De nationale trainingswedstrijden Wie wordt Lady Letchford MAANDAG 10 JUNI 19iu DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BLAD - PAG. 8 ATHLETIEK te Amsterdam Bij den openlucht kapper. Mannelijke geëvacueerden in de Residentie kunnen zich gratis laten scheren en knippen, voor welk doel zich niet minder dan 146 kappers spontaan beschikbaar hebben gesteld OSENDARP VALT TEGEN De opening van het'athletiekseizoen met de trainingswedstrijden op de Sintelbaan in Amsterdam is een volledig succes ge worden, zoowel in organisatorisch als in sportief opzicht. De verrichtingen op het veld en op de baan waren normaal voor het begin van het seizoen. Records werden niet gebroken. Groote prestaties werden er niet verricht, maar het was voor de Tech nische Commissie 'n mooie gelegenheid om het beschikbare materiaal eens te bekijken. De eenige verrassing was eigenlijk, dat Osendarp in de finale van de 100 M. de vijfde plaats bezette. Nadat hij zijn serie had gewonnen. Lutkeveld bereikte met de speer reeds de 60 M, hetgeen een goede prestatie genoemd mag worden. Helaas heeft hij in ons land in het geheel geen concurrentie. Bouman won de 800 M. al heel gemakkelijk doordat zijn tegenstan der de Ruyter niet aan den start ver scheen. Het kogelstooten was voor de Bruyn, evenals het discuswerpen. Orzel had te weinig geoefend om tot een goede prestatie te komen. Het hoogspringen bracht een overwinning voor den Zwollenaar van Loozen, die met zijn clubgenoot Peters tot I.65 M. een spannenden strijd voerde. Hooger dan 1.75 M. kon hij echter niet komen. De Trekvogelman Roest bleef juist overwinnaar bij het verspringen met een sprong van 6.69 M. Wellerdieck haalde 6.68 M. Van Loozen toonde zich een veel zijdig athleet, door op de 110 M. horden denzelfden tijd als van Leeuwen van A.A.C. te maken. De P.S.C.-er Slegt liep een goede 3000 M. Hij nam van het begin af de leiding en wist voortdurend een regelmatig tempo te houden, waardoor hij gemakkelijk won. Op de 100 M. lag Osendarp bij den start direct al achter op zijn concurrenten, wel zette hij nog even goed aan, maar van Osta, Baumgarten en Nota lieten zich den voorsprong niet meer ontnemen. Twintig M. voor het einde gaf onze nationale kam pioen zich gewonnen. De andere drie gin gen vrijwel gelijk over de eindstreep. Van Osta echter wist in de laatste meters de overwinning te behalen. Dat de tijd van II.2 sec. niet erg mooi was, bewees even later de B-klasser Peters van A.V. 1923 door de finale in den tijd van 11 sec. te winnen. Op de damesnummers ontbrak Fanny Koen. Daar Lies Koning ook verstek liet gaan, kon Agatha de Vries van A.D.A. in den tijd van 12.6 sec. de 100 M. winnen. Nel van Balen Blanken bleef met 1.50 M. beneden haar beste prestatie bij het num mer hoogspringen. Ans Niesink toonde ook ditmaal haar kracht bij hèt discuswerpen en kogelstooten. Mej. de Vries won het verspringen met een sprong van 5.03 M. voor mej. van Balen Blanken. Mej. Dam mers won de 80 M. horden, waarin zij als B-klasser startte, in den tijd van 13.9 sec. De wedstrijden vingen met een minuut stilte aan voor de gevallen athleten, waar na het Wilhelmus