. Zwaan, W. v. Zijn. Afgewezen 8. EXAMENS MIDDENSTANDS DIPLOMA „Algemeene Handelskennis" De examens werden gisteren voort gezet. Geëxamineerd werden 88 candi daten voor het „Normaal" examen. Ge slaagd zijn; mej. A. van Haien, Scheve- ningen, de heer B. M. J. den Haselaar, Warmond, mej. G. T. van Hemsbcrgen, Nieuwerbrug a. d. Rijn. de heeren Th. A. Heuzen, Leimuiden, H. v. d. Hoeven, Bos koop, W. Th. v. d. HoJst, Leiden, G. T. Hooftman, Boskoop, J. v. d. Hoogen, Reeuwijk, H. F. Jagerman, Leiden, H. A. v. d. Jagt. Hillegom, J. Jansen, \lph?n a. d. Rijn, mej. S. de Jong. Loosduinen, J. L. Kanbier, Leiden, D. Kapteyn, Noord wyk aan Zee, D. Kapteyn,. Ter Aar, H. Koster, Alphen a. d. Rijn, mej. A. C. Kraan, Oegstgeest, de heeren A. Kromhout, P. Kuhlemeyer, Haarlem, J. Kuyf, Leiden, W. v. d. Laan, Hillegom, W. Lammens, Bodegraven, H. J. v. d. Lee Boskoop, C. H. Leenheer, Rijnsburg, J. P. v. d. Lely, Haarlemmermeer, C. v. d Linden, Moer- capelle, H. J. van Linschotcn. Zwammer- dam, G. L. Lock, Looschunen, J. Loef, 's-Gravenhage, A. de Looy, Alphen a. d, Rijn, G. W. Lusink, H. M. Mak en H. M. Mak, Bodegraven, H. W. v. d. Mey, Leiden, mej. M. Marseille, Lisse, de heeren Molenaar, Alphen a. d. Rijn, Nagtegaal, Alphen a. d. Rijn, T. Onderwater, Katwijk a. d. Rijn, J. A. v. d. 0;-rd, Oegstgeest, J. P. van Oostrom, Boskoop. G. Oudshoorn, 's-Gravenhage, J. Paaraekooper, Wasse naar, F. Paul, Zevenhuizen, Th. J. D. Pauwels, Poeldijk, P. L. Peen, Haarlem, A. P. van Pelt, Alkemade, H. A. Plessius, Bennebroek, W. Plomp, Bodegraven, Post, Alphen a. d. Rijn, H. Potman, Abbe- nes, G. Punselie, Gouda, mej. J. P. J. van Puyvelde, Loosduinen, de heeren, H. Ramp, Boskoop, G. W. van Reenen, Zeist, C. L. Rizmens, Leiden, S. Rodenburg, Kethrl, P. Roubos, Abbenes, J. A. Sandrört, 's Gra- venhage, J. Schotman, Bmnebrcek, H. Slingerland, Katwijk a. d. Rijn, J. Slotje, Lisse, W. Snoek, Haarlem. Afgewezen 20. „Speciaal" examen: ge ëxamineerd 1, geslaagd A. v. d. Pol, Leiden. De examens worden nog vjertgezet. Geslaagd zijn voor het eindexamen Mid delbare Meisjesschool Instituut O. L. Vrouw van Lourdes, Huize Bijdorp te Voorschoten de jongedames Evie Bik en Willy Witkamp, beide te Leiden. Ook zijn geslaagd de jonge dames Fie v. Büchem, Dordrecht, Ans Ger- lach, Den Haag, Clotilde Lauryssen, Breda, Riet Mulders, Den Haag, Henny Promes, Schiedam. OP AVONTUUR UIT. Een burger te Amsterdam trof gister middag aldaar een tweetal jongens van negen jaar huilend op den Zwanenburg wal aan. De man nam de knaapjes mee naar het bureau Jonas Daniël Meijerplein, waar- de politie, zich over de zwervertjes ontfermde. Het bleek, dat de twee jongens afkomstig waren uit Leiden. Zij waren kort na den koffiemaaltijd met een vrachtauto uit de Sleutelstad vertrok ken. De chauffeur van de vrachtauto moest een karweitje in de hoofdstad opknappen en had er geen bezwaar tegen, dat de twee ventjes, die waarschijnlijk nog nooit in Amsterdam waren geweest, den tocht met hem meemaakten. Terwijl de chauffeur in Amsterdam zijn werk deed, gingen de knaapjes een stukje wandelen en mogelijk heeft de groote stad hen een beetje overweldigd, zcodat het „straatje om" langer duurde dan de be doeling was. Het resultaat hiervan was, dat, toen zij weer op het punt van