STADS NIEUWS l' Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN r ZATERDAG 15 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ZILVEREN JUBILEUM. De chauffeur van de firma Peek en Cloppenburg, de heer Koos de Man, moest de blamage beleven, dat hij heden, den dag dat hij 25 jaar in dienst was bij de firma Peek en Cloppenburg, met paard en rijtuig naar de zaak werd gereden, om daar gehuldigd te worden voor zijn trouw dienstbetoon al# auto-bestuurder. Hij werd toegesproken door den be drijfsleider, den heer W. van Zuidam, die hem een enveloppe met inhoud overhan digde en een tafelkleed aanbood. Namens het personeel sprak de heer C. J. Wesse- ling en gaf een clubfauteuil ten geschenke. Aan de echtgenoote van den feesteling werden bloemen aangeboden. JEUGDBEWEGING. r De oproep van verleden week heeft en kelen doen besluiten ons jeugdwerk met een extra gave te gedenken. Ik dank daar hartelijk voor. Morgen of op een der volgende Zonda gen wordt in de Petrusparochie, in de kerk van de Haagweg en in Oegstgeest de col lecte gehouden voor het jeugdwerk; on- noodig deze collecte in uw bijzondere wel willendheid aan te bevelen. L. BEUNE, pr. Giro <592 30. r DE LEIDSCHE STERREWACHT. Naar aanleiding van een mededeeling in ons blad betreffende de Sterrewacht al hier, deelt men ons het volgende mede. De werkzaamheden aan de Sterrewacht worden op normale wijze voortgezet. Voor het doen van de nachtelijke waarnemingen is toestemming aangevraagd en verkregen bij de bevoegde autoriteiten. Het spreekt vanzelf, dat streng de hand wordt gehouden aan de verduisterings- anaatregelen. Daar in het algemeen gedurende de waarnemingen met zeer weinig licht kan worden volstaan, levert dit laatste geen igroote bezwaren op. PHARMACO-THERAPEUTISCH ONDERZOEK. Met ingang van den datum, waarop hij zijn functie zal aanvaarden, is benoemd tot vice-voorzitter van het bestuur van het Rijks-Instituut voor pharmaco-therapeu- tisch onderzoek prof. dr. J. L. Lijnst Zwik- ker, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier, lid van dat bestuur. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor Afd. A, groep IV, zijn geëxamineerd vier candidaten. Geslaagd geen. Het exa men wordt met alle vier candidaten voort gezet. Na voortgezet examen zijn nog geslaagd van groep II: Joke Regtdoorzee Greup, Voorburg, en van groep III: J. W. Janssen, Leiden. N.V. Nationaal Veem. In de gisterenmiddag gehouden vergade ring van de N.V. Nationaal Veem zijn de jaarstukken goedgekeurd. Besloten werd tot een divdend-uitkeering van f 20.De aftredende commissaris, de heer F. Los, al hier, werd herkozen. Onze stadgenooten, de heeren Henri Welbooren en Bram Martijn zullen Maan dag a.s. van 1.1.45 uur voor de N.C.R.V. een liederen-recital geven met kerk-orgel- begeleiding. Bioscopen Casino VERDWAALD IN DE JUNGLE. Hiet Js één groot verthaal, dat Casino de ze week geeft, een serie-film, welke in z'n geheel op één avond wordt afigtedraiaidi. Het is ook eigenlijk een onnoodige kwel ling van het publiek, om zoo'n film, waar in trwee Aimerikaansche padvinders wil dernis-avonturen 'beleven, in twee stukken te vertoonen met een tussohenpoos ven een week. Een spannend boek lees je uit, achter elkaar; een spannende film moet eveneens gezien worden totdat het ver rassende