STADS NIEUWS Weerbericht FAILLISSEMENTEN hij honk DONDERDAG 13 JUNI 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonn«oMntoprt)t: voor Leiden II eest per week; 1 150 per kwartaal Bty onze agenten *0 cent per weak; ISO per kwartaal. Franco per powt 195 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Ad verten tiën: SO cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 oent per plaatsing, al* léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 10.02 uur. Zon op 5.17 uur. Maan onder 2.12 uur Vrijdagnacht. Maan op 3.25 uur Vrijdagmiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 14 Juni. voorm. 10.40 en nam. 11.05 uur. WATERTEMPERATUUR. Zwesminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting Poelmeer 18 gr. C. jJlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllL Verduisteringstijden 1 2 Er is bepaald, dat er verduisterd S 2 moet worden tusschen zonsonder- 2 2 gang en zonsopkomst. 2 Deze tijden zijn voor hedenavond 2 2 en morgenochtend: ZONSONDERGANG 10.02 uur. ZONSOPKOMST 5.17 uur. 2 Tusschen deze beide tijden ment 2 2 er dus verduisterd te worden. TiiiniirtDuiiiniiuuintfiuiiutiiiiiiiiiiiiiiiiiir WERKLOOSHEID IN DE WEEK VAN 6 TOT EN MET'11 MEI 1940. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat blijkens gege vens, verzameld door het centraal bureau voor de statistiek, het aantal leden van ge subsidieerde vereenigingen met werkloo- zentkas in de week van 6 tot en met 11 Mei 1940 bedroeg 600.933, waaronder 75.671 landarbeiders. Op deze personen is van toepassing de regeling der werkloosheids verzekering, vervat in het werkloosheids besluit 1917. Van de 525.262 verzekerden zonder de landarbeiders was 14.9 pet. de geheele week werkloos (in de vorige verslagweek, 22 tot en irnet 27 April 14.8 pet. Een gedeel te van de week was werkloos 3,7 pet. (vo rige verslag 1,9 pet.) Kennelijk weerspie gelt zich in dit cijfer de werkloosheid, dde ;in de laatste dagen dezer week is aange vangen. 1 Brengt men hen, die een gedeelte der week werkloos waren, voor een derde ge deelte (d<us voor 2 dagen werkloosheid) in rekening, dan verkrijgt men het werkloos heidspercentage 16,1 (vorige verslagweek 15,4). Wachtgeld regelirrm. In verband met den huldigen toestand wordt hoe langer hoe meer door werkge vers gebruik gemaakt van de mogelijkheid om met subsidie van de overheid wacht geldregelingen in het leven te roepen, om het dienstverband met het personeel, voorzoover het niet, of niet volledig werk •heeft, te 'behouden. Zelfs door zeer groote Nederlandsche ondernemingen wordt thans van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. Uitgesproken C. Meyer, architect, Krommenie: Cur. Mr. A. Bruch, Haarlem. A. van den Berg, slager, Halfweg; Cur. Mr. D. Matzer van Bloois, Haarlem. J. Bos Kzn., koopman in land- en tuin- bouwartikelen, Beverwijk; Cur. Mr. A. W. Hellema, IJmuiden. Geëindigd: De Firma Jac. Krol, in schoenwerk enz. te Noord wijk aan Zee. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. H. J. van den Berghe, Noordwijk a. .Zee. Uitk. 0.738 pet. aan conc. crediteu ren. A. W. Krol, te Leiden. Uitk. 0.567 pet. aan conc. crediteuren. M. M. Krol, te Leiden. Uitk. 1.44 pet. aan conc. cred. Nationaal Hulpcomité 1940 Zaterdag a.s. huis- en straatcollecte in de gemeente Het Nationaal Hulpcomité 1940, opge richt op initiatief van den Burgemeester van Amsterdam, in overleg met den Secre taris-Generaal, waarnemend hoofd van het departement van Binnenlandsche Zaken en na bekomen instemming van den Opper bevelhebber van Land- en Zeemacht, in overeenstemming met de Duitsche autori teiten, stelt zich ten doel de hulpverleening aan de rechtstreeksche slachtoffers der oorlogsomstandigheden. Hiertoe zal op Zaterdag 15 Juni