werd gespeeld. De resultaten. De uitslagen luiden: Dames. Hoogspringen, klasse A: 1. Nel van Balen Blanken (Sagitta) 1.50 M; 2. J. de Vries (Athleta) 1.45 M. B-klasse: 1. T. Burger (Sagitta) 1.40 M.; 2. S. van Hoogen (A.D.A.) 1.40 M. Discuswerpen, klasse A: 1. Ans Niesink (Sagitta) 36.065 M.: 2. M. van der Raadt (De Volewijckers) 33.67 M. B-klasse: 1. S. van Hoogen (A.D.A.) 30.31 M.; 2. St. van Leeuwen (Zeeburg) 30.28 M. Kogelstooten, klasse A: 1. Ans Niesink (A..DA.) 10.34 M.; 2. St. van Leeuwen (Zeebrug) 10.27 M. Klasse B: 1. M. M. Honing (Zaanland) 8,66 M.; 2. J. Boumans (Sagitta) 8.28 M. Verspringen, klasse A: 1. Agaath de Vries (A.D.A.) 5.03 M.; 2. Nel van Balen Blanken (Sagitta) 4.69 M. Klasse B: 1. A. Loohuis (A.D.A.) 4.46 M.; 2. Ria de Goede (K.N.A.U.) 4.42 M. Speerwerpen, klasse A: 1. E. Dammers 'Zeeburg) 35.07 M.; 2. G. Slisser (Sagitta) 32.22 M. v Heeren. 110 M. horden, klasse A: 1. van Leeuwen (A.A.C.) 16.5 sec.; 2. Van Loozen (P.E.C.) 1.5 sec. 400 M.: 1. Noordhoek (Vlug en Lenig) 52.6 sec.; 2. de Roode (Haarlem) 53.4 sec.; 3. Peereboom (AAC.) 54.7 sec. B-klasse Pij per man (V. en L.) 53.6 sec. Polsstokhoogspringen, klasse A: 1. La- moree (Haarlem) 3.60 M.; 2. Butselaar (Hellas) 3.60 M. Klasse B: 1. Markensteyn (Pro Patria) 3.60 M. Hoogspringen met aanloop: B-klasse: 1. van Loozen (P.E.C.) 1.75 M.; 2. Peters (P.E.C.) 1.65 M. 3000 M. hardloopen, A-klasse: 1. Slegt (P.S.V.) 9 min. 10.1 sec.; 2. Bakker (A.A.C.) 9 min. 23.7 sec. B.klasse: 1. Bruyn (A.A.C.) 9 min. 26.6 sec. Verspringen met aanloop, klasse A: 1. Roest (Trekvogels) 6.69 M.; 2. Wellerdieck (Hellas) 6.68 M.; 3. Peters (P.E.C.) 6.63 M. Klasse B: J. Veereschüd (G.A.C.) 6.07 M. Speerwerpen, klasse A: 1. Lutkeveld (A.P.G.S.) 60.25 M. Klasse B: 1. Wolthers (Hellas) 50.57 M.; 2. Dammers (Zeeburg) 49.51 M. 100 M. klasse A. .(dames): 1. A. de Vries (A.D.A.) 12.6 sec.; 2. A. Zijlstra (Zeeburg) 13.6 sec.; 3. Schuurman (Zee burg) 13.8 sec. 30 M. horden (dames): 1. Dammers (Zeeburg) 13.9 sec.; 2. Nel van Balen Blanken (Sagitta) 13.9 sec. Kogelstooten (heeren) A-klasse: 1. de Bruyn (V. en L.) 14.29 M.; 2. Creel (A.P.G.S.) 113.34 M.; 3. Houtzager (V. en L.) 1411 M. B-klasse: 1. O. Kronig (Holland) 12.25 M. 100 M. hardloopen, klasse A: 1. van Osta (Trekvogels) 11.2 sec.; 2. Heinz Baum garten (Trekvogels) 11.2 sec.; 3. Nota (Holland) 11.2 sec.; 4. Boersma (A.A.C.) 11.3 sec.; 5. Osendarp (Trekvogels). 100 M. hardloopen, klasse B.: 1. Peters (A.V. 1923) 11 sec. Discuswerpen, klasse A.: 1. de Bruyn (V. en L.) 41.44 M. Klasse B: 1. ten Bruggencate (A.V. 1937) 37.80 M. 800 M-, klasse A: 1. Bouman (A.A.C.) 1 min. 56 sec.; 2. de Bruyn (Trekvogels) 2 min. 0.3 sec.; 3. de Roode (Haarlem) 2 min. 5.4 sec. WERELDRECORD 4 x 200 METER ESTAFETTE VERBETERD Gistermiddag is de damesploeg van de S. C. Charlottenburg tydens wedstrijden er in geslaagd het wereldrecord 4 x 200 M. estafette te verbeteren en te brengen op 1 min. 44.6 sec. Het oude record stond op naam van de nationale Duitsche ploeg, be staande uit de dames Engelhardt, Feld- mann, Wittmann en Gericke, die het ves tigde op 26 Juni 1932 te Neurössen met een tijd van 1 