uitgang terug keer den, de vrachtauto reeds weer de terugreis had aanvaard. Hopeloos stonden de jonge tjes in het drukke stadsgewoel, totdat een burger hen bij de politie bracht. In den loop van den avond zijn zij, na dat eerst de ouders gewaarschuwd waren, weer naar Leiden teruggebracht. ja Van onze Adverteerders SLAGERIJ TH. WESTGEEST In dezen tijd een nieuwe zaak te openen, getuigt van ondernemingsgeest en ver trouwen op de toekomst. Van een dergelijk optimisme blijkt de heer Th. Weslgeest bezield, die in perceel Mare 90 een nieuwe slagerij heeft geopend, een slagerij, die naar de eischen des tijds is ingericht en dus aan alle hygiënische voorwaarden vol doet. Het pand is wat den onderbouw betreft geheel nieuw opgetrokken door de firma Vogels en v. d. Hulst uit Wassenaar naar een ontwerp van den heer J. A. Beyers- bergen. De winkel zoowel als de worstmakcrij zien er uitstekend verzorgd uit en de diver se moderne bedrijfsbenoodigdheden, win kelinstallatie en machines zijn van de fa. Bens Stevens, terwijl de fa. Schreuder dc electrische installatie verzorgde. De heer Westgeest, volgens de bepalin gen der vestigingswet voldoende aan de gestelde eischen, hoopt, dat zijn zaak bij velen bekend zal worden, waartoe hij èn door bediening èn door kwaliteit van arti kelen hoopt bij te dragen. Academlenleuws LEIDEN. Bevorderd; Tot doctor in de letteren en wijsbegeer te op proefschrift getiteld „Plutarchus' Leven van Pyrrhus" (historische commen taar) de heer A. B. Nederlof, geboren te Rotterdam en wonende te Hilversum. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen geneeskunde: de da mes M. A. van Nieuwland, Rijswijk; I. Th. Th. Westphal, Voorburg; M. M. van Bur- Kom, Den Haag; J. R. Koetsier, Den Haag; H. M. van Esch, Rotterdam; en de heeren: dam; J. van Randwijk, Dordrecht; S. Braad- oaart, Rotterdam; E. Verbeek, Den Haag; J. A. Charbon, Stellendam; A. B. Bijnen, Den Haag; J. M. Hoek, Rotterdam; H. Fer- min, Amsterdam; H. P. Groeneveld, Rot terdam; R. van Lunsen, Den Haag; J. H. A. Mulders, Den Haag; R. L. Cornelissen, Wassenaar; J. Winsser Leiden; L. C. M. Schrijvers, Leiden; W. A. Bax, Vlaardingen; J. v. d Ende, Rotterdam; H. C. Stam, Warnveld (bij Zutnhen); A. Scha berg, Poortugaal; W. van Rijn, Rotterdam; W. van Bork, Ginneken; Th. Jongeling, Rotterdam; C. G. Westerhof, Rotterdam. Doctoraal examen klassieke letteren, de heer J. C. Kist, Leiden; Doctoraal examen rechten, de heer J. J. Je Rode, Hilversum en L. de Block, Den Haag. Laatste berichten VERKOOP VAN PAARDEN VOOR DEN LANDBOUW. Heden heeft op het terrein van de Doe- lenkazeine de aangekondigde verkooping plaats gehad van een aantal door de Duit- sche nrlitaire autoriteiten niet benoodigde legerpaarden. Groot ei dan de hoeveelheid beschikbare paarden was de animo. Van heinde en ver re kwamen de liefhebbers voor de trouwe viervoeters, die over het a'gemeen al aar dig op jaren waren. Evenwel de paarden stonden slechts ter beschikking voor den landbouw en voor inwoners van Zuid-Hol land. Vóór den verxoop werden alle ge gadigden ingeschreven en dit betrof dus alleen hen, die konden bewijzen een paard voor den landbouw noodig te hebben en die konden eantoonen, dat zij hun paarden of tractoren ten behoeve van het leger heb ben moeten