a.s. door het geheele land een huis- en straatcollec te worden gehouden, waarvan de uitvoe ring te Leiden verzorgd wordt door het Comité voor Steunverleening 1940 te Lei den, bestaande uit de heeren: mr. P. E. Briët, voorzitter, mr. dr. N. G. Geelkerken, secretaris,. J. Mulder, penningmeester, W. J. Kriek, W. v. d. Laan, ir. P. C. Linden- bergh. Het Comité werkt ten nauwste samen met het Roode Kruis en het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden, welke bei de instellingen geen afzonderlijke inzame lingen zullen houden. Van de ingezetenen moge dan ook verwacht worden, dat zij met milde hand zullen geven om deze ééne en al- gemeene collecte te doen slagen! Er is veel geld noodig om allen, die door den oorlog in hun bestaan getroffen zijn ook maar een kleine kans te geven op nieuw te beginnen. De vele vluchtelingencomité's die aan hen, die van alles beroofd waren direct, voeding, kleeding en onderdak verschaft hebben, zijn om geldmiddelen verlegen. Arbeiders, handelslieden e.a. moeten voorzien worden van werkkleeding, gereed schap, voorraad en handelsgeld. Laat ieder, wien Zaterdag om een bij drage gevraagd wordt, bedenken dat de oorlog hèm niet genoodzaakt heeft hulp te zoeken, maar dat zijn bezittingen gespaard zijn gebleven. Laat hij dan zijn dankbaarheid om behoud van eigen bestaansmogelijkheid omzetten in een gave voor hen, die zoozeer zijn medewerking behoeven. Laat hij iets in de practijk trachten te brengen van het „Draagt elkanders lasten" en zich een waardig lid der Nederlandsche Volks gemeenschap toonen. De Burgemeester van Leiden, Mr. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Het nieuwe Stadhuis Vrij zeker dit jaar geheel gereed Iedereen vraagt zich met belangstelling af: wanneer zal ons nieuwe Leidsche stad huis klaar zijn; ondervindt de bouw van het Leidsche stadhuis niet de gevolgen van de huid'ge omstandigheden, waaronder de aanvoer van materialen zoo buitengewoon moeilijk is? Het stadhuis zal vrijwel zeker in den loop van dit jaar, 1940, worden geopend. En reeds hvel spoedig zullen er enkele dien sten in worden ondergebracht. Deze mededeelingen zijn ontleend aan een onderhoud, dat een redacteur van de „Vooruit"' heeft gehad met den architect van het nieuwe stadhuis den heer Blaauw. Deze deelde mede, dat vanzelfsprekend moeilijkheden gerezen zijn. Maar wy trach ten deze tegenslagen zoo goed en zoo vlug mogelyk op ie lossen, zeide de neer Blaauw. De materialen, noodig voor het binnen werk, in het bijzonder de marmerbeklee- ding van de dienstzalen en gangen, zyn aan wezig. Andere is het met het marmer, dat speciaal is gedacht voor de feestzalen, die gelegen zijn aan du zijde van de Breestraat. Maar ook wat dit belangrijke onderdeel van het werk betreft, verwacht de heer Blaauw in goede hoop, dat men zonder ai te groote stag: a tie voort zal kunnen gaan en men binnenkort over het reeds bestelde marmer, ook voer de feestzalen, zal kun nen besch:kken. In het algemeen staat het er thans met de bouw zoo voor, dat men met de reeds ge maakte werkleekeningen regelmatig voort gaat. Dat komt daarop neer, dat er thans van stagnatie van eenige beteekenis niet gesproken kar worden. Hoe dat met hel verder werk zal gaan, kon de heer Blaauw uiteraard niet zeggen, maar gevraagd naar zijn oordeel, of de opening van het stad huis nog dit jaar te verwachten is, meende hy met vrij groote zekerheid daarop be vestigend te kunnen antwoorden. Ofschoon thans nog geen diensten hun in trek in het nieuwe stadhuis genomen heD ben, zal dit toch binnenkort wel het ge val worden. Dit zal ,,met stille trom" ge beuren. Handel en industrie in Rijnland na den oorlog Uiteenzetting van den heer D. ten Cate Brouwer De voorzitter der Kamer van