De eerste slacht offers van het zwemmen Zonnebaders opgepast KLEINE ANNIE 5)e collectieve axheiddaueeceenhamót Ut het ffiCoemêoUmfrechyf. MAANDAG 10 JUNI 1940 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 QemengdeSi&iicfiten In het natuurbad „Tinaarlo" onder Zuid-Laren verdronken. In het natuurbad „Tinaarlo" onder Zuid- Laren is gistermiddag de 16-jarige Klaas van der Heide uit Groningen bij het zwem men verdronken. Baders die den knaap in de diepte zagen verdwijnen, sohoten ijlings toe en brachten hem op het droge. Een dokte paste nog kunstmatige ademhaling toe, de jongen bleek echter reeds gestorven te zijn. Jongeman kreeg kramp bij het zwem men in de Maas en werd door den stroom meegesleurd. Zaterdagavond te half negen had de 18- jarige L. van Dinter uit Oss zich met een groepje vrienden naar Megen begeven om daar in de Maas te gaan zwemmen. Toen de jongelui in de rivier bevonden, schijnt van D., die niet al te goed kon zwemmen, kramp te hebben gekregen. Hij verdween onmiddellijk in de diepte. Daar hij door den stroom werd meegesleurd slaagden znij vrienden er niet in hem te redden. Na twee uur dreggen is het slachtoffer opge haald. Hoewel het zwemmen in de Maas gevaar lijk is wordt er toch druk in die rivier ge zwommen ook al omdat het zwembad te Oes gesloten blijft. Jongeman dood gevonden in natuur bad te Bilthoven. De 20-jarige W. H. uit Utrecht, die gis teren in het natuurbad „De Biltsohe Dui nen", in Bilthoven was gaan zwemmen, is, toen hy zich in het water bevond, on wel geworden en verdronken. Bij het op dat moment zeer drukke be zoek heeft geen der aanwezigen iets van het ongeval gemerkt en eerst geruimen tijd na de verdrinking stootte een zwem mer in het ondiepe basin tegen een lichaam op den bodem. Dr. Zwaardemaker uit Bilt hoven paste nog kunstmatige ademhaling toe, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Jongen in IJselmeer verdronken. Gistermiddag is in het strandbad „Neefjes" bij het baden in het IJselmeer de 13-jarige zoon van den heer Jirlings uit Hoorn verdronken. De knaap, die zich met zijn makkers in ondiep water had bege ven, werd plotseling vermist. Na een paar uur dreggen heeft de politie het lijk opge haald. Men vermoedt, dat de jongen door kramp is getroffen. Ook de zee vraagt een -slachtoffer. Gisteravond omstreeks elf uur, begaf de 25-jarige S. de H., uit de Van Egimond- straat, in Den Haag, zich ter hoogte van het pad naar de Wieringschestraat aldaar op het stille gedeelte van het strand, in zee. Er stond op dat moment een zeer ster ke stroom. De H., die de zwemkunst niet verstond, is met den stroom waarschijnlijk meegesleurd en is sinds dien tijd niet meer gevonden. Men neemt aan, dat hij ver dronken is. FAMILIE VAN ACHT PERSONEN TE WATER. Hun carrier reed in het N.-Holl.-kanaal. Zondagmiddag omstreeks vijf uur heeft zich op den Buikslolerweg tegenover het Florapark te Amsterdam, waar vrij in het Noord-Hollandsch kanaal gezwommen mag worden, een ongeluk voorgedaan, dat gelukkig zeer goed is afgeloopen. Een familie met enkele kennissen, in totaal acht personen, naderde, gezeten in een open bakfiets, deze plaats, met de bedoeling daar te gaan kampeeren. De bestuurder van de bakfiets vond een goed plekje en wilde het gezelschap er heen brengen. Hij reed den grasberm op, doch wist de fiets op de helling niet tydig tot stilstand te brengen, met het gevolg, dat het geheele gezelschap het water in reed. Van alle kan ten snelden zwemmers toe, die de drenke lingen, waaronder een kindje van tien maanden en een tweeling van zeven jaar, spoedig op het droge hadden gebracht. Slechts de vrouw van den bestuurder kwam er minder goed af. Zij was bewuste loos geraakt, doch kon in het gebouw van den