Weerbericht STADSNIEUWS DINSDAG 25 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS- OP EN ONDERGANG. Zon onder 10.06 uur. Zon op 5.19 uur. Maan op 0.42 uur Woensdagnacht. Maan onder 12.33 uur Woensdagmiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 26 Juni voorm. 8.40 en nam. 9.05 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 21 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 21 gr. C. jiiiiitiiiiiiiiiimiimimiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiL Verduisteringstijden 2 Er is bepaald, dat er verduisterd ïj moet worden tusschen zonsonder- gang en zonsopkomst. 5 Deze tijden zijn voor hedenavond 5 en morgenochtend: ZONSONDERGANt 10.06 uur. ZONSOPKOMST 5.19 uur. vrusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. niiiiiiiuniiiiuuuuiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiir RAAD VAN STATE. Ter voorkoming van misverstand moge er op gewezen worden, dat bij de verorde ning van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied van 21 Juni j.l., o.m. tot vaststelling van de werkzaam heden van den Raad van State, de werk zaamheden van deafdeeling van dien Raad voor de geschillen van bestuur niet blijven rusten en mitsdien regelmatig voortgang hebben. De oproepingen voor de openbare verga deringen van de genoemde afdeeling van den Raad van State blijven derhalve van kracht. DE BRANDSTOFFENVOORZIENING. Bepalingen door den groothandel. De directeur van het Rijkskolenbureau heeft aan den groothandel in brandstoffen de volgende circulaire gezonden: ,,Met ingang van 12 Juni 1940 is tot we dcropzegging aar: groothandelaren van het verbod tot het verkoopen en afleveren van vaste brandstoffe-i wederom dispensatie verleend op de iv.erna vermelde voorwaar den: 1. dat groothandelaren in de maand Juni 1940 aan binnenlandsche industrieele verbruikers en daarmee gelijk te stellen af nemers, zcoaJs o.a. ziekenhuizen, gestich ten en alle instellingen van Rijk, provin cie er, gemeente, ook indien verkoop of af levering plaats vindt via een handelaar of andeien groothandelaar, voorloopig niet meer vaste brandstoffen verkoopen of af leveren dan 1/3 van de door hen met deze afnemers voor levering in de maanden April tot en met Juni 1940 gecontracteer de hoeveelheid; 2. dat groothandelaren in het tijdvak van 1 Juni tot en met 30 September 1940 aan hun overige binnenlandsche afnemers voorloopig niet meer vaste brandstoffen verkoopen of afleveren dan 20 pet. van de door deze afnemers in de maanden April 1939 tot en met Maart 1940 van hen ont vangen hoeveelheid; 3. dat groothandelaren vanaf heden tot en met 30 September 1940 tot nader order geen verplichtingen aangaan tot het ver koopen of afleveren van vaste brandstof fen n a 30 Sept. 1940 en in elke overeen komst tot het verkoopen of afleveren van vaste brandstoffen, welke na heden wordt afgesloten, de bepaling doen opnemen, dat de overeenkomst geheel of gedeeltelijk kan worden geannuleerd, indien het Rijkskolen- bureau daartoe aanwijzing geeft. DE BOTER VOORZIENING Naar regelmatiger ve:deeling over ons laud Het „Vaderland" meldt, dat de Zuivel- centrale een omzendbrief verzonden heeft, waarin den exporteurs wordt medegedeeld, dat deze week niet meer mag worden uit gevoerd dan een vierde van wat in een bepaald tijdvak werd uitgevoerd Dit betreft uitstuicond een interne rege ling van de Zuiveicentrale, die alleen tot doel heeft te komen tot een regelmatiger verdeeling van de boter over ons land. DE VLUCHTELINGEN IN FRANKRIJK Vandaag vertrekt een Nederlandsche missie naar Parijs Men meldt ons uit Breda: De heer J. M. Meeus, stadscommissaris voor de evacuatie, is benoemd tot leider van een Nederlandsche