Koophan- dle en Fabrieken voor Rijnland had de le den der Kamer gistermiddag in huishoude lijke zitting bijeengeroepen. Voor den aan vang daarvan gaf de heer ten Cate Brou wer een overzicht van den toestand, waar in handel en industrie zioh thans bevinden en om de leden op de hoogte te brengen van alles wat in de droeve dagen, welke achter ons liggen, door de Kamer is ge daan. Alvorens daartoe over te gaan, verwijlde spr. met zijn gedachten een oogenibliik in diepen eerbied bij de nagedachtenis van duizenden van onze landszonen, die bij de verdediging van onzen vaderlandsdhen bo dem zijn gesneuveld. Hierna zeide de heer ten Cate Brouwer: Tot ons genoegen kunnen wij constatee- ren, dat er in het district der Kamer geen belangrijke oorlogsschade aan het bedrijfs leven is aangericht Alleen de Katwijks- sohe Kalkzandsteenfabriek en de Schelp- kal'kfabriek „Valkenburg" beiden te Kat wijk hebben eer.ige schade van beteekenis gehad, doch ook deze bedrijven zijn in middels al weer op gang. Groote droefheid vervult ons hart als wij denken aan degenen, die hun dierba ren, hun have en goed verloren hebben bij de verwoestingen die vooral in Valken burg, Koudekerk en Öegstgeest zijn aan gericht. In Koudekerk b.v. zijn vele kleine middenstanders gedupeerd. Uit een verslag, mij verstrekt door den heer burgemeester, bleek dat niet minder dan 29 in hoofdzaak kleine middenstandszaken schade leden, welke varieert van 27.tot f 7.000, per geval. Over het geheel genomen is ons district er echter goed afgekomen. Het zal u niet verwonderen wanneer ik u mededeel, dat de Kamer in de laatste weken talrijke verzoeken heeft ontvan gen om voorlichting en steun. Moeilijkhe den van allerlei aard vragen onze aan dacht. De grootste moeilijkheid en de grootste zorg geeft momenteel de rantsoe neering van benzine. Volkomen onvoorbe reid stond de Kamer voor de moeilijkste beslissingen toen de Kamer op verzoek van de burgemeesters van Leiden en Öegstgeest, op zich genomen had hun bij de toewijzing van benzine van advies te dienen. De toe wijzingen, welke de overige burgemeesters in het district der Kamer verstrekken, be hoeven, dank zij een met de Kamer in het algemeen belang getroffen interne rege ling, het fiat der Kamer. Op deze wijze toch wordt de zoo dringend noodige uni formiteit in de toewijzing verkregen, waar door onbillijkheden zooveel mogelijk wor den voorkomen. Helaas dwingen de aan wezige voorraden van benzine ons om op het verbruik scherp toe te zien. Goederen, die niet aan bederf onderhevig zijn of die te water of per paard en wagen of spoor vervoerd kunnen worden, zijn van het ver voer per auto uitgesloten. Wij zullen in de toekomst veel meer gebruik dienen te ma ken van het vervoer te water. De Kamer zal elke poging om meer geregelde scheep vaartdiensten te organiseeren, met vreug de begroeten. Voorstellen tot oprichting van een vervoercentrale zullen u straks worden voorgelegd, daar groote aandacht besteed moet worden aan de vraag op wel ke wijze het mogelyk is te voorkomen, dat auto's met de bezorging van goederen be last, ledig terugkeeren of dat de laadruim te van andere auto's niet voor de volle 10Q pet. wordt gébruikt. Met de voorradige ben zone moet zoo economisch mogelyk worden omgegaan. Doch niet alleen de benzine, ook de brandstof voor de ruwe olie-motoren is schaarsch. Dit heeft tengevolge, dat goe deren, welke voorheen met motorbooten of motortjalken vervoerd werden, thans hom bestemming per zeilschip moeten be reiken. Een dergelijk vervoer duurt van zelfsprekend langer, maar wanneer het za kenleven zich hierop insteilt, zullen de be zwaren moeilijk groot kunnen zijn. Het zal u duidelijk zijn, dat het voor den winkelstand en andere zaken in Leiden van