min. 45.8 sec. In Juni 1938 maakte de Duitsche nationale ploeg, be staande uit de dames Albus, Dörffeldt, Voigt en Müller een tijd van 1 min. 45.3 sec. en bleef hiermede dus onder het wereldrecord,, doch de I.A.A.F. schijnt dit record niet erkend te hebben. Verdere uitslagen luiden: 400 M. 1. Linnhoff 49.1 sec. 800 M.: 1. Giesen, 1 min. 55.9 sec. Kogelslingeren: 1. Blask 51.84 M. WIELRENNEN. WEDSTRIJDEN IN HET OLYMPISCH STADION. De openingswedstrijden op de wieler baan van 'het Olympisch stadion te Am sterdam werden begunstigd door bijzonder fraai zomerweer. Ondanks de moeilijkheden betreffende het vervoer, viel de belangstelling tooh nog mee. Bij den aanvang van het nieuwe wie- Ierseizoen zag men zich terstond voor bij zondere moeilijkheden geplaatst, daar het samenstellen van een internationaal pro gramma niet mogelijk bleek. Ondanks de zen tegenslag is het de directie toch gelukt een interessant nationaal programma sa men te stellen, dat in verschillende onder deden meer dan normale bel angst te lling verdiende. Op de eerste plaats kwam hier voor in aanmerking het duel tussohen de beide wereldkampioenen Derksen en van Vliet, waarin de wereldkampioen der profs een fraaie overwinning behaalde. In den eersten rit ontglipte Derksen voor de Marathontribune aan de strenge bewaking van Van Vliet. Hij dook snel onder van Vliet door naar den binnenkant van de baan en wist een zoodandgen voor sprong te nemen, dat hij ongenaakbaar bleef voor van Vliet, die met een halve wiellengte verloor. In den tweeden en den derden en beslissingsrit toonde van Vliet zich onbedreigd de meerdere. De tandem wedstrijd voor beroepsrijders bracht een verdiende zege voor het koppel Zwartepoorte-Roes. Wals toonde zich we derom de beste nationale stayer. Vooral in de laatste manche demonstreerde hij zijn groot kracht door zich in de eerste 10 ronden reeds van de laatste plaats op te werken naar den kop. Over het algemeen was dit niet onbelangrijke deel van het programma' het minst interessant, omdat er vrijwel geen strijd te zien werd gege ven. Wil men voor dergelijke wedstrijden bij het publiek een behoorlijke belangstel ling trekken, dan zullen de renners toch moeten inzien, dat men iets beters en aan- trekkelijkers naar voren zal moeten brengen dan zij gistermiddag vertoonden. Het publiek wil nu eenmaal strijd zien. Vooral de tweede manche was al bijzonder dor en het aankijken nauwelijks waard. De uitslagen luiden: Tandemwedstrijd voor beroepsrijders: le rit: 1 ZwartepoorteRoes, 1 min. 16 sec.; 2 van der VoortMotke; 3 de Graaf 'Reuter; 4 van RijnHiddes. 2e rit: 1 ZwaartepoorteRoes, 1 min. 17 sec.; 2 van der VoortMoltke; 3 de Graaf Reuter; 4 van RijnHiddes. Sprintmatoh tussdhien de beroepsrijders A. van Vliet en J. Derksen. le rit: 1 Derksen (laatste 200 meter 13. sec.); 2 van Vliet. 2e rit: van Vliet (laatste 200 meter 13.2 sec:); 2 Derksen. 3e rit: 1 van Vliet (laatste 200 meter 12.2 sec.); 2 Derksen. Wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders te verrijden in drie ritten, telkens over 25 km. (50 ronden). 