G.G. en G.D. aan den Wingerdweg spoedig bijgebracht worden. De kampeer- plannen waren echter grondig verstoord en imet druipende kleeren keerde het gezel schap naar huis terug. ONTPLOFFING TE BAARN. Twee knapen gewond. Te Baarn heeft Zondagmiddag een ont ploffing plaats gehad in de woning van den heer De B. aan den Zandvoortweg. Twee jongens van kennissen uit Laren waren daar in de huiskamer bezig met het vervaardigen van een ontplofbare stof, welke zij by de vischvangst wilden gebrui ken. Om spoedig een behoorlijke hoeveel heid visch bijeen te hebben, brengt men deze stof in het vischrijke water tot ont ploffing, waarna de doode visch boven komt dryven en geschept kan worden. Door onopgehelderde oorzaak is tijdens het samenstellen, deze stof tot ontploffing gekomen. Eén der 'knapen werd ernstig aan. hoofd) en, handen gewond. Waarschijn- AMSTERDAMSCHE JONGEN ZOO VERBRAND, DAT ZIJN TOESTAND ERNSTIG IS. De heerlijke zomersohe zon, welke dit weekeinde vele stadsbewoners naar buiten heeft gelokt, heeft zijn slachtoffers ge- eischt. Nog altijd zijn er menschen, die geen maat weten bij het zonnebaden en later in den waren zin van het woord op de blaren zitten. Deze oruverstandighedd kan echter zeer ernstige gevolgen hebben, ja zelfs levens gevaar opleveren, zooals een zes tien-jarige Amsterdammer gisteren aan den lijve heeft ondervonden. De jongeman was in Zaandam geweest, had daar gezwommen en gevaren en niet voldoende acht geslagen op de stralende zon. Gisteravond keerde hij naar de hoofd stad terug. Op het Centraal Station werd hij echter onwel en geraakte buiten be wustzijn. De G.G. en G.D. werd gewaar schuwd. Het bleek, dat de jongeman over het geheele lichaam was verbrand. Hij is spoedig overgebracht naar het Binnengast huis en daar ter verpleging opgenomen. Zijn toestand is zeer ernstig. lijk zal hij beide oogen moeten andere kna^p kreeg eveneens verwondin gen, doch kan thuis verpleegd worden. De ontploffing was op zeer grooten af stand te hooren en heeft in de woning van den heer De B. groote schade aangericht. MOORD TE ROTTERDAM. Man steekt zijn zwager dood. Gistermiddag is in de Brederodestraat te Rotterdam omstreeks kwart voor zes een 38-jarige perser uit een der randgemeen ten, tengevolge van een woordentwist, door zijn zwager met een mes gestoken en kort daarna overleden. De chauffeur J. K., wonende in de Bre derodestraat, ontving bezoek van zijn zwa ger. Na een gesprek, dat de gemoederen nog al opwond, verliet de zwager het buis. Even later keerde hy echter op zijn schre den terug en begon, woedend als hij was, tegen de voordeur van K. te trappen. Deze werd door deze handelingen zov, kwaad, dat hij een broodmes greep, daarmede naar buiten liep en zijn zwager ernstig verwond de. Het slachtoffer strompelde nog eenige meters over de straat en zakte toen ineen. Toen hulp kwam opdagen, was het reeds te laat. Het slachtoffer was aan de beko men verwondingen overleden. De dader kon onmiddellijk gearresteerd worden en is daarna op het politiebureau aan een ver hoor onderworpen. De stoffelijke resten van bet slachtoffer zijn naar een zieken huis overgebracht. POGING TOT DOODSLAG TE SWALMEN De dader gearresteerd. Wegens poging tot doodslag is door den rjjksveldiwaohter te SwaLmen gearresteerd en Zaterdagmiddag voor den officier van Justitie te Roermond geleid de 46-jarige v. L., fabriekarbeider te Maasniel. •L., die Vrijdagavond te veel had gedron ken, was op weg naar zijn huis, toen hij bij de woning van B. Cox te Swalmen was gekomen en met dezen persoon, die in zijn tuin stond, ruzie zocht, aldus meldt „De Crt" Plotseling gooide de dronkeman zijn rij wiel tegen het liohaam van C., die daarop verder zyn tuin invluchtte. Hierbij