het grootste belang was, dat het con tact met Leiden door de omliggende ge meenten kon worden gehandhaafd. De burgemeester van Leiden, dit besef fende, heeft na een persoonlijk onderhoud in overleg met de Kamer maatregelen ge troffen, waardoor zoowel de autobusdien sten als de bodediensten, zij het dan ook soms met eenige beperking, regelmatig hun diensten op Leiden konden handhaven. Behalve de moeilijkheden met het ver voer, die op het zakenleven een sterk rem- menden invloed uitoefenen, dreigt er bij mterdere fabrieken een tekort aan grond stoffen. Het is op dit oogenblik rog niet na te gaan of en zoo ja in welke mate in dit getrek kan wjrden voorzien. Veel hangt af van de houding van de Duitsche autori teiten. Men doet echter goed zich er thans reeds rekenschap van te geven, dat de aan voer van sommige grondstoffen niet moge lijk is, zoodat voor die fabrieken, duurt de tegenwoordige situatie lang voort, ern stige moeilijkheden zullen ontstaan. In den tuinbouw in het district is de toe stand in den laatsten tijd aanmerkelijk ver beterd; de veilingen hebben haar levendig karakter van weleer herkregen. De tuin ders zijn niet ontevreden. Het doordraaien DE HARTEBRUG. De kerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen is, zonder kans op tegenspraak, het populairste heiligdom in stad en omgeving. Het is ook de eenige parochiekerk, die het binnen de bolwerken heeft kunnen bolwer ken. De andere parochies hebben hun „Le- bensraum" uitgedijd tot buiten de wallen van de veste en zijn, hoewel noodgedwon gen, hun kudden tot diep in de polders achterna geloópen. De Hartebrug acht zich dus onbestreden heer en meester in de binnenstad, en het is of zij van deze uitverkiezing van kindsbeen- af een voorgevoel heeft gehad. De kerk, ge legen op een strategisch belangrijk punt, aan de samenvloeiing van moeder Rijn en dochter Mare, heeft in zijn hoog-opstuwen- den voorbouw iets koens en uitdagends, zoo'n air van: ik ben er, en ik blijf er. Het torentje gepantserd en in een schubben- harnas van leien gestoken versterkt den krijgshaftigen indruk van dit bedehuis. De Hartebrug doet er goed aan, zich in het offensief te begeven, want wat is er niet van haar vrome straatbewoonsters terecht gekomen? Van de aloude Vrouwekerk is alleen de voordeur blijven staan, de Do- minicanerkerk by de Pelikaanstraat is een jongensschool geworden, de „Mon Père" werd verheven tot zwem-basiliek. Er is in de Hartebrug echter een tegen stelling tusschen binnen en buiten. Buiten is het de „strijdende Kerk", maar wie zich laat biologeeren door het „alziend oog" in den voorgevel en de tempel ingaat, loopt zoo maar zonder de ongemakken te verduren, welke daarmede gemeenlijk gepaard gaan de „zegevierende Kerk" binnen. Dit Maria-heiligdom is 'n feestzaal, waarin de Moeder Gods „zalig prijzen alle geslach ten der aarde'". Het is meer de de kerk van het Magnificat, dan van het Stabat Mater. Onze Duitsche naburen zeggen: Jeder Tag ist kein Sonntag. .Maar in de Hartebrug is het immer feest. Het vele verguldsel aan altaren en pilaren, de kleur-rijke beschilde ringen en bovenal het majesteitelijk zich rondende dak zijn oorzaak, dat deze tem pel altijd juicht en altijd jubelt. Wie star vasthoudt aan de vooropgezette meening, dat een „waterstaats-kerk" uit de vorige eeuw per se leelijk of minstens sma keloos moet zijn, zal de Hartebrugkerk niet kunnen waardeeren. Maar ik, Venator Va- gans, vind dit een mooie kerk. Niet om de drukke versieringen, die, op den keper be schouwd, onbeduidend of middelmatig zyn, niet om het verguldsel, dat met name op en rond het hoogaltaar teveel drukte geeft, maar om het gehéél. Iemand, die nog nooit de Hartebrugkerk binnentrad, zal zich op slag geïmponeerd