missie, welke zich vandaag naar Frankrijk zal begeven om te zorgen voor de repatrieering van de Nederjandsche vluchtelingen. Het Duitsche opperbevel in Nederland heeft het Duitsche opperbevel te Parijs ver zócht alle medewerking te verleenen, dat zoowel het noodige materiaal als de Roode Kruisvoorziening ten dienste van de missie zullen worden gesteld. ALLE DUIVEN MOETEN GINNEN BLIJ VEN De commissie voor de gezamenlijke post- duivenhouders in Nederland maakt be kend, dat het met ingang van heden ver boden is alle soorten duiven, dus ook sier- duiven, uit te laten vliegen. Alle soorten van duiven moeren dus met ingang v'an heden worden vastgehouden, geringd of ongeringd. De commissie maakt voor de laatste maal de postduivenhouders opmerkzaam, dat het verplicht is haar een opgave te doeri toekomen van de op hun hok aan wezige postduiven. Opgaven van de jaar tallen en ring mnimers, uitsluitend aan het secretariaat, den heer loh. HornStra, Prinsengracht 407 ie Amsterdam. Binnenkort zal met de eonttole worden begonnen. De hoklijst moet dan aanwezig zijn. PLANNEN VOOR BOUW VAN 600 ARBEIDERSWONINGEN TE UTRECHT. De Utrechtsche wethouder voor de volks huisvesting, de heer Ploeg, heeft ons in een onderhoud medegedeeld, dat een nor male bouw van arbeiderswoningen, als ge volg van de tijdsomstandigheden thans te Utrecht niet te verwachten is. Op grond daarvan besloot het gemeentebestuur den bouw van woningen in het uitbreidingsplan Pijlsweert, zooveel mogelijk te bespoedi gen. Aan de diensten, die op dit terrein werkzaam zijn, is opdracht gegeven de plannen voor den bouw van 600 arbeiders woningen in gereedheid te brengen. De moeilijkheid doet zich thans voor, al dus de wethouder, om de beschikking te krijgen over de noodige bouwmaterialen. B. en W. hebben nu aan den regeerings- commissaris voor den wederopbouw, den heer Ringers, om zijn medewerking ver zocht voor de uitvoering van de op stapel staande plannen. Wethouder Ploeg had zeer goede hoop, dat de heer Rirgers zijn volle medewer king zal verleenen, aangezien het hier gaat om de voorziening in bestaande behoeften. Verwacht mag derhalve worden, dat spoe dig de eerste spade in den grond gestoken zal worden en dat binnen afzienbaren tijd 600 nieuwe woningen in Utrecht zullen verrijzen. DE DOOD VAN OVERSTE MUSSERT Naar het A.N.P. van bevoegde zijde ver neemt, zijn twee officieren in arrest ge steld en naar den krijgsraad verwezen, verdacht betrokken te zijn bij den dood van luit.-kolonel J. L. Mussert. Naar men 'ons mededeelt, aldus het A.N.P., zijn de vele verhalen, welke in omloop zijn omtrent den dood van dezen officier, als zouden daarbij verschillende militairen en burgers tegenwoordig zijn geweest, volkomen uit de lucht gegrepen. Behalve de beide ge arresteerden waren hierbij nog slechts drie andere officieren aanwezig, die bij de behandeling van deze zaak als getuige zul len worden gehoord. Nog verschillende klachten omtrent aan slagen op personen tijdens de oorlogsdagen zijn in onderzoek, evenals eischen tot schade vex-goeding wegens geleden oorlogs schade bij interneering en huiszoeking. PROGRAMMABOEK 1940 VAN DE NED. REISVER. VOOR KATHOLIEKEN. Wie denkt er op het oogenblik nog aan uitgaan, vacantieplannen of iets van dien aard? Deze vraag zal niet door allen op dezelfde wijze worden beantwooi'd en bovendien: Wij leven snel en in enkele dagen tijds kan er veel gebeuren. Hoe evenwel de toestand zich moge ont wikkelen, de Nederlandsche Reisvereeni- ging voor Katholieken kan niet op de ver anderingen wachten, doch moet gereed zijn, zoodra de mogelijkheid tot reizen daar is. En zoo verscheen gelijk telken jare het programmaboek, dat