De verordening betreffende de openbare orde en veiligheid Weerbericht KERKNIEUWS BINNENLAND DONDERDAG 27 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 At>oan«ny/»UpnJa: voor Lelden II cent per week; 1 2 50 per kwarta&L BH onze nfenten i0 cent per wv*k; *.60 per kwartaal Franco per poat 195 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Loaee oummera ft cent, met gellL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v._ ZONS- OP EN ONDERGANG. Zon onder 10.06 uur. Zon op 5.20 uur. Maan op 1.26 uur Vrijdagnacht. Maan onder 2.30. uur Vrijdagmiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 28 Juni voorm. 10.10 en nam. 10.35 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. VRAAGT ONZE EIGEN AUTORITEITEN. Van officieele zijde wordt er de aandacht op gevestigd, dat het de wensch is van de Duitsche autoriteiten, dat Nederlanders als in normale omstandigheden zich met vra gen en moeilijkheden wenden tot de be voegde Nederlandsche instanties en zich niet daarmede bij de Duitsche autoriteiten vervoegen. GEMEENTERAAD VAN AMSTERDAM. Een N.S.B.-interpellatie geweigerd. Gistermiddag kwam de gemeenteraad van Amsterdam onder voorzitterschap van burgemeester dr. W. de Vlugt in vergade ring bijeen. De voorzitter installeerde den heer C. A. F. Lammers (S.D.A.P.) als raadslid. Aan de orde waren de ingekomen stuk ken. Bij deze stukken bevond zich de inter- pellatieaanvraag van het raadslid ds. mr. Ekering (N.S.B.) om eenige vragen tot B. en W. te mogen richten "over het optreden der politie. Aangenaam zou het mij zijn geweest aldus de burgemeester indien ik den raad zou kunnen voorstellen deze inter pellatie toe te staan. Dit kan spr. echter niet doen, in de eerste plaats moeten de vragen over dit onderwerp tot den burge meester en niet tot B. en W. worden ge richt en in de tweede plaats kan men den burgemeester over het optreden der politie niet interpelleeren. De burgemeester stel de dus voor de interpelatie niet toe te staan. De heer Seegers (Comm.) deelde het standpunt, dat de burgemeester over deze zaak niet geinterpelleerd zou kunnen wor den, niet. Toch zou hij niet tegen het voor stel van den burgemeester stemmen, om dat hij als de instantie, die verantwoorde lijk is, de regeering beschouwt en deze be vindt zich niet in het land en is niet ter verantwoording te roepen. Ds. mr. Ekering (N.S.B.) was over het antwoord van den burgemeester zeer teleurgesteld. De burgemeester immers had hem zelf den weg der interpellatie gewe zen. Het betreft hier een hoogst ernstige zaak, n.l. de rust en veiligheid van de bur gerij van Amsterdam. Wij zullen over deze zaak het oordeel van den raad afwachten en, mocht de interpellatie niet worden toe gestaan, dan is de geheele raad mede ver antwoordelijk voor de gebeurtenissen te Amsterdam tusschen 10 en 15 Mei. De N. S. B.-fractie zal geenerlei verantwoorde lijkheid in zulk een beslissing kunnen dra gen. De burgemeester Antwoordde, dat hij In derdaad, toen ds. Ekering de zaak met hem besprak, deze gezegd heeft, dat het aan vragen van een interpellatie den weg zou zijn om de zaak aan de orde te stellen. Doch spr. heeft ds. Ekering onmiddellijk gezegd, dat hy den raad zou voorstellen, de interpellatie niet toe te staan op de reeds GESTREEFD ZAL WORDEN NAAR UNIFORME TOEPASSING De verordening, waarbij o.m. het ver- eenigingswezen en het houden van ver gaderingen wordt geregeld en waarbij aan de procureurs-generaal ruime bevoegd heden zijn toegekend, zal op een dezer da gen te houden bijeenkomst van de vyf functionarissen onderwerp van bespreking uitmaken. De bedoeling is hierbij te komen tot richtlijnen voor een zooveel mogelijk uniforme toepassing van de verordening in de ressorten van de procureurs-generaal. Het Vaderland