voelen door deze glorieuse ruimte. Men ziet de kerk echter pas op zijn schoonst van achterste-voren en onderste boven. Hei machtige gewelf, met kalme, klassieke geledingen van reohtihoekige caissons, steunend op gouden blader kronen, omvat met een prachtig-ge- ornamenteerde boog de tribune van het zangkoor. Misschien hebben de meeste kerkgangers er nooit op gelet, hoe vorstelijk deze rondboog, op welks hoogste punt koning David de harp betokkelt, de eenvoudige maar statige orgel-tribune om sluit. Het is jammer, dat het priesterkoor niet op dezelfde sobere wijze werd georna menteerd. De rood-marmeren kolonnade, met daarboven een kolonnade van groen- gemarmerd hout, het hevig-vergulde al taar, de bonte ramen en de kleurige be schilderingen maken te zamen een over laden en verstrooienden indruk. Het interieur kan geen bonte kleuren verdragen en heeft ze ook niet van noode. De galerij van witte heiligen-beelden komt bizonder goed uit tegen den mosgroenen achtergrond. Ook de preekstoel, in nagebootste en iet wat gesuste barok, past zich volkomen aan. Het is een mooi stuk houtsnijwerk, in het bizonder het paneel achter den predikant, een voorstelling van de stigmatisatie van St. Franciscus. Iedere barok-preekstoel ver toont, onbedoeld, iets dat de ernst onder mijnt. Hier hebben een troep bloote kin dertjes op onverklaarbare wijze kans ge zien het dak van den kansel te beklim men, wat echter niet de belangstelling ver mocht te wekken van twee meisjes-hoof den, die, aan weerszijden van de trap, in die pe slaap zyn gezakt, waaruit zij door geen gewijde welsprekendheid kunnen worden gewekt. De eigenlijke kunstwerken van de Harte brug staan niet in de hooge ruimte, doch in het schemer-duistere voorgeborchte, dat onder het zangkoor is uitgespaard: een hout- gesneden beeld van de H. Theresia, gra cieus als een echte Frangaise neerdalend uit den hemel, een Antonius-beeld, dat den heilige toont niet als een pap-weeke jonge ling, doch als een ascetische minderbroeder (wat ongetwijfeld meer overeenkomt met zijn karakter), en een doopkapel, zoo kuisch en rein van lichtval, zoo pril en teeder van kleur, als een jonggeboren pasgedoopt chris tenkindje. Deze drie kunstwerken van den laatsten tijd toonen aan, dat de moderne kerkelijke kunst nieuwe, zuivere schoonheid weet te wrochten. Tot slot de gebruikelijke torenbestijging. De koster, de heer W. J. Biegstraaten, die ons, met toestemming van Pastoor R. Smitz, de kerk toonde, en daarbij geen hoekje on- bezichtigd liet, zou de „porta coeli" in dit „domus Dei" ontsluiten. Aan de sleutels van zyn ring ontbrak echter de sleutel van de hemelpoort. Maar de koster verzekerde ons, dat er in dezen toren even steile laddertjes waren als in de Mare-kerk en dat het uitzicht vanaf de trans vèr-gaande was. Met deze verzekering namen wy gaarne ge noegen, en de lezer vermoedelijk ook. VENATOR VAGANS. van tuinbouwproducten komt slechts wei nig meer voor. Daarom was het een groote teleurstelling dat juist op een der laatste dagen van de 30.000 kg. peulen er wederom 21.000 kg. moest worden doorgedraaid. Men vraagt zich in bevoegde kringen af, of de vastgestelde minimumprijs van 10 ct. per kg. niet te hoog is. Direct na de bezetting heeft de Kamer zich op het standpunt gesteld, dat het haar eerste plicht was om in oprechte samen werking, zoowel met de Hollandsche als met de Duitsche autoriteiten er naar te stre ven, dat het economisch leven zoo goed mogelijk functionneert. De Kamer acht het in dit opzicht ook van belang, dat er een goede verstandhouding bestaat tusschen haar en de Duitsche autoriteiten. Wij leven in een tijd, waarvan de ge schiedenis zijns gelijke in geweldigheid niet kent. Wij zien hoe noodwendigheden zich thans