einde is aangebroken. De film „Verdwaald in de jungle" is zoo'n film, waarbij je onmogelijk een .week lang oip het vervolg kunt zitten wachten. Stel u voor: twee Aimerikaansche padvinders mogen als belooning een luchtreis maken naar Zuid-Aimerika, maar boven Midden- Amerika wordt de machine door den blik sem getroffen en vallen zij neer midden in het oerwoud. Daar zitten ze nu: twee jon gens, een gewonde vliegenier en een hond. Rondlom hen schreeuwen de apen, sluipen slangen en jaguars rond, glippen monster achtige krokodillen in het troebele water. Het wordt nog erger, als zij den vliegenier kwijt raken, die gevangen wordt door wil de Indianen. Zij zijn dan aan zichzelf overgelaten, maar zij zijn padvinders en weten zich er door te slaan. Zelfs zien zij (kans om er passant een groote goudschat te vinden. Gemakkelijk wordt het den jon gens niet gemaakt, want ze worden niet alleen belaagd door de wilde dieren, welke in de wilden is in grooten getal en rond- zwerven en die successievelijk ook alle in de film opduiken, maar zij worden ook overvallen en achterna gerend door de Indianen en ten slotte ook nog door blanke bandieten. Ontelbare malen worden de jongens opgesloten, maar even zoovele ma len weten zij zich te bevrijden uit dikwijls 'buitengewoon hachelijke situaties. Zij worden tenslotte gered per vliegtuig, de bandieten worden gestraft en iedereen is tevreden. Het is een alleraardigste film, inderdaad vol gezonde spanning, een verhaal waar door heen de frissche ondernemingsgeest in dé onverstoorbare humor waaien van den echten padvinder, die voor geen klein tje vervaard is en zich weet te helpen on der alle omst: idigheden. Wij kunnen e«.n bezoek aan Casino deze week aanbevelen. v Trianon. CAVALCADE DAMOUR. Het Trianon-programma vangt deze week aan met „Opgejaagd", een film met Ed ward G. Robinson in de hoofdrol, een film dus, welke bijna het hoogste aan spanning biedt voor films van zijn genre. Edward Robinson speelt hier de rol van John Ingram, een vernuftig heerschap, dat meester is in het blusschen van oliebran- d^n.door middel van dynamiet. Ingram schijnt een niet zuiver verleden te hebben. Althans, hjj laat zich niet door persfoto grafen vereenuwigen. Dit blijkt maar al te waar, wanneer een „oud vriend", Ramey geheeten, hem komt vertellen, dat hij on schuldig geboet heeft. Maar die onschuld kan niet bewezen worden zonder bekente nis van den werkelijken dader en deze weet door middel van bedrog en chantage den ontvluchten onschuldige opnieuw in de Galeien te brengen. Maar de onschuldig veroordeelde geeft zich nog niet gewonnen en weet wraak te nemen, anders zou Ed ward Robinson zijn naam oneer aandoen. Daarom krijgt men hier weer een pakkend relaas, dat tot het einde boeit. De hoofdfilm is een Fransche productie, getiteld „Cavalcade d'Amour", een mees- terw3rk van Raymond Bernard met Simone Simon, Corinne Luctaire en Janine Darcey en Claude Dauphin in de hoofdrollen. Deze film brengt de historie van een oud kasteel, dat een slechte faam heeft. Het gerucht gaat, dat het gebukt lag onder de ongelukkige liefde van zijn bewoners. Dit noodlot werd verschillende generaties door in beeld gebracht door prachtig spel van acteurs en actrices. Speciaal Simone Simon en Claude Dau phin zijn het, die in de drie episoden