heeft met den Haagschen procureur-generaal een onderhoud over de verordening gehad. Aan het verslag daarvan ontleenen wij het volgende: Reeds thans bereiken de procureurs generaal lawines van aanvragen voor te houden vergaderingen. De hierbij gevolg de gedragslijn is echter meestentijds niet juist. Men behoeft aan den procureur- generaal geen toestemming voor een ver gadering te vragen. Men behoeft slechts mededeeling te doen van het voornemen om een vergadering te houden. Deze mede deeling moet den procureur-generaal 7 dagen voor den datum der vergadering be reikt hebben. Komt er geen afwijzende be slissing, dus hoort men na die mededeeling niets meer, dan kan de vergadering voort gang vinden. Heeft de procureur-generaal bezwaren dan is de vergadering onher roepelijk verboden. Eenzelfde gedragslijn moet worden ge volgd, als men een vereeniging wil op richten. Ook hiervan behoeft slechts mede deeling te worden gedan, zes weken voor den oprichtingsdatum. Al deze mededeelingen kunnen schrifte lijk worden ingediend en behoeven niet op zegel te worden gesteld. Eventueele be zwaren der procureurs-generaal zullen zich uit den aard der zaak in hoofdzaak richten tegen vereenigingen met een poli tiek doel. De geheele verordening beoogt het trek ken van een vaste lijn in het recht van vereenigen en vergaderen, zooals dat is vastgelegd in de wet van 1855. Vandaar ook, dat men al deze bevoegdheden heeft gelegd in de handen van slechts vijf men- schen, in plaats van, zooals het tot nu toe was, ruim 1100 burgemeesters. De burge meesters zijn dus op dit punt geheel uitge schakeld, al blijven zij natuurlijk de ver antwoording houden voor de openbare orde in de gemeente, welke verantwoor ding hun bij de Gemeentewet is opgelegd. In verband daarmede zal het dan ook. vooral in de groote plaatsen, voorkomen, dat overleg tusschen procu reurs-generaal en burgemees ters ten aanzien van vergaderingen zoo wel als vereenigingen zal plaats vinden, Ten aanzien van vergaderingeu uitgaan de van staatkundige vereenigingen of van plaatselijke afdeelingen daarvan, of waar staatkundige onderwerpen w.roen be sproken, is voorgeschreven, dat de dee-" nemers in het bezit moeten zim van een op naam gestelde schriftelijke umoodigmg Dit geldt niet alleen voor eventueele ge- aangegeven gronden. De discussie was hiermede ten einde en het voorstel om de interpellatie niet toe te staan, werd in stemming gebracht en aangenomen met 38 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de N.S.B.-raadsleden, die onmiddellijk na den uitslag van de stem ming de vergadering verlieten. De raad behandelde voorts een serie ha merstukken. De raad benoemde tot leeraar in de geschiedenis aan het Barlaeus-gym- nasium dr. C. J. Vos, conrector aan het stedelijk gymnasium te Tiel en tot leeraar in de oude talen aan het Barlaeus-gymna- sium de heer H. J. de Marez Oyens, leeraar aan het Baarn's lyceum. AMBTENARENVERBOD OPGEHEVEN. Betreffende nationaal-socialistische en fascistische organisaties. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Binnen- landsche Zaken, heeft een beschikking ge troffen, in werking tredende op den dag van afkondiging, ten aanzien van het zoo genaamde Ambtenarenverbod. Volgens deze beschikking worden de N. S. B., de twee Nat.