1 Wals, 4 pnten; 2 Bosland 7 p:; Bakker 8 p.; 4 Franschman 14 p. en 5. Groenewe- gen. JEDNE WINT DE RONDE VAN ITALIë Door de omstandigheden is de ronde van Italië één van de weinige wegwed strijden, welke dit jaar doorgang gevon den hebben. De deelneming van buiten landers bleef beperkt tot den Zwitser Diggelman. De Italiaansche renners hebben onder ling een spannenden strijd gevoerd op het 3500 K.M. lange traject. Op 17 Mei werd gestart en Zondag, dus na ruim drie weken rijden, kwamen de renners weer in Milaan binnen. De laatste etappe liep van Verona naar Milaan en werd gewon nen door Leoni. De verrassing van deze ronde was fiet rijden van Jeune, tot nu toe vrijwel een onbekende in de wielerwereld. Hij slaag de er echter in alle bekende renners uit de ronde van Frankrijk achter zich te laten. Met een tijd van 107 uur 31 min. 10 sec. plaatste hij zich eerste in het alge meen klassement. Mollo volgde op hem met een tijd van 107 uur 33 min. 50 sec. De kampioen Bartali moest zich ditmaal tevreden stellen met de tiende plaats, ter wijl de eenige buitenlander, Diggelman, direct hierop volgde. AUTOMOBILISME CONCOURS DTDLEGANCE TE SCHEVENINGEN Hoewel aanvankelijk het plan bestond het „Concours d'Elegance" dit jaar niet te doen plaats vinden, heeft de directie van de „Maatschappij Zeebad Scheveningen" besloten, in samenwerking met het bestuur van de „Kynologen club den Haag", gezien de groote belangstelling en de vele aan vragen, het concours toch te houden buitengewone omstandigheden voorbe houden op Zaterdag 17 Augustus e.k., bij gunstig weder op het terras van het Kur- haus, bij ongunstig weer in de groote Kurzaal. Het programmma is ter perse en alle in lichtingen, ook wat de costumes betreffen, zijn verkrijgbaar bij den secretaris van het concours, den heer H. Peters, Kurhaus, Scheveningen. De eventueele baten van het concours zullen worden afgedragen aan „het Neder- landsche Roode Kruis". ROEIEN OP 28 JULI A.S. NATIONALE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN? Gistermorgen is het bestuur van den Ne- derlandschen Roeibond in bet clubgebouw van „Poseidon" te Amsterdam" in verga dering bijeengekomen. In principe werd besloten om op 28 Juli a.s. de nationale roeikampioensöhappen te Amsterdam te houden. Een definitief besluit werd nog niet genomen, omdat men eerst eens wil afwachten, boe de toestand' zich verder zal ontwikkelen. Ook wil men de wedstrij den van de „Koninklijke" en die om den Holland-beker eerst bezien. Bovendien staat 'het nog niet vast, of de Boschlbaaii ter beschikking staat. Wie z'n omzet wil vermeeren, moei adverteerent FEUILLETON door CHARLES GAR VICE. (Nadruk verboden). 48) „Rose zal hem aannemen ja. tenzij er is maar één man op de wereld, die het zou kunnen voorkomen, en hij stelt zich aan als een krankzinnige terwille van een mi serabel meisje, dat niet waard is, met Rose in één adem genoemd te worden!" Ze kreunde. „Denk je dat hij vanavond zal komen?" „Hij heeft het beloofd", zei Vane schou derophalend. „Maar je kunt den laatsten tijd onmogelijk staat op hem maken". Het etensuur in Grosvenor Square was kwart over zeven, en omstreeks dien tijd zat Lady Letchford in den salon, stijf recht op in haar stoel en