MAANDAG 17 JUNI 1940 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 R. K. Sportver. „Teylingen". Een vriendschappelijk treffen vond plaats tusschen Teylingen en VVSB. Voor den aanvang van den wedstrijd werd het kam- pioens-elftal van VVSB een hulde ge bracht met het behaalde succes. Daarna floot scheidsrechter P, de Groot beginnen, waarbij Teylingen in den be ginne het offensief nam. Spoedig werd het een gelijk opgaande strijd, waarbij WSB na het missen van den Teyl. linksback door den linksbinnen de leiding nam (01). Steeds kwamen beide doelen in gevaar, noch doelpunten bleven verder uit. Na de rust was het Teylingen. dat door den rechtsbinnen gelijk maakte (11). .Gerui- men tijd bleef deze stand gehandhaafd tot dat de linksbuiten van VVSB zuiver voorzet, terwijl de rechtsbinnen onhoud baar er 12 van maakt. Deze stand bleef gehandhaafd tot het einde daar was. Teylingen II won van WSB II met 54. Teylingen a zou een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld hebben tegen DOS a maar DOS liet op zich wachten, wat wij van DOS niet gewoon zijn. Teylingen b speelde tegen SMC b voor de competitie en wist op het nippertje te winnen met 21. Het bleek wel, dat er in Warmond onder de jeugd goede voetbal lers schuilen. Tenslotte speelde Teylingen c bij KRV b op bezoek en bracht ook beide puntjes mede; met 32 werd gewonnen. Kon. Ned. Voetbalbond DE STRIJD OM HET RAMPIOENSCHAP BEGONNEN, Twee overwinningen der Westelijke clubs. 't Is bijna nog nimmer anders geweest in de kampioenscompetitie van den K.N.V.B. De eerste treffens van de Westelijke met- andere afdeelingskampioenen brachten bij na altijd overwinningen voor de kam pioenen van I en II. Zoo ging het ook nu weer. Zaterdagavond won Blauw Wit reeds met 31 van G.V.A.V. in het Amsterdam- sche Stadion en gisteren boekte Feyenoord een 61 overwinning op de Limburgsche kampioene Juliana. De stand van het nu begonnen kam- pioenstournooi is nu: Feyenoord 1 Blauw Wit 1 G. V. A. V. 1 Juliana 1 Heracles UVS speelde Zaterdagavond in Vlaardin- gen tegen de Hollandiaan en kreeg daar een fiksche 71 nederlaag te slikken, de grootste nederlaag van dit seizoen. UVS speelde weliswaar met eenige invallers, doch dit nam niet weg, dat de Leidsche ploeg technisch iets beter speelde. De voor hoede evenwel faalde volkomen, terwijl bovendien de Holandiaan-keeper Odijk zijn doel uitstekend'verdedigde. ASC speelde gisteren in Alphen en ver loor daar met 42. De uitslagen. Om het kampioenschap: BlauW Wit GVAV 31; FeyenoordJuliana 61. AFDEELING II. Afd. A: VUC— Hermes DVS 6—7. Afd. B: HollandiaanUVS 71. Afd. I: Alphen—ASC 4—2. ALPHEN—A.S.C. 4—2. Onder begunstiging van ideaal voetbal - weder werd weer een restje van de compe titie afgewerkt tusschen Alphen en ASC. 