naar voren komen. De Fransche filmkunst heeft den laatsten tijd verschillende producten van goede kwaliteit naar voren gebracht en deze film is er een van. Luxor. MOEDER, Het zal niet veel voorkomen, dat In een film een zoo juist en ingrijpend beeld wordt vastgelegd als in de film „Moeder", welke deze week in Luxor draait. In dit scenario wordt nu eens zonder sensationee- le opsmuk of bijvoegingen gegeven de wa re beteekenis van wat een „Moeder" is, een ontroerend verhaal vol eenvoud en werkelijkheid. Deze geschiedenis speelt zich af in de fa milie Pirlinger, een blijmoedig gezin met vier kinderen, waarin de eerste droeve toon voorkomt als de vader, bij een vroolijk uit stapje in de natuur, getroffen wordt door den bliksem bij een onverwachts opgeko men onweersbui. Mevrouw Pirlinger blijft nu onverzorgd achter met de vier kleu ters en moet in Weenen in haar onderhoud voorzien als waschvrouw, doch geen moeite is haar te groot, geen dag is haar te lang als het gaat om het geluk van haar kinde ren. Uit alles spreekt de opofferende lief de van de Moeder". Dit is een film, welke wij warm kunnen aanbevelen. De voorfilm „Wie heëft Madeleine ge kust" is van een heel andere genre en geeft een luchtig verhaal weer van een ja- loerschen echtgenoot, waarin meerdere vermakelijke scènes voorkomen. Met een uitgebreide reportage over het huidige wereldgebeuren heeft Luxor dezfe week een bijzonder aanbevelenswaardig programma. Lido. CONFLICT DER JEUGD. Er is zooveel leed in deze dagen, dat een film van kindervreugde en kinder-liefde ons als een verademing voorkomt. De titel „Conflict der Jeugd" is wel heel erg zwaar tillend voor dit prettige verhaal. Het speelt zich af in een kinderkost- school, waar een arm Parijsch meisje we gens haar zwakke gezondheid moet worden opgenomen. Je houdt je hart vast als ci neasten zich aan het onderwerp „kost school" vergrijpen, want volgens de alge- meene opvatting van die heeren worden de kinderen daar onmenschelijk Slecht behan deld door feeksen met hoornen brillen voor stekende oogen. Nu, dat is gelukkig in het pensionaat waar de kleine Jacotte wordt opgenomen, niet het geval. Het is er een vroolijke boel; iedereen is goed voor de kinderen, zelfs voor de stugge, in-zichzelf- gekeerde Germaine die zich slechts zoo aanstelt, omdat niemand van haar houdt. De geheele familie van Jacotte speelt een groote rol in dit verhaal en de levenslust van deze typisch Fransche familie wordt grappig en raak gekarakteriseerd. Maar behalve arme menschen, zijn er ook rijke, zeer rijke zelfs in gemengd, die, bij wijze van uitzondering, niet uit de hoogte op de armen neerkijken, doch er genoegelijk mee omgaan. Het is een film, waarvan iedere toeschouwer echt en ongekunsteld pleizier zal beleven. Er zijn niet zoo heel veel films, die wij gaarne aanbevelen; dat ech ter is een film, die zoo edel en goed is, dat wij een bezoek ten sterkte aanraden. Ook de film voor de pauze „Tango Not- turno" is een boeiend verhaal, waarin Pola Negri haar groot dramatisch talent ten vol le uitspeelt. Het verhaal is niet vroolijk, maar zeer spannend. En Pola Negri is een genie in het uitstorten van hevige emoties. Het scenario gaf haar daartoe alle gelegen heid: in het eerste gedelte van liefde en geluk als de bezorgde moeder en de ge