de programma's bevat van de dit jaar georganiseerde gezel- schapsreizen en, ondanks de beperkte reis gelegenheid, staan er een flink aantal reis plannen vermeld, binnen onze grenzen: reizen met vaste standplaats, tochten per trein, per fiets en te voet en, last not least, de jeugdreizen. Een overzichtelijke indee ling en een totaalstaat der uitgeschreven reizen maken het opzoeken gemakkelijk. Uit deze, in handig formaat gedrukte uit gave blijkt wel ten duidelijkste, dat ook in dezen tijd de Vereeniging niet bij de pak ken is gaan neerzitten, maar zich aangepast heeft aan de omstandigheden. Ook thans kan men in vrijwel alle streken van ons land naar hartelust wandelen, fietsen en van de heerlijke natuur genieten. In de meeste centra voor toerisme is alles onge rept gebleven en zijn de hotels gereed om de gasten als voorheen te ontvangen. Bij het doorkijken van de programma's voelden we onwillekeurig de lust in ons opkomen het eigen land te gaanontdek ken! Aan de binnenzijde van den omslag trof ons al dadelijk de opwekking tot een va- cantie-bezoek aan Leiden. We waren benieuwd in hoeverre de Reis- ver. voor Katholieken zelf aan deze opwek king voldaan heeft in den vorm van toch ten naar Sleutelstad en omgeving. Het re sultaat daarvan viel ons. eerlijk gezegd, te gen. Immers slechts één vluchtig bezoek aan Leiden, een autoreis van vier dagen door Zuid-Holland, brengt de deelnemers langs den Burcht naar het Museum van Oudheden. Verder vinden we van Leiden niets ver meld, evenmin als een tochtje over de Ka- ger- en Brasemermeren. We hopen, dat op dit programma nog aanvullingen verschijnen of sommige af- deelingen zelfstandig excursies naar Lei- Café Resta NRD BOULEVARD kan U weer een langer pret laatste tram om 23.30 uur Seinpost" NOORDWIJK a/ZEE bezorgen, nu dagelijks de "jk a/Zee vertrekt. Fam. VAN BEELEN Gemeenteraad (Vervolg). Verhooging ondersteuning. Wethouder v. Stralen (S.D.A.P.) deelt namens B. en W. mede zulks in antwoord op een in de voorlaatste raads vergadering gedane interpellatie-v. Eek dat B. en W. besloten hebben, gezien de stijging van de prijzen der eerste levens middelen, de Commisie voor Maatsch. Hulpbetoon te machtigen, de uitkeeringen aan de door deze Commissie ondersteunden andermaal met 5 pet. te verhoogen. Rondvraag. Mevr. Braggaa'rde Does (S.D. A.P.) vestigt er de aandacht op, dat de Vereen, voor Schoolkindervoeding op aan wijzing van B. en W. wederom klompen verstrekt in plaats van schoenen. Dat is in striid met het nog altijd van kracht zijnde raadsbesluit. Wethouder Tepe (R. K.) bevestigt, dat B. en W. inderdaad besloten hebben, om slechts schoeisel te doen verschaffen aan die kinderen, welke op medisch advies schoenen moeten dragen. B. en W. moesten snel een besluit nemen in verband met de bestelling van een aartal nog voorradige schoenen, waarbii zii het z.i. van wiis be leid. ppt.uipende besluit namen om de nog beschikbare voorraad te reserveeren voor dp Virtderen, die beslist schoenen noodig hebben. De heer Schuil er (S.D.A.P.1 'pgt, dat er enkele ontsiaeen ziin gegeven bij som mige teki-pn van dienct ;n strijd met desbetreffende voorschriften. De voorzitter antwoordt, dat hem geen ^eval bekend is, waarin in striid met bedoelde voorschriften zou ziin gehandeld. De heer Parmentier fA.R.) heeft gelezen dat aar de aandeelhouders van een zekere textielfabriek een ruim divi dend is uitgekeerd, terwiil aan commissa rissen en directie een groot bedrag aan tantième is uitgekeerd en nog een bedrag voor pen tweede uitkee'rinp gereserveerd bliift. Deze fabriek hepft indertijd subsidie genoten uit de gemeentekas wegens de herscholing van werklooze arbeiders. Spr. geeft