't -Is een gemoedelijk partijtje geworden, waaruit de thuisclub met een 42 over winning te voorschijn kwam. ASC speelde in de tweede helft een goede partij voet bal, doch het onzuiver schieten der voor hoede was oorzaak, dat de bezoekers het zelfs niet tot den gelijkmaker konden brengen. Bij Alphen wilde het beter ge lukken, zoodat de rust voor de thuisclub met 31 intrad. Na een aanvankelijk gelijk opgaanden strijd, opende Bezemer na 10 min. spelen voor Alphen de score (10). De thuisclub kwam daarna meer in den aanval en vrij onverwacht vergrootte Bal fes met een o.i. gemakkelijk te houden bal voor Alphen den voorsprong (20). ASC trachtte er wat beter in te komen, doch het spel werd te kort gehouden, waardoor succes uitbleef. Bij een nieuwen aanval der thuisclub werkte Baltes zich op zijn eentje door alles heen en de stand is 30. Enkele minuten voor rust gelukte het ASC ten slotte door Verduyn een tegenpunt te sco ren. Nadat de bezoekers nog een corner hadden genomen, die onbenut bleef, kwam de rust. Daarna zag het er aanvankelijk naar uit, dat ASC den achterstand zou inhalen, want binnen enkele minuten wist de rechtsbuiten met een goed geplaatst schot aen achterstand reeds tot 32 te verklei nen. Eenige tijd: bleven de Leidenaars nog in het offensief, maar daarna kwam Al phen aan bod, toen Blonk op handige wij ze de ASC-verdediging wist te passeeren en den stand op 42 bracht. Ondanks ern stige pogingen van ASC om alsnog den achterstand te verkleinen, kwam in den stand geen wijziging meer, zoodat over- anderd het einde kwam. 'S GRAVENHAGE—HAARLEM 2—0. Ten bate van Rotterdam werd Zaterdag avond op het A. D. O.-veld te Den Haag de wedstrijd 's GravenhageHaarlem ge speeld. Beide teams verschenen in een sterke opstelling, zoodat men een interes santen wedstrijd te zien kreeg, te meer waar alle spelers zich volkomen gaven. |Den Haag won met 2—0. BLAUW WITG. V. A. V. 3—1. In het stadion te Amsterdam is Zater- aagavond de eerste wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland gespeeld tus schen de kampioenen van afdeeling I, Blauw Wit en van afdeeling V G.V.A.V. De Amsterdammers, die reeds als favo riet begonnen, hebben inderdaad ook de overwinning behaald. Het vertoonde spel was echter niet dat, wat men van de Wes telijke kampioenen mocht verwachten. Er werd voor de rust soms wel aardig voet bal gespeeld vooral Westphal zorgde dik wijls voor prachtige openingen in de G. V, A. V.-verdediging maar over het alge meen vervielen alle spelers veel te veel in i et korte spel. Hiermee speelde de voor hoede precies in de kaart van de Groning- sche achterhoede en middenlinie. Deze hadden al spoedig de tactiek begrepen en na een zwak begin grepen ze later steeds op het juiste moment in. Voor Blauw-Wit v/as het dan ook maar een geluk, dat reeds voor de rust een 30 voorsprong ver. kregen kon worden. Een fout van keeper de Haan bezorgde de thuisclub door Van Nol de leiding. Vlak voor de rust kreeg Westphal een productieve bui en scoorde twee goede doelpunten, waarvan het twee de na uitstekend samenspel met Bergman en Van Nol vermelding verdient. Ondanks het matte spel had Blauw-Wit hierdoor een geflatteerden voorsprong gekregen in de eerste helft. Nu was de tegenstand van G. V. A. V. in deze periode niet van dien