afstaan. De gri t te drukte in de morgenuren min derde al spoedig coen men bemerkte, dat aan deze bepalingen streng de hand werd gehouden Een en ander werd geregeld door de ambtenaren van den Voedselcommissa- ris in Den Haag, bijgestaan door den plaat selijken voedseicommissaris. Vanm adag te 2 uur was de verkoop ten einde. F.r waren in totaal 55 paarden ver kocht. De prijzen waren heel matig, in overeenstemming met de kwaliteit van het aangevoerde materiaal. DE VERZAKKINGEN BIJ DEN LEIDSCHEN STADHUISBOUW. Op de rol van de civiele zitting van het Haagsche Gerechtshof kwam heden weer vcor de zaak, waarin huiseigenaren scha devergoeding eischen voor verzakkingen, ontstaan bij den bouw van een nieuw stad huis te Leiden nadat het oude door brand was verwoest. Intusschen zjjn de gemeene en de aan nemer eindelijk!! tot ovesreenstem- ming gekomen over een voorstel, dat aan huiseigenaren is gedaan, ten einde tot een minnelijke sevhikking te komen. Over dit voorstel is nog geen overeenstemming be reikt. Naar de president van het Hof zeide, is er echter alle hoop, dat alsnog een schik king zal worden getroffen. In verband hiermede werd bepaald, dat de zaak op Woensdag 11 September op nieuw aan de orde zal komen. R. K. SPORTVER. „DOCOS". Vrijdagavond veldtraining ondtr leiding van den heer Kick Smit; aanvang junioren 6.30 uur, senioren 8 uur. Alle leden zijn natuurlijk bij deze. training aanwezig. Nogmaals worden de leden er aan her innerd, dat het secretariaat der afdeeling voetbal, senioren, thans is gevestigd Mel- chior Treublaan 30. Handelsregister K. van K. W ij z i g i n g. 231. Firma A. N. Turksma. Leiden, Haarlemmerstraat 171. Winkel in wol en handwerkartikelen en heeren modeartikelen. Uittr. E.: W. Turksma, Leiden. Wij vestigen er de aandacht op, dat de verordening op het hebben van Wilde Die ren en de verordening tot aanwijzing van een plaats voor het oprichten, hebben of gebruiken van tapijtklopperijen binnen de gemeente Leiden, welke door den Gemeen teraad zijn vastgesteld den 6en Mei 1940 en met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder op de secretarie dezer gemeente ter lezing zijn nederge- legd, den 30en Juni a.s. in werking treden. Dr. J. van Rossem, leeraar aan het ste delijk gymnasium alhier staat als nummer 2 op de voordracht van B. en W. van Am sterdam ter benoeming tot leeraar in de geschiedenis aan het Barlaeus-gymnasium aldaar. Gisteren is het 11/2-jarig meisje S. H. K. In de ouderlijke woning aan de Alexandcr- straat, toen een broertje een raam had opengeschoven, uit het raam fovallen. Het kind kwam 4 M. lager op straat terecht, liep een hersenschudding en een lichte verwonding aan het hoofd op. Door den E.H.D. werd het kind naar het Acad. ziekenhuis vervoerd. Binnenland BOTTERDAMSCHE KINDEREN NAAR GRONINGEN Vanmorgen vroeg is de eerste groep kinderen uit Rotterdam naar Groningen vertrokken, waar zij als gasten van de „Groninger Gemeenschap" in verschillende boerengezinnen gelegenheid zullen krijgen gezondheid op te doen. Om zeven uur was het al een heele drukte voor het gebouw van den Rotterdamschen raad voor kinder- F. Duyfjes, Treebcek; F. Drucker, Rotter- uitzending aan den Molenwaterweg, van waar de drie autobussen met ongeveer honderd kinderen zouden