vierde zangeres; in het tweede gedeelte, na de catastrophe, als de teleurgestelde, aan cocaine verslaafde vrouw, die in haar be dwelming 'n uitweg zocht vqor de moeilijk heden des levens, welke niet de juiste was. Een programma deze week in Lido van hoogstaande en boeiende filmkunst. Agenda NED. R.K. VOLKSBOND, AFDEELING LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERSBEWEGING Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45 Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R.K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio". 7.30 uur (Zaal 6); Kantoor Bouwvakarbei dersbond (Zaal 10) nam. van 7.308.30 uur. Dinsdag: Rechtskundig Advies bureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, Kantoor Bondsge- bouw, Steenschuur 15, nam. van 6.30 8 uur. Vrijdag: Bestuursvergadering Houtbewerkers, 8 uur; 7 uur nam. uitbe taling Transportarbeidersbond (Zaal 1 en 2). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur; Uitbetalingen door: Metaalbe- werkersbond te 9 uur v.m.; Tabaksarbei dersbond te 10.30 uur v.m.; Grafische Bond te uur nam.; Bouwvakarbeidersbond te 3.30 uur nam.; Houtbewerkersbond te 3.30 uur nam. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLENVEREENIGING Rapenburg 52 Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: P. Reizevoort, D. Deviléé en J. Hillenaar; Maandag: A. de Gunst en A. Verhoog; Dinsdag: C. v. d. Meel en C. v. d. Meyde; Donderdag: W. v. d. Holst en S. v. d. Aar; Zaterdag: G. Bot en C. Goddijn. Heden Zaterdag: Bij eenkomst voor de gezellen van 7.309.50 uur. Van 89 uur Bibliotheek. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 69.50 uur. Van 1—2 uur Bibliotheek. 8.15 uur Prijsbiljarten met als hoofdprijs?? Om 9.50 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 7.309.50 uur. 8.30 uur Verplichte bij eenkomst vöor de gezellen boven de 21 jaar. Alle gezellen van deze leeftijd zijn dus present. 8 uur tafeltennisclub. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 7.309.50 uur. 8.30 uur Verplichte bij eenkomst voor de gezellen van 1721 jaar Aller opkomst verwacht. Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 7.30 9.50 uur. 7.30 uur Bijljartclub „T.E.P." Vrijdag: 7.30 uur Repetitie Muziekgezel schap. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 7.309.50 uur. 89 uur Bi bliotheek. 8 uur Kegelclub „De Poedelaars" Mededeelingen: De eerstvolgende Re collectie-oefening heeft plaats op Dinsdag 25 Juni te 8.45 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie O.L.Vr. Hemelv. en St. Joseph Maandag: 6.458.15 uur Gcmma Galgani groep; 78.30 uur Liduinagroep; 78.30 uur Marg. Sinclairgroep; 8.15—9.45 uur Mariagroep. Dinsdag: 7.30 uur H. Mis en Alg. H. Communie. Vrijdag: 78.30 uur Agnesigroep; 78.30 uur Theresiagroep Aanmelden van nieuwe leden op de Club avonden Clubhuis: Maria Gijsensteeg. Parochie Sint Petrus Dinsdag: Middengroep 7.308.45 uur Woensdag: Jongste groep 78.15 uur Donderdag: Jongste groep 78.15 uur Zaterdag: Mulo-groep 2.153.30 uur. Aan melding van nieuwe leden op de club avonden, Clubhuis, Hoogewoerd 53. Parochie Hartebrug Dinsdag: 6.30 uur Jongste groep; 8 uur Middengroep Donderdag: 6.30 uur Mulo- groep; 8 uur Charitatief naaien. Aanmelden van nieuwe leden op de clubavonden aan de zaal, (achter de Hartebrugskerk). INTERPAR. ST. FRANCISCUS- LIEFDEWERK Zondag: 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daana ontbijt en recreatie. 