aard, dat hij Blauw-Wit tot groote krachts inspanning kon dwingen. Daarvoor waren de Noordelijke kampioenen technisch niet goed genoeg. Wilders en Slot hadden met de vaak zeer onsamenhangende aanvallen niet veel moeite, veel werk kreeg Fer- werda dan ook niet te doen Van linksbui ten van Meel ging nog de meeste kracht uit, door de teruggetrokken positie van de binnenspelers hadden zijn voorzetten niet die waardeering, welke ze vaak verdien den. Het sterkste wapen der Groningers was hun enthousiasme en in de tweede helft, welke vrijwel geheel in een stroomenden regen gespeeld werd, slaagden ze er in, de Amsterdammers op hun eigen helft terug te dringen. De spil Janssen herstelde zich van een slechte eerste helft en zette zijn voorhoede met lange centers naar de vleu gels aan het werk. Door grootere routine van de Amsterdamsche achterspelers brach ten zij het niet veel verder dan enkele corners, waarbij Ferwerda zijn club door roekeloos stompen angstige momenten be zorgde. Door den geweldigen regen kwa men er groote plassen op net veld, voort durend bleef de bal hier in steken, waar door goed voetbal onmogelijk werd. Toch hielden beide partijen moedig vol, het tempo was in deze helft beslist hooger dan voor de rust. Blauw-Wit, dat in het korte spel bleef volharden, kon ondanks enkele kansen de Haan niet meer passeeren. Een strafschop wegens free-kick van Bosscher werd door T. Hazeveld in een doelpunt omgezet en daarmee kregen de Groningers een zeer verdiend tegenpunt. FEIJENOORD—JULIANA 6—1. Feïjenoord heeft haar eersten kampioens wedstrijd, die ten aanschouwe van ruim 5000 kijkers op het Sparta-terrein gespeeld werd, met 6—1 gewonnen. De overwinning kwam den Rotterdammers ten volle toe, maar de score was eenigszins geflatteerd. Er was tusschen Feijenoord en Juliana stel lig een belangrijk krachtsverschil, maar toch ook weer niet zoo groot, dat de uit slag daarvan een juist beeld geeft. Feijenoord was technisch de meerdere van de Zuidelijke kampioenen, die het in hoofdzaak moesten hebben van geestdrift en snelheid. Voor de rust maakte Juliana er een aardigen kamp van en toen verdien de Feijenoord ook niet meer dan een 21 voorsprong. Direct nadat aanvoerder Paauwe zijn keus heeft bepaald, die eigenlijk wegens den geringen wind weinig oin het lijf heeft, en er een minuut stilte is betracht, zet Juliana een aanval op, die echter op niets uitloopt. Feijenoord antwoordt met een tegenaanval, die er door Linssen even ge vaarlijk uitziet, doch tenslotte ook geen resultaat oplevert. Daarna maakt Pöttgens een kopbal van Linssen op een fraaien voorzet van Vente onschadelijk. Aan den anderen kant maakt Scholtens zich ver dienstelijk door een stormloop van W. Von- denhoff fraai te keeren. Ongeveer twintig minuten is de strijd oud als Feijenoord voor haar overwicht, dat echter niet erg groot is, de belooning krijgt, Vrauwdeunt dribbelt er even alleen van door en een onverwacht schot is dan het besluit. Pött gens kan niet redden en moet het leder, dat hij vallende