vertrekken. Om de roolijk-opgewonden jongens en meisjes, die elkaar en hun familieleden de ooren deden tuiten met verhalen, hoe prettig het wel zou zijn, hing een voelbare spanning, die grooter werd naarmate de tijd ver streek. Een hoeraatje ging op, toen doozen en kis*?n krentenbollen en melk in de gereed staande autobussen werden geladen. Toen de leider van de groep, de heer van der Waals, het sein tot instappen gaf, werden met een waar gejubel de bussen bestormd en de plaatsen veroverd. Uit de raampjes wordt nog even een kort afscheid van vader, moeder en andere familieleden genomen, die in grooten ge tale waren gekomen om de kinderen uit geleide te doen en toen schoven de zware bussen langzaam weg. De tocht zal over den afsluitdijk gaan, zoodat de kinderen vandaag nog een mooie autorit te genieten zullen krijgen. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER Verduistering in dienst- ü.i*1?' betrekking. i~*ri I C. van L. te Leiden had zich te ver antwoorden wegens verduistering in dienst betrekking. Hij had ten nadeele van zijn patroon geld verduisterd. Aangezien verdachte al eens eerder ver oordeeld is geweest, eischte de Officier tegen den niet verschenen verdachte twee maanden gevangenisstraf. De Politierechter vonniste conform dezen eisch. u De toestemmming van den ouden man. J. H. M. de B. had ten nadeele van N. C. B. uit Wassenaar een partijtje hout en een tiental broeiramen wegge nomen. Verdachte had aangevoerd, dat hij aan een ouden man gevraagd had of hij de broeiramen mee mocht nemen. „Ja," had deze geantwoord, neem ze maar mee voor vyf gulden." En verdachte had de gevraagde vijf gulden gegeven en alles mee genomen. Het verhaal van den ouden man en de vijf gulden was volgens de Officier ge fantaseerd want niemand had „den ouden man" kunnen ontdekkan. En aangezien verdachte reeds tweemaal veroordeeld is geweest eischte de Officier zes weken ge vangenisstraf. Het vonnis werd een maand gevangenis straf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd Buitenland 48PF Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BOMAANVALLEN. In een persconferentie van de Presse- Abteilung van het Rijkscommissariaat heeft de Pressedezernent de heer W. Janke gewezen op de grootere activiteit in de lucht, welke de Engelschen de laatste da gen aan den dag leggen. Zij toon en daarbij, aldus de heer Janke, dezelfde methode als in Duitschland. De aanvallen geschieden meest 's nachts van groote hoogte, als het zicht slecht is en 't wolkendek schuilgaan mogelyk maakt. De Engelschen vl'egen dan in kleine groepen of met een enkel vlieg tuig en werpen bommen zonder ander aan wijsbaar doel, dan om de bevolking te terroriseeren. Deze methode bereikt het tegendeel van wat er mee bedoeld wordt. En heeft geen ander effect dan het uitlok ken van represailles, die intusschen reeds begonnen zijn. Ook hier te lande lijden vreedzame visschersdorp-en, afgelegen boerderijen, woonhuizen, die ver van elk militair doel verwijderd zijn, onder deze Engelsohe wijze van oorlogvoeren. Bij de Engelschen wordt het bezit der „bondge- nooten" blijkbaar niet ontzien, aldus de heer Janke. De laatste dagen heeft spe ciaal den Helder, waar geen militaire ob jecten meer bestaan, sinds de Nederland- sohe marine deze