6 uur Lof waarna recreatie. 7.30 uur Gezellen. Maandag: 6.45 upr Franciscusridders I. 8.30 uur Gezellen. Dinsdag: 8 uur Gymnas tiek. 6.30 Sloyd I en II Woensdag: 8.15 uur Godsdienstonderricht waarna recreatie, voor de schoolvrije jeugd. 6.45 uur Fran ciscusridders n. Donderdag: 8 uur Mondorgelclub. Vrijdag: 8.30 uur Ge zellen. Zaterdag: 7 uur Franciscus- KRUISVAART Cohort „St. Petrus" Zondag: 3 uur Burchttornier Dinsdag: 5.15 uur Sleutelkoor „Middengroep"; 0 uur Sleutelkoor „Schola"; 8 uur St Stephanus- ban Woensdag: 8 uur Kard. von Faul- haber- en St. Aloysiusban Vrijdag: 5.15 uur Sleutelkoor „Middengroep"; 6 uur Sleutelkoor „Schola" Zaterdag: 7 uur K.J.C.-Mis; 7 uur n.m. St. Lodewijkban. Cohort: „Aeternus Pater." Maandag 7.30 uur: Willibrordus Bonifa- tiudban. Dinsdag 7.30 uur: Servatius Paschalis Franciscus Tarcisiusban. Don derdag 6 uur: Gregorius Aloysiusban Cohort „St. Pancras". Maandag 7 uur gedialogeerde H. Mis. 's Avonds 6.30 uur treden de nieuwelin gen aan ter kennismaking. Ze zullen daar dan iets vernemen over het werk in de Kruisvaart en tevens de voorwaarden om Kruisvaarder te kunnen worden. Om 8 uur W. Doyle-ban. Dinsdag 8 uur Aspi ranten, die binnenkort geïnstalleerd wor den. Woensdag Odo-ban. Donderdag 8 uur Roode vendel en Tarcisius-ban. Zaterdag 6 uur contributie en 3 cts.-fonds. OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus" Zondag 2.30 uur Aspiranten. Maandag 6 uur: Spreekuur. 7.30 uur: Schaken. Dinsdag 7 uur: Handenarbeid A, Willem de Zwijgerlaan 25. Woensdag 23.30 u.: Gele Vendel. 34.30 uur: Witte Vendel. 4 uur: Handenarbeid I. 8 uur: Roo de Vendel. Donderdag 7 uur: Dienst- ban. Vrijdag 7 uur: Groen Vendel. Zaterdag 2 uur: Handenarbeid II. 2.30 uur: Aspirantenkring. Dienstban, Elisabethpenning, Willibrordban. Zwemmen: Donderdag 6 uur Rood Ven del. Zaterdag 2.30 uur Groen Vendel. B(j goec. weer: Vereischt: schriftelijke vergun ning der ouders; 2/3 cent voor de tol. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: In het Lof: Schola GEEN dienst Maandag: GEEN Aspiranten. Dins dag: kwart na vijf: Aspiranten. Zes uur: Schola. Woensdag: Schola zingt voor zoover mogelijk in Hoogmis en Lof (des middags) Donderdag: uur: Schola. Vrijdag: half zes: Crescendogroep. Za terdag: Lof: Pius X-Groep. Hallo boys! Zooals je ziet een rustige week! Deze week heb ik weer een prach tige aanwinst gehad voor de St Odo-Klok. Een onzer boys zond me een eigengemaakt vers geweldig spannend. Ik wist niet dat er onder ons van die knaldichters wa ren!! Een ander stuurde me een pak pa pier met van Gend en Loos.het ver volg van het verhaal! Onze krant krijgt geweldige medewerkers. Zeg, ik kan nog uien gebruiken voor onze Klok. Geen echte natuurlijk, maar van die leuke „moppen", want dat noemen ze „uien." Stel je voor, dat je me echte uien stuurde! Ik zou de tranen in mijn oogen krijgen! Maar wie weet er leuke moppen voor onze Klok! Stuur maar. Want er zijn onzer ons „uien- tappers" genoeg, dat weet ik bij ondervin ding, vooral als er storm op komst is! Nou, tot ikijiks, hoor! Houdt je maar taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. DE HAKENKRUIS VLAG OP DEN EIFFE