ZATERDAG 15 JUNI 1940 TWEEDE BLAD - PAG. 5 De graanschepen nabij d« meelfabrieken te Leuven zijn het slachtoffer van den oorlog geworden. Om dezen buit niet in handen te laten vallen van de naderende Duitsche troepen, werden de vaartuigen in brand geschoten en tot zinken gebracht Thans zijn de schepen gelicht en tracht men van den kostbaren inhoud nog te redden, wat te redden valt Bezitters van open auto's zijn te Amsterdam door de Duitsche overheid gesteld, hun wagen ten verkoop aan te bieden. Velen maakten hiervan wagen, welke in dit benzinelooze tijdperk van geen nut is, van de h Het stadhuis van Leuven is onbeschadigd gebleven en verheft zich sierlijk temidden van de andere historische gebouwen der stad Bij de nadering van de Duitsche troepen werd de prachtige Amerikaansche bibliotheek te Leuven door de Engelsehen In brand gestoken. Het geheele interieur werd een prooi der vlammen. Slechts de toren bleef gespaard Het Belgische lichtschip .Wandelaar" ligt thans in de nabijheid van Ostende op het strand en is onder bewaking gesteld Om den terugtocht in Westelijke richting te Schelde te Der ;-onde door de geallieerde de spoorbrug in een dekken, werden de verkeers- en spoorbrug over de troepen opgeblazen. Bij den val in het water kwam typische positie te liggen Na den strijd in België. In steden en dorpen is de rust teruggekeerd. De zandzakken voor het karakteristieke raadhuis van Dendermonde herinneren nog aan den oorlog, die over het land ging

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5