verwerkelijken; daarvoor blind te zyn ware domheid. Ons land en volk maken ernstige be drukte tijden door, maar hoe donker ook thans het aspect is, wij zullen ons als fiere Nederlanders niet laten ontmoedigen en onzen blik gericht houden op de toekomst, die ons naar ik vurig hoop met Gods hulp weder brengen zal een vrij en onafhanke lijk Nederland. Na deze uiteenzetting van den voorzit ter ging de Kamer in huishoudelijke zit ting. Vervoercentrale Rijnland. In deze vergadering heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland be sloten voor het district der Kamer een ver voercentrale op te richten. De Kamer van Koophandel verzoekt daarom al degenen, die óf op de heen- óf op de terugreis met een ledige of half ledige vrachtauto zouden moeten rijden, dit by haar op te geven. De Kamer zal zich daarna onmiddellijk in verbinding stellen met de daarvoor in aan merking komende organen of personen en ondernemingen, om zooveel mogelijk noo- deloos gebruik van benzine te voorkomen. De Kamer vestigt er de aandacht op, dat als voor één der reizen vergunning tot het verbruik van benzine gegeven is, omdat deze viel onder een der gevallen van „uiter ste noodzaak", het niet uitgesloten is, dat aan de andere vracht dit criterium van uiterste noodzaak niet ten volle zal worden Een auto voor fruitvervoer zou b.v. op den terugweg bouwmaterialen, indien deze moeilijk anders dan per auto vervoerd zou den kunnen worden, mogen medenemen. DE TRAM DEN HAAG—LEIDEN. 10-minutendienst in de drukke uren. Herhaaldelijk is er over geklaagd, dat de 20-minutendienst der tramlijn Den Haag Leiden vooral voor de bewoners van Was senaar een groot ongemak is. Korten tijd geleden heeft de directie van de H. T. M. hierin eenige verbetering gebracht, door op enkele uren van den dag een 12-minuten- öienst te laten loopen. Thans echter, nu tal- looze autobezitters te Wassenaar niet van hun auto gebruik kunnen maken en dus noodgedwongen de tram moeten nemen, is een nog betere regeling tot stand gekomen, n.L een 10 minuten dienst in de drukke uren. De vertrekuren in beide richtingen zyn thans als volgt vastgesteld: Van Den Haag naar Leiden 6.32; 7.- uur en daarna iedere 20 minuten tot 8.20. Dan ieder tien minuten tot 9.20, iedere 20 minu ten tot 12 uur, iedere 10 minuten tot 12.40, ieder 20 min. tot 13.40, ieder tien minuten tot 15 uur, iedere 20 minuten tot 16.20 uur, ieder 10 minuten tot 18 uur en iedere 20 minuten tot 24 uur en ten slotte 0.25 uur. Van Leiden naar Den Haag: 5.53, 6.19, 6.46, 7.01, 7.16, 7.41, iedere 10 minuten tot 8.41, iedere 20 minuten tot 11.21, iedere 10 minuten tot 12.01, iedere 20 minuten tot 13.01, ieder 10 minuten tot 14.21, iedere 20 minuten tot 15.41, iedere 10 minuten tot 17.01 en iedere 20 minuten tot 23.41. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 7345. Leidsche Melk inrichting „De Landbouw", N.V. in oprich ting. Leiden, Rijnsburgersingel 23. De naamlooze vennootschap is thans definitief opgericht, onder den naam: N.V. Leidsche Melkinrichting „De Landbouw". (Ned. Staatscourant: 18 April 1940, Bijvoegsel No. 417. Dir. W. Th. den Hollander, Den Haag. Maatsch. kap.: 300.000, waarvan geplaatst en gestort: 60.000. 7170. „Zana" Chemische fabriek. Voor schoten, Pauwenstraat 2a. De vennootschap onder firma is met ingang van 1 Januari 1940 omgezet in een vennootschap en com mandite onder den naam: C. V. „Zana" Chemische fabriek. Beh. Venn.: V. Zats- koy, Den Haag en M. Nayman, Voorscho ten. Aant. venn. b.w.v. geldsch.: één. 1 04. Brouwer's Aardewerk. Zoeterwou- de, Hooge Rijndijk F.26. Uittr. Comm.: W. N. J. Theunissen, 's-Gravenhage. De schor sing van den directeur N. W. C. Brouwer is opgeheven.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2