kwam hij te struikelen, waarop de verdachte boven op hem sprong, hem by de keel greep en een mes trok, om hem, zooals hij riep, „kapot te steken." Een zoon van Cox, die een en andier had gezien, snelde zijn vader te hulp en kon nog bytyds den arm van den besehonkene een andere richting geven toen deze wilde steken, doch kon niet verhinderen, dat zijn vader nog in den pols werd getrof fen. L. werd kort daarop overmand en ge arresteerd. Hij is na verhoor opgesloten in het huis van bewaring VERDWENEN KINDEREN TE ROTTERDAM. De commissaris van politie, afdeeling kinderpolitie, Haagsoheveer 23 te Rotter dam, verzoekt namens de ouders inlich tingen omtrent de volgende minderjari gen: Margje van Gelderen, geboren te Rotter dam, 19 April 1940, die als couveuse kindje in het ziekenhuis Coolsingel verpleegd werd op den dag van het bombardement en omtrent wie de ouders sindsdien niets vernomen hebben. Wilhelmus Adrianus Joseph Schoon, ge boren te Rotterdam, 24 September 1925 (herplaatsing), die volgens geruchten door een Roode Krudszuster op den dag van het bombardement vervoerd zou zijn in een auto van de slagerij van Van Woerden van den Oostzeedijk af. Hij was gekleed in een bruin colbertjasje, grijs-bruine pull over, fluweelen broek, grijs geblokte knie kousen, bruine sportschoenen, interlook ondergoed. Alida Sophia Janse, geboren te Rotter dam, 31 Mei 1924, fabriekarbeidtster, wo nende Rubroekstraat 79, die op 14 Mei jl. van huis is gegaan en niet teruggekeerd. Signalement: Lang 1.60 meter, flink pos tuur, blond haar, gezonde kleur, bolrond gezicht, blauwe oogen, gekleed in donker blauwe jurk met ritssluiting, "zonder man tel of hoed. DIEF VAN TAFELZILVER OPGESPOORD Ln den nacht van 30 op 31 Maart j.l. werd ingebroken in een villa aan den Heeren- weg te Heemstede. Een groote hoe vee, he id tafelziilver, ter waarde van ongeveer 350 gulden, werd ontvreemd. De wijze, waarop deze diefstal was ge pleegd, bracht de politie op de gedachte, dat hier wel eens de 53-jarige recidivist F. M. uit Rotterdam aan het werk kon zijn geweest. Veertien dagen tevoren was de man uit de bijzondere strafgevangenis te Soheveningen ontslagen, waar hij een straf van 2Vi jaar had ondergaan. Eenige dagen geleden kreeg de recherche te Heemstede bericht uit Amsterdam, dat bij een Bank van Leening tweemaal een hoeveelheid tafelzilver was beleend, over eenkomende met het signalement van het te Heemstede ontvreemde zilver. De hou der van de bank van leening herkende in een foto pertinent den man, die het zilver had aangeboden. Er volgde een verzoek tot opsporing van M., die den laatsten tijd bij zijnzuster te Rotterdam thuis kwam. Toen hy van de opsporing hoorde, meldde hij zich bij de recherche, met de vraag, wat men van hem wenschte. Hij werd daarop onmiddellijk op transport gesteld naar Heemstede, doch bleef daar hardnekkig ontkennen de in braak te hebben gepleegd. Dit zou hem echter niet veel baten. De theedoeken, waarin het beleende zilver was verpakt, werden herkend door zijn zuster. Na zijn ontslag uit de gevangenis had hij dieze doe ken van haar gekregen. M., die reeds een kwarteeuw in de ge vangenis heeft doorgebracht, is ter be schikking van de justitie te Haarlem ge steld. TWEE LEGERPAARDEN GESTOLEN. Tijdens de Pinksterdagen waren bij den landbouwer N. op diens boerderij te Some ren twee fraaie legerpaarden achtergeble ven. Aan den oproep om alles aan te ge ven wat door Ned. militairen was achter gelaten, heeft de landbouwer geen gehoor gegeven. Hij heeft zich de paarden toege- eigend en ze tegen enkele guldens per week vergoeding en onderhoud aan een vrachtrijder verhuurd. De rijksveldwacht, die van een en ander kennis had gekregen, stelde naar de plotselinge