-Soc. Ned. Arbeiderspar tijen (groepen Kruyt en Van Rappard); het Ned. Volksfascisme (Zwart Front) en de Nederlandsche Volkspartij, niet meer gerekend te behooren tot de vereenigin gen, die om doeleinden, die zij nastreven of de middelen, die zij aanwenden, de be hoorlijke vervulling door den ambtenaar in 's Rijks dienst van zijn plicht als ambte naar in gevaar kunnen brengen of schaden. Dezelfde beschikking geldt voor eenige nationaal-socialistische mantelorganisaties. WANVERHOUDING TUSSCHEN SLACHTVEE- EN VLEESCHPRIJZEN. De 49ste jaarvergadering van den Ne- derlandschen Slagershond is te Utrecht gehouden. Zij was, ondanks de omstandig heden, nog druk bezocht. In zyn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer E. Weima, de gebeurte nissen van de afgeloopen maanden. Hij deelde o.a. mede, dat voor het steunfonds ten behoeve van de getroffen bondsleden in de door den oorlog geteisterde streken tot dusverre reeds een bedrag van 23.900 door een vijftigtal bondsafdeelingen is bij introduceerden doch ook v.ior de leden der vcieeniging. De procureurs-generaal kun nen van deze bepaling disn^ns-rtie ver- leenen, doch dit is, naar mr. Brants van oordeel was, niet te ver machten. Het uniformverbod Ook ten aanzien van het uniformverbod zal door de procureurs-gor-eraal zooveel mogelijk een lijn worden ge^-okken. Zoo als men weet, zal het desbei.effende artikel van het Wetboek van Straf re :ht slechts van toepassing zijn, indien de bevoegde procureur-generaal een verbod in den geest van dat artikel uitvaardigt. Over deze aangelegenheid zal op de a.s. bijeenkomst van de vijf procureuvs-generaal overleg worden gepleegd. Ook hierbij zal het be lang der openbare orde op den \oorgrand worden gesteld. Men zal de luuwties niet te strak aanhalen, maar men wenseht toch vooi alles te voorkomen, dat er op den openbaren weg onaangenaamheden door zouden kunnen ontstaan. Mr. Brants wees er ons voorts nog op, dat voor openluchtvergadermgen cn voor oplachten een simpele mededeeling, zoo- als voor vergaderingen niet voldoende is Hiervoor is bindend voorgeschreven, dat 'n goedkeuring is vereischt, .velko dus tijdig tevoren dient te worden aangevraagd. Uitzonderingen Voorzoover de nieuwe »*eror 3en!r g voor schriften bevat ten aanzien an vergade ringen zijn deze niet van toepassing voor vergaderingen met een zuiver godsdien stig of artistiek karakter, noch voor he sloten gezelschappen. Ook hierbij zijn enkele punten, welke een nader overleg vereischen. In de eerste plaats moet wirden vastge steld, of een vergadering van leden van zeer groote vereenigingen. kan woiden aangemerkt als een besloten vergadering. Voorts vraagt men zich af, wat onder een zuiver godsdienstig karakter bonoor', te worden verstaan. Bijvoorbeeld vergade ringen van wijkvereenigingeri, onder lei ding van een predikant, waar onderwer pen van verschillenden aard woiden be sproken. Men kan deze moeilijtt zuiver godsdien stig noemen en toch is de verordening tegen soortgelijke byeennoursterr stellig niet bedoeld. Het is dan 'ook niet de bedoe ling om het dergelijken rneuschen lastig te maken, zoodat een soepele toepassing van de verordening als geheel mag worden verwacht. De practijk zal hier veel moe ten leeren. Zoo is er oy voorbeeld reeds thans een vraag van de K.K. vereeniging De Graal, of deze haaF leicistercursus zal mogen houden, welke geen zuiver gods dienstig karakter draagt. Ook nier zal men natuurlijk den menschen geen stroo- breed in den weg leggen. In algemeenen zin zal men by de toe passing der verordening blijk geven van een ruime opvatting, indien geen gevaar bestaat voor verstoring van de openbare orde. eengebracht, terwijl uit de bondskas zelf 5090 beschikbaar is gesteld. De bijdra ger. van plm. negentig andere afdeelingen van den Nederlandschen Slagershond moe ter nog binnenkomen. De eerste uitkeerin- gen aan slagers, die alles hebben verloren, zyn reeds gedaan. De heeren H. S. Poppe te Zwolle, B. H. Ebbelaar te Zaandam, H. G. Landmeter te Assen en H. Moolhuyzen te Arnhem, wer den als hoofdbestuursleden herkozen. De plaats voor de jaarvergadering 1941 zal nader worden vastgesteld. Het belangrijkste punt der agenda was een bespreking van de toekomstige vleesch- voorziening