LTOREN. BERLIJN, 15 Juni (D.N.B.) Over den intocht der Duitsche troepen in Parijs meldt de B.Z. am Mittag, dat gistermorgen om 6 uur de tricolore van den Eiffeltoren werd neergehaald en eenige minuten later de haken kruis vlag geheschen werd. Duit sche schildwachten zijn geplaatst aan het graf van den onbekenden soldaat, alsmede voor den Dome des Invalides, het graf van Napoleon. Een der eerste handelingen van de generaals, die het bevel voerden over de binnenrukkende legers was, eer te brengen aan de in den wereldoorlog ge vallen Fransche soldaten. De Duitsche troe pen staart ook in Versailles, waar Duitsche soldaten de wacht hebben overgenomen voor het kasteel. DE ENGELSCHE BOMMEN OP GENEVE. GENEVE, 15 Juni. (D.N.B.) Op den Zwitserschen stap in Londen wegens het uitwerpen van bommen in het merenge bied van Genève, heeft men in Engeland nog steeds geen goed antwoord gevonden. Een verklaring luidt, dat de Engelsche vliegers wellicht hadden willen probeeren zich van de bommen in het meer van Ge nève te ontdoen. Daar staat echter het of ficieel geconstateerde feit tegenover, dat de Engelsche vliegers bijna een halfuur lang boven Genève en omgeving hebben gevlogen. Bovendien waren Genève en de oevers van het meer zoo sterk verlicht, dat het mogelyk geweest zou zijn de bommen in het water te werpen zonder menschen tot slachtoffers te maken en materieele schade aan te richten. De Engelsche vlie gers hebben echter, zooals bekend, een reeks bommen midden in woonwijken, zelfs op bruggen, geworpen. De tweede verklaring luidt, dat de Engelsche vliegers wellicht het meer van Genève verwisseld hebben met het Lago di Maggiore. Dit zou echter, zoo constateert men hier, aan hun schuld niets afdoen. De „Daily Herald" meent, dat hier waarschijnlijk sprake ia van een „tragische vergissing" van een Britschen piloot. LEIDEN. Geboren: Laurens Johannes z. van L. Gijsman en W. Stol Maria d. van L. Groenenboom en H. C. de Meij Lidia Catharina d. van C. Rietdijk en E. J. Per soon Margaretha Maria d. van A. A. Franken en E. Smit Leendert z. van V. L. v. Halm en A. Lek Leonardus z. van J. C. H. v. d. Eem en C. v. d. Linden Enzo Vittorio z. van A. U. Spadon en A. Rozier Hendrikus Theodorus z. van C. P. G. Juffermans en C. A. v. Schagen. Ondertrouwd: J. Glasbergen wedn. 68 j. en A. Loo(jesteijn wed. 66 j. F. Heijnen jm. 24 j. en A. Eikelenboom jd. 21 jaar. Overleden: J. S. Q. Roessingh wed. van J. Hattink, 90 j. DE LITTAUSCHE REGEERING AFGETREDEN. KAUNAS, 15 Juni (DtNB). De Ut- tausehe minister-president Menkys is van nacht met zijn geheele kabinet afgetreden. De vroegere Littausche opperbevelhebber generaal Ras tikis is met de vorming van ©en nieuwe regeering op breederen grond slag belast Generaal Ras tikis was juist dezer dagen weer in actieven dienst getre den en tot directeur van de militaire hoo- igeschool benoemd. De kabinetswijziging hangt evenals liet daaraan voorafgegane aftreden van. den minister van binnenlandsohe zaken met de verscherpte situatie samen, zooals deze ontstaan is sinds 25 Mei na de overhandi ging van de Sovjet-Russisöhe nota aan Lit- tauen. Over de vermoedelijke samenstel ling van de nieuwe regeering verluidt, dat men de benoeming van den vroegeren gou verneur van Memel, Kubilius, tot nieuwen minister van binnenlandsche