zenuwachtig met haar vingers op de zijleuningen trommelend, terwijl ze nu en dan een onrustigen blik op de deur wierp. Eindelijk kwam Rose Vavasour binnen, gekleed voor het diner. Er was een uitdrukking van weemoedige teederheid en verwachting in haar oogen en haar wangen bloosden wat dieper dan gewoonlijk. Zelfs de trotsche oude vrouw kon niet nalaten haar met oprechte bewon dering aan te staren zij had haar nog nooit zóó mooi en onweerstaanbaar gevon den. De gong voor het diner klonk dreunend door het huis en Lady Letchford wierp met een zwaren zucht een blik op de klok. „Hij komt niet", zei ze radeloos. „En Vane?" „Die zal niet komen zonder hem. Laten we maar aan tafel gaan". Maar nauwelijks was de soep opgediend of de deur ging open en Heron kwam bin nen. Hij liep rustig de kamer door, kuste vluchtig zijn moeder en stak Rose de hand toe. Beide vrouwen merkten daarbij op de oudste met bezorgdheid, de jongste met felle jalouzie dat hij eruit zag als.een gebroken man. „Ik ben bang, dat ik een beetje over tijd ben", zei hij, terwijl hij aanschoof. „Ik ben blij, dat u niet gewacht hebt". „We dachten al, dat je ons toch nog in den steek liet", zei Rose, met haar gewone rustige opgewektheid, en zoo luchtig, of ze hem de laatste maand eiken dag gezien had en of er intusschen niets gebeurd was. „Waar heb je mijn broer gelaten?" „Vane?" vroeg hij verstrooid. „O ja, dat is waar ook, ik zou op hem gewacht heb ben en we zouden samen hierheen gegaan zijn. Het is me heelemaal door het hoofd geschoten". Lady Letchford nam een voorbeeld aan Rose's luchtigen tact en begon met dezelfde opgewektheid een gesprek met hem. Onge twijfeld was het de beste tactiek, hem te behandelen of er niets bijzonders gaande was. Rose zelf was ongewoon levendig en on derhoudend; roerde allerlei opverschiUige onderwerpen aan en vertelde grappige voorvalletjes uit de uitgaande wereld, be doeld om hem te amuseeren. En langzamer hand schen het of ze succes zou hebben; het strakke gezicht ontspande zich meer en meer; zijn blik werd zachter, zijn stem klonk minder scherp: Hij deed geen poging meer, zich te onttrekken aan dén weldadi- gen en kalmeerenden invloed, die er van haar opgeruimd gepraat uitging. Rose zelf was ongewoon levendig en on derhoudend; roerde allerlei onverschillige onderwerpen aan en vertelde grappige voor valletjes uit de uitgaande wereld, bedoeld om hem te amuseeren. En langzamerhand scheen het of ze succes zou hebben; het strakke gezicht ontspande zich meer en meer; zijn blik werd zachter, zijn stem klonk minder scherp. Hij deed geen poging meer, zich te onttrekken aan den weldadi- gen en kalmeerenden invloed, die er van haar opgeruimd gepraat uitging. Na het eten lieten ze hem een oogenblik alleen óm nog wat te rooken. „Blijf je niet te lang weg?" vroeg Rose met haar zacht- sten glimlach, vóór ze Lady Letchford volgde naar den salon. „Ik moet straks nog naar Lady Merivale". Hij knikte toen zei hij plotseling: „Hè nee, toe blijf vanavond eens thuis". „Thuisblijven! Ik ben bang, dat. Maar goed ,ik zal er nog eens over denken". De twee vrouwen zaten bij het vuur in den salon, Lady