in Nederland en speciaal van de op handen zijnde distributieregeling voor varkensvleesch. De bondssecretaris, de heer Th. Ouiper, heeft daarbij'een uit voerige uiteenzetting gegeven vai het ge pleegde overleg met de Nederlandsche Veehouderij-Centrale en de andere bon den over de wijze, waarop de bedrijven en de organisaties bij de distributie zullen worden ingeschakeld. Uit de vergadering kwamen bezwaren naar voren tegen het verbod om de ver koopprijzen van vleesch te verhoogen, nu de inkoopprijzen van vee in belangrijke mate zijn gestegen. De bondssecretaris heeft in het licht ge steld, dat men bij de Nederlandsche Vee houderijcentrale en ook aan het departe ment van Handel en Nijverheid volkomen toegeeft, dat deze situatie voor het slc.- gersbedrijf onhoudbaar is en er is dan ook toegezegd, dat er voor het winkelbedrijf spoedig een regeling zal komen, welke deze moeilijkheden zal ondervangen. „Tel." ROOIYERBOD VOOR AARDAPPELEN. Ten opzichte der „Rooibeperking van vroege aardappelen" is door de Nederl. Groenten- en Fruitcentrale medegedeeld, dat met ingang van heden per aanvoerder niet meer dan 35 kisten aardappelen per 199 Are teeltvergunning gerooid mogen worden. Dat is dus 5 kist per 199 R.R. teeltvergunning. Verder is het noodzake lijk dat iedereen die vroege aardappelen veilt te voren zijn tuinbouwteeltvergun ning (en) ten veüirgkantore toont. Deze regeling is noodig om een overmatigen aanvoer en groote prijsdaling te voorko men. DE „TEXTIELSTICHTING ROTTERDAM" OPGERICHT. Een crediet van 2 y, millioen toegestaan. Einde Mei werd, op initiatief van den heer H. G. Heij, directeur van het Rijksbu reau voor Distributie van Textielproducten door den Handel, een contact-commissie gevormd uit de door den oorlog getroffen textielbedrijven te Rotterdam. Besloten is nu, de „Rotterdamsche Con tact-Commissie uit door den oorlog getrof fen Textielbedrijven" om te zetten in een stichting, genaamd „Textielstichting Rotter dam". De nieuwe Stichting heeft ten doel den wederopbouw en het verschaffen van hulp bij den wederopbouw van door den oorlog getroffen te Rotterdam uitgeoefende tex tielbedrijven. De Stichting heeft van het Rijk de be schikking gekregen over een crediet van 2y millioen gulden Zij heeft de bevoegd heid aan hare leden beperkte credieten te verleenen voor het aanleggen van nieuwe handelsvoorraden. Leden der Stichting zijn de door den oorlog getroffen Rotterdamsche textielfir ma's, die van de Stichting een crediet ont vangen tot aankoop van koopmansgoede- Het bureau van de Stichting is gevestigd in het gebouw der Coöperatieve Inkoop- vereeniging „St. Homobonus", Walenbur- gerweg 130, Rotterdam. NED. KINDEREN NAAR DE OOSTMARK. De voorbereiding. Het A.N.P. meldt, dat zoowel van Duit sche als van Nederlandsche zijde voorbe reidingen zijn getroffen voor het zenden van Nederlandsche kinderen naar de Oost mark en wel meer in het bijzonder naar de streek Ober-Donau. Het is de bedoeling kinderen uit alle streken van Nederland aan de reis deel te laten hebben, doch wel in het bijzonder kir deren uit kringen, die door de krijgs bedrijven hebben geleden. Daar de reis naar de Oostmark van vrij langen duur is, zal men zekere leeftijdsgrenzen moeten stellen, welke ongeveer liggen tusschen acht en veertien jaren. De kinderen zullen in tehuizen, hotels, doch ook bij particu lieren worden opgenomen en onder voort durend toezicht staan. Met kracht wordt aan de uitvoering van het plan gewerkt, zoodat de kinderen nog gedurende de zomermaanden in de Oost mark zullen kunren verblijven. (Het D.N.B.-bericht uit Weenen, waarin gemeld werd, dat 6000 kinderen reeds ver trokken waren, was dus blijkbaar voorba rig. Red.). 