nog tracht te stoppen, la ten passeeren. (10). Eyen later doorstaat de Limburgsche club weer emotioneele mi nuten als Vente een vrijen schop neemt, wegens hands van Somers en de bal vlak over de lat suist. Feijenoord is nu ontegen zeggelijk sterker. Haar aanvalsmachine draait gesmeerd. Jammer dat Zoonen, door te hoog koppen, een keurig vrij gespeelden bal van Paauwe niet tot doelpunt weet te maken. Ook aan den anderen kant wordt een kans gemist. Vinders is iets te laat met zijn schot op het vijandelijke doel en heeft daarom geen succes. Feijenoord vergroot haar voorsprong zeven minuten na het eerste doelpunt. De combinatie klopt won der goed. Vrauwdeunt zet Zaanen aan het werk. Even loopt deze met den bal en dan vliegt de voorzet het doel langs, waar Sinke op zijn plaats is en met zijn hoofd het le der onberispelijk van richting doet veran deren. Pöttgens is voor da tweede maal gepasseerd (20). Feijenoord boft enkele momenten later. De voorhoede van Juliana, waar in het bijzonder de rechtsbuiten J. Vondenhoff zich door zijn snelheid onder scheidt, belegert een tijd lang de Fejjen- oordveste, waardoor eenige benauwde ©ogenblikken ontstaaan. Profijt trekken uit deze situaties kunnen de Limburgers ech ter niet en langzaamaan mindert de druk, die zij tijdelijk voor Scnolten's dool uitoefe nen. Maar zij verliezen den moed niet en komen wederom terug. Vlak voor de rust doet Vroomen, als beloon ing voor hun hard werken, met een uitstekend en vèr schot den voorsprong verminderen tot 21. Scholtens treft hierbij geen blaam. Een goed schot, dat in het zijnet terechtkomt, van den voet van den snellen Vondenhoff, besluit de eerste helft. Het eerste schot van Feijenoord in de tweede helft lost Vente. Het is echter te hoog, Het is tevens het begin van een ste vig offensief van Feijenoord. Nu eens is het Vente, dan weer Sinke of Linssen, die trachten door te breken, doch de verdedi ging van Juliana kan met veel moeite stand houden. Ook als Lanssen met een hard schot op een voorzet van Zaanen het. Pött gens moeilijk maakt, blijft succes achter wege. Even keeren weer de kansen als Juliana een doorbraak forceert. Inderdaad schijnt deze niet zonder resultaat te blij ven. De bal is bij W. Vondenhoff en de rechtsbinnenman drijft er even mee. Zijn volgende schot is echter te zacht en te veel op Scholtens gericht, die zij het met eenige moeite kan redden. Dan is Feijenoord weer aan bod en ditmaal moet de Limburgsche verdediging zwich ten. Zij begaat de fout te treuzelen en de vlugge Vrauwdeunt maakt, daar dankbaar gebruik van. De bal vliegt van zi.in schoen langs doelman Pöttgens. (31), Er is dan nagenoeg een kwartier gespeeld. Geen vier minuten zijn er nadien verloopen, of Feijenoord ziet kans den voorsprong we derom en zelfs op fraaie wijze te vergroo- ten. De bal wordt van rechts aangegeven Vente. in moeilijke positie verkeerend. tikt riem even door naar Sinke. Een ondeelbaar oogenblik heeft deze slechts noodig om het leder stil te leggen. Dan knalt zijn schot en wel