het gemeentebestuur in overweging dat bedrag van 2W>0 thans terug te vra gen. Wethouder v. Strölen (S.D.A.P.): Dat zal niet gemakkelijk gaan, maar 't is te overwegen. De heer Parmentier vraagt verder, of de voorzitter kan mededeelen, welken invloed de Duitsche bezettingsautoriteiten op het gemeentebestuur hebben. De voorzitter: Dat kan ik niet me dedeelen. De heer v. Oyen (R. K.) verzoekt om de leden van den luchtbeschermingsdienst, die nachtdienst moeten verrichten, in de gelegenheid tp stellen, 's nachts iets te kunnen gebruiken. De voorzitter zegt, dat deze kwestie reeds onder de oogen wordt gezien. Daarna sluiting. R.K. STUDENTENVEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS" De inlichtingencommissie der R. K. S. V. „Sanctus Augustinus" is voor het jaar 1940 1941 als volgt samengesteld: Moderator der vereeniging: prof. dr. Hen ri van Rooyen O. S. Cr.; adres: Rapenburg 24; secretaris: M. R. M. J. van de Voort; adres: secretariaat: Rapenburg 24, Leiden. Mondelinge inlichtingen aldaar te verkrij gen iederen Dinsdag en Donderdag van 14 17 uur vanaf 15 Juli. Verder kunnen de aankomende studen ten nog inlichtingen omtrent de vereeni ging en hun studie verkrijgen aan de vol gende adressen: J. H. F. Baars, de Per- poncherstraat 63, den Haag; E. H. Hermans, Mathenesserlaan 375, Rotterdam; H. G. Was- senberg, Willem II Singel, Roermond; L. Valk, van Heylerhoflaan 20, Maastricht; C. Mol, A 251, Oud-Gastel; F. Cox, Bladel bij Eindhoven; J. M. H. J. Gadiot, Molenberg- laan 106, Heerlen. e EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLOMA. „Algemeenc Handelskennis". De examens, te Leiden afgenomen door de Onderwijs Centrale van den Christelij- ken Middenstandsbond zijn gisteren aange vangen. Geëxamineerd werden 74 candi- daten voor het „Speciaal" examen. Geslaagd zijn: de heeren B. Assendelft, Hillegom, J. D. A. v. Ardenne, Waddinxveen, E. C. Bak ker, Lisse, A. S. Bahimann, Alphen aan den Rijn, S. van Beelen, Katwijk aan Zee, R. v. Bennekom, Hillegom, Th. J. Beurze, Noordwijk, J. P. v. d. Blom, Leiden, M. Bos, 's-Gravenhage, C. H. Bouwmeester, Noordwijk, J. G. H. Brak, 's-Gravenhage, H. Damman, Bodegraven, mevr. P. G. Damo Goudsblom, Hillegom, de heeren A. J. M. v. Dishoeok, Hillegom, A. Doeves, Zaan dam, A. v. Duyn, Katwijk aan Zee, L. van Dijk, Velsen-Noord, C. M. v. d. Ende, 's-Gravenhage, C. Faase, Reeuwijk, H. N. de Graad, Rotterdam, J. H. Hageman, Ben- nebroek, L. Hakvoort, Urk, K. Hoek, Kat wijk aan Zee, mevr. W. C. Hooftman geb. Nölkamper, Haarlem, de heeren J. Hulse- bos, Loosduinen, mevr. C. A. de Jong geb. Bos, Muiden, mevr. A. Jongejan geb. Gren del, Gouda, de heeren C. Karreman, Lei den, H. Kerkvliet, 's-Gravenhage, B. de Kier, Leiden, J. Koene, 's-Gravenhage, T. Kranenburg, Lisse, K. Meyvogel, Katwijk aan Zee, H. J. Musegaas, Noordwijkerhout, T. van Oostveen, Loosduinen, G. W. H. van Pelt, Zwammerdam, P. H. Pennings, Noord wijkerhout, H. J. Raamsveld, Hillegom, mevr. C. RavensbergenAandewiel, Kat wijk aan Zee, de heeren P. W. v .d. Reep, Hillegom, J. Rietdijk, Monster, L. J. Roe ien, Noordwijkerhout, W. C. H. Roeien, Hillegom, W. de Ruyter, Voorschoten, W. van Rijn, C. J. Schuitemaker, N. Schuite maker allen te Katwijk aan Zee, C. Ver hagen, Naaldwijk, J. W. Verheul, Moerca- pelle, H. Verloop Katwijk aan Zee, mej. C. Vermeer, Lisse, de heeren V. Vermey, Lei den, L. J. Voorberg, Naaldwijk, G. M. v. d. Voorn, Hoogmade, C. Warmerdam, Heem stede, J. Wassenaar, Huizum, P. B. de Wit, Bennebroek. Afgewezen 16 candidaten. De examens worden nog voortgezet. Voor het examen nuttige handwerken slaagden aan de R.