vermeerdering yan N.'s veestapel ,een onderzoek in. N. legde een bekentenis af en is voor den Officier van Justitie te Roermond geleid, waarna hij na verhoor gisteravond in het huds van bewaring is opgesloten. ONTVANGER VAN BARNEVELD AANGEHOUDEN. Verdacht van fraude. Op verzoek van den burgemeester van Barneveld heeft de recherche te Amsterdam aangehouden den voortvluchtigen rijks ontvanger der Directe Belastingen, Invoer rechten en Accijnzen, F. A K. uit Barne veld. De ontvanger wordt verdacht van fraude van ongeveer 2000. De ontvanger, die 62 jaar is, is op trans port gesteld naar Barneveld, waar het nieuws van zijn arrestatie groote ontstelte nis heeft verwekt. Bekend is, dat tijdens de evacuatie der burgerbevolking van de gemeente Barne veld in verschillende verlaten woningen inbraak is gepleegd, aldus de „Tel.' De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de plunderaars ook het kantoor van den Rijksontvanger hebben bezooht, doch hier omtrent bestaat nog geen zekerheid. Een feit, is, dat er kort na den terugkeer der burgerbevolking op dit kantoor onregel matigheden zijn ontdekt, waarvccr nog geen aannemelijke verklaring kon worden gegeven. VOORUIT 1VLUO .WAT! we Moeren H/er MM paan noot \IEMAM0 en ACHT? KOMT O AT Wij oe \6Amk a e pu/Ho eet \ne&aen. ove Moe yen maksh pat, W web tonen} t en nu maar fl/mt. we -> J MOBTerf /H Et-K bEVAL PAT t <tno hezer/i we moe- 'JTEM HET OW/HbeM OHS TE 2EbbCM U/AAP T-F \DAT6EU> veeeORbeti \hcEPT. ea li ceen -njo Te veRaeeen Werkgevers bespreken moeilijkheden en mogelijkheden- Zaterdagmiddag j.l. kwamen de kath, bloembollenkweekers in „de Nachtegaal" te Lisse bijeen ter bespreking van de col lectieve arbeidsovereenkomst. Daar de heer J. W. A. Lefeber door on gesteldheid verhinderd was, leidde de heer P. A. van Reisen de vergadering. Spr. heette in het bijzonder den Geestelijk-Ad viseur, prof. A. H. P. Cleophas, welkom, alsmede de heeren Th. F. van Rijn, voor zitter van de Kweekersvakgroep J..T.B. en ir. Adr. Jacobs en C. P. Vergouwen resp. directeur en leeraar van de Kath. Land- bouwwinterschool te Voorhout. Aanleiding tot deze bijeenkomst, aldus vervolgde de voorzitter zijn openings woord, is een initiatief van de neutrale werkgeversvereeniging in het bloembol- lenbedrijf. Deze vereeniging is van oor deel, dat de bijzondere omstandigheden het. noodig maken zich te beraden over het thans geldende contract. Gezien de ui'komsten van het bedrijf, welke door de teelt van akkerbc-uw- en tuinbouwpro ducten eenerzijds en van de niet af te zet ten bloembollen anderszij ds zeer vermin derd zijn, is dit initiatief zeker het over wegen waard. Gezien de bestaansmoge lijkheid der arbeiders echter rijst de vraag: Kan er verminderd worden? In ieder geval is door de besturen der werk- geversvereenigingen in principe aanvaard zonder meer het contract niet op te zeg gen, doch in ernstig overleg met de arbei dersorganisaties tot een oplossing van de moeilijkheden te geraken. Alvorens dit punt ter bespreking aan de vergadering voor te leggen, geeft de voor zitter aan den secretaris, den heer Zonne veld, de gelegenheid de notulen der vori ge vergadering voor te lezen. Deze werden onder instemming van de vergadering vastgesteld. Tijdens de bespreking van de collectieve arbeidsovereenkomst kwam ter vergade ring het volgende tot uitdrukking. Er zijn door de andere werkgevers loo- nen genoemd van 18.50 en f 16.Het is zaak, dat de bedrijven zoolang moge lijk op zijn minst als werkgelegenheid in stand blijven. Het tegenwoordig loonr opgebracht door de bedrijven, is daaraan niet bevorderlijk. Wat kunnen de arbeiders, wat kunnen de patroons? Ver schillende uitlatingen en gedragingen van de arbeiders toonen aan, dat