midden in de roos (41). Pöttgens loopt ver uit. den aanstormenden Vente tegemoet. Daarbij kan hij den bal ver het veld inwerken. Beide spelers vallen dan over elkaar. Tegelijkertijd vangt Zaanen het leder op en zet onmiddellijk in het ver iaten doel (5—1). Nog is de hardwerkende Feijenoord-aanval niet tevreden. Vente doet het dan heelemaal alleen. Hij be machtigt den bal, passeert op een kalme wijze enkele spelers en den doelman in cluis. Dit is dan Feijepoord's zesde doel punt (61). WIELRENNEN. WEDSTRIJDEN OP DE VEKA-BAAN. Wals en Pellenaars winnen den 80 K.M. koppelwedstrijd. De uitslagen van de gistermiddag op de Veka'-'baan gehouden wielerwedstrijden luiden als volgt: Omnium wedstrijd tusschen Wals-—Peller naars en SchulteBoeyen: Vijf rondèn sprint: 1 SchulteBoeyen 7 punten; 2. Wals—Pellenaars 4 punten. Tijdrace 1 km. vliegende start: 1. Wals Pellenaars 10 punten; 2. SchulteBoeyen 5 punten, tijd 1 min. 5.6 sec. Koppelachtervolging max. 5 km. met af- lassing: 1. WalsPellenaars 10 punten; 2. SchulteBoeyen 5 punten op 15 meter, tijd 6 min. 14.8 sec. Totaal uitslag: 1. WalsPellenaars 24 punten: 2. SchulteBoeyen 17 punten. De wedstrijd tusschen de wegrenners en ae baanrenners eindigde in een overwin ning voor de baanrenners. De 8 km. individueel werd gewonnen door de wegrennersploeg, welke bestond uit van Nek, de Groot, Reuter. Hiddes, Rey- neveld, in den tijd van 10 min. 51.6 sec. met 26 punten tegen 21 punten van de baan renners. van Egmond, Roes, Domhof, Van Rijn en Zwartepoorte. De afvalrit over 20 ronden was voor de baanrenners met 35 punten, de wegrenners 20 punten. Totaal uitslag: 1. Baanrenners 58 punten, 2 Wegrenners 46 punten. 80 km. koppelwedstrijd: 1. WalsPelle naars 15 punten: 2. ReuterVan Rijn op drie ronden met 13 punten; 3. Zwartepoor teRoes op drie ronden met 8 punten; 4. Groenewegenvan Nek op drie ronden met 7 punten, 5. van Amsterdamde Groot op zes ronden met 13 'punten. SWTFT-COMBTNATIE Gisteren werd wederom voor den beker- rit gereden. Bert. Lodëwijk wist thans zijn naam op den beker te plaatsen. Hij won in felle sprint met 1/2 band dikte. 2. van Leeuwen, 3. Jac. de Groot. F. Boske brak zijn frame, waarna Rijs- bergen, Romein en Frans van den Berg hem gezamelijk thuis bezorgden. De B. ploeg sprintte op de Belleven. Thans Donderdag 7 uur en Zondag 8.15 uur; vertrek van Weizen naar de klip „Versus" Sparta. ZWEMMEN NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE ZAANDAM. Op 17 en 18 Augustus a.s. Het bestuur van den K. N. Z. B. verga derde gistermorgen in het bondsbureau te Utrecht. De algemeene toestand van den bond werd besproken, waarbij men met vreugde constateerde, dat in alle afdee- lingen een verwondtrlijke activiteit te bespeuren valt om zoo spoedig mogelijk tot het normale vereenigingsleven terug te keeren. Besloten werd dit jaar de nationale kam pioenschappen te doen plaats vinden in het open l ad te Zaandam op Zaterdag 17 en Zondag-18 Augustus a s. ATHLETIEK GOUDSCHE ATHLETTEK COMMISSIE. Op het Olympia-terrein te