plaats verliet, een en an der van deze Engelsche methode ervaren. Het meest schokkende feit daarbij is, dat het marinelazaret ditmaal b(j uitzonde ring overdag terwijl de roode-kruis- teekens kilometers ver zichtbaar zijn, op Vrijdag 21 dezer door bommen getroffen werd en de vliegtuigen bovendien met ma cninegeweervuur op burgers in de omge ving schoten. In het lazaret waren geen militaire gewonden aanwezig. Uitsluitend burgers zijn van deze handelswijze het of fer gewordt i. Ook in den afgeloopen nacht werd Den Helder opnieuw aangevallen en zijn een aantal woonhuizen, die ver van elk militair object, voorzoover men daar over in Den Helder nog zou kunnen spre ken, verwijderd zijn, getroffen. Naar nader wordt gemeld, heeft de be volking van Den Helder ernstig geleden onder de nèchtelijfce aanvallen der Engel sche bommenwerpers op de burgerlijke be volking. De bommen werden over verschillende deelen van Den Helder uitgestrooid. Er zijn vele dooden gevallen en tal van ge wonden. HET ITALIAANSCH LEGER BERICHT. ERGENS IN ITALIË, 27 Juni. (Stefani). IIet Italiaansche legerbericht nr. 13 luidt als volgt: Onze bombardementsformaties hebben afwisselend vluchten gemaakt naar Malta, waarbij zij opnieuw een intensieve vernie tigingsactie uitvoerden op lucht- en vloot- doelen. In Noord-Afrika herhaalde luchtacties op depots en voertuigen. Al onze toestellen zijn op hun bases teruggekeerd. Eenheden van onze marine hebben de Engelsche basis Solloem met oumerkelük succes gebombardeerd. Vijandelijke lucht aanvallen op Massaoca en Assab hebben geen enkel resultaat gehad. IÉ' DISCIPLINE IN FRANSCH NOORD-AFRIKA. TETOEAN, 27 Juni (D.N.B.) Generaal Weygand heeft in een telegram aan den chef van de Fransche strijdkrachten in Afri ka, generaal Nogues, alle Fransche officie ren opgeroepen de discipline en de gehoor zaamheid te bewaren en vertrouwen te hebben in generaal Pétain. Frankrijk heeft gestreden tegen een overmachtigen tegen stander, maar het heeft de wapens moeten neerleggen. De wapenstilstand is hard, maar niemand, die niet zelf aan de veldslagen heeft deelgenomen, kan zich een voorstel ling maken van den toestand in Frankrijk. Generaal Nogues heeft dit telegram door gezonden aan den opperbevelhebber van de troepen in Marokko, Algiers en Tunis. Hij heeft hier een oproep tot de autoriteiten in Fransch Noord-Afrika aan toegevoegd, de bevelen der regeering op te volgen. Ook de opperbevelhebber van de - troepen ir Marokko, generaal Frangois, die de dag orders van generaal Weygand en van gene raal Nogues voor de radio heeft voorgele zen, heeft aangespoord tot het bewaren van orde en gehoorzaamheid. DE VLUCHT NAAR ENGELAND SPAANSCH—FRANSCHE GRENS, 27 Juni (D.N.B.) Naar de bijzondere cor respondent van D.N.B. van de Spaansch Fransche grens verneemt, heeft de vroegere Fransche ministerpresident Reynaud den Spaanschen autoriteiten om een doorreis- visum gevraagd. Naar verluidt wil hij zich naar Amerika begeven. Verder wordt be kend, dat de vroegere minister van binnen- landsche zaken, Mandel, aan boord van een Britsch schip is gevlucht, dat door Duitsche vliegers zou zijn aangevallen. Ook de be ruchte journalisten Pertinax en Madame Tabouis zijn naar Londen gevlucht. Aan boord van een Britsch schip op weg naar