ook zij het tegenwoordig contract niet au serieux ne men. Medegedeeld werd, dat er patroons zijn, die een deel loon wekelijks inhouden met de mededeeling, dat, wanneer het be ter wordt, het ingehoudene alsnog zal wor den uitgekeerd. Een en ander is niet juist. Er is een overeenkomst en daaraan heb ben beide partijen zich te houden. Intus- schen blijkt hieruit wel, dat herziening noodzakelijk is. Zonder contract willen we bij voorkeur niet. De heer v. d. Berg van Noord wij kerhout stelt voor een grondloon van b.v. 14 of 15 gulden vast te stellen en daarboven, uit eenige bron, een kindertoe slag van 0.75 per week per kind, te be ginnen met het eerste, toe te voegen. Hier mede wordt het bedrijf in zijn bestaan beschermd en worden arbeider en gezin gediend. Spr. pleit voor kordaat vasthou den aan voorstellen onzerzijds. Hoe staat het met den kinderbijslag? Het laatstgenoemde voorstel vindt alge- meene bijval. Een moeilijkheid is echter, waaruit de kinderbijslag zou moeten woer den betaald. De voorzitter meent gelezen te hebben, dat in Denemarken een zelfde regeling onlangs tot stand gekomen is en de bijslag uit de arbeidersfondsen met sub sidie der Regeering zou worden betaald. Deze mededeejing leidde tot verschillende voorstellen uit de vergadering. De weer- standsfondsen, bestemd voor geval van staking, hebben hun beteekenis verloren. Deze zouden kunnen worden ingeschakeld om de moeilijkheden van het moment te overbruggen. Voorts wordt het eigen pen sioen- en toeslagfonds genoemd, alsmede subsidie van Overheidswege. Door het verminderen van de contributies der ar beidersorganisaties en het laten wegvallen van de verplichting tot het plakken van rentezegels (in het bloembollenbedrijf is reeds een pensioenregeling), zouden de verschillende ontvangsten en uitgaven zoo geregeld kunnen worden, dat de arbeider zooveel mogelijk tot hetzelfde loon komt. Prof. Cleophas herinnert aan de Kinder- bijslagregeling, welke in een ver gevor derd stadium van voorbereiding was. In hoeverre hieraan uitvoering zal worden gegeven is met zekerheid nog niet te zeg gen. Spr. adviseert met de arbeidersorga nisaties nauw samen te werken. Het is een wederzijds belang uit deze impasse te ge raken. Spr. is er van overtuigd, dat men zoo min bij de andere werkgevers- als bij de werknemersvereenigingen veel tegen stand zal ontmoeten. Terloops wordt nog de wenschelijkheid besproken voor het pellen van tulpen een gelijk loon vast te stellen. Medegedeeld werd, dat in overleg met den Inspecteur van de werkverschaffing is besloten de toeslag, welke vorig jaar aan werklooze arbeiders werd gegeven, ook dit jaar te handhaven. Het grondloon zou dan f 0.15 per maand zijn. Algemeen wordt gemeend, dat ook aan de pelsters een vergoeding van ƒ0.15 per mand gegeven zou moeten worden. Terugkomende op het voorstel inzake het contractloon, wordt nog voorgesteld voor ongehuwde arbeiders een basisloon van 14.—, voor gehuwde arbeiders een loon van 15.voor te stellen, met voor ieder kind per week een bijslag van f 0.75 te be ginnen met het eerste kind..Onderzocht zal moeten worden op korte termijn, welke bedragen hiermede zijn gemoeid en uit welke bronnen deze kosten opgebracht kunnen worden. Voorop zal echter staan, dat intusschen de overeenkomst blijft ge handhaafd en de geheele regeling slechts een tijdelijk karakter zal hebben tot met meerdere zekerheid is vast te stellen, wel ke maatregelen voor bedrijf en arbeiders genomen kunnen worden. In die tijdelijke regeling zullen ook de loonen der niet- volwaardige arbeiders in verhouding ver minderd moeten worden. Op voorstel van de afd. Hillegom gaf de vergadering aan het bestuur vrij mandaat om te beslissen naar wenschelijkheid en