Gouda is Za terdag en Zondag de eerste competitie-dag van de Goudsche Athletiek-Commissie ge houden. Vijf vereenigingen namen deel, n.l. Achilles, Vires et Celeritas en Veloci- tas, alle te Gouda, A. V. V. '36 en Alphia beide te Alphen aan den Rijn. Over het aigemeer bleken de athleten onvoldoende getraind; de tijden, welke werden gemaakt, bleven beneden het nor male. De. voornaamste uitslagen waren: Klasse 1: Iieeren: 100 M.: 1 en 2P. Hertog Vires et Cel. en W. van Tuijl, A. V. V. '36, 11.9 sec.; 3. Jac. Verkerk, A, V. V. '36, 12 sec. 400 M.: 1. G. Zijlstra, Alphia, 59.2 sec.; 2. Ph. van Egdam, Alphia, 60.5 sec.; 3. P. Schouten, Achilles, 60.8 sec. 800 M.: 1 J. Heemrood, A. V. V. '36, 2 min. 14.6-sec.; 2. J. Koenekoop, Alphia, 2 min. 31.6 sec. Verspringen: 1. Jac. Verkerk, A. V. V. '36, 6.07 M.; 2. K. Eikelenboom, Achilles, 5.66 M.; 3. P. van Muijen, A. V. V. '36, 5 62 M. Hoogspringen: 1. H. v. d. Kroef, Vires et Cel., 1.50 M.; 2. P. Schouten, Achilles, 1.45 M.; 3. J. Kuil, Vires et Cel., 1.40 M. Speerwerpen: 1. A. Wcmmers, Vires et Cel., 34.02 M.; 2, K, Eikelenboom, Achilles, 33.47 M. Kogelstooten: 1. C. wan Dijk. Achilles, 11.01 M.; 2. S. Bool, Achilles, 10.98 M.; 3. S. van Roon, A. V. V. '36, 10.72 M. 4 x 100 M. estafette: 1. A. V. V. '36, 49.1 sec.; 2. Vires et Cel. 49.6 sec.; 3. Achilles 59 9 sec. Klasse 2: Heeren: 100 M.: 1. J. Wiezer, Vires et Cel., 12.3 sec.; 2. L. Sterk, Achilles, 12.6 sec.; 3. T. Tuinman, Achilles 13 sec. 400 M.: 1. J. de Jong, Achilles, 58.9 sec.; 2. C. vain Dijk, Achilles, 61.2 sec. 800 M.: 1. D. Heh, Achilles, 2 min. 14.2 sec.; 2. H. C. Heijneman, Vires et Cel., 2 min. 25.1 sec.; 3. J. Noorlander, Achilles, 2 min. 35.7 sec. Verspringen: 1. B. Wirtz, Vires et Cel. 5.37 M.; 2. J. de Jpng, Achilles, 5.25 M.; 3. en 4. H. Vervoort, Vires et Cel. en D. Heij, Achilles, 5.17 M. Hoogspringen: 1. C. A. de Groot, Velo citas, 1.45 M 2. H. C. Heijneman, Vires et Cel., 1.40 M.: Speerwerpen: 1. H. C. Heijneman, Vires et Cel., 26.87 M.; 2. A, van 't Wout,' Alphia, 25.76 M. Kogelstooten: 1. L. Sterk, Achilles. 9.47 M.; 2. M. J. Schouten, Achilles, 9.24 M.; 3. A. de Jong, Vires et Cel., 9.20 M. 4 x 100 M. estafette: 1. Vires et Cel., 51.5 sec.; 2. Achilles 52.4 sec. Dames; 100 M.: 1. L. van Balen, 15.2 sec.; 2. A. v. d. Ham 16 sec.; 3. N. v. d. Berg, 16.3 sec., allen Vires et Cel. Verspringen: 1. L. van Balen, -3.85 M.; 2. N. v. d. Berg 3.71 M.: 3. A. v. d. Ham 3.65 M., allen Vires et Cel. Kogelstooten: 1. A. v. d. Ham, 7.06 M.; 2 A. Luijnenburg, 7.05 M.; 3. N. v. d. Berg. 6.71 M., allen Vires et Cel. 4 x 100 M. estafette: 1. Vires et Cel. 65.9 seconden. Meisjes: 80 M. hardloopen: 1. S. v. d. Meer, 11.6 sec.: 2. R. Middelkoop 12 sèc.: 3. J. Akker man 5.79 M., allen Vires et Cel. Verspringen: 1. S. v. d. Meer 4.42 M.; 2. R. Middelkoop 4.14 M.; 3. J. Akkerman 3.89 M„ allen Vires et Cèl. Kogelstooten: 1. S. v. d. Meer 7,56 M.; 2. M. Muilwijk 5.88 M.; 3. J. Akkerman 5.79 M.. allen Vires et Cel. 4 .x 80 M. estafette: 1. Vires et Cel. 48.4 