zaken ver wacht. Urbsys zou minister van buiten- landsche zaken blijven. Als minister van oorlog wordt genoemd de huidige opper bevelhebber generaal Vitzkauskas. LEIDEN, 14 Juni Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 611, aardbeien 38 52, snijboonen 3548, stokboonen 62, stamboonen 4753, tuinboonen 1116, doperwten 1420, peulen 1028, pos telein 713, spinazie 1016, tomaten A 28—30, idem B 28—30, idem C f 26, idem CC f 1820; per 100 stuks: andijvie 3.komkommers 5.308.80, bloem kool 5.4012.50, salade 1.001.60, per 100 bos: pieterselie 0.602.10, selderie 1.80—3.00, uien 1.20—1.40, peen 7— 14.40, rabarber 2.004.20. 15 Juni. Boter. Aanvoer 670 kg. Prij zen: prima boeren boter 1.531.60 per kg. Handel vlug. Turfmarkt van 10 tot 15 Juni. Lango turf geen aanvoer, prijzen 1010.50 per 1000 stuks. UTRECHT, 15 Juni. Vee. Aanvoer 2895 stuks vee, w.v. 475 koeien. Stieren 3230 ct. per pond, handel matig, prijzen vast. Slachtkoeien 2e s. 3740 ct. per pond, id. 3e s. 3336 ct., handel matig, prijzen on veranderd, Vaarzen f 140210 per stuk. Melkkoeien 160260, Kalf koeien 170 275, Varekoeien f 100—185, handel rede lijk, prijzen gelijk. 50 Magere kalveren f 65110, handel gedrukt, Iets lagere prijzen. 600 Nuchtere kalveren 611, handel kalm, prijzen gelijk. 240 Magere varken en Schrammen, resp. 1342 en 21—30, 450 Biggen: 13—24, handel re delijk, prijzen onveranderd. 80 Magere schapen 1830, handel matig, hoogere prijzen. 1000 weldelammeren f 610 per stuk, Zuiglammeren 1116, Lammeren (Texelaars 812, handel redelijk, prijzen onveranderd. Kleinhandel. Boter 250 Kg. 1.80 per Kg., Kaas 150 Kg. 0.600.80 per Kg. Eieren 25000: 3.50—4.50. TER AAR, 14 Juni. Centrale Veiling. Sipinazie f 0.53, Andijvie f 0.220.29, sla 1.001.80, vellen 0.10, peulen 1.00 2.65, Doperwten 1.101.60, Capucijner» 1.601.85, Tuinboonen 1.101.40, snij boonen 3.203.80, Du'bb. Stamboonen, 4.80—5.00, Bospeen 7.00—11.00, Seldery f 2.10—3.10, Bloemkool 5.00—18.00, kom kommers 0.060.09, Aardbeien f 0.20, Tomaten f 0.060.15. KATWIJK a. d. IUJN, 14 Juni Groen tenveiling. Per 100 kg.: vroege aardappelen 10.2012.per 100 bos: radijs 3.85 4.05, bospeen f 10.2012.per 100 stuks: kropsla 1.001.90 LEIDERDORP, 14 Juni. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 3.704.20 en een deneieren 2.903.30 per 100 stuks, boter 6881 cent en kaas 3037 cent per pond, kippen 3575 cent, hanen 0.181.00, eenden 5075 cent en konijnen 0.35 1.90 per stuk. LEIDSCHENDAM, 14 Juni. Groentenvei ling. Eng. komkomers le soort 7.308.50, 2e soort 0.307.00, 3e soort f 5.306.10, v/ankl. 56, stek f 3.504.20, gele kom kommers le soort f 7.3010.10, 2e soort 6.30—7.—, 3e soort 1 5.30—6.00, stek 3.804.50, kropsla f 1.001.60, stoofsla 45 cent, peen 8.0012.90, bloemkool le soort 8.5013.10, 2e soort 6.608.20, uitschot 4.006.10, tomaten midd. 13 13.90, gr. ronden 1314, 2e soort 13 13.40, 3e soort f 9.10—10.40, bonken f 10.30 12, uitschot 6.508.andijvie per 100 1.203.40, Idem per kg. 24 cent, spina zie per 4 kg. 2149 cent, postelein f 9.20 11.60, rabarber per 100 bos f 1.301.80, enljboonen 4652 cent, spercieboonen 51 56 cent, radijs 1.30—2.prei f 3.50 4.20, selderie 2.402.80, peulen 1821 cent, tuinboonen 1014 cent, doperwten 1724 cent, aardbeien 1018 cent.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3