mogelijkheid. Ten aanzien van de werktijden is de vergadering van oordeel, dat deze kwestie eerst in Augustus actueel wordt. Een voor stel van christelijke patroonszijde gedaan om de werktijden te stellen van 812 en van 16 uur vindt geen bijval. Bij de rondvraag werden verschillende vaktechnische vragen gesteld aan de leer krachten van de Landbouwwinterschool, welke tot tevredenheid werden beant woord. Enkele opmerkingen werden ge maakt betreffende het telen van tuin bouwproducten. Enkelen hebben, zonder de goedkeuring af te wachten, tuinbouwpro ducten geteeld zonder daarvoor nader hand teeltvergunning te krijgen. Dit is on juist. Hiertegenover echter staat, aldus de voorzitter, dat aan het verzoek: het openliggende land zooveel mogelijk te be telen, spontaan is voldaan. Er staat prac- tisch geen heek meer leeg. Dit gebaar van de kweekers moge de Overheid wat mil der stemmen tegenover de weinigen, die te voorbarig zijn geweest en nu met ver boden gewassen zitten. Tenslotte wordt mededeeling gedaan van een circulaire door Bloembollencul tuur aan de leden verzonden, alsmede be zwaar gemaakt tegen de eigenaardige wij ze van afrekéning, welke de veilingen er thans op ha houden. De voorzitter sloot deze goedbezochte en even wel bestede vergadering met den christelijken groet. Bnltenlandsche Berichten SCHEEPSRAMP BIJ INGANG VAN PANAMAKANAAL Het Chileensche s.s. „Copiapo", groot 7200 bruto registerton, dat tengevolge van een navigatiefout aan den ingang van het Panamakanaal bij Cristobal op een golfbre ker liep, is naar de Associated Press meldt, in zinkenden toestand binnengesleept. Honderd en tien passagiers en leden der bemanning zijn, ondanks het feit dat een paniek ontstond, ongedeerd gered. DE OVERSTROOMINGEN IN JOEGOSLAVIë De overstroomingen in verscheiden dee- len van Joegoslavië hebben nog grooteren omvang aangenomen. De rivieren wassen vooral in Oud-3ervië nog steeds, waar de reeds bewerkte velden verwoest worden. By Vukoma is de Donau buiten haar oevers getreden. Radio-programma DINSDAG 11 JUNI 1940. JAARSVELD. 414,4 M. NCRV-Uitzen- ding. 6.30—6.50 VPRO. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Gra- mofoonimuziek. 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek. 11.10 Zamg m. pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmu ziek -12.45 Berichten ANP. 1.00 Jac. Stofifer's sextet en gramofoonmiuzaelk 2.30 Vrouwenhalfuur 3.00 Christ, liede ren (gr.pL). 3.30 Offioieele mededeelin- gen, eventueel gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing 4.45 Gramofoonmuziek 5.00 Voor de jeugd 5.45 Revida-sextet en gramofoonmuziek 6.30 Jeugduitzen ding. 6.50 Vervolg van 5.45. 7.3)0 Of fioieele mededeel in gen, eventueel gramo foonmuziek8.00 Berichten ANP. 8.15 Reportage. 9.00 Boekbespreking 9.20 Orgelconcert, schriftlezing. 10.00 Be- riohten ANP, sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO-Uitzending. 11.1511.30 njn. Berichten. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek (9.00 9.15 Berichten Fransoh. 11.1511.30 Be richten Engelsoh). 12.00 KRO-iMeloÜis- fcen. 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Berichten ANP. 1.00 Musiquette 1.45 Berichten' (Fransch). 2.00 Berichten (Duitsch)2.15 KRO-obkest 2.45 Gra mofoonmuziek (3.153.30 Berichten (Fransch) 5.005.15 Berichten (Duitsch) 5.45 KRO-Meloddsten (6.156.30 Be richten Engelsch. 6.306.45 Gramofoon muziek). 7.30 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten (Duitsoh) 8.15 Berichten (En gelsch). 8.30 Berichten ANP. 8.45 KRO-kamerorkest9.15* Berichten (En gelsch). 9.30 Gramofoonmuziek 10.00 Berichten (Duitsch) 10.1510.25 Be richten ANP. 11.15—11.30 Berichten (Fransch).

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6