Engeland bevinden zich verder de ge- emigreerde politici van het Spaansche Volksfront, Azana, Negrin, Casares Quiroga en de vroegere Spaansche presndent, Alca- la Zamora, die zich tot voor kort in Frank rijk ophielden. EEN VREDES-PARTIJ ONDER CHAMBERLAIN? In een bericht van het Noord-Amerl- kaansch Nieuwsagentschap Associated Press wordt gezegd, dat in Engelsche parlemen taire kringen beweerd wordt, dat tusschen de oorlogspartij onder leiding van Chur chill en een „geboren wordende" vredes partij onder Chamberlain een belangrijke politieke strijd aan den gang is. Volgens deze voorstelling van zaken zou den de aanhangers van Churchill trachten Chamberlain uit het kabinet te verwijderen uit vrees voor een pacificatiepolitiek. De vertegenwoordiger Van de Associated Press in Londen meldt verder, dat zijn bericht gevers verklaard hebben, dat Churchill zich slechts aan het stuur kan handhaven met behulp van 200 veilige conservatieve stem men in het Lagerhuis. Men gelooft, dat Chamberlain daarmede de regeering-Chur- chill ten val kan brengen en een vredes- kabinet kan vormen. In zekere kringen, zoo besluit dit bericht van de Associated Press, wordt tegelijkertijd het denkbeeld uitgesproken, dat mogelijk Lloyd George in plaats van Chamberlain in het kabinet- Churchill zitting zal nemen. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Hendrik, z. van H. M. Schreuder en G. v. d. Heiden Josephus Johannes Willem, z. van F. J. L. Smit cn M. E. v. Went Pieter Gillis, z. van C. A. Kooijman en L. v. Delft Theodora Jen- neke, d. van A. J. Nogtzaam en G. Th. v. d. Ster Alida Johanna, d. van A. J. W. Verhees en A. C. v. d. Hoek Nicolina Helena Cornelia Gerarda, d. van M. Zoet en C. H. v. d. Schalk. Ondertrouwd: J. Stol jm. 24 j. en J. G. de Haas jd. 23 j. P. Vlugt jm. 29 j. en A. W. C. Corver jd. 29 j. J. P. Jan sen jm. 43 j. en A. J. Swagers geschT 36 j. Gehuwd: G. W. Mansvelders jm. en M. v. Hal jd. J. v. Driesten jm. en G. E. de Vries jd. F. G. P. C. Goudriaan jm. en A. M. Jansen jd. A. F. Ouwehand jm. en C. Kroon jd. F. Heijnen jm. en A. E. Eikelenboom jd. A. M. den Abt man jm. en J. M. Tegelaar jd. A. v. Berkel jm. en J. M. Sloos jd. D. G. v. Dijk jm. en A. G. Huisman jd. C. P. El zenaar jm. en A. J. v. Steenbergen jd. J. Glasbergen wedr. en A. Loijesteijn wed'. E. v. Maurik jm. en A. de Jong jd. S. S. Mulder jm. en E. Sloos jd. G. A. v. d. Reüden jm. en A. Bodijn jd. J. P. d. Zeeuw jm. en E. v. d. Noordt jd. Overleden: J. G. A. Janssen zn. 42 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Juni. Groenten veiling. Per 100 kg.: uien f 8.20, peen 610, aardappe len 5.506.70, andijvie 27, aardbeien 1444, snijboonen 2529, stamboonen 2630, tuinboonen 57, doperwten 1118, peulen 1829, postelein 49, spinazie 411, tomaten A 2223.80, idem B 23—24.40, idem C f 21—21.60, idem CC 1516. Per 100 stuks: andijvie 1.002.50, komkommers S 4.708.10, bloemkool f 4.0010.50, salade 1.00 1.80, perziken 37„ per 100 bos: kroten f 1:102.60, pieterselie 0.501.10, radijs 1.00—1.30, selderie 1.30—2.40, uien 1.005.10, peen 5.308.20, rabarber 1.80—3.50. GOUDA, 27 Juni. Vee. Aangevoerd in totaal 934 stuks, waarvan: 33 slachtvarkens vette 3132 M cent per pond, levend met 2 pet. korting; 209 magere varkens 25— 40, 503 biggen 1217, 115 nuchtere kal veren 613, 65 lammeren 812, 8 bok ken of geiten 26. 