200 VERKEERSZONDAARS EN 200 BOETEN. Tweehonderd verdachten stonden Woens dag tegelijk terecht voor den politierechter te Arnhem, omdat zij het verbod om naast elkander te fietsen genegeerd hadden, zon der dat dit door de omstandigheden ge- rechtvaarigd werd, zooals de tenlasteleg ging luidde. De rechtszaal en de publieke tribune, of schoon geheel volgepropt met menschen, konden lang niet alle verdachten bevatten. Een groot deel mèt hun getuigen moest geherbergd worden in de gangen van het groote Paleis van Justitie aan de Markt. Er heerschte tijdens deze massa-berech ting onder de verdachten een gemoedelijke stemming, want de meesten meenden hun overtreding niet zoo erg te moeten opvat ten. De ambtenaar bij het O. M. was echter een andere meening toegedaan. In zijn zeer uitvoerig requisitoir tegèn den eersten verdachte, dat tevens bestemd was voor de 199 anderen, wees de ambte naar er op, dat de gepleegde overtreding in normale omstandigheden niet zoo erg zou zijn geweest. Het feit echter, dat het thans een bepaling van den Feldkommandant betreft, welke als politie-verordening is uitgevaardigd, maakt de zaak ernstiger. Het getuigt van weinig begrip voor den ernst van den toestand, dat men zich nu niet stipt houdt aan de verordeningen van den bezetter. Spreker noemde deze over treding een uiting van gemis aan burger zin. Het stelt teleur, dat velen zelfs in een zoo kleine vrijheidsbeperking niet kunnen berusten. Iedereen werd geacht van deze bepaling op de hoogte te zijn en de uit vlucht „ik wist het niet" gaat niet op. Spre ker vorderde tegen allen een geldboete van drie gulden, subs, drie dagen hechte nis. De verdachten werden conform dezen eisch veroordeeld. »>Tel." VERKRIJGING MOTORBRANDSTOF VAN 1 JULI AF. Het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart deelt het volgende mede; Den houders van motorrijtuigen en mo toren, die meenen in aanmerking te komen voor een vergunning voor het verbruiken van motorbrandstof, als bedoeld in de Mo torbrandstof-beschikking 1949 no. 1, wordt in herinnering gebracht dat van 1 Juli a.s. af slechts motorbrandstof zal kunnen wor den gekocht en van dien datum slechts mo torbrandstof zal mogen worden gebruikt door hen, die in het bezit zijn van daar voor noodige bescheiden. Hun, die nog geen aanvraagformulieren, verkrijgbaar bij de distributiediensten, bij de Rijksverkeersinspecteurs of de andere, in het desbetreffende persbericht van 17 Juni genoemde instanties, hebben inge diend, wordt dringend aangeraden hiervoor onverwijld te zorgen. Agenda LEIDEN De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 22 Juni 20 uur tot Zaterdag 29 9 u n i 8 uur waargenomen door de apothe ken: Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, teL 20085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 262.74. PROEFSTATION VOOR DE WASCHINDUSTRIE. Door vertraging in April j.l. kon eerst dezer dagen door den voorzitter van de Nyverheidsorganisatie voor Toegepast Na tuurwetenschappelijk Onderzoek, de be stuursraad geïnstalleerd wordpn van het reeds meerdere jaren bestaande Proefsta tion voor de Waschindustrie. Tot leden van dezen bestuursraad zijn benoemd namens de Nyverheidsorganisatie T.N.O.: Professor dr. G. van Iterson Jr. en G. J. P. Zaalberg; als plaatsvervangend ge delegeerde van het Ministerie van Econo mische Zaken was reeds in April j.l. aan gewezen: ir. H. Steketee en namens de Federatie voor de Waschindustrie in Ne derland: F. H. Sixma, voorzitter; J. Kamer beek, secretaris; J. P. Ph. Beyerman, pen ningmeester; S. L. Hoes, onder-voorzitter; A. J. M. Roos; D. van Eek; C. G. H. Bur ger en W. Tettero. Besprekingen werden gevoerd over de onderzoekingen waarvan de uitvoering onder de huidige tijdsom standigheden ge wenseht moet worden ge acht. Verder werd besloten de propaganda