-K. kweekschool voor onderwijzeressen te Bergen mej. H. M. A. van der Boog en mej. C. M. Verberg, al hier. Voor het akte examen L. O. is aan de Bis schoppelijke Kweekschool te Den Haag ge slaagde de heer J. M. Pols, alhier. (Verbe terd bericht). Mevr. A. de Kat, wed. L. J. van den Steenhoven is als collectrice der Staatslo-' terij verplaatst van Rotterdam naar Lei den. OMGEVING den en omgeving zullen organiseeren. Het loont ongetwijfeld de moeite. Op aanvrage wordt het boekje gaarne gratis aan ieder belangstellende toegezon den door het Centraal Bureau der Neder landsche Reisvereeniging voor Katholieken, Keizersgracht 229, Amsterdam C. Het arbeidsloon in de Bloembollenstreek Gcèn overeenstemming GEEN OVEREENSTEMMING OVER HET „NOOD-LOON". De gezamenlijke werkgevers-organisaties in het Bloembollenbedrijf hadden, na vele besprekingen, aan de organisaties der wei'knemers een voorstel gedaan om een loon vast te stellen van netto f 17.50 per week voor volwassen ai'beiders plus een kindertoeslag van 1 pet. vanaf het 3de kind. De werknemers-organisaties hebben dit voorstel niet kunnen accepteei'en. Wel begrijpen ook zij de nood waarin het vak verkeert, en hebben een voorstel inge diend gehad van 19.per week; waar men echter toch niet tot elkaar kon komen is dit voorstel ingetrokken. Het in art. 23 van het collectief contract bedoelde scheisgerecht zal thans waar schijnlijk uitgenoodigd worden een uit spraak te doen. Dit college kan het collectief contract, hetwelk op het oogenblik nog steeds van kracht is en ook van kracht blijft tot 28 Februari 1941, gedurende een bepaalden tijd, die niet langer mag zijn dan 2 maan den, geheel of gedeeltelijk buiten werking stellen. HILLEGOM Het plan „Treslong". Thans is de dienst van Openbare Werken aangevangen met de uitvoering der werken volgens het plan „Treslong". Men is druk bezig met het anleggen van den weg in het verlengde van de Mariastraat. De bedoeling is, dat deze nieuwe straat .gedeeltelijk parallel loopende aan de Weeresteinstraat uit komt aan de Van Tetsstraat. Er komt hier een schitterend bouwterrein aan beide zij den en in de kom der gemeente. Het kantoor der fa. Ludwig Co. wordt ontruimd en afgebroken, evenals de oude orangerie. Een toegangspad wordt gemaakt aan de Weeresteinstraat, uitkomende mid den voor het kasteel Treslong. De toegang tot het distributiekantoor blijft aan de Vos- selaan. De werkloosheid vermindert sterk. Het aantal werkloozen neemt zeer af: deze week stonden 100 personen minder inge schreven bij de Arbeidsbeurs dan de vorige week. SASSENHEIM Bollenveiling voor Kerk, Armen en „St. Beiaiardus". Deze veiling, waarvoor niet al te groote belangstelling was heeft in totaal 1036 opgebracht, welk bedrag in de gegeven omstandigheden zeer bevredi gend woi-dt geacht. De heer Harry Badei-, vervulde de func tie van directeur, daar de oude heer Ba der, die 43 maal deze veilingen had ge leid, en er uitgehaald heeft wat er uit te halen was, door ernstige ziekte verhinderd was. Voor den aanvang memoi'eerde pastoor de Haan dit en sprak de beste wenschen voor het herstel van den heer Bader uit. Gemeentel. Aankondigingen W SCHOEISELMSTRIBUTIE. Het Diktrilï&tieka ,toor, Breestraat 117, zal voor lfct Tfenfcrfl en van schoeiselbon nen op DoJderdag 2' Juni a.s. geopend zijn 's avonds \!n zeven xur tot halfnegen. Voor hetlkoopen an huispantoffels be hoeft geen Ion te w ^den aangevraagd. Voor delbevordf •ingf. van een vlotten gang van zalfen wori mén er nog eens aan herinnerd, dat wie len bon komt halen, dient te weten bij welken winkelier hij zijn schoeisel wil koopen. Men bepale dus eerst zijn keuze en kome dan aan het Dis tributiekantoor. VERKOOP VAN MEELSOORTEN. Bakkers kunnen op broodbonnen niets