secondén. Juniores: 80 M.: 1. Mikkers, Vires et Cel., 10.5 sec.; 2. Van Braam, Vires et Cel.. 10.6 sec.; 3. G. Kraaienveld, Velocitas, 10.7 sec. Verspringen: 1. J. Seelë, Vires et Cel., 5.27 M.; 2. Van Braam, Vires et Cel., 5 M.; 3. M. Spek, Velocitas, 4.95 M. Kogelstooten: 1. van Braam, Vires et Cel., 12.89 M.; 2. Mikkers, Vires et Cel., 11.92 M.; 3. J. Seele, Velocitas 11.89 M. 4 x 80 M. estafette: 1. Vires et Cel., 43 sec.; 2. Velocitas 43.4 sec. TRIALMEET TE ROTTERDAM VAN DE TREKVOGELS. Holland op de derde plaats. Gisteren werd op de Nenyto-baan te Rotterdam een trialmeet gehouden tusschen Holland (Leiden), Trekvogels (Den Haag) en Minerva (R'dam). Deze veelbelovende athletiekkamp is evenwel iets tegengevallen, in de eerste plaats omdat de athleten nog steeds last ondervinden van ongeoefendheid, maar tevens omdat het weer gisteren geen top prestaties deed verwachten. Het eindresultaat was, dat Trekvogels won met 94 1/2 p. vóór Minerva met 69 p. en Holland met 66 1/2 p. De uitslagen zijn: Junioren: 80 meter hardloopen: 1. C. Gordijn. Min., 9.8 sec.; 2. Miog, Holland, 10.3; 3. Beffie. Trekvogels, 10.4; 4. Ver loop. Holland, 10.4. 1500 meter hardloopen: 1. C. v. VIaar dingen, Minerva, 4 m. 56,8 sec.; 2. J. van Hoven, Holland, 4 m. 56, 8 sec.; 3. Rnop- pert,Holland, 5 m. 5,7 sec.; 4. H. de Ko ning, Holland, 5 m. 9,6 sec. 4 x 100 meter estafette: 1. Trekvogels, Den Haag, 49,4 sec.; 2. Holland, Leiden, 49,7 sec.; 3. Minerva, Rotterdam, 49,9 sec. Hoogspringen: 1. Bakker, Trekv. 1.46 M.; 2. Miog, Holland, 1.40 M.; 3. Menger, Trekv., 1.35 M.; 4. C. Gcrdijn, Minerva, I.35 M. Ver-springen: 1. Mullaert, Trekv., 5.75 M.; 2. C. Gordijn, Minerva, 5.43 M.; 3. H. v. d. Linden, Minerva, 5.11 M.; 4. Miog, Holland, 5.06 M. Kogelstooten: J. B. Lammers, Minerva, II.02 M. (nieuw clubreccrd); Knuttel, Hol land, 10.79 M.; 3. W. Kimmel, Minerva, 9.86 M.; 4. Beffie, Trekv., 9.58 M. Discuswerpen' 1. Bakker, Trekv., 30.90 M.; 2. B. Lammers, Minerva, 27.92 M. (nieuw clubrecord): 3. C. Gordijn, Miner va, 23.58 M 4. Miog, Holland, 22.79 M. Speerwerpen. 1. Bakker, Trekv., 40 M.; 2. W. Kimmel, Minerva, 27.85 M.: 3. B. Lammers, Mintrva, 25.60 M.; 4. Menger, Trekv., 22.60 M. Hecrcn: 100 meter hardloopen: 1. C. Osta, Trekv., 11.4 s.; 2. H.Baumgarten, Trekv., 11.5 s.; 3. A. Knuttel, Holl.. 11.7 s.; 4. De Beer, Min.j 12 s. 400 meter hardloopen: 1. H. Baumgarten, Trekv., 54.6 s.; 2. C. Stuivenberg, Holland, 54.9 s,; 3. De Bruyn, Trekv., 55 s.; 4. J. d. Linden, Min.. 57.2. 300 meter hardloopen: 1. C. Nauta, Trekv., 2 m 7.3 s.; 2. Slijkhuis, Holland, 2 min. 9.9 s.; 3. F. v. d Ree, Minerva, 2 m. 11.6 s.; 4. Giezen, Trekv., 2 m. 16.1 s. 1500 meter hardloopen: 1. H. Kalkman, Trekv., 4 m. 29 s.; 2. T. de Bruyn, Trekv., 4 m. 38.2 s.; 3. W. Verschoor, Minerva. 