1 paard. Handel re delijk. Kaas. Aanvoer 329 partijen kaas. Prijs le kwal. met rijksmerk 3335, 2e kwal. 3032 en zware 3650 per 50 kg. Cri sisaftrek 10.3 cent. Handel vlug. Boter. Aanvoer 241 ponden. Goeboter 8C85 cent en Weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 91 600 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.904.25 en eendeneieren S 3.003.15 per 100 stuks. Handel vlug. DELFT, 27 Juni. Vee. Prijzen: Kalf- koeien 150275, varekoeien 100200, nuchtere kalveren 415, magere varkens 1660, biggen 1219, weidelammeren 712, geiten 413 per stuk. rund- vleesch 88, 76 en 64 cent per kg. slachtge- wicht. Boter. Prijs f 2.per kg! Handel vlug. LEIDSCHENDAM, 26 Juni. Eierenvei- Ilng Café het Wapen van Veur. Aanvoer: 21316 kippeneieren f 4.605.80, 264 een deneieren 3 003.50, 11 ganzeneieren f 10.per 100 stuks, 420 kippen 4580 cent, 16 konijnen f 0.601.75, en 12 duiven 1015 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 27 Juni. Groen- tenveiling. Aardbeien 1018 cent per pond, roodebessen 511 cent per pond, sla ƒ1. 1.20 per 100 krop; bloemkool 2 per 100 stuks, kassnijboonen 2.153.05, stek 1.15 1.40, snijboonen volle grond 2.75, dubb. stam f 2.70, peulen 1.002.20, dop erwten 0.90—1.15, capucüners 90 cent en tuinboonen 5051 cent per 10 kg. Kwakel: Peulen 1.doperwten 0 90 1.15, capucijnors PO cent, witte idem f 1 en tuinboonen 5155 cent per 10 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 26 Juni. Groen- tenveiling. Per 100 kg.: Vroege aardappe len: groote 5.506.40, Drielingen 4.00 4.80, tuinboonen 7.008.50. per 100 stuks: sla f 1.00—2.10, bosoeen f 5.107.50. TER AAR, 26 Juni. Centrale Velling. Spinazie 17 cent. andijvie 1924 cent. sla 1.001.80, vellen 16 cent, peulen f 1.00 2.95, donerwten 0.901.27, capucijnors 0.001.20, witte capucijners 1.201.35, Blauwschokkers 1.501.65, tuinboonen 486 7cent, snijboonen 2.403.15, dubb. stamboonen 2.803.00, postelein 38 cent, waschoeen f 3.prei 4.60, kroten 2.903.10, bospeen 58. bloemkool 411 cent, komkommers 57 cent, aard beien 1420 cent, tomaten 712 cent, au<u»rVen grof 1.301.75. VOORSCHOTEN, 26 Juni. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren 5.005.30, per 100 stuks, kippen 5065 cent, duiven 1016 cent per stuk. zoetekaas 6064 cent en Leids^he kaas 40—<*4 cent per kg. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 4.705.0, en eendeneieren 4.504.70 per 100 stuks: kinnen 3050 cent per stuk. NIEUWERBRUG, 26 Juni. Eicrenveiling. Aanvoer 5467 stuks. Prijzen; kioncneieren wit 3.804.60, bruin f 4.50—4.90, eenden eieren 3.30—3.50 ner 100 stuks, boter 76 80 cent en kaas 26—35 cent per pond. NOORDWIJKERHOUT, 26 Juni. Veiling „De Eendracht". Aard-beien 4962 cent per slof. tuinboonen 4099 cent, peulen 2.40 —3.85, stamerwten 1.00—1.30. donerwten 1.251.40, blauwe schokkers 1.85, krom- bekken 1.50—1.90, alles per 10 kg. ZOETERMEER, 26 Juni. Eicrenveiling Aanvoer 16000 stuks. Prijzen: kippeneierei 4.355.00 en eendeneieren 3.303.4< per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 26 Juni. Eiercnveilini Aanvoer 1906 stuks. Prijzen: -kippeneierei 3.954.80 en eendeneieren f 2.503.0» per 100 stuks. .m

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3