voor samenwerking tusschen textielfabri kanten en Proefstation voort te zetten. DE VERORDENING NOPENS HET HOUDEN VAN POSTDUIVEN De commissie ter behartiging van de be langen van postduivenhouders in Neder land (voorzitter: Joh. Hornstra, Prinsen gracht 497 te Amsterdam) verzoekt ons het volgende bekend te maken: Het is de commissie, in verband met de vele aanvragen, die haar sinds de afkondi ging bereikten, gebleken, dat het gedeelte der verordening van den rijkscommissaris, hetwelk speciaal betrekking heeft op de postduivenhouders, eenige toelichting be hoeft. In de eerste plaats wordt er dezerzijds op gewezen, dat de commissie haar volledige bevoegdheden heeft behouden en haar werkzaamheden op denzelfden voet voort zet, daartoe volledig gemachtigd door de hiervoor aangewezen Duitsche autoriteiten te 's-Gravenhage. Het inschakelen van de burgemeesters om van ambtswege het sa menstellen en controleeren der hoklijsten te bevorderen, verandert niets aan het feit, dat deze lijsten in afschrift uiteinde lijk, zooals tot nu toe gebeurde, op het bureau der commissie terecht komen en daar nauwkeurig met al haar details, ste delijk, provinciaal, dan wel gewestelijk worden geregistreerd en overzichtelijk ge rangschikt. De verzameling van al dit materiaal heeft nog het voordeel, dat het, wat vroe ger nooit is geschied, binnenkort mogelijk zal zijn een juist beeld te geven van het geheele Nederlandsche materiaal, benevens van het aantal liefhebbers in ons land. HONDEN- EN KATTENBROOD. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd brengt onder de aan dacht van honden- en kattenhouders, dat per officieele publicatie in de dagbladen een regeling zal worden bekend gemaakt voor het binnenkort ter beschikking stel len van honden- en kattenbrood van uni forme samenstelling voor houders van hon den en katten voor zoover deze dieren be hooren tot één van de in de publicatie genoemde groepen. Degenen, die volgens bedoelde regeling voor een toewijzing in aanmerking komen, moeten vóór 1 Juli a.s. een briefkaart in zenden aan de sectie bijzondere diergroe- pen van het rijksbureau voor de voedsel voorziening, 't Spelderholt 22 te Beekber gen, met verzoek om toezending van een Inschrijvingsformulier. Op dat formulier zijn nadere aanwijzingen gegeven. J. v. d. BOER O.S.C. t In Amerika is op 25 Mei overleden Rev. J. v. d. Boer O.S.C. Hij werd op 18 Juli 1886 in Someren geboren, trad in de Orde der Kruisheeren, werd in St. Agatha op 14 Sept. geprofest en op 19 Juni 1911 priester gewijd. In 1912 vertrok de jonge priester naar Minnesota, waar de Kruisheeren zich in 1910 gevestigd hadden. In 1927 werd hij van Noord-Amerika naar Java verplaatst. Slechts kort was hij hier werkzaam. Hij werd er de bouwpastoor van de parochie van het H. Kruis te Bandoeng. In 1930 keerde hij in Minnesota terug, was achter eenvolgens pastoor in Butler en Mooselake. Thans heeft de dood een eir.d gemaakt aan dit vruchtbaar priesterleven. BENOEMINGEN IN HET AARTSBISDOM. Zijne Hoogvaardige Excellentie de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Delden den weleerw. heer J. Th. Welling, tot kapelaan te Uithoorn den weleerw. heer H. A. W. ten Brummel- huis en tot kapelaan te Amersfoort (O. L. Vr. ten Hemelopneming) den weleerw. heer Th. C. M. van Leeuwen. jiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiL Verduisteringstijden E Er is bepaald, dat er verduisterd E 5J moet worden tusschen zonsonder- E gang en zonsopkomst, s Deze tijden zijn voor hedenavond E en morgenochtend: ZONSONDERGANG 19.06 uur. S 5 E ZONSOPKOMST Ej 5.19 uur. r 3 Tusschen deze beide tijden dient r 3 er dus verduisterd te worden. ^niiiiiuiuiiiuiiuuiiiiiiiiiiuujiiiiiiiiiiiui.ir

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2