Letchford triest en be zorgd, Rose glimlachend en vol zelfver trouwen. „Wat is hij in dien korten tijd ver ouderd!" tobde zijn moeder. „Ik kan het aanzien. Rose!" „Laat hem niet merken, dat u zich zoo ongerust over hem maakt", zei het mooie meisje zacht- „We moeten hem niet af schrikken door gejammer, als we hem niet willen verliezen". „Neen, we mogen hem niet verliezen. Rose, ik stel al mijn hoop op jou. O, ik heb wel gemerkt hoeveel invloed je op hem kunt uitoefenen als je wilt! Red hem, als je kunt, terwille van mij!" „Ik zal dat doen terwille van mezelf', antwoordde zij, met een veelbeteekenend lachje. „Denk je, dat hij iets weet omtrent dat dat meisje?" vroeg Lady Letchford. „Neen, ik weet zeker van niet", zei Rose. „Als hij er iets van wist, zou hy haar over al zoeken haar opsporen; en dat heeft hij niet gedaan. Neen, dat moeten we tot el- ken prijs voor hem verborgen houden". Eindelijk kwam Heron uit de eetkamer, Rose ging een beetje verzitten op den di van om plaats voor hem te maken. „Je bent warempel heelemael een vreem de voor ons geworden", zei ze lachend. „Waarom kom je ons niet eens wat vaker opzoeken?" „Och ik ga nogal veel uit den laatsten tijd" zei hy vaag. „Wel, als je jezelf daarbij maar amu seert, dan is dat al 'n meer dan voldoend excuus! Maar van uitgaan gesproken ik moet dadelijk eens opstappen, over 'n mi nuut of vijf. Je bent ook zoo lang in de eetkamer gebleven!" „Opstappen? O ja, je moet naar de Meri- vales, hè? Is dat nu werkelijk noodig?" .,Ik vrees dat ik 't al zoo half beloofd heb." „Halve belcfren tellen niet mee. Aan wie heb je 't beloofd?" „Lord Cornvale", antwoordde ze. ,,'t Is nogal een groote fuif vcor dezen tijd van 't jaar, en min of meer te zijner eere. Heb je geen zin om mee te gaan?" „Neen", zei hij kort. Ze keek niet beleedigd; integendeel, er kwam een zwakke glans van voldoening in haar oogen. Als ze hem maar tot boosheid en afkeuring kon brengen, was haar doel al bereikt. „Nee, daar was ik ook al bang voor", zei ze. „Je bent natuurlijk erg moe. Wil je nu zoo goed zijn, even voor me te bellen en ze vragen om den wagen voor te rijden?" Hij liep naar de bel, maar drukte niet op den knop; inplaats daarvan ging hij lang zaam naar den divan terug en zei gedempt: „Ga er niet heen. Blijft vanavond' hier om mij een pleizier te doen." „Goed dan", zei ze, „als jt 't zoo graag wilt. Dan zal ik een beetje rustige muziek voor je maken dat zal je goed doen." Ze stond op en liep langzaam naar de piano, zachtjes in zichzelf neuriënd. De oude dame stond stij-f en moeilijk op, mompelde iets over haar „werk" en verliet de kamer. Heron hield de deur voor haar open, ging toen weer bij het vuur zitten en Rose begon een paar melancholieke oude Fransche liedjes te zingen, die als weemoe dige bloemengeur door de kamer dreven. Toen gleed ze, zonder op te houden, over op een liefdeslied van Grieg. Er was iets in haar stem, dat hij er nog nooit in ge hoord had en dat hem boeide als geheel nieuw en belangwekkend. Toen ze einde lijk ophield, zei hij zacht: „Houd er nog niet mee op, Rose. Zing nog iets." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8