4 m. 49.3 s.; 4. C. v. Wingerden, Minerva, 4 m. 58.4 s. 3000 meier hardlcopen: 1. P. v. Rijn, Trekv., 9 m. 47 sec.: 2. J. Boere, Minerva, 10 m. 14.7 s.; 3. W. Verloop, Trekv., 10 m. 19.2 sec.; 4. C. Ruberg, Min. 10 m. 35 sec. 4 x 400 m. estafette1. Trekvogels, Den Haag, 3 min. 46 5 sec.; 2. Minerva, Rotter dam, 3 m. 52.3 s.; 3. Holland, Leiden, 3 m. 54 s. Hoogspringen: 1. Nieboer, Holland, 1.60 M.; 2. W. Roest, Trekv., 1.55 M.; 3. J. A. Noordenbosch. Holland, 1.55 M.; 4. K. v. d. Tol, Minerva, 1.50 M. Ver-springen: 1. W. Roest, Trekv., 6.40 M.; 2. Mullaert, Trekv., 5.75 M.; 3. Knut tel .Holland, 5.62 M.: 4. D. Nieboer, Hol land, 5.47 M. Kogelstooten: 1. O. Krcnig, Holland, 11.36 M.; 2.'J. v. Reeuwijk, Minerva, 10.69 M.; 3. Osta, Trekv., 10.25 M,; 4. L. Mulder, Holland, 10.24 M. Discuswerpen: 1. Osta, Trekv., 35,57 M.; 2, J. de Groot, Minèrva, 31.25 M.; 3. K. v. d. Tol, 26.93 M.: 4. Spaans, Trekv., 26.64 M. Speerwerpen. 1. Nieboer, Holland, 40.70 M.; 2. Noordenbosch, Holland, 38.60 M.; 3. J. Bakker, Trekv., 37.80 M 4. H. Geurst, Trekv., 36.26 M. Polstokhoog: 1. Noordenbosch, Holland, 3 M.: 2 J. v. Reeuwijk, Minerva. 2.90 M.; 3. Visser, Minerva, 2.60 M. Nieuwelingen: 100 M. heeren: 1. Marchesini, Trekv., 11.7 sec.; 2. Muller, 12.3 sec.; 3. C. v. Vlaardingen, 12.4 sec.; 4. K. v. Tol, 12.6 sec. Groep II: 1. Mullaert, Trekv., 12.4 sec 2. Gordijn Min., 12.5 sec.: 3. J. de Grcot, Min., .12.6 sec.; 4. Miog, Holl., 12.8 sec. 80 M. meisjes: 1. A. Noordraven, Min., 11.6 sec.; 2. M. Lock, Min., 11.8 sec.: 3. C. Jansen, Min., 12.3 sec.; 4 M. Storm, Mi nerva, 13.4 sec. Adspiranten 80 M.: 1 Postema. Miner va, 13,4 sec.; 2. v Genderen, 14.1 sec.; 3. N. Klein, Min., 14.3 sec.; 4. J. Muller, 14.5 sec. 80 M. dairies: 1. C. Klein, Min.. 11.8 sec 2. M. Vogel, Min., 12 sec.; 3. T. Tak. Min., 12.1 sec.; 4. G. Lock, 12.8 sec. 4 x 100 Meter: 1. meisjes 61 sec.; 2. Da mes 62.1 (15 m. handicap); 3. Meisjes II, 64 sec. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND AJAX (L.)—H.B.S. U Gewonnen door H.B.S. II met 77 runs op de eerste innings. Eerste innings H.M.S. 103, L. J. v. d. Valk 15, J. W. A. Visee 28, G. J. A. Bakker 13, J. P. M. A. Smulders 12, J. van Doorn 21 not out. Bowlingcijfers Ajax (L.)mr. E. Ver steeg 643, C. Wenting 2—26, H. Gouds waard 19, C. van Goor 110. Eerste innings Ajax: 26. Bowlingcijfers H.B.S. 2: A. K. W. Loh- man van Bennekom 416, J. van Doorn 6—6. Tweede innings Ajax 148 (mr. E. Ver steeg 22, mr. J. Zwanenburg 33, H. Gouds waard 15, C. van Goor 11, C. Wenting 14, W. den Holder 22 not out. Bowlingcijfers H.B.S. II: A. K. W. Loh- man van Bennekom 225, J. van Doorn 4—29, G. Bakker 1—12, C. Bakker 1—10, J. Visee 115. Opgegeven door Ajax wegens gebrek aan tijd. V.V.C.—L.C.C. Gewonnen door L.C.C. op de eerste innings met 22 runs. Eerste innings L.C.C. 108, waarvan P. Kantebeen 41, T. Kantebeen 20, P. Hage naar l7 en A. van Es 11. Bowlingcijfers V.V.C.: L. Couturier 3 voor 24, P. Bakker 3 voor 56, F. van Wijk 3 voor 16 en J. van Thuyl 1 voor 11. Eerste innings V.V.C. 86 waarvan J. Ver baan 21, L. Bakker 15- en J. van Thuyl 16. Bowlingcijfers L.C.C.: A. van Es 7 voor 24 en T. Kantebeen 2 voor 43. 1 61 2 1 3—1 2 1 1—3 0 1 1—6 0

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8