anders leveren dari^rood en dus geen De verkoog vani tartvfipeel, roggemeel en roggebloem is vfbrbodeMÈn den kleinhan del. Tarwebloem ek zejifraend bakmeel zijn uitsluiten!» venL-ijgba||r tegen inwis seling van bon%5 vaVhq/Vstributiebon- De verkoop ^\n boekweitmeel en zgn. gemengd meel is \egestaai^' De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 25 Juni 1940. LEIDSCHENDAM Gered. Gistermiddag omstreeks half zes zag mej. C. J. M. Boezeman, gedipl. verloskundige, wonende Delftschekade 17, alhier, een ongeveer 6-jarig jongetje spar telen in de Vliet aan de Delftschekade. Met eigen levensgevaar, zonder zich te beden ken sprong mej. B. van de kade in het wa ter en wist na tweemaal duiken de jongen te redden. Een woord van hulde voor zoo'n moedige daad is hier zeker op zijn plaats. Geboren: Joachim Adrianus, z. van J. G. Warmerdam en M. A. van Noort Albertus Theodorus Antonius Maria, z. van A. C. Noteboom en C. L. Verdegen Gerardus Anthonius Maria, z. van C. Vree burg en A. M. Wooning. Ondertrouwd: A. Wenneker en J. A. van Walsem C. D. A. v. d. Togt en J. W. Spigt. Overleden: C. M. van 't Riet, vr. 90 j. P. G. A. de Groot, z. 3 j. M. F. Kennis, vr. 84 j, VOORSCHOTEN K.R.O. speldje. De jaarlijksche speld jesverkoop ten bate van het K.R.O. we reldapostolaat heeft het bedrag vart ruim 42.opgebracht. Hiervan is ongeveer 10.door de parochianen van de Rijndijk en Haagsche Schouw gegeven. De K.R.O. betuigt hiervoor zijn hartelijken dank. Wij herinneren aan de luis ter wedstrijd op Zondagavond a.s. 30 Juni. Voor deelna me is bezit van 'n speldje noodzakelijk. Dus speldjes goed bewaren! Eventueel nog speldjes verkrijgbaar op Bijdorpstraat 50 Voorschoten. WARMOND Gevallen. De heer v. d. K. uit Amster dam kwam met zijn rijwiel zoo nogelukkig te vallen, dat hij met een gebroken been naar een ziekenhuis te Amsterdam moest worden vervoei'd. De oorzaak was, dat een hond juist voor zijn voorwiel den weg over stak. Concert. Het concert van de R.-K. Mu ziek-, Tooneel- en Zangvereeniging ,,St.- Matthias", dat om technische redenen Za terdag gen doorgang kon hebben, zal thans plaats vinden op Zaterdag a.s. des avonds half negen uur op de gemeentelijke mu ziektent. Geboren: Petrus Carolus z: van P. C. W. C. Geraedts en E. Fried. Gerrit zoon van H. L. Vollaart en TI. J. Vermaas. Joanna Agatha Gerai-da d. van A. M. Scha- kenbos en A. II. van Leeuwen. Adriana Clementina Maria dochter van J. van Rijn en W. C. Koot. Cornelis Johannes Jo seph z: van C. van Haasti-egt en Th. Borst. Jan zoon van J. v. d. Sleet en J. Ver does. Gehuwd: G. J. v. d. Poel jm. 29 j. en C. M. v. d. Geest jd. 27 j. J. W. J. Leyen j.m. 27 j en C. E. Leenen jd. 25 j. H. A. Prins 48 j. en C. A. Augusteyn 39 j. Overleden: Maria van Weringen wed. van L. Kerkvliet 70 j. J. Bladel 55 j. J. P. Roest echtgenoote van J. Claa- sen 62 j. ZOETERMEER Voetbal. Zaterdagavond speelde DSO III een vriendschappelijken wedstrijd tegen het tweede elftal van Brinkers. Hoewel DS O de geheele wedstrijd met 10 man speel de, waren zij regelmatig in de meerderheid. Bij de rust was de stand 40. Na de rust scoorde Brinkers een verdiend tegenpunt, doch even voor het einde bracht DSO de stand nog op 51. DSO I speelde eveneens een vriend schappelijken wedstrijd tegen Blauw-Wit I uit Moercapelle. In dezen wedstrijd stond het spel niet op hoog peil. Na een kwartier nam Blauw-Wit de leiding met 01, doch bij een DOS-aanval maakte N. Frigge keu rig gelijk (11). Even vóór de rust maakte DSO nog een doelpunt (21) en even vóór